Cees Zoontjes winnaar van Olympia's Toer SPARTA VEROVERT ZILVEREN MOLEN Zuidslavier Pilic is Tom Okker te slim af Massale valpartij in rommelige slotfase FRANSE TENNISTITELS VERRASSING IN LAATSTE ETAPPE Lugdunum met invallers: 1-3 KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD WOEÏ6DAG 81 MEI 1907 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 elkaar. Olympia's Toer was weer vol ledig open. Elf man stonden in de top van het klassement met tussen nummer een en elf geen zestig tellen verschil. Voor dit elftal was het niet belang rijk dat Duyndam en Dubois het Gooi verlieten met een kleine voor sprong. Het was wel opvallend, dat opnieuw een renner van Sjefke Jans sen John Schepers had aange haakt. Voor Amsterdam was het al duidelijk, dat ook deze vluchtpoging moest mislukken. Het werd een eindsprint van de volledige groep. Johnny Brouwer probeerde nog een gat te maken. Vredestein, de ploeg van Wagtmans, schoof sprinter Harry Jansen naar voren om de opening te dichten en de sprint voor kopman Wagtmans aan te trekken. Op dat moment sloeg Ovis zijn grootste slag. Cees Zoontjes pakte het wiel van Wagt mans en versloeg in de laatste tien tellen van de ronde de beste man van het veld. Jan Bols, die geen kans had gezien om het wiel van Leen de Groot, de snelste sprinter (derde in de slotetappe) uit zijn ploeg te pakken, was definitief verdrongen door een intelligente rekenaar uit Tilburg. Uitslagen De uitslag van de zeven de en laat ste etappe luidt: 1. Cees Zoontjes (Ovis) de 200 km in 4.30.37 (met bonificatie 4.29.37) 2. Rini Wagtmans (Vredestein) z.t. (met bon. 4.30.07)3. Leen de Groot (Caballero) z.t. (met bon. 4.30.22); .4 Stanislav Gazda (Polen) z.t.; 5. Cees Stam (Peugeot) z.t.; 6. Wim Bra- veboer (Crescent) z.t.; 7. Johnny Brouwers (Smith) z.t.; 8. Gustaaf Vermeulen (België) z.t.; 9. Willem Janssens (België) .zt.; 10. Jan Bols (Caballero) z.t.; 11. Mogens Frey (Denemarken) z.t. 12. Rink Corne- lisse (Olympia) z.t.; 13. John Sche pers (Ovis) z.t.; 14. Harry Jansen (Vredestein) z.t.; 15. Henk Nieuw- kamp (Amstel) z.t.. Het algemeen eindklassement luidt: 1. Cees Zoontjes (Ovis) 24.42.01; 2. Rini Wagtmans (Vredestein) 24.42.34; 3. Jan Bols (Caballero) 24.42.50; 4. Fedor den Hertog (Am- stel) 24.42.50; 5. Gerd Bongers (Vre destein) 24.43.11; 6. Werner Blaud- zun (Denemarken) 24.43.13; 7. Wim Prinsen (Euromast) 24,43.21; 8. Daan Holst (Amstel) 24.43.44; 10. Joop Zoetemelk (Amstel) 24.43,66. Eindstand algemeen puntenklasse ment: 1. Rini Wagtmans 95 pnt; 2. Cees Zoontjes 79; 3. Harry Jansen 67; 4. Jan Bols 59; 5. Werner Blaudzun (Den.) 57. Eindstand sprintklassement 1. Rini Wagtmans 7 pnt; 2. Cees Zoontjes 6; 3/4 Fedor den Hertog en Leen de Groot 5; 5. Cor Groen wegen 3. Dagploegenklassement 1. Ovis 13.31.51; 2. Vredestein z.t.; 3. België z.t.; 4. Smith z.t.; 5. Olym pia z.t.. Eindstand ploegenklassement: 1. Amstel 71.13.50; 2. Vredestein 71.15.24; 3. Euromast 71.17.35; 4. Ovis 71.17.46; 5. Smith 71.18.10; 12. België 71.26.38. Z wemzege van Leiden op Oxford De zwemwedstrijden tussen de ste- denploegen van Leiden en Oxford zijn geëindigd in een grote zege voor onze sleutelstad. Nadat afgelopen za terdag nog twee nummers gewon nen werden door de Engelsen, kwa men zij nu slechts tot één overwin ning, tegen de elf Leidse. Ineke Mioch kwam tot een behoor lijke prestatie op de 100 meter rug slag, een afstand die zij aflegde in 1.23.1 Helaas werkte deze inspanning door op haar vrije slag, zodat zij 4 seconden later aantikte dan zater dag. Hans Versluis zorgde ervoor, dat de vrije slag bij de jongens snel werd afgewerkt; hij finishte na 1 minuut en 4 seconden. Bij de schoolslag meisjes verbeterde