DE TON MOET ROND Stunt pakt verkeerd uit Ronde van Zuid Holland met veel kanshebbers Laatste ronde Actie 67 Sporthal Leiden wordt vrijdag a.safgesloten Ook voor de sporthal Competitie CKB SVL tegen VUC KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD Laatste test voor Olympiads Tour Pipo en beat Aller ogen zijn gericht op. Supportersclub Telstar in nood VRIJDAG 19 MEI 1967 LEÏDSCH DAGBLAD Een soortgelijke actie, zoals nu in Leiden voor een sporthal wordt gevoerd, is enkele maan den geleden in Alphen daar betrof het de bouw van een zwembad grandioos ge slaagd. In enkele dagen had de Alphense gemeenschap een ton (en zelfs nog meer)) op tafel gelegd. In Leiden is een actiecomité nu al rond de acht weken hard aan het werk en is men nog niet verder kunnen komen dan een bedrag van goed 20.000 gul den. Door het te lauw reageren van een te groot deel van de Leidse sportgemeenschap is de loterij al half mislukt en de kans, dat ook de huis-aan-huis- collecte, door een tekort aan enthousiaste collectanten, ten dele een flop wordt is lang niet denkbeeldig. Dat zou een voor onze goede Sleutelstad bescha mende situatie zijn. In Alphen wel, in Leiden niet Indien Leiden deze unieke kans op het verkrijgen van vergunningen voor de bouw van een sporthal onmisbaar voor de lichamelijke vorming van de jeugd en de recreatie voorbij laat gaan, zullen de ge kortwiekte zaalsporters nog vele jaren onderdak moeten zoeken in Den Haag. En ook is voor een stad met meer dan 100.000 inwoners een be schamende situatie. Die sporthal moet er komen. Die ton moet rond. Help mee Nu het actiecomité voor onze i a.s. nieuwe sporthal aan de Bos- huizerlaan met een inzamelings actie zijn laatste ronde gaat be ginnen wil ik iedere Leidenaar, 1 wie hij of zij ook is, graag nog eens van harte aansporen om tot het slagen van die laatste ronde bij te dragen. Dat kan men doen door als collectant mee te werken, een 1 eerste behoefte, want als er niet 1 voldoende collectanten zijn kan 1 er gewoonweg niet gecollecteerd worden. Het actiecomité zal be paalde groepen uitnodigen als collectant op te treden; geef daaraan als 't u blieft gehoor. En als de collectanten vrijdag avond 26 mei tussen 7 en 9 uur bij u komen, geef dan rijkelijk. Er zyn overal in de wereld en dus ook in Leiden altijd mensen te vinden die zeggen dat de overheid is de gemeente) te weinig doet. Laten zij dan j door hun gift dit „te weinig doen aanvullen. Er zijn gelukkig ook veel men sen die weten dat de gemeente heel veel doet, maar helaas lang niet genoeg. Laten zij door hun bijdrage de gemeente dan hel pen; en dat niet om de gemeen te zelf te steunen, maar uitein delijk alleen om sportbeoefe- nend en sportlievend Leiden aan de hoogstnoodzakelijke maar hier nog steeds gemiste sporthal te helpen. Het zou toch wel 'n teleurstel lende zaak zijn als Leiden aan het appèl van het actiecomité „niet thuis" gaf. De Burgemeester van Leiden, Van der Willigen, i Baannederlaag wieleramateurs De gelaatsuitdrukking van baan- coach Jan Derksen versomberde don derdagavond naarmate de nederlaag van de Nederlandse wieleramateurs tegen België zich duidelijker afte kende. Deze interland, de hors-d'oeu vre voor de voetbalbekerstrijd Blauw Wit-Heracles in het Olympisch sta dion, leverde wat onze landgenoten betreft zeer matige resultaten op. Alleen een sprintserie en de ploeg achtervolging (in een slechte tijd) werden door oranjemannen gewon nen. De eindstand