Rampzalige brand in Brussels warenhuis Warenhuis leek een rattenval ASSISTENTE LEKKER BROOD 23 17 l PAGINA 2 DINSDAG 23 MEI ty V er volg van pag. I dezelfde, wat verwarde verhalen over wat er waarschijnlijk is gebeurd. Inmiddels zoekt men in de puin hopen naar de stoffelijke overschot ten. Men heeft er reeds enkele ge vonden, onherkenbaar verbrand en alleen door de deskundigen van het Rode Kruis te identificeren als men selijke resten, HULP KWAM VAN ALLE KANTEN De brandweer kwam met alle be schikbare materieel opzetten. Alle Brusselde gemeenten verleenden me dewerking en ook uit Luik kwamen brandweerauto's. Het Rode Kruis en het leger stuurden ziekenauto's waar mee de gewonden naar de ziekenhui zen werden vervoerd. Velen van hen hadden ernstige brandwonden. Een verpleegster zei, dat zij verscheide ne gewonden had zien sterven in de ziekenauto's. Inmiddels begonnen de winkeliers in de omgeving hun winkel te ont ruimen. De meesten belden vracht taxi's en laadden daarin hun voor raden. Een bonthandelaar naast he* warenhuis gooide jassen en vellen van de bovenste verdieping direct op de auto's. De politie gaf opdracht een ander groot warenhuis, Au Bon Marché, dat slechts voor een vijf me ter brede straat van l'Innovation is gescheiden, te ontruimen, evenals twee bioscopen in de buurt en ande re winkels. Telkens weerklonk het geluid van ontploffingen, waarschijnlijk van olie tanks en van flessen gas, die 'n het warenhuis aanwezig waren. Kerkelijk Leven Geref. Kerken Beroepen te Hoofddorp (vac. Z. G. Versluys) D. de Heer te Nagele. Bedankt voor Boskoop (vac. G. Vesseur) A. Groenewegen te Ulrum. Geref. Gemeenten. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Westbroek A. J. Tim mer te Elspeet. te Zuidzande (toez.) mej. H. B. de Neeling, vic. aldaar. Bedankt voor Wezep A. Breure te Hei-en Boeicop voor Kapelle a/d IJssel (vac. B. Baks) (toez.) C. B. Roos te De Kaag. Geref, Kerken Beroepen te Hillegom (2e pred. pi.) J. W. K. Kelder te Schipluiden te Zuidibroek Harkstede A. A. Zwaai, kand. te Winterswijk te 's Gravenhage-Oost (vac. D. J. Roos) S. van der Linde te Grootegast. Aangenomen naar Rotterdam-Fey- enoord (tevens als schipperspred.) A. M. Brouwer te Hijken, die be dankte voor Honselersdijk. Geref. Kerken Vrijgemaakt Geref. Gemeenten Beroepen te Trlcht A. Hofman te Zeist. Waalse Gemeenten Aangenomen naar Passoy (Pa rijs) dr. J. F. N. de Watteville te 's-Gravenhage. Unie van Bapt. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-West J. van Dam te Sneek. Instorting Om vier uur stortte een deel van het gebouw in. Men vreesde toen opnieuw voor andere gebouwen in de omgeving, die door overwaaiend vuur werden bedreigd, o.a. een textie.fa- briek. Het personeel van een nabije telefooncentrale was zelf al met nat- spuiten van het gebouw begonnen en het slaagde erin de centrale te red den. Scholen in de buurt werden ont ruimd. De kinderen bleken geen schrammetje te hebben opgelopen. Later op de middag, toen het vuur langzamerhand in hevigheid afnam, hebben Koning Boude wijn en Prins Albert van Luik het terrein van de brand bezocht, evenals enige minis ters en de minister-president. Hartverscheurend Bij het warenhuis hebben zich hart verscheurende taferelen afgespeeld. Familieleden van het personeel zoch ten er of vermisten terecht waren. Anderzijds meldden zich mensen, waarvan de collega's dachten, dat. zij waren omgekomen. Men heeft geen enkel administratief gegeven meer, zodat de controle uiterst moeilijk is. Toch rees wel langzamerhand de vre selijke zekerheid dat personeelsleden vermist waren. De tweede veronder stelling kon in