DE TON IS ROND Tien nieuwe baanrecords Roodenburg kreeg fraai scorebord Gouden handdruk van industrie F INALE Zeven amateurs maken trip door Rusland Sporttoto Hollandia - roeiwedstrijden Fedor den Heitog deed weer net iets teveel LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 (Van onze sportredacteur) De ton is rond Gisteravond om elf uur, tijdens de Vanity Fair in 't Stadhuis kon ir. A. Sitsen, voorzitter van de vereniging van Leidse in- dusriëlen, de zorgen van het Actiecomité '67 Sporthal Leiden volledig wegnemen Het waren, voordat ir. Sitsen het woord vroeg, zelfs nog zeer bezorgde comitéleden, want al had de huis- aan-huis-collecte in de vooravond het zeer bevredigende bedrag van bijna 7000 gulden opgeleverd, de „thermo meter" in de hal by de Burgerzaal wilde toch niet meer dan een bedrag van rond de 51.000 gulden aanwijzen. De heer Sitsen hield drs. Van der Reyden en zijn werkers nog evei spanning. „Ik kan u verzekeren, dat de industrie positief heeft gereageerd op uw verzoek om steun te verlenen aan uw pogingen om 100.000 gulden bijeen te brengen voor de bouw van een sporthal. Ik mag u dan ook bin nenkort een cheque aanbieden met een bedrag groot duizend gulden voor ieder jaar dat onze vereniging be staat „Mag ik dan eens vragen hoe oud uw vereniging is?", informeerde drs. Hippe jurkjes in de Radd- zaal (Foto L.D./Holvast) Ir. A. Sitsen, voorzitter van de ver. van Leidse industriëlen (rechts) geeft de voorzitter van het Actiecomité, drs. P. van der Reyden, „een gouden handdruk". (Foto L.D./Holvast) J. P. van den ïteyden voorzichtig. Lachend vertelde ir. Sitsen, dat de vereniging van Leidse industriëlen binnenkort haar gouden jubileum gaat vieren Met deze vijftigduizend gulden de Industrie was de honderdduizend gulden bereikt en de actie slaagd Opgelucht Een echte „Van der Willigen" ging or 65 gulden onder de hamer door, evr. N. A. den Haan-Groen zag haar „vrouwengezicht" weggaan voor 150 gulden en voor de artistieke pres taties van prof. Samkalden kreeg Ja- pie zestig gulden in de pot. In de sec tie amateurs kreeg het schilderstuk ,Tour de France", vervaardigd door Gerben Karstens, de hoogste op brengst: f 175. Gerben, voor de gele genheid door Japie bevorderd tot we reldkampioen, mocht het zelf meé naqr huis nemen, want in een po ging de prys flink op te jagen deed hij zelf het hoogste bod „Ach, het is voor een goed doel", lachte Gerben. Verder werkten aan deze min of meer geslaagde avond het bezoek viel wat tegen en de programmapun ten lagen te ver uiteen mede de Leidse Sleuteteltjes en het Nieuwe Leisde Studentencabaret. De Zweedse schaakgrootmeester Gideon Stahlberg. die een internatio naal schaaktoernooi in Leningrad bezocht, is vrijdag aan een leverziek te in een ziekenhuis in Leningrad overleden. Stahlberg, die 59 jaar werd was van 1929 tot 1940 schaakkampi oen van Zweden. Celtic Glasgow, de nieuwe Euro pese bekerhouder zal op 7 juni a.s. in Madrid een benefietwedstrijd spelen tegen de kampioensploeg van het vo- Ronde van Italië De Italiaan Franco Bitossi is gis teren winnaar geworden van de 7de etappe van de „Giro" van Catane naar Etna. Hij reed de 169 km in 5 uur 52 min en 48 sec. Zijn landge noot