Persoonlijk succes voor Wyndham White Duizenden emigranten bejubelden Koningin Mond open ogen dicht Proef! 579ste staatsloterij eerste klasse MET EEN ENKEL WOORD TOESTAND IN SJETSJOEAN CESPANNEN i PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 18 MEI 1| Het akkoord in de Kennedy-ronde (Van een medewerker) Voor Eric Wyndham White was het akkoord in de Kennedy- ronde ook een persoonlek succes. Het heeft hem dan ook na de eindsprint niet aan complimenten ontbroken. Men stak hein pluimen op de hoed voor de toewijding, de fantasie en de moed waarmee hy de besprekingen had geleid. Een gedelegeerde be val hem zelfs vanwege zijn optreden in de Kennedy-ronde be leefd aan voor de Nobel-prijs voor de vrede. Fietser BEKWAAM ONDERHANDELAAR Wyndham White toonde bij dit al les dezelfde minzaamheid waarmee hij de gedelegeerden diverse com promissen ontwrongen had. En van zijn kant zwaaide hij hun alle lof toe voor het bereikte resultaat, „een passende herinnering aan de grote president, die te vroeg voor de we reld verloren is gegaan". Gezamen lijk hadden zij, naar hij opmerkte, een „monument" van internationale samenwerking opgericht. Kicks Wyndham White is al meer dan 20 jaar beroepsbemiddelaar in on derhandelingen over vaak onontwar baar lijkende economische proble men. Hij is al secretaris van de GATT sinds de oprichting in de winter van '47'48 in Havanna. En voordien was hij al een jaar in de weer geweest met de voorbereidingen van die Algemene overeenkomst van handel en tarieven (General agree ment on tariffs and trade) Opzet van de GATT was het scheppen van zodanige regels en ser vices voor de internationale handel, dat de wereld niet zou vervallen in een herhaling van het protectionis me van de jaren dertig. In die pe riode trachtten de regeringen elk voor zich de depressie buiten de grenzen te houden door hoge barri cades van invoerrechten op te rich ten. Het resultaat kon niet anders zijn dan totaal averechts. GATT moest na de oorlog zorgen voor de nodige liberaliserende „kicks". Tuinman Als secretaris-generaal in een ver re van overweldig geoutilleerde or ganisatie heeft Wyndham White, et telijke veelvouden volmakend van de zes maanden waarvoor hij gekomen was, telkens opnieuw bemiddeld voor dat goede doel. Als het knarste van op elkaar botsende belangen (en van de tanden der onderhandelaars), dan vond hij het juiste moment, de juiste toon en het juiste tussen voorstel om het wiel meer gesmeerd te laten lopen. In een vijftal „ron den" van internationale handels overeenkomsten werd de handelsvrij heid steeds hoger gehesen. Maar de laatste tijd dreigden de resultaten te worden verstoord door een nieuwe golf van protectionisme. De deskun digen zijn het er over eens, dat het nu onder auspiciën van de GATT in Genève bereikte akkoord een krach tige tegengolf teweeg heeft gebracht, met een sprong tot verdere liberali satie. Weliswaar is niet bereikt wat Ken nedy maximaal mocht nastreven van het Congres: halvering van de han delsbarrières. Maar 80 landen heb ben in principe een overeenkomst aanvaard, waarbij de douanerechten voor prod uk ten tot een waarde van (nu 40 miljard dollar in 5 jr tijd om laag zullen worden gebracht met ge middeld 35 procent. Zelfs voor de puzzels van landbouw en chemische produkten, die heel wat voeten in de aarde hadden, werden oplossingen uitgedokterd. ADVERTENTIE In de praktijk heeft Wyndham White niet meer met landbouw en chemische produkten te maken dan de doorsnee-burgers, met deze bij zonderheid dat hij heel wat kunst mest nodig heeft voor zijn privé- bloementeelt in de tuin van zijn zo merhuis in het Franse Gex. De 13 kilometer tussen zijn „gewone" wo ning in Genève en dat afgelegen do mein legt hij meestal per fiets af. Hij is een even hartstochtelijk fiet ser als tuinman, zodat het vaak voorkomt dat de Zwitserse en Franse douaniers