Eén r.k.-parochie in Zoeterwoude Hogere opbrengst van de visserij in 1966 Katwijkse redders in 3t Ook Boltini ontslaat Johnny Kraaykamp Kotters thans de belangrijkste groep Rijnsburgse behaalden schakers de titel Ziekzoekwedstrijd in actje op zee en strand Sasseiilieim een succes )AG 16 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 )eken Boogaards legt pastoraat neer parochies van de H. Joannes hoofding en van de H. Kruisver- np in Zoeterwoude zullen wor- ssmengevoegd. Dit was de in- en schrijven van de bis- ,p van Rotterdam, M. Jansen, eerste pinksterdag In de r.k.-ker- in deze plaats werd voorgele- Xevens werd daarin vermeld, deken Boogaards om gezondheids nen op zeer korte termijn zijn oraat zal neerleggen, afwachting van de definitieve leming van een nieuwe deken •LLlftötoör uit de orde van de Kruis- LLÉ! n zullen een waarnemend deken O0[|en waarnemend pastoor voor de van de H. Joannes Ont worden benoemd. Deken OOI aards zal een andere benoeming STOI 'n8en- t betrekking van de samenvoe- van de parochies wordt eraan 55 inerd, dat het klooster en de ridgeclub VOG inden paren competitie: Zwart: enen—Otto 1410 punten; 2. me- KuklerV.d. Berg 1382; 2. hr. evr. Smit 1380; 4. SchiTthuizen 1368; 6. GansVogelenzang I. Meyer—Seller 1322; 7. V. -Dofferhof 1281; 8. Hr. en Raar 1265; 9. TjalkensWak- 157; 10. mevr. KlarenboschDe 1252; 11. hr. en mevr. Gal- 53 812. hr. en mevr. Boo- 1227; 13. BraakmanBoon 14. KersbergenBuys 1210; td: 1. HeemskerkBrouwer 442 n; 2. Dam. BonV. Riet 425; etslootSchweers 417; 4. dam. ehekkenPrenen 412; 5. dam. -Raar 403; 6. hr. en mevr. eldeman 388; 7. dam. Horree 51; 8. hr. en mevr. Kooiker De TombeV. d. Burg 375; en mevr. V. d. Ende 367; 11. mevr. Altink 366; 12. mevr idseWesterman 347; 13 Plan- Jong 343; 14. Grommé— 335; JEUGDBREVET II: de meisjes: V. Zantenj Brugman, A. de Wagenaar. rieten 334; 16. dam. Paes—V De jongens: R. Binnendijk, R. V. en 330. M kerk van de paters Kruisheren binnen afzienbare tijd zal worden opgeheven en verkocht. Het gevolg daarvan is, dat de parochiekerk van de H. Kruis verheffing zal moeten verdwijnen. Tevens zal een r k.-kerk nodig zijn in het Westeinde. waar veel katho lieken zich zullen gaan vestigen. Nieuwe kerk Door de ligging van deze nieuw te bouwen kerk zal een groot aan tal katholieken van het dorp Zoeter woude en naaste omgeving dicht bij deze kerk komen te wonen en zich daarop vanzelfsprekend gaan oriën teren. Deze personen zouden bij de parochiekerk in het dit uitbreidings plan moeten worden Ingedeeld. Het gevolg daarvan zou zijn, dat het aan tal parochianen van de II. Joannes Onthoofding betrekkelijk gering zou worden. In zijn schrijven zegt de bisschop verder, dat het niet wenselijk leek deze parochie in kleinere vorm te laten voortbestaan. Na uitvoerige be sprekingen is men tot de conclusie gekomen, dat samensmelting van de beide parochies tot een parochie met twee kerkgelegenheden (de bestaan de in de Zuldbuurt en de te bouwen kerk in het Westeinde) de enige goe de oplossing zou zijn. De paters Zweniexamens LRB Een aantal jeugdleden van de Leidse Reddingsbrigade heeft in De Overdekte gezwommen om het jeugd- brevet. De gsslaagden zijn: JEUGDBREVET I: de meisjes: J. van Deventer. A. Galjaars. E. C. Uittenbogaard. De jongens: F. J. de Bree, W. van DorD, A. C. Dronker, J. Scholer. F. A. E. SolTe, L. Tegelaar en J. Tlm- mers. ïcketcompetitie