de loop van de avond worden opgebouwd uit aangiften bij de Brusselse politie van mensen die meldden dat een familielid niet was thuisgekomen. Ook daaronder kun nen bezoekers van het warenhuis zijn. Om elf uur gisteravond werd ge meld dat de brandweer het vuur meester was, maar de nablussing heeft nog de hele nacht gevergd. Oorzaak onbekend Hoe de brand is ontstaan is nog niet bekend. Ooggetuigen spreken el kaar tegen. Er zijn er die zeggen dat hij is uitgebroken op de vijfde ver dieping, waar het restaurant was ge vestigd. Anderen spreken van de af deling kinderkleding op de eerste verdieping, waar kortsluiting zou zijn ontstaan. Er is ook een gerucht dat zaterdag een anonieme telefonische waarschuwing was binnengekomen, bij een filiaal van het warenhuis te Elzene. een van de steden van de Brusselse agglomeratie. Er zou toen zijn gedreigd met een bomaanslag, omdat op het ogenblik in het waren huis veertien dagen waren gewijd aan de V.S., onder de titel USA-parade. Het warenhuis organiseerde vele van zulke manifestaties, evenals de andere Brusselse warenhuizen. Met polities hebben deze zuiver commer ciële manifestaties niets te maken. Het is natuurlijk mogelijk dat een of andere „gedrevene" er een aan leiding in heeft gevonden voor een daad die aan tallozen het leven heeft gekost. Het Brusselse parket heeft via ra dio en tv alle ooggetuigen van het uitbreken van de brand opgeroepen zich te melden om een verslag van hun bevindingen te geven. Honderden vermisten rengebouw bü het Noordstation, heeft men eindelijk een overzicht kunnen krijgen van het aantal personeelsle den dat vermist wordt na de brand van gisteren. Met andere aanmel dingen bij de politie is men tot een voorlopig totaal van tegen de 250 gekomen. De zekerheid groeit dat al die mannen en vrouwen moeten zijn omgekomen in de hel van vuur en rook die binnen een kwartier door het warenhuis trok. Er doen zich vreselijke taferelen voor daar op die hoogste verdieping. Men ziet mannen, die de hele nacht in touw zijn geweest, van het ene ziekenhuis naar het andere zijn ge trokken om te zoeken naar hun vrouw of verloofde. Men ziet ook vrouwen, die hetzelfde deden voor hun man nen. Velen van hen weigeren nog aan het noodlot te geloven, zij willen hoop behouden, maar stilaan moeten zij erkennen dat zij hun geliefde wel zullen hebben verloren. Anderen zit ten stilletjes te huilen. Sommigen praten met elkaar. Altijd maar weer Familiedrama Heemstede Vrouw nog in levensgevaar (Van onze correspondent) De vrouw van de Heemsteedse in genieur, die, zoals wij berichtten, gis termorgen om half zeven ernstig werd gewond toen haar man op haar en andere gezinsleden een aanslag pleegde, verkeert nog steeds in le vensgevaar. Zij is gisteren geope reerd; haar toestand is onveran derd. De toestand van haar 20-jarige zoon, die eveneens ernstig werd ge wond, is thans redelijk. Hij is inmid dels, evenals zijn 16-jarige broer, die zijn in overspannen toestand hande lende vader kon ontvluchten, door de politie gehoord over de tragedie die zich in de woning van de ingenieur Daarbij werd het 5-jarig dochtertje gedood; de vader sloeg de hand aan zichzelf. Voor zover kan worden nagegaan Verbijstering en woede begint nu ook de publieke opinie te bereiken. Men verneemt van sproei- installaties in het warenhuis die niet hebben gewerkt, van brandwachten van het gebouw die wilden spuiten, doch geen druk op de waterleiding vonden, van brandblusapparaten die niet zouden hebben gefunctioneerd van het ontbreken van een noodver lichting. enz. enz. Enige dagbladen hebben vanoch tend de vraag opgeworpen wat er zou