SCHEEPS BERICHTEN Wdijnstoffeil De Posities Nederlandse schepen irHEF' iSSftr iÉSr Ikïdf 2V0P 200sm ZON^w"York Socrates 24 700 m ZW Azoren iSSrïM Ü'AÏS!? JiÉ»::::::: DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 832. Voorzover dat nodig icas, legde Bram de jonge heks de toestand uit. Steeds somberder werd haar gezicht, en het was tóch al niet zo vrolijk geweest. „Laten we er het beste van maken", zei Bram opgewekt. „Tover me om als zeeman, dan verzinnen we er wel ivat op". Maar de heks schudde het hoofd. „Zonder muts kan ik niet to veren", zei ze koppig. „Flauwe kul", zei Karo woedend. Het gaat om de spreuk, die muts heeft er niets mee te maken". „Waarom zou ik Bram helpen'? vroeg de heks moedeloos. „Alles Karo wilde opnieuw woedend uitvallen, maar Bram ging op de achterpootjes staan en fluisterde zijn scheepskat iets toe. Nieuwsgierig zag de heks Karo in de kajuit verdwijnen en kort daarna terugkomen met een dik en stevig gebonden boek. „Wat moet dat"? vroeg ze ivantrouwend. „Ik zal je eens iets laten zien", zei Bram, „iets dat je misschien tot andere gedachten zal brengen". wet opgenomen uit praktische over wegingen. Bij het einde der vorige eeuw, toen de grondwet werd aange nomen, waren de meeste inboorlin gen nog nomaden, reden waarom ze moeilijk geteld konden worden. Van de naar schatting 45.000 volbloed in boorlingen leeft vrijwel niemand nu meer als nomade. Ruim 6 1/4 mil joen Australiërs zullen zaterdag hun stem uitbrengen. Ons dagelijks vervolgverhaal AGATHA CHRISTIE 49) i „Heeft u 't nog niet gehoord?" „Wat gehoord?" „Van hem!" j „Wat van hem?" „Hij is er niet meer." „Is er niet meer? Hij is toch niet dood?" „Nee, meegenomen door de plies- sie!" „Door de politie!" Ik stond per plex. „Bedoelt u dat zij hem ge arresteerd hebben?" ,.Ja juist, en.." Ik wachtte niet af wat ze nog r te vertellen had, maar ik rende het dorp door naar Poirot. Tot mijn grote ergernis was rot niet thuis; de bejaarde Bel mij op mijn kloppen opengedaan had, vertelde me dat hij, voor hij wist, naar Londen was. Ik was met stomheid geslagen. Wat ter wereld kon Poirot in Lon den gaan doen! Was dat besluit plot seling bij hem opgekomen, of was hij dat al van plan geweest toen elkaar een paar uur geleden spra ken? Geëergerd ging ik terug naar Sty les. Nu Poirot weg was, wist ik niet wat mij te doen stond. Had hij j deze arrestatie voorzien? Was hij i de oorzaak van geweest? Ik wist geen antwoord op deze vragen. Maar wat moest ik intussen doen? Zou ik op Styles gewoon van de arrestatie vertellen, of niet?Hoewel ik het i self niet wilde bekennen, zat ik nog- (al met Mary Cavendish. Zou het haar geen vreselijke schok zijn? Voor het ogenblik schoof ik iedere verdenking tegen haar geheel ter- rijde. Ze kon er toch zeker niets mee jte maken hebben anders z( jwel iets opgevangen hebben in die richting. Natuurlijk was het niet mogelijk 1de arrestatie van Bauerstein st.eeds voor haar verborgen te houden. Mor den zou het in alle kranten staan. jToch zag ik er tegenop er zomaar mee aan te komen. Als Poirot nu maar bereikbaar was, dan kon ik pem om raad vragen. Wat had hem [jezield om zonder opgaaf van rede- le reizen? Ondanks mijzelf had ik toch een anzienlijk hogere dunk van zijn cherpzinnigheid gekregen. Ik zou de verste verte niet aan ge acht hebben de dokter te verden- als Poirot me dat niet had ge suggereerd. Ja, dat mannetje was integenzeglijk pienter. Na enig nadenken besloot ik John n vertrouwen te nemen en het hem beoordeling over te laten of de aak al of niet bekend gemaakt noest worden. Hij floot schel tussen zijn tanden. ik hem het nieuws meedeelde. „Goeie genade! Je had dus toch [elijk! Ik kon het toen gewoon niet eloven." „Nee, het is ook niet te geloven otdat Je aan het idee gewend bent merkt hoe het allemaal klopt, fou, wat moeten we doen? Morgen reet natuurlijk iedereen het." John dacht na. „Wat geeft dat?" zei hij tenslotte. We zullen momenteel nog niets zeg- Ik zie de noodzaak daar niet in. Zoals je zegt, het zal gauw enoeg bekend zijn". Maar tot mijn stomme verbazing d er, toen ik de volgende mor- vroeg naar beneden gegaan was haastig de kranten opensloeg, iet geen woord gerept over de Dienstweigering in