jax verliest van Quick 2 JEUGDBREVET III: de meisjes: A. j Buma. J. M. Derksen, G. Singeltng, J. Verdoes, M. Versteeg, C. A. Wolf- I fenbuttel. De jongens: R. Brugman, J. Zwik- ker en Joost Zwikker. eerste optreden in de 2de A van de KNCB is in een aag geëindigd. Het Haagse II toonde zich veel sterker, al Et begin van de Haagse in- 'catastrofaal. Voor 29 runs wa- 5 wickets neer, dank zij tend bowlen van R. Veldhuizen de Bree. De vang van laatst- nde op eigen bowlen is zeker Idenswaard. R. Schoonheim en rstart brachten echter een to- mmekeer teweeg; de AJax-aan- irtte volledig ineen en de Leid- riers werden naar alle kanten Op 217 voor 7 sloot de captain zijn innings, nadat een century had ge- Icwam niet verder dan 85 runs, »n F. Vethuis 26 en J. J. de 23. Slowbowler Th. Dill had iteste succes (6-14). A.s. zondag LMHC-terrein: AJax IKam- Aanvang 11 uur. Bowlingcijfers Ajax: R. Veld- 4 voor 35, N. de Bree 2 voor J. de Jongh 1 voor 29. Ajax III won de toss en ging eerst bat- Iet openingspaar R. Prevo en J. ieder 15 runs, hield goed stand. 4e ingekomen R. Jansen liet t'ge drives van z'n bat komen en I runs droeg hij zijn steentje bij uiteindelijke overwinning. R. v. ig 36 runs, J. Wouters 34 en E. j trman met 29 runs not out ten het totaal van Ajax op 199 1 wickets in 3 uur gescoord. eerste 2 batsmen van HDVS snen snel en even dreigde een ing bij Ajax te komen. R. tót maakte er echter een eind Beyer voor 46 en Nijs voor jjpuis in te rekenen, waarna de itand snel gebroken was en op oor Hermes iedereen een beurt R. Schmidt nam 4 voor 13 runs in 61/3 over; 'Ne gaf steun door 2 vangen te ncketuitslagen klasse: VOC-HCC: gew. door met 13 runs (HCC 227 voor 9. V0C 214, W. v. Bakker 93) ACC: draw (HBS 194 voor 4. Vegt 105 not ou, gesl.; ACC 5, tijd)Quick H-VOC: wint met 6 crickets(VOC 119. 120 voor 4); ACC-HBS: draw 176 voor 8, gesl; HCC 65 voor 1); RW-Quick H: draw (Quick 'W 192 voor 9, tijd); RW-HBS- tókt wegens regen. klasse B: KrekelsRW II: (Krekels 191 voor 2, wv. Potots- b not out, gesl; RW 97 voor 5, HCC n-ACC n: gew. door met runs (ACC 63, HCC 61); (V-Hermes DVS: gew. door met 2 crickets (Quick 145 voor fl; HDVS 32); SCHC-Excelsior: (SCHC 151 voor 8, gesl; Excel- KATWIJK Diefstal opgelost Een 20-jarige jongeman uit Katwijk is zondagmiddag in een werkkeet in de Hoornes aangetroffen. Hij bleek gereedschap, dat uit andere werkke- ten werd vermist, op zak te hebben. Bovendien bekende hij dat hij de bromfiets, die hij bij zich had in Zwolle, had gestolen. De knaap ls in verzekerde bewaring gesteld. Kleuter ernstig gewond Een 7-jarig meisje en een Jonge tje van 2>4 jaar dat hij haar achter op de fiets zat zijn zondagmiddag op de hoek van de Voetweg en de Park laan ln botsing gekomen met een personenauto. Het meisje liep een lichte hersenschudding op. Het jonge tje moest met ernstige inwendige verwondingen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden opge nomen. Silmultaan-seance voor schakers In samenwerking met het dagblad „De Tijd" houdt de Nooedwijkse schaakvereniging .Daniël Noteboom' donderdag een simultaan-seance in hotel-restaurant Seinpost aan de Ko ningin Wilhclmina Boulevard. Aan vang 8 uur 's avonds. Simultaanspelers zijn de interna tionale grootmeester Jan Hein Don- ner en de heer Withuis, beiden uit Amsterdam. Kruisheren zijn bereid gevonden om de bediening van deze ene parochie