Michele Dancelli behield de lei ding in het algemeen klassement. Er was opnieuw weinig strijd. De uitslag: 1. Franco Bitossi It.5.52.48: 2. Au- relio Gonzales (Sp.) op 3 sec; 3. Sil- vano Schiavon (It.) op 9 sec: 4. Lino Carletto fit.) op 22 sec; 5. Gianni Motta (It.) z.t.; 6. Eddy Merckx (B. z.t.; 7. Felice Gimondi (It.) z.t.; 8. Italo Zilioli (It.) z.t.; 9. Perez Fran ces (Sp.) z.t.; 10. Vito Taccone (It.) z.t.; 42. De Roo 5.53.59; 54. Den Har- tog 5.56.07; 58. Levten 5.57.30; 66. Lu- te 5.57.34; 68. Ottenbros 5.58.48; 84 Tummers 6.03.27. ADVERTENTIE dinsdag 30 mei a.s. LUGDUNUM SPARTA rig jaar. Real Madrid. De opbrengst komt ten goed aan de oud-Real Ma- drid-speler Alfredo di Stefano. Met coach Jan Derksen Als voorbereiding op de komende wereldkampioenschappen, die dit maal op de baan van het Olympisch Stadion in Amsterdam worden ge houden, gaat baancoach Jan Derk sen in de tweede week van juni met zeven Nederlands amateurs een tiendaagse trip door Rusland maken. De Oranjerijders gaan aan de slag op de banen in Moskou (9 en 10 juni). Charkov (11 juni) en Tu la (12, 13 en 14 juni). Door Derk sen werden voor de sprint Jan Jan sen (Westzaan», Lijn Loevesijn (Amsterdam) en Wim Koopman (Rotterdam) aangewezen en het team voor de ploegachtervolging zal gevormd worden door Klaas Balk (Badhoevedorp), Marcel Pen- nings (Nieuw Vennep). Harry van Piere (Uithoorn) en Gert Bongers (Voorst). Alvorens de ploeg op woensdag 7 juni vanaf Schiphol met het vlieg tuig naar Moskou vertrekt, .uilen Koopman, Jansen. Loevesijn er Balk zondag deelnemen aan de „Grote Prys van Parijs" voor sprinters. Door deze internationale contac ten krijgen de renners meer Outine en ervaring, terwijl coach Derksen een ruimer inzicht krijgt in de capaciteiten der tegenstanders In de komende stryd om de regenboog truien. Het was daarom jammer voor hem. dat de landenontmoeting met West-Duitsland, die jJ, onder dagavond op de Stadionbaan ix. de hoofdstad gehouden zou worden, vanwege de regen geen doorgang kon vinden. Filmavond voor LFC-jeugd Ter afsluiting van het voetbalsei zoen 1966-1967 organiseert de jeugd commissie van LFC maandag 29 mei een filmavond in het Boshuis. Aanvang acht uur. Er zullen films vertoond worden van diverse Euro pa Cup-finales. Deze avond zal wor den ingeleid door de heer Van der Klugt, voorzitter van de C.o.V.S. (Centrale Opleiding Voetbalscheids rechters) De cijfers van sporttoto 47 van het afgelopen weekeinde zijn: Deelnemers: 478.995. bruto inleg: f 647.806.20. Pry zenbedragf 213.776,-. eerste prijs: f 117.576,80. 41 meldin gen, bruto per kolom f 2867,-. Twee meldingen, de prys: f 64.132,80. 1136 meldingen, bruto per kolom c.a. f 56,-. Derde prijs: f 32.006.40.- bruto per kolom a Opgelucht konden de aanwezigen zich daarna overgeven aan de festi viteiten van de Vanity Fair, w voor Ben Walenkamp en zijn r sen de Burgerzaal, de Raadzaal, de koffiekamer en de kamer van B. en W. artistiek hadden versierd. In de koffiekamer speelde Dolf Delprado en zijn ensemble, in de kamer van B. en W. het trio Joop Stokkermans en in de hal knorde in een hok een goed gebouwd varken, waarvan de bezoekers uiteraard tegen betaling het gewicht mochten raden. Hoog