Regelrechte autosnelweg ZWOLLE- AMERSFOORT NOG DEZE ZOMER WOENSDAG Ï1 MEI 1007 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA f[\ Landgoed Bij3tëw\ Tien kilometer strand belooft machtig recreatie gebied te worden AUTOKAMPIOEN -ANWB*' De ongeveer dertig kilometer lange, elke weg gebruiker tergende Zuiderzeestraatweg tussen Harderwijk en Nijkerk zal reeds op 28 juni offi cieel vervangen worden door een vierbaans-au tosnelweg van hetzelfde soort dat nu Zwolle met Harderwijk verbindt. Daarmee wordt een punt gezet achter werkzaamheden die jaren geleden begonnen zijn om ook de rest van de Zuiderzee straatweg voor het snelle, doorgaande verkeer af te danken. Vrijwel tegelijkertijd wordt een begin ge maakt met de aanleg van een volledig geoutil leerd recreatiegebied langs het Veluwemeer, ge makkelijk te bereiken en op „steenworpsaf stand" van de autosnelweg. Werd rijksweg 28 tussen Zwolle en Harder wijk tot nu toe beschouwd als de fraaiste „auto baan" in ons land voor wat de harmonie met het omringend natuurschoon betreft, het valt te voorzien dat van het vervolg van deze weg (HarderwijkHoevelaken) een nog veel grotere aantrekkingskracht zal uitgaan, omdat het in de bedoeling ligt tussen Harderwijk en halverwege PuttenNijkerk een bijna tien kilometer lang zandstrand voor het publiek open te stellen. Het strand, regelrecht bereikbaar vanaf de autosnel weg, zal echter dit jaar toegankelijk zijn. Men mag verwachten dat hier in de naaste toekomst mede dank zij de Recreatiegemeen schap Veluwe, een gebied ontstaat waar tiendui zenden dagtoeristen een plaats kunnen vinden. Langs de stranden komen ruime parkeerplaat sen, volgend jaar wordt een begin gemaakt met de bouw van allerlei daarbij noodzakelijke voor zieningen zoals riolering, toiletten, paviljoens, motel, restaurant en haven voor de waterspor ters. Deze laatsten zullen trouwens al eerder enkele provisorische haventjes vinden bij Horst (onder Ermelo) en Nuld bij Putten. Op deze door Fred Julsing sr. getekende kaart kan men zien hoe enkele kilometers ten westen van de oude Zuiderzeestraatweg de nieuwe au tosnelweg komt te lopen. Bij Horst en Nuld kan de weggebruiker de snelweg verlaten om af te slaan naar het recreatiegebied via ongelijkvloer se kruisingen. Ook dit nieuwe stuk rijksweg 28 belooft een riante snelweg te worden. Op verscheidene pun- breed. ten zijn de middenbermen meer dan tien meter Rijksweg 28 is onderdeel van stevige activiteit op het gebied van Veluwse wegenbouw. Tussen Hoevelaken en Apeldoorn is men hard bezig met het gereedmaken van de E8. Daarvan komt nog dit jaar vermoedelijk het traject Hoevelaken tot Barneveld gereed. Verder zijn er, zoals bekend, plannen voor een nieuwe verbinding tussen Arn hem via Apeldoorn naar Zwolle (rijksweg 50). Voorlopig echter belangrijkste winstpunt in de Veluwe-verbindingen is de totstandkoming van de nieuwe Zuiderzeestraatweg waardoor rij dend Nederland verlost wordt van het gesukkel op de te smalle gevaarlijke weg die bovendien nog dwars door Ermelo leidt, een tijdrovende spoorwegovergang kent en een bijna haakse bocht bij het landgoed Salentein.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9