de slagbomen voor hem moeten opheffen. Misschien mag men dat zien als een symbool. Ver der houdt hij van skieën, van muziek en last but not least van zijn vrouw en twee dochters, die de economische beslommeringen en de huiselijke zo wel als de zomerhuiselijke vreugden met hem delen. Hij heeft zijn vrouw Tina Gibson uit Worcester (Massa chusetts) leren kennen in de periode dat hij de basis voor zijn huidige werk legde in het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in New York. Zij is vroeger, onder de naam Tina Thayer, filmactrice geweest in Hol lywood. Verder mag niet onvermeld blijven dat Wyndham White als stu dent aanvoerder is geweest van het golfteam van de Londense school of economics, waar hij later, advocaat geworden, ook als lector heeft ge fungeerd. Na zijn advocaten- en lectorsperiode, ging hij in de Britse buitenlandse dienst. In de tweede wereldoorlog maakte hij zich op de Britse ambassade in Washington verdienstelijk met de vervulling van taken op het gebied van blokkade en bevoorrading. Kronen Wyndham White is nu 53 jaar. In het verleden heeft hij wel eens met ontslagneming gedreigd als de part ners in handelsonderhandelingen onhandelbaar bleken. Dat bracht dan zo'n schrik teweeg dat zij plots inbonden zeer tot welzijn van de internationale economie. Vier jaar geleden, toen het touwtrekken van de Kennedy-ronde begon liet hij we ten dat hij na afloop het douanebre- kersbijltje werkelijk er bij neer zou leggen. Ên in de lofuitingen van deze week kon men dan ook uitdruk kingen beluisteren als „de kroon op zijn levenswerk". Maar men zou zich kunnen voorstellen dat het suc ces van deze week. dat Wyndham White zegevierend de duim deed op steken naar de benieuwde verslag gevers, hem tot betere gedachten brengt. Er valt nog het een en ander te tuinieren in de wereldhandelshof. En wie weet, komt er op deze kroon van de GATT-man straks een nog grotere, van wie weet wat voor revo lutionaire rondes. Wie is Jean Key? Jean Rey, de EEG-commissaris die de Kennedyronde voor de Europese Gemeenschap tot een goed einde heeft gebracht, is sedert de oprich ting .van de EEG lid van de Euro pese Commissie. Rey is een protestantse Belg. libe raal en Luikenaar. Hij werd op 15 Juli 1902 in Luik geboren als zoon van een dominee. Hij studeerde ook in Luik en was daar na 1926 advo caat bU het Hof van beroep en na 1935, lid van de gemeenteraad. Op 10 mei 1940 werd hij gemobili seerd als reserve-officier. Op 26 mei geraakte hij in Duitse krijgsgevan genschap en de rest van de oorlog verbleef hij in gevangenkampen. Na de oorlog hervatte Rey zijn po litieke carrière, die in 1949/50 be kroond werd met een ministerschap (van Wederopbouw) in de regering- Eijskens. Van 1954 tot zijn benoe ming in de EEG-commissie in janu ari 1958, was hij minister van Eco nomische Zaken. Rey, die in de EEG-commissie de portefeuille van buitenlandse han delsbetrekkingen beheert, bezit vele buitenlandse onderscheidingen, waaronder het Grootkruis in de orde van Oranje Nassau. Spontaan springt een toe schouwer bij de opening van het tulpenfeest in Ottawa naar voren om de breed lachende Koningin de hand te drukken. ADVERTENTIE Dinsdag 16 mei 1967 RECTIFICATIE In de uitslag van de trekking in ons nummer van dinsdag j-1. stond een sterretje achter het cijfer 8, hetgeen er op zal wijzen dat op de nummers eindigend op een 8 twee prijzen zijn gevallen, dit sterretje berustte op vergissing; op de nummers eindigend op een 8 is alleen een prijs van f 5, gevallen. Koningin Juliana en Prins Bern- hard zijn gisteren op de tweede dag van hun staatsbezoek aan Canada ontvangen door de burgemeester Reid van Ottawa. De vorstin ontving tij dens deze ontvangst in liet stadhuis een zilveren sigarettenkoker met in scriptie. Het programma voor het bezoek' werd veranderd om de pers in de ge legenheid te stellen een