Midden-Oosteii in brand i Ford Cortina SCHILDERS Leidse kantonrechter Zonder rijbewijs en W.A. f. 400 boete BANKROVERS KRIJGEN m VIJFJAAR Geref. predikant afgezet na preek in herv. gemeente Weg naar eenheid Sirenes in Leiden en Oegstgeest zwegen... Aangeboden TECHNISCH IICHEIV gm PAGINA -.8 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 8 JUNI; Bij een aanrijding die een 53-jarige loswerkman uit Schiedam in Voorschoten veroorzaakte kwam aan het licht dat de man zowel zonder rijbewijs als wettelijk verplichte WA-verzekering rondreed. Beide feiten werden hem gisteren tijdens de zitting van het Leidse Kantongerecht zeer zwaar aangerekend. Zulks temeer omdat hij, zo onthulde de officier mr. J. A. J. v. d. Bruggen in zijn requisitoir, hiervoor al eens eerder was ge vonnist. Ditmaal kreeg de zaak voor de loswerkman nog een extra bezwa rend effect, omdat hij destijds te gen verbalisant liet voorkomen dat hij wel een rijbewijs en ver zekering bezat, doch de desbe treffende papieren thuis had la ten liggen. ,Ik reed ditmaal onder toezicht van een passagier en had een verzekering aangevraagd," voerde verdachte tot zijn „verdediging" aan. Daar inzake het „rijden onder toe zicht" de auto niet aan de vereiste inrichting voldeed, wees de kanton rechter, mr. W. de Koning ver- dachtes verweer van de han.d „Bo vendien pleegde U opzettelijk een strafbaar feit door onverzekerd rond te ryden", voegde hij er nog aan toe. In zijn scherp gesteld requisitoir liet de officier uitkomen, dat hij ver- dachtes opzettelijk negeren van de wettelijke bepalingen en gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel bijzon der ernstig vond. Inzake het rijden zonder rijbewijs eiste hij zowel een geldboete van f150 subs. 30 dagen als een week voorwaardelijk hechte- nisstraf met een proeftijd van 2 jaar. T.a.v. de ontbrekende verzekering en en de gepleegde aanrijding eiste hij twee geldboeten van resp. f 150 en f 50 subs. 40 dagen. In zijn vonmswyzing legde de kantonrechter vooral de nadruk op het onverzekerd rondrijden met alle eventuele gevolgen van dien. T.a.v. deze overtreding luidde zijn von nis f 250 subs. 50 dagen. Voor het rij den zonder rijbewijs en de veroor zaakte aanrijding vonniste hij de loswerkman met resp. f 100 en f50 boete subs, 30 dagen en de ge ëiste voorwaardelijke hechtenisstraf. Deze bijkomende straf houdt in, dat de celdeur de eerstvolgende twee jaar voor de Schiedammer „op een kier staat". Te veel alcohol f. 150 boete Een 22-jarige timmerman uit Hazcrswoude hoorde gisteren zowel een geldboete van f 200 subs. 40 da gen als de onvoorwaardelijke intrek king van zijn rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar tegen zich eisen. Een allesbehalve milde els. De timmer man had het er dan ook naar ge maakt. Na een cafébezoek en het nutti gen van een aantal biertjes was hy in Roelofarendsveen in een geleende auto aan het „stuntrijden" gegaan met als gevolg, dat hij in het Noord einde in Roelofarendsveen met gro te snelheid uit een bocht en tegen de muur van het gemeentehuis vloog. Getuigen noemden het een wonder, dat verdachte er zonder noemens waardige verwondingen vanaf was gekomen. De jeugdige verdachte voerde o.m. tot zijn verdediging aan: „Ik had die biertjes al vroeg in de avond gedron ken en had er dus geen last van. Het was een voor mij vreemde auto en ik had hem daarom