C. Kingdom haar tijd van zaterdag met 1% seconde en kwam nu tot 1.30.5. Na afloop van de wedstrijden reik te dr. Roosenschoon de prijzen uit, terwijl elke deelnemer of deelneem ster uit Oxford in het bezit kwam van een herinneringstegel. Ronde van Italië De Duitser Rudi Altig kon na een rommelige elfde etappe zijn tweede ritzege boeken in de Ronde van Ita lië. Maar Der Rudi was allerminst tevreden. Door een volledig falen van de organisatoren was een veel te smal aankomstparkoers uitgezet. Bij de binnenkomst van Salerno werden alle volgwagens naar voren gedirigeerd. Er ontstond toen zo'n chaos dat Altig, die op dat moment een voorsprong had van één minuut, zelfs op 400 meter van de finish van zijn fiets moest, omdat verder rij den eenvoudig onmogelijk was. Slechts met veel moeite kon Altig, die zijn misgenoegen over de rom melige slotfase niet voor zich hield, negen sekonden van zijn voorsprong redden. Ook de eindsprint van de grote groep verliep niet zonder incidenten. Jo de Roo en de Fransman Leme- teyer, die de tweede en derde plaats voor zich hadden opgeëist, vielen als eersten op de weg en de andere ren ners konden toen niet meer uitwij ken met als gevolg een massale val partij. De Roo, die vrij ernstig gewond werd aan een knie, moest naar een ziekenhuis worden vervoerd en het is niet zeker, of hij woensdag voor de twaalfde etappe, die vier bergen telt, kan starten. De uitslag luidt: 1. Rudi Altig (W- Dld) de 160 km in 4.41.51, 2. Jo de Roo (Ned) 4.42.00, 3. Lemeteyer (Fr) z.t., 4. Merckx (België), 5. Harm Ot- tenbros (Ned), 6. Zandegu (Italië), 7. Delia Torre (Italië), 8. Jan Tum- mers (Ned), 9. Aimar (Fr), 10. Grain (Fr) allen z.t. als De Roo. Het algemeen klassement luidt: 1. Perez-Frances (Spanje) 53.15.23, 2. Moser (Italië) op 3 sec., 3. Schiavon (Italië) op 42 sek., 4. Bitossi (Italië) op 47 sek., 5. Gonzales (Sp) op 50 sek., 6. Carletto (Italië) op 1.09, 7. Merckx (België) op 1.10, 8. Motta (Italië) z.t., 9. Altig (Did) op 1.13, 10. Gimondi (Italië) z.t., (Van één onzer redacteuren) Lugdunum-voorzitter Breedeveld zat wat meewarig zijn hoofd te schudden. Wellicht had hij zich van deze 18de finale van het Zilveren Molentoernooi van LFC tussen Lugdunum en Sparta 3 wat anders voorgesteld. Een door spelersverlies (Jan Teeuwen naar Rouwkoop, Siem v. d. Linden naar VTL en doelman Peeters in militaire dienst) gekweld Lugdunum heeft het ondanks haar cup-fighters-men- taliteit tegen de homogene Sparta-formatie niet kunnen red den. De praeses van de in het wit gestoken „Kikkers" voerde verontschuldigend aan dat een volledig Lugdunum zeer zeker winstkansen zou hebben gehad en beslist niet met deze 31 nederlaag naar huis gestuurd zou zijn. Inderdaad had invaller-doelman Van As in deze, zoals burgemeester der Willigen het noemde, „kritie ke wedstrijd" schuld aan al de drie Sparta-doelpunten. Maar de verde diging van Lugdunum liet te veel steken vallen; zat er een te grote kloof tussen achterhoede en voor hoede; speelde de voorhoede te onsa menhangend om tegen deze hechte Sparta-ploeg tot succes te ko men. Bij deze Sparta-amateurs be vond zich ook de vroegere coryfee van Sparta 1, Tinus Bosselaar, bij wie de overige 21 spelers ver in de scha duw stonden. Eén man kon zich met he mmeten en dat was de onopval lende, uitstekend leidende arbiter Schalks. Onmisbare kracht Het was ongelooflijk wat de klei ne, bijna corpulente Bosselaar aan arbeidsvermogen nog kon opbren gen. Geholpen door een aangeboren gevoel waar de bal komt, was hij, op het middenveld spelend, zowel voor zijn voorhoede als voor zijn achter hoede een onmisbare kracht. Met di recte lange trappen wist hij blinde lings zijn linksbuiten