op zich te nemen. De feitelijke sa menvoeging zal nog wel enige maan den duren. Het klooster, dat zal worden ver kocht, is in 1926 gebouwd. Het bevat, buiten de zalen, 53 kamer. Over een nieuwe bestemming van dit gebouw is nog niets bekend. De kapel werd in 1929 in gebruik genomen. N aeen uitbreiding in 1931 werd deze kapel aangewezen als parochiekerk. Over de met de samensmelting gepaard gaande veranderingen is nog geen definitieve beslissing genomen. VOORSCHOTEN Eten voor India bracht f 7800 op De actie „Eten voor India" werd in Voorschoten ondersteund door een geluidswagen, het gelui der kerk klokken en vele vrijwilligers. Deson danks bleef de opbrengst van ruim f 7.800,- ver beneden de opbrengst van dezelfde actie vorig jaar, toen werd een bedrag van f 42.000,- op gehaald. LEIDERDORP Jongen naar A.Z. Een 6 jaar oude jongen wilde za terdagmiddag omstreeks kwart voor een, nadat hij een NZH-bus had ver laten, zonder dat hij voldoende op het verkeer lette, de Erikalaan in Leiderdorp oversteken. Hy werd daar- by aangereden door een bromfietser. De jongen liep een snywond boven het linkeroog en een hersenschud ding op. Hy is in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. Wegens contractbreuk (Van onze correspondent in Antwerpen) Voor de tweede maal binnen enkele weken is de bekende komiek John ny Kraaykamp ontslagen. Kort ge leden werd zijn contract opgezegd door de Sleeswykrevue. Ditmaal is hij buiten de poorten van het Cir cus Boltini gezet. Een woordvoer der van het circus, dat de afgelo pen week in Antwerpen is opge treden, agf als reden voor het plot selinge ontslag op, dat „de heer Kraaykamp zijn contract niet is nagekomen". Wat precies de achtergronden voor dit persoonlijke drama zijn geweest is niet bekend. Vast staat, dat Johnny nu zijn eerste optreden in de piste in Antwerpen, er prijs op stelde niet naar zijn verblijfadres Vernielzuchtige voorbijgangers Door nachteiyke voorbijgangers is uit balorigheid aan vier personen auto's die in de Fuutstraat in Nieuw koop geparkeerd waren .schade aan gericht. De vernielzucht richtte zich op ruitenwissers, die werden afgebro ken of onbruikbaar gemaakt, benzine doppen die werden verwyderd en op koplampen. by zyn verloofde in Amsterdam te worden gebracht, maar afgezet wilde worden in Breda. Naar zUn zeggen stond daar zün eigen wagen. Sindsdien was hy spoorloos. Zowel donderdag als vrijdag kwam hy niet opdagen. Zün afwezigheid werd aan het publiek verklaard door „bijzondere omstandigheden" Tot circusdirecteur Toni Boltinc vernam dat de komiek die het ook in de piste zeer goed bleek te doen, getuige de vele en enthousi aste reacties van het publiek zich in een Antwerps café bevond, onder de hoede van Toon Hermans. Hermans treedt ook in deze Bel gische havnstad op. Boltini kon hierop weinig anders doen dan Kraaykamp uit te slui ten van de verdere toernee door België. Het is niet waarschyniyk, dat de komie, die juist een nieuw contract heeft afgesloten met de AVRO voor het nieuwe seizoen, schadevergoeding zal moeten beta len aan de circusexploitant. De heer Boltini was vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. De totale besomming van de Ne derlandse vlssery steeg van 195 min gulden ln 1965 tot 223 min in 1966. Ook de uitvoer steeg aanzieniyk, nl. ▼an 226 tot 264 min gulden. Doordat de Invoer een lichte daling van 92,5 tot 90 min