niet zo goed in de hand. Toen ik even afremde ging hij slippen, hetgeen iedereen kan overkomen". Hij bestreed voorts het feit, dat hij, aldus de getuigen, ruim 100 km/u had gereden. „Hoog stens 70 km/u", schatte hij zelf. Afgaande op de getuigenverklarin gen kwam de officier tot de conclu sie. dat hier weer sprake was van een geval van overmoed door alcoholge bruik. „Het gebruik van alcohol bij snel verkeer komt helaas nog veelvuldig voor en eist alléén in ons land al gemiddeld 2 doden per dag", merkte hij t.a.v. dit feit onder meer op. Daar een en ander absoluut niet kon wor den getolereerd, eiste hij bo venvermelde zeer gevoelige correctie. „Ik dronk die biertjes in de voor avond eh werd er niet door bein- vloed", herhaalde verdachte nog eens. „Volgens de politie rook Uw adem wel degelijk sterk naar alcohol", re pliceerde de kantonrechter. bracht. Omdat de vrachtauto geen geluidgevende claxon en een niet wer kende handrem bezat, kreeg de chauffeur nog twee processen-ver baal. „Ik wist echt niet, dat die koppe ling niet deugde", verzekerde ver dachte het rechtscollege. „Dat had U toch kunnen zien", repliceerde de rechter, die verdachte er op wees, dat hij nu eenmaal de verantwoording van een en ander droeg. „Het zal mij niet meer overko men", reageerde verdachte. „Er zyn al vele mensen veronge lukt door losgeschoten aanhangwa gens. Dergelyke overtredingen die nen dan ook gevoelig te worden ge corrigeerd", aldus de officier. Hy eiste in deze een boete van f 150 subs 30 dagen. Inzake beide andere gebreken aan de vrachtauto eiste hy twee geldboeten van f20 subs. 4 da gen. Verdachtes verzoek om uiterste clementie wees de kantonrechter van de hand. „Het is nu nog goed afge lopen. Er hadden echter ook doden kunnen vallen. De geëiste boeten ko men u volledig toe", was hy van me ning en vonniste hierna geheel con form de eis. Valse naam f. 40 De overtreding, die een 17-jarige bloemist uit Leiden destyds op de Vismarkt beging, was op zichzelf be schouwd niet van zo'n ernstige aard. Hy stak nameiyk „in grote haast", zo verklaarde hy althans, de aldaar gelegen voetgangersoversteekplaats over terwyi het voetgangerslicht op rood stond. Hy zou er met slechts f5 boete zyn afgekomen, als hy niet zo dom was geweest by zyn aanhou ding een valse naam op te geven. „Ik had er achteraf wel spyt van", aldus de jeugdige bloemist. „U handelde inderdaad by zonder dom en maakte de zaak hierdoor zeer ernstig", gaf de kantonrechter tot bescheid. „Het komt nog al eens voor, dat men probeert op deze wyze aan een vervolging te ontkomen. In de mees te gevallen echter tevergeefs", zei de officier in zyn requisitoir. Inzake de eerste overtreding eiste hy een boete van f7.50 subs. 1 dag, doch t.a.v. het opgeven van een val se naam vroeg hy, gezien de ernst van dit feit, een boete van f40 subs. 8 dagen. Nadat verdachte te kennen had gegeven, dat hy „niets meer te zeggen had", kreeg hy van de kan tonrechter nog te horen: „U merkt nu wel hoe dom U bent geweest". Het vonnis werd resp. f 5 en f 40 subs. 9 dagen. Gaat U maar fietsen Het vonnis werd een geldboete van f 150 subs 30 dagen en de ge vraagde onvoonvaardelyke in trekking van verdachtes rybevoegd- heid. „Mag Ik dan ook niet op een brom mer ryden", Informeerde verdachte nog. „Neen U kunt het eerstvolgende Jaar gaan fietsen", luidde het rech terlijk bescheid. Aanhangwagen