Mobil I Regering bezorgd over crisis Midden-Oosten Wiesentlial: Bormami móét voor rechter worden gesleept DON Gratis m Uw eigen centrale verwarming met Mobil-financiering! cofinanciering p VRIJDAG 26 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Luns in Tweede Kamer ADVERTENTIE (Van onze parlementaire redactie) Minister Luns heeft gisteren in de Tweede Kamer ver klaard, dat een oorlog tussen Israël en de omliggende Arabi sche landen de rest van de we reld, waaronder Nederland, niet onberoerd zal laten. In een regeringsverklaring over de si tuatie in het Midden-Oosten zei de bewindsman, dat de toe stand daar hoogst zorgelijk is en de internationale vrede en veiligheid bedreigt. Volgens mr. Luns is de situatie sinds de Suez-crisis niet meer zo kri tiek geweest. De troepenconcentraties aan de grenzen met Israël hebben onheilspellende vormen aangenomen. Slechts één vonk is nodig om een ex plosie te veroorzaken. De Nederlandse regering heeft een dringend beroep gedaan op alle partijen, geen acties te ondernemen die tot een vererge ring van de situatie kunnen leiden. Spoed Minister Luns noemde de mogelijk heden voor de Nederlandse regering tot interventie gering. Hij zei, dat de Veiligheidsraad nu met spoed moet handelen. De minister zag nog geen aanleiding voor militaire acties ten einde de Golf van Akaba, die in strijd met het volkenrecht door de Verenig de Arabische Republiek is afgesloten, weer open te maken. Vrijwel alle woordvoerders in de Kamer hadden waardering voor de uitvoerige uiteenzetting van de be windsman van Buitenlandse Zaken, die met zeer veel aandacht werd be luisterd. Men stond wel kritisch te genover het besluit van Oe Thant om de V.N.-troepen uit het gebied van Gaza terug te trekken. Acties In zijn antwoord wees mr. Luns er nog eens op dat de secretaris-gene- ADVERTENTIE helpt altijd knc Brocades, Amsterdam De laatste aflevering van Rue Brique", die de KRO van avond op Nederland I uitzendt, 1beweegt zich voor de verandering nu eens niet op het gebied van de showwereld, maar is overgescha keld op de wereld van de haute couture. Gastheer Jan Theys is bedrijfsleider van een in de Rue Brique gevestigde modesalon en de cabaretière Tineke van Leer assisteert hem hierbij. Klanten in het modeivinkeltje zijn Adèle Bloemendaal en Karin Kent en deze dames krijgen alles gedaan als ze maar een liedje zingen. Te genover het winkeltje huist Huub Matron, vaste gast in Rue Brique, en in zijn zaakje gaat het alle maal minder mondain toe. Op de foto „modewinkelier" Jan Theys en zijn eerste verkoopster. raai geen verplichting had om de Al gemene Vergadering direct in te lich ten. Maar de Nederlandse regering betreurt wel dat hij dat niet gedaan heeft. De minister liet doorschemeren dat de voorkeur van de Nederlandse re gering uitgaat naar aansluiting bU eventuele acties via de Verenigde Na ties. Verder dan deze toezegging wil de de minister niet gaan. Deelneming aan andere acties moet onder ogen worden gezien. De minister ging uitvoerig in op de vraag waarom de V.N.-troepen zich niet konden verzetten tegen het op treden van de Egyptische strijdkrach ten. Zijn voornaamste argument was, dat de V.N.-roepen als een buffer dienden en niet bedoeld waren en evenmin in staat waren om als tegen standers op te treden van een van de partijen. Expoge solidair met Israel (Van onze Roermondse correspondent). Ir. Simon Wiesenthal, die al meer dan 20 jaar door heel de wereld op zoek is naar Duitse oorlogsmisdadigers, vindt het nu belangrijker dan ooit, dat Martin Bormann voor de rechter kan worden gesleept. „Het nazidom herleeft in Duitsland en Oosten rijk. De Duitse jeugd heeft er geen weet van wat de oudere generatie de wereld heeft aangedaan. Het proces tegen Martin