tepunten waren de modeshow van hippe jurkjes en mantels, verzorgd door Boutiek Vionet. gepresenteerd door Cees van Ooyen en „gelopen" door zes charmante amateur-man nequins (o.w. vier VVSL-leden) en tenslotte de veiling van de op de „Paint-in" vervaardigde kunstwer ken. Veilingmeester Japie Stikkelo- rum, prinsheerlijk zittend in de stoel van de burgemeester, praatte op deze veiling nog eens elfhonderd gulden bij elkaar. (Van een onzer redacteuren) ALPHEN Op de eerste dag van de „Hollandia' -roeiwed- strijden op de Oude Rijn bij Alphen namen de heren roeiers het niet zo nauw met bestaande records Tijdens deze voorwedstrijden en fi nales namelijk sneuvelden er maar liefst tien baanrecords. Geen kleinig heid derhalve. Hierbij dient wel op gemerkt te worden dat de vrij krach tige wind de deelnemers prachtig hielp. Vooral het optreden van het Amsterdamse Nereus bracht de velen op en rond het wedstrijdterrein in verrukking. In het sprintnummer oude acht (500 meter) zegevierde Ne reus I vr(j eenvoudig over een stug Olympiads Tour Receptie 40-jarig bestaan en fel vechtend Dudok van Heel. Ne reus vestigde en passant een nieuw baanrecord met een tyd van 1.23.7. Nereus II bleef in de tweede heat ook onder het oude record: 1.25.- te gen 1.27.5 van Laga in 1966. Njord stelde in dit sprintnummer wat te leur door een tweede plaats met een tyd i 1.29.1. Njord veroverde echter wel de eer ste plaats in de nieuwelingen acht en vestigde een nieuw baanrecord met een tijd van 6.18.8, voor de En gelse legerploeg „Sandhurst" en Aegir. Het optreden van de jonge Leidse ploeg belooft veel voor de toe komst. In de nieuwelingen lichte acht zegevierde Njord II in de eerste heat voor Fhocas en Laga. Sensaties (Van onze speciale verslaggever). I De „Amstel Tygers" hadden het 1 consigne van hun ploegbaas Herman j Kxott voor de start van de derde rit van Olympia's Tour in Vlissingen be grepen. Krott had hen in stevige j bewoordingen verteld dat het een schande was dat de Amstel-equipe. in andere jaren altijd vooraan te I vinden, nu zo laag geklasseerd stond. I Daar moest niet iets aan gedaan j worden, maar daar moest alles aan gedaan worden. Vooral Fedor den Hertog had het zich, bijzonder aangetrokken. Hij is dan' ook, met zyh ploegmaat Daan Holst, de opmerkelijkste renner in deze 170 kilometer lange rit naar Waalwijk geworden. Hij streed honderd kilometer in de voorste ge lederen. Dat was net vijf kilometer te veel. Toeh immers zat hij naar adem te snakken, hunkerend naai de eindstreep. Ook kon hy Holst, die geruime tijd een optie op de oranje leiderstrui had, maar die optie uit handen moest geven in die laatste kilometers, niet meer steunen. Etappewinnaar Daan Holst was wel een gelukkig mens, omdat hy nu eindelyk de ban gebroken had dat hij in belangrijke koersen altijd als tweede finisht. Hij wist het ook me teen toen hij afstapte: „Het zal niet veel schelen, maar de trui heb ik niet, die houdt Jan Bols. Jammer van Fedor, dat hij niet meer kon" Fe dor zat bij de ploegleiders te zuch ten: „Nu heb ik net weer iets teveel gedaan" Hij kan het nog maar niet afleren, dit raspaardje. Hij is te gre tig. Soigneur Henk de Haan stuur de Den Hertog rap naar het