Bonn in Controverse over verbod Prinsje heeft streepje voor van NPD Boringen gas en olie in Noordzee gestaakt Rhodesië wil troepen zenden naar Vietnam KLM poogt uit chaos te komen 579ste staatsloterij tweede klasse MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD Westdiiitsers geven het op (Van onze correspondent in Bonn) Het Westduitse Noordzeeconsor- tium heeft de moed opgegeven, nog soortgelijke rijke aardgasvondsten te verrichten als in het Ne derlandse continentale plat voor handen moeten zijn. Het uit 9 deelnemers (8 Duitse firma's en 1 Franse) bestaande consortium heeft het boren gestaakt in elf proefput- ten, waar men sinds 3 jaar naarstig aan het speuren was naar olie of aardgas. Ook de Westduitse over heid, die dit onderzoek ondersteunde, is nu een illusie armer. Een pleister op de wonde daaren tegen betekende ongetwijfeld de mededeling van de minister voor Wetenschappen, dr. Gerhard Stel tenberg, ter gelegenheid van de ope ning van de futuristische tentoon stelling „elektro 2000" in Hamburg gisteren. Sneller dan wij verwachten, zal on ze elektriciteit door kernenergie wor den opgewekt, aldus dr. Steltenberg. „In 1980 reeds zal 40 procent van de totale Westduitse elektriciteitsver zorging door kerncentrales worden geleverd en dit is in kilowatts de- De Republikeinse Senator Thur mond heeft bekendgemaakt, dat de Rhodesische regering aangeboden heeft maximaal 5.000 man troepen naar Zuid-Vietnam te zenden. Senator Thurmond zei van ae re gering te Salisbury een telegrafisch aanbod van die strekking ontvangen te hebben. De Amerikaanse regering zal van het aanbod in kennis gesteld worden. De V.S. erkennen de regering-Smith niet en passen sancties toe tegen Rhodesië, waartoe door de V.N. was besloten. Met man en macht Met extra administratief perso- neel uit de e,lederen en met een 25- tal werkstudenten als handarbeiders werkt de KLM deze week in de vrachtloods van het nieuwe Schip hol om uit de chaos te komen, die zich daar in de aanvangsperiode heeft gevormd bij de ingebruikne ming van een geheel mechanisch sy steem. De computer, die als gevolg van het bedieningspersoneel, maar tevens vermoedelijk ook wegens te hoge temperaturen op hol sloeg, is groten deels uitgeschakeld. Slechts zeer ge leidelijk gaat men eerst bij de im portvracht deze machine weer ge bruiken. Het is onvermijdelijk, dat de ver tragingen nog enige tijd voortduren" aldus de heer D. J Koek, hoofd van de KLM-vrachtdienst. „Er zal onge twijfeld ook nog wat schade worden geleden met vracht, die aan bederf onderhevig is. Maar, dat er vracht compleet verdwijnen zal of zoek zal raken, lijkt me sterk. We beginnen de chaos meester te worden. We krijgen de zaak onder controle en over een week of twee hopen we het gehele mechanische systeem weer onder controle te krijgen". Maar zelfs dan zal men in deze eerste fase toch alleen „automa tisch" gaan werken met de vracht zendingen uit en bestemd voor de grote sleutelplaatsen als New York, Frankfort, Londen en Parijs. Pas in een later stadium zal het systeem, dus compleet met computer en stac- ker-stellages, benut worden voor alle vracht. zelfde hoeveelheid als er thans op conventionele wijze wordt opgewekt". Minister Steltenberg voorspelde als gevolg hiervan een daling van de elektriciteitsprijs, waardoor firma's met een hoog elektriciteitsverbruik, die de laatste jaren wegens de on draaglijke stroomkosten waren weg getrokken, naar West-Duitsland kon den terugkeren. De bewindsman