4% tot 6 Kamer verontrust over Griekse staatsgreep N.P.D.-congres afgelast Vaticaan tegen minirok Half mh voor steun aan mijnen keuze uit spaarvormen met Neurenberg achtte z'n reputatie bedreigd MET EEN ENKEL WOORD dóe ^Qgenclci g S a 10 9 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 11 MET,. Grote meerderheid voor motie (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gisteren haar verontrusting uitgesproken over de militaire staatsgreep in Grieken land. In een motie, die met grote meerderheid werd aanvaard, deed het parlement een beroep op de re gering om samen met de andere partners in de Raad van Europa, de EEG en de NAVO, al het mogelijke te doen om het lijfsbehoud van de politieke gevangenen in Griekenland te verzekeren, hun vrijlating te be vorderen en te streven naar een spoedige terugkeer naar democrati sche verhoudingen in dit land. De motie, die was ingediend door de socialist mr. M. van der Stoel, kreeg de steun van 8 van de 11 par tijen in de Kamer. Alleen de Boe renpartij, de Staatkundig Gerefor meerde Party en het Gereformeerd Politiek Verbond stemden tegen. De boeren vonden het nog te vroeg om de situatie in Griekenland goed te kunnen beoordelen. De staatkundig gereformeerden wilden zich niet be moeien met wat zij een binnenlandse aangelegenheid van Griekenland noemden. De heer Jongeling van het G.P.V. had principieel bezwaar te gen de verwyzing in de motie naar de rechten van de mens. Aantasting In de motie sprak de Kamer na melijk haar verontrusting uit over de aantasting van de democratie en de rechten van de mens in Grieken land en gaf hij de regering in over weging by de Europese commissie voor de mensenrechten een klacht te gen Griekenland in te dienen we gens schending van de Europese con ventie tot bescherming van de rech ten van de mens. Minister Luns maakte tegen de motie geen bezwaar, maar bleek er ook geen behoefte aan te hebben. Hy had er eerder in het debat al geen twyfel over laten bestaan dat de wyze, waarop in Griekenland de parlementaire en grondwettelyke rechten buiten werking zyn gesteld, afkeurt. Het kabinet heeft terstond na de staatsgreep contact opgeno men met de andere partners in de N.A.V.O. voor een gezamenlyke ac tie. Dire interventie van Nederland se zytk: heeft echter niets opgeleverd, omdat 4e meeste partners in een der- geiyke actie geen heil zagen. De re gering wil nu volgens mr. Luns langs directe weg proberen de Grieken te helpen de weg naar de parlementai re democratie terug te vinden. Minister Luns bleek voor een ge- meenschappelyke actie op dit mo ment geen mogelijkheid te zien. Wel verklaarde hy zich bereid te onder zoeken of het zinvol kan zyn om by de Europese commissie voor de men senrechten een klacht tegen Grie kenland in te dienen. De bewinds man achtte verbreking van de asso ciatie van Griekenland met de EEG niet mogelijk. Evenmin zag hy veel kansen voor een voorstel tot schor sing van Griekenland als lid van de Raad van Europa. Opschorting van de defensiehulp komt volgens hem niet in aanmerking, omdat Neder land wat dit betreft tot nu toe al in gebreke is gebleven. Volgens mr. Luns is een erkenning van het nieuwe bewind voor de re- Documentatiecentrum Het communicatie en oriëntatiecen trum voor Kerk en Wereld „De Hors- tink" te Amersfoort en de „St. Willi- brord vereniging" zyn bezig met de opbouw van een documentatie- en in lichtingencentrum. Dit centrum is doende een documentatie aan te leggen o.a. inzake oecumenische vraagstukken, problemen van kerk en wereld en - in het kader van werkgroep 2000 - over toekomstden- ken. Het betreft hier zowel het do cumenteren van literatuur als het samenstellen van dossiers over be langrijke actuele gebeurtenissen. van het Griekse regime, dat er een kabinetswisseling heeft plaats gehad en daarop slechts met een ontvangstbevestiging gereageerd. De Nederlandse