Nederlanders hadden hun dag op de Expo ,,'t Weeg je" krijgt andere bestemming "W Benzinepompen langs Leidse Morsweg Toegelaten tot R.K. Lyceum in Leiden Leids meisje (9) kon de school niet uit OCCASIONS ft- van Rooyen MERCEDES-BENZ OCCASIONS STIPDON K-LEIDEN Te huur 500 tot 1000 m2 opslagruimte VRIJDAG 19 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD IN AANWEZIGHEID KONINKLIJK PAAR f (Van onze speciale verslaggever) Met 21 saluutschoten van de Royal Canadian Horse Artillery en een honderd man sterke ere wacht van hetzelfde regiment is Koningin Juliana gisterochtend begroet in het openluchttheater van de Expo ten teken, dat de Wereldtentoonstelling voor een dag het accent van de algemene aandacht zou leggen op de lage landen aan de Noordzee. Hele maal voor onszelf hadden wij de dag niet, want de Britten ontvin gen op hetzelfde moment opposi tieleider Heath in hun paviljoen. Montreal vierde de 325ste verjaar dag van de stad en de internationale poeliersbond had deze achttiende mei uitgeroepen tot dag van de kip. Ge heel toevallig overigens. Niemand pad de bedoeling de Nederlanders ook maar een ei uit het mandje vai glorie te ontstelen, want daarvoor staan wy er hier veel te goed op. De fcranten jpubelen in alle toonaarden over Nederland en de „Dutchies", koningshuis, onze industrie eri onze waterwerken. Meestal zelfs in goed gedocumenteerde artikelen, hetgeen geen kwaad kan, want het aantal Canadezen, dat tot de lage landen aan de zee (of The Netherlands in hun taal ook een meervoud) met een naar .België, Luxemburg, Dene marken en soms de rest van Scandi navië rekent is vry groot. de aanwezigheid van zoveel duizenden Nederlandse emigranten hier voedsel geeft aan de vaste vriendschap van het levend heden". Fotoboek Emigranten 'Commissaris-generaal Pierre Dupuy richtte na de inspectie van de ere wacht een persoonlijk woord tot de Koningin, Prins Bernhard, minister Luns, de overige Nederlandse auto riteiten en tegelijkertijd tot de dui zenden geëmigreerde landgenoten, die met speciale treinen van honder den kilometers ver waren gekomen het allemaal mee te maken en vooral de koningin te zien. Minister Luns antwoordde met een hartelijk toespraakje. „De vele Cana dese oorlogsgraven in mijn land be wijzen onze historische banden terwijl Wedstrijd om de Rijnstreekbeker Zaterdagavond om zeven u' jjeti de eerste voetbalelftallen Koudekerk en het Hoogmadese MMO een wedstrijd op het terrein de St. Bernardns in Hazerswou de. Deze ontmoeting vindt plaats in het kader van het toernooi om de r)jnstreekwisselbker. De winnaar van deze wedstrijd speelt zaterdag 3 juni tegen St. Ber- nardus, die zich al voor de finale heeft geplaatst. De verliezer komt zaterdag 27 mei uit tegen het Leidse VNA. Slagvaardig-junioren naar Den Haag Het jongens- juniorenteam van de Hazerswoudse tafeltennisvereniging Slagvaardig, dat kampioen van haar afdeling werd, neemt zodag deel aan de wedtrijden die in Den Haag wor den georganiseerd om het kampioen schap van de Haagse afdeling. De Groenendijkers spelen twee Wedstrijden in het tafeltennishome van Salamanders: tegen het Leidse DOCOS en het Haagse St/TSB. Op maandag 22 mei en op maan dag 29 mei organiseert de tafelten- gA/iisvereniging „Slagvaardig" de clib- kampioenschappen voor heren, jon