schoot los Een eveneens nogal zwaar vonnis en wel conform de eis, hoorde een 30-jarige chauffeur uit Alkemade tegen zich uitspreken. De chauffeur stond terecht, omdat hy de weg on veilig had gemaakt met een aanhangwagen, die op ondeugde- lyke wyze was gekoppeld. Op Ryks- weg 4 onder Oegstgeest begaf de kop peling het en kreeg de automobilist „de schrik van zyn leven", toen hij de losgeraakte aanhangwagen plot seling op zich af zag komen. Er volgde een fikse botsing, die schade aan de personenauto toe- 0 Vervolg van pat De ministers van staat prof. L. J. M. Beel en mr. J. M. L. T. Cals, die beiden in Roermond zijn ge boren, werden gistermiddag ere burgers van deze stad. Burge meester mr. F. Höppener bood hun ieder een erepenning en oor konde aan. Deze plechtigheid had plaats in het kader van de feeste lijkheden ter gelegenheid van de officiële opening op 16 juni van de Prins Willem-Alexander- haven door Prinses Beatrix en Prins Claus. (Van onze Utrechtse correspondent) De drie Amsterdammers, die 1 sep tember vorig jaar de Nederlandse Middenstandsbank in IJsselstein overvielen zyn vanmorgen door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot vyf jaar gevangenisstraf met af trek. De drie verdachten, een 29-jarige slager, een 24-jarige ry-instructeur en een 24-jarige loodgieter maakten zich na de bankoverval met f 41.000 uit de voeten, maar werden dezelfde dag nog gegrepen na hun spectacu laire vlucht met een klein plezier boot je over de Lek. De officier van justitie, mr. G. W. von Meyenfeldt had tegen verdachte, die hy als hoofddader beschouwde, acht jaar gevangenisstraf geëist. Te gen de twee overige verdachten had de officier zes jaar gevangenisstraf met aftrek gevorderd. Verdachte is bovendien overeenkomstig de eis ver oordeeld tot voorwaardelyke terbe schikkingstelling van de regering met een proeftyd van drie jaar. Woord van vijftig jaar geleden nn nog actueel Op 10 juni is het vijftig jaar geleden, dat ds. J. B. Netelenbo gereformeerd predikant te Middelburg, een preekbeurt (voor dr. J. A. Cramer) in de hervormde gemeente te 's-Gravenhage vervulde. Dit feit leidde tot een kerkelijke procedure tegen hem, die resulteerde in zijn afzetting door de Generale Synode der Geref. Kerken te Leeuwarden. In deze procedure, die drie jaar heeft geduurd, speelden verder o.m. een rol zijn schrift beschouwing en de uitdrukking Christus-ervaring. Dat woorden, die vijftig jaar geleden werden gesproken, vandaag nog actueel kunnen zijn, bewijst hetgeen ds. Nete lenbos (overleden in 1934) op 28 februari 1917 zei in Middel burg. Op een samenkomst ter samenvoeging van de destijds nog bestaande drie plaatselijke kerken hield hij een preek over de bijbelwoorden „Opdat zij allen één zijn". In deze preek zei hy o.m.: „Ik zou vanavond wel gaarne de wens willen uitspreken, dat wy, gereformeerden, die nu uit drie groepen één zyn ge worden, zeg over 10 jaar met de her vormden. over 20 jaar met de luthersen en over 30 jaar met de roomsen mogen samensmelten. Dat zou ik waarlijk gaarne willen! Maar ik vrees, dat het op mislukking zou uitlopen, indien we daartoe eens gin gen vergaderen en commissies vor men. gelyk we nu hebben gedaan tot de vereniging onzer drie groepen. Wens Neen, ik weet een betere wens. Deze: dat we eens gaan gevoelen, dat we eigenlijk inneriyk, geesteiyk één zyn, want we