ambassadeur in Athene heeft de gebruikelijke felicitaties achterwege gelaten. ADVERTENTIE JQ NEDERLANDSCHE VlD MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! De extreem-rechtse Nationaal De- mocratische Partij in Duits- j FllStlÖf land (NPD) heeft gisteren haar po- gingen opgegeven om een buitenge woon partycongres te houden, nu |151£|f* IiiiÏq" na Wiesbaden ook Neurenberg zijn deuren voor de partij gesloten heeft. Het congres werd afgelast, ondanks j het feit, dat de rechter had be paald. dat de NPD haar congres in het Neurenbergse Jaarbeursgebouw kon houden. Minister Luns en enkele kamerleden hebben gisteren hun blijdschap uitgesproken over het feit, dat onze correspondent in Athene, drs. F. van Hasselt. onge deerd uit Griekse gevangenschap in ons land is teruggekeerd. De- baardige drs. Van Hasselt, die eerder op de dag ivas gehoord door de vaste kamercommissie voor Buitenlandse Zaken woonde gistermiddag in de Tweede Kamer het debat over Grieken land bij. gering geen probleem, want er valt niets te erkennen. De regering heeft kennis genomen van de mededeling Op het congres zouden nieuwe functionarissen gekozen worden voor de de door interne twisten ver scheurde party. Vorige week weiger de de gemeente Wiesbaden een ver gaderruimte beschikbaar te stellen, een voorbeeld dat door Neurenberg gevolgd werd. De gemeente deelde mee, dat pro testdemonstraties en gewelddadighe den dreigden en verbood het con gres om straatgevechten en schade aan de vergaderzaal te voorkomen. De NPD had de rechter er al by gehaald, toen het partybestuur ten slotte besloot het congres af te ge lasten. Een uitgave van het Vaticaan heeft vandaag verklaard, dat de R.-K. Kerk ,.de minirok niet kan goedkeuren". Motie moet geen schandaal veroorzaken In het weekblad „Osservatore della domenica" schreef de voor aanstaande theoloog mgr. Ferdi- nan Lambruschine..Het lijkt bijna een wedstrijd in allerkortste kleding die zoveel van het vrou welijk lichaam onbekend laat als maar mogelijk is. Dit schijnt hei lichaam te verheffen en de schoonheid ervan te benadruk ken. In werkelijkheid verlaagt het de vrouwelijkheid en de vrouwen zelf". Dit, was het eerste commentaar van het Vaticaan op het verschynsel mi nirok. Vyf dagen geleden verscheen filmster Claudia Cardinale op een pauselyke audiëntie in de St. Pie terskerk in een zwarte minirok. Deze ninirok in aanwezigheid van de Paus deed veel stof opwaaien in Ita lië. Mgr. Lambruschini onderstreepte, dat de kerk geen tegenstander was van moderne mode. Maar de mode moet geen schandaal veroorzaken of „dierlijke instincten" opwekken. De regering verwacht, dat de uit gaven voor steun aan de gehele mijn industrie in de periode van vijf jaar van 1966 tot en met 1970 ruim 500 miljoen gulden zullen bedragen, waarvan een kleine 400 mijoen gul den ten behoeve van de particuliere mijnen. Zy zegt dit in een by de Tweede Kamer ingediend wetsvoorstel tot wyziging van de begroting van Eco nomische Zaken voor dit jaar. Deze begrotingswyziging heeft betrekking op de steun ten behoeve van de steenkolenmynen. Voorgesteld wordt de begrotingspost voor uitgaven ten behoeve van de steenkolenmynindus- trie te verhogen van 45 miljoen tot 160 miljoen gulden. Van dit bedrag is 65 miljoen bestemd voor steun over het jaar 1966., 85 miljoen voor 1967 en 10 miljoen voor rente over de steunbedragen 1966 en 1967, die 18 maanden na het verstrijken van he* Soekjaar worden uitbetaald De minister van Economische Zaken wyst in de memorie van toe lichting op de toezegging-gedaan in de nota inzake de mynindustrie en de industriële herstructurering van Zuid-Limburg. Aan de particuliere mynen zal indien nodig per ton ge produceerde kolen een uitkering wor den verstrekt «de z.g. „subjectieve steun"). Deze hulp wordt verleend teneinde om deze mynen in staat te stellen de produktie voort te