gens en meisjes. Titelverdedigers in de onderscheidene Categori n zijn: Dick van Wetten, Gijsbert Spieren burg en Betsy van Wetten. De wed strijden beginnen om kwart voor Koningin Juliana onderstreepte deze woorden een half uur later door in het Nederlandse paviljoen de blad zijden om te slaan van een drie me ter hoog fotoboek, dat de bevrijding van ons land door de Canadezen nog eens in herinnering roept. Met grote aandacht en zichtbaar geroerd nam de Koningin in zwar te mantel met zwarte hoed. Prins Bernhard droeg een opvallend grijs jaquet met blauw gestreept wit over hemd de tekst geheel door. Vervol gens complimenteerde zij de 18-jarige AP Speelman uit Harmeien, die met een gedicht „Ik ben nog te jong, ik heb de oorlog niet meegemaakt, maar ik weet wel dat we vrij zijn, daar ben ik dankbaar voor" één van de beste bijdragen leverde. Weerzien Bijzonder hartelijk was de begroe ting door Koningin en Prins van de heren G. E. Ecroyd (49) en H. van Douwe (43). die samen op een foto voorkomen. Bij de bevrijding van Zutfen op 8 april 1945 kwam de toen malige luitenant Ecroyd met zijn pe loton Canadezen 's ochtends vroeg in contact met de B.S.-er van Zutfen, die hem de weg wees naar een Duitse verzetshaard. Toevallig werd deze ontmoeting gefotografeerd door amateur en gisterochtend zagen de twee mannen die nu beiden ook toe valligerwijs directeur van een ver- pakkingsindustrie zijn, elkaar vooi het eerst na 22 jaar weer. De offi ciële in bedrijfstelling van dit boek, waarvan de bladzijden nu verder automatisch omslaan en dat zoveel succes heeft dat dat eerste 2000 exemplaren van de pocketuitgave in twee weken uitverkocht waren, mar keerde de opening van het Neder lands paviljoen. Met John Femhout, de vervaardiger van de film, Sky over Holland", die in de oorlog in Ottawa woonde en toen min of meer als hoffotograaf fungeerde, haalde Koningin Juliana herinneringen op aan de oorlogspe riode. Minister Long maakte van de pauze in de rondgang doie door het opont houd by het boek ontstond gebruik my persoonlijk te wijzen op een te kortkoming in de voorstelling van de Antillen op één van de wandtableaus. „Noteert u eens, dat er bij Curasao een eiland ontbreekt. Klein Curacao staat er niet op en dat ligt er toch heus. Er staat een vuurtoren". Prins Bernhard kwam er by staan en knikte nadrukkelijk bevestigend. Zoals bekend heeft het Leidse raadslid, dr. S. J. Roorda (P.v.d.A.), zich onlangs met enkele vragen tot het College van B. en W. gericht, inzake de verlening van een vergunning tot het plaatsen van benzinepompen bij het perceel Morsweg 66 en de weigering van een vergunning tot het plaatsen van een ben zinepomp bij het pand Morsweg 174-176. en W. motiveren deze beslissing, met erop te wijzen, dat Marel's Auto bedrijf N.V. voornemens is aan de Morsweg 66, waar voorheen een villa stond met een grote zijtuin, een ga ragebedrijf met showroom en 19 bo venwoningen te bouwen. Tegen het bij n W. ingediende bouwplan heeft het College in beginsel geen bezwaar. De verlening van de vereiste rijks goedkeuring kan binnen afzienbare tijd worden verwacht. Zoals gebruikelijk wenste de N.V. bij het te stichten garagebedrijf een bezineverkooppunt te exploiteren. Met het oog op de verkeerssituatie ter plaatse hebben B. en W. de