gebeuren wanneer eens brand zou uitbreken in de hoge torengebou wen die overal in Brussel worden gebouwd, of op andere plaatsen in de dicht bevolkte binnenstad, waar vele andere warenhuizen zijn, die even primitief in elkaar zijn gezet uit ou de en nieuwe panden en uitgerust zijn met kantoortjes, voorraadka mers en pashokjes van uiterst brand baar materiaal. het gezinsleven van de ingenieur harmonieus; het gezin zou, in ver band met de overspannen toestand van de vader, zeer binnenkort met vakantie gaan. Verscheidene jaren geleden werd het gezin getroffen door de verdrinking van een 2% jarig zoontje in een vaart niet ver van de ouderlijke woning. ONBEGRIJPELIJKE TOESTANDEN (Van onze Brusselse correspondent) Achteraf kaarten is natuurlijk een gemakkelijke bezigheid. Maar de bui- ADVERTENTIE Conflict rond ds. B. J. F. Schoep De particuliere synode van Noord- Holland van de Geref. Kerken (vrij gemaakt) is in Amsterdam bijeen ge weest voor een bespreking van de kwestie rond ds. B. J. F. Schoep. De ze is, zoals bekend, niet ontvangen door de generale synode van de Geref. Kerken (vrijgemaakt) in verband met de „open brief" van de Noord- Hollandse kerken over de afzetting van ds. A. A. van der Ziel uit Gro ningen. De brief draagt 25 handte keningen, w. o. die van 19 predikan ten en daar is ds. Schoep er één van. De particuliere synode van Drente stelde voor om ds. Schoep als lid van de synode niet toe te laten, omdat deze ondertekening moet worden ge acht in strijd te zijn met de belij denisgeschriften. Toen ds. Schoep, niet toegelaten werd. vertrok met hem de Noord-Hollandse afgevaar digde, ds. H. van Ommen te Zaan dam, terwijl de secundus van ds. Schoep, ds. C. P. Plooy te Heemstede heeft geweigerd diens plaats in te j nemen. Deze gang van zaken heeft met name in N. Holland ontstem ming gewekt en meer dan één kerk in dat ressort sprak uit de synode en haar besluiten verder niet meer als wettig te beschouwen. De particuliere synode van Noord- j Holland te Amsterdam is in buiten gewone vergadering in verband met deze zaak bijeen geweest. Verschillen- j de afgevaardigden hebben het woord gevoerd maar na twee ronden kon de synode met deze zaak niet gereed komen. Daarom besloot zij a.s. donderdag de besprekingen voort te zetten en aLs dan nog niet tot een beslissing kon worden gekomen zaterdag 27 mei de zaak tot een ein de te brengen. Nieuwe Lutherbijbel Het Bijbelgenootschap in Stutt gart heeft bij gelegenheid van de 450 -ste verjaardag van de reformatie een „Grote Luther-bijbel" uitgege ven, die niet alleen Luthers herziene bijbeltekst, maar ook zijn deels kri tische aantekeningen bij diverse de len bevat. Sinds het begin van de achttiende eeuw zijn dergelijke bij bels met een voorwoord van Luther niet meer gedrukt. DIJ55ELBLOEM Dogewoerd 128, Lelden tenlandse waarnemer vraagt zich toch af of de ramp in het Brusselse warenhuis niet minder ernstige ge volgen zou hebben gehad, wanneer het gebouw minder krottig zou zijn geweest en de trappenhuizen minder benauwd dan zij nu waren. Het warenhuis bestond uit een groot aantal met elkaar verbonden panden, die van verschillende ouderdom wa ren. Het middenstuk was vrij groot en reeds in 1901 had de befaamde Ju- gendstil-architect Victor Horta er een bouwwerk geschapen met veel glas en ijzer. Later werd dat gewijzigd en werden er gebouwen bijgetrokken. Binnen was dat samenraapsel duide lijk te merken. Hier en daar waren er hoogteverschillen in de vloeren. Op de meest ongewone plaatsen vond men pilaren en muren en de vensters waren bedekt met loze wanden. De roltrappen waren nauw en men moest zoeken