Doesburg te bereiken (rechtsback Koos Crama had wel een heel moeilijke avond) of manoeuvreerde de schietgrage Verhoeven in kansrijke positie. Op rechts kregen de Kasteelbewoners ge Bosselaar en de praatgrage „Le- heel wat minder mogelijkheden, want vooral na de rust speelde links back Oppelaar een excellente par tij. Hoewel de fysiek sterkere Spar tanen doorgaans ee.n beter ploegver- band toonden, was Lugdunum in het veld bepaald niet de mindere. Reeds in 't eerste kwartier kregen de Haar- lemmertrekvaartbewoners verschillen de kansen om Sparta op 'n achter stand te zetten. De Sparta-verdediging (niet het sterkste deel van de ploeg) tast te herhaaldelijk mis op goede voor zetten van Pijnakker (invaller-links buiten) en Kees de Cler. Maar of de Lugdunum-voorwaartsen stonden net niet op de juiste plaats of zij brachten de toch wel aanwezige kansen door slecht schieten om zeep. Onbenullig Tegen de verhouding in kwam Sparta aan de leiding. Een scherp voor het doel geplaatste bal, uit een door Tinus Bosselaar genomen vrye trap, liet de uitgelopen Van As wat onbenullig uit zyn handen vallen, waarna het voor de attente Verhoe ven een kleine moeite was het be slissende tikje te geven: 01. SJOERDTESKE NAAR SAARLAND De UVS-speler Sjoerd Teske is uitgenodigd om mee te spelen in het Nederlands amateurelftal tegen Saarland. Er wordt gespeeld op 6 en 8 juni, respectievelijk in Völklin- gen en Theley. Leeftijd en ervaring hebben getriomfeerd in de kwartfinales van de open kampioenschappen van Frankrijk, waarvoor de partijen maandag werden gespeeld temidden van ratelende donderslagen. In de onderste helft van de plaatsing versloeg de 27-jarige Nikola Pilic de vier jaar jongere Tom Okker met 6-3, 11-9, 6-2. De krachtige linkshandige service van de Zuidslaviër. die direct naar het net kwam, nagelde de Neder landse kampioen aan de baseline, zo- dart. deze geen kans kreeg het initia tief te nemen. Een sterker indruk maakten de 30-jarige Australische kampioen Roy Emerson en de 35-jarige Hongaar Istvan Guilyas. Snelle zege Emerson behaalde een snelle over winning met 60, 64, 64 op de Franse ster Pierre Darmon. Zijn ge controleerde aanvalskraoht was in de vijftien minuiben durende eerste set zo groot, dat deze herinnering op riep aan de dynamische prestatie van de Australiër in de jaren 1964 en 1965, toen hij tweemaal Wimble don won. Gulyas, de verslagen finalist van het vorig jaar, demonstreerde op nieuw zijn solide vorm op de trage Parijse banen door de Australische lefthander Owen Davidson uit te sohakelen met 57, 6—3, 63. 60. De laatste kwartfinale tussen titel houder Tony Roche (Austr.) en de Zuidafrikaam Cliff Drysdale werd wegens een tropische regenbui ge staakt bij de stand 62, 0—2, 36 in het voordeel van de 23-jarige Zuidafrikaan. Het programma van de halve fina les luidt: GuilyasEmerson en Pilic Roche/Drysdale. Eerder op de dag had een omveer de banen onder wa ter gezet. Nadeel Tom Okker was in zijn party te gen Pilic in het nadeel, omdat de niet aflatende regen de baan bijzon der traag had gemaakt. Het kwik zilverachtige élan, waarmee hij Mul ligan in de achtste finales tot over gave had gedwongen, was verdwenen. Maar niet+emin probeerde hij onder de gegeven omstandigheden zo goed mogelijk verweer te bieden. In de eerste set haalde hij van 15 op tot 35 en in de tweede set was hij diverse malen slechts twee slagen van de sertwinst af. Hij kon echter de zeer harde service van de Zuidslaviër niet doorbreken, omdat deze een groot aantal aces sloeg De partij moest in de derde set tot twee maal toe onderbroken worden wegens een regenbui, die de baan neg zwaar der maakte. Deze steeds groter wor dende