N.V. verzocht de pompen niet aan de Morsweg, maar aan de inrit naar het geprojecteerde bedrijf te plaatsen. In 1965 ging de N.V. nochthans over tot plaatsing aan de Morsweg. Dit kon niet belet worden, omdat de grond waarop de pompen werden geplaatst, toentertijd eigendom van de N.V. De aflevering van benzine kon evenmin, met toepassing van het toen geldende artikel van de Verordening op de Straatpolitie, verhinderd wor den, want de tankende voertuigen stonden ook op grond van de N.V. De pompen waren bereikbaar via een oudsher bestaande inrit. De al dus geschapen situatie veroorzaakte veel meer verkeershinder dan nood zakelijk was. Daarom hebben B. en W. in overleg met de NV. gestreefd een zo goed mogelijke oplos sing. Dit heeft geresulteerd in de hui dige situatie. De grond, waarop de pompen staan, is thans eigendom van de gemeente. De overdracht vond me dio 1966 plaats, mede' met het oog op de te verlenen bouwvergunning jor de garage c.a. Naast het voorgaande dient er op gewezen te worden, dat de pomp voor het perceel Morsweg 174176bij in willigen van het verzoek van de fir ma Boeleeop het voetpad zou zijn geplaatst, terwijl het voetpad bij no. 66 achter het „pompeneiland" kon worden aangelegd. Bovendien was er voor no. 66 ruimte voor de aanleg van een naast de rijweg gelegen, voldoen de brede strook voor de opstelling van tankende voertuigen. Tenslotte vermelden B. en W., dat de afstand tussen de pompen voor no. 66 en de hoek van de Morsweg en de noordelijke oprit van de Rijn- zichtbrug ongeveer 40 m bedraagt, en dat het perceel Morsweg 174176 slechts plm. 15 m is verwijderd van de hoek, gevormd door de Morsweg en de Lage Morsweg. Op grond van een en ander zijn B. en W. van oordeel, dat de situatie bij het perceel Morsweg 66 - ofschoon niet ideaal - zeker aanvaardbaar is. Daarentegen zou plaatsing van een pomp bij het perceel Morsweg 174 176 voor het verkeer onaanvaardbare consequenties hebben gehad. „Rijsenburg" verkocht Het groot-seminarie „Rijsenburg" zal - behoudens goedkeuring van 't aartsbisdom - worden verkocht aan de „Stichting Franciscaanse bejaarden zorg" te Ammerzoden. Deze stichting heeft al tehuizen in Katwijk, Oude water en Ammerzoden. Het ligt in de bedoeling het grote complex in Driebergen-Rijsenburg te doen ver bouwen en geschikt te maken als ver pleeghuis voor geestelijk en lichame lijk gehandicapte bejaarden. Men hoopt in de loop van 1968 een en an der te hebben gerealiseerd. Aankoop en verbouwing zullen tezamen een be drag van circa tien miljoen gulden bedragen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zjjn ge slaagd voor het tweede gedeelte van het kandidaatsexamen geneeskunde de dames F. J. van Assen Rotter dam, A. H. Blom Den Haag. C. P. M. Dosman Den Haag, K. Cramer Den Haag, M. van Deursen Rotter dam, J. Doornbos Rijswijk Z.