vertoonde, steeg het ex portsaldo van 134 tot 173 min gul den. De investeringen in nieuwe vaar tuigen en motoren namen toe van 14 tot 24 min. Dit biykt uit een zo- Juist gepubliceerd verslag van de afdeling vissery van het Landbouw- Economisch Instituut over de be- dryfsresultaten van de Nederlandse vlssery in 1966. In 1966 waren de besommingen van de treilers van de rederyen niet on- belangryk hoger dan in 1965. De styging van de kosten was echter oorzaak dat, evenals in 1965, ook in 1966 een negatief resultaat werd be reikt, zy het in geringere mate. Dit geldt in het by zonder voor conventionele treilers. De moderne hektrawlers, die nog maar sinds en kele jaren in bedryf zyn, hadden in 1965 een gering overschot op de ex ploitatierekening, doch in 1966 een verlies. Flinke straffen Oudewater-spelers Naar aanleiding van ongeregeldhe den, die zich hebben voorgedaan ty- dens de op 12 maart j.l. gespeelde wedstryd Oudewater-S.M.V., heeft de KN.V3. drie leden van de dit sei zoen gedegradeerde vierde klasser Oudewater flink „aangepakt'. Een van hen, Th. Stalvord, werd, ingaande 28 april j.l., voor tien wed- stryden geschorst, daar hy zich in die wedstryd bemoeid heeft met de lei ding van de scheidsrechter en deze op krachtige wyze heeft weggeduwd. Voorts heeft hy in eerste instantie geweigerd, het speelveld te verla ten. Een tweede speler van Oudewater, W. Verkerk, werd voor vier wed strijden geschorst. Tevens werd hem tot 1 juli 1969 het recht ontzegd, aanvoerder van een voetbalelftal te zyn, omdat hy als aanvoerder geen medewerking aan de arbiter heeft verleend by het uit het veld sturen van zyn medespeler Th. Stalvord. Tenslotte werd aan A. Oostendorp, die een berisping kreeg, tot 1 septem ber 1968 het recht ontzegd, by voet- balwedstryden als grensrechter te fungeren, daar hy in genoemde wed stryd als zodanig zonder toestem ming van de scheidsrechter het speelveld heeft betreden. Onbekenden hebben in het af gelopen weekeinde in Leiden een greep gedaan in enkele geparkeerde auto's. Uit een auto op het Schut tersveld werd een klokje ontvreemd, uit een wagen op de Hoge Ryndyk een radio en een verrekyker en uit een auto op het Van Vollenhoven- plein eveneens een radio. ZOETERWOUDE Wit-Gele Kruis komt bijeen In de bovenzaal van de „Drie Eendjes" aan de* Hoge Ryndyk in Zoeterwoude zal donderdag een al gemene ledenvergadering van het Wit-Gele Kruis worden gehouden. Aanvang acht uur namiddag. Op de agenda staat onder meer het punt bestuursverkiezing. In januari werd een voorlopig bestuur gevormd, dat thans in z(jn geheel kandidaat staat voor het nieuwe bestuur. Te vens zal het bestuur worden uitge breid met een persoon, waarvoor de heer M. W. Brekelmans op de voor dracht staat. Voor India 4.100- De actie „Eten voor India" heeft in Zoeterwoude ruim f 4.100 opge bracht. In Zoeterwoude-dorp werd f 2.616.27 opgehaald. Voor het gedeel te Hoge Ryndyk (Meerburgkerk) was dit f 1489.37. De bewoners van de Hoge Ryndyk verkeerden in de mening, dat ook by hen een huis- aan-huis-collecte zou worden gehou den. Dit is echter niet gebeurd, twee dagen naar keuze uitkomen, i Daarom bestaat voor hen alsnog ge- Kleine visserij De kleine vissery, uitgeoefend met kotters van schippers eigenaren, be reikkte in 1966 aanzieniyk betere be- drüfsresultaten dan het jaar daar voor. Na de strenge winter van 1962-1963 waren de vangsten van