om via gewone trappen naar boven of naar beneden te gaan. De verkooptafels op de afdelingen ston den dibht bij elkaar en er waren ei genlijk niet veel in of uitgangen. Wij hebben zelf geconstateerd, dat het warenhuis er wel op was inge richt vele klanten naar boven te krij gen, maar niet direct weer naar be neden. In dat opzicht stond het trou wens niet alleen. Er zijn nog andere warenhuizen in de buurt, die naar Nederlandse begrippen ware ratten vallen zijn. Men vindt de uitgangen in die aan elkaar gebouwde panden eerst na zoeken en op vele plaatsen is het zo, dat men in geheel door kunstlicht beschenen ruimten is en niet kan zien in welke richting men moet gaan wanneer het licht zou uit vallen. De directie van het warenhuis heeft laten weten, dat zij niet begrijpt, hoe deze ramp heeft kunnen gebeuren. Feit is, dat er een grote brandwacht in het gebouw aanwezig was: drie ploegen, die elkaar afwisselden van 17 man elk. De ploeg, welke gister middag dienst had, heeft tientallen mensen het leven gered. Maar de brandwachten hebben o.i. niet veel kunnen doen. omdat het gebouw zelf zo onoverzichtelijk was. dat bij een paniek de uitgang moeilijk te vinden In de Amsterdamse dieren tuin Artis is gisteren een Flamin go-echtpaar in het trotse bezit ge komen van eenei. ivaarop moeder Flamingo onmiddellijk ging zitten broeden. Vader Fla mingo. daarachter, hield met zijn snavel nieuwsgierige jamilieleden op een afstand. Dit is een unieke gebeurtenis. Het is in geen die rentuin nog voorgekomen dat deze vogels in gevangenschap gaan broedenop hun speciale broedheuvel Een brandweerman helpt een man die met zware brandwonden is overdekt, uit het warenhuis l'Innovation in Brussel ,eidóe gencla schilderijen Voet. 7.30 Ch. de Bourbonhof: Elektronica club „De detector 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds. Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam Schouwburg. De Tiendelerclub. Op voering van ..Dossier 300". 8 uur nam. Volkenkunde. Jongerencontact Ver. van Huisvrouwen. Rondleiding en film over Bali. 8 uur nam. Rest. Van der Heijden. Jaarvergade ring afd Lelden. Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. Zuiderkerk N.C.V.B. afd. Centrum Spr. mevr. C. M. de Groot Enzerlnk- v. d. Tas over het boek „Scheel En geltje" 8 uur nam Hogewoerd 175. Dienstvergade - rlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur Waaggebouw Bevolkingsonderzoek T.B.C. 2-4.30 en 7-9.30 uur nam. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending, spr. dhr. J. Zijlstra 8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer). Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. St.-AntonlusclubhuisSwlng-in-Gra- Ica. 8 uur nam. Steenschuur 6. Leidsche Ver. van Postzegelverzamelaars Waaggebou B.C. 9-12 v Stadsgehoorzaal. K-en O. -Optreden van Ramses Shaffy en Llesbeth List. T.B.ca8?-H W. de Zwijge>rlaan 105: 6prek6avond. 8 uur nam. inin Koning Calgary Koningin Juliana werd gistermid dag door meer dan drieduizend per sonen verwelkomd, toen zij voor een informeel bezoek aankwam in Cal gary. een plaats, waar zo'n kleine 8000 Nederlanders wonen. De Ko ningin bezocht drie Nederandse ge zinnen in de streek ten westen van Calgary, 's Avonds was zij de gast van een vijftigtal vertegenwoordigers van de Nederlandse kolonie. Van daag brengt de vorstin een officieel bezoek aan Victoria. ADVERTENTIE Op onze afd. ADVERTENTIEADMINISTRATIE is plaats voor een in het bezit van U.L.O.