in Leidse hotels Te weinig comfort Verzijden op derde plaats Bijbelkiosk in Leiden GESTOLEN Ook tekort aan avond vermaak... K.N.G. winnaar bedrijfsvoetbal Geslaagd voor M.M.S.-examen Inbraken Leidse Sportstichting heeft niet voldoende deskundig personeel RECORD- AANVOER WOLVEE Deur Loterij Sporthal LEIDSE PEUTERS BIJ OVERSTEKEN GEWOND GOUDEN ZILVER MAANDAG 29 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD Op het hulpgeroep van een 73- jarige bewoonster van een huis aan de Besjeslaan in Leiden namen in de nacht van vrijdag op zaterdag om streeks kwart over drie twee of meer inbrekers de benen. Echter met medeneming van een aantal gouden en zilve ren voorwerpen. De daders verschaften zich toegang tot de woning via een schuifraam. Zü onderzochten alle kasten en bergmeubelen en maakten enkele portemonnees met een gezameniy- ke inhoud van dertig gulden, een gouden schakelarmband, een gou den horlogeketting, een zilveren zakhorloge, een gouden dameshor loge, een gouden trouwring, een gouden broche, een snoeir bloedko ralen met gouden sluiting, een gou den hangertje en twee stel gouden oorknoppen buit. De brutaliteit van de mannen ging zover dat zU ook de deur van de slaapkamer van de bejaarde vrouw op de eerste verdieping probeerden open te breken. Zelfs op haar ver zoek om weg te gaan reageerden de inbrekers niet onmiddellijk. Pas toen de vrouw om hulp riep maak ten de indringers dat zü weg kwa- De hotelaccommodatie die Leiden biedt is in verhouding tot de belangstelling, vooral in de zomer, te gering. Niet alleen is er een tekort aan bedden, maar ook het geboden comfort laat te wensen over. Dit staat in het jaarverslag van de VVV Leiden, dat vandaag is verschenen. Het bestuur adviseert de hoteliers, vooral met het oog op de te verwachten ontwikkeling van het toerisme vanuit de Verenigde Staten naar Europa, om de accommodatie aan te passen aan de eisen, die deze nieuwe categorie toeristen zal stellen. Waarschijnlijk zal de vraag naar kamers met privé douche of badkamer toenemen. wordt ontvangen, over het algemeen zeker geen reden tot klagen heeft. Dit komt mede door het karakter van de meeste horecabedrijven, die met een vaste bezetting werken en dus minder afhankelijk zijn van de kwa liteit van seizoenwerkers. Toch acht het bestuur het noodzakelijk, dat leder, die te maken heeft met dienst verlening, dus niet alleen in de hore ca, maar ook in de winkelbedrijven, zich bewust is, dat dit soort klachten zijn geuit en dat het zaak is de kwa liteit van de service nauwlettend in het oog te houden. In de buitenlandse pers zyn ver schillende uitspraken gedaan over het tekortschieten van de service, die Nederland vooral in de horecasector biedt. Wat Leiden betreft, meent het bestuur, dat de wyze waarop de gast Sabelkampioenschappen van politie in Leiden De L.P.S.V. organiseerde vrydag in het kader van haar 40-jarig bestaan de sabelkampioenschappen van de Nederlandse Politie Sportbond in de militaire sporthal aan de Morssingel. Mede door het grote aantal in schrijvingen, 40 sabreurs, is het een groot schermevenement geworden, vooral omdat de geselecteerden voor de nationale politie-équipe voor de Europese schermkampioenschappen 1967 elkaar ontmoetten. Sabelkampioen werd Van Doorn van de Koninklijke Marechaussee Gelderland door in de hoofdafdeling met 11 gewonnen partijen de over winning in de wacht te slepen. Ver