zetten zolang de regering, dat met het oog op de werkgelegenheid en de voor ziening met huisbrandkolen gewenst acht. Deze „subjectieve steun" komt naast de z.g. „objectieve steun", die aan de mynindustrie in haar geheel ten goede komt. De objectieve steun is bedoeld als een vergoeding van de kosten van de sociale zekerheid voor de mynen, voorzover die hoger zyn dan die van de overige indus trie. Hiervoor is tot en met 1970 een jaariykse vergoeding van 40 miljoen gulden toegekend. „Als pleitbezorger en woordvoer der der vryheid", schreef hy, „maakt de kerk zich ongerust dat die vry heid in bandeloosheid ontaardt. De eersten die onder de gevolgen zouden lyden, zouden de vrouwen zelf zyn en niet alleen die her senloze vrouwen die een zogenaamde non-conformisme aan de dag leggen maar in feite meer lyken op apen door de grilligste uitwassen der mode over te nemen maar ook vrouwen Adolf von Thadden. de vice-voor zitter van de NPD, gaf de afgevaar digden die voor de vergaderzaal ston den te wachten de raad „rustig en vreedzaam" naar huis te rijden en zich niet te laten provoceren door anti-NPD demonstranten. Voor een groot spandoek met de leus „Onze hoop nationaal demo craten" verklaarde Von Thadden tot de juichende afgevaardigden: „Alles dat ons niet vernietigd maakt ons harder". Von Thadden en zyn volgelingen hadden het congres oorspronkeiyk by eengeroepen om party-voorzitter Thielen af te zetten, Bhielen, die als gematigd wordt bescnouwd, was in conflict gekomen met Von Thad den die hy beschuldigde van een ex tremistische invloed binnen de par ty. Kort voor het congres kondigde Thielen echter zyn aftreden en op richting van een nieuwe rechtse groepering, de Nationale Volksparty, aan. De NPD besloot toen van het con gres af te zien, omdat de huidige partyfunctionarissen, na Thielens vrijwillig ontslag, de party kunnen leiden tot de normale conventie, die in het najaar wordt gehouden. De gemeente Neurenberg verklaar de. dat het gevaar van botsingen niet alleen van buiten, maar ook van bin nen de party kwam. Een gemeente woordvoerder zei dat het afgelasten van het congres de stad voor een ramp gespaard had. Neurenberg, waar vroeger reusachtige nazi-con gressen werden gehouden, vreesde dat de NPD zUn reputatie geeji goed zou doen. Woensdagavond heeft in Neuren berg een massale protestbetoging plaatsgevonden tegen de NPD. De burgemeester van Neurenberg, Urschlechter, wiens stadsbestuur het NPD-congres onmogelyk heeft ge maakt, sprak tot een menigte van naar schatting 1000 personen: „Wy streven ernaar Neurenberg los te maken van de Reichspartei- congressen en van de rassenwetten". De burgemeester vergeleek de NPD met de nazi's die, zo zei hy, Duits land in de tweede wereldoorlog tot vrijwel totale verwoesting hadden ge voerd. Een tweede spreker, Strothmann, van de grote Duitse federatie van vakverenigingen, eiste verbod van de NPD, die zo zei hy „de byl wil leg gen aan de wortels van de democra tie". Een grote politiemacht was op de been ter voorkoming van mogeiyke incidenten. Twee personen werden gearresteerd. Verlaging Belgisch bankdisconto De Belgische Staatsbank heeft het bankdisconto gisteren met 1/4% ver laagd tot 4,5 c\ Dit is de derde verlaging van het disconto sinds het begin van dit jaar. Op 2 februari en 23 maart ging er eveneens een kwart procent af. België wil de internationale ten dens naar lagere rentevoeten zo snel mogelijk volgen. BINNENLAND: Atelier sluit De N.V. Ducon sluit volgende week vrydag haar confec- tiebedryf voor pantalons in Rossum. een gemeente in de Bommelerwaard onder de rook van Den Bosch. In to taal worden 25 meisjes voor de keus gesteld in Tilburg of in België te gaan werken, waar Ducon ook ate liers heeft, of ontslag te nemen. De die de idealen van eerlykheid, ernst I reden van de sluiting van de fabriek en ingetogenheid trouw blyven". vreemd