Bormann moet geen veroordeling van de „killer" Bormann worden, maar een veroordeling van het regime". Dit zei de heer Wiesenthal die sprak op de bijeenkomst van de Expoge in Maastricht. Ir. Wiesenthal twijfelt er niet aan, dat Bormann nog in leven is. „Ik heb betrouwbare berichten, dat hij afwisselend in Chili, Brazilië en Para guay in de luxe badplaatsen verblijft. Vooral in Paraguay genieten ex- nazi's bescherming van de overheid", zei hij. Af en toe bereiken het do- cumentatiebureau van Wiesen thal oo kberichten, dat Martin Bor mann in Midden-Amerlka is gesig naleerd. Hij meent echter, dat er bewust dubbelgangers van nazi's worden uitgestuurd om achtervol gers op een dwaalspoor te brengen. De nazi-speurder is er niet over te spreken, dat de internationale op sporingsorganisatie Interpol hard nekkig blijft weigeren aan de op sporing van oorlogsmisdadigers mee te werken. „Mein Kampf" De „Nederlandse vereniging van ex-politieke gevangenen" heeft zich op een dringend verzoek van ir. Si- Swetlana's uitzending ging niet door De BBC heeft gisteravond het hoofd gebogen voor een verzoek van de Engelse regering en een voorge nomen uitzending naar de Sow jet- Unie van een brief geschreven door Swetlana Stalin, uitgesteld. De Sowjet-luiste ra ars werd meege deeld, dat de uitzending uitgesteld werd „om niet tussenbeide te komen in de pogingen die verricht worden door de Britse minister van Buiten landse Zaken George Brown, om een verlichting te bewerkstelligen van de spanning in het Midden-Oos ten". mon Wiesenthal solidair verklaard met het Israëlische volk. In een tele gram aan premier Eskjol van Israël brachten de Expoge's (in Maastricht voor het 22ste jaarcongres bijeen) hun solidairiteit met Israël over. Een nogal geëmotioneerde Wie- sental riep de honderden congressis ten toe: „De handen van Isra ëliërs, nog gebrandmerkt met de kampnummers van Auschwitz, schouderen de geweren. Zij zijn geen agressors, maar bereid de vrijheid te verdedigen tot de laatste man of vrouw. Ex-nazi's nu de raadslie den van de Arabische landen hopen, dat nu het uur gekomen is om Hitiers werk te voltooien. Ik heb bewijzen, dat de Arabische troepen ,jn het Arabisch vertaalde exemplaren van Hitiers „Mein Kampf" in de ransels meedragen. DUII boekje: Hebt u nog geen centrale verwarming? Dan vlug C& deze bon invullen. Mobil vertelt u graag alles over rj-3 het fantastische Mobilsysteem: moderne olie-gestookte installatie s*t( .direct uw eigendom .volledige financiering ¥-k geen borg nodig lage kosten. complete jK, risicodekking aflossing maximaal 8 jaren. &JÏ Wanneer u nog geen zestig bent, is gedurende vijf Sjl jaar een levensverzekering bij definancieringinbe- £g} grepen. In ons interessante boekje „4 in 1" kunt «fe u alles lezen over de unieke Mobilservice. Niet wachten, meteen bon invullen en in open enve lop als drukwerk toezenden aan: Mobiloil N.V., Postbus 1131, Rotterdam. Graag ontvangik gratis: Inlichtingen CV-financiering en Het Mobilserviceboekje „4 inl". 1D Naam:gtj Adres; Plaats: Rolls Roy ce voor Beatle Beatle John Lennon heeft de door hem bestelde kleurige Rolls Royce in ontvangst genomen. Het voituur kost hem het lieve sommetje van 11.000 pond sterling. De overheersende kleur is geel, maar er zijn ook blauwe, rode groe- en witte vlakken. Op de deuren zjjn boeketten bloemen geschilderd en op het dak een dierenriem. ADVERTENTIE UIT EIGEN BAKKERIJ SMAKELIJK BROOD COBETSTRAAT 85—87 Enthousiasme voor Ramses Ramses Shaffy, Liesbeth List en het trio Louis van Dyk hebben gis teravond voor de tweede keer het publiek in de Leidse Stadsgehoor- hun „Tour de chant" voorge schoteld. Evenals enkele maanden geleden was ook nu weer het suc ces dat Ramses c.s. boekten over weldigend. Reageerde