Bevan vraagt ordening van het rijschoolwezen Mitterrand doet beroep op Franse communisten Ontmoeting tussen ruimtevaarders van Amerika en Rusland ARIE DE BOOM VAN WEEGHEL N.V. PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 27 MEI 1967 eicLa& GjQcfencLci Enige weken geleden werd te dezer plaatse gewezen op de „as noord-zuid": van de Sowjet- Unie vla Turkije en Egypte naar dt Soedan. Volgens een artikel in de Neue Ztiricher Zeitung beweegt een belangrijk deel van Moskou's poli- tiekstrategische belangstelling zich langs deze lijn, inclusief aangrenzen de staten als Ethiopië en Saoedi- Arabië. Tot die „kring" behoort ook Somalië, in het noordoosten, d.w. de „hoorn van Afrika" gelegen. Deze republiek, zestien maal zo groot als Nederland doch slechts bewoond door enkele miljoenen nomadische her ders, ontstond in 1960 door samen smelting van Brits en Italiaans So- maliland. In de korte tijd van zijn bestaan heeft dit landje een zekere beruchtheid gekregen door zijn voortdurende aanspraken op grond gebied van zijn buurstaten. Het pro bleem is hierin gelegen, dat er bul ten Somalië nog ongeveer een half miljoen Somali's Juist over de grens in het oostelijk deel van Ethiopië (Ogaden) leven en ongeveer hon derdduizend in het oosten van buur land Kenia. Men kan zich voorstel len, dat die zwervende herders weinig begrip voor grenzen hebben en er alleen aan denken hoe en waar hun vee voedsel kan vinden. De ellende begint pas dan, wanneer Somalië van die eeuwenoude gewoonten van de zwerfstammen misbruik maakt om de door hen bewoonde of bezoch te gebieden van Kenia en Ethiopië voor zich op te eisen onder het mo tief, dat zich daar een vaste kern van Somali's bevindt. Ook op Frans Somaliland doet de regering in Mo- gadisjoe aanspraken gelden, omdat de bevolking van dat land nu nog onder Frans bewind ten dele uit Somali's bestaat. Vooral Kenia is de laatste tijd verontrust over wat er zich in het omstreden deel van zijn gebied, het Northern Frontier Dis trict, afspeelt. Minister van Defen sie Moengai onthulde kortgeleden, dat de guerrilla in het District sinds het begin van dit jaar aanzienlijk is verscherpt door „het expansionisti sche en agressieve optreden „van buurman Somalië". De overvallen van „sjifta" officiële naam met de betekenis van „rovers en bandie ten" worden steeds veelvuldlger en ook blijken zij steeds beter be wapend te zijn. Bovendien hebben soldaten van het geregelde Somali sche leger in de laatste tijd tot twee maal toe met vuurwapens geschoten en zijn in enige gevallen over de grens gekomen. Mijnen hebben zwa re verliezen toegebracht aan militair vervoer ln Kenia. Dat het hier niet om een enkel incident gaat blijkt uit de cijfers: sinds 1964 zijn meer dan 1200 „sjifta" gedood en werden er 800 gevangen genomen. Aan Ke- niase zijde bedroegen de verliezen onder de burgerbevolking 500 doden, 300 gewonden en 143 ontvoerden, on gerekend nog de verliezen van Ke- nia's strijdkrachten. De cijfers tonen dus duidelijk aan, dat het hier om meer dan een toevallige botsing gaat. Kenia (achttien maal Nederland. 