zyn allen gebouwd op het fundament, waarbuiten niemand een ander leggen kan: Jezus Chris- j tus. Ik zal nu maai de groep noe men, die 't verst van ons afstaat: de R.K. Kerk. In 't middelpunt van haar dogma's en eredienst staat toch nog altyd het kruis van Golgotha. Welnu, dan zyn de roomsen ook on ze mede-christenen. Noem ze dwa lende, dolend© mede-christenen, ze staan op hèt Fundament. Dat moe ten we gaan gevoelen. Dan, zullen we geen eenheid met losse nagels in elkaar bonken, maar we zullen leven uit een ge- meenschappelijk geloof, we zullen nader tot elkaar komen. We zullen gaan inzien dat wat ons vaak van elkaar afstoot secundair is". Jan Bernard Netelenbos werd 7 maart 1879 te Amsterdam geboren. Hy was van 19051910 gereformeerd predikant te Oostkapelle, van 1910— 1912 stond hij in Heerenveen, van 1912—1920 in Middelburg. Hervormd Na de beëindiging der procedure, die tot zyn afzetting als gerefor meerd predikant leidde, besloot ds Netelenbos over te gaan naar de Ned. Herv. Kerk. Van 1921 tot diende hij de hervormde gemeente te Heinkenszand. Van 1928 tot 1931 was hy predikant te Roermond, waar hij zich de erenaam ..de menselyke do minee" verwierf. Van 1931 tot zijn overlijden in 1934 stond hij in Groenlo. Ds Netelenbos kan in zekere zin als een voorloper van de latere Ger. Keiken in Hersteld Verband worden gezien (hij had vooral nauw contact met dr. J. G. Geelkerken). In 1917 sprak hfj de wens uit, dat de eenheid met de andere kerken binnen een beperkt aantal jaren werkelijkheid zou worden en hü hoopte, dat die vereniging van her vormden en gereformeerden over tien jaar zou worden bereikt. We zyn nu een halve eeuw verder In verband met Midden-Oosten De sirenes in Leiden en Oegstgeest hebben gisteren gezwegen. Het was gisteren de eerste maandag van de maand, op welke dag steeds een controle wordt toegepast op de uit zes entwintig sirenes bestaande B.B.-apparatuur. Men heeft dit maandelijkse sirenegeloei bewust achterwege gelaten in verband met de kritieke situatie, die eerder op de dag in het Midden-Oosten is ontstaan. Dankzij deze maatregel hebben Leiden en Oegstgeest zich niet nodeloos ongerust behoeven te maken. Hoofdkwartier V.N. in vlammen De Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken Eban is vanmorgen uit Tel Aviv naar Washington ver trokken voor overleg met de Ameri kaanse regering. President De Gaulle heeft zyn officiële bezoek aan Polen in ver band met de toestand in het Midden- Oosten afgelast. In Jeruzalem woeden gevechten van man tegen man tussen Jorda- niërs en Israëli's, die in aantal vier maai zo sterk waren als de tegen standers. Ook Jordanië uitte de be schuldiging, dat vliegtuigen van wesu teiyke vliegdekschepen de Jordaanse troepen zouden bombarderen. Ook deze beschuldiging werd dooi- Enge land en Amerika met verontwaardi ging van de hand gewezen. Irak en Koeweit hebben him olie leveranties aan het Westen gestaakt. President Tito van Joego-Slavië heeft verklaard te hopen, dat de Ara bische landen de stryd tegen de „Israëlische agressie", zoals Tito zei, tot een goed einde zullen brengen. De opperbevelhebber van de Israë lische luchtmacht heeft nader mee gedeeld, dat byna 400 Arabische vliegtuigen vernietigd zijn tegen een verlies van 19 Israëlische toestellen en 8 vliegers. Egypte aldus Israël verloor 300 toestellen, Syrië 52, Jordanië 20 en Irak 