de zaal aan het begin maar lauw op enkele Fran se chansons van Liesbeth. het over bekende „Sjaantje" was zo'n succes dat zy na afloop terug moest ko men om weer van de kip en het haasje te vertellen. Met „Aü tant que moi" had de dochter van de Vlielandse vuurtorenwachter de zaal geheel voor zich gewonnen, waarna de spanning, die haar voordracht in zekere mate kenmerkte, geheel verdween, zodat zij haar „Non, c'est rien" vol pathos de zaal in slinger de. Ook hier kreeg zij luide bijval. Dat het grootste deel van het me rendeels jeugdige pubilek voor Ram ses was gekomen bleek wel uit het feit dat hem al een ovatie werd toegebracht voordat hij zjjn mond had opengedaan. Reeds met zijn eerste liedje „Hallelujah Amster dam" had hij de zaal geheel in zijn ban en zo bleef het. Hij kon doen en laten wat hy wilde. Dat deed hy dan ook onder meer in Aram, 't Is vijf uur, Sammy en Marije waarmee hy zijn programma be sloot. Na een bloemenhulde riep de zaal hem terug. Met Liesbeth werd tweemaal de „Shaffy-cantate' ge zongen en ook Louis van Dijk güm de uitbundig mee. Maar men was niet tevreden voordat Marije nog maals was gehoord. Het enthousias me van de zaal kende geen grenzen men zong mee. schreeuwde en dans te en wéér was het. niet genoeg. Weer moest de cantate worden ge zongen. Aan de Haagse cineast Otto van Neijenhoff is door Esso Nederland N.V. opdracht gegeven een kleu- ren-documentaire te vervaardigen van de provincie Noord-Holland. Dit wordt de zevende van een serie pro vinciefilms waarvan van Neijenhoff eerder reeds documentaires van Limburg, Friesland, Zuid-Holland, Groningen. Noord-Brabant er Gelderland voltooide. Zijn jongste produktie „Dit is Gelderland" zal op 5 Juni in Arnhem 'iiy première gaan. De maatschappij beoogt met deze documentaires o.m. het oin- nenlands toerisme per auto te be vorderen. „Ongewijde aarde" weer in 't geding De film ..Ongewijde aarde" van Jef van der Heijden is gisteren weer onderwerp geweest van een kort ge ding, nu voor de rechtbank in Alk maar. Namens mevrouw Mutsaerts- de Beer die eiste dat de vertoning van de film zal worden stopgezet op straffe van een dwangsom van f. 5.000, stelde pleiter dat de film opnamen van de begrafenis van pastoor K. de Beer, 2 broers van de eiseres, ingelast in een amuse mentsfilm, een onduldbare inbreuk piaken op de privéleven van de fa milieleden aan wie in een filmfrag ment een rol werd toebedeeld zon der dat dit hun was gevraagd. De familieleden zouden op de film her kenbaar zijn. Dit trok mr. P. S. De Winkel, optredend namens de cine ast in twijfel. Op een vraag van de rechter bevestigde Van der Heijden dat het technisch mogelijk zou zijn de beelden van de familieleden on herkenbaar te maken. Het hele ge zeischap begaf zich naar een plaat selijk bioscooptheater om de film te zien. Op vrijdag 2 juni zal de rechter uitspraak doen. Nieuwe wedstrijd onderzoekers Als sluitstuk van de VARA-tele visie-wedstrijd „De jonge onderzoe kers", de eerste Nederlandse wed strijd in wetenschap voor jongeren tussen 16 en 21 jaar. is gistermid dag in het Nederlands Instituut voor Nijverheid en Techniek in Amster dam een tentoonstelling geopend waarop de werkstukken van onge veer de helft van de 40 inzenders zyn te zien. Doel van de expositie, die een maand zal duren, is vooral de schooljeugd in de gelegenheid te stellen de werkstukken nog eens rustig te bekijken en mogelijk in spiratie op te doen voor een tweede wedstrijd waartoe de VARA inmid dels heeft besloten. In een directe tv-uitzending, die op maandag 29 mei vanuit de ten toonstellingszaal zal worden gere- laveerd zullen alle bijzonder heden over de nieuwe wed strijd van „De jonge onderzoe deze uitzending zullen voorts onder kers" worden bekendgemaakt. In