werd dan ook 75 Voor de Belgen. In de stayerwedstrijd over 30 km behaalde Jaap Oudkerk zijn derde overwinning in successie op de sta- dionbaan. Zeer verdienstelijk reed de Wereldkampioen bij. de amateurs Piet de Wit, die vóór de profs Marinus «n Donker beslag legde op de derde Plaats. Tom Okker is een ronde verder gekomen in het tennistoernooi van de Rasante dat in Brussel wordt ge houden. In de derde ronde van het herenenkeLspel versloeg hij de Belg Deville met 86, 6—0. "Painl-iir in Stadhuis Helpers weg, laatste ronde Vrijdag a.s. wordt de actie '67 Sporthal Leiden op groot scheepse wijze afgesloten. Een massale huis-aan-huis-collecte, een grandioos beatfestijn in de Kaiserstraat en een luisterrijke Vanity Fair in de Burgerzaal van het Stadhuis zullen op deze laatste avond de ton rond moeten maken Aan deze 100.000 gulden, die voor de aan de Boshuizerlaan te bouwen sporthal uit de burgerij bijeen moe ten worden gebracht, ontbreekt op dit moment nog een zeer groot deel. Be gin van deze week stond de penning meester van het werkcomité, de heer Joop van Egmond, aan het hoofd van 20.000 gulden. Een teleurstellend resultaat van acht weken hard wer ken In het bijzonder de opbrengst van de loterjj is tegengevallen. Begroot op 40.000 gulden is het actiecomité nu al blij met een opbrengst van rond de 20.000 gulden. „De verenigin gen de goede niet te na gekomen, zoals Jahn, Roodenburg en de vol leyballers als groep hebben ons deerlijk in de steek gelaten", ver telde dinsdag j.l. de voorzitter van heit comité, drs. J. P van der Rey- den. „Als laatste redmiddel gaan w( het nu nog proberen met een één- daagse actie op de scholen, waar voor we de hoofden hebben aange schreven." Collecte Ook met de huis-aan-huis-collecte, welke vrijdagavond van 7 tot 8 uur door de gehele stad wordt gehouden en muzikaal ondersteund zal worden door vijf bands, wilde het aanvanke lijk niet vlotten. Begin van deze week waren er van de 500 collectebussen nog 300 onbemand, maar gelukkig kon de heer G. Philipsen gisteravond mededelen dat dit aantal inmiddels is gedaald tot 150. Ook hier is het weer de Chr. Gym nastiekvereniging Jahn welke als een lichtend voorbeeld uit de wat lauw reagerende Leidse sportgemeen schap naar voren komt. Met 65 col lectebussen en haar drumband neemt Jahn geheel Zuidwest haar rekening Collectanten kunnen zich melden en het wordt nu toch wel de hoog ste tijd dat de sportmensen de ar men eens ferm uit de mouwen ste ken bij de Leidse Sportstichting, Stationsweg 32, tot 's avonds 8 uur (werkdagen) Plezieriger Een heel wat plezieriger geluid kon drs. Van der Reyden laten horen over de medewerking van de mid denstand van het grootwinkelbedrijf. Nu bi de hoofdklasse west slechts de wedstrijd HKC-Vriendenschaar resteert, richt de volle aandacht zich op de Overgangsklasse en de Eerste klasse A. Het is zeer goed mogelijk, dat zaterdag de degradanten in deze afdelingen bekend worden. In de Overgangsklasse gaat de strijd om degradatie te ontlopen tus sen De Ijsvogels, Excelsior 2 en Oranje Nassau. Slechts winst kan De Ijsvogels in haar laatste wedstrijd redden. Tegen KOAG is dat niet on mogelijk. Kampioen VEO mag Oran je Nassau geen kans geven. Excel sior 2 krijgt Bolnes op bezoek en dit lijkt ons een te zware opgave voor de ontvangende ploeg. De wedstrijden ADO-DES enGKV- Fiks zijn van ge ring belang. In de eerste klasse A is ODO-Velo- oitas van kapitaal belang voor de be