9. In veel Arabische landen is het gisteren tot felle anti-westerse uit barstingen gekomen. Dat gebeurde o.m. in Bagdad, Damascus, Alexan- drië, Tunis, Beiroet (Libanon), Al giers, Khartoem (Soedan), Tripoli en Benghazi (Lybië), Bassorah (Irak), terwyl eveneens uit de Bulgaarse hoofdstad Sofia betogingen voor de ambassades van Amerika, Engej en Israël gemeld werden. De overvalpolitie in Beiroet ij maandag alle toegangen naar Joodse wijk versperd, nadat son ge bewoners geprobeerd haddei vlucht te nemen. Men vreest Arabische nationalisten de dicb volkte wyk willen aanvallen. De Jordaanse artillerie heeft ochtend het hoofdkwartier vai Ver. Naties in Jeruzalem in geschoten. Het werd aanval door Jordaanse troepen bezet, j later door de Israeli's heroverd. Israël heeft een beroep gedaaii de Sowjet-Unie mee te helpen j een poging vrede in het Midj Oosten te brengen. Het beroep! vervat in een persooniyke boodsc van premies Esjkol aan zyn au genoot Kosigin. Telegram aan herv, synode over Israël In een telegram aan het mod» men van de generale synode Ned. Herv. Kerk vraagt het mirt rie van predikanten der hervor, gemeente in Rotterdam, „ven waardigd over de oproep tot ge voor het Midden-Oosten waarin unieke positie van Israël werd o kend", een eigen by beds prof el» protest te laten horen in „deze| gen alle internationale recht en| gen alle humaniteit indruisende oj val van een overmacht tegen de staat Israël". In het telegram i het ministerie de synode voor Nederlandse regering op te ro^ volledige steun te geven aan staat Israël. Voorts verzoekt het) grote spoed een oproep te laten i gaan tot allen om met kracht ad de collecte Israëlactie te staan daartoe alle organen en kerke: gebouwen ter beschikking te stel) SLEUTELTJES Personeel gevraagd Gevr. voor spoedige in dienettredlng een 1ste en 2di kapster. Met vak.afspraken wordt rek. gehouden. Hoog loon. Salon Pynacker, Rapen burg 17. Tel. 24760. Gevr. liuish. hulp enkele dagen of hele week in klein gezin. Wassenaar by bushalte, Tel. 01751-9610. P Bijverdienste: Voor Leiden, Oegstgeest en omgeving vra gen wy bezorgers (sters) voor reclame. Br. ond. no 7226 k. bur. van dit blad. Gevr. nette jonge werkster, goed kunnende werken, voor 3 x per week van 9-12 uur. liefst dinsdag, donderdag en vrijdag. Mevr. v. d. Vlugt, Groenhoven- straat 6, Leiden. Gevr. huishoudelijke hulp v. een ochtend per week, klein gezin, gemakkelijk huis. cv vlak by bushalte. Kon. Julia- nalaan 45, Voorschoten. Gevraagd zelfst. hulp in de huishouding of werkster v. halve dagen. Mevr. Weijermans, Nieuwe Ryn 82. Bijverdiensten! Thuiswerk! Verdiensten f 50. tot f 120.— per week. Inl. Nordhel 15. Post bus 1. Valburg O 3 Winkeljuffrouw gevr. i parfumeriën, modepruiken moderne haarstukjes, tei kapsters gevraagd. Weense Huis Breestraat 32, tel. 22467, 1 23612, na 8 uur 42452. St. Interkerkelijke Gezins zorg kan nog enkele bejaar denhelpsters plaatsen voor halve dagen, min. leeftijd 20 jaar. Aanmeldingen dageiyiks tussen 9 en 10 uur Oude Rijn 190. S| Gevr. bezorgers voor week lad. Leuke bijverdienste. Aan melding A, Oudshoorn, Lage Morsweg 33, Leiden, na 7 P Prettige werkster gevr. voor één ochtend per week bij fam. Smit, Emmalaan 54, Oeget- Personeel aangeboden B! Heeft n moeliykheden met uw bestrating of tegelpad bij uw huis, stuur even een kaart je en alles wordt voor u in orde