a Israel heeft vertrouwen in zijn eigen kracht >rste paal voor 90 woningwetwoningen Gebrek aan eenheid in Arabische staten Speciale veilingen van perkplanten LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 len Ion de 's Heerenbergstraat n Wassenaar houder mr. N. W. A. Brink gistermiddag op een terrein Ie 's Heerenbergstraat tussen Urlengde van de Starrenburg- n de Oostdorperweg in Was- de eerste paal geheid voor een woningwetwoningen, die door woningbouwvereniging „St. rordus" zal worden gebouwd, wethouders dr. J. J. M. Veraart vrouw A. J. Ie Coultre-Foest en ntesecretaris E. F. Zwartelé met bestuursleden en oud-bo lleden van de bouwvereniging, oe de wethouder, getooid met ritte helm, de heimachine in ig stelde. De eerste paal ver met een opmerkelijke snel- n de bodem. I woningbouwvereniging heeft de plannen voor deze woningen pech gehad. Er waren plannen ikt op grond van nieuwe wen- voorschriften voor woning- ningen. Er zouden wat ruime- inlngen worden gebouwd met neer comfort. Maar plotseling dat die nieuwe wenken en ihriften weer waren inge- In alleryi werd door het van architect ir. W. Wissing jwijzigd plan gemaakt, dat omdat de termijn intussen ■eken was, geen genade kon i bi] de hogere instanties, die rer te beslissen hebben. Verwoede strijd «vereniging en gemecniebe- hebben daarna een verwoede gestreden om olsnog de verels- dkeuringen en contingenten te jgen en dat is tenslotte gelukt, wonder dus, dat het bestuur t bouwvereniging van het hei- II de eerste paal een wat fees- gebeuren heeft willen maken, at wethouder Brink zijn werk ii had begaf het gezelschap laar restaurant „De Schulpwei" Ie Katwijkseweg. Brink wenste het bestuui van uuwvereniging geluk met het dat dit bouwplan toch nog gekomen is. Hij merkte op, woningbouwvereniging, die nu aal 541 woningen bezit waar in de na-oorlogse jaren 429 gebouwd al langzamer- tot de grotere bouwverenigin- an worden gerekend. Hij richt- h tot de heer J. H. van der die bij de oprichting van de ging in 1919 de eerste voorzit- OEGSTGEEST rvergadering <sf)rfbalclub Fiks christelijke korfbalvereniging in Oegstgeest had een goed mjaar met hoogtepunten als cro-toernooi, het toernooi op Ivaartsdag, de boottocht en de vond. De pupillen, adspiranten nioren zijn degenen, op wie de ging in de toekomst moet bou- Mijn wens is, dat we binnen terug zijn in de hoofdklas- Idus drs. P. van Veen tijdens arvergadering van de korfbal- Fiks in het Rijnlands Lyceum, heer Van Veen trad voor èèn af als voorzitter. In zijn plaats gekozen de heer L. Wielhou- Voor secretaris K. Anholts werd md de heer S. van Berkum. estuur bestaat nu voorts uit de Ouwersloot, H. Thobé en yboer en de heren F. de Gruil, irstens. J. van Berkum, P. Hey- (wedstrjjdsecretaris), K. Haas- T. Anholts en K. Anholts. lediging van vriend taatslioofd 'roces-verbaal tegen leraar na teach-in Bonze Enschedese correspondent) p teach-in „22 jaar na de bevrij- I vry?", vrijdagavond in Almelo Jjjden heeft voor èèn van de ■Weden een onplezierige nasleep, jjen discussie met kapelaan P.M. "p* over de vrije meningsuiting 'en democratie, zei een geschiede- leraar, verbonden aan een ly- ..Ik wil hier met nadruk in i openbaar verklaren, dat John- naar mijn mening een moorde- R is". officier van justitie, mr. J. Ha- ftkel, heeft de politie opdracht pen terzake een onderzoek in te Pen en procesverbaal op te raa- I tegen de leraar wegens het be teen van een bevriend staatshoofd wn openbare bijeenkomst. Giste- werd proces-verbaal opgemaakt, geschiedenisleraar, die in Alme- 'oorzitter van de P.S.P. is, zei ochtend ten zeerste verbaasd te over het voornemen van de po- Hij wist er