persconfe rentie van minister Luns bij te wo nen. Daardoor verviel het bezoek van Koningin Juliana aan het parle mentsgebouw. Minister Luns kon de Nederlandse journalisten uiteraard weinig nieuws vertellen. Hij merkte op, dat het staatsbezoek aan Canada voor de Koningin een waar genoe gen is, omdat zij het als een tweede vaderland beschouwt. Enige duizenden Nederlandse im migranten en honderden schoolkin deren bejubelden het koninklijk paar bij de opening van het Jaarlijkse tulpenfestival bij „Dows Lake", een meertje in Ottawa. Door het koude Canadese voorjaar waren de tulpen nog niet in bloei, maar de vorstin onthulde desondanks een bronzen plaquette bij de grote tulpenperken, die jaarlijks aan de rand van het meertje worden aangelegd. Elk jaar schenkt de vorstin duizenden tulpen aan de stad, die haar tijdens de oor log gastvrijheid bood. Na de onthulling van de plaquette maakte de Koningin een wandeling langs de rijen Nederlanders, die uit alle provincies naar Dows Lake wa ren gekomen. Uitroepen als „Leve de Koningin" en „Leve opa en oma", waren niet vande lucht. Herhaalde lijk klonk het „Oranje boven". Oran jevlaggen, sjerpen, hoedjes, strikken en vanen maakte er een kleurig fes tijn van. De 86-jarige mevr. Tempelman werd door ambassadeur Lovink buiten het protocol om uit de menigte gehaald om aan de vorstin te worden voorgesteld. De inspectie van de tulpenvelden door het konink lijk paar ging niet door, omdat de Koningin en. Prins zoveel aandacht aan de Nederlanders gaf, dat er geen tijd meer over was. Het einde van het officiële bezoek werd gevormd door een lunch, die premier Pearson aanbood. Gistermid dag vertrok het koninklijk paar naar Montreal om daar een galaconcert van het Concertgebouworkest bij te wonen. ADVERTENTIE POEDER-CREME-OLIE-ZEEP Aaaaairdbeien...! Heerlijk! Nu al? Ja, nu al. De eerste, de beste, de echte Hollandse aardbeien. Bij de groenteman. In de zuidwestelijke provincie Sjetsjoean van China blijft de toe stand gespannen. Tegenstanders van Mao Tse-toeng bereiden er een groot offensief voor tegen Mao-gezinde re volutionairen. Dit ontleent de corre spondent van het Japanse blad Asa- hi Sjimboen aan een muurkrant in Peking. Er zouden meer dan honderd per sonen zijn omgekomen en vele hon derden zijn gewond bij gevechten, die de laatste vier dagen in de provincie hebben gewoed. Volgens de geciteer de muurkrant hebben aanhangers van president Lioe Sjao-tsji wapens en munitie bijeengebracht voor het offensief tegen de Mao-gezinden. Ook zouden ze van plan zijn de levering van water, stroom en voedsel stop te zetten. In Ipin in het zuiden van Sjetsjoean zouden tegenstanders van Mao de straten hebben afgezet. Een aantal fabrieken zou stil liggen. BINNENLAND Uitbreiding bouwcentrum Over drie Jaar hoopt het bouwcentrum in Rotterdam met de voltooiing van de thans in uitvoering te nemen vierde uitbreiding een belangrijke bijdrage te leveren aan de opbouwdag, die Rotterdam van plan is op 18 mei 1970 weer ouderwets te gaan vieren. Die opbouwdag van 1970 zal gewijd zijn aan het dan zogoed als volledige herstel van de binnenstad. De metro is dan al twee jaar in gebruik; het schouwburgplein is dan natuurlijk ook klaar en de kans is groot dat dan ook de Lijnbaan naar de Binnen weg zal zijn doorgetrokken. Skyway-hotel in Rotterdam - Van middag is Rotterdam een zeer be langrijk horecabedrijf rijker gewor den, en wel het Skyway-hotel, nabij de luchthaven. In tegenstelling tot Schiphol heeft Rotterdam nu een hotel vlak bij zijn vliegveld Over twee maanden wordt daaraan nog een motel toegevoegd. Het geheel wordt geëxploiteerd door de Chalet Suisse-groep. Sieraden geroofd In de afgelo pen nacht is voor een waarde van ongeveer 20000 gulden aan sieraden geroofd uit de etalage van een juwe lier aan het Vredenburg in Utrecht. Omwonenden hoorden omstreeks vier uur, dat