9 miljoen inwoners) is temeer verontrust, om dat de Sowjet-Unie buurman Soma lië voortdurend van wapens voorziet. Uit een lijst, die president Kenjatta's regering in Nairobi onlangs aan de Ver. Naties verstrekte, blijkt, dat Moskou de Somali's het volgende heeft geleverd: dertig straaljagers van het type Mig-17 (wel niet de modernste Russische jager, maar toch een toestel dat in een oorlog in deze streken „ruimschoots voldoen de" is), voorts enige Migs-15, een ouder type-straaljager van Russische makelij, en verder veldgeschut, lucht afweergeschut, moderne mortieren en zeer veel kleine wapens, geschikt voor een guerrilla. Hoe hoog Kenia deze leveranties opvat, blijkt uit zyn me dedeling aan de Ver. Naties dat het zich de vrijheid voorbehoudt uit zelf verdediging militair tegen Somalië op te treden. Het rapport van Kenia onderstreept ook, dat vijftig Somali's in de Sowjet-Unie een opleiding bij de lüchtmacht hebben gevolgd en dat 75 anderen bij de Russische marine zijn opgeleid, terwijl in het Sowjet- russische leger honderd Somalische cadetten een militaire training heb ben genoten. Voeg hierbij, dat zich thans in Somalië meer dan honderd Russische instructeurs bevinden, dan kan men zich indenken, dat Kenia zich niet op zijn gemak voelt en de Somalische activiteit vergelijkt met Hitiers optreden tegen het Tsjechi sche Sudetenland, dat voor de Twee de wereldoorlog door een Duitse min derheid werd bevolkt. Met nadruk wijst Kenia de Ver. Naties erop, dat zijn tegenwoordige grenzen in 1960 door Somalië werden aanvaard en door de Veiligheidsraad werden er kend. zodat er geen sprake kan zijn van aantasting van die grenzen zon der schending van internationale af spraken. Kenia is bovendien ver stoord. omdat het zich juist in een periode van opbouw bevindt, die er van getuigt, dat het zijn zelfstandig heid wil wkar maken. In het land, dat nog slechts weinige Jaren geleden berucht was door de z.g. Mau Mau- activiteit van Jomo Kenjatta („bran dende speer"), die thans president is, verrijzen zowel aan de kust als in de hoofdstad Nairobi nieuwe hotels om de toeristenstroom uit Europa en Amerika op te vangen. Die toeristen merken niets van de onrust in het Northern Frontier District, maar met het oog op de toekomst wil Kenia daarin geen verandering brengen. Vandaar zijn klacht bij de Ver. Na ties. Opmerkelijk is, dat ook de Or ganisatie van Afrikaanse Staten te gen Somalische aanspraken gekant is: de oude. „koloniale" grenzen" hebben veel gebreken, wijziging er van door rekening te houden met bevolking en taal zou het ge zicht van Afrika totaal veranderen. En dat zou gevolgen hebben, die er ger zijn dan de huidige bezwaren. In tussen gaat het Kremlin voort Soma lië te gebruiken als basis voor zijn penetratie in het noord-oosten van Afrika De Russen zijn alle be tuigingen van vredelievendheid ten spijt in deze contreien een mili taire factor, die men moeilijk over het hoofd kan zien. Brief aan kamercommissie De BEVAN een van de verenigin gen, waarin autorijschoolhouders zijn verenigd- heeft in een brief aan de voorzitter van de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat rog eens met klem aangedrongen om mee te werken aan een sanering van het Nederlandse autorijschool- In de brief, die ondertekend is door de secretaris, de heer H. Ver hoogt uit Leiderdorp, wordt een aantal maatregelen voorgesteld. Pet ministerie van Onderwijs zor in overleg met de rijschoolhouders met spoed voorschriften moeten uitwer ken voor de opleiding van examina toren, rU-lnstructeurs en kandidaten. Examens (voor welke categorie ook) zouden moeten worden gehou den onder auspiciën van het minis terie van Justitie. Rlj-instructeurs en examinatoren zouden ook psycho logisch moeten worden getest. De afgifte van rijbewijzen zou in han den dienen te komen van het minis terie van Verkeer en Waterstaat. Het Centraal Bureau voor de Aigif- te van Rijvaardigheidsbewijzen zon derhalve rechtstreeks onder dat mi nisterie moeten resorteren. Kerkelijk Leven Geref. Kerken Beroepen te Koudum A. A. Zwaai, kand. te