tong flink gedaald, maar in 1965 na men de tongvangsten toe, welke sty ging zich in 1966 voortzette. Hierdoor konden in het algemeen aanmerkeiyk gunstiger bedryfsresul- taten worden behaald, aldus het ver slag van het Landbouw-Economlsch Instituut. De kleine zeevissery is thans de belangrykste tak van de Nederlandse vissery, die ruim de helft van de totale besomming van de vangst voor zyn rekening neemt. Ook de gamalenvissery boekte af gelopen jaar gunstige resultaten, hoe wel de garnalenvangst iets geringer was dan in 1965. Dit kwam doordat de prys van garnalen steeg en het aantal aan de vangst deelnemende vaartuigen geringer was dan in 1965, zodat er gunstiger bedrijfsre sultaten konden worden behaald. De totale besomming van de garnalen- vangst was ongeveer geiyk aan die in 1965. Veel deelnemers aan wandelmars The Quick Steps Voor de tweede maal werd door de Alphense wandelsportvereniging .The Quick Steps" de Randstad Hol landmars georganiseerd Men zou be ter kunnen spreken van „marsen", want in de eerste plaats waren er vjjf afstanden en voorts kon men op namelyk zaterdag of tweede pink sterdag. Telde men vorig jaar over beide dagen een totaal van 399 deelne mers. ditmaal waren het er 718. waarvan zaterdag 375. Er kwamen 24 groepen (van minstens twaalf personen) uit. Zaterdag was er een grote groep van de vereniging S.OB. uit Den Haag, die ook een zestien man tel lende drumband meebracht. Deze af deling bracht een leuke show in de speeltuin „Bloemhof", vanwaar werd gestart, en zelf aan de vyf kilome ter deelnemende, ging men daarna steeds weer andere groepen ophalen, een geste die zeer op prys werd ge steld. De oudste deelnemer was de 71-ja rige heer C. de Ruiter uit Leider dorp, die de 15 kilometer liep De jongste deelneemster was een doch tertje (4 jaar) van de familie Kok uit Den Haag. Zij liep de 10 km. Uitslagen: 5 km.: 1. Speeltuin De Waal, Rotterdam, 425 punten (te vens wisselbeker)2. Natuurvrienden, Alphen a, d. Ryn, 421 punten. 10 km 1. DWSV, Strijen, 454 punten (wis selbeker en lof van de jury)2. Blauw Wit, Ede, 439 pnt.; 3. Speel tuin De Waal, Rotterdam, 426 p.; 4. S.O.S., Den Haag, 425 p. 15 km.: 1. Speeltuin De Waal, 461 p. (tevens wisselbeker; 2. Blauw Wit, Ede, 450 punten. legenheid een bydrage af te geven aan de Meerburg-pastorie. OEGSTGEEST Bromfietser botst tegen personenauto Een 19-jarige bromfietser uit Oegstgeest botste zondagmiddag op het kruispunt Langevaart-Lytweg in Oegstgeest, waarschyniyk door het niet verlenen van voorrang, tegen een personenauto. Met een gebroken kaak en een gescheurde tong werd hy voor behandeling naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden over gebracht. Drie bromfietsers naar ziekenhuis Op het rywielpad ter hoogte van de Marine Elektronische Dienst in Oegstgeest stond een uit Den Haag afkomstige bromfietser zyn vervoer middel te repareren. Twee uit Sche- veningen afkomstige bromfietsers hadden vermoedeiyk geen erg in de reparerende Hagenaar, zy reden over hem heen met het gevolg, dat alle drie naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden moesten worden overgebracht om behandeld te wor den. Tydens de jaarvergadering van de Rynsburgse Schaakclub, die in het clublikaal aan de Graaf Florislaan erd gehouden, heerste een opgewek te stemming. Dit was een recht streeks gevolg van het feit, dat na een nek- aan- nek- rece met de