zoekers. De Leiderdorpers moeten winnen om zich veilig te stellen. Ver lies betekent degradatie, een gelijk spel een beslissingswedstrijd tegen Fluks (Noordwijk). Wint Velocitas. dan moeten ODO (Maasland) en Fluks in een beslissingswedstrijd uit maken wie eerste klasser blijft. Avan- ti was de gehele competitie concur rent van KVS Na enkele misstappen van Avanti werd KVS gemakkelijk kampioen. Voor Avanti nu de kans om zich te revancheren. Voor het kampioenschap van de CKB wordt a.s. zaterdag de eerste strijd gespeeld tussen de kampi oenen van de hoofdklasse West en Centrum, PKC en DKOD. Honkbal Na haar jongste succes tegen The Hawks speelt SVL a.s. zondag tegen VUC in Den Haag. SVL verschijnt in de volgende opstelling: R. Challik, P. Danz, H. Dukers, L. Tjoa, R. de Wit, R. Brands, H. Borg- hart, H. Ladan, D. Sandberg, H. de Boer, R. Idema Greidanus. ADVERTENTIE Aanmelden DASBLAD, Leiden. Bureau LEIDSCH - Witte Singel I, Vele zakenmensen voeren bet beken de „Actie '67"-vignet en hebben de actie financieel ondersteund, in ver scheidene gevallen met belangrijke bedragen. Het werkcomité koestert voorts de „gerechtvaardigde hoop", zoals de heer Van der Reyden zich Uitdrukte, „dat de industrie een aan zienlijk bedrag op tafel zal leggen." 1 Het ontbreekt het werkcomité van de Actie '67 Sporthal Leiden bepaald niet aan fantasie. Het jongste idee, dat ongetwijfeld zijn geld zal op brengen, Is een zogenaamde „Paint- in", welke op donderdagmorgen a.s., aanvang 9 uur, in het Stadhuis wordt gehouden en waarop, onder het kri tisch oog van Ben Walenkamp van de Galerie vooraanstaande Leidenaars hun vaardigheid met het penseel en de olieverf zullen demon streren. Tot de deelnemers aan deze ar tistieke .happening" behoren de pro fessoren I. Samkalden en S. Dres den, dra. G. J. de Bruin (PSP), ir. M. C. de Jong (dir. Grofsmederij), de kolonel T. H. Wessels, het College van B. en W., mej. mr. A. Kappeyne van de Coppello (WD), de heer F. Gransch (P.vxl.A.), drs. Wurfbain dir. Lakenhal) en mevr Van Traa- V. d. Burgh. De op de „Paint-in" vervaardigde kunstwerken zullen op vrijdagavond, tijdens de Vanity Fair in de Bur gerzaal van het Stadhuis, in verkoop ■worden gebracht. Veilingmeester is de heer Japie Stikkelorum. Ook het programma voor deze Va nity Fair is nu zo goed als rond. Kunstenaars van Ben Walenkamp gaan de Burgerzaal versieren en er een soort Leids Boekenbal van ma ken, dames van de Felicitatie Dienst zullen het financiële „leed" van de gasten, die per persoon tien gulden entree dienen te betalen, onmiddel lijk verzachten door het aanbieden van een geurige bloem, het trio van Joop Stokkerman verzorgt de mu ziek, de Leidse Sleuteltjes zingen, er is een optreden van het Nieuw Leids Studenten Cabaret en de caberetier Cees van Ooyen en tenslotte nemen leden van de VVSL een modeshow voor hun rekening. (Van onze wielermedewerker) Voor de veertiende keer organiseert de Haagse Renners Club „Hollandta' op zaterdag 20 mei de „klassieke" ronde van Zuid-Holland voor ama teurs over een afstand van 180 kilo meter met start en finish in Noot dorp. Zo om en nabij de 200 ama teurs gaan in deze onvervalste weg- koers aan de slag en zij zullen het elkaar beslist niet cadeau doen. Een zege in 'n „klassieker" is doorgaans van dubbele waarde en kan soms var invloed zijn op afvaardiging naar bui tenlandse wedstrijden of zelfs het we reldkampioenschap. De ronde var Zuid-Holland kan bovendien al: laatste test worden beschouwd vooi „Olympia's Toer door Nederland" die vier dagen later in de hoofdstad van start gaat. Momenteel is de toplaag van de vaderlandse amateurs zeer breed en alle reeds verreden „kilassiielt hebben steeds weer een andere win naar opgeleverd. Het stellen van een prognose voor deze Zuidhoüandse ron de is dan ook een onmogelijke taak, temeer omdat er zoveel andere fac toren een rol spelen bij een wegkoers van de lange „adem". Een lekke band, derailleurpeoh of een valpartij kunnen zelfs de grootste favoriet op slag kansloos maken. Tot de kans hebbers behoren onder andere: Cees Zoontjes, Harry van Piere, Henny Geesink stopt ANTON GEESINK opnieuw afscheid Anton Geesink heeft zjjn interna tionale judoloopbaan besloten. Na 17 jaar lang de judowereld te hebben beheerst, zet hij er nu een streep on der. In die 17 jaar verloor de Utrecht se geweldenaar slechts vjjf partijen. Sinds 1958 won hij evenwel al zijn duels, waar ook ter wereld gehou den. Geesink, die door ernstige knie blessures tot het voor hem moeilijke besluit is gekomen, veroverde in zijn Judocarriëre drie wereldkampioen schappen, 21 Europese titels en een Olympisch kampioenschap. Hij werd 20 maal judokampioen van Neder land en drie maal worstelkampioen. „Ik heb vorige week te Rome deel genomen aan de Europese kampioen schappen, omdat ik de titel „alle ca tegorieën" die ik in 1965 in Madrid door een knieblessure niet kon ver dedigen, terug wilde winnen", ver telde Geesink. .Bovendien moest ik uit sportieve overwegingen mijn runnera-up, Wim Ruska en de Rus Kiknadze, de kans geven om mij te verslaan. Dat is hun niet gelukt. Hun verdedigende hou ding heeft mij teleurgesteld". Hij zal zich nu volledig aan zijn sportschool wijden, maar blijft zo goed mogelijk in conditie om demon straties in de gehele wereld te ge- waarvoor nog steeds vele ver en binnenkomen. Schouten, Daan Holst, Henk Nieuw- Conradstraat- Hazeveld- Pr. Hen kamp, Gé v.d.Winden, Piet de Wit, wereldkampioen der amateur-stayers en ook op de weg heel wat mans, Rini Wagtmans, Klaas Balk, Marcel Pennings, Wim Dubois, Sander Dou- ma, Jan van Katwijk, Gert Bongers, Bouwe Minnekus, Wim de Wilde, Adriaan Wouters en tal van anderen. Vooral ook Leo Duyndam, dit seizoen nog niet zo sterk op de voorgrond ge treden, zal alles proberen om deze ronde winnend af te sluiten. Hij heeft het voordeel door eigen streek -- het Westrand naar de finish te rijden. Er nemen ook drie Engelsen, t.w. Barviille, Green en Cutler, aan de strijd deel. drikstraat - Hefbrug - Steekterbrug- Kortsteekterweg - Lindehovestraat- Lage Rijndijk. De verdere route is: Bodegraven, Reeuwfjk, Gouda, Gouderak, Stol wijk, Bergamb., Lekkerkerk, Krim pen a.d.Lek, Krimpen a.d. IJssel, Ouderkerk a.d. IJssel, Gouderak, Gou da (2e maal), Moordrecht, NieUwer- kerk a.d. IJssel, Oapelle a.d. IJssel, Rotterdam, Bergschenhoek, Berkel en Rodenijs, Pijnacker, Delft, Schiplui den, Maasland, Maassluis, Naaldwijk, 's-Gravenzande, Monster, Poeldijk, Wateringen, Rijswijk, Delft, Nootdorp. Swift Het Leidse „Swift" is met Cees Schijff (Rijnsburg.)Joop Zoetemelk (Rijpwetering), J. Solleveld, Ton v.d. Valk, Peter v.d.Lans en A. Witteman (Voorschoten), Piet Bregman en Cees Vermeulen (Benthuizen), Peter de Jong (Roelofarendsveen) en Siem Brandt (Leiden) eveneens goed ver tegenwoordigd in deze ronde. De start is 's morgens om 11 u. in Noot dorp en omstreeks half vier worden de renners daar