Winterswijk. Christ. Geref. Kerken. Beroepen te Alphen aan de Rijn D. Slagboom te Dordrecht-C Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heukelum (toez.) J. Ch. Plaat te Well en Ammerzoden te Schoonhoven (vac. J. C. Schuurman) Joh. Verwelius te Wad- dinxveen. Aangenomen naar Steenwijk (wijkgemeente 3) H. van Dyk te 2e Exloërmond naar Deventer als Industriepredikant H. P. Venema te Nieuwenhoorn. Christ. Geref. Kerken Geref. Gemeenten Bedankt voor Rijssen (vac; J. van Haaren) P. Blok te Dirksland. Nieuwe kardinalen Verwacht wordt, dat de Paus maandag zal bekendmaken dat eind juni een vergadering van kardi nalen zal worden gehouden, ter verkiezing van nieuwe leden voor het college van kardinalen. Oecumenische Raad De Oecumenische Raad van ker ken in Nederland heeft dr. H. van Beusekom, hervormd predikant in Amsterdam, voor de tijd van één jaar benoemd tot studiesecretaris van de Oecumenische Raad. Een van zijn belangrijkste taken zal zijn de voorbereiding voor wat Nederland betreft van de in 1968 te houden assemblee van de Wereld raad van Kerken in Uppsala (Zwe den). Missie en zending uit Guinea De regering van Guinea heeft be kendgemaakt, dat zij haar plan om alle buitenlandse zendelingen en mis sionarissen uit te wijzen, per 1 juni s. zal uitvoeren. President Sekou Toure had dit al vorig Jaar mei aangekondigd. Vol gens hem waren de r.k. en prote stantse kerken in Guinea zeer traag ln het „afrikaniseren" van hun gees telijkheid. De BEVAN laat ook weten welke eisen zij - na een met gunstig ge volg doorlopen psychologische test - noodzakelijk acht voor een rij-in structeur. 1. Grondige kennis van de verkeers- wetgeving. 2. Kennis van de werking van het mechanisme en de verbrandingsmo tor. 3. Kundigheid tot het geven van ry- onderricht. 4. Een rijproef met aandacht voor bediening en gedrag. 5. De aspirant moet vijf jaar een rijbewijs bezitten, geregelde prak tijk als weggebruiker hebben en drie jaar schadevrij hebben gereden. Een gunstig afgelegd examen wordt be kroond met een bewijs van vakbe kwaamheid, dat tevens geldt als een persoonlijke vestigingsvergun ning. De BEVAN somt in de brief te vens een aantal bezwaren op, die zü koestert tegen het Centraal Bu reau voor de Afgifte van Rijvaar digheidsbewijzen. Een akte van op richting daarvan is niet te vh.den, er bestaat slechts een stichtings brief. Werkelijke statuten zijn er volgens de BEVAN nooit gemaakt. Zij heeft er bezwaar tegen, dat het bureau nog steeds een partlcuUere instelling is. Het martiale gebouw van het bureau in Rijswijk doet soms meer denken aan een café- restaurant dan een gelegenheid voor het afnemen van examens. Het is zelfs voorgekomen zegt de BE VAN- dat er bijna geen plaats meer was voor de rlj-instructeurs door de hoeveelheid van de geserveerde di ners. Het lokaal beneden Is dan ook voor iedereen toegankelijk. „Volgens artikel 208 van de Grond wet is onderwijs vrij", zegt de BEVAN in de brief. „Maar zonder geldige papieren kan een onderwijzer niet voor de klas staan. Onderwijs is vrij, toch wil men beweren, dat rijschoolhouders onder Ond rvijs vallen. Waar is die inspecteur of de inspectie, die over de slechte eigen schappen moet waken? Waar is die inspectie waarbij de rijschoolhouders hun beklag kunnen doen? Waar kan den?, vraagt de BEVAN zich af, die er voor pleit, dat het rijschool- wezen uit particuliere handen over gaat in rijksdienst. Paus is tegen regeling van geboorte Paus Paulus heeft gisteren tegen over de Indiase minister van gezond heid en gezinsplanning, dr. Chan- drasekhar, verklaard dat