Verbinding Zijldijk met de Engelendaal Oplossing huisvesting gemeentelijk apparaat Bedrijfsbeleid moet bekeken kunnen worden Advies van S.E.R Promoties SIJDAG 26 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 8 B. en W. van Leiderdorp vragen krediet van 12.000,— voor aanleg straat In het kader van de realisering het bestemmingsplan Zijllaan en [tjjepolder in Leiderdorp is het mdzakclijk, dat een straat wordt ingelegd, die de verbinding ral lfmen tussen het aan de Zyidjjk projecteerde industrieterrein en de njelendaal. De aan te leggen straat tevens dienen als tijdelijke ver ging tussen de Zijldijk en pro- nciale weg nr. 5, namelijk wan- tr de stand van de werkzaamhe- met betrekking tot de aanleg de toeleidende wegen naar de towe Zijlbrug het vereisen, dat de staande aansluiting van de provin ce weg tijdelijk buiten gebruik ird tgesteld. De kosten van aanleg van deze iat. die een lengte van ongeveer meter lengte zal hebben, zullen 31.000,- bedragen. Aan de raad :tdt voorgesteld een krediet van 12.000,- te verlenen. Het restant f. 58.000,- kan worden opgeno- i uit reeds goedgekeurde kredie- Tevens stellen B. en W. voor de- werkzaamheden onderhands te en uitvoeren. De heren N. J. A. Schouten en J. Th. Manshande, plaatselijke de llisten in drogisterij-artikelen heb- een verzoek ingediend de weke- je verplichte winkelsluiting, die deze branche thans op dinsdag- ag is bepaald, te verplaatsen ir de maandagmiddag. B. en W. iben hiertegen geen bezwaar. Ten de de leesbaarheid van de veror- ling te bevorderen, wordt de raad ;ns voorgesteld de verplichte hal- lag sluiting vast te leggen in een :eel nieuwe verordening. Span j aar dsbr ug teds enige tijd baart het B. en W. jen, dat het kruispunt nabij de injaardsbrug niet meer voldoet de eisen. De naar de brug leiden- tregen zyn van zodanige breedte, het maken van afzonderlijke lelstroken voor voertuigen, die de opening van de brug moeten len veel stagnaties op voor het rige wegverkeer. Het maken van nderlijke opstelstroken voor bten onmogelijk is. Hierdoor te bevelen. noodzakelijke reconstructie van kruispunt kan echter eerst wor- uitgevoerd, wanneer de gemeente beschikking heeft over ongeveer m2 grond, waarop het perceel Zyldijk 1 staat. Met het oog op het bovenstaande stellen B. en W. voor de benodigde grond met opstal voor f. 60.000,- te kopen van C.V. Huizen en Grondbezit Exploitatiebedrijf M. P. Splinter. In het thans in voorbereiding zijn de bestemmingsplan Zijlkwartier is reeds met deze toekomstige recon structie rekening gehouden. In de toelichting zeggen B. en W. verder, dat de overdracht van de Zijldijk door de provincie aan de gemeente het ge deelte tussen de Spanjaardsbrug en de Driegatenbrug) zal plaatshebben zodra de in aanbouw zijnde Zijlbrug gereed is. Dit zal omstreeks augustus het geval zijn. Aan het provinlciaal bestuur zal worden gevraagd een deel van de reconstructie te betalen. Kleuterschooltjes Bij raadsbesluit van 1 maart 1965 werd overgegaan tot het huren van een viertal semi-permanente kleu- terschooltjes van de G.B.N.-Hout bouw in Nijkerk. De oorspronkelijke opzet was, dat de eigendom van het gebouw, na het verstrijken van de huurperiode van 10 jaar, zou over gaan naar de gemeente. Juridisch is deze huurovereenkomst echter niet mogelijk omdat de schoolgebouwen op gemeentegrond staan. In verband daarmee is dan ook geen huurover eenkomst gesloten maar Is een aan nemingscontract opgemaakt, waarin werd bepaald, dat de aanneemsom zou worden betaald in tien jaarlijkse termijnen van elk f. 75.597,-. Deze regeling van betaling heeft de gemeente nog een klein financieel voordeel opgeleverd. De Nationale Bank voor Middellang Krediet N.V. in Rotterdam aan wie G.B.N.