badhuis „Niet. treuren. Het was toch gewel dig. Daan 1 en jy 2 Derde etappe, Vlissingen—Waalwijk (170 km): 1. Daan Holst (Amstelbier 3.46.41 (met bonificatie 3.45.41); 2. Fedor den Hertog (Amstelbier) z.t. (met bon. 3.46.11)3. Harry Jansen (Vre- destein) 3.46.50 (met bon. 3.46.35) 4 Leen de Groot (Caballero) z.t.; 5. Jan Krekels (Ovis) 3.46.59; 6. Matje Gerrits (Kalmi) z.t.; 7. Rini Wagt- mans (Vredestein) z.t.: 8. Cees Zoontjes (Ovis) z.t.; 9. HenkNieuw- kamp (Amstelbier) z.t.; 10. Johnny Brouwer (Smith) z.t; 11. Willem Janssens (België); 12. Peter Kisner (Locomotief) z.t.; 13. Werner Blaud- zun (Denemarken) z.t.; 14. Kees Koeken (Vredestein) z.t. In deze etappe staakten de volgen de renners de strijd: Thor Gun- stad (Noorwegen). Karl Heiland (Noorwegen). Antoni Matusz (Polen), Stefan Szklany (Polen). Hans Pels (Olympia). ThPO van de Kort (Kal mi) Algemeen klassement: 1. Jan Bols (Caballero) 11.10.18: 2. Daan Holst (Amstelbier) 11.10.37: 3. Rini Wagtmans (Vredestein) 11.10.48, 4 Cees Rentmeester (Smith) 11.10.55, 5. Gert Bongers (Vredestein) z.t.; G Jan Boode (Kalmi) 11.11.03: 7. Fedor den Hertog (Amstelbier) 11.11.15: 8. Kees Koeken (Vrede stein) 11.11.18; 9. Cees Zoontjes (Ovis) 11.11.25: 10 Harry Jansen (Vredestein) 11.11.39; 11. Leen de Groot (Caballero) 11.11.54: 12. Wer ner Blaudzun (Denem.) 11.11.54: 13. Joop Zoetemelk (Amstelbier) z.t.: 14 Jan Krekels (Ovis) 11.12.03: 15. Matje Gerrits (Kalmi) z. t. Puntenklassement: 1. Harry Jansen (Vredestein) 42 pnt.: 2. Rini Wagtmans (Vrede stein) 40 pnt.; 3. Cees Zoontjes Ovis) 38 pnt. Algemeen ploegenklassement: 1. Vredestein 33.34.14. 2. Caballero 33.35.15. 3. Ovis 33.35.16. De senior B-ploegen van Njord (voorgrond)Dudok middenen Argo passeren de eerste piketten in Koudekerk aan den Rijn. De Leidse studenten hadden toen nog een duidelijke voorsprong. Foto Leidsch Dagblad Tweede heat: 1. Argo 6.15.1; 2. Njord 6.16.7; 3. Dudok van Heel 6.19.3, Derde heat: 1. Laga 6.16.8; 2. Pho cas 6.39.2. Senioren B lichte acht: eeste heafct 1. Proteus 6.30.7; 2. Triton 6.31.6. Tweede heat: 1. Nereus 6.25.2 (ver betering baanrecord)! 2. Argo 6.31.2, Nieuwelingen skif, eerste heat: 1. Euros II (rechtstreeks) Tweede heat: 1. Laga 8.36.2; 2. Euros I 9.47.-. Vijfde heat: 1. RIC 7.58.2 (nieuw baanrecord)2. RMA Sandhurst 8.6.3. Zesde heat: 1. Triton 8.6.4; 2. Aegir 8.24.-. Nieuwelingen lichte vier met stuur man, eerste heat: 1. Batavier 7.12.8 (nieuw baanrecord)2. Phocas 7.13.1. Tweede heat: 1. Het Spaarne 721.41 2. Hades 7.24.-. Nieuwelingen acht: eerste heat: L Batavier 6.31.4; 2. Skadi 6.31.8: S. Triton 6.39.4. Tweede heat: 1. Njord 6.18.8 (nieuv* baanrecord); 2. RMA Sandhurst! 6.21.6; 3. Aegir 6.296. Nieuwelingen lichte acht, eerste heat: 1. Njord II 6 48.8; 2. Phocaa 6.51.7; 3. Laga 6.52.8. Tweede heat: l Batavier 6.42.8; 2. Njord I 7.38.-. stuurman t Proteus 6.49.