Hajer steelt de show Roomburg redt tegen beter het niet Gooiland SPORT Zuid-Afrika mag blij zijn met tenniswinst: 3—2 Tenniscompetitie Wat motorcrossers nodig hebben: durf, behendigheid en... Drum! U weet wel: Drum van Douwe Egberts. Half zwaar - heel lekker! Aureola (in topvorm) was onweerstaanbaar I PAGINA 10 LETDSCH DAGBLAD MAANDAG 8 MEJ (Van een speciale verslaggever) De naam van Jan Hajer (25) zal aan de Daviscupwedstrijd NederlandZuid-Afrika 1967 onverbrekelijk verbonden blij ven. En dat ondanks het feit dat deze ontmoeting met 2—3 voor ons verloren ging. Had iedereen gedacht dat ons grote tennis talent Tom Okker op deze moeilijke strijd zijn stempel zou drukken, „ijzeren" Jan stal de show door zijn formidabele vechtlust, door zijn verbeten inzet en zijn brutale onverzette lijkheid tegen spelers van wereldformaat. Versloeg hy donderdag Cliff Drys- dale in straight sets, zaterdagmid dag dwong hy, in de zwaarste par tij van dit landenduel, Bob Hewitt tot vier sets en hy was tot twee keer toe slechts twee slagen van het win nen van een tweede set af. Dat was gezien het sinds lang ontbreken van internationaal contact van de Eind hoven aar en het gebrek aan tijd om zich intensief aan tennis te wijden, een prestatie die men hoog mag aan slaan en die voor menige sportbe oefenaar een voorbeeld van een juiste mentaliteit mag zijn. Hewitt, die niets anders doet dan tennissen, was dan ook van een grote last be vrijd toen hij na uren spelen de winnende cijfers van 1—6, 6—4, 6—8 en 1—6 achter zijn naam had staan. Fataal Begrijpelijk, dat er ook bij Hajer wel iets knapte toen hem de derde set na een achterstand van 13, een voorsprong van 65 en tweemaal deuce, toch nog ontglipte. Bovendien brak toen de gebruikelijke pauze aan een rust die onze langenoot nooit goed kan opvangen en ook nu fataal werd. Daarna was hij duide lijk zijn concentratie en ritme kwijt en aangezien hij de zaak wilde for ceren had de zware Australiër met de Zuidafrikaanse tennisnationali- teit niet al te veel moeite zijn land met 16 in de volgende ronde te loodsen. De totaalstand was hierdoor 13 geworden met nog slechts het enkelspel tussen Cliff Drysdale en Tom Okker voor de boeg. Jan Haajer kon in het begin van de strijd maar niet het juiste ver weer vinden tegen het tergende, ver traagde topspinspel van Hewitt, die evenals in zijn partij tegen Okker, direct alle vaart in het spel doofde. De Australiër kwam na diepe sprei ding veel naar het net en steeds weer bleken de lobs van Hajer op de verraderlijk doorschietende drives veel te kort te zijn. Hajer balde nu en dan de vuisten, stuitte zijn racket van nijd over zijn onmacht op de grond. Een storend element was voorts, dat de twee da mes-lijnrech ters aan de baseline zich nogal eens verkeken, hetgeen ook de gramschap van de mentaal onevenwichtige He witt opwekte. Een dergelijke dubieu ze bal sloot voor Hajer de eerste set af. die overigens met 16 volkomen kansloos voor hem was geweest. Er scheen voor Hewitt geen vuil tje aan de lucht, die dan ook met strelende souplesse de bal met veel spin naar de lijnen en hoeken bleef dirigeren. Hajer verloor meteen weer zijn service, Hewitt kwam op 02 en 1—3, prachtig lang en kort varië rend, listig met aaizachte crossballen passerend als