-Hout- bouw zijn vordering op de gemeente heeft gecedeerd, heeft thans verzocht de raadsbesluiten van 1 maart 1965 zodanig te wijzigen, dat daarvan niet wordt gecproken van huur maar van koop. B. en W. stellen de raad voor een dergelijk besluit te nemen. VOORSCHOTEN D'66 vergaderde „Politiek Nederland nü en mor- morgen" was het onderwerp van een discussie tijdens de gisteravond ge houden vergadering van D'66, afde ling Voorschoten. Het werd ingeleid door prof. mr. L. J. Brinkhorst. Prof Brinkhorst gaf een visie op de politieke toekomst van Nederland. Thans verkeert Nederland in een stroomversnelling. De laatste verkie zingen stonden niet geheel in het te ken van de sociale en economische toestand, maar veelal in de drang naar vernieuwing, zoals te constate ren valt uit de opgang van D'6S. Een samenbundeling van de confessionele partijen zag prof. Brinkhorst minder gewenst en tevens verwachtte hij niet, dat A.R., K.V.P. en C.H. ooit tot overeenstemming zouden komen. Er is een dringende noodzaak om te ko men tot minder partijen. Als ideaal ziet D'66 een vier par tijen systeem, waarbij de confessio nele vorm geheel moet verdwijnen. Bij het vier partijen systeem zijn er twee centrumpartijen: 1. vooruitstre vend en 1 behoudend. Aan de linker kant van de vooruitstrevende par tij zal een linkse dogmatische partij kunnen zijn en aan de rechterzijde van de behoudende partij een groe pering van uiterst rechtse politiek zo als Vrije Burger en Boeren. De wijkgemeenschap Groot Dey- leroord houdt dinsdagavond 30 mei om 8 uur in het Deylerhuis in Wasse naar een kienavond. Er zal worden gekiend om aantrekkelijke prijzen. Ook niet-leden zijn welkom. OADEMISOHE EXAMENS in de Leidse Universiteit zijn ge- fd voor de volgende examens: '- waal Nederlands recht de heer J. W. Simons (Roosendaal): doc to- Igeologie de heer D. A. Zeilmaker iden. cum laude). Bridgeclub De Sleutels and van de integrale competitie: lodenburg-Wesseling iC 1) 1695, Cesot-v. Weizen Al) 1684, 3. S. v. ,y-Engels (A 2) 1605, 4. v. lerg-Wesseling (B 1) 1591, 5. l-Eldering (A 3) 1575, 6. Kooy- i-Hemmers (B2> 1572, 7. Phi- de Miranda (B2) 1555, 8. Dames Zijl 1550, 9. de Vries-Lodder 10. Echtpaar Tijssen 1533, 11. :nhoek-v. Heiver 1523, 12. Dek- ihart 1520, 13.. Rompes-Pries Robbers-Lepelaar (C 2) 15. Echtpaar Weezenbeek 1505, Vries-Biesot Sr. 1501, 17. Klin- «rg-Smittenaar 1486. 18. Kam- i»t-v. Kempen 1472, 19. Konin- Verwey (C 3) 1462, 20. Dames ter-v. d. Ende 1460. 21. Echtpaar ïrind 1452 middenscore: 1428. Bloemhff—de Jong 1411, Dames Winkler Prins-Ken- 1406, 24. Echtpaar Jansen 1402, Vreeburg-Biegstraten 1389, 26. Vrijenhoek-Gevers 1335, 27. I baar Holleman 1321, 28. Dames 1 ard-Bon 1291. 29. Middelham- itlsdijk 1254. 30. Echtpaar Lau- s 1250. 31. Echtpaar v. Leeuwen 32. Selier-Bernard 1228, 33. Da- Harloff-den Dekker 1218. 34. Vroom-Foppen 1160. 35. Echt- Kempen 1121, 36. Riel-v. Eg- 1069; totaal 51396—51408 12 1 fpunten. Medische diensten iderdorp dokter M. P. Hen- Mauritssingel 166. tel. 33686; Prins. Kom van Aaiweg 7, tel. tftgeest dokter Reterink .tel. (mond dokter H. A. G. M. nkamp. tel. 222; zuster Paassen, dam 3, tel. 250. ittenaar dokter A. F. F. Janse. str. 42, tel. 3005: doker K. de lonkerlaan 83, tel. 2460; Wasse- i« apotheek, Schouwweg 32, tel. tandarts E. E. van Bommel, (Kerkdam 29, tel. 4312 van 18.00 '30 uur. thoten dokter S. v. d. Kooij Prisolaan 5. tel. 2527; tandarts d. Wijk, Kon. Julianalaan 32, m 9.30 uur; Voorschotens Apo- Leidseweg 66, tel. 2525; wijk- Gezondheidscentrum Wijn kaan 2, tel. 2177. li. en W. van Voorschoten stellen raad noodvoorziening