-H., Y. A. M. Klootwijk Terneuzen, A. J. Laven Dordrecht, A. P. A. v. d. Scheer, Rotterdam; H. D. Scheffer Den Haag, J. J. Schokking Aerden- hout. M. H. Sipman Driehuis-Velsen, A. van Waning Rotterdam en H. H. Zom Den Haag en de heren J. van Aken (cum laude) Den Haag, P. J. Backx Voorburg, B. H. P. van Beest Rotterdam, N. H. van Boxel Wer kendam, P. J. v. d. Broek, Leidschen- dam, E. M. J. Corsmit Den Haag, M. F. Cox Veghel, A. J. A. Douglas Lei den, J. Th. P. M. Droes Amsterdam, R. A. van Dijk Den Haag, W. J. H. M. Elshof Schiedam. W. F. C. Har deman Den Haag, B. L. Hogewind (cum laude) Den Haag, W. Keessen Middelburg, J. J. M. v. d. Kley Was senaar, J. W. M. v. d. Meer Den g, E. A. Nieuwenhuis Leiderdorp, Schaapveld Rotterdam, H. J. Schneider Santpoort, C. Schop Schiedam, J. H. Schurink Scheve- ningen, A. Siemons Schiedam. L. H. M. Tolenaar Leiden, R. L. Ver- hejj Amersfoort J. B. Vossenberg Den Haag, R. R. P. de Vries, Heer- H. V. Warnaar Leiden, R. F. A. Weber Haarlem en A. Ch. G. We- nink Rotterdam. Voor het kandidaatsexamen klas sieke taal- en letterkunde mevr. H. Kroese-Ruigendijk. Raad van Waddinxveen tegen gemeenschappelijke regeling landschapsverzorging De gemeenteraad van Waddinx veen, gisteravond In openbare ver gadering bjjeen, heeft het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling voor landschapsverzorging, natuur bescherming en recreatie met de ge meenten Reeuwijk en Gouda en om vattende de Reeuwykse plassen, het Goudse Hout en 't Weegje, na een langdurige discussie verwerpen. Bij de bespreking van dit voorstel rapporteerde de heer H. T. van Schaik namens de financiële com missie, dat het initiatief van de drie gemeenten zeer lofwaardig is. Men ziet echter niet in. dat aan de fi nanciële verplichtingen kan worden voldaan en adviseert daarom het voorstel te verwerpen. Bij monde de heer Ph. van Onna was de bouwcommissie tot eenzelfde conclu sie gekomen. Het recreatieve belang oor Waddinxveen zeer beperkt, een uitvoerig betoog memo reerde de voorzitter en geschiedde- /an de totstandkoming van het Van de 157 aanmeldingen werden jArie Schakenbos Warmond, Aad de volgende kandidaten als leerling I Schenk Leiden, Theo Schonagen Lei- het R.-K. Lyceum St.-Bonaven- tura ingeschreven: Walter Abspoel, Leiden, Henny van Abswoude, Oegst- geest, Henk Akerboom, Leiden, Joost Alkemade, Noordwijk, Ton Bavelaar, Leiden, Kees Berg Zoeterwoude, Jacq Berg Leiden, Alfons Beugels- dijk Leiden, Gert Blankers Oegst- geest, Fred d e Boer Leiden, Rob Bouter Leiden, Henk Boot Leiden, Adrie Brandenburg Leiden, Rob Brink Leiden, Harm Degenaar Voor schoten, Paul Dekker Noord wij ker- hout, Henny Dessens OegstgeeSt, Wim Dieben Leiden, Jan Diemei Voorhout, Mai'k Dings Voorschoten, Michiel van Dongen Leiden, Floor Droogh Noordwijk, Rob Duyndam Noordwijk, Rogier van Dijk Noord wijk, Frans Ebskamp Leiderdorp, Jan Eijs Leimuiden, Ernest Frissen Oegstgeest, Hans v. d. Geest Oud- Ade, Peter v. d. Geest Oegstgeest. Cor van Geylswijk Stompwijk, René Groenewegen Voorhout. Ton van Haaster Stompwijk, Ton van Haas teren Leiden, Gerard v. d. Ham Zoe terwoude, Ton ten Have Voorschoten, Peter Hederik Leiden, Bas Hendrik- Oegstgeest, Bert van Heueten Leiden. Anthonie v. d. Heijden Lei den, Harry Heijden Leiden, Rob Hil- lebrand Alphen-Rijn, Erik v. d. Hoe ven Leiden, Gerard v. d. Hulst Lei den. Rudi van Iterson Leiden, Jos d. Jagt Langeraar. Kees de Jong Leiden ,Erik de Jongh Voorschoten. Frans Kales Noordwijkerhout, Nico Kemper Leiden, Sjaak v. d. Kleil, Wassenaar, Mathieu Knaapen Al phen-Rijn, René Koens Leiderdorp, Jan Kooloos Leiden, Jos Lagerberg Leiden, Simon van Leeuwen Alphen- Rijn, Jos van der List Noordwijk, Jan-Arie van Maarle Leiden, Hans d. Meer Leimuiden, Huub