- of gelijkwaardig diploma en vlot kunnende typen. Leeftijd ongeveer 20 jaar. Enige kantoorervaring is gewenst. Schriftelijke sollicitaties te richten aan directie LEIDSCH DAG BLAD N.V., Witte Singel 1. Leiden (postbus 54). MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND 23 man ontslagen Het textiel bedrijf Dala N.V. in Ede, heeft 23 man fabriekspersoneel ontslagen wegens gebrek aan orders. Het ont slag is geregeld in onderling overleg met de vakorganisaties. De getroffen afvloeiingsregeling is door de verte genwoordigers van deze organisaties het maximum haalbare genoemd. „We zijn er zeer content mee", zo werd hier aan toegevoegd. Bijzon derheden over de regeling zijn niet bekend gemaakt. Dala heeft nu een gedeelte van haar produktie overge heveld naar haar vestiging in Nij- kerk. Meisje aangerand Een 18-jarig meisje uit Helmond werd in het Brabantse plaatsje Bakel door drie mannen onder valse voorwendsels meegelokt en tenslotte in een bos aangerand. Na veel moeite wist het meisje in het donker te ontkomen. Na enige tijd kreeg zij bescherming van een toevallig passerende wielrijder. Deze nam het meisje achterop zijn fiets mee, doch werd later door de drie mannen achterhaald en ernstig mis handeld. De politie kon het drietal opspo ren en insluiten. Zij zullen morgen worden voorgeleid bij de officier van Justitie. BUITENLAND Oorlogsrisico De verzekerings premies voor scheepstransporten in het Midden-Oosten en het gebied van Hongkong zijn tengevolge van de dreigende situatie haast verviervou digd. De verhoging is bekend ge maakt na een vergadering van de commissie van het Londense insti tuut van assuradeuren, welke belast is met de vaststelling van de premies in geval van oorlogs-risico Wilson Premier Wilson heeft een uitnodiging om volgende maand op de bijeenkomst van de minister raad van de Westeuropese Unie (WEU) in Parijs een toespraak te houden, van de hand gewezen. 1.496 karaat zijn door een kassier van een bank in Afrikaans Guinea gestolen. De man zou naar Ivoor kust gevlucht zijn. Brillen Negentig miljoen Ame rikanen geven per jaar 950 miljoen dollar uit aan brillen en naar schat ting nog eens 175 miljoen aan zon nebrillen. Nobelprijs In Arabische diplo matieke en literaire kringen wordt een campagne gevoerd om de blinde, 78-Jarige Taha Hoessein, die de „va der van de Arabische literatuur" wordt genoemd, dit jaar voor te dra gen voor de Nobelprijs. Hoessein, die algemeen wordt geprezen als de „pio nier van de klassieke school van Ara bische literatuur" heeft 60 delen over de Islamitische geschiedenis en fi losofie geschreven. In volle vaart Zes personen zijn om het leven gekomen toen gis teren twee goederentreinen in Man hattan (New York) in volle vaart met elkaar m botsing kwamen. Na 20 maanden Susan Gowland. en 19-jarig Engels meisje, .lat 20 maanden in coma heeft gelegen ten gevolge van verwondingen aan haar hoofd bij een auto-ongeluk is in het ziekenhuis van Hemel Hempstead (Engeland) overleden. Gibraltar Spanje heeft Groot- Brittannië uitgenodigd op 5 Juni in Madrid te gaan onderhandelen over de kwestie Gibraltar. Treinongeluk in India Het aantal slachtoffers bij het treinon geluk van zondag bij de Indiase plaats Koeppam is gestegen tot 62. Zeker 63 personen zijn met verwon dingen in ziekenhuizen opgenomen. Ontsporing Te Tyseley by de Engelse stad Birmingham is maan dagmiddag ,en sneltrein bij een snelheid van meer dan honderd kin per uur uit de rails gelopen. De die- sellokomotief en twaalf wagons sloe gen om. Vyftien mensen werden ge wond, van wie een ernstig. VRIJDAG Auberge. Francaise: Café-chantt Leids Zoldercabaret 9 uur nam. De Lakenhal Ver. Oud-Lelden r drs. J. Heniger over de geschiede van de Leidse Hortus. 