voor hi supermarkt Albert Heijn De huisvesting van het gemeente lijke administratieve en technische apparaat 'Is reeds jaren een pro bleem voor het gemeentebestuur van Voorschoten. Het raadhuis werd in 1926 gebouwd en Voorschoten had in dat jaar 4.724 Inwoners. Per 1 ja nuari 1967 telde de gemeente 18.172 Inwoners. Detze sterke groei, gepaard gaande met een toenemend aantal taken van de overheid, heeft belang rijke consequenties gegeven voor de huisvesting van het gemeentebestuur, het bestuursapparaat en de bedrijven. In de raadsvergadering van 28 februari 1966 is een commissie ad hoe ingesteld en deze heeft thans een voorstel ingediend bij de ge meenteraad. Volgens de oomml.cs:e ad hoe kan een afdoende oplossing voor het huisvestingsprobleem slechts gevonden worden in de bouw van een geheel nieuw raadhuis. Hiermede zijn vele jaren gemoeid, niet in het minst door de slechte f'nanciële positie der gemeente. In verband daarmee heeft de commissie ad hoe gezocht naar een interim-oplossing. Aaneespoord door de noodzaak, op korte termiin bepaalde noodvoorzie ningen te treffen, heeft het college na raadple^'ng van de commissie ad hoc. met. Albert Heiin N.V. overlee gepleegd omtrent de mogelijkheid de op de 3 eta.ees geprojecteerde wonin gen boven de te bouwen supermarkt schuin tegenover het raadhuis te ver vangen door kantoorruimten en deze te huren voor huisvesting van een gedeelte van het gemeentelijk appa raat. Dit overlee heeft tot een posi tief resultaat geleid. Kantoorruimte i Op de etages, waarop ongeveer 1112 m2 nuttige kantoorruimte kan wor den gewonnen, kunnen worden on dergebracht: de dienst voor open bare werken; de technische bedrij ven de beplantingsdienst; de cen trale boekhouding; het ontvangers kantoor en de secretarie-afdeling huisvesting, sociale- en personeels- B en W. achten het een belangrijk punt, dat het gebouw van Albert Heijn geen noodvoorziening betekent in de gebruikelijke zin van het woord. Het is een volwaardige inte rim-oplossing in afwachting van de definitieve oplossing. Het voordeel Is dat de etages gehuurd kunnen wor den op niet onredelijke voorwaarden. Omdat het een volwaardige noodop lossing is, zijn de kosten volgens B en W. niet onaanzienlijk. De door Albert Heijn gevraagde huur is 9% van de werkelijke sbich- tingskosten De bouwkosten worden geraamd op f760.000.—. De huur van de drie etages zal dan gaan bedra gen f 68.400.per jaar. De centrale verwarming en de licht leidingen wor den verzorgd door Albert Heijn en hiervoor zal een huurvergoeding van 10% van de installatiekosten in re kening worden gebracht. Dit is f 9.500 per jaar. Boven de totale huur van f77.900.zullen dan nog ten laste van de gemeente komen de kosten van rente en afschrijvingen van de door de gemeente aan te brengen voorzieningen (geraamd op f247.000). Met zekerheid kan worden gesteld, aldus B. en W., dat met de inge bruikneming van 2 etages, met als reserve 1 etage, die voorlopig kan worden onderverhuurd, dat huisves tingsprobleem van het gemeentelijk apparaat voor een aantal jaren is MARKTBERICHTEN LEIDEN. 26 mei. Leidse Coop. Groente- en Fruitveiling. Per 100 kg.: Aardbeien 5192, andijvie 2023, peu len 6.50—8.00, snijbonen 2.40—3.10, etambonen 4.304.80. kroten 1444, postelein 1131, rabarber 1720. spi nazie 4165, komkommers 2445, to maten A 6.60—6.70. B 6.506.80. C 6.50. CC 5.60. waspeen 86120. Per 100 stuks: bloemkool 49115, 6la 6 19. Per 100 bos: bos peen 60111, pe terselie 17. radijs 8. selderij 1428. uien 1314. ALKMAAR 26 mei. Kaasmarkt. Aan voer 30.000 kg. Commissienotering: fa- brieksedammer 2.95, middelbare 3.00. Goudse volvette3. 25. Handel kalm ZWOLLE. 