hij tegen elke vorm van kunstmatige geboor teregeling is, aldus gezaghebbende Indiase gezegslieden. Dr. Chandrasekhar zette in een 40 minuten durende audiëntie in Vati caanstad het bevolkingsprobleem van India en de regeringsplannen uiteen. De Paus zou hierbij uitdrukking heb ben gegeven aan zijn bezorgdheid voor de problemen van India, maar daaraan hebben toegevoegd dat hij tegen elke vorm van contraceptie langs wetenschappelijke weg en abor- tie is. Volgens de Paus zou het bevolkings probleem van India mogelijk kunnen worden opgelost door emigratie naar volkarme landen, waar grond onge bruikt blijft. Mr. C. J. Houwert voorzitter N.D.P. In de gisteren gehouden algemene Jaarvergadering van de vereniging „De Nederlandse Dagbladpers" is mr. C. J. Houwert, directeur van het dagblad Tubantia in Enschede, tot voorzitter gekozen. Geschil Israël-Egypte (Van onze Parijse correspondent) Tijdens een persconferentie die twee uur duurde en die in opzet vooral was bestemd om generaal De Gaulle, na diens laatste optreden, of ficieel van repliek te kunnen dienen, heeft de leider van de linkse fede- Mitterrand heeft deze gevaarlijke dringend beroep op de communisten gedaan hun houding met betrekking te te verklaren en Israël als instru- verklaarde de leider van de linkse ment van de westerse „oorlogsdrij vers" aan de kaak te stellen. Daar tegen gaat de sympathie van de so cialisten duidelijk uit naar Israël, een land dat de toenmalige socialistische premier Mollet in 1956, tijdens de Suez-crises, zelfs gewapenderhand te hulp meende te moeten komen, ratie Mitterrand gisteren in Parijs tot het Israëlisch-Egyptische conflicttegenstelling tussen de linkse partijen te herzien. gisteren pogen te overbruggen door zijn oproep aan de communisten de De Franse communisten trekken, vrede te helpen redden, zonder zich zoals gemeld, één lijn met de Sow- vóór Egypte of voor Israël in het jet-Unie door zich solidair met Egyp-1 bijzonder uit te spreken. Tenslotte Twee Russische en twee Amerikaanse astronauten hebben gisteren door de luchtvaarttentoonstelling te Le Bourget de kans gekregen elkaar te ontmoeten. De Amerikanen David Scott en Michael Collins, vergezeld van hun vrouwen, brachten een langdurig bezoek aan het Rus sisch paviljoen, waar zy kennis maakten met Nikolas Belja- jew, piloot van de tweede Wosjchod en de geleerde Feokistov, een van de drie bemanningsleden van de eerste Wosjchod. Russen maand in quarantaine Onder het genot van een glas wod ka en kaviaar onderhield het gezel schap zich aan boord van een Rus sische Tupuljev-134 over de ruimte- vaartprogrammas van beide landen. Kolonel Beljajew antwoordde op ADVERTENTIE krachtig geruisloos betrouwbaar -HL?- W'ii degelijk zuinig jgjf •smering 1:50 4 cil. model MERC 500. 50 PK 9 modellen, 4 - 6 -10 - 20 - 35 - 50 65 - 95 en 110 PK Importeur voor Nederland: KIMMAN-NAUTIC N.V. Hoge Rijndijk 303, Zoeterwoude tel. 01710-40241 ADVERTENTIE een vraag van Scott dat de Russi sche kosmonauten ook in gewone straalvliegtuigen vliegen, en daarmee tien dagen voor de datum van een ruimtevuoht ophouden. Feokistov onthulde dat de Russi sche kosmonauten een maand voor een ruimtevlucht hun familie vaar wel zeggen en zich terugtrekken voor een trainingsprogramma, waarbij men in volledige quarantaine ver toeft om elke vorm van besmetting in de ruimte te voorkomen. Na het uiterst genoeglijk verlopen onderhoud, waarbij ook medailles werden uitgewisseld, spraken de ruimtereizigers af, elkaar maandag opnieuw te ontmoeten, maar dan bij de Amerikaanse Apollo ruimtecabine. Tweede maal