handicap kon Okker niet over winnen en hij verloor met 63, 119, 62 van de Zuidslavisohe nummer één, die op het verwende Parijse pu bliek een bijzondere indruk maakte. LZC tweede in West-Duitsland Aan het waterpolotoernooi van de Krefelder Schwimm-Verein nam ook de Leidsche Zwemclub deel. De vorig jaar veroverde 'Ernst Schütten Pokal' kon helaas niet geheel naar behoren verdedigd worden, daar LZC met niet minder dan 5 invallers aan deze wed strijden moest deelnemen. Toch slaagden de Leidenaars er in de tweede plaats te behalen. De damesderby tussen de Leidse Golfbrekers en de Sleutelstad .t> een grote zege voor LGB geëindigd. Zon der enkele moeite waren de Golf brekers de betere ploeg. Een belang rijk punt was hierbij het goede schie ten van Coby Hoogenboom, die in iedere wedstrijd een respectabel aan tal treffers op haar naam brengt. Nadat de rust reeds met een 40 voorsprong was ingegaan deden de Golfbrekers het verder wat rustig aan, zodat de eindstand 50 werd. Doelpunten werden gemaakt door Coby Hoogenboom (4x) en Joep Heemskerk. vi" Mozes. Toch hadden de Sparta nen weer een fout van doelman Van As nodig on hen aan 20 te helpen. Bosselaar bediende Doesburg weer op maat. Uit zijn scherpe, voorzet stompte de Lugdunum-goalie de bal voor de voeten van Verhoeven, die zich niet bedacht en met een fraai heupschot raak schoot. Gijs Collé kreeg voor de rust nog een uit stekende kans, toen de lange Bon- neur in het centrum mistrapte. Maar de uitstekende doelman van de loodwitten voorkwam door tijdig uit lopen verder onheil. De tweede helft gaf een fel aan vallend Lugdunum te zien, belust om de opgelopen achterstand alsnog in 'n voorspron om te zei V n. Maar hiervoor ontbrak het de Leidenaars aan klasse en ook wel aan het no dige geluk. En toen met het verstrij ken van de tweede helft Lugdunum- doelpunten uitbleven, werd het dui delijk dat dit Lugdunum niet in staat was Sparta voor ernstige pro blemen te zetten. Sparta kwam zelfs nog op 30. Een afgedwaalde voorzet van rechts buiten Hakenkruger kwam bij Ver hoeven, die met een hard, effectvol schot doelman Van As vergeefs liet uitvallen en daarmee tevens zijn hattrick volbracht. Vijf minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Schalks kon Lugdunum de eer red den. Gijs Collé kopte de bal uit een door Kees de Cler genomen corner fraai door een haag van Sparta-ver- dedigers heen en achter doelman Smit: (1-3). Dezelfde Collé had be paald pech, toen zijn vliegend schot nog net door Smit uit doel kon wor den „gekleefd". Zo kwam het einde van deze niet onaardige wedstrijd met een ver diende overwinning van Sparta op een wat tegenvallend, maar sterk ge handicapt Lugdunum. Ook het 18de Molentoernooi was weer tot een be vredigend einde gebracht, zeker, al- LFC-voorzitter Van Wave- ren, wat het vertoonde spel van de wedstrijden betreft. Het geheel werd bij deze finale wedstrijd opgevrolijkt door een uit stekende muzikale show van muziek vereniging Concordia. Toto-prognoses (Voor het weekeinde) LimburgiaBaronie ■I 1 WilhelminaVeendam 1 1 HaarlemFortuna VI. Ill 1 ExcelsiorHVC 1 Hl HilversumFC VVV 1 SpartaWareghem ■I 1 Daring Br.Feijenoorc 1 Go AheadLierse SK 1 GVAVBeerschot 1 1 München '1860E. Fr. 1 1 Eintr. Br.—FC Nürnb. IB 1 Bor. D.