zijden van de L.P.S.V. eindigde met 10 gewonnen partijen op de derde Het Leidse Volkshuis organiseerde zaterdag in samenwerking met enige Leidse Bedrijven de wedstrijden van het bedrijfsvoetbal. De jaarlijkse wisselbeker werd na vier wedstrijden, die werden gehouden op het Pomo- na-terrein, gewonnen door de Kon. Ned. Grofsmederij. De uitslagen waren: K.N.G.Minesota: 50; Royal Mc. Bee Rotogravure: 21; K.N.G. Royal Mc. Bee: 10; MinesotaRo togravure: 2—12. De voorzitter van de bedrijven- commissie. de heer D. de Haan, overhandigde de wisselbeker aan de aanvoerder van het winnende team. plaats achter de Hagenaar Tjepke- ma, die met eenzelfde aantal gewon nen partijen, doch één ontvangen treffer minder zijn eeuwige rivaal voor bleef. De Vos van de L.P.S.V. leverde in dit gezelschap een goede prestatie door met 8 gewonnen partijen de vijfde plaats voor zich op te eisen. In de eerste afdeling schermde de Leidenaar Kersten zo goed, dat hij met Hartings van de Koninklijke Marechaussee Nunspeet en de Bos schenaar Vervoort met 5 gewonnen partijen gelijk eindigde. Een barrage van drie bracht hem op de tweede plaats, waardoor hij promoveerde naar de hoofdafdeling. Zijn ploeggenoot Van der Voort werd vierde in deze afdeling. In de tweede afdeling gooiden de Leidenaren Verwey en Van den Burg hoge ogen door met resp. 10 en 8 ge wonnen partijen op de derde en de vijfde plaats te eindigen. Carl Schulze bij FB 14 In het voorlaatste programma van dit seizoen treedt zaterdagavond a.s. in de Roomburg-kantine voor Folk Beat 14 op het trio van de befaam de vibrafonist Carl Schulze. Het trio, dat al eerder met veel succes voor FB 14 is opgetreden, bestaat uit. Carl Schulze, vibrafoon, Victor Kaihatu, bas en Martin van Duynhoven, drums. Verstrooiing O Het jaarverslag schenkt verder aandacht aan de mogelijkheden, die onze stad biedt op het punt van de verstrooiing. In dit verband wordt de winkelsluiting op maandag genoemd, die de stad wat sfeer betreft weinig goed doet. Daarnaast is 'er een te kort aan avondvertier. Het bestuur is van mening, dat de bezoeker, die „eens uit" wil in Leiden, weinig van zijn gading vindt. Ook de vroege sluitingstijd van de horecabedrijven zou hiertoe bijdragen. Het ledenaan tal is in 1966 iets teruggelopen, zo blijkt uit het verslag, maar door con tributieverhoging van enkele leden steeg de totale ontvangst aan contri butie. Op Chr. Lyceum Voor het eindexamen M.M.S. zijn de volgende leerlingen van het Chr. Lyceum in Leiden (Kagerstraat) ge slaagd: Blanche Anceaux, Leiden; Lies Bergsma, Voorschoten: Karin Fran cken, Sassenheim; Herma Hane- maaijer. Alphen a d Rijn; Gonneke van Hartingsveldt, Oegstgeest; Els Heyboer, Oegstgeest; Joke Heyloo, Oegstgeest; Anneke Hogendoorn, Leiden; Willemijn de Jong, Leider dorp; Winny Kedde, Leiden; Ellen de Kievit, Leiden; Ineke Lamers, Leiderdorp; Betty Moeliker, Kat wijk; Yvonne Ruysink, Leiderdorp; Annelies Scholtes, Warmond; Wy- nande Taekema, Katwijk; Yvonne van Tongeren, Oegstgeest; Jos van Walraven, Voorhout. In het afgelopen weekeinde is in gebroken in een bouwkeet aan de Trekvlietweg in Leiden. Ontvreemd werden een handboor (waarde f 132) en een waterpasinstrument (waar de f 900). In de nacht van vrydag op zaterdag zijn onbekenden een pand aan de Hogewoerd binnenge drongen. Zij maakten een vloerkleed ter waarde van f 130 buit. Uit een vitrine aan de Haarlem merstraat