genoeg in deze tijd Hij zei dat een vrouw moet trach- 1 een tekort aan personeel. In Rossum ten niet alleen haar ouders en wanten te behagen, maar ook de man die haar tot bruid neemt en de kinderen die van haar voorbeeld zul len leren. Al deze mensen zien haar het liefst ingetogen en zuiver1 zei hij. „De kerk streeft er naar een bij drage te leveren tot handhaving van deze fundamentele waarden en kan daarom de minirok niet goedkeu- Doop door onderdompeling Tydens de te Drachten gehouden algemene vergadering van de Unie van Baptisten Gemeenten in Neder land, onder leiding van ds. W. Veenstra te Amsterdam werd o.a. be sloten de benoeming van de heer Jo sé Parraga te Enschede als evange list onder de in Nederland werkza me Spaanse gastarbeiders opnieuw met één jaar te verlengen. Uitvoeri ge aandacht werd besteed aan een advies van de Commissie Theologisch Beraad Inzake de doop. Tydens de bespreking van dit advies werd inge gaan op de principiële vraag of de baptistengemeenten, die de doop door onderdompeling als de bybels legi tieme doopvorm beschouwen, ook de doop, die in een andere gemeenschap niet door onderdompeling werd vol trokken in incidentele gevallen kun nen aanvaarden. De Commissie Theologisch Beraad, die in het advies als haar mening uitsprak, dat deze vraag onder bepaalde voorwaarden bevestigend beantwoord moest wor den, beoogde met haar beschouwin gen een fundamentele bespreking over deze materie. Er werd over dit advies vruchtbaar van gedachten gewisseld en daar de algemene vergadering ten aanzien van theologische kwesties geen enkele bevoegdheid bezit, wordt verwacht dat het gesprek over dit on derwerp in de gemeenten en de kerke raden zal worden voortgezet. In voorbereiding is een landeiyke evangelisatie-campagne welke de ge meenten in 1969 hopen te houden. Als unie-predikanten werden aan vaard ds. J. van de Geer (Noordber- gum), ds. O. Oldenburger (Vrooms- hoop) en ds. G. H. W. Pflaum (Har- lingen). Ten aanzien van een reor ganisatie-voorstel, dat o.a. bedoelde de stichting van een Centrale Kas de voorgangerssalarissen, werd besloten de besprekingen op te schor ten tot volgend jaar. zouden 50 meisjes tewerk kunnen worden gesteld, maar de directie heeft er nooit meer dan 25 kunnen krijgen. Roofoverval In de Colsterlaan in Heiloo is gisteren de 50-jarige heer P. Ursem (een hartpatiënt) door een jongeman overvallen en de hals dichtgeknepen en beroofd van 400 gulden plus een spaarbankboekje. De dader, een plusminus 19-jarige nam de vlucht op een damesfiets. Hij is nog niet gearresteerd. De heer Ursem is met een taxi naar huis ge bracht, waar hy een spuitje heeft gekregen. Tevoren was hy naar de bank geweest om geld te halen. Daarna ging hij een boswandeling maken, waarbij hij is overvallen. De politie kon nog niets naders zeggen. Eerste solovlucht Mr. P van Vollenhoven, echtgenoot van prinses Margriet, heeft gistermiddag van het vliegveld Hilversum af zyn eerste solovlucht gemaakt.. Die vlucht is prima verlopen en hij heeft een mooie landing gemaakt. Voordelig saldo De ambachts manifestatie „By de tyd" die vorig jaar juni in Utrecht is gehouden, heeft een voordelig saldo opgeleverd. Dit is gisteren meegedeeld door de voorzitter van het hoofdbedrijfschap ambachten, de heer H. Harmeyer, tydens de in Den Haag gehouden bestuursvergadering van dit hoofd bedrijfschap. De heer Harmeyer voegde er nog aan toe, dat op 19 mei de liquidatie vergadering van deze ambachtsma nifestatie zal worden gehouden. Dan zal ook blyken hoeveel het voordelig saldo bedraagt. Van balkon gevallen De 65- jarige mevr. D. C. H. Kemper-van der Beek is gisteren tydens 't ramen wassen ten huize van haar dochter aan de Erasmusweg in Den Haag van het balkon van de eerste etage gevallen. Met ernstig letsel aan het hoofd werd de vrouw naar de Ursulakliniek in Wassenaar overgebracht, waar zy korte tyd later overleed. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzon den. De data, waarop de correspon dentie uiteriyk ter post moet zyn be zorgd, staan, tuusen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Rio Corrientes" (19/5); Australië: „Regenstein" (15/5); Bre zilië „Graveland" (17 5); Canada: „Polydora" (16/5); Chili: „Maren Skou" (16/5); Indonesië „Essen" (20/5); Kenya, Oeganda, Tanganji- ka: „La Bourdonnais" (19/5); Ned. Antillen: .Ulysses" (16/5); Nieuw- Zeeland: „Mystic" (15/5); Suriname: „Oranje Nassau" (17/5); Verenigde Staten van Amerika: „Gorredyk" (17/5), „American Rover" (19/5); Z. Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Annenkerk" (17/5). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren BUITENLAND: Kustvaarder gestrand De Ne derlandse 328 ton metende kustvaar der .Raket" uit Groningen is gister morgen vroeg in de mist by de Pan ne aan de Belgische kust gestrand. Het schip, dat heel wat bekyks trok va«n kampeerders, slaagde er later op de dag in op eigen kracht weer vlot te komen. De .Raket" was op weg van Londen naar Antwerpen. Brandt in Tokio De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Brandt is per vliegtuig in Tokio aangekomen voor een bezoek aan Japan van negen dagen. Hy zal o.m. besprekingen voeren met Japanse re-" geringsfunctionarissen en met de Westduitse ambassadeurs in Azië. Nieuwe regering in Irak Presi dent Arif van Irak heeft gisteren een nieuwe regering gevormd. Hy is zelf premier en er zyn vier vice-pre miers. Een van deze vier is een Koerd. Zoals bekend vechten de Koerden, die in het noorden van Irak wonen, al jaren voor meer zeg genschap in het bestuur van hun landstreek. Gevecht om stuk land Op de Molukken zyn verscheidene perso nen gesneuveld in een gevecht, dat voortvloeide uit een geschil over een stuk land. Dorpelingen gingen elkaar te lyf met messen en speren. Naar Antara meldt zyn zeker twee dor pen verbrand. Films verbrand De Indonesische overheid heeft honderden Ameri kaanse films verbrand, die volgens een militaire woordvoerder in Dja karta „de geest van de jeugd hebben vergiftigd". Het zijn vermoedelijk films over misdaad en sex, die al voor de staatsgreep van oktober 1965 in beslag zyn genomen. Schoolkwestie in Beieren De landdag van Beieren heeft met 94 tegen 73 stemmen, by 13 onthoudin gen in eerste lezing afwyzend be schikt op een socialistisch wetsont werp, dat beoogde de byzondere scho len te vervangen door openbare scho len. Aangezien voor aanvaarding van het voorstel een wyziging van de grondwet nodig zou zyn. was een meerderheid van twee derden nood- zakelyk. Schoollokaal ingestort Dertien meisjes zyn om het leven gekomen in Tadjoeng Poera op noord-Suma- tra toen het schoollokaal, waar zij verbleven, instortte. DONDERDAG Bejaardencentrum Haagwijk: Bevol kingsonderzoek t.b.c. 912 u. voorin. Café „Elgenzorg": Jaarverg. en filmavond Selskip Frysl&n. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. MarekerkIngebruikstelling ge restaureerde orgel. 8 uur nam. Rest. De Doelen. Ledenvergadering 3 ^ctober-vereenlglng. 8 uur nam. Stadhuis: Ledos Jongerenparlement. Ver W. de Zwygerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. Voorschoten: Excursie K. en O. naar Kasteel Duivenvoorde. 8.30 uur VRIJDAG Bejaardencentrum RoomburgBe volkingsonderzoek t.b.c. 912 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 10: Discobal Tienerso ciëteit ,,'t Venster". 8 uur nam. Hockey-kantine Roomburg Jazz So ciety Folk Beat 14. Optreden van Haagse combinatie. 9 uur nam. van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Ryn 5): Spr. de hr. F. A. L. Poeteray. 2 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr. Diender. 10.30 uur DINSDAG Komtngskerk (bijzaal)N.C.V3. (Noord). Spr. ds F. D. Emous over „Mogen onze kinderen zelf hun ge loof bepalen?" 