—FC Bay. M. HI 1 StuttgartRot Weiss HI l Honkbalnegental wint oefenduel Het Nederlandse honkbalnegental heeft dinsdagavond in het Haarlem se honkbalstadion met 61 gewon nen van de Stuttgart Geyhounds. een Amerikaanse legerploeg. Voor Nederland was het de laatste voor bereiding op de vier wedstrijden te gen Italië, die volgende week in Italië. Haarlem (2) en Rotterdam wortfen c Df 22-jarige Tilburger Cees Zoontjes heeft Olympia's Toer gewennen. Hij zegevierde in de laatste etappe van Haaksbergen naa' Amsterdam over 200 kilometer in 4.30.37 in de spurt van he'grote peloton. Voor Rini Wagtmans was de troostprijs een griene trui. In de_ laatste meters van deze etappe greep Cees Ziontjes de oranje trui, het meest begeevrde ereshirt uit deze rmde en gaf daarmee Olympia's Toer een onverwachte over- vinnaar. Hij is zonder twijfel één van de sterkste coureurs uit net veld, maar zijn prestaties waren veel minder opvallend, veel minder overtuigend vooral dan die van Rini Wagtmans, Jan Bols en Fedor den Hertog. De 22-jarige Coureur uit Tilburg is één van de stille mannen uit het grote veld. Veel meer een goede knecht dan een vedette. Hij rijdt degelijk, maakt een uitstekend ge middelde en is daardoor de typische winnaar van deze enigszins onbevre digende ronde. In Olympia's Toer is hij vrij onop gemerkt naar voren geslopen. Een tweede plaats in de eerste etappe maakte hem niet tot één van de fa vorieten. Zijn derde plaats in de voorlaatste rit bevestigde alleen zijn hoge klassering. Zijn sprintzege in de laatste rit bracht hem aan de top. In totaal verdiende Cees Zoontjes met deze hoge klasseringen één mi nuut en 45 seconden bonificaties. Het was een waardevolle bekro ning voor zijn slimheid en zijn koers- inzicht. Maar het onderstreept het onevenwichtige uit het reglement van de ronde. Het bewijst, dat er iets scheef is in deze grootste wieier- strijd voor amateurs in Nederland. De laatste meters van de etappes leggen een veel te groot gewicht in de schaal. Wanneer in ongeveer 1100 kilometer ontsnappingen van meer dan één minuut een uitzondering zijn en wanneer er in totaal slechts twee vluchtgroepen een winst van twee minuten hebben kunnen berei ken, dan is een volle minuut boni ficatie voor de winnaar buiten alle proporties. Zonder de 105 seconden, die hij in Rijswijk, Haaksbergen en Amsterdam verdiende, zou Cees Zoontjes, die zijn gemiddelde overi gens ook demonstreerde met tweede plaatsen achter Rini Wagtmans in het punten- en premieklassement, niet verder zijn gekomen dan de tiende plaats. De strijd was in de laatste etap pe sprankelender dan in veel van de Hier gaat Cees Zoontjes uit Til burg als eerste over de finish als etappe- en eindoverwinnaar van Olympia's Toer door Nederland. Links: Rini Wagtmansdie in het algemeen klassement als tweede eindigde. voorgaande ritten. Rini Wagtmans, de meest strijdlustige renner uit de ronde, slaagdé erin een voorsprong van twee minuten te nemen. Wagt mans deed dat niet in een solo-po ging, maar in een kopgroep van acht man, die binnen veertig kilometer gestalte kreeg door een vlucht van Van Dorst, Hoogerheide, Schepers, Hybrechts, Brouwer en Evers. Een geslaagde sprong bracht Wagtmans samen met zijn ploeggenoot Bongers en Braveboer bij de kopgroep. Een niet-attente Jan Bols miste de slag en Wagtmans zag zijn kans voor een nieuwe greep naar de maCht. Maar de groep van negen was niet hecht. De samenwerking was zelfs uiterst slecht. Dat desondanks de voor sprong groeide tot twee minuten is een weergaloze prestatie van Wagt mans, die alleen steun kreeg van Hybrechts en Hoogerheide. De zes anderen, ook Bongers, lieten zich als bijwagens door deze ongelooflijk sterke locomotief voortsleuren. Sche pers en Evers, ploeggenoten van Zoontjes, verschenen wel van tijd tot tijd aan de kop van deze jachtgroep, maar dan zakte het tempo onmid dellijk. Zeer snel De voorsprong verminderde tus sen Veenendaal en Zeist zeer snel en veertig kilometer voor de eind streep waren alle renners weer bü Aanmelden Bureau LEIDSCH DAGBLAD, - Witte Singel I, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7