verzekerde, dat de levering van het benodigde ura nium „gegarandeerd" was. Ook in Oost-Duitsland is men overigens op steeds grotere Schaal bezig kernener getische krachtcentrales in te richten. Vier Engelse oorlogsschepen brengen op het ogenblik een be zoek aan Amsterdam. De schepen liggen aan het Stenen Hoofd. Op de foto twee schepen duidelijk zichtbaar en uiterst rechts een onderzeeër gedeeltelijk boven wa ter. Franse Mirage neergestort Het prototype van het nieuwe on derscheppingsvliegtuig van de Fran se Dassault-faterieken, de Mirage F1, is donderdag neergestort. De test vlieger, René Bigand, is om het leven gekomen. Het prototype maakte zijn 24ste vlucht vanaf de luchtbasis Istras bij de Franse zuidkust. Over de oorzaak van het ongeluk wordt de grootste geheimhouding betracht. De 44-ja- rige Bigand had zeven kinderen. ADVERTENTIE Vrijdag 19 mei 1967 Prijzen van: f. 10 zijn gevallen op de nummers eindigende op: 4 f. 50 zijn gevallen op de nummers eindigende op: 377 f. 100 zijn gevallen op de nummers eindigende op: 418 f. 200 zijn gevallen op de nummers eindigende op: 908 f. 400 zijn gevallen op de nummers eindigende op: 673 f. 1000 zijn gevallen op de nummers eindigende op: 3956 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 001297 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 097798 een prijs van f. 2000 Is gévallen op het nummer: 083003 een prijs van f. 2000 is gevallen öp het nummer: 029967 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 029942 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 052120 de prijs van f. 25000 is gevallen op het nummer: 044006 ,eidóe BINNENLAND Schip tegen kademuur Door nog onbekende oorzaak is gisteren het Peruaanse m.s. Paracas (9481 brt.) in de Rotterdamse Waalhaven tegen de kademuur van Thomsons Haven bedrijf gevaren. Het schip, dat was geladen met vismeel en dat met be hulp van enige sleepboten de Maas haven werd binnengebracht, liep ernstige schade op aan de voorste ven. De kademuur werd gedeeltelijk vernield. Provo-theater dicht In opdracht van de wethouder voor jeugdzaken, de heer A. A. Verheij, is het voor malige Apollo-theater aan de Haarlemmerdijk in A'dam, dat door de gemeente ten behoeve van de provo's werd verhuurd, gesloten. De sluiting staat in verband met de opheffing van de provobeweging. Er wordt nu gedacht aan de oprichting van een „Comité Apollotheater", dat de voormalige bioscoop ten be hoeve van een ruimere groep jon geren moet gaan exploiteren. Tivee stromingen in Westduits kabinet (Van onze correspondent in Bonn) Binnen het Westduitse kabinet schijnt het tot een controverse te zjjn gekomen over de wijze, waarop effectief tegen de neo- nazistische krachten in het land moet worden opgetreden. De minister van Binnenlandse Zaken, Lücke onder wiens bevoegd heden de politieke partijen vallen, ziet vooralsnog weinig aan leiding de N.P.D. benevens enkele rechts-extreme organen even hard aan te pakken als 10 jaar geleden de communistische partij, die destijds op instigatie van de regering door het con stitutionele hof te Karlsruhe werd verboden. ONTNEMING VAN BURGERRECHTEN? Lücke baseert zich hierbij oa. op de omstandigheid, dat de officier van Justitie in Mündhen, de plaats waar het felste van alle rechtse weekbla den, de „National und Soldatenzei- tung" wordt gedrukt, nu al tijden lang poogt een dossier samen te stel len zonder dat hij hieruit een aan klacht kon destilleren. De minister van Justitie, dr. Hei- nelyk de keel