- (Van een onzer redacteuren Roodenburg-voorzitter Henk Uiterdijk heeft van tevoren ook niet kunnen vermoeden dat hij gisteravond de receptie van zijn ver eniging ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan zou besluiten met een toespraakje aan het eind van het hoofdveld, op een hoogte van ongeveer drie meter. Hij ivijdde daarmee ook het jubileumgeschenk van de jeugdcommissie in: het fraaie, zeer origineel uitgevoerde scorebord, dat in de verte doet denken aan een heel klein Euro mastje. Het biedt tevens ruimte voor twee behoorlijk comfortabele zitplaatsen ten behoeve van de score-bijhouders. Het torentje werd gemaakt door de eerste-elftalspeler Eelke de Jonge, die er drie maanden lang in de avonduren aan heeft gewerkt, naar een ont werp van de Elascon. Bewondering Een bijkans onafzienbare stroom van goede, lovende woorden vloeide het bestuur van Roodenburg gister avond enkele uren lang toe. Alom toonde men tijdens deze jubileumre ceptie grote bewondering voor de door Roodenburg vooral in de laatste ja ren geleverde prestaties op het voetbalveld maar ook in organisato risch verband. Wethouder Menken, die namens de gemeente Leiden het woord voer de, opende de ry van het twaalftal sprekers dat deze avond „in het veld" kwam. Hij verontschuldigde de wet houder. de heer Sannes, die door an dere drukke sportzaken (sporthal) in beslag werd genomen. Men moest het dan dit keer maar doen, zo zei hy, met de felicitaties van de man, die sociale zaken beheert. De heer D. Nys, die daarna na mens de KNVB sprak, reageerde hierop onmiddellyk: „Wethouder, wy van de voetballerij hebben met alle portefeuilles te maken en zeker met de uwe, want u pikt nogal wat be lastinggeld van ons". Na een uitvoe rige, „gedragen" rede. overhandigde hy de Roodenburg-voorzitter een herinneringstableau. Mr. J. J. de Jongh van de Afd. Leiden had grote bewondering voor de wyze waarop Roodenburg zyn 25 jeugdelftallen leidt. Hy zei ook nog dit: ,Jk heb het een ongezonde situatie gevonden dat Roodenburg voor de zo belangryke stryd tegen Unitas weer naar het oude veld in de Leidse Hout moest gaan, omdat daar meer bezoekers konden worden gehuisvest. Dat is Oud-voorzitter Leo Geuke over- Foto LD/Holvast) dan een teken dat de accomodatie op dit toch spiksplinternieuwe com plex nog niet voldoende is". Als ge schenk had mr. De Jongh voor Roo denburg de Afdelingsvlag. gekomen uit Enschede slikte in zyn toespraakje maar heel moeilyk het brok door dat hem zwaar in de keel zat. „Als ik hier in Leiden kom en ik zie het nieuwe terrein, de prachtige kantine dan merk ik dat het een stukje van mezelf is geweest en gebleven. Het is misschien gek maar ik voel me er nog een beetje verantwoordelijk voor. Ach, het heeft ook zo lang ged—"---' voor we net ein delijk kregen en hoeveel slapeloze nachten hebben we er niet door ge had". Op deze avond voerden verder nog het woord: drs. J. P. v. d. Reyden namens de Sportstichting. J. C. Brinkman voor de Landelijke Bond van Amateur verenigingen, J. Bree- develd namens de contactcommissie van de Leidse KNVB-verenigingen, A. Roza (Unitas), M. Verver die na mens de contactcommissie van Roo denburg tien barkrukken aanbood en tenslotte de heer J. Jonger, die by het aanbieden van het scorebord en kele woorden namens de jeugdcom missie sprak. De skif-nummers brachten enige sensaties. De harde wind stelde na melijk hoge eisen aan de capacitei ten van de deelnemers. In het num mer B-senioren lichte skif sneuvelde op honderd meter voor de finish de Poseidon-skiffeur. Zijn