de Ver. Staten LEIDSCH DAGBLAD Styles arrestatie! Er was een kolom vol geschreven over „De vergiftiging op Styles", maar verder niets. Het was nogal onbegrijpelijk, maar ik veronderstelde dat Japp om de een of andere reden geen publiciteit wen ste. Toch zat het mij een beetje dwars; nu was immers de moge lijkheid niet uitgesloten dat er meer arrestaties verricht zouden worden. Na het ontbijt besloot ikn aar dorp te gaan om te zien of Poirot al terug was, maar voordat ik hier toe de gelegenheid had, verscheen en bekend gezicht voor het r; :en vertrouwde stem zei: „Poirot!" riep ik opgelucht uit en ik trok hem aan beide handen de kamer in. „Ik ben nog nooit zo blij :est om iemand te zien. Hoor eens. ik heb tegen niemand gezegd, behalve tegen John. Ga je daarmee akkoord?" „Beste vriend," antwoordde Poi- it, „ik heb geen idee waar je het 'er hebt." „De arrestatie van Bauerstein, na tuurlijk!" antwoordde ik ongedul dig. „Is Bauerstein dan gearresteerd?" „Wist je dat dan niet?" „In de verste verte niet." Maar na n ogenblik voegde hij eraan toe: „Toch verbaast het me niet. We zit ten tenslotte maar een kilometer of zes van de kust." „De kust?" vroeg ik. niet-begrjj- pend. „Wat heeft dat ermee te ma ken?" Poirot haalde zijn schouders op. Een woordvoerder van de Ameri- aanse selectie-dienst van de strijd krachten heeft verklaard, dat het aantal veroordelingen wegens over treding van de wet op de dienstplicht niet hoger is dam de jaren van de Koreaanse oorlog het geval was. Gok het aantal dienstweigeraars uit gewe tensbezwaren is niet hoger dan toen. In het fiscale jaar, dat 30 juni 1966 eindigde zijn 372 veroordelingen uitge. sproken, tegen 242 in 1964-65 en 20( i 1963-64. Dit waren er altijd nog minder dan de 425 in 1953-54, het eerste jaar de wapenstilstand in Korea. In 1952- 53 vielen er 345 veroordelingen. Het percentage „gewetensbezwaren" be droeg in de Koreaanse oorlog 1.7. en heeft ook in ae periode 19o5-67 precies dit getal bereikt. Boereninkomen in België bleef ten achter De achterstand van het boerenin komen in België ten aanzien van de verdiensten in andere sectoren van de economie (arbeiders en ambtena ren) is vorig jaar opnieuw groter ge worden. In 1965 was de verhouding 75 tot 100 in het nadeel van de boerenstand; in 1966 is dat 65 tot 100 geworden, zo heeft het bestuur van de Belgische Boerenbond donderdag in Brussel verklaard op de jaarlijkse algemene vergadering van de organisatie. In een nieuw program van de bond, waarbij ruim 92.000 boeren en 136.000 boerinnen zijn aangesloten, wordt verklaard, dat een dringende herzie ning nodig is van de Europese prij zen, die voor een aantal belangrijke landbouwprodukten zijn vastgesteld aangezien de produktiekosten sterk PANDA EN DE MEESTER DRINKER 3293. De beide Ge, de zwevende geldzakken 5 „Blijf staan, Goedbloed!" riepen ze. „Je ming helpt je niet!" „Daar zit hij!" riep nummer 39. „In dat kapperszuiltje! Grijp hem!" Hij draafde naar de aangewezen plek, gevolgd door zijn col lega, en aangezien hij naar boven keek, zag hij de open kelder ruimte voor zijn voeten nii' „Zelfs Uw beroep heeft „Dat ligt toch zeker wel voo hand!" „Voor mij niet. Ongetwijfeld erg dom van me, maar ik zie niet in wat de nabijheid van de kust met „Dus niet wegens het vergiftigen ran mevrouw Inglethorp?" „Nee, tenzij onze vriend Japp gek geworden is," zei Poirot kalm. „Maar maar ik dacht dat jij i iet zo over dacht?" Uit de meewarige blik die Poirot ne toewierp viel duidelijk af te lezen hoe volkomen belachelijk hij )'n gedachte vond. „Bedoel je," vroeg ik. terwijl ik lij langzaam vertrouwd maakte met deze nieuwe gedachte, „dat Bauerstein een spion is?" Poirot knikte. Volksstemming in Australië In Australië wordt zaterdag een volksstemming gehouden om de in boorlingen dezelfde rechten als de overige bevolking te kunnen geven en die rechten in de grondwet te ver anderen. Het gaat 'om het schrappen uit de grondwet van twee artikelen. Het eerste verbiedt het uitvaardigen van speciale wetten voor de inbooi'lingen en het tweede bepaalt, dat ze aan geen enkele volkstelling mogen deel nemen. Het laatste artikel was in de grond-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 29