v. d. Meer Voorschoten, John Mens Voor schoten, Raymond Meijer Sassen- heim, Dick Möller Leiderdorp, Rob Montanus Leiden, Adrie v. d. Nieu- wendijk Noordwijk, Han Oei Leiden, Johan Paardekooper, Zoeterwoude. Bert Pannebakker Hazerswoude, Pe ter Paulides Leiderdorp, Paul Pelser Voorschoten, Kees Plomp Voorscho ten, Jack van Reizen Sassenheim. Laurence de Robles Alphen-Rijn. Ted Romijn Zoeterwoude. Gert-Jan de Ruiter Hazerswoude, Hans Ruig- rok Leiderdorp, Arnold van Rijn Stompwijk, Frits Rijsbergen Leiden, derdorp, Kees Schuur Leiden, Kees Smits Leiden, Fred Spronk Voorhout. Leo 'Starink Voorschoten, Ronni Stikvoort Voorschoten, Theo Stol. Warmond, Jan Stolker Leiden, Dick Straathof Hazerswoude, John van Swieten Leiden, Charles Tangerman Valkenburg Z.-H., Jacques Thorn Oegstgeest, Gerard Tio Noordwijk, Theo v. d. Veer Leiden, René Veger Leiderdorp, Johnny van Velzen Oegstgeest, René van Velzen Zoeter woude, Co Verhaar Voorschoten, Jos Verhart Noordwijk, Peter Vesseur Woubrugge, Peter v. d. Voorden Lei den, Nol v. d. Vooren Leiden, Douwe v. d. Werf Oegstgeest, Gé v. d. Weij- den Leiderdorp, Piet Weijers Voor hout, Jan Wisse Leiden, Klaas Zand vliet Leiden, Kees van Zanten Voor schoten, Michaël v. d. Zon Hazers woude, Rian v. d. Zon Leiden, Kees Maassen Leiden. Het examen wordt met 21 kandidaten voortgezet. Af ge- voorstel. In 1957 is reeds begonnen met de aankoop van een boerderij van 30 ha. Toen is er a gezegd het logisch dat thans het gehele abc moet volgen. Er zijn besprekingen geweest met G.S. en is 't Weegje ge kocht met een groot aantal gron den. De burgemeester deed de toe zegging, dat bij aanvaarding van het voorstel geen dubbeltje zonder toestemming van de raad zal worden uitgegeven. De rijksoverheid stelt een gemeenschappelijke regeling op prijs, zodat de overheid altijd zal bijsprin gen. Gedeputeerde Staten zijn ga rant voor alle leningen, die het creatieschap sluit. Het gaat niet het geld maar om de totstandkoming van het lichaam. B. en W. hebben een uitvoerige exploitatie-opzet ge geven. Steun overheid De neer Van Onna betoogde, dat het bijzonder moeilijk Is een aan vullende uitkering te krijgen, wat door de voorzitter werd tegengespro ken. De heer Noordam vond, dat de gemeente weinig heeft aan het schap. Vervolgens wees de voorzitter nogmaals op het feit, dat de hoge re overheid de plannen van de drie gemeenten steunt, evenwel zon der resultaat, want het voorstel werd venvorpen. Een tweede belangrijk agena- punt was het voorstel tot het verle nen van een aanvullend krediet, van f350.000— ten behoeve van de aanleg van de centrale wykverwar- ming in de Vondelwijk De finaciële- de bouwcommissie waren tot de slotsom gekomen, dat verhoging van het krediet niet voortkomt uit onvol maaktheid. De voorzitter sprak zijn vreugde hierover uit. Onder meer kwamen ter sprake de moeilijkheden tijden de aanleg. Voor wiens rekening komt de waardever mindering van de radiatoren in de woningen door veelvuldig waterver- versen? Tevens werd gevraagd op welke datum de garantiebepalin- van de ketelhuizen enz. ingaan. De voorzitter wees erop, dat Wad dinxveen na Delft een proefgemeen- te was. Hierdoor heeft men te kam pen met kinderziekten. Na enige dis cussie en een geruststellende toelich ting van de voorzitter