Hajer naar het net snelde. En de lobs van onze landge noot bleven maar te kort. donderdag de verkeerde tactiek had gevolgd door gewillig mee te gaan in het vertraagde spel van Hewitt. Ser vicegames werden nu over en weer verspeeld. Hajer vocht als een leeuw. Na 1—3 werd het 3—3, 44, 5—5 en vervolgens 65. Voor onze landge noot met tweemaal deuche in de ser- vicegame van Hewitt. Twee slagen van setwinst verwijderd, maar een backhand van Hajer verdween naast en een lob kwam nu niet te kort maar te ver: 6—6. Hewitt nam als een tijger het initiatief, doorbrak met zyn geweldige backhand-cross- ballen Hajers sendee en sleepte met 68 de belangrijke set in de wacht. Zelfvertrouwen Hewitt vond in de pauze zijn rust en zelfvertrouwen terug Hajer verloor er echter zijn geladenheid door, die hem verre boven zijn ge bruikelijke vorm kan uittillen. De blonde Eindhovenaar probeerde haar terug te krijgen door te force ren. Er stond hem bijna geen andere weg open, want Hewitt dirigeerde nu weer vlijmschrep zijn drives langs de lijnen naar de hoeken. Slechts nu en dan zag men nog een vleugje van de vorige stes in n' bril jante rally maar daarnaast gemis te volleys, te korte lobs van Hajer, drives die verkeerd gericht of te lang waren. Hewitt werd naar een snelle zege gedragen, die hem echter als een ware bevrijding bereikte. Hajer voelde dat o.m. door de uitbundige slagen op de schouders van de ro buuste Australiër, die nu weer kon lachen nadat hij in beide enkelspe len had gewankeld onder de sla gen van de „Dutchman". Okker en Drysdale hebben er tot slot een vlotte exhibition van ge maakt, in hoog tempo gespeeld. De pas herstelde Drysdale draaide een stuk beter dan tegen Hajer, maar tegen een Okker die nu weer zijn geliefde snelle spel ontmoette, moest de blonde Zuid-Afrikaan toch in vier sets zwichten: 62 62, 06 en 7—5. Meer vaart Hajer wilde zich echter niet xo maar gewonnen geven. Hy ging har der serveren, meer vaart in z(jn dri ves leggen, won zijn service met een dropshot je (2—3) .Hewitts (te grote) zelfvertrouwen werd toch enigszins aangetast. Voor 't eerst wankelde zfjn servicegame (4030), maar hy redde zich met een smash en een service-ace. Hierna bewees Hajer op nieuw, dat de Australiër in moeilijk heden kwam als hy, door de hem op gelegde pressie, sneller moest hande len. En zie, na 34 moest Hewitt voor het eerst zijn service prijsge ven, hetgeen met gejuich en dave rend applaus werd begroet. Hewitt was duidelijk onstemd, maakte aan merkingen op de scheidsrechter en de lijnrechters, schold zichzelf uit, maar het hielp niet. Na 54 ontviel hem onder voortdurende agressivi teit van Hajer. maar in hoofdzaak door eigen fouten, de set. Hewitt smeet van woede zijn racket tegen de grond. Daarna ontspon zich een verbitter de strijd om de derde set. Hierin werd nog eens duidelyk, dat Okker Blijft Hajer „amateur"? Jan Hajer blijft waarschijnlijk amateur. Na zijn opzienbarende verklaring van vrijdag: „Ik stop. Over een maand ga ik tennisles geven. Dan is het uit met de Da- viscup en nationale kampioen schappen", heeft weerklank ge vonden. Een vertegenwoordiger van een grote firma heeft Jan uitgenodigd eens met hem te ko men praten. In de tennissport mag een speler financieel ge steund worden, zoveel men wil. Hij