26 mei. Veemarkt. Aan voer: runderen 1667. graakalveren 713. nuchtere kalveren 2017, schapen en lammeren 457. varkens 298. schram- mn 11. biggen 698. gel ten 34, totaal 5895. Prijzen (per stuk): neurende en versgekalfde koelen 9801440, neu rende vaarzen 10251300, neurende pinken 875—935. slachtkoeien en vaar zen 9851400, slachtkoeien per kg ges', gew.) 3.504.85. gutste koelen 875— 1"75 worstkoeien per kg gesl. gew. 3.00 3.40. gulste vaarzen 9001100. guls te pinken 700—750. graskalveren 375 525. nuchtere kalveren 45175. nuch tere kalveren per kg lev. gew. 1.35 1.55. geiten 2060. vettes chapen 100 —140, lammeren 95125, drachtige varkens 450575. slaohtvarkens 460 560. schrammen 100125. biggen 72 —88. stieren per kg gesl. gew. 3.75 4.25 vette kalveren 3.504.75. Idem per kg lev. gew. 2.502.90. Overzicht: gebruiksvee aanvoer re delijk. handel prijshoudend: gulste koelen kalm. niet prijsh.: pinken rus- tl~. prijsh.; varkens vlot, duurder: graskalveren rustig, prijsh.; vette kal veren traag, prijsh.; nuchtere kalveren opgewekt, duurder: biggen vlot. duur der; slachtkoeien traag, niet prijsh. Mej. M. Grünberg geboren in Indië te Batavia, Nederlands Oost-Indië, thans wonende in Amsterdam is aan de Leidse Universiteit gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefsichrift getiteld „The west- saxon gospels (a study of the gospel of st. Matthew with text of the four gospels)". Promotor was prof. dr. A.A. Prins De heer M.J.F. Robijn, geboren te 's-Gravenhage in 1911, en thans wo nende te Gorinchem, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld „Radicalen in Nederland (1840-1851)". Promotor was prof. dr. B.W. Scha per. oorspronkelijk prof. dr. A.J.C. Rüter. Jeugdgroepen bij bouwwerken De provinciale kerkvergadering van de Ned Herv Kerk in Drenthe heeft het College van Ged Staten ln Drenthe in overweging gegeven of het niet mogelijk zou zijn in de bestekken van de bouwwerken di. geheel of gedeeltelijk met overheids gelden zijn gefinancierd, een oepa- ling op te nemen, waarbij de aan nemers verplicht wordt een oepaald percentage van nun arbeidskrach ten uit de jeugdgroep te betrek ken. De provinciale kerkvergadering richt dit verzoek naar aanleiding van het feit dat uit alle hoeken /an Drenthe zorgwekkende berichten van jeugdleiders, predikanten en maat schappelijk werkers komen over de ontwikkeling van de jeugdwerkloos heid in Drenthe. BURGERLIJKE STAND Wassenaar; Geboren: Petrus C., z. v. J. H. M. van der Ploeg en A. H. M. I Burgmeijer: Pleter A., z. v. E. G. Wer- nlnk en A E. M. Deiters; Heidi C.. d. v. Laban en J. P. Star: Marianne, j d. v. M. van der Clngel en M. E. van der Welle Ondertrouwd: A. J. A. G. van Beek en M. C V. van Velzen; J. A. Koole en M A van Ameijde; H. Bax en J. M. Broese. A van den Boom en G. W. B. van Veen; F. P. Pesch en H. Lleuw- Getrouwd: M. D. den Otter en M. E. Oosterveer; R. E .Svedgren en S. M. H. Weerenbeck; N. M. Knoolhulzen en E. J. Bergman; L. J. Imthorn en M. de Jong; H. S. Geertsma en J. R. Terp stra; P. Wessels en D. M. van de Kree- ke; G. F J. Knijf en M. J. Slats; G. J. Gordijn en V. J. Beijersbergen, J. Nlemans en M. J. A. van' der Ham. Overleden: Wed. Th. Knijnenburg- de Greef. 80 Jaar; A. J. Blomberg. 48 Jaar; C. H. van Brink. 90 Jaar; M. Th Abspoel. 61 Jaar. Auto's botsten Op de Herenweg, nabij de Meer- rustlaan, in Warmond had een aan rijding plaats tussen twee personen auto's. Terwijl een NZH-bus ai, de halte stilstond, wilde de bestujrder van een personenauto (uit Leiden) de bus passeren, maar lette vermoe delijk niet op het verkeer uit de te genovergestelde richting. Het gevolg was een botsing. Door de gladheid van de weg draaide de ene auto nog een keer in het rond en belandde in het plantsoen langs de weg. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het bleef alleen bij materiële schade. Padox voetbalt tegen Jachthaven Vis In het gemeentelijk sportpark 't Overbos in Warmond zal vrijdag 2 juni een vriendschappelijke voetbal wedstrijd worden gespeeld tussen een elftal, samengesteld uit personeel van N.V. Padox en een team van de Jachthaven Vis Aanvang 'i uur. LEIDERDORP Gemeenschappelijke dienst van hervormden en gereformeerden Op zondag 28 mei vindt er in de nieuwe Schepplngskerk aan de van Poelgeestlaan in Leiderdorp een kerkdienst plaats, uitgaande van de gereformeerde kerk en de hervormde gemeente. De voorgangers zullen zijn ds. J. van Drie, gereformeerd predikant en ds. J. P. Honnef, hervormd predikant. Eerstgenoemde zal de prediking, laatstgenoemde de liturgie verzorgen. De dienst begint om 10 uur 's och tends Dit in afwijking van de in de kerkbladen vermelde aanvangstijd. WEDVLUCHTEN De LPV „De Vriendenclub" orga niseerde een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. (359 duiven). De uit slag: 1. C. Vlaardingerbr.; 2. J. Veil- brief; 3. W. de Ridder; 4. Jac Lud- lage; 5. Jac. Siera; 6. J. Veilbrief; 7. Th. Dongelmans; 8. J. Veilbrief: 9. C. Vlaardingerbr.; 10. C. van Dijk. Ook de Leidse Postduiven Club hield een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. (426 duiven). Uitslag: 1. en 2. W. v. d. Nieuwendijk; 3. W. On- stenk; 4. P. H. Zonneveld; 5 .J. van Alphen Sr.; 6. Bink-v. d. IJssel: 7. en 8. J. van Alphen sr.; 9. W. Bey; 10. P. van Egmond. De Sociaal Economische Raad (werkgevers, werknemers en onaf hankelijke deskundigen) heeft aan de minister van Justitie advies uit gebracht over het toekomstige en quêterecht ten aanzien van het so ciale beleid bij ondernemingen De raad Is het er onderling over eens dat, als vakbonden het niet met een directie eens kunnen worden over uit zonderlijke bezwaren tegen het belelu ln een onderneming, hun vakcentra les of zijzelf, als het categorale bon den zijn, zich tot de ondern mings- kamer bij het Amsterdamse gerechts hof moeten kunnen wenden, zoals ook de aandeelhouders dit kunnen doen. Binnen de S.ER. heem echter on enigheid over de vraag hoe de on dernemingskamer in geval van wan beleid of wantoestanden tegen een ondernemer moet kunnen optreden. Volgens de voorstellen, die de com missie-Verdam hierover tweeëneen half jaar geleden deed. kan de on dernemingskamer het volgende doen: schorsing of vernietiging van een on- dernemingsbeslult, schorsing en ontslag van directie of commissaris sen, tijdelijke voorziening in afwij king van de akte van oprichting, ont binding van de vennootschap. Reeds de vernietiging van een be sluit kan zeer ingrijpend zijn :n kan de belangen van andere betrokkenen schaden. De meerderheid van de S.E.R. stelt daarom voor als tussen vorm voor een vemietigingsbesluit. dat de ondernemingskamer de be trokken ondernemer rechtzetting van wantoestanden beveelt op straffe van een dwangsom of alsnog Ingrijpen. Een deel van de Raad heeft hierte gen ernstige bezwaren en wil dat de ondernemingskamer zich kan beper ken tot gedeeltelijke vernietiging van een besluit. Deze S.E.R.