werd het voor stel goedgekeurd met de stem van de heer H. Mulder (SGP) tegen. Door marinier bevrijd Minutenlang had ze gistermiddag al de aandacht van voorbij gangers proberen te trekken. Het 9-jarige Leidse meisje, dat opgesloten zat in het gebouw van de Eerste Leidse Schoolver eniging aan het Noordeinde. Het kind had na schooltijd nog een uurtje muziekles, maar toen het tegen vijf uur naar huis wilde bleek de deur al te zijn afgesloten. Hoe het meisje ook zocht, er was in de hele school geen opening meer te vinden. De ene voorbijganger na de andere passeerde de grote voordeur zonder het roepende en zwaaiende meisje op te merken. Het was een marinier van de tegenover de school gelegen Sociaal Medische Dienst die het wanhopige meisje eindelijk achter het glas zag staan. De militair, die geen ogenblik aarzelde, sloeg een ruit in om de kleine scholiere te bevrijden, waarbij hij echter zijn hand verwondde. De inmiddels gewaarschuwde politie heeft het meisje na dit bange avontuur naar huis gebracht. Het voorstel tot het nemen van een besluit tot onteigening van gronden in 't Weegje kwam te ver vallen. De voorzitter merkte op, dat naar zijn mening de raad een com missie diende te benoemen, die met een voorstel zal moeten komen over de bestemming van 't Weegje. Voor het bouwrijpmaken van de Vondel- wijk werd een aanvullend krediet van f 230.000,- beschikbaar gesteld. De overige voorstellen werden allen goedgekeurd. Agressieve Leidenaar De Leidse politie heeft een 35-jarige koopman uit deze stad aangehouden, die zich gisteravond, onder drank invloed, onledig hield met het kort en klein slaan van zijn eigen huisraad, waarbij vrouw en kinderen de woning moesten ontvluchten. Voordat de man ter kalmering naar het politie bureau werd overgebracht, moest hij zich in een ziekenhuis onder medische behandeling stellen. Hij had zich na melijk zelf in zijn drift verwond. Toen de politie later op de avond de ravage in de woning van de agres sieve koopman een goede beken de op het bureau opnam, trof zij in het bed van de man een snijbran der aan, compleet met slangen en meters, die van een bouwwerk aan de Rooseveltstraat was ontvreemd. Bodegraver dodelijk verongelukt Vanochtend omstreeks kwart over negen is de 27-jarige vertegenwoor diger P. M. Korver uit Bodegraven bij een verkeersongeval op Rijksweg 11 nabij Bodegraven om het leven gekomen. De man kwam met zijn auto op de kruising bij de Goudseweg in botsing met een vrachtwagen. Hij overleed ter plaatse. „Monumenten" voor mgr Beltkers Een oecumenisch communicatiecen trum als een eigen erf voor alle Nederlanders en een vakantiver- blijf voor geestelijk gehandicapte kinderen van alle gezindten en hun ouders zijn de voornaamste objec ten, waarmee het initiatiefcomité „bisschop Bekkers" blijvende her inneringen wil vestigen aan de per soon en het werk van de vorig jaar overleden Bossche bisschop. Deze plannen, die gisteren in Den Bosch bekend zijn gemaakt zijn be doeld als voorstellen, waar nog van alles aan kan gebeuren. Het comité, dat in oktober een actie wil be ginnen, hoopt op reacties uit alle delen van het land, van .mensen -van alle gezindten. Het camite vraagt adhesiebetuigin gen aan het plan om een .monu ment" op te richten, bijvoorbeeld door schriftelijke by