werd in de afgelopen nacht een aantal wandversieringen weggenomen ter waarde van f 50. Het evangelu op straat Met het kopen van een boek (zie foto) heeft wethouder P. S Harmsen zaterdagochtend in de Hoogstraat de nieuwe bijbelkiosk van de Centrale evangelisatie-commissie der Geref. Kerk van Leiden ge opend. Met deze kiosk, aldus de wethou der, wordt het evangelie op de straat gebracht, hetgeen in de lijn is van het voorbeeld, dat Jezus tijdens zijn rondwandeling op aarde ons gaf. Ook Christus heeft het'evangelie in heg gen en steggen, op straten en plei nen verkondigd. Na de opening, die in verband met het drukke verkeer maar weinig tyd in beslag mocht nemen en bü welke plechtigheid ook dr. J. v.d Zwaan namens de kerkeraad van de Geref. Kerk en de directeur van de Markt en Havendienst, de heer M. Weima, aanwezig waren, vond men elkaar te rug in rest. Van der Heijden. De voorzitter van de Centrale evan gelisatiecommissie, de heer H. Salo mons, wees er hier o.m. op, dat de heer W.F. Rijnsburger reeds 36 jaar geleden met dit eenvoudige evange lisatiewerk begon. Vrijwel geen zater dag sloeg hy over. Kort na de twee de wereldoorlog kreeg de commissie op de markt vaste grond onder de voeten. De oude kiosk, die zo veel gebreken vertoonde, was echter niet meer te handhaven. Met de opening van de nieuwe kiosk is tevens het assortiment aan boeken uitgebreid. Informatie Het aantal inlichtingen, dat de VW in 1966 verstrekte, hetzy mondeling, dan wel schriftelijk of telefonisch, bedroeg 5. 4333. In '64 werden 47.122 informaties gegeven. In de maand augustus deden de meeste Nederland se en buitenlandse toeristen een be roep op de VW (11.689). Het aantal bezoekers aan „Volken kunde," „De Lakenhal," „Oudheden," „Generaal Hoefer," „Natuurweten schappen," „Aqua Hortus" en het molenmuseum „De Valk," steeg in vergelyking met 1965 aanzienlyk, al dus het verslag. B. en W. over onderhoud sportvelden Leidse veemarkt Het was vrydag een zeer goede marktdag, met name voor wat be treft de aanvoer: op de runderen- afdeling en de varkensmarkt was het iets ruimer dan de vorige week. Wol vee kwam met een record-cUfer uit de bus, n.l. 3250 stuks. De belangstelling was op alle af delingen goed, maar het was aan het begin van de markt een uitkijken naar het prijsverloop, de vraagprij zen lagen hoog en de kopers deden het kalm aan. Overigens was er wel I vraag, dit mede in verband met de j grasgroei Het is een heel verschil i met ongeveer een maand geleden, j toen was er weinig of geen gras te j zien terwijl nu na de regenval over- al het jonge gras Is opgekomen. De j boeren houden hun vee nu liever en 1 zijn geneigd er nog iets bij te kopen 1 dan vee weg te doen. Dit speelt vooral een rol bij de magere koeien- Deze diersoort was dan ook duur. Over het algemeen wordt het ge- bruiksvee op de markten voor flinke prijzen verkocht. De handel in jongvee is aan wei nig verandering onderhevig, er was geen grote aanvoer. De stemming op de nuchtere kalverenafdeling was gisteren wat williger. Al met al kan worden vastgesteld, dat het vrydag een goede, gezellige en levendige marktdag was. Alleen op de vette kalverenmarkt heerste nog een onzekere stemming. Gebruiksvee Aanvoer vrijwel ge lijk aan die van de vorige week en de handel zeker niet minder. Bij de melkkoeien ging het vrij rustig toe, maar de vraag naar vare koeien was redelijk met lui dure pryzen. Notering: fokstieren f700.