de ruit van de etalage werd Ingeslagen nadat een auto het trot toir was opgereden. Van de dader (s) ontbreekt elk spoor. Geen officiële reactie Buiten landse Zaken in Den Haag heeft 'a- ten weten, dat geen officiële reactie op de verklaring van generaal De Gaulle te verwachten is. Naar het oordeel van officiële Haagse kringen kan een duidelijk inzicht in de pro blemen, die verbonden zijn aan Brit se toetreding tot de Europese ge meenschappen, pas bij de onderhan delingen daarover worden verkregen. Deze onderhandelingen zouden daar om zo spoedig mogelijk moeten be ginnen. In deze kringen heerst de in druk. dat de nog bestaande moeilijk heden niet onoplosbaar zullen blijken te zijn Ontvlucht en gegrepen Een 31- jarige koopman, die gedetineerd was, heeft gisteren kans gezien uit het Arnhemse gemeenteziekenhuis te ont snappen. De man was hier door een parketgroep van het huis van bewa ring in Arnhem naar toe gebracht wegens een verwonding aan zijn hand De man is later op de dag in de bossen tussen Groenlo en Borculo gegrepen. Met de ontsnapping van gisteren heeft de man kans gezien binnen een half jaar tijds driemaal te ontvluchten Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen tinië: Rio Corrientes (23/5); Austra lië: Tamerlane (22/5; Brazilië; San ta Isabel (23/5); Canada: Harpefjell (24/5); Chili: Pericles (23/5); Indo nesië: Essen (21/5); Ned. Antillen: Medon (23/5)Suriname: Hermes (23/5); Ver. Staten van Amerika: Gaasterdijk (24/5)Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: Ouwerkerk (24/5). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BUITENLAND Roofoverval Vijf jonge bank rovers hebben woensdag een filiaal van de Bank van Portugal in de badplaats Figueira da Foz beroofd en zijn er met een bedrag van 3.6 miljoen guldens vandoor gegaan. Boekendief Naar aanleiding van een diefstal van 'n boek uit de open bare bibliotheek in Sheffield heeft de politie in de woning van Ronald Gawthorne 10.000 gestolen boeken aangetroffen. De 47-jarige Gawthorne had er vijftien jaar over gedaan. Botsing Auto-Trein Te Bad Se- geberg, 35 km. ten noorden van Ham burg, heeft een legerauto een trein geramd, waarbij twee Britse militai ren en 15 treinpassagiers gewond werden. De militairen, die in de legerauto zaten, verkeren in levens gevaar. De schade wordt op 90.000 gulden geschat. Asiel gevraagd De Hongaarse diplomaat Janos Radvanyi, zaakgi tlgde bij de Hongaarse ambassade Maniak Een 26-jarige vrouw en haar drie kinderen in Dereham (En geland) zijn het slachtoffer geworden van een maniak. Hun lichamen wer den in hun woning aangetroffen. Er is een arrestatie verricht. Bedankt De Franse vice-voor- zitter van de EEG-commissie. Mar- Jolin, heeft meegedeeld geen kandi daat te willen zijn voor een functie in de nieuwe Europese commissie. Familie- omstandigheden zouden de reden hiervoor zijn. Diefstal Gisternacht is inge broken in het huis van de filmac trice Suzanne Leigh. Er werden een minkjas en juwelen ter waarde van 100.000 gulden gestolen. Overplaatsing De persoonlijke militaire adjudant van Koning Con- statijn, majoor Arnaoutis, die bij de staatsgreep van 21 april hardhandig door soldaten werd aangepakt, zal worden overgeplaatst naar de Griek se ambassade in Londen. Wervelstormen Bij de wervel stormen die de laatste tijd in oost- Pakistan hebben gewoed, zijn meer dan 100 mensen om het leven geko men. Meer dan 20.000 huizen zijn verwoest. Haarknippen In Tandjoeng Karang in zuid-Sumatra heeft de po litie een 300-tal jongelui opgepakt en hun weelderige haardos laten knip pen. aldus meldt Antara. De Indo nesische autoriteiten hebben lang haar, minirokken, popmuziek en Ja mes Bond-films zedenbedervend ge noemd. Muizen De bliksem is ingesla gen in een medisch laboratorium in West-Berlfjn waardoor de bewoners ervan 30.000 witte muizen dood werden. Expositie Voet Van 23 mei tot 13 juni exposeert de kunstenaar Voet grafiek en schil derijen in het Academiegebouw aan het Rapenburg. De opening geschiedt dinsdagavond 23 mei om half acht met muziek, film en verloting van een prent. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. evrljdlngskerk (bovenzaal) N.C.V.B. (Zuid-West). N.V. Organon: een be drijf ln dienst van de gezondheid. 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Voorlich tingsavond Bedrijfsver. voor detailhan del en ambachten. 8 uur nam. Zaal Maria-Gijzensteeg: Ledenverga dering ..De Natuurvriend". Kleuren film Aqua Hortus. 8 uur nam. Rehoboth: Leldse Chr. Oranjever eniging .Bijzondere bijeenkomst met vertoning van Oranjefllms. 8 uur T.B.C. 2 4.30 en 7 9.30 uur nam. Huize Groenhoven (Witte Rozenstr.) Bevolkingsonderzoek T.B.C. 9 12 uur voorm. Den Burcht Jacobazaal)Coöp. Ver. voor Uitvaartverzorging. 8 u. nam. Rest. Van der Heyden. Hum. Ver bond. Spr. de heer P N. Kruyswijk over „De zin van het leven". 8 uur Steenschuur 6. Spiritisch Genoot schap, psychometrische seance mevr. J. Timmeiman - Kat. 8 uur nam. Konlngskerk: Ruilclub 7.30 10 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Auberge framjalse: Café-chantant Leids Zoldercabaret, 9 uur nam. UniversiteitsbibliotheekMaatschap pij der Néd. Letterkunde Spr. prof. dr. J Welsgerber over „Een gedicht van Hugo Claus: poging tot uitleg". Leiderdorp (Groene Krulsgebouw) K en O. Lezing H. Bouwman over ..Polders en water", 8.15 uur nam. „10: Tienersociëteiten ,,'t Venster" en ,,'t Roefje". Verzamelen bij de Haven. 4 uur nam. Bal m.m.v The Sea Side Swing Soolety. 8 uur nam. Ver. Oud-Lelden. Excursie duinen Amsterdamse Waterleiding. Vertrek Station trein 9.40 uur voorm. Leiderdorp (Doesbrug): Boot tocht-excursie K. en O. 1.30 uur nam. 'assenaar (Kunstzaal Heuff) Opening schilderijententoonstelling. Georg Rueter. 4 uur nam. ZONDAG Schouwburg: R.K. Toneelgroep „De Gastspelers". Opv. van „Pa snapt het niet". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. '4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur nam. Kynolqgenver. Rijnland: Bezoek aan Dulnrell. Verzamelen in .Thee huis" 2 uur nam. Oude Rijn 5 Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. a. Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 5): Spr. ds de Bruin van Den Haag, 2 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da-en. Spr. de heer Diender. 10.30 u. voorm. MAANDAG Geb. Chr. Soc. Belangen. Jaarver gadering. Leidse Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektromicaclub „De detector 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds. Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam Volkenkunde. Jongerencontact Ver. van Huisvrouwen. Rondleiding en film over Bali. 8 uur nam. Rest. Van der Heijden. Jaarvergade ring afd Leiden. Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor „Striptease". 18 Jaar. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LI do „Triple Cross". 14 Jaar. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „Bittere rijst", 18 Jaar. Da- gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio „Operatie Golden Car", 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Irma la Douce". 18 Jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Astra Wassenaar: Geen opgave. DAGELIJKS SchuttersveldDrlve-ln cinema „Re nault-Vision". 