-leden willen ook een bepaling die het mogelijk maakt dat de ondernemers zonder dwang op voorstel van de onderne mingskamer zijn beleid kan wijzi gen. Door dwang gaat de rechter huns inziens de onderneming meebe sturen. Zij vinden, dat er alleen maar mag worden opgetreden tegen zeer VOORSCHOTEN Kinderoperette van Ds. Fortgensschool Vele ouders van de Ds. Fortgens school in Voorschoten genoten van het optreden van hun kinderen tij dens de gisteravond gehouden ouder avond van deze school in het Cultu reel Centrum. „Onrust in Dommeldam", een kin deroperette in drie bedrijven, bracht gisteren een hele school in opschud ding, terwijl er menig uurtje vooraf is besteed aan het vervaardigen van de kleding en het instuderen van de liedjes en de tekst. De Ds. Fortgensschool heeft een zekere vermaardheid gekregen om de kinderoperettes. Ieder jaar ver onderstelt men thans wel het maxi mum aan kunde uit de kinderen te hebben gehaald, maar ieder jaar is het weer beter. Thans zal leder een zeggen, dat deze massa-regi vrij wel niet meer kan worden over troffen. Op de piano begeleid door de heer H.J. Walvaart, zongen de kinderen duidelijk en acteerden on bevangen. Deense badminton- spelers(sters) te gast in Leiden Na een verblijf van 3 dagen in IJmuiden arriveerde woensdag jl.. een groep van ruim 40 Deense bad- mintonspelers en -speelsters in Lei den. De Deense sportmensen werden ondergebracht bij leden van de Leid se badmintonverenigingen Shutte- liers en AVOC en bij het Voorscho- tense EVBC. De donderdag werd in Den Haag doorgebracht met o.a. be zoeken aan Madurodam en het Vre despaleis. 's Avonds werd er in de zaal aan de Morssingel een begin gemaakt met het sportieve gedeelte van deze ^rip. De A-spelers(sters) van de Denen namen het op tegen topspelers(sters) uit Nederland. Uitslagen: Herendubbel: L. Boelen /H. Weys (Ned.) - J. Rex Madsen/ M. Millner (Den.) 13—15, 15—11, 10 15. J. v.d. Sluis/R. v.d. Wijk (Ned.) -B. Heiden-E. Andersen (Den.) 159 11—15,15—5. Damesdubbel: Joke van Beusekom /Felice de Nooyer iNed.) - Birgit Bolwig'Lis Hansen <Den.) 15—1.15 3. Mixed dubbel: Joke Beusekom L. Boelen - Lis Hansen/M. Millner 9 15,15—10, 10—15. Heren enkel: H. Weys - J. Rex Madsen 1115, 815, J. v. d. Sluis- E. Andersen 159. 1511. R. v.d. Wyck - B. Heiden 15—11, 154. Dames enkel: Felice de Nooyer - Birgit Bolwig 113, 110. Minder goed brachten de Neder- derlandse B-spelers het er af. Bijna alle partijen eindigden in Deense overwinningen. Vandaag staan er uit stapjes naar Rotterdam en Oudewa ter op het programma, met o.a. een excursie naar een bierbrouwerij. Vanavond komen nog de C-spriers binnen de lijnen. Morgenavond ver trekken de Denen weer naar hun vaderland. ernstige onhoudbare toestanden, en dan ook met rigoureuze maairegeien door de rechter. Lichtere voorzienin gen zijn huns inziens niet nodig, want één of enkele onjuiste besluiten leveren nog geen wantoestand op Voorts is er ook nog onenigheid over de vraag of het Nederlandse recht van onderzoek ook voor oui- tenlandse vestigingen van Nederland se ondernemingen moet gelden E*»n meerderheid in de S.E.R. is daar voor WASSENAAR Krediet gevraagd voor v erkeersonderzoek De Haagse gemeenteraad heeft in januari besloten een totaal her komst- en bestemmingsonderzoek op verkeersgebied te laten Instellen ln het kader van een verbetering van de afwikkeling van het openbare en par ticuliere vervoer. Dit onderzoek zal de nodige gegevens moeten opleveren over de verkeersstromen. Het ge meentebestuur van Den Haag meent, dat dit onderzoek niet beperkt moet worden tot Den Haag alleen, maar" dat het moet worden uitgestrekt tot het gebied van de gehele agglomera tie. Burgemeester en wethouders van Wassenaar stellen de raad voor aan dit onderzoek deel te nemen. De kos ten worden geraamd op f 0,55 per Inwoner, hetgeen voor Wassenaar dus neerkomt op circa f 14.000.