wijsdeskundigen zich bezig houden met de vraag welke plaats de wed strijd in wetenschap in het Neder lands onderwijs zou kunnen krijgen. Nieuwe uitgaven „Geen angst voor ellende" Van de hand van R. J. Minney verscheen bij de Uitgeverij Hollan- dia in Baarn „Geen angst voor el lende", het aangrijpende relaas van de Pools-joodse vrouwelijke arts dr. Alina Brewda over haar verblijf in het getto van Warschau en een aantal Duitse concentratiekampen. Dr. Brewda overleefde al deze ver schrikkingen, zy het ten koste van een geschokte gezondheid en zette vervolgens haar medische praktijk in Engeland voort. Zy verleende haar medewerking aan de verschijning van dit boek eerst nadat de sfchryver haar had overtuigd van de nood zaak, dat de mensheid dient te we ten welke onmenselijkheden er in de jaren 1940-'45 in de Duitse con centratiekampen zijn bedreven. Evenals bij zovele andere boeken over dit onderwerp vraagt men zich met verbijstering af hoe dit alles mo gelijk is geweest. ADVERTENTIE Vertrouwde sfeer van weleer nog steeds bij Hotel-Café Restaurant „SEINPOST" NOORD WIJK AAN ZEE Kon. W'ilhelmina Boulevard 17 Telefoon 01719—2515 Vrij uitzicht op zee. Eigen parkeerruimte en Midget Golfbaan, i Overdekte en onoverdekte terrassen. HET GEHELE JAAR GEOPEND en cfióteren Adembenemend Onderzoek naar maatregelen om weggebruikers te selecteren De Stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid (SWOV) heeft een werkgroep geïnstalleerd, die tot taak heeft tot het vaststellen welke effectieve maatregelen kun- worden genomen om het gevaar van een aantal menselijke gedragin gen in het verkeer te voorkomen of te beperken. Onder leiding van prof. dr. P. Muntendam hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de Leidse universi teit, zal de zogenoemde stuur groep „menselijke factoren in de pre ventie van verkeersongevallen", haar werk aanvangen met het vaststellen welk alcoholgehalte volgens de wet maximaal toelaatbaar zou dienen te zyn in het bloed van verkeersdeel- ers en welke andere maatrege len kunnen worden ingesteld tegen alcoholmisbruik in het verkeer. De stuurgroep zal zich tevens be zighouden met het doen verzamelen van ongevalsgegevens uit ziekenhui zen. Uit gegevens van ziekenhuizen meer kennis worden verkregen over eventuele medische afwijkingen en ziektetoestanden onder verkeers slachtoffers. Ook zal worden onderzocht op wel ke wijze de verkeersveiligheid kan worden bevorderd door het nemen juridische maatregelen en keu ring en selectie van verkeersdeelne mers. Celtic tegen Inter is een adem benemend. soms sensationeel fraai kijkspel geworden. Dat compliment komt hoegenaamd alleen voor rekening van de voetballers zélf en dan nog vooral van de Schotten, want de Portugese televisie heeft er af en toe een potje van gemaakt.- De beeldregistratie was op tal rijke punten verre van feilloos. Voortdurend had men als kijker de neiging de camera's hoogst persoonlijk te bedienen. Er werd doodgewoon te langzaam ge zwenkt, men hield het spel ken nelijk niet by. men stelde in op close-up wanneer er behoefte was aan overzichtelijke afstand shots. Meermalen moesten wij raden waar zich de bal bevond en schrokken wij van de rich ting, van waaruit een schot werd afgevuurd. Het commentaar van Herman Kuiphof was voldoende en vaak lang niet van een kwinslag ont bloot. Het was echter wel aan de oppervlakkige kant. Men heeft by 't luisteren van een tv- verslag van een cupfinale toch graag vakbekwame opmerkin gen, die hout snyden. Liever dan die vele jolige kreten, waar Her man in zo'n ruime mate over blykt te beschikken. Een paar schieten me nog te binnen: was destyds „specialité de la maison" voor Abe, bygenaamd De vliegende vlo" (tot vyfmaal toe), de tandarts voetballer