uithangen. Op een lunch met de buitenlandse persver eniging in Bonn verklaarde dr. Hëi- nemann gisteren, dat hij nu al weken achtereen zijn collega van Binnen landse Zaken van materiaal voorzag, op grond waarvan deze wel degelijk zou kunnen ingrijpen. Een kans Dr. Heinemann achtte de kans hiertoe besloten in artikel 18 van de Westduitse grondwet, dat de mogelijk heid oppert een groep Bondsrepubli- keinse burgers, maar ook individuele nemann, gaat dit getraineer nu ken- personen, eventueel voor beperkte tijd (maximum 2 jaar) hun burger rechten te ontnemen, wanneer deze duidelijk worden misbruikt. Dit grondwetsartikel is in de Bondsrepubliek nog nimmer toege past, maar eens. aldus dr. Heine mann, zal het er toch van moeten komen. Men is er in West-Duitsland wat schuw voor, omdat misbruik van artikel 18 geenszins denkbeeldig is. Volgens minister. Heinemann was het niettemin het enige middel in een strijd, waarbij men de rechts-extre me krachten wegens de geraffi neerdheid in hun optreden en niet op afzonderlijke delifcten kon vatten, wèl echter in de gezamenlijkheid van hun kwade bedoelingen. In menig opzicht zou ook eenvou diger jegens de „National und Sol- datenaeitung" zijn op te treden, in dien' door de krant belasterde per sonen maar een aanklacht wegens belediging wilden indienen. Gezien de ontmoedigende ervaringen in en kele van zulke procedures, zien de betrokkenen 'hier nu meestal maar vanaf. Met name de sociaal-demo cratische ministers Brandt en Weh- ner, tegen wie van rechtse zijde een onophoudelijke hetze wordt gevoerd, zijn vast besloten er niet meer op te reageren. Maar intussen is de op laag van de verschillende rechtse bladen tot enkele honderdduizenden exemplaren per week gestegen. Het streepje tussen de voorna men van Prins Willem-Alexan- der heeft vier Utrechtse ouder paren bewogen tot een brief aan of een gang naar de burgerlijke stand in Utrecht. Foto's van de prinselijke geboorte-akte hebben hen nogal opgewonden, omdat zij de namen van hun kinderen indertijd niet van een streepje hebben mogen voorzien. Het streepje is in Utrecht namelijk nooit eerder toegestaan en is op 5 April 1965 zelfs bij beschikking van de arrondissementsrecht bank in Utrecht afgewezen Het hoofd van de burgerlijke stand in Utrecht, de heer R. Vleor. kwam daardoor bij het opmaken van de geboorte-akte van de Prins in een moeilijk parket. Zodra hij het streepje ontwaarde belde hij de officier van Jusbitie. mr. W. H. Over- beek, die zei, dat het verbin dingstekentje tussen Willem en Alexander maar moest blijven staan. Op dat moment had het Prinsje dus kennelijk een streepje voor. Maar zo is het niet gebleven, want ouders, die hun spruiten namen willen geven als Jan- Willem en Anne-Marie mogen vanaf 2 mei die namen met streepje en al in de stukken ven de burgerlijke stand laten op nemen. Anders ligt het voor kinderen, die eerder geboren zijn en wier namen al zonder streepje in ae archieven van Utrechts burger lijke stand prijken. Veranderin gen daarin zijn niet mogelijk, zonder een uitspraak van de rechtbank. De heer Vleer vertelde ons, dat het met die streepjes maar een moeilijke zaak is. Een lande lijke regel voor het verbieden of toestaan ervan bestaat namelijk niet: de wet spreekt er niet over. Vandaar, dat men het streepje in het ene arrondissement ac cepteert en in het andere niet. De rechtbanken in Den Haag en Amsterdam bijvoorbeeld hebben, in tegenstelling tot die in Utrecht, het streepje bij speciale beschikking