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Leldse Smal film Liga. Films door leden van de Rotterdamse Smalfilm Liga. 8 uur Stadsgehoorzaal: Commissie Jeugd- vakanttebezigheden. Kindercabaret Capriolen". 10 uur voorm. en 2 uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds' Ned. Gemeenten. 78 uur nam. WOENSDAG Universiteit: Centre culturel fran- Calse. Lezing over de filosoof Albert Schweitzer. 8 uur nam. BIOSCOPEN Trlan ,PlaygM", 18 Jaar. Dage- l(]ks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Studio „Operatie Golden Car", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Re\ ..Het eiland der worgers", 14 laar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag en maandag 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur. Luxor „Happening op de maan". 14 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur Zondag en maandag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur Camera „De eend en de cadiillac. a 1. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon. dag en maandag 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur Lldo „Samen uitsamen thuis". a. 1. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Astru. Wassenaar Vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur „Een wereld zonder schaamte". 18 J. Zondag 8 uur. Maandag 2.30, 7 en 9.15 uur „De verknipte melkboer", a. 1 DAGELIJKS Schuttersveld: Drive-in cinema „Re- nault-Vision". 8.15 en 9.30 uur nam 's zondags gesloten. (Tot 20 mei). Galerie Walenkamp: Expositie Kris- tlans Tonny. Geopend 115 uur; zon dag en maandag gesloten. (Tot 27 mei). TENTOONSTELLINGEN Bedrijfskantine Koningsveld (J. van Oampenlaan la): Expositie André Francois. Werkd. 1011.30 uur voorm •n 3—5 uur nam (tot 19 mei) 1-6 uur Lakenhal: Tentoonstelling Picasso recente grafiek. Werkd. 10 uur voorm. 5 uur; zondag 1—5 uur nam. (tot 21 mei). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk": Molenmuseum, ge opend cliinsdag t/m. zaterdag 10 uur voorm.5 uur nam. Zondags 15 uur nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum vooi Volkenkunde Tentoonstelling: „Ball. beeld en droombeeld". Geopend dagel(|k8 iO— 17 uur: 's zondags 1317 uur (tot 1 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten van Kyösai. Dagelijks 1017 uur; 's Zondags 1317 uur. Aardbeving in Celebes De ai beving van vorige maand in zuid- Celebes heeft aan 78 mensen het le ven gekost, zo meldt Antara. De ma teriële schade bedraagt 235 miljoen gulden. Straalvliegtuig neergestort Een Westduitse jachtbommenwerper van het type Fiat-G-91 is gisteren neer gestort in de omgeving van Olden burg in Nedersaksen. De piloot wist met zyn schietstoel het toestel te verlaten, maar overleed later aan zyn verwondingen. Beroep van De Gaulle President De Gaulle heeft zich persoonlyk tot president Barrientos van Bolivia ge richt met het verzoek het leven te sparen van Regis Debray, een Fran se leraar en aanhanger van Castro die in het Boliviaanse gebied waar de guerrillastrijders opereren, door Boliviaanse regeringstroepen is ge arresteerd. De Gaulle zou in zyn brief gewezen hebben op de jeugd van Debray. die 26 jaar is. Rijksmuseum voor Volkenfe, (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; 'ij dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de gesel, nis der natuurwetenschappen: 104 uur, zond. 14 uur. Wassenaar: (Kunstaaal Ht. Tentoonstelling aquarellen Mai Kemper. Geopend maandag t/m, terdag 10 uur voorm.5 uur i bovendien dinsdag 810 uur ni t/m. 17 mei. Geopenc voor spoedeisende len: Apotheek van Drie6um, Ma: t-1. 