nog n iets van. kht het zo zyn, dan kan ik zeg- dat ik het ernstig betreur dat I in een politieke discussie over tttieke onderwerpen, waarbij als p stond het recht van de vrije pngsuiting, niet mogelijk is een pek oordeel te vellen. Als zoda- is deze uitspraak bedoeld". ter was. De bouwvereniging is voort gekomen uit de toenmalige rk Volks bond het tegenwoordige Ned. Katho liek Vakverbond. De wethouder prees de activiteit van de bouwvereniging die in de toekomst een belangrijke bijdrage zal gaan leveren aan de oplossing van de woningnood. Na dit plan voor 90 woningwetwoningen staat een nieuw plan voor 240 woningwet woningen op stapel. De voorzitter van St. Wilibrordus de heer A. C. Duijvesttjn, toonde zich dankbaar voor de ondervonden me- derwerking. Hij constateerde, dat er sinds ongeveer 1960 een wijziging ten goede gekomen is in het woning bouwbeleid van de gemeente. Ook hij sprak waarderende woorden aan het adres van de heer van der Holst en zijn mede-pioniers, die in 1919 de grondslag legden voor deze bouw vereniging, die niets liever wil dan in een zo hoog mogelijk tempo me dewerken aan de oplossing van de woningnood in Wassenaar. Postduiven vlogen postduivenvereniging „Het Oosten" hield een wedvlucht vanaf Quierrain. In het concours waren 389 duiven. De uitslag was: P. Nop- peren Zn. 1. 3. 7. 10; F. Bouwman 2.; J. Smits 4. 9.; A. ter Haar 5;. A. Zwart 6.; H. v. Klaveren. 8 De vereniging „Leiden en omstre ken" organiseerde eveneens een wed vlucht vanaf Quierrain. In concours waren 1722 duiven. De afstand was 205 km. De uitslag: 1, 2 en 3 J. Admiraal; 4. M. de Lange; 5. W. v. Zanten; 6. Gebr. Geyteman; 7. A. v. Noord sr.; 8. Gebr. de Mooy; 9. W. Heems kerk; 10. J. Admiraal; 11. L. Drost; 12. P. Noppe en zn.; 13. F. Zwart; 14. W. v. d. Niet; 15. P. Wolvers; 16. L. Gijsman; 17. P. Wolvers; 18. F. Bouwman; 19. P. Noppe en zn.; 20. M. Noordervliet. Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor de volgende examens: kandidaats geschiedenis de heren V. L. Schipper (Rijswijk) en J. D. Win- senius (Delft)doctoraal geschiede nis de heer P. P. v. Leeuwen (Lei den). 111 Tob de Bordes brengt solotoneel uit roeping. Hij gelooft in de kracht van de voordracht en in de met de pen door kunstenaars beschreven omstandigheden. Hij leeft zich volkomen in, daar door geraakt hij soms ontroerd door zijn eigen voordracht en wordt deze iets te sterk benadrukt. Dat is een schoonheids foutje, het is hem vergeven. In kasteel Duivenvoorde te Voor- tretten van mensen in hun zoeken schoten bracht hij gisteravond een programma in het kader van de be zettingsjaren. „Masscheroen 1941" van W. A. P. Smit, dat in 1941 werd geschreven en clandestien in de be zettingsjaren in druk verscheen. Het is de aanklacht van de duivel bij God. Een aanklacht tegen de mens en tegen Gods beleid. Geïnspireerd door het wagenspel „Masscheroen", dat voorkomt in het mirakelspel „Mariken van Nieumeghen". De duivel klaagt God aan. Niet omdat de duivels verdoemd zijn, maar omdat God met twee maten meet. Eerst heeft de mens God be ledigd. daarna verloochend, maar nu gelooft de mens zelfs niet meer in God en toch blijft God de mens be hoeden. Een engel van God weerlegt de aanklacht en vertelt, dat de mens een kind van God is, God straft als vader. Wanneer de duivel zijn laatste troef uitspeelt en zegt: „U noemt een distel op een vuilnisbelt een bloe menveld". Dan spreekt Christus het verlossende woord en praat over de liefde. Een begrip dat de duivel, on bekend is en de duivel keert terug naar de hel, de wereld van 1941 en nu. Want God laat zijn mensen vrij, het zijn zijn kinderen en by een gebiedend