juist wèl toege staan. De Utrechtse ouders, die het streepje er tot dusver bij de bur gerlijke stand niet ,door" gekre gen hebben, zouden een redelijke kans hebben gehad als zij in be roep waren gegaan. Maar ja, een juridische procedure zou de streepjes 'waarschijnlijk nog al kostbaar maken, en niemand heeft zich dan ook ooit aan een beroep gewaagd. Het is de vraag, of de ouders die het streepje nu alsnog willen toevoegen, dat zul len doen. Volksophitserij Een joodse correspondente vroeg gisteren dr. Heinemann, waarom de Bondsregering in vredesnaam einde lijk niet optrad tegen de volksophit serij welke in het blad schering en inslag is. Men behoefde toch niet op individuele aanklachten te wachten om in actie te komen? Uit het schouderophalen van de minister viel op te maken, dat hij wel zou willen, doch dat de meerderheid van het kabinet nog niet van de noodzake lijkheid hiervan was doordrongen. De controverse tussen de ministers Lücke en Heinemann is er tegelij kertijd een tussen de CDU (de par tij van Lücke) en de SPD (de partij van Heinemann, Brandit en Wehner. Geen verjaring Minister Heinemann deelde nog mee, dat hij binnenkort reeds het parlement zijn aangekondigd ont werp ter wijziging van de strafwet zou voorleggen, op grond waarvan moord, en dus ook volkerenmoord, niet langer kon verjaren, geschiedt om te verhinderen, dat na 1969 eventueel nog niet berechte oor logsmisdadigers de dans definitief zouden ontspringen. Zijn kritici, die de onverjaarbaarheid van moord voor het Westduitse strafrecht een levensvreemd element noemen, houdt Heinemann voor, dat in Groot-Brït- tannië bijvoorbeeld eveneens de ter mijn, waarbinnen moord nog straf baar blijft, onbeperkt is. Lustmoordenaar De politie de Rhodesische hoofdstad, Salisbury, zoekt een lustmoordenaar, die sedert februari van dit jaar zeven Afri kaanse vrouwen en een blanke vrouw heeft vermoord. Scholieren besmet In het St.- Willibrordus ziekenhuis van Tegelen zijn gisteren zeven kinderen (drie meisjes en vier jongens) opgenomen met geelzucht. Zij zaten op een school in Reuver, 25 andere kinderen mogen de school voorlopig niet bezoeken. Volgens het schoolhoofd moet de besmettings bon bij een van de kinderen thuis zyn. Met ingang van vandaag moe' ten alle kinderen van de school, to taal 356, op last van de inspectie van de volksgezondheid worden ingeënt, evenals de 11 onderwijskrachten, die aan de school verbonden zijn. Kamerlid dient voorstel in Het kamerlid ir. H. van Rossum uit Zeist, lid van de SGP-fractie, heeft een voorstel van wet ingediend, dat beoogt de watervoorziening van landbouwgronden onder de werking van de waterstaatswet 1900 te bren gen. Om aan de nieuwe ontwikkelin gen op tuinbouwgebied en aan de toenemende vraag naar water voor landbouwkundige doeleinden te- gemoat te komen en om de water schappen de mogelijkheid te bieden met de belangen van grote groepen van hun ingelanden voldorde reke ning te houden beoogt 't dit initiatief voorstel om naast de waterlozing ook de toevoer van het water onder de werking van de waterstaatswet t brengen. Hulsvrouwen b\j C.C.O. Het be langrijkste nieuws van de 51ste al gemene vergadering van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen is, dat deze vereniging zich wil aan sluiten bij 't Consumenten Contact Orgaan. In haar openingsrede v. ze voor de derde maal in Hilversum gehouden vergadering stelde de pre sident, mevr. drs. J. Muller- van der Wiele, dat daarvoor nu de tijd was gekomen. Als