in het sportpark weer aan de finish verwacht. Rijnstreek In het eerste uur van de koers komt de rennerskaravaan ook door de Rijnstreek. Na de start in Noot dorp gaat het op Stompwijk aan en vandaar naar Zoeterwoude (11.25 uur). De routebeschrijving voor de Rijnstreek i6 als volgt: Zoeterwoude: Dr. Korbmansüraat- Zwetkade - Zuidbuurtweg - Nieuwe- weg - Weipoortseweg - Ommedijkse- weg - Hoge Rijndijk. Leiderdorp (11.35 uur)Leiderdorp se brug- Persant- Snoepweg- Acacia laan- Ericalaan- Mauritssingel- Acht- hovenerweg. Koudekerk (11.45 uur)Hondsdijk - Dorpsstraat - Bruggesbraat - Koude- kerksebrug Alphen a.d. Rijn (11.50 uur)Hoge Rijndijk- Hoorn- Pr. Bernhardlaan- Clay zat in cel Wereldkampioen Cassius Clay heeft donderdag twee uur in een cel van een politiebureau in Miami doorgebracht. Er was een bevel tot aanhouding tegen hem uitgevaar digd, omdat hij een oproep om zich te verantwoorden voor een verkeers overtreding, die hij in 1966 had be gaan, naast zich neer had gelegd. Na enkele uren in de cel te hebben gezeten werd hij op een borgtocht van 75 dollar weer op vrije voeten gesteld. De Australiër Roy Emerson is als eerste geplaatst voor de int. Fran se tenniskampioenschappen, die a.s. maandag in Parijs beginnen. De Ne derlander Tom Okker staat als elfde op de plaatsingslijst. Vorig jaar stond hij als zestiende genoteerd. Bij de dames staat Wimbledon- kampioene Billie Jean King als eerste geplaatst. Trudy Groenman neemt de dertiende plaats in. Vorig jaar was de Nederlandse kampioene niet geplaatst. Wim Suurbier (links) is naar voren getrokken om de Ajax-aan- val te steunen in de moeilijke be kerwedstrijd tegen DFC. Afax won met 1-0 door een doelpunt van Swart. SPORT-" vandaag 1 In het kader van de Actie '67 Sporthal Leiden komen woensdag a.s. Pipo en Mammaloe naar Leiden. Met een 2% uur durend programma zal het tv-ech:tpaar in het oude gebouw van Van Wijk en Heringa aan de Kaiserstraat de (jongste) jeugd amu seren. Het festijn vangt aan om 2.30 uiur. Voor de oudere jeugd is er op 24, 25 en 26 mei in hetzelfde gebouw een beatfeest Op 24 mei spelen The Shoes, op 25 mei komen de Golden Earrings ijl actie en is er een mode show van" Peek en Cloppenburg en op 26 mei het daverende slot musiceren de Keystones, Nou en, The World Splendours en is er een optre den van Armand. De oud-Real Madrid-speler Al fredo di Stefano gaat hot volgende seizoen de Spaanse eerste divisie - club Eleohe trainen. De Ronde van Frankrijk 1968 voor beroepsrenners zal starten in Vittel. Evenals dit jaar in Angers, staat er een individuele tijdrit op het programma voordat de eigenlijke Tour begint. ADVERTENTIE KNVB-BEKER Moeizame zege van AJAX op DFC: 0-1 Drie eredivisie-teams en één eer ste divisieclub, Ajax, NAC, Go Ahead en Blauw Wit BV, hebben zich gis teravond geplaatst voor de halve fi nales van de KNVB-beker. Zondag 28 mei worden de volgende halve finale-wedstrijden gespeeldAjax Go Ahead en NAC—Blauw Wit BV. De resultaten van do kwartfinales waren: DFCAjax 01, Swart, rust en einde. Scheidsrechter Van Ravens. Toeschouwera 13.000. Blauw Wit BVHeracles 10. rust, De Groot 10. Scheidsrech ter Schalks. Toeschouwers 3.500. ROH—iGo Ahead 0>1, rust, Hoe- kema 0—1. Schedsrechter Aal- breoht. Toeschouwers 10.000. 