verbod worden kinderen slaven en dat wil God niet. „Masscheroen 1941" werd ingeleid met een aantal kleine gedichten, por- Boksen in Rotterdam Tijdens de ookswedstryden maan dagavond in „Odeon" te Rotterdam verloor Ton Floot uit Leiden op pun ten van Lansfing uit Rotterdam. De Leidenaar J. Eradus verloor op pun ten van de Rotterdammer Verboon, terwijl het duel tussen A. Farena (Leiden) en Keizer (Rotterdam) on beslist eindigde. De Leidenaars lie ten in deze partijen een goede in druk achter. en tasten naar God. Met de pen be schreven door Marianne Philips uit haar bundel „Tussen Hemel en Aar de" het verhaal 'Het schreiende kind' en enkele gedichten uit „Vluchtige Begroetingen" van Aart van der Leeuw en een gedichtje van Heriëtte Roland Holst. Voor deze avond be stond terecht grote belangstelling. Scli. 27 behouden binnen in I Jmuiden Met op sleeptouw de treiler Sche- veningen 27 „Onderneming 2," die zaterdag op de Noordzee lek raakte in de machinekamer en in het achte logies, is de zeesleepboot „Titan" vanochtend omstreeks zes uur in IJmuidcn aangekomen. Ook de Scheveningen 135 „Corne lia Maria." die een deel van de be- anning van de Scheveningen 27 aan boord had, is in IJmuiden binnen ge- Tijdens de sleepreis hebben de door de „Titan"-bemanning aan boord ge brachte pompen het binnendringende water over boord kunnen pompen. De oorzaak van de lekkage kon nog niet worden gevonden. Zodra de vis vangst by de vishallen in IJmuiden is gelost, zal de „Onderneming 2" vandaag in een dok of op de helling worden geplaatst. (Van onze correspondent in Jeruzalem) komst, die wel eens een grotere krachtsinspanning van het Syrische Zelden werd het gebrek aan eenheid tussen de Arabische j terrorisme zou kunnen brengen, staten zo duidelijk gedemonstreerd als door hun reacties op de ^rdeiTvan Israël" °ndekt in het gevechten tussen Israël en Syrië van de eerste week van april. De regering in Tel Aviv heeft Alleen Jordanië door de zogenaamde progressieve Arabi- een protest laten horen by de vn- sche heersers steeds verachtelijk betiteld als „reactionair" kondigde de staat van beleg af en nam contact op met het bevel van de Syrische luchtmacht. Alle andere Arabische regeringen bepaalden zich ertoe om Syrië slechts hulp te verzekeren in de vorm van afgesleten slagzinnen en krijgshaftige verklaringen. V erwaclitingen zijn somber Dit is vooral opvallend, waar het Egypte betreft, dat een defensiever drag heeft gesloten met Syrië na de Israëlische aanval op het Jordaanse grensdorp van vorig jaar november. Nu deden de Egyptische radio, tele visie en kranten al het mogelijke om het gebeurde van de afgelopen vrij dag af te schilderen als van nul of generlei belang. Waarnemers uit Jeruzalem maken hieruit op, dat het einde van het ge zamenlijk Arabische commando in zicht is gekomen. Ditzelfde geluid kan men ook vernemen in landen als Libanon en Jordanië, die steeds bijzonder terughoudend zijn geweest als het ging om de doelmatigheid van dit commando, een troetelkind van de Egyptische president Nasser. Familieberichten (Ontleend ^an andere bladen) Geboren: Dirk Willem en Iwan Millar, zoons van Doude van Troost wijk en Lerner, Leeuwarden. Overleden: Ir. J. S. de Haan, m. 85 j., Oosterbeek: Mr. J. van Eg- mond, m. 71 j., Amersfoort; Mgr. De Sain, 67 j„ Grootebroek; D. O. C. Woodford, m. 74 j„ Den Haag. Helikopter- bemanning opnieuw onderscheiden In tegenwoordigheid van de chef van de marinestaf, vice-admiraal A. H. J. van der Schatte Olivier, van de plaatsvervangende chef van de marinestaf voor luchtvaart, schout bij-nacht-vlieger J. L. den Hollan der, en vele anderen uit de kringen van de Marine