De eerste keer, dat Russische en Amerikaanse ruimtevaarders elkaar ontmoetten was in september 1965 tijdens een ruimtevaartcongres ln Athene. Het waren Beljajaw en Le- now enerzijds en Cooper en Conrad anderzijds. Zij kregen daar evenwel geen gelegenheid, uitvoerig met el kaar te spreken, doordat zowel van Russische als Amerikaanse zijde al les in het werk gesteld om eerst het contact te vermijden en later dit zo oppervlakkig te doen zijn, dat van een gedachtenwisseling geenv sprake kon zijn. Daarna had geen ontmoeting tus sen Amerikaanse en Russische ruim tevaarders meer plaats, tot gisteren op Le Bourget. Tel. 01713—500 BRAASSEMERMEER ADVERTENTIE VUURSTEEGLAAN - LISSE Telefoon 02530—4000 De Jong en Luns naar de paos De minister-president, de heer P. J. S. de Jong, en de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, die morgen naar Rome ver trekken ter bijwoning van de bijeen komst ter herdenking van de tiende verjaardag van de ondertekening van de verdragen van Rome, zullen maandag om twaalf uur door Paus Paulus VI in audiëntie worden ont vangen. federatie zich gisteren akkoord met het bemiddelingsvoorstel van gene raal De Gaulle een conferentie der vier grote mogendheden bijeen te roepen. Ruim 18 milj. dollar van EEG voor Afrika De EEG-commissie In Brussel heeft besloten om een bedrag van ruim 18 miljoen dollar ter beschikking te stellen voor de financiering van tien ontwikkelingsprojecten in Afrika. Daaronder valt de verstrekking van meer dan twee miljoen dollar voor studiebeurzen aan inwoners van Afrikaanse landen, die met de Euro pese gemeenschap zijn geassocieerd en van 3,5 miljoen dollar voor het maken van wetenschappelijke rap porten en dossiers die met de ont wikkelingshulp verband houden. Gils ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-1 weging. Spr. C „Reinheid''. 11 v Kon. Ver. Nachtexcursie naar Meyendell. Hogewoerd 175. Openbare lezing: 3 uur nam.; Wachttorenstudie: Spr. Dhr. J. Eikerbout. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Billy Graham film Luola. 7.30 i Acad. Ziekenhuis. Schiphol 9 uur vo Kleine Burcht: Centrale Vereniging voor de ambulante handel 8 uiur nam Gebouw, Chr. Soc. Belangen. Herope- Spr. de hr. J. Zijlstra. 10 u. voorm. Billy Grahamillm Luoia. 8 uur nam. DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub. De detector. 7.30-9.30 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Rest. De Doelen. Aandeelhoudersver gadering N.V. Wernlnk. 4 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Ned. Ver. van Hulsvrouwen Slultlngsmlddag Rijksherbarium (Schelpenkade 6) Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Voor dracht dr. S. J. van Ooststrom. 8 Waaggebouw Bevolkingsonderzoek 0-12 t zyi Billy Graham film Luola. 8 WOENSDAG Rest. v. d. Heijden: Ledenvergade ring V.V.V.-Lelden 5 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur iclale raadsvrouw. 4 Ambachtsschool: Dl Techn. Avondschool. 8 Waaggebouw Bevolkingsonderzoek ïtvergai T.25 i Russen krijgen Mig-17 terug Het Mig- 17 straalvliegtuig waar mee een Russische luitenant in West-Duitsland een noodlanding maakte, wordt gedemonteerd en zal aan de Sowjet-Unie worden terugge geven. De piloot is de 25-jarige luitenant Wasili Iljitsj Epatkoof hij politiek asiel heeft gevraagd is nog steeds niet bekend gemaakt. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Hotel voor gehandicapten De stichting oud - revalidatiepatiënten Amsterdam, „Ora", begint op 7 ju ni een actie om te komen tot de bouw van een speciaal aange past hotel, voor lichamelijk gehan dicapten. Dit hotel zal in Hoensbroek komen. Met de bouw is ongeveer drie en een half miljoen gulden gemoeid, welk bedrag de stichting door de landelijke inzameling bijeen hoopt te krijgen. Eerste mavo-III diploma's De staatssecretaris van Onderwijs en wetenschappen mr. J. H. Grosheide heeft gisteravond in Hotel Ponsen in Dordrecht de eerste Mavo-III diploma's van Nederland uit gereikt aan 42 geslaagde leerlin gen van de Prinses Juliana-scholen- gemeenschap voor christelijke havo en mavo in Dordrecht. Laatste vluchteling In België is aangehouden een 47-jarige Am sterdammer, de laatste van de drie op 18 april op het Surinameplein in de hoofdstad uit een arrestantenwa gen ontsnapte gevangene die nog voortvluchtig was. Zijn medevluchte lingen, vielen reeds binnen enkele dagen weer in handen van de politie. Rietmatten op Drakensteyn In de tuin van kasteel Drakensteljn is een 50 meter lange rietmat ge plaatst, waardoor de inkijk die er vanaf de Driehonderd Roedenlaan was op het zwembad van het prin selijk gezin is verdwenen. Op deze laan was er destijds een Incident tussen een fotograaf en een rijks rechercheur. Deens hofnieuws Graaf Henri de Laborde de Monpezat, de aan staande echtgenoot van Prinses Mar- grethe van Denemarken, is toege treden tot de Evangelisch-lutherse kerk van Denemarken. De graaf was rooms-katholiek. Koninklijk bezoek Koningin Elisabeth van Engeland is vrijdag in Frankrijk aangekomen voor een par ticulier bezoek, dat vier dagen zal duren. Benelux Het 20ste economische Beneluxcongres dat vrijdag in Lux emburg is gehouden heeft gepleit voor instelling van een Benelux- executieve en economische Benelux- planning in het kader van de EEG. BUITENLAND Spionage Een twintigjarige ty piste in Britse overheidsdienst en een werkloze opzichter zijn op een steen worp afstand van Buckingham Pala ce gearresteerd verdacht van spio nage. Hun wordt ten laste gelegd een geheim document voor een bui tenlandse mogendheid gestolen te hebben. Mao op postzegel De denkbeel den van Mao Tse toeng worden in Singapore in de vorm van postze gels verspreid, daar de verkoop van de werken verboden is. Mao's denk beelden worden op deze wijze naar Singapore gesmokkeld en verkocht in series van tien zegels. Zweedse vrijwilligers Een onof ficieel bataljon van Zweedse vrijwil ligers, die voor Israël willen strijden, wordt in Stockholm gevormd met fundamentele sterkte van 250. tot 500 Sparen in België België telt per duizend inwoners 795 spaarbankboek jes, met een gemiddeld tegoed van ruim duizend gulden, zo blijkt uit 't jaarverslag van de Belgische alge mene spaar- en lijfrentekas. Voorts zijn er nog ruim 136.000 termijnboek jes met een totale inleg van onge veer 450 miljoen gulden. Olie Een oorlog in het Midden- Oosten zal hoogstwaarschijnlijk geen grote invloed uitoefenen op de be voorrading van Europa met ruwe olie, zoals tijdens de Suezcrisis van 1956 wel het geval was. Russische order De Britse BSA- Churchill Machine Tool Company heeft van de Russische regering or ders tot levering van gereedschaps machines ter waarde van 2.600.000 pond sterling ontvangen. Onder toezicht De Indonesische regering heeft de staatsoliemaat schappij „Permina" onder waarne mende militaire directie geplaatst en drie directeuren ontslagen wegens machtsmisbruik. Protest Australië heeft zijn am bassadeur in Cairo opdracht gege ven een scherp protest bij de Egyp tische regering te laten horen tegen de blokkade van de Golf van Akaba. hetgeen Australië als een inbreuk op de internationale afspraken be schouwt. Jarige Kamiel Huljsmans, jaren lang een der grootste voormannen van de Belgische socialistische bewe ging en nog steeds lid van de Ant werpse gemeenteraad, vierde giste ren zijn 96e verjaardag. Zijn gezond heid is uitstekend en hy brengt zyn dagen door met het schrijven van zyn mémoires, die tien delen zullen gaan beslaan. Stadshuis (Burgerzaal): Installatie W. de Zwijgerlaan 106: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Chr. Toneelgroep „Am- phis". Opvoering van „Vader heeft een bok geschoten". 