schaakclun „Revanche" het kampi oenschap van de 3e klasse der L.S.B. werd verover. Dat stelt het eerste tiental echter voor de opgaaf zich volgend jaar in de tweede las ge handhaven. Voorzitter M. J. Goudri- aan wekte alle leden op zich in het volgend seizoen volledig in te zetten. Na de Jaarverslagen van de se cretaris, de heer R. Tysterman, en de penningmeester, de heer G. Slin gerland, reikte de heer H. Binnen- dyk de wisselbeker uit aan de nieuwe kampioen van Rynsburg, de heer R. Tysterman. Dat dit kampioenschap volkomen verdiend biykt wel uit de einduitslag van de borden competitie. 1. R. Tysterman, 1114 p., 2. M. J. Goudrlaan (9), 3. H. Tysterman (8 .4 C. v. d. Hoeven (7), zo. j. heemskerk (6%), 6. A. de Mooy (6 7. D. v. d. Vyver (6%), 8. L. J. Goudrlaan (6), 9. J. P. Noort (6), 10. A. Ravensbergen (4%). Deze uitslag zal beslissend zyn voor de plaatsing in het eerste tiental voor het siezoen 1967/68. By de bestuursverkiezing werden de heren R. Tysterman en G. Slin gerland herkozen. Ten aanzien van de bezetting van de voorzitterszetel zal ln het najaar een beslissing wor den genomen aangezien de huidige voorzitter, de heer M. J. Goudrlaan, wegens werkzaamheden niet meer beschikbaar is. Na een uitvoerige discussie werd besloten het kampioenschap te vie- Vrachtwagen rijdt huis binnen Het gezin van een makelaar ln Naarden, is vanmorgen aan de dood ontsnapt toen omstr. half acht een zware vrachtwagen de keuken kwam binnenrijden. De woning (annex-kan- toor) van de familie staat aan de rijksweg in Naarden. Van de Burg. Visserlaan. die op de rijksweg uit komt. kwam een zware vrachtauto van de gemeente aanryden, waar van de chauffeur plotseling merkte, dat zyn remmen weigerden. In een fractie van een seconde moest de man een beslissing nemen: op de wagens ryden, die voor de ryksweg stonden te wachten of rechtdoor in de richting van de woning. Hy deed het laatste. De wagen kwam met een enorme slag in de keuken terecht, waar een volledige ravage werd aan gericht. De familie (man, vrouw en drie kinderen) bevond zich nog juist in een aangrenzende kamer, maar zou enkele minuten later in de gro te woonkeuken aan 't ontbyt hebben gezeten. In dat geval was er waar schyniyk niemand levend uitgeko men. Nu was het alleen materiële schade die in totaal op ongeveer 20.000 gulden wordt geschat. ren met een uitstapje van de leden en eventuele echtgenoten. Voor de zomerconpetitie werden twee groepen samengesteld. Na afloop van de ver gadering was er nog gelegenheid tot snelschaak. WARMOND P.V. „Warmond" De postduivenvereniging „War mond" hield zondag eerste Pinkster dag een wedvlucht voor oude duiven vanaf Tergnier (Frankryk) afstand 296 K.M. In het concours waren 212 duiven. De vogels werden in vryheid gesteld om 6 uur met een kalme zuid-oosten wind, aankomst eerste prysduif om 10-09-28. laatste om 10- 45-00. De uitslagen luiden: J. Die mei 1 v. d. Drift 2-5-10. J. van Seggelen 3-8, Dr. J. Wenker 4, J. de Dunne 6, K. de Vetten 7, C. Kortekaas 9. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN: Inge Joyce, d. v. J. R. van Wepe- ren en F. J. Zwagerman; Oljsbert, z. v. H. Messemaker en A van Duljn; Catharina Claudia Kathleen, d. v. D. A. J. de Mooy en J B. de Horn; Adrla- na Paulina Diana, d. v. D. A. J. de Mooy en J. B. de Horn; Petrus Jo hannes, z. v. J. A. Duivenvoorden en M. J. G. Jansen; Patricia Margreet, d. v. A. J van Harreveld en J. M. de Bruljn; Margaretha Elisabeth, d. v. T. O. Klaverwljden en D. M. Mens; Er na Katharlna Gerritje, d. v. P W van der Redden en L. E. A. Pret; Jonk vrouw wlbblna Leocadie, d. v. Jonk heer L. A. R. J. de Beaufort en L. A. de Gelder; Alice Anita, d. v. J. de Ko ning en A. G. de Ruiter; Jantlne Ger- TKonln8 en A. G. de Rui ter; Matthijs Jan, z. v. M. J. Delfos en J. Slebert; Pleter Eduard, z. v. s. M. Slappendel en J. van Bodegraven; Catharina Everdlna Bernadette. d. v. J. A. van Ammers en S. van der Ga- llën; Joannes Petrus Josephus, z v J B Verlaan en G. B. Molenkamp: Marcel Marlua Armand, z. v. M. T A Hulswlt en C. J. Sassen; Marjolein, d' v H van Dam en P. G. Clggaar; Ja cob Johannes, z. v. J. J. Volwerk en M. H. J. Tlelénburg; Catharina Maria, d. van J. van der Meer en C. L. van Rossum; Andreas Petrus Stephanus z. v. S. C. Lemmers en B. C. de Jeu;' Marjoleine. d. v. A. Hennls en T. L. de Waard; Karin Gijsberta. d v. T. C. Schuts en G. M. van Went; Marianne, d. v. J. van der Melj en W. Ouwe hand. GETROUWD. G. A. Kikkert en M. J. Stoute; 0. A. T. VonJc en C. A. van der Meij OVERLEDEN J. M. J. Post, 71 Jaar. man; J A. Bakkenea. 45 Jaar. man; N. Hartoe 91 Jaar, wed. van W. Karman; A. van Eljk, 81 jaar. wed. van P. J. den Broeder; J. J. Gr oenewegen64 Jaar. man; G. de Vis, 71J aar. man; J. J. van Weerden. 78 Jaar. man; A. Habl- boellah, 2 Jaar, zoon. Burgerlijke Stand Oegstgeest: Geboren: Estrella Maria Mella Petronella. d. v. B. W. L. van der Klaauw. en van T. M. M. van Elck; Paolo, z. v. G. Gelato, en L. M. J. S. Volders; Arjan Jacobus Johannes, z. v. J. Regeer, en J. G. Nleuwenburg; Ant- Je Johanna, d. v. J. Lubbert, en A. A. van der Kooy; Marcel George Alexan der, z. v H. J. F. de Ridder, en A. Lam- mers; Remlne Kezla, d. v. A. van der Zwfin, en R. Veen; Derldre. d. v. E. van der Wolk, en C. Glmberg. Ondertrouwd: C. Boesaard en R. M. Slagter; C. de Bekker en H. Horree. Getrouwd: M. Maat en P. H. Glas bergen; B F. Tangelder en L. M. C. B. fitf H Peters en E. Q. Hesse- Schouten; link Overleden: J. x der Poel. TOor 7; tyd). klasse A; Ajax L verliest van n (H). klasse D: Ajax III wint van to DV8 IV. tot Alkmaar be stond er het afgelopen weekeinde be- iai ,stnll. voor de ln Sasscnhfim gehouden jaariykse ziekzoekwedstryd in de expeditiehal van de NV. Mooie, naar en Zn. aan de Hoofdstraat. Ve len waren gekomen om er een diplo ma te behalen, anderen om hun ken nis te vergroten. Voor het eerst was er dit jaar ook buitenlandse deelna me. Hoewel er aan de ziekzoekwedstryd 275 personen deelnamen was het voor de organisatoren wel enigszins te leurstellend, dat bekwame ziekzoe- kers (wel aanwezig) hun kennis niet in wedstrydverband wilden toetsen ondanks het feit, dat de wedstryd ln 8assenheim in de bollenstreek als enige de mogeiykheid biedt een er kend diploma te behalen. Voor de wedstryd stonden 3 hya cintentafels, 3 narcissentafels en één dahliatafel, opgesteld. Verder waren er nog drie demonstratietafels met narcissen, hyacinten, tulpen en by- goed. Het materiaal voor de wed stryd- en demonstratietafels was o.a. beschikbaar gesteld door het Labora torium voor Bloembollenonderzoek in Lisse. Het was dit jaar overigens by- zonder moeiiyk om aan geschikt hya cintenmateriaal te komen in verband met de ongewoon warme dagen van de afgelopen periode. Personeel van de Plantezlektekundige