Luchtvaart Dienst, de Koninklyke Luchtmacht en de bur gerluchtvaart zijn gistermiddag in Den Haag de drie bemanningsleden gehuldigd, die in de nacht van 18 op 19 maart de opvarenden van de ge kapseisde sleepboot „Viklngbank" hebben gered. De bemanningsleden van het Agusta Bell-hefschroefvliegtuig van de MLD (Valkenburg, Z-.H.), waar mee de redding werd verricht, luite- nant-ter-zee vlieger eerste klas N. van Dam. adjudant-onderofficier vlieger C. H. J. Heinen en korporaal- vliegtuigmaker (algemeen) R. Nau- mann. werden, in gezelschap van hun dames, in het gebouw van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart in Den Haag ont vangen en toegesproken door ir. D. L. Asjes, voorzitter der KNVVL. De heer Asjes speldde ieder der beman ningsleden de zilveren medaille der vereniging op en overhandigde de kleine draagmedaille. In een toe spraak roemde de heer Asjes de da den van het drietal, dat voor het eerst in Nederland een nachtelijke redding met een helikopter heeft on dernomen. Die redding is een groot succes geweest. Reuzenhert in Münchens jachtmuseum Jordaanse spot Het meest opvallend is de spotten de ondertoon in commentaren in Jordaanse kranten en via de radio van Amman. Men gaf vele details over de luchtslag tussen de Israëli's en de Syriërs waarbij vooral de na druk werd gelegd op de onbeholpen heid en het gebrek aan doelmatig heid van de Syrische luchtmacht. Damascus heeft intussen zyn klacht bjj de VN-commissie over de schending door Israëlische vliegtui gen van het Syrische luchtruim in getrokken. In Israël schryft men de ze verrassende stap toe aan het feit dat de VN-wapenstilstandscommissie inmiddels zelf al tot bepaalde con clusies zou zyn gekomen, die de klacht onwaarschyniyk maakten. Radia Damascus heeft de program ma's herhaaldeiyk onderbroken voor speciale uitzendingen, welke duideiyk bedoeld zyn om het moreel van de bevolking op te vyzelen, waar- by kwistig gebruik werd gemaakt van oorlogszuchtige redevoeringen en propagandaleuzen. In Cairo heeft de plaatsvervangende secretaris van de Arabische liga aangekondigd dat zyn organisatie zich zou beraden op het ondernemen van gezamenlijk* stappen om Israël uit de Ver. Naties te stoten. In Israëlische politieke kringen is men niet optimisch over de toe- apenstilstandscommissie, waar- by deze daad werd toegeschreven aan de activiteit van Syrische com mando's. De Syriërs maken inderdaad geeD geheim van hun bedoeling om de vy- andeiykheden te intensiveren. Dit werd nog eens duideiyk ge zegd door de Syrische minister van Voorlichting, Mohammed Zoeabi. Hy verklaarde: „wy zyn geen be wakers van de Israëlische grens. Er zullen nog vele slagen volgen, zy zul len pas eindigen als Israël definitief is geliquideerd". Op politiek niveau bereidt de Is raëlische regering geen stappen voor na het memorandum aan de Veilig heidsraad. Syrië van kwaad tot erger? De getroffen akkers van de kib boetsen Elm Gef, Gadot en Tel Ka- zir, die werden omgeploegd door de Syrische granaten, worden weer normaal bewerkt. Vrywilligers uit het hele land zyn toegestroomd om te helpen het puin te ruimen van de getroffen woningen in Gadot. De levering van elektriciteit en water is voorlopig hervat en men verwacht dat de regering financiële steun zal geven. De doorsnee-Israëliër is vol ver trouwen dat Israël krachtig zal rea geren op wat hier wordt beschouwd als „Syrische provocaties". In de stra ten van Jeruzalem werd druk ge praat over de kundigheid van leger en luchtmacht, maar ook had men In Roelofarendsveen Steeds meer neemt de liefhebberij toe om zelf zUn eigen tuintje te ver zorgen. Ten gerieve van de „doe het zeivers" wordt ook van kwekerszijde aanpassing verwacht. Tuin- en perk planten verdienen derhalve de aan dacht. Ook aan de veiling „E.M.M.