zevende deelnemende organi satie zou de vereniging het enige lid zijn waar het vrouwelijk element de boventoon voert. Het hoofdbestuur kreeg van de vergadering de ge vraagde toestemming om hiervoor onderhandelingen aan te knopen. Dodelijk bedrijfsongeval In het ziekenhuis Ziekenzorg in Enschede is gistermiddag de 34-jarige Almelose bouwvakker J. Hendriksen over leden, die enkele uren tevoren bij een ongeval in een in aanbouw zijn de flat in Hengelo ernstig was ge wond geraakt. Op de achtste verdie ping van een flat in een nieuwe woonwijk was men bezig de grote bouwelementen, waarmee het bouw werk wordt opgetrokken, te stellen. Een van de elementen, ongeveer drie bij vier meter groot en een ton zwaar, viel door onbekende oorzaak om en raakte de Almeloër De man liep ernstige inwendige kneuzingen op. Het Rode Kruis bracht de man die bewusteloos was, met veel moei te naar de begane grond. Hij werd eerst opgenomen in het r k zieken huis in Hengelo, maar later overge bracht naar het ziekenhuis Zieken zorg in Enschede, waar hij is over leden. BUITENLAND Terreur In Aden zijn twee Brit se militairen, die zich op het oorlogs schip Brighton bevonden, van de wal af door een sluipschutter doodge schoten. Smokkelaars In Indonesië is gis teren een antismokkelcommando in werking getreden, waarin vertegen woordigers van de strijdkrachten, de justitie en de douane zijn opgeno men. De voornaamste smokkelgebie- den zijn oost-Sumatra en de Riouw- archipel. De illegale handel kost In donesië jaarlijks 200 tot 300 miljoen dollar. Opdracht De regering van Thai land heeft een Nederlandse firma, de Nedeco, aangewezen om een onder zoek in te stellen naar de mogelijk heden van de aanleg van een nieuwe haven bij Bangkok. België telt 50.000 epileptici Bel gië telt ca. 50.000 epileptici (lijders van vallende ziekte), ofwel een op elke 200 inwoners. Van hen ziin 7.000 volledig en 8.000 gedeeltelijk hulpbe hoevend. Tegelijk met de bekendma king is een plan gepubliceerd voor de bouw van een speciaal centrum te Ottignies waar 500 epileptici deskun dige verzorging zullen kunnen krij gen. Prins gestraft De 32-jarige prins Richard von Say-Wittgenstein, de verloofde van de Deense prinses Be nedikte, is door een rechtbank in Walsrode (Neder-Saksen) veroor deeld tot een boete van 300 mark en intrekking van zijn rijbevoegd heid voor de duur van een maand wegens een opzettelijke verkeersover treding. Ver. voor Uitvaartverzorging, Rest. Van der Heyden. Hum. Ver- Steenschuur 6. Spiritisch Genoot schap, psychometrische seance mevr. J. Timmerman - Kat. 8 uur nam. Koningskerk: Ruilclub 7.30—10 uur Oiide Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Auberge frangalseCafé-chantant Leids Zoldercabaret, 9 uur nam. UniversiteitsbibliotheekMaatschap pij der Ned. Letterkunde Spr. prof. dr. J. Weisgerber over „Een gedicht van Hugo Claus: poging tot uitleg"^ Leiderdorp (Groene Kruisgebouw) en O. Lezing H. Bouwman over .Polders en water", 8.15 uur nam. ZATERDAG Rapenburg 10: Tienersooiëtelten ,,'t Venster" en ,,'t Roefje". Verzamelen bij de Haven, 4 uur nam. Bal m.m.v. The Sea Sidè Swing Sooiety. 8 uur nam. cjencLa Studio „Operatie Golden Car", l Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 v| Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uui.f Trianon „Irma la Douce", 18 jJ Dagelijks 2 en 8 uiur. Zondag jl en 8 uur. Astra Wassenaar: Geen opgave. DAGELIJKS SohuttersveldDrlve-ln cinema nault-Vision". 