ranke boot j sloeg om en hij verdween in het wa ter. Dank zy een enorme krachtsin spanning wist hij zich toch weer in zyn boot te wringen en vervolgde zijn weg naar de finish. In de tweede I heat belandde ook de skiffeur van I Dudok van Heel in het water. Hij I kon zwemmend de kant bereiken. In de stuurmanloze twee waren J RIC uit Amsterdam en Euros de sterksten, maar vraag niet hoe deze ploegen, tezamen met Njord en Tri- Nieuwelingen vier m i ton, naar de eindstreep kwamen. Het' eerste heat: 1. Aegir 7.09.-; 2. Gya sturen op deze slechte baan bij Al- 64.-. phen vergde dikwijls te veel van de Tweede heat: 1. Tachos 7.4.4; 2 j krachten van de roeiers/sters. Men 7.9.2; 3. Triton 7.21.-. raakte uit balans en ging dan „switchen" met alle nare ge- 1 volgen van dien. Uitslagen DAMES Senioren A dubbelvier: 1. Argo 3.44._ (verbetering baanrecord), 2. Nereus 3.50.2 HEREN Elite vier eerste heat: Njord 1.34.5. Tweede heat: 1. Batavier 1.34.6; 2. Laga II 1.36.-; 3. Triton II 1.38.2. Elite acht sprint: eerste heat: 1. Nereus I 1.23.7 (nieuw baanrecord); 2. Dudok van Heel 1.30.-. Tweede heat: 1. Nereus II 1.25.-; 2. Njord 1.29.1. Elite twee met stuurman: 1. Lagal 7.33.2 (verbetering baanrecord); 2 Njor d 17.53.- Senioren A lichte vier met stuur man: l Laga 7.14.3 (nieuw baanre cord); 2. Skadi 7.17.9; 3. Tachos 7.23.8 Senioren A dubbel twee: 1. Dudok van Heel 7.10.2 (nieuw baanrecord) 2. Poseidon 7.13 4. Senioren B lichte vier, finale. 1. Triton 7.17.2 (nieuw baanrecord); 2. Tachos 7 22.4; 3 Nereus 7.33.-. Senioren B skif, eerste heat: 1. Phocas 8.17.9; 2. Poseidon 9.53.8. Tweede heat: 1. Amstel 8.31.8; 2. Dudok van Heel 12.19.8. Senioren B twee zonder stuurman: eerste heat: 1. RIC 8.02.-: 2. Njord 1.6.1. Tweede heat: 1. Euros <.42.1 <ni( baanrecord); 2. Triton 7.55.-. Senioren B acht, eerste heat: Nereus 6.12.6 (nieuw baanrecord) Skadi 6.18.3. Tom Okker zette ervaart achter Tom Okker heeft vrydag lang moeten wachten eer de organisato ren van de internationale kampioen schappen van Frankryk hun door de regen danig in de war gebrach te speelschema zover hadden bijge werkt, dat hij de baan op kon voor zijn partij uit de tweede ronde te gen de veelbelovende jonge Austra liër Colin Stubs. Toen hij eenmaal begonnen was, moesten de geïnte resseerde toeschouwers zich van de andere banen haasten, want de Ne derlandse kampioen zette er zo'n vaart achter, dat hy in nog geen uur weer verdwenen was. Met 6-1, 6-2. 6-1 plaatste Okker zich ruim schoots voor de derde ronde. De bliksemdemonrtratie van Ok-i ker vormde begrypelykerwijs niet de hoofdschotel van de vijfde wd- strijddag. Daarvoor zorgde de Rus-! sische afvaardiging, die twee dikge-, drukte namen uit het programma- liet schrappen. Alexander Ivanov, nummer zes van Rusland schakel de de als twaalfde geplaatste Bill Bowrey uit in de tweede ronde van het heren enkelspel en by de da mes was het Anna Dmitrieva, die in dezelfde fase van de stryd zege vierde over de 1.87 meter lange Autfralische K*rpn Krantczke. die als elfde was geplaatst. Met de uit schakeling van Trudy Groenman door Galina Bakscheeva, hebben de Russen reeds drie „scalpen" ver overd.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7