-Roe- lofarendsveen" heeft men dit beseft. Men is daar dan ook begonnen met het houden van speciale perkplanten- veilingen op dinsdag en donderdag 10.30 uur 's morgens na de snijbloe- menveiling. De eerste veilingen zyn1 succesvol verlopen. Er was een vry behooriyke aanvoer, terwijl van ko- perszyde de belangstelling goed was. Ook de prijzen waren redeiyk. Ook de afgelopen week was er weer een bijzonder goede vraag. Vooral van exportzyde bleek er veel animo te zyn. J. Vos kampioen Kon. Doven Schaak Bond De Hazerswoudse «chaker J. A. Vos is voor de tweede achtereenvol gende maal kampioen van Neder land geworden. Tijdens het toernooi, dat de Koninklijke Doven Schaak Bond organiseerde, toonde de Hazers- wouder, die lid is van de plaatse lijke schaakclub en tevens van het Leidse „Revanche", zich de sterkste. De heer Vos mocht na afloop van het toernooi, dat in Amersfoort werd gehouden, een beker in ont vangst nemen, alsmede een gouden medaille. De tweede plaats in deze schaakwedstrijd werd bezet door B. Klaassens, eveneens lid van „Revan che". Als gevolg van dit mooie re sultaat, zal de heer Vos volgend jaar naar Boedapest gaan om deel te ne men aan het wereldkampioenschap. Donner komt schaken De Schaakclub Bodegraven bestaat 35 jaar. Ter gelegenheid van dit ze vende lustrum organiseert men don derdag een simultaanseance, waar- by Jan Hein Donner en de heer Withuis zullen pogen de vereende krachten van schaakminnend Bode graven te weerstaan. Deze séance, die de club organiseert met medewerking van het dagblad „De Tyd" wordt gehouden in 't Anker. Opgeven by de heer J. van Briemen Zuidzijde 74, tel. 2289. Het zou elk griezelkabinet tot ere volkte, in zijn bezit te hebben. Thans kunnen strekken, het bovendimen- ontvangt zyn goed geprepareerde ge- sionale skelet van een Iers reuzen- raamte met het geweldige gewei met hert, dat ongeveer tienduizend jaar I een spanwijdte van byna vier meter voor onze jaartelling het groene I de bezoekers van het onlangs geopen- eiland in de Atlantische Oceaan be-de eerste Duitse jachtmuseum in München. Het goed bewaard geble ven gewervelde dier staat by de in gang van de geweienafdeling en be hoort tot de kostbaarste stukken, welke het in zyn soort unieke mu seum te bieden heeft. Am. Anjers mogen dan momenteel weinig extra kwaliteit te zien geven, waarvoor b.v. voor rose sim tot een hoogste prijs van f 0,60 per stuk werd genoteerd. De gescheurde exempla ren, welke z.g. „geplakt" worden aangevoerd, waren dan ook heel j wat groter in aantal. Voor de kweker echter geen reden tot onte vredenheid want ook deze geplakte anjers werden best betaald. Van dag tot dag kwamen echter wel sterke prysverschillen voor. Dit was ook het geval bij de rozen, waarvan nu ook in Roelofarendsveen dageiyks zo een 30 karren de klok passeren. Vooral van Garnette, Carol en Zo- rina kwamen grote partyen voor. Daarnaast ook Carla, Baccara, Bre gma, Towny Gold Severteen, Co ral Princess, Tradition, Sonora, Els- beth etc. Ook worden er thans flinke partijen Colvilleis aangevoerd. Biyk- baar was deze aanvoer iets te groot want de aanvankeiyk hoge pryzen moesten een behooriyke veer laten. Nymph noteerde overwegend van f 3 tot f 4, Spitfire van f 2,45 tot f 3,15. De aanvoer van irissen, hoofdzake lijk uit de koude kassen, was beslist niet gering. Dank zy een betere vraag voor export kwam de goede kwaliteit van o.a. Wedgewood en Dominator weer belangrijk boven de f2 per bos. Ook van chrysanthen (Jaarrond) is er een vry behoorlijk aanbod met