8 uur nam. L. de Coligny hbs: Einduitvoering Amberge francalce: Café- chantant Leids Zoldercabaret. 9 uur BIOSCOPEN Studio „Samen met Gunllla", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Komplot der gangsters". 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „Sex la minuut!", 18 Jaar Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 i Zon- laar. Dage. Zondag 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Astra - Wassenaar Vrijdag 8, za terdag 7. 9.15, zondag 2.30. 7. 9.15 uur: „Hoe steel Ik een miljoen". TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Acad. Kunstcen trum. Grafiek en schilderijen Voet. Maandag t/m vrijdag 9 uur voorm. 5 uur nam. (tot 13 juni). Galerie Walenkamp: Expositie Kris. Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk": Molenmuseum, ge opend dinsdag t/m. zaterdag 10 uur voorm.—5 uur nam. Zondags 1—5 uur nam. Maandags geeloten. Volkenkunde; 1 17 uur; 's dagelijks 10— (tot 1 Zondags 1317 Rijksmuseum iteenstraat dags 13-17 i Rijk: lis d< 104 Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Schilderijen-tentoonstelling Georg Rueter. Geopend maandag t/m zater dag van 10 uur voorm tot 6 uur nam, bovendien dinsdagavond 8—10 uur. t/m 7 Juni. AVOND. EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh en Blanken. Ho gewoerd 171, tel. 20502. Apotheek Zuid- West. Brahmslaan 20. tel. 21522. APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel, 20085. Op zaterdag 27 mei ls ln Lelden, 's morgens van 812 uur, voor spoed eisende gevallen apotheek Reljst, ïlsende gevallen bovendien geopend: genomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. WEEKEINDE-DIENST DER HUISARTSEN, 's Zaterdagsmorgens tot 12 uur raad plege men de eigen hulsarts; daarna dokterstelefoon 22222. spoedgevallen dokterstele- HAAGSE AGENDA (Van donderdag 25 mei t/m. woensdag 31 mei) ZATERDAG 27 MEI. Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag- nooit Toneelgroep sche Comedle: „Je kunt Dlilgemtla, 14.15 x Arena: „De kleine en de grote" ko ning"; 20.15 uur: De Nieuwe Kome die: „De dienstlift" en „Een beetje Pijn". Het Paradijs, 14.3' Haagsche Comedle de Boze". Poppentheaters: Guldo van Deth, Koning Vip en de kast"; Frank Kooman, 14. „De kleine de Steeg. 21.00 i Kon. Schouwburg, 14 00 i 60he Comedle speelt „Lied ln de sche- "ring"; 20.15 uur: Haagsche de Groote". PoppentheatersGuldo 14.30 uur: „Koning Vip en Frank Kooman, 14.30 uur: nekacheltle". MAANDAG 29 MEI. Kon. Schouwburg. 20.15 i Stoiber Company: ..Black New World. Joseph's Place. 22.30 uur: Cabaret Apollo: Hombre, 14 J. Mojo. Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur: To neelgroep Studio: „Allen die vallen" en „Krapp's laatste baoid". WOENSDAG 31 MEI. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: To neelgroep Centrum: „De thuiskomst" Jos- h's Place, 22.30 uur: Cabaret Mojo. Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur: To neelgroep Studio: ..Allen die vallen" en „Krapp's laatste band". Openluchttheater „Zuiderpark". 14-W „De gouden Sleu'

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2