-, f 1000.-; melkkoeien f950.-, f1250.-, f1525.-; vare koeien f650.-. f 1000.-, f1375.-; loa. 1,2ao.. au .0af8 aG-f-wda nuchtere kalveren (fok) f70.-, f90.-. f 125.-. Slachtvee Vette koeien De aanvoer in deze diersoort was aan de krappe kant, de vraag was echter ook niet zo groot zodat de handel lui-duur mooht heten. De invoer van het buitenlands vee en vlees is niet zo groot, het schijnt dat de omzetten van rundvlees in de slagerij niet zo groot zijn. Vette kalveren Nog geen grote aanvoer, alles ging hier nog- zeer moeilijk: Italië heeft de grenzen weer opengesteld, zei het onder bepaalde voorwaarden, maar de onzekerheid is nog groot. Telkens weer moet men opnieuw beginnen en dat is uiter mate moeilijk. Notering: slachtrunderen f3.70, f4.10, f5.- per kg gesl. gew.; slaoht- stieren f4.-, f4.25 per kg. gesl. gew.; vette kalveren f 2.25, f 2.50, f 2.80 per kg. gesl. gew.; nuchtere kalveren fl.10, f130, fl.50 per kg gesl. gew. Varkens De aanvoeren waren deze week op alle markten nog aan de krappe kant. Zowel kopers als verkopers moeten zich weer in de nieuwe situatie inspelen. Niettemin was de aanvoer van biggen en lichte varicens iets groter en verliep d< handel alleszins goed. De prijzen ble ven wel gehandhaafd of trokken iets aan j Notering: lichte varkens f95.-, I f 105-, f115.-; biggen f78 -, f 82.-e j f86.-. b) of naast het maaien van het I Het aanbod van slachtvarkens over-) ^as_Ê voldoende aandacht wordt be- tag z terugliepen, j Wolvee Weidelammeren waren fink aangevoerd. Aanvoer schapen Het is het Leidse college van bur gemeester en wethouders bekend, dat verenigingen, die de sportaccom modaties en de jeugdgebouwen aan de Haarlemmerweg in gebruik heb ben, overlast ondervinden, die in een enkel geval tot verstoring van de normale sportbeoefening heeft ge leid en dat vernielingen worden aan gericht, die financiële schade ten ge volge hebben. Een en ander wordt niet alleen veroorzaakt door omwo nenden, maar ook door groepen jon gelui, die het gebied bezoeken. In verband hiermee wordt het be doelde gebied zo veelvuldig moge lijk in de normale politiesurveillan- ce opgenomen, terwyl ook de z.g. bal dadigheidspatrouille in burger ter plaatse toezicht uitoefent. Dat ten gevolge van deze moeilijkheden het aantal jeugdleden van de v.v. „Lug- dunum" afneemt biykt niet uit de door de vereniging in verband met de toekenning van jeugdsport subsi die ingediende gegevens. B. en W. delen dit mee naar aan leiding van enkele vragen die het raadslid A. Versnel (Pv.d.A.) onlangs aan het college heeft gesteld. B. en W. zyn met de vragenstel ler geneigd te veronderstellen, dat de moeilykheden voor een deel moeten worden toegeschreven aan het ont breken van een speelgelegenheid voor de jeugdige bewoners van het gebied. Een oplossing zou kunnen worden gezocht in de aanleg van een dergelijke speelgelegenheid, waar voor echter thans geen terrein be schikbaar is. Het hiervoor doen ver- dwynen van een sportveld achten B. en W. by het bestaande tekort aan sportvelden zeer bezwaarlijk. Een an dere mogelykheid zou zyn de woon boten elders ligplaats te bieden, maar deze oplossing is zeker niet op korte termyn realiseerbaar. De heer Versnel heeft ook ant woord gekregen op de vraag. a) of de Sportstichting over vol doende deskundig personeel beschikt dat in staat is de sportvelden aan de Haarlemmertrekvaart. in