als hoogste notering f3,75 per bos. In grote partyen komen er nu ook nog veel tulpen van buiten, die best wor den betaald. Vermelden wij tenslotte nog de anemonen tot f 0,90, freesia's extra van fl,50 tot f2.40, alsmede de voorjaarsherauten zoals margrie ten, pyrethrum, bruidsanjers etc. R. Dorrepaal Wzn. nieuwe voorzitter Hoogwaardse polder Na zes jaar voorzitter te zyn ge weest van de Hoogwaardse polder in Koudekerk aan den Rijn, heeft de heer R. Dorrepaal Rzn afgelopen week zjjn functie vacant gesteld. De stemgerechtigde ingelanden hebben de heer R. Dorrepaal Wzn tot zyn opvolger gekozen. Tijdens de vergadering werd op voorstel van de heer C. J. Kraan besloten de Wetering in het oosteiyk gedeelte van de polder te verleggen om zuiverder water te verkrygen en het vuile afvalwater van de indus trieën zodoende te keren. Drie peil schalen zullen op verschillende plaat sen in de polder worden aangebracht. Vervolgens werd besloten de wedde van de voorzitter van f.30,- tot f. 100,- te verhogen en die van de bestuursleden van f.15,- tot f.25,-. De polderlasten voor 1967 werden vastgesteld op f. 10.- per ha; zodat de De collectie van de Gezamen- begroting kon worden vastgesteld met lyke Militaire Fondsen heeft in een bedrag van f.3900,- aan inkom- Voorschoten opgebracht f 1163. Er sten en uitgaven. Tot slot sprak de werd gecollecteerd door militairen heer J. D. Reyneveld waarderende van de Koksschool uit Leiden. woorden tot de scheidende voorzitter. woorden van lof voor de moed en de volharding van de pioniers in de getroffen kibboetsen. Ds Israëliërs putten vooral ver trouwen uit het feit dat de reusach tige vijand Syrië lang niet onkwets baar biykt te zijn. Zo heerste er vreugde over de militaire prestaties van Israël „maar het is een vreugde die gepaard gaat met sombere ver wachtingen voor de toekomst. Men verheelt zich niet dat de betrek kingen tussen Syrië en Israël van kwaad tot erger kunnen vervallen en eindigen in een situatie die lijkt op de Suezcrisis van 1956. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 8 mei. Bloemenveiling. William Sim 38—50, Roze Sim 3344. White Sim 32—44, G. J. Sim 3040. Dusty Sim 2836, gemengd 3039, Or chid. Beauty 364o. Har verst Moon 37 44, Arthur 3541, Tangerine 23 30, Shocking 3441, Keeier 3743. Super Star 3345, Roselandla 1824, P. van Aalsmeer 1418,Geh. Dulsberg 2234, Carla 6285, Dr. Venhage 36 48. C. Pechtold 2431. Tawny Gold 2228, Baccara 6071. Pink Sensation 2531, Zorlna 2128. New Yorker 18 —26. Carol 2026. Garnet 2430. Nymph 6076, T. Bright 2542. Va- leta 4863. Amaryllis 2328, Chrys. gr.bl. en mld.gr. 4665. Chrys. fcros per bos 290405. Euphorbia 1014, Freesla g. w. bl. 175345305, Ger- bera 3448. Iris w.w. pr. bl. 245390, Lathyrus 120180, Lelle6 kelk 80 105, Idem tak 140225, Pyrethrum 200—285, Foinsettia Colvlllei 360460 Asp. Plumosus 130170, Tulpen 110 170. KATWIJK AAN DEN RUN, 8 mei. - Groenteveiling. Waspeen (per kist) A- extra 13.80. Al 12.40—14.20, A2 5.70— 10.00, B-extra 16.30, Bl 15.10—16.60, B2 3.60, Cl 5.006.30, C2 3.705.00, kroten (per bos) 53, prei 85—100, ra barber 5977, sla (per st.) 2329, spinazie 3042, tomaten (per bakje a 6 k.g.) 8.0010.00, radys (per bos) 13 26, peterselie (p. bosj 1219, krul- peterselie (per bos) 18, selderie (per bos) 2736. Aanvoer waspeen 203.000 LISSE, 8 mei. Bloembollenveiling. - Onder direotle van N.V. Holland's Bloembollen Huls Lisse werd een vel ling gehouden van groen te veld staan de tulpen. De kooplust was zeer groot. Tulpen per bed: Tarda 285. Keuken hof 126, Roodkapje 200, Anny Salo mons 210. Oriental Splendour 310, Buttercup 190. Grelgii gemengd 355, Teeuweos Memory 