-. Na het bekend worden van de resultaten van het onderzoek willen burgemees ter en wethouders analyses door de dienst gemeentewerken laten uitwer ken. In verband daarmede wordt aan de raad van krediet gevraagd van f 30.000. Jaarvergadering van Blauw Zivart RUS MAAKTE NOODLANDING IN BEIEREN Een Russische militaire straal jager een Mig-17 heeft gisteren in een weiland bij Dillingen. in de omgeving van Augsburg (Beieren) 'n geslaagde noodlanding gemaakt Men acht het niet uitgesloten dat de piloot, een 25-jarige luitenant, po litiek asiel zal vragen; geruchten hierover werden echter niet beves tigd. De Rus kon zijn vliegtuig on gedeerd verlaten. Hij is overgedra gen aan de Amerikaanse autoritei ten. Het toestel, dat een perfecte ouik- landing maakte, wordt streng be waakt door de Amerikaanse militai re politie. Een woordvoerder van de Duitse Bondsweer heeft verklaard begrepen te hebben, dat de piloot zijn vlr.cht zorgvuldig had voorbereid, wachtend op een dag van bewolkt weer om onontdekt over de grens naai het westen te vliegen. LEIDERDORP De supportersvereniging Blauw Zwart zal op maandagavond om 8 uur in het clubgebouw van Blauw Zwart te Wassenaar de jaarvergade ring houden, met na afloop een kla ver jas wedstrijdVan de bestuursle den zijn de heren Th. Angevaren en A. van der Ham herkiesbaar, de heer G. Looyestein heeft zich niet herkiesbaar gesteld. Voorgesteld wordt het bestuur met vier leden uit te breiden. Kandidaat gesteld zijn de heren H. Westgeest, A. van der Eijnden. J. 81ats en W Gerse. Politie organiseert wandeltocht De sportvereniging van de Was- senaarse politie, de W.P.S.S. organi seert zaterdag 27 mei de jaarlijkse wandeltochten door Wassenaar. De start vindt plaats om 2 uur aan de achterzijde van het politiebureau aan de Van Zuylen van Nijevelt- straat. Er kunnen afstanden van 10 en van 15 km gelopen worden, zo wel door groepen als door indivi duele wandelaars. Voor alle wande laars, die de tocht volbrengen is een medaille beschikbaar, voor de groe pen bovendien een groepsprijs. Er I kan aan de start nog worden inge schreven. „Oud Wassenaer' viert feest De Historische Vereniging „Oud Wassenaer" gaat de komende dagen haar tienjarig bestaan vieren. Ter gelegenheid van het tweede lustrum heeft de vereniging, ln samenwer king met de Wassenaarse Foto- en Filmclub een foto-wedstrijd uitge schreven. Zaterdag en zondag zullen alle ingezonden foto's worden tentoon gesteld in het raadhuis „De Paauw". Zaterdagochtend half 12 zal burge meester mr. W. J. Geertsema deze tentoonstelling openen. Tot 5 uur 's middags en op zondag van 1 tot 5 uur is de expositie geopend. Maandagavond 29 mei om half 9 is er in Kasteel Oud Wassenaar een bijeenkomst ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Er zal een korte causerie gehouden worden over de geschiedenis van de vereniging, er zal een boekje worden geïntrodu ceerd met historische verkenningen in Wassenaar. Ook zal de uitslag worden bekend gemaakt van de foto-wedstrijd. Voorafgaande aan deze herdenkingssamenkomst noudt de vereniging haar jaarvergadering. Er zal o.m. moeten worden voorzien in twee vakatures wegens het zich niet herkiesbaar stellen van de heren G. de Graal en L. G. Ooster ling. Door het bestuur worden voor een bestuursfunctie kandidaat ge steld de heren mr. C. A van Gorcum en K. van Som eren Gréve. De Wassenaarse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen organiseert op dinsdag 30 mei een excursie naar de melkinrich ting Menken In Wassenaar Donder dag 8 juni wordt het seizoen besloten met een koffie-oohtend in Meijen- dell. met gelegenheid voor een wan deling van ongeveer drie kwartier door het duingebied. Raadsagenda De gemeenteraad van Leiderdorp komt maandagavond om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de volgende voorstel len: nadere vaststelling van het theoretisch getal wekelijkse lesuren vakonderwijs