val te geven, door medewerking toe te zeggen of door een bewijs van instemming over te maken op giro 1 42 22 00, ten name van „Comité bisschop Bekkers te 's-Hertogenbosch. Op basis van deze reacties hoopt het initiatiefcomité zeer binnenkort reeds nadere informaties te kunnen geven en de eerste gedachten over een grote actie te kunnen formule ren. Het initiatlefcomité ontvangt gaarne bericht op de volgende adres sen: J. G. M. Janssen, deken en pastoor te St. Oedenrode, en J. M. Reinhard, postbus 70,'s-Hertogen bosch. RENAULT 4 1966 RENAULT 4 1964 RENAULT 4 1962 FIAT 500 Stationcar1966 MORRIS 1100 1963 MORRIS 850 1966 AUSTIN A-60 diesel 1964 SIMC4 1000 1964 v. EGMOND r. Hendrikstr. 39—41 - Tel. 01720—2212 en 3904 Alphen aan den Rijn a ^VERDIENSTE! frcaagd voor spoedige indiensttreding CHAUFFEUR-MONTEUR n een van onze servicewagens en kraanwagen boden wordt: El t goede honorering met toeslagen voor zon- en feestdagen .li Taagd wordt: j om de avonddienst te doen in de werkplaats of op de servicewagen. Bij toerbeurt één weekeind per maand dienst te doen. TELEFOON AAN HUIS. .LEIDSE AUTOREPARATIE DIENST DDELSTE GRACHT 89 LEIDEN TEL. 25216, 1 20693 JVICE- EN KRAANWAGENS DAG EN NACHT SCHIKBAAR Diverse goederen en diensten gevraagd Gevr. meisjesflets, plm. 8 jaar, bandenmaat 24 x 1%. Vijf Meilaan 63. Wie helpt my aan rieten tuimmabten om tuin af te slui ten. Brieven tour. v. d. blad onder no. 5099 k. B Gevraagd autoped m. lucht banden. i. g. st.. tegen redelijk bod. Tel. 53057. Na zondag. Een lieer vraagt pakhulsje te huur. Brieven bur. van diiit blad onder no. 4940 k. zei, 7 dagen geheel verzorgd vanaf f 220. Reisbureau Wolters. Vismarkt no. 1. Leiden. Tel. 24862. B Naar Valkenburg, 7 dagen geheel verzorgd jjl" landse dagtocht Reisbureau Wolters, Vismarkt no. 1. Leiden. Tel. 24862. B MaUorca 15 dg. Camping vliegreis f 240, hotelrels (logies en ontbijt) f 299. Reisbureau Wolters, Vismarkt no. 1. Leiden. Tel. 24862. B Oostenrijk, 10 dagen Voral- bergen Tirol, geheel verzorgd f 220. Alle data nog vrij. Reisbureau Wolters. Vismarkt no. 1, Lelden. Tel. 24862. B Costa Brava 15 dg. Camping vliegreis f 220, 15 dg hotel, ge heel verzorgd f 380 15 dg Costa del Sol camping vliegreis f 275. K>-dai ond. no. 4987 k. tour. van dit blftd. B „'t Veluws Hof", Hoender- Gelde - - - den i volledige Willem Wamaarkade 12, Sas senheim. i-dagen Voralberg f 315, agen Tirol f 250. Vraag programma. Eltours reisbur. Stationsweg/ hoek Morssingel, tel. 26960, b.g.g. 40569. B JO-dagen TsJcchoslowakUe. "rijs f 235 p.p. Een bijzondere reis naar een bijzonder land. Eltours reisbur Stationsweg/ hoek Morssingel, tel. 26960, b.g.g. 40569. B Noordwijk aan Zee. Zomer huisje te huur op mooie cam ping. 5 min. Sm vaiW 1 170( B Verse asperges, aardbeien. ohampignons 89 ct. 250 gram. Sinaasappelen rijk aan sap 20 6tuks 1.65. Granny Smith 1.50 Zaterdagmarkt. Herensport hemden, korte i r 8.95. bijlessen in alle vakken. Ook hulswefkleldlng Oude Vest 31, Tel. 20369. 10% korting op kleding, mesjupons, alle kleuren, 1.95. Nieuwstraat hoek Hoog landse Kerkgracht. Japie. H Zaterdagmarkt. Onze su per wit geribd herensportgoed, dat zo mooi blijft in de was. tot 7 1.98. tijdelijk elk tweede stuk 99 cent. Nieuwstraat hoek Hooglandse Kerkgracht. Japie. B Zaterdagmarkt. Ons bekend herennetaportgoed. tot en met maat 8. nu alle maten 1.98. Damesslips lakens 2.98. 