8.15 en 9.30 uur ni 's zondags gesloten.. (Tot 20 mei) TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp: Expositie tlans Tonny. Geopend 115 uur; dag en maandag gesloten. (Tot Ver. Oud-Lelden. Excursie duinen Amsterdamse Waterleiding. Vertrek Station trein 9.40 uur voorm. 'assenaar (Kunstzaal Heuff) Opening schilderijententoonstelling. Georg Rueter. 4 uur nam. ZONDAG Schouwburg: R.K. Toneelgroep „De Gastspelers". Opv. van „Pa snapt het niet". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 upr nam. Kynologenver. Rijnland: Bezoek aan Dulnrell. Verzamelen In .Thee huis" 2 uur nam. Oude Rijn 5 Geim. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. ti. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da-en. Spr. de heer Diender. 10.30 u. Geb. Chr. Soc. Belangen. Jaarver gadering. Leidse Chr. Besturenbond. 8 Stadhuis. Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG Academie: Opening tentoonstelling grafiek en schilderijen Voet. 7.30 uur Volkenkunde. Jongerencontact Ver. van Huisvrouwen, Rondleiding en film over Bali. 8 uur nam. Rest. Van der Heijden. Jaarvergade ring afd. Leiden. Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. Zuiderkerk N.C.V.B. afd. Centrum Spr. mevr. C. M. de Groot Enzerink- v. d. Tas over het boek „Scheel En geltje" 8 uur nam. ring van Jehovah's getuigen. 7.25 uur WOENSDAG 24/5 DONDERDAG Stadsgehoorzaal. K-en O. -Optreden van Ramses Shaffy en Liesbeth List. 8 uur nam In de Zwijgerlaan 105; Bahai-ge- epreksavond. 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor „Striptease", 18 Jaar. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Triple Cross", 14 Jaar. D lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Djaingo", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „Bittere rijst", 18 Jaar. gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lakenhal: Tentoonstelling Plcasn recente grafiek. Werkd. 10 uur voj 5 uur; zondag 15 uur nam. 21 mei). Legermuseum (Pesthulslaan): uitzondering van zaterdag van lO-i (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk": Mölenmuseum, opend dinsdag t/m. zaterdag 10 voorm.5 uur nam. Zondags 1—5 nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenfcm Tentoonstelling: .Ball, beeld droombeeld". Geopend dageiyka 17 uur: 'e zondags 1317 uur (t oktober). Rijksmuseum voor Volkenku Tentoonstelling van Japanse pret van Kyösaï. Dagelijks 10—17 's Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkeniit (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; 'ji dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de geschi nis der natuurwetenschappen: 104 uur, zond. 14 uur. Geopend voor spoedeisen Apotheek Herdingh en Blakken, gewoerd 171, tel. 20502. Apotheek West, Brahmslaan 20, tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek E, Breest Smallenburg te Leiden wordt waargenomen door apol! Herdingh en Blanken. De dienst van apotheek Voorscii wordt op zondag 21 mei van 's gens 8 uur tot 's avonds 22 uur genomen door Apotheek Zuid-Wei De Oegstgeestse Apotheek is geop BR geen gehoor van nw hulsarl specialist (of diens waarnemers) men voor spoedgevallen dokters! foon 2 2 2 2 2. Cipier gedood In de gevangenis van Nimes (Frankrijk) heeft een ge vangene een cipier met eeri schaar doodgestoken. De dader zit een straf uit van 20 jaar wegens moord. Spionage Het Zuidkoreaanse le ger heeft meegedeeld een spionage- organisatie ontdekte te hebben van achttien man, onder leiding van een professor in de medicijnen, die haar opdrachten zou