voor het gewoon lager onderwijs voor 1966 en voor 1967; vaststelling van de vergoeding voor het vakonderwijs logopedie over 1966 aan de hervormde schoolvereniging; vaststelling van de vergoeding voor het vakonderwijs over 1966 aan de vereniging voor christelijk uitgebreid lager onderwijs; het ongegrond ver klaren van een bezwaarschrift tegen een aanslag in de hondenbelasting over het 2e halfjaar 1966; wijziging van de raadsbesluiten van 1 maart 1965 betreffende het huren van se mi-permanente kleuterscholen; het ongegrond verklaren van een be zwaarschrift tegen een aanslag in de schoolgeldbelasting over het schoolgeld jaar 1966/1967; vast stelling van een nieuwe winkel sluitingsverordening; beschik baarstelling van een krediet voor de aanleg van een trapveld voor de jeugd bij de Van-Poelgeestlaan; het leg gen van een riool langs de zuidelijke baan van de Engelendaal en tot on derhandse aanbesteding daarvan het leggen van een straat tussen het aan de Zijldijk geprojecteerde indu strieterrein en de Engelendaal en tot onderhandse aanbesteding daarvan aankoop van de woning Zijldijk 1 ten behoeve van de verbetering van de verkeerssituatie bij de Spanjaards- brug; verpachting van weiland aan de heer A. P. Heijkoop; vaststelling van het bestemmingsplan „Binnen hof"; het bouwen van een nieuw kleedgebouw ten behoeve van het korfbalterrein; het beschikbaar stel len van kredieten ten behoeve van het ontwerpen van bestemmings plannen en het verzorgen van ste- debouwkundlge adviezen; het aan schaffen van een nieuwe personen auto; het vaststellen van compta- biliteitsbesluiten. Z OETERWOUDE Raadsagenda De gemeenteraad van Zoeterwoude komt woensdag 31 mei, 's avonds acht uur, ln openbare vergadering bijeen ter behandeling van de vol gende voorstellen van B. en W.: om geen medewerking te verlenen aan het besluit van het bestuur van de stichting R.K.-Scholen-Dorp Inzake aanschaffing van ontwikkelingsma teriaal ten behoeve van de kleuter scholen; om uit het fonds Dorpsuit leg een bedrag van f. 150.000,- beschikbaar te stellen voor de aan leg van het sportveldencomplex aan de Nieuweweg; om een bedrag van f. 25.000,- beschikbaar te stellen ten behoeve van de bouw van een Herv. Jeugdcentrum; tot verhuur van een plantsoenstrook aan de Bea- trixstraat aan de heer B. M. van der Meulen; tot wijziging van de Inter communale I.Z.A.-Regeling Zuid- Holland; tot wijziging van de bezol digingsverordening aangehouden in de vergadering van 26 april 1967); tot wijziging van de verordening op de heffing van reinigingsrechten (aangehouden in de vergadering van 26 april 1967 tot wijziging van de begroting. Mevr. Baaijen presidente NCVB-afdeling Voor de laatste maal heeft mej. T. Veenstra gisteravond In de kan tine van de lagere tuinbouwschool, die zes jaar presidente Is geweest, de vergadering geleid van de Rijnsburg- se afdeling van de NCVB. In haar openingswoord verwelkomde zij spe ciaal haar opvolgster, mevr. Baaijen. Ds. A.G. Roest hield vervolgens een inleiding over het werk van de broeders in het Franse klooster Tai- zé. Zij leven daar als een groot oecumenisch gezin in dienst van Christus. De predikant, die vele bij zonderheden vertelde over deze broeders, liet zijn lezing van dia's vergezeld gaan. De heer J. Aafjes, lid van de Alphense afdeling van de Nederland se Vereniging van Postzegelverzame laars heeft tijdens de „Amphilex" in Amsterdam, van de Britse ambassa de een getuigschrift ontvangen voor zijn boekje „Geschiedenis van Aus tralië op postzegels". Bovendien werd zijn collectie zegels van Australië on derscheiden met een bronzen me daille.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9