1.60. Nieuwstraat hoek Hoog landse Kerkgracht. Japie. bus 158, Lelden. B Zaterdagmarkt. Zeer grote Kerkgracht. p. kilo. Extra Golden Deli cious, GoudreimettenSnijbo nen speroiebonen, peulen, nieuwe aardappelen enz. H. v. Loef, Hoogl. Kerkgr. B Leidse krachtsportvereni ging. Voor gewichtheffen lndoortraining, "s n donderdagsavonds 21 uur. Albert Schweitzersch. Oude Vest. nabij Schouwburg B Gitaar, accordeon, klarinet, saxofoon, trompet, drum, ban jo en pianocursussenInstru ment In bruikleen of op ge makkelijke condities. Muziek school Zwaag, Korevaarstraat Delft, Steenstraat 45. par keerruimte aanwezig. B In de Twin vind u iedere avond weer heerlijk gekoeld wasapparaten, meube len, stoffering, brilmonturen i speelgoed, keuk Laat n niets wijsmaken. Sportschool Luiten, 23728. B Op veler verzoek Mystic- Eyes terug ln Lelden in „Me- kel", Hogewoerd 87. Leiden, 6098 k. bur. blad. B Vrouw, 42 Jaar. zoekt se rieuze kennismaking met heer, 45-50 jaar Br. ond .no. 6138 k. van dit blad. B Vrijdag 19 mei. Sportschool De Vries. Judowedstrijden en demonstraties i B Op veler verzoek Mystlc- Eves terug in Leiden in ,.Me- kèl", Hogewoerd 87. Leiden, Zat. as. 20 mei, toegang, f 2.50 B Verloren j.l. vrijdag mllital- met inhoud, gaarne be- Zat. &js. 20 mei. toegang, f 2.50 B Aangeboden Jong poesje, bij zonder lief voor Minderen. Na 8 uur. Zoeterwoudse Singel 58, B Aangeboden, wegens om standigheden een prachtige witte middenslag Poedel. 2 Jaar. Bijzonder lief lief zindelijk poesje. Tel. 33609. B Aangeboden Jonge Boxer 9 weken, teef. Te bevragen: Vivaldtstraat 84, Lelden. p. Phlllpoom, Bachstraat 186, Rtinlajndflart, Leiden. B Reukloos, sterk absorbe rend, dus ideaal voor warme maanden 1b nieuwste vulling kattenbak! Groot pak Aankoop 2 pakken tijdelijk 3e pak gratis! Natuurlijk bij: PAMA, Breeetraat 3. Leiden. GEVRAAGD voor het seizoen een BAMKETB AKKER Zondags vrij. 8l RESTAURANT AUTOMATIEK 3 broedpoppen. sierduifjes. Turk Tiende, vogel- e.a. kooien. Vo- gelpaiels Hoef kade 436. Den Haag bij 't HoM. Spoor. B Te koop. Weekreclame 2 dwergkwartels f5.-. bruin kop - papegaal prachtige zangvogel '6.-. jonge beo f45, loopeend jes f 1. grijze roodstaart pape gaai. jaar garantie f 100, 5 paar tropische vogels f 25. Vo gelpaleis, Hoef kade 436. Den Haag. bij het Hold. Spoor. Wij ruilen alle vogels e.a. dieren in behalve honden of katten. T.V. ei? radio fDe radlobeurs. Koelkasten BC. 130 ltr kast f 298,-. nu f 238.. Andere merken met 12% proc. korting. Hogewoerd alle merken t.v.-toeetellen. Serie 1967 met inruil van uw oude t.v.-toe6tel. 48 cm-beeld vanaf f 650,- en 59 cm-beeld f 625.- Tel 33677 - 23296. Lel- B T.V.-nleuws. Alleen by ons alle merken t.v .-toestellen. Serie 1967 met Inruil van uw oude t v.toestel 48 om-beeld vanaf f 550,- en 69 cm-beeld f 625.- Tel. 33677 - 23296, Lel- Hooiustraat 94 NOORDWIJK Tel. «1719—2193 MERCEDES-BENZ OCCASION ONS DEVIES SPECIALISATIE TOP SERVICE VOLLEDIGE GARANTIE. AUTOMOBIELBE DRIJF Rijndijk 112 (tussen de Vink en H, Schouw) Gelegen aan Venreeweg VOORSCHOTEN. Prijs per m2. f 25.tot f 30. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 49182

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13