20406. d Apotheek R. v. Breest Smallej Vi te Leiderdorp en Apotheek Voer ten zijn de gehele week geopea »'1 Weekelndedlenst der huisarts h Zaterdagmorgen vóór 12 uur plege men de eigen hulsarts. Na zaterdagmiddag 12 uur op dokterstelefoon 22222. B(J geen gehoor van uw hulsa^ specialist (of diens waarnemer! men voor spoedgevallen dokteif HAAGS AGEND (Van donderdag 11 mei t/m woensdag 17 mei) fti DONDERDAG 11 MEI VI Joseph's Place, 22.30 uur: Cs\t)C Mojo o.l.v. Berry James. in Kurzaal, 20.15 uur: Het Ned. Kj erkest o.l.v. Szymon Goldberg Evangelisch Lutherse Kerk. 20iva Wlm van der Panne, orgel. VRIJDAG 12 MEI „Het Paradijs", 23.30 uur: groep Haagsche Comedle: „Het van de Boze". mi Theater ln de steeg, 21.00 uunr, baret „Salvo". ZATERDAG 13 MEI ve Kon. Schouwburg, 20.15 uur: l sche Comedle: „De vrouwen van;01 Je". i Dillgentla, 14.15 uur: Arena: on kleine en de «rrote koning"; 20.15 De Nieuwe Komedie: „De dlenö en „Een beetje pijn". pr Poppentheaters Guldo van ito 14.30 uur: „Het yzeren hek evr vuurrode vis"; Frank Kooman, i't. uur: „Mimi, de wonderkat". 6U Theater in de steeg, 21.00 uurllh baret „Salvo". ZONDAG 14 MEI Kon Schouwburg, 14.00 uur: 1-. sche Comedle: Je kunt 't nooit IV ten"; 20.15 uur: Haagsche Com11 ,,'n Zondag in New York". Dillgentla, 14.15 uur: Toneel» Arena: „De kleine en de grote kcifri De Nieuwe Komedie: „De dienifc en „Een beetje pyn". Poppentheater Guido van Deth, uur: „Het IJzeren hek en de vuufao vis". MAANDAG 15 MEI va Kon. Schouwburg: 14.00 uur- >m( sche Comedle „Lied in de schemer 20.15 uur: Haagsche Comedie: „Iki Mloussov". (Jee Dillgentla. 14.15 uur: Arena: on kleine en de grote koning"; 20.15ip( 20.15 uur: De Nieuwe Komediej dienstlift" en „Een beetje pijn". p Theater in de stee^: 20.30 uur: op der Wijnstok en Vijgeboom", spj muziek uit ktbboetz en sjtetl. DINSDAG 16 MEI va Kon. Schouwburg, 20.15 uur:L-, Comedle: „In wankel evenwicht Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur he neeljjroep Studio: „Verboden t-ofllm en 1, 2, 3 Buutvrij". ^pjHgentia H.iS uur: Toneel,* Csnii Arena: „De zilveren flets". Joseph's Place, 22.30 Mojo. Openluchttheater „Zuiderpark", L. uur: Swiebertje. Bromsnor, Saarv Theater in de steeg: 20.30 uur:i der Wijnstok en Vijgeboom", spim: muziek uit kibboetz ln sjtetl. N< WOENSDAG 17 MEI zo Kon Schouwburg, 20.15 uur!^„ Dans Theater. Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur neelgroep Studio: ..Verboden t<#bl: en 1. 2. 3 Buutvrij". vn Zuiderpark. 14,00 uur: Klnderl," „Het kraaiennest". J~ HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: Flint vecht met vrouwenjm Asta: Dokter ZJlvago, 14 J. Bijou: Lllith, 18 J. te j(aarleraUn homme en une femo^ Cineac: Naakte onsohuld, a l. Wl City: Liefde voor twee weken, li Corso: Harem Holiday, a.l. 1 Du Midi: Gangster-lady, 14 j. Euro Cinema: Sound of music, I Flora: 7 guns for the MacGregorsJ Hollywood: 100.000 dollar voor B Krlterlon: Pierrot le Fou, 14 j. Metropole-TuschinsklVersieren c Italiaans, 18 J. 14* jaar Vuurdoop op d« Yangstel Olympia: De eend en de cadillac., Passage: Samen uit, samen thulj Rex: The double man, 14 J. 1 Roxy: Zeven tegen allen, 14 ^,e,1"po®.tPle knotsgekke kerels lil vliegende kratten, a.l. faar*i0 1UXe: The dead'ly afd Thalia: Operatie opion, 14 j. West-end: Warenhuis op stelten] WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) a t s Amsterdam onbew. 22 10 Den Helder onbew. 15 13 V penburg licht bew. 23 IS VUssingen Eelde onbew. 22 i: onbew. 22 De Bilt onbew. 24 li Twente onbew. 24 Eindhoven 24 i: Z.-Limburg onweer 23 li Helsinki lioht bew. 16 Stockholm onbew. 18 4 Oslo geh. bew. 14 Kopenhagen onbew. lri Aberdeen geh. bew. 15 Brussel licht bew. 26 14 Luxemburg onbew. 25 12 Parijs licht bew 25" 10 Bordeaux licht bew. 13 Grenoble zw. bew. 27 Nice onbew. 23 15 Beriyn onbew. 24 26 12 Frankfort onbew. 11 "nchen licht bew. 24 Zürich onbew. 24 6 Genéve half bew. 23 6 Locarno geh. bew. 23 12: Wenen zw. bew. 23 10 Innsbruck onbew. 25 6 Belgrado onbew. 25 15 Athene half bew. 27 licht bew. 20 Barcelona half bew. 18 12 Madrid 16 i« Ma llor ca geh. bew. 23 14 Lissabon zw. bew. 19 12:

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2