heeft gescoord met een daverend schot". „Wy hadden graag an dere dingen willen horen. Vara's actualiteitenrebriek „achter het nieuws" maakte een beste beurt door met buitenlands filmmateriaal over de branden de kwestie Midden-oosten te ko men. Behalve overzichtsbeelden kregen wy vraaggesprekken te zien met een vooraanstaand Sy- risch vakbondsleider (niet Israel maar Amerika, dat ln het Mid den-Oosten een imperialistische basis wil vestigen, is het pro bleem"), met koning Hoessein en met Ben-Goerion: „We moe ten onze morele en geesteiyke programma NEDERLAND 1 - KRO 6.45 uur Pipo de clown 6.50 uur Nieuws 7.00 uur Telixer; met o.a. het Leidse Wiegewaaicabaret 7.30 uur Christus voor alleman? 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Rue Brique; de Jan Theys Show 9 05 uur Bonanza: „Het begin" 9.55 uur Brandpunt 10.15 uur Laatste nieuws en journaal 10.50 uur Olympia's tour; samenvatting 10.55 uur Sluiting NEDERLAND 2 AVRO 8.00 uur Nieuws 8.05 uur Vjoew; voor tieners en twens 8.35 uur AVRO's Televizier 9.00 uur Nederlandse amateur-danskampioenschappen 1967 10.30 uur Teleac: Kernfysica (32) 11.00 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 11.00 uur De rode Robin Hood; klankbeeld over Josip Broz. Maarschalk Tito van Joego-Slavië, die zijn 75ste verjaardag viert. Hilversum 2 i Nico Knapper superioriteit bewyzen". Boven dien werd ons getoond hoe de Israel-hatende landen propagan da bedryven met hun Palestynse vluchtelingen. Koos Postema be sloot de uitzending met te ver klaren: op dit ogenblik toch 't meeste vertrouwen ln Amerika te hebben. Omdat we Simon Carmiggelt regelmatig op ons scherm terug zien, zyn we geneigd niet meer die grote aandacht aan het voor lezen van zyn verhalen te schen ken, die hij vanzelfsprekend ver dient. Hierby dan toch een uit zondering: het verhaal Willy uit de bundel „We leven nog", dat hy gisteravond voordroeg, was qua inhoud en mimiek tot nu toe het beste wat hy voor de tele visie deed. Het door ex-concertgebouwvio- list Lodewyk de Boer in opdracht van de Vara geschreven toneel spel „De sprakelozen" (de spra- kelozen: dat zijn twee broers en hun zuster, die ondanks soms vage, soms verwoede pogingen, geen kans zien zich een beter bestaan op te bouwen) beteken de in de dubbele zin een pri meur. Want niet alleen ging het stuk in première gisteravond maar ook de manier waarop dit tv-spel tot stand kwam, is iets dat nog nooit eerder is vertoond. Voor de eerste maal namelyk ln de historie van het maken van tv-spelen hebben auteur en regisseur (de 27-jarige, uiterma te talentvolle John v.d. Rest) zeer nauw samengewerkt. Ar beid van regisseur en schryver liepen by het tot stand komen van „De sprakelozen" volkomen door elkaar heen. Het resultaat een brok experimenteel to neel van grote kwaliteit, dat ongetwyfeld velen niet naar de zin zal zyn geweest hebben wy mogen zien. Mede door ster ke rollen van vooral Henk van Ulsen, Herman Lutgerink, Wil- leke van Ammelrooy en Wim van Kouwenhoven, kon er een voortreffeiyke uitzending op het scherm worden gebracht. Men mag de VARA dankbaar zyn, dat zy mensen als Van de Rest en De Boer de noodzakeiyke kansen geeft. Hilversum 1. 402 in. NCRV: 18.00 Lichte-, klass.- en ge wijde muz. (gr). 18.55 Op het woord af, praatje. 19.00 Nieuws en weerpraat- je. 19.10 Radiokrant. 19.30 R.V.U.: De Raad van Europa Vorming buiten schoolverband door mr. L. B. van Om men. m.m.v. mevrouw Hélène Oost hoek. NRU20.00 Grenspost. Infor maties voor en over vakantiegangers. 22.05 Pari. weekoverz. 22.25 Humanis tisch Verbond. Kort commentaar, on der red. van en uitgesproken door Th. Polet. 22.30 Nws. 22.40 Volksmuz. uit Joegoslavië. 23.00 De rode Robin Hood, klankbeeld t.g.v. de 75e verjaardag van Maarschalk Tito van Joegoslavië. 