8.15 en 9.30 uur nam 's zondags gesloten. (Tot 20 mei) TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp: Expositie Krls- tlans Tonny. Geopend 11—5 uur; zon dag en maandag gesloten. (Tot 27 Lakenhal: Tentoonstelling Picasso recente grafiek Werkd 10 uur voorin 5 uur; zondag 16 uur nam (tot 21 mei). (ADVERTENTIE) Legermuseum (Pesthuislaan); y, uitzondering van zaterdag van (zondag 1-5 uur) Molen „de Valk": Molenmuseum, opend dinsdag t/m zaterdag 10 u voorm.5 uur nam. Zondags 15 n nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Voikenkuuj Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld" Geopend dugelllka |r. 17 uur: zondags 13—17 uur (tot oktober) Rijksmuseum voor Volkenkund Tentoonstelling van Japanse prent van Kyösaï. Dagelijks 10—17 i 's Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkenkut^ (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de geschil nis der natuurwetenschappen: Q 104 uur. zond. 14 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DEI APOTHEKEN. tel. 23553. Apotheek R. van Breest Smalls burg te Leiderdorp en Apotheek V« schoten zijn de gehele week geopem Bij geen gehoor van uw hulsarts specialist (of diens waarnemers) men voor spoedgevallen dokterstd HAAGS A G E N Dl HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „Filmt vecht met vrouwen Asta: Dokter ZJivago. Bijou: The Appaloosa. Camera: Vuurpaarden. City: „Liefde voor twee weken". Corso: Dokter, wat doe Je nou? Cineac: Naakte onschuld. Du Midi: The bridge on the R| Kwal. Euro Cinema: The sound of musio Flora: Koning der Zuidzee. Hollywood: Opdracht: doodt au Gordon. Kriterion: Pierrot le fou. Metropole: Falstaff. Ode onVuurdoop op de Yang Olvmpia: De eend en de Cadillac. Passage: Samen uit, samen thuis Rex: The doxible man. Roxy: Johnny Reno, de echerpsch; ter. Seinpost: „De knotsgekke kerel» hun vliegende kratten". Studio de Luxe: The deadfly affair. Thalia: Okinawa. West-end: Ik dr Pu M&nchu. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 18 mei t/m \voem4 24 mei) DONDERDAG 18 MEI. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ha sche ComecLle? „De dama van serge Musgrave". en „1. 2. 3, Buiuit Vrij Kurzaal, 20.15 uur: Het Nederk Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldfo VRIJDAG 19 MEI. 'erkgïoep sche Comedle met „Het masker de boze". Dillgenrtta, 20.15 uur: De Nle Komedlè: „De dienstlift" en beetje pijn". Theater In de Steeg, 21.00 uur ralisme-caibaret „Salvo" oi.v. Tlelman. ZATERDAG 20 MEI. Kon Schouwburg ,,'t Paradij! 14,30 uur: Werkgroep van de Hi sche Comedle met „Het masker de boze". Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Hi i sche Comedle: „Tk zoek Mloussor' Dillgentia. 14.15 uur: Toneeigi Arena met „De zilveren flets" en 2 uur: De Nieuwe Komedie: „De die .Een beetje pijn". ZONDAG 21 MEI. Kon. Schouwburg, 14.00 uur; Hi sche Comedle: „De vrouwen Troje": 20.15 uur: Haagsche Com „Een zondag ln New York" Frank Kooman, 14.30 u Dentheater .Manus. de vogelversch MAANDAG 22 MET. Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur: neelgroep Studio speelt „Verbodent gang" en „1. 2, 3. Buut vtIJ". Kurzaal. 20.15 uur: Orkestverenl) „Muslca" oJ.v. Jan Out. DINSDAG 23 MEI. Kon. Schouwburg: 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Het Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur: dlo: .Verboden toegang" en „1, Buut Vrij". Dillgenitla. 20.15 uur: De Nlf Komedie met „Mama. kijk zonder)1 WOENSDAG 24 MEI. Kon. Sohouwburg, 20.15 neelgroep Centrum „De thulskoc Kuibaus Paviljoen. 20.15 uur: dl": „Verboden toegang" en „1. Buut vril. Diligemtla. 20.15 uur: De Nle Komedie: „Mamia, kijk, zonder Openluchttheater Zuiderpark, uur: Ned. Jeugdvariëté„Lassie 1» geweldig" Frank Kooman. 14.30 uur: Pop? theater: „De Kleine giraffe". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nnr) a g i i 31 Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bo-deaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Locarno Wenen lm sbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regenbui regenbui regenbui geh. bew. regen zw. bew. regen regen zw. bew. sneeuwbui licht bew. geh. bew. onbew. zw. bew. geh. bew. licht bew. half bew. geh. bew. regenbul regen regen half bew. regen half bew. licht bew. half bew. half bew. 18 11 11 20 12 18 10 20 15 14 10 27 12

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2