blijft amateur. Geeft hy ech ter les, dan komt hij automatisch op de beroepslijst. Het ziet naar uit, dat voor Jan Hajer naast diens werk op de sport school in Eindhoven een of andere vorm van los dienstver band zal worden geschapen. JAN HAJER Uitslagen Daviscup- wedstrijden uit de Europese zone: PolenIsraël 50; SpanjeVer enigde Arabische Republiek 50, Hongarije-Zweden 41, Tsjecho- Slowakije-Chili 23Finland-Dene- marken 14; Italië-Oostenrijk 50, Tennisuitslagen Hoofdkl. B: DDV 2Festina 6-4; Nijmegen QuickToeg Hillegersberg 1-10; HilversumVictoria 7-4. Eerste klasse: GLTBRacketeers 5-6; EnschedeLucky Stroke 0-11; ShotICC 7-4; Oranje TC—GSTC 3-8; TilburgBilthoven 7-4; Thor RW 2Joy 7-4, ELTV 2Hilverheide 7-4, Het Spieghel-Alta 5-6. Frankrijk-Noorwegen 5—0, Groot Brittannië-Canada 4—1, West- Duitsland-Rusland 23Zwitser land-Griekenland 12, Bulgarije- Portugal 3—0, Zuid-Slavië-Brazilië 1—2. De ontmoetingen voor de tweede ronde van de Europese zone luiden: Groep A: Bulgarije—Groot Brit- tannië; Roemenië-Spanje; Grieken land/Zwitserland ChiliDenemar kenRusland. Groep B: Polen-Brazilië; Italië- Luxemburg; Frankrijk- Honga- ryë; Monaco-Zuid-Afrika. RCL gewipt Quick Boys bekert verder Van de drie overgebleven „Leidse" representanten in het bekervoetbal, kwamen Quick-Boys en RCL zater dag binnen de lijnen. In haar uitwedstrijd tegen Amstel veen had Quick Boys het vrij gemak kelijk. Met kop en schouders staken de Katwykers boven hun tegenstan ders uit. Zij wisten dit met een 61 score ruimschoots tot uitdrukking te brengen. Reeds na een kwartier spe len opende international Leo Pluim graaf! de score (01). Voor de rust kwamen de kustbewoners nog op 20 toen rechtsbuiten Klinkenberg zijn rush doeltreffend afsloot. Na de hervatting drukten de Kat- wijkers door Eerst scoorde Leo Pluim- graaff, tweemaal, waarmee hij een hattrick verrichtte. De Amstelveners konden de scoringsdrift van de Kat- wijkers even onderbreken door uit een snelle aanval tegen te scoren; (14). Nadat de spil van de Amstel veners ln eigen doel had geschoten, bepaalde Pluimgraaff, na een voor zet op maat van Klinkenberg, met een kopbal de eindstand op 16. RCL heeft het in Leiderdorp tegen ASWH heel wat moeilijker gehad. Aanvankelijk had de Racing de beste kansen, maar met het uitvallen van Van Luyken verdween ook het „brein" uit de Leiderdorpse aanvals- linie. Na het verstrijken van de offi ciële speeltijd was de stand nog on gewijzigd, 0—0. Ook in de noodzake lijk geworden verlenging waren bei de ploegen niet in staat te scoren Uiteindelijk bereikte ASWH de vol gende bekerronde door de tweede reeks strafschoppen beter te nemen dan RCL. ADVERTENTIE Drumf Een pittige mélange van 17 soorten tabak. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige pouch, f 1.25 Schermtitel voor Max Dwinger Max Dwinger is zondag in Amster dam Nederlands degen kampioen in de hoofdklasse geworden. Voor hij zich titelhouder kon noemen, moest Dwinger drie barrages trekken met Feith en Blokhuis. De uitslag luidt: 1. Max Dwinger (zaal v. d. Berg, Amsterdam) 3 gew. part.; 2. Ties Feith (Abrahams, Den Haag) 3; 3. Joan Blokhuis (Abrahams, Den Haag) 3; 4. Goos van Asselt (DSSV, Delft) 3; 5. Raoul Popken (Abra hams, Den Haag) 2; 6. Jacques v. d. Ven (Rapier, Tilburg) (Van