gemaakt. S. A. Visscher, Torenvlietlaan 39, Valkenburg. Z.H. p Biedt zich aan leerling plaatwerker om het vak te le ren in de avonduren. Br. ond. no. 7182 k. bur. van dit blad. P A.s. vr. stud, zoekt per 1 aug. kamer in Leiden. Br. aan mej. R. M. van Ter Tholen, Goorseweg 16. Haaksbergen (Ov.). tel. 05427-1334. P Onderwijzeres zoekt gestoff. kamer(s) met keuken per 1 ju li a.s. Br. ond. no. 7161 k. bur. van dit blad. P Kamer gevr. voor aank stu dente. van goede familie. Liefst in een huis, waar meerdere meisjes wonen. Tel. 51409 of br. ond. no. 7275 k. bur. van dit blad. P Wie wil aanstaand echtpaar helpen aan kamers met vrije keuken, huur ong. f 100 per wegens overcompleet Km 60.000. Te bevragen: A. ZWART Sanitair- en loodgieters- bedrijf HOOIGRACHT 18 Na 6 uur: telefoon 41184. Adverteert in dit blad Wy vragen voor spoedige indiensttrefdlng na 15 juli a.s. EEN ASSISTENTE VOOR DE BOEKHOUDING VAN MUIDEN N.V. HOGE RIJNDIJK 70 - LEI A. F. Goutier Zn. - Schildersbedrijf VRAAGT OUDE VEST 157 - TEL. 23438 - LEIDEN In verband met het steeds groter wordende aantal kopieerapparaten, dat bij onze afnemers in gebruik is, hebben wij plaats voor een CD1T1PANY voor onze binnenendienst Deze functionaris zal worden belast met het onderhoud van de door ons geleverde droogkopleerapparaten. Kandidaten dienen te voldoen aan de volgende eisen: Goede algemene ontwikkeling; Elementaire kennis van de elektrotechniek; Leeftijd ca 25 jaar. Uitvoerige sollicitaties worden gaarne ingewacht onder de letters DP aan onderstaand adres. miNNESQTA [NEDERLAND] N.V. ROOSEVELTSTRAAT 55 - LEIDEN - TEL. (01710) - 34541 Verpleegster zoekt gestoff. kamer met keuken ln Leiden of Oegstgeest. Br. ond. no. k. bur. van dit blad. p Aangeb. heel huls, omgev. Witte Singel. Prys f 26.5') k.k. Leeg te aanvaarden. Br. ond. no. 6933 k. bur. van dit blad. Aangeb. heel huls Vreewyk- straat, leeg te aanvaarden. Prijs nader overeen te komen. Br. ond. no. 6932 k bur. van dit blad. Heeft u kaniers. geeft ze ons kosteloos op WIJ bemid delen en zorgen voor serieuze huurders Verhuurbureau Suc ces, Vrouwensteeg 1, by hoek Haarl straat Tel 22286 Te huur gestoff. zon. 4-ka- merflat, Burggravenlaan, 1ste etage, hal 2 balk., cv, olie, geh. parterre, tel., bad, etc. f 300 p. maand. Ook te koop. Br. ond no. 7137 k. bur. van dit blad Te koop: woonboot inet lig- 'e bevr. by: woonboot „Geer- truida", Hogeweg, Noordwyk- B Innen. P Te huur aangeb. 5-kamer- woning met garage en tuin te ALphen aan den Rijn ad. f 300. Br. ond. no. 19244 k. bur. van dit blad. P Te koop woonschip, woonk., grote keuken, 3 sl.k., wc, boven veel bergruimte, geschikt voor weekelndschip. Te bevragen voor de middag. P. de Bruyn, ws Petronella aan de Hoge Morsweg t/o 133, Leiden. WoningruH P Verhuizingen door het ge hele land onder garantie. Pa. C. A Mostert en Zn. Middel stegracht 89, Leiden. Tel. 01710 -92085. P Woningruil: aangeb. mooi onderhouden huls met 2 sl. kamers en woonk. (bovenwo ning). Gevr. liefst in ZW voor alleenstaande vrouw 1 woonk en 1 slaaokamer. Br. ond. no. 7196 k. bur. van dit blad. P Aangeb. benedenhuis, 4 ka merwoning, grote tuin, keuken stukje zolder. Gevr. hetzelfde of Iets groter onverschillig waar, evt. flat. Hogere huur geen bezwaar. Evt. omg. bulten Leiden. Br. ond. no. 7107 k. b. van dit blad. p Aangeb. een nog niet be woonde 4-kamerflat. Jac Urlus- plantsoen Gevr. iets anders Br, ond. no. 7193 k. bur. van dit blad P Woensdagniarkt. Leuke ny lon dames nachthemden 6.9"5, nu 3.95, Brushed nylon dames pyjama's 10.95, nu 7.95. leuke Brushed meisjes nachthemjes vanaf 3.95. Nieuwe Rijn, tegenover De Kleine Burcht. Japie. p Woensdagniarkt. Onze be kende 6uper wit rib heren sportgoed. dat zo mooi biyft ln de was 1.98, tot 7. tydeiyk elk tweede stuk 99 cent. Nieuwe Ryn, tegenover De Kleine Burcht. Japie. 