dienst en de Bloembollenkeuringsdienst verzorgde de voorlichting. Het pinksterweekemde is voor de leden van de Katwijkse Reddingsbri gade een zeer druk weekeinde ge weest. Wanneer anderen genieten van hun vrye dagen en profiteren van de geneugten, die strand en zee bie den, zyn deze vrijwilligers trouw op hun post aan de noord of aan de zuid. Zy waken over het welzijn van de baders en rukken op het eerste alarm uit. Die K.R.B.'ers doen het graag. Het is voor hen, om het maar zo eens te zeggen, een hobby. Met hun speedboot houden zy de duizenden zwemmers in de gaten en werken in alle opzichten nauw samen met de strandpolitie, die ook altijd pa raat is. Er komen heel vaak zwemmers en zwemsters in moeiiykheden, omdat zy de gevaarlyke stromingen voor onze kust niet kennen en zich - on danks de waarschuwingen te ver in zee wagen. Met of zonder lucht bed. Dat werk. dat de leden van de red dingsbrigades langs onze kust ge heel vrywillig verrichten, is uniek. Een groot deel van hun vakantie of feren deze mannen en vrouwen, jongens en meisje op om de mede mens te dienen, te helpen als deze in groot gevaar verkeert. Dat stre ven verdient ieders sympathie. Eerste reddingen Tijdens het pinksterweekelnde hebben de K.R.B.'ers de eerste reddingen van dit nieuwe badseizoen verricht. De speedboot rukte zondag van de noordpost uit om een jongeman op te halen, die met zijn luchtbed te ver ln zee was afgedreven. Later op de middag heeft men onge veer twee kilometer uit de kust twee jongemannen gered, die met een kleine boot te ver de zee op waren gegaan en niet meer kon den terugkeren, omdat de boot was omgeslagen. Ook moesten door belde reddlngs- posten vele gewonden verbonden worden, die door glasscherven let sel aan hun voeten hadden opgelo pen. De K.R.B. verzocht de strandbezoe- kers geen lege flessen op het strand achter te laten, maar te werpen in de daarvoor bestemde bakken. Voorschoten: Geboren: Rlmke M, d. v. J. D. H. Haltsma en E. Mledema; Abraham A., z. v. H. Turkenburg en A. J. Kranenburg; Edgar P. M„ z. v. A. H. van der Krogt en M. M. Th. Wis se; Erik, z v. W. A. Keessen en L. L. M. Morel; Ingeborg, d. v. G. Hols- wllder en N. L. Segaar; Agnlta H.. d. v. G. Holswllder en N. L. Segaar; Johanna E.. d. v. D. J. A. van Rees en I. Bakker: Jacob, z. v. J .Roest en J. Roest; A. A. M.. d. v. A. J. Vreeswijk en C. A. M Houtman; Tanja, d. v. W van der Waard en C. C. Dekking; Geert 8. A z v. O. Eerkens en A. P. J. Pas; Maria J., d v. F. A. Vincenten en A H. G. Noordhoven; Manon. d. v E Schaperkotter en B. Leefmans; Wllhel- mlna C. M., d. v. W. C. Beurze en W F. van der Post; Nlcolette M. C., d. v F. C. van den Berg en M. M. W. Bre- dero; Karin, d v. R. H. M. Berkhui zen en A Oosterman; Mark P.. z.v J. H. Hammer en D. Westerman; Johan nes G.. z v. J van Bemmelen en C. G. Vlekke; Richard F., z. v. Th. J A J. Woltars en van P. C van der Ham. Ondertrouwd: Joseph N. J. van der Geest en Johanna P. Schouten, te Lel den; Gerardus C. M. van Nlekerk te Warmond en Theodora Vreeburg: Ja cobus W. A. Romeljn te Wassenaar en Johanna G. M. Meijer. Getrouwd: Salvatore Plicato en Helena J Brussee; Pleter S Rhyns- burger te 's-Gravenhage en J. B Borgeling; Jacobus J. Maas te Lelden en Maria C. Swagerman. Overleden: Hendrik Koren, oud 51 Jaar; Lamberta A. Affourtlt. oud 82 Jaar.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15