0 NACVolendam 21, na verlen ging, Snoeck 1—3, Rust, Vlak 1—1, Van Gorp (strafschop) 21. Scheidsrechter Boogaarts. Toe schouwers 5.000. Dammen in Hoogezand KOPPOSITIES ONGEWIJZIGD De Nederlander Piet Roozenburg en de Rus Andreiko hebben ook na de negende ronde van het Interna tionale dam toernooi in Hoogezand de leiding behouden. Roozenburg won zijn partij tegen de Zwitser Caze- mier en de Rus zegevierde over de Haitiaan Germain. Ton Sy- brands nestelde zich dank zij een overwinning op de Amerikaan Le- olaör met 12 matchpunten op een ge deelde vierde plaats. De vierde Ne derlander Harm Wiersma kwam met de Rus Tsjegolev remise overeen. De uitslagen van de negende ron de luiden: Mostovoy (Fr.)Koeperman (Rusl J 02, Deslauriers (Canada)Ba ba Sy (Senegal) 02, Andreiko (Rusl.)Germain (Haiti) 20, Tsjegolev (Rusl.)Wiersma (Ned.) 1lt Cazemier (Zwits.)Roozen burg (Ned.) 02, Sijbrands (NedJ tegen Leclair (VS) 20; De stand: 1/2. Andreiko en Roozenburg 14 pnt., 3. Koeperman 13 pnt., 4/5. Sijbrands en Tsjegolev 12 pnt., 6. Baba Sy 10 pnt., 7/8. Wiersma en Deslauriers 8 pnt., 9. Mostovoy T pnt., 10. Cazemier 4 pnt., 11/12. Leclair en Germain 3 pnt. De Rus Gantwarg behield in groep b met 15 punten uit 8 partijen de leiding. Ook de Nederlandse jeugd kampioen Frank Drost stond zijn eerste plaats in de jeugdgroep niet af. H\j scoorde 18 punten uit f ontmoetingen. Terug bij Willem II Jaap v. d. Leek tekent contract De gewezen trainer van de gede gradeerde Tilburgse eredivisievereni ging Willem 2, Jaap van der Leek, heeft een contract voor twee Jaar met zijn oude club getekend. Van der Leek was het afgelopen seizoen oe fenmees ter bij het Amsterdamse DWS en trainde voordien Willem drie seizoenen. Elf landenploegen in toekomstronde Voor de aanstaande Ronde van de Toekomst, van 13-23 Juli, zijn elf landenploegen uitverkoren. Evenals de voorgaande jaren bestaat elke ploeg uit acht renners. De elf lan denploegen zijn: Nederland, Wesfc- Duitsland, België, Spanje, Frankrijk, Groot- Brittannlë, Italië, Luxem burg, Zwitserland, Tsjecho-Slo- waklje en Zuidslavië. De uitslagen van de gisteravond gespeelde waterpolowedstrijden voor de zomercompetitie van de KNZB luiden: hoofdklasse: AZiPCZIAN 2—2, HZPCDZV 2, Robben— Neptunus (Arnhem) 32. Eerste klasse A: Het GooiNep tun ua Zaan dam 60. (Van onze correspondent) De supportersclub van Telstar is door een feit dat eigenlijk tot grote verheugenis zou moeten stemmen in zak en as geraakt. Het had om het eerste elftal in de voor het behoud van het eredivisieschap belangrijke strijd tegen Fortuna '54 flink te steunen, bustochten naar Geleen ge organiseerd tegen lage prijzen. Le den van de verenigingen konden voor f. 1,50 heen en terug naar Zuid-Lim burg, naet-leden voor f2.50 Men had op zeven bussen gerekend. Men had becijferd dat men er dan wat geld bij moest leggen - de vereniging Tel star deed dat ook -, daar de kas dat wel kon lijden. Maar de grote golf van aanvragen is niet te stuiten. Nu al heeft men dertig bussen vol met mensen, die voor 'n prikje wel naar Limburg willen reizen. Het is boven dien niet vreemd te veronderstellen dat een ieder uit de IJmond, die fa milie in Limburg heeft wonen, op een zeer goedkope wijze tantes of verre neven wil opzoeken. Hoe dan ook, de supportersclub zit in grote financiële nood en doet een dringend beroep op de industrie en het be drijfsleven om bij te springen. Per bus - buiten de zeven „geplande" bussen - moet er tweehonderd gulden bij. Nu al bedraagt de schade dus bijna 5000 gulden. En nog steeds ko men de aanmeldingen bij massa's binnen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9