Noord, aan de Van Vollenhovenkade en aan de Zoeterwoudsesingel goed te on derhouden en te herstellen. Nu de heer Rynsburger met het oog op zyn leeftyd heeft gemeend de lei ding in jongere handen te moeten overdoen, dankte de heer Salomons hem voor alle trouw steeds aan dit werk geschonken. Een enveloppe met inhoud onderstreepte deze dank. Hef deed spreker genoegen, dat de heer Rijnsburger zich wil blijven belasten met de verzorging van de evangeli- satielectuur, zodat de band nog niet geheel verbroken wordt. Namens de kerkeraad bood dr. Van der Zwaan gelukwensen aan. (Foto LD/Holvast) ruim 500 stuks, lammeren 2750 stuks, j Dit is een hoog aantal, zelfs voor Leidse begrippen. De vette schapen en vette lammeren lagen rustig in I de markt en bij de lammeren bleef men eerst rustig het prijsverloop af wachten. De vraagprijzen lagen hoog, doch aangezien er een goede belang stelling was werd alles weer ver kocht. Notering Vette schapen f80.-, f95.-, f 100.-vette lammem f105.-, c) of er, voordat met veldenher- stel wordt begonnen, grondonder zoek wordt verricht, om een verant woord herstel mogelijk te maken. d) zo ja, welk instituut dit onder- zoek verricht. e) welke maatregelen men denkt te nemen om velden goed bespeel baar te maken. B. en W. zeggen, dat a) de onderhouds- en herstelwerk zaamheden aan de door het tekort aan terreinen in het algemeen over- in de lichamelijke oefening van de scholen op de velden nog zoveel mo gelijk ongestoord voortgang vinden. De Sportstichting beschikt niet over voldoende deskundig personeel om alle noodzakelijke werkzaamheden in bedoelde periode te verrichten, zo dat een deel van de werkzaamheden wordt uitbesteed. Mede door het ge ringe aantal in deze werkzaamhe den gespecialiseerde firma's, komt een deel der velden pas kort voor het nieuwe seizoen gereed, waardoor de rustperiode voor deze velden uiterst gering is. b) voor het normale onderhoud van de terreinen buiten het maaien verwerkt 't terreinpersoneel van de Sportsticht. dit jaar ongev. f. 30.000.- verwerkt aan materialen, voor het herstel van de terreinen zal dit per soneel in het zomerseizoen 1967 f. 43.500.- aan materialen, zoals graszoden, graszaad, mest en dres- zand, verwerken. Voorts is een be drag van f 22.500,- uitgetrokken voor uit te besteden herstelwerkzaamhe den. c) volgens een vast schema eens per drie jaar op elk terrein grond onderzoek plaats heeft. Op grond van de resultaten van deze onderzoe ken verstrekt de afdeling Sportac commodaties van de Neder landse Sport Federatie steeds advie zen omtrent de bemesting en het verdere onderhoud, terwyl in bijzon dere gevallen ook de grondtechnische dienst van de K.N.V.B. om advies wordt gevraagd. d) het grondonderzoek wordt ver richt door het Bedryfslaboratorium voor grond- en gewasonderzoek in Oosterbeek. e) 1. op de voetbalvelden aan de Haarlemmerweg zullen op advies van de grondtechnische dienst van de K.N.V.B. behalve de norma le onderhouds- en herstelwerkzaam heden nog de volgende verbetesrings- werkzaamheden worden uitgevoerd: bijleggen van een aantal zand- buffers, doorspuiten van de draina ge, extra verluchten van de grond en extra topdressing met zand; 2. op het Sportpark Noord zal met de normale onderhouds- en herstel werkzaamheden kunnen worden vol staan; 3. op het sportpark Roomburg zul len alle velden van een nieuwe drai nage worden voorzien I BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Geboren: Raymond Marcel, zn. v. A. de Vink en J. Slere. Gerrltje, dr. v. Jw P. Zwaan en G. van Voorbergen. Mo nique, dr. v. L. C. Waasdorp en J. Overmeer, Simon Jacobus, zn. v. P. J. van der Linden en A. D. Hamerllng. Anneliese Geertrulda, dr. v. C. P. Vis en A. Timmerman, Pauline Cornelia, dr. v. P. Olivier en W. M. Barlo. Marie Antoinette, dr. v. J. N. Haasbroek en M. Haantjes. Gerardus Antonlus zn. v. P. Mast en C. van Herk, Gaby Jocelyu Elizabeth, dr. v. B. G. Jacksteln en H. Neyman. Gehuwd: C. G. Llnschooten en M. W. van der Gugten. Overleden: A. J. Warren, 62 Jaar» Biesheuvel voorzitter College Scheepsbouw Mr. B. W. Biesheuvel is benoemd tot voorzitter van het College voor de Scheepsbouw. Hy volgt de heer M. J. Keyzer op. die tot staatssecre taris van Verkeer en Waterstaat is benoemd. Het College voor de Scheepsbouw werd ingesteld op aanbeveling vaft de commissie Nederlandse scheeps bouw 1965. Deze commissie heeft in 1966 een rapport uitgebracht over de situatie in de Nederlandse scheepsbouwlndustrie en aanbevelin gen gedaan over die factoren, die voor de verbetering van haar concur rentiepositie belangryk zijn. Het col lege heeft een stimulerende en coör dinerende taak by de uitwerkingen van die aanbiedingen. De politie heeft in de afgelopen nacht omstreeks drie uur een onder invloed van sterke drank verkerende Leidse student aangehouden. De student, die zich in de Morsstraat bevond, zag de deur van een juwe lierszaak aan voor de deur van een café. Toen hem niet snel genoeg werd opengedaan trapte hij de deur in. Reden genoeg dus om nog dezelf denacht de deur van het politiebu reau achter hem te doen dichtslaan. De eerste prUs in de lotery ten behoeve van de bouw van een sport hal in Leiden, een auto, is gevallen op lot nummer 046328. De tweede Prijs, een wasmachine, viel od lot nummer 033268 en de derde prys, een foto-uitrusting, op nummer 010398. Trekkingslijsten zijn verkrijgbaar bij de administratie van de Sport stichting Leiden, Stationsweg 32. 4. by de aanleg van een nieuwe drainage Ls enkele jaren geleden het terrein by de Zoeterwoudse-singel door een dragline 50 cm diep omge spit. Als gevolg hiervan treden nog nazakkingen op, die ook dit jaar weer zullen worden hersteld. f130-, f150.-; Texelse lammeren bespeelde sportvelden moeten wor- (aanvoer 1600 stuks) f95.-, f 120.-,den verricht in de korte periode tus- f 125 -Noordhollandse lammeren sen het einde van de competities en f 85.-,f 110.-: foksohapen met 1 lam het begin van de volgende competl- f160 -, f190.-; foksohapen met 2 ties. In deze korte periode moeten lammeren f 200.-, f 290.-. j buiten de schoolvakanties de lessen Twee Leidse kleuters zijn in het afgelopen weekeinde het slachtoffer ge worden van hun onvoorzichtigheid. Op de Boshuizerkade stak gistermiddag een 4-jarig jongetje vlak voor een auto de rijbaan over. Het ventje werd aangereden en moest met een zware hersenschudding en schaafwonden aan het hoofd en kmeen naar het Academisch Ziekenhuis worden over- gebracht. iLfe,NaT,tr*ft, w,erd een 3-jar1^ kn«P d0«r een personenauto ge schept. toen hij plotseling de rijbaan opliep. Het kereltje kreeg een lichte hersenschudding en een hoofdwond. Ook deze peuter moest zich onder medische behandeling stellen. Brutale inbraak aan Besjeslaan Volgens V.V.V.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3