krijgen uit Noord- Korea. Tyfus In het dorp Trevisov in Slowakije is een tyfusepidemie uitge broken; 27 leerlingen van de gecom bineerde lagere en middelbare school zijn in een ziekenhuis opgenomen. De bron van besmetting was de schoolcafetaria. Vergiftigde mais In Ghana zijn verscheidene personen gestorven en anderen ernstig ziek geworden na het eten van met chemicaliën behandel de mais. De mais was als zaad be stemd, maar was langs illegale weg als voedsel verkocht aan de bevol king van het dorp Akatsi. Verdrag Tijdens een bezoek Ulbricht aan Boedapest hebben Hon garije en Oost-Duitsland een nieuw vriendschaps- en bijstandsverdrag voor 20 jaar getekend. Herdenking In Oostenrijk s gis teren het feit herdacht dat 250 jaar geleden keizerin Maria Theresiawerd geboren. Kameraden tijdens kaartspel ge dood Een Turkse soldaat is door een krijsgraad ter dood veroordeeld, omdat hij vier soldaten met n'ie hij ruzie had over een kaartspel, met zijn machinegeweer had doodgescho ten. HAAGS A G E N D (Van donderdag 18 mei t/m woei 24 mei) VRIJDAG 19 MEI. Kon. Schouwburg ,,'t Para< 23.30 uur: de werkgroep van de sche Comedle met „Het maske de boze". Dtlligenitilft, 20.15 uur: E Komedie: „De dienstlift" beetje pijn". Theater In de Steeg, 21.00 ral Isme-cabaret „Salvo" o Tielman. ZATERDAG 20 MEI. Kon Schouwburg ,,'t Para* 14.30 uur: Werkgroep van de sche Comedle met ,,Het maski de boze". Kon. Schouwburg, 20.15 uur: sche Comedle: „Ik zoek Mlousa Dlllgenüla, 14.15 uur: Tonee Arena met „De zilveren flets" uur: De Nieuwe Komedie: „De lift" en „Een beetje pijn". Frank Kooman. 14.30 uur-. theater„De vogels en de vogelt ZONDAG 21 MEI. Kon. Schouwburg, 14.00 sche Comedle: „De vrouwen Troje": 20.15 uur: Haagsche „Een zondag ln New York". Frank Kooman, 14.30 uur: pent heater „Manus, de vogel" ker". MAANDAG 22 MEI. Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur ne.lgroep Studio speelt „Verbode gang" en „1, 2, 3, Buut vrij". Kurzaal, 20.15 uur: Orkestverei „Muslca" oJ.v. Jan Out. DINSDAG 23 MEI. Kon. Schouwburg: 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „He! Kurhaus Paviljoen, 20.15 dlo: .Verboden toegang" en „1. Buut Vrij". Dilligenitla, 20.15 uur: De N Komedie met „Mama, kijk zonder WOENSDAG 24 MEI. Kon. Schouwburg, 20.15 uur neelgroep Centrum „De thulsko Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur: dl „Verboden toegang" en „1, Buut vrij. Dillgentia, 20.15 uur: De 1 Komedie: „Mama, kijk, zonder 1 Openluchttheater Zulderparic, uur: Ned.. Jeugdvariëté„L: geweldig". Frank Kooman. 14.30 uur: PflAj, theater: „De Kleine giraffe". it 5- Nederlander i|ï West-Duitslan< gevonnist Een 30-jarige Nederlander teren door een rechtbank in burg tot twee jaar gevangeni!ac veroordeeld wegens diefstal ei de drog. Hij maakte er een geï op van aan hotelportiers de sleutel niet door hem gehuurde kamtee vragen om daaruit waardevol) n ken te ontvreemden. Zo had Frankfort, Bremen en Hamburi raden, tassen, foto- en filmcan^j en geld weggenomen. De veroordeelde zei toen heü laatste woord door de rechter gegeven: „Ik heb mij als gastin Duitsland slecht gedragen". Toestand DongC verbeterd De President van Zuid-Afrit jjj Donges, die een week geleden na een hersenbloeding in een zietó werd opgenomen, is buiten 1* d) gevaar, zo is gisteren meege> De toestand van de 69-jarigi J man, die sinds kort na zijn buiten kennis is geweest, begon: dag j.l. al een lichte verbeterii vcrtonen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2