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Openbare lezing uur nam.; Wachttorenstudie: 4 ené uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron) lijk christendom. Spr. evang. N. Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente. (Oude Rijn Spr. Dhr. J. Eikerbout. 2 uur ni Steenschuur 6: Kerk van Jen Christus van de heiligen der laati dagen. Spr. dhr. Diender. 10.3C BIOSCOPEN Luxor „Striptease". 18 Jaar. Dai lyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zont 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lido ..Triple Cross", 14 Jaar. Dai lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zont 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „DJango", 18 Jaar. Dagellji 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2! 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera „Bittere rijst", 18 Jaar. Ds gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondi 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Studio „Operatie Golden Car", Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 in Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 TENTOONSTELLINGEN Academie: Leids Acad. Kunatct trum. Grafiek en schilderijen Vo Maandag t/m vrijdag 9 uur voonn 5 uur nam. (tot 13 Juni). Galerie Walenkamp: Expositie Kr, tians Tonny. Geopend 115 uur; zot dag^ en maandag gesloten. (Tot L>e Lakenhal: Dag 10-6 uur: aos 1-6 uur Legermuseum (Pesthuislaan): u uitzondering van zaterdag van 1(M (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk": Molenmuseiun, opend dinsdag t/m. zaterdag 10 voorm.5 uur nam. Zondags 16 nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volken kmd! Tentoonstelling: „Ball, beeld i droombeeld". Geopend dagelijks lfr 17 uur; 's zondags 1317 uur (tot 1 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde Te-ntoonstelling van Japanse pronts van Kyösaï. Dagelijks 1017 ut; 's Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkenk (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.: 'aro dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de geschil nis der natuurwetenschappen: 104 uur, zond. 1—4 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende ge vale: Apotheek Herdlngh en Blanken 3> gewoerd 171, tel. 20502. Apotheek ZttS West, Brahmslaan 20, tel. 21522. Zaterdagsmorgen tot 12 ui_ 's Zaterdagsmorgens tot 12 uur rwó plege men de eigen huisarts; daan dokterstelefoon 22222. BIJ geen gehoor van nw huisarts specialist (of diens waarnemers) l men voor spoedgevallen dokterstó» foon 2 222 2. HAAGS AGENDA DINSDAG 23 MEI. Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Nieuw Rotterdams Toneel: „Het Bil Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur: St dio: .Verboden toegang" en „1, 2, Buut Vrij". Dillgentda. 20.15 uur: De Nleui Komedie met „Mama, kijk zon den". WOENSDAG 24 MEI. Kon. Schouwburg, 20.15 uur To neelgroep Centrum „De thuiskomt' Kurhaus Paviljoen, 20.15 uuf: St? dl „Verboden toegang" en Buut vrij. Dlllgentia. 20.15 uur: De Nleu» Komedie: „Mama, kijk. zonder hst den". Openluchttheater Zuiderpark, 111 uur: Ned. Jeugdvariëté: „Lassie Is geweldig". Frank Kooman. 14.30 uur: Popp« theater: „De Kléine giraffe". WEERRAPPQRTEN (V'an hedenmorgen 7 our) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Frankfort MUncheai Zlirlch Locarno Wenen Im.sbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Maltorca Lissabon onbew. geh. bew. regen onbew. licht bew. onbew. regenbui half bew. regenbui regen onbew. licht bew. zw. bew. 16 9 16 9 14 9 20 10 3 17 3 21 10 18 9 3 20 10 3 17 18 A 14 9 17 11 J 20 14 3 22 11 0 9 3 25 10 20 15 J

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2