23.20 Radlorama: veertiendaags mini-maga zine. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m. VPRO: 18.00 Nws. 18.15 Ameri ka in termijnen, lezing. 18.20 Uitz. van de Pac. Soc. Partij. 18.30 Jazz-rondo. 19.00 Lichte gram.muz. 19.30 Lezen en schrijven, literaire rubriek. 20.00 Nws. 20.05 Chansons, refrains et rltournelles. 20.45 Geloven met of zonder kerk, ge sprek. VARA: 21.00 Stereo: Radioka merorkest en solisten: klass. en mod. muz. 22.20 Radiodubbelkwartet met plano: mod. liederen. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Zaal-Club-Cabaret: licht amusementsprogr. 23.55-24.00 Nws. VOOR ZATERDAG 27 MEI Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord lezing. 7.15 Klass. gram.muz. 7.30 Nws. 7.32 Gewijde muz. (opn). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 DJlnn: ge varieerd progr. (8.30-8.32 Nws.; 9.35 Waterstanden). 12.25 Marktber. 12.27 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Overheidsvoorl.: Geven en nemen. De familie Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.50 Zonder grenzen: een rubriek over missie en zending. 13.00 Vliegende schijven: ver zoekplaten voor de militairen. 14.00 P. M.: fam.progr. NRU: 16.30 Franse les. Hilversum 2. 298 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Soc. strydl. 7.23 Lichte gram.muz. VPRO: 7.55 Voor de kinderen. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram.muz. (8.30- 8.35 Van de voorpag., persoverz.). (8.50 -9.00 Wegwijs: tips voor trips en va kanties.) 9.40 Schoolkoren. 10.00 Z.O. 135: gevar. progr. (11.00 Nws.). 12.15 Loon naar werken, lezing 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Act. sportnws. 13.00 Nws. 13.10 VARA-varla. 13.15 Lichte gram.muz. voor de teenagers. 14.15 Voor de twintigers. 14.55 Radio Jazz Magazine. 15.30 Rit misch klankbeeld no. 2: De zee. NRU: 15.55 het Europees kampioenschap tur nen voor dames te Amsterdam, repor tage. VARA: 16.00 Nws. 16.02 Oosteuro- pese kroniek. 16.25 Lichte gram.muz. 17.05 Licht lnstr. kwartet en zangso list. 17.30 Radloweekjournaal. Hilversum 3. 240 m. en FM NCRV: 7.00 Nws. 9.02 Klass. gram. muz. 10.00 Nws. 10.02 Operafragmen ten. 11.00 Nws. 11.02 Lichte gram.muz 11.30 Leger des Heilsmuz. 12.00 Nws. 12.02 Variant: act., reportages, strip blues. 14.30 Dansorkest. 15.00 Nws. 15.02 Mod. Amerikaans amusement. 15.30 Lichte muz. (16.00 Nws.). 17.00 Nws. 17.02-18.00 Sportshow: sport en lichte gram.muz. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 15.30 Nws. in 't kort. NTS: 15.34 Weekjournaal. met titels voor slechthorenden. NCRV: 16.00 Onder de loep: filatelistisch allerlei. 16.20-17.30 Voor de Jeugd. NTS: 18.45 Plpo de Clown. 18.60 Journaal. NCRV: 19.00 Rond de aarde ln een brigantijn, filmreporbage. 19.45 Onderweg, gods dienstig progr. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Attentie. 20.35 Oude Glo rie. Reportage van een gedeelte van de traditionele voetbal wedstryd Oud- Internationals van Nederland En geland t.b.v. de Bond van Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers. 21.20 JIJ en ikke (Me and my girl, TV-musical. 22.50 AvondoverdenkingNTS: 23.00 Olympla Tour. Nederland II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. VARA: 20.05 Mrs. Thursdav. TV-film. 20.55 Achter het nws. *21.20 Liedjes- progr. 21.40 La-La-La: Frans muz - succeslledjes. NTS: 22.15- progr. 22.30 2.30 Journaal. TIT0 WERD 75 In Belgrado hingen donderdag de vlaggen vilt ter ere van de 75ste ver jaardag van president Tito. De dag werd als „dag van de jeugd" gevierd. Honderden Jonge Joegoslaven juich ten de president toe. toen deze rich naar zyn paleis begaf om officieel ge lukwensen in ontvangst te nemen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5