6.95, 1-pers. lakens 8.95 nu 5.95, damesslips 69 cent, zeer erote badlakens 10.95, nu 7.95. Nieuwe Ryn, tegenover De Kleine Burcht. Japie. P Woensdagniarkt. Onze be kende net heren sportgoed, tot en met 8, tydeiyk alle maten 1.98, heren zwembroeken 9.95, nu 6,95, grote badlakens 2.95. Nieuwe Ryn, tegenover De Kleine Burcht. Japie. Goed tehuis Jonge poesjes vleesbrokjes. Oosterdwaa 49, Leiden. P Aangeb. lief aardig hot Jan Lievenstraat 6. P Vermist sinds zaterdag,» chertje. Medusastraat 3'1, V den. P Zindelijk katertje en pt al zes weken oud. Te bevr 's Avonds na 6 uur Lamnl schansweg 339, Lelden, tl 26006. P Vijvergoudvissen. Italic se vyvergoudvissen nu vt radilg, mooie exemplaren, vs f 3.50 p. st. Den Holder, J. vossensteeg 73, 75, 77. VI by Hema. P Aankomen lopen zwart 1 te poes, wit streepje over neus, enkele weken zwervt Te bevr. v. d. Waalstraat! Leiden. P Mallorca 15 dg. Caroj vliegreis f 240, hotelrels (lo en ontbyt) f 299. Reisbureau Wolters, Vlsmi no 1, Lelden. Tel. 24862. P Costa Brava 15 dg. Camp vliegreis 1 220, 15 dg hotel,' heel verzorgd f 380 15 dg del Sol camping vliegreis f Reisbureau Wolters. Vismi no 1. Lelden Tel 24862 P Naar Valkenburg, 7 di geheel verzorgd met 2 bul; landse dagtochten f 125. Reisbureau Wolters. Vismf no 1. Leiden Tel 24862 P Bootreis op de Ryn en N zei. 7 dagen geheel ver» vanaf f 220 Reisbureau Wolters, Vlsmi no 1. Leiden. Tel. 24862. Oostenryk, 10 lagen Vo bergen Tirol, geheel f 220. Alle data nog vry Reisbureau Wolters, Vismi no. 1. Lelden. Tel. 24862 Te huur nieuwe caral Hoenderlo J ve, W. Warnaarlaan 12, S senheim. P Prachtige 3-kanierflnt t<! 17 juni-1 Juli in Leiden I 30 min. van zee. Te bevr. t no. 7146 k. bur. van dit t' p Heer zoekt kennismak met vrouw, tussen 50 en 6( Fin. onafhankelijke vrouw' eigen woning. Br. ond. i 7211 k. bur. van dit blad P Een vlotte vriendin tussen de 20 en 26 Jaar' gezellig mee om te gaan.! p Eenzame jongeman v meisje van 30 Jaar. Geen di type, weduwe met kind f bezwaar. Br. ond. no. 7221 bur. van dit blad. Vermager met Gracial f' bij apoth. en drogist. P Voor lessen en byiess« Duits. Tel 50193. Oegstgö P Gevr. alleenst. eeuvon' besch. vrouw, als hulshouc bij heer alleen, 64 Jaar. e huis. extern of intern. Br. f no. 7166 k. bur. van dit b' P Afwisselend dagprogratr zondag 18 juni. 10.30—4 Gehoorzaal, speciaal voor der welkom. Aanmelden (r vervoer) Bijz. Kerkeverk ve Rilndijk 14a. tel. 30284 P Wie zoekt kent de T Bar niet. Hoeewoerd 50, Lei P Meisje, 16 Jaar zoekt k vriendin, die van dansen: vezellivheid houdt. Br. no. 19223 k. bur. van dit b P Heer werkende stand, 6' j zoekt gezellig kosthui eoed gezond. Liefst om ge* Voorschoten. Br. ond. 72041 k. bur. van dit blad P Jonge man, Ned. hert jaar, arbeidersklasse zoekt l ndsmaking met eenvoudig 1 geiyk meisje, ook van bui' Br. ond. no. 19224 k. bur. dit blad.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 8