160, Abbas 100, Roc- Gluck 180, Chopin 150, Berlioz 160, Euilllant200, Robert Schuman 200. F Tits Kreiseler 160. Fairytale 100, So lan us 170, Shakespeare 180, The FTrst 150, Johan Strauss 175, Caesar Franck 165. Stresa 235, Delight 165. RIJNSBURG, 8 mei. Bloemenvei ling F*lora. Tulpen: Rynland 100—125 Eddy 5085. Basra 150160, Hollands Glory 5090, Elmus 115125, Parade 5090, Gudc Snick 45—85, Golden Harvest 100150, Oxford 5090. Queen Elisabeth 85100. Apeldoorn 50—95, Paris 85100, Niza 80—125, Red Giant 80100, Kansas 100125, Makassar 100125. Freesla's: Golden Yellow 126—165, Stookholm 85—125. White Swan 175210, Pimpernel 125 135, Snow Queen 150200, Duizend schoon 115135, Chrysanten Lyona 250—320. Indianapolis 300350. La thyrus 100125 per bos. Am. Anjers: Rode Sim 3042, Roze Sim 25—35, Wlitte Sim 40—51, Crowly Sim 25—37, Carry Sim 3142, Dusty 25—40, Ar thur 2537. Gerbera 2542. Anthu- rlum 165—240, Irissen 1520, Violie ren 1015, Colvlllei 2530 per stuk. Gele Margrieten 350450, Wltte Mar grieten 500600, Anemonen 400800 RLJNSBURG, 8 mei. Groenteveiling. Waspeen 570850, waspeen AI 1120 1300, Idem BI 1510—1600 p. kist. Prei 7392 per k.g. Bosuitjes 2530, sel derij 28—30, peterselie 7—15, radijs 25 30 per bos. ROELOFARENDSVEEN. 8 mei. Bloemenveiling. Am. Anjers Sim Roze 3342, Sim Rood 29—34, Sim Wit 35 —37. Keefer 32—35. G. J. Sim 33— 35. Princes Ann 32. Red Diamond 33, Désiré 32, Gerbera 2529. Rozen Zo- rina 2428, Garnette en Carol 1824, Coral Princes 3335. Elsbeth 2129. Towny Gold 19—21. Carla 47—52. Baccara 5559. Tradition 2225. Bre gma 20—25. Vlolieren 14—19. Lelies Fire King 1.08 per tak. Troschrysan- ten Luyona 2 502.55. Tokio 225. In dianapolis 2.903.40. Angel Face 2.60 Duizendschoon 1.101.65. Trollium 40 51, Bruidsanjers 501.00, Dhoroni- cum 3953, Margrieten 601.00. Ixla's 751.40. Pyrethrum 1.601.70, Colvil leis Nimf 2.45—3.05. Spitfire 2.15— 2.80. Florlade 2.10. My Fair Lady 2.90 Anemonen 5384. Lathyrus 7095. Irissen Wedgewood 1.60220. Yellow Queen 1.051.25. Dominator 2.302.45 Van Vllet 1.45. White Excelsior 1.35 1.45. Freesla's Golden Yellow 1.50 2.20. Snow Queen 1.301.40. Stock holm 1.10, Blauwe Wimpel 2.052.15, tulpen lang 801.40. Idem éénblad 42 —85, Narcissen 40—45 per bos. BODEGRAVEN. 9 mei. Kaasmarkt. - Aanvoer 16 partijen. Prijzen: le kwal. 3453.33, extra kwal. 3.42. Handel: ROTTERDAM, 9 mei. Veemarkt. Aanvoer totaal 3006. weeknamvoer 4945 Vette koelen en ossen 175, gebrulks- vee 669. vette kalveren 260, graskalve ren 110, nuchtere kalveren 1964. paar den 24 veulens 2. schapen of lamme ren 182. weldelammeren 409. bekken of geiten 11. Prijzen: vette koeien per kg. extra kwal. 465500. 1ste kwal. 425460. 2de kwal. 390410, 3de kwal. 350375, vette kalveren per kg i 305315. 290—305. 270—290. 260—270. stieren per kg. al.e kwal. 395455. worstkoelen per kg. 330360. kalf- en melkkoeten per stuk 11001575, vare koeien Der stuk 900—1325. vaarzen ner stuk 750975. pinken per stuk 575 675. grat; kal veren per stuk 400550. nuchtere kalveren per kg. 135150. mestkalveren per stuk 90—160. hsca- pen per stuk 90110 lammeren per stuik 100120, weldelammeren 7090. Manktoverziehtvette koeien aan voer iets minder, handel kalm. prijzen als gisteren, kaïlf- en melkkoeien ge woon tamelijk, ruim prüsh vare koelen korter, redelilk. pr(jsh.. vaar zen en pinken klein. stil. onver anderd graskalveren als vor. week. kalm. sta biel. vette kalveren ruimer tamelijk, let- stijver, nuchtere kalveren kn-ter. williger, even lager, schapen en lam meren ruimer stroef vooral niet la- eer. weide- en zuimlammeren tame lijk. goed. als vorige week.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15