onze tennismedewerker) De Leidse overgangsklassers hebben hun ongeslagen record niet weten te handhaven. De twee overgangsklasse A-ploegen, Roomburg 1 en de Noordwijkse LTV 1, moesten met 36 het onderspit delven tegen respectievelijk Gooiland 1 en Dash 2. De overgangsklasse B-ploegen deden het beter. De Leidsche Hout won met liefst 7—1 van de Metselaars 3 en Forescate 1 hield zich, dankzij weer voornamelijk Jos Swart, met 5—3 over eind tegen Racketeers 2. Roomburg Het zag er by Roomburg 1 Gooi land 1 helemaal niet naar uit dat het een duidelijke nederlaag worden zou. Na de enkelspelen stond het na melijk 3-1 voor Roomburg 1. Dick Bouman verloor van Van der Tuyn met 3-6, 6-3, 3-6. in een overigens goed gespeelde partij. Vechtjas Jean Monod de Froideville wist eenvoudig niet van opgeven tegen Kooyman en boekte de tweede zege op een tech nisch sterkere tegenstander en wel omdat hij zijn grote wapens, een da ver endle forehand en dtlto service, beter gebruikte dan de allrounder Kooyman zyn groter slagenrepertoi re: 6-3, 1-6, 8-6 voor de stoere Room- burger. Jan Ufkus deed wat men van hem bij Roomburg zo langzaam aan gewend is geraakt, namelijk winnen. Tegenstander Jan de Troye, oud- ASC-er, mocht nog zo uitgekiend manoeuvreren, Ufkus hield de touwtjes in handen: 7-5, 6-4. Doch ter Yvonne de Troye had geen ver weer tegen Joly Overdijkink: 6-1, 6-4 voor Roomburgs no 1. Natuurlijk kon Anita Steenhouwer, uit de vijfde klasse als reserve-spelend voor An- ja Monod de Froideville die voorlopig alleen nog in het dubbelspel uit komt, het niet redden in haar en kelspel, maar zy bood stellig goede en voor Roomburg veelbelovende te genstand: 2-6, 3-6 voor Gooilands Franclen Wessels. In de dubbelspe len ging het echter helemaal mis met Roomburg 1. Geen één partij leverde winst op en dat betekende dus een nederlaag: 3-6. Noortlwijk Noordwijkse LTV 1 boekte een zelfde resultaat: 3-6 tegen Dash 2, maar in deze ontmoeting zat de nederlaag er al in na de enkelspe- Deze gingen namelijk alle verloren. Gerard Pasma wist nog een set te veroveren in het eerste heren enkelspel tegen Brakel: 2-6, 6-4, 3-6. Teamgenoten Blommendaal, Karsten en de dames Josine van der Koogh en Joke Bosch dienden in twee sets het hoofd te buigen, zy het dat de heren in ieder geval nog een lange set op hun debet schre- De 0-5 achterstand was niet meer te overbruggen. Desondanks vochten de Noordwijkers, met de ge dachte aan de return in het hoofd, voor elk puntje. De vechtlust werd beloond, mede door de betere com binaries in het dubbelspel. Alleen het tweede gemengd dubbelspel van Joke Bosch en Blommendaal ging verloren. Leidse Hout De Leidsche Hout 1, gestart zon der andere aspiraties dan handhaven in de overgangsklasse B, moet ernstig rekening mede gaan houden dat er een kampioenschap op over schiet. Gisteren wonnen Bob Lim van de Metselaars 3 met liefst 7-1. Verloren werd het tweede damesen- enkelspel. Het tweede gemengd dub belspel van Annelies Roozenburg en Aad van Zuuren vergde drie sets, zij het dat de tweede en derde set voor al door een ineens op toeren raken de Annelies Roozenburg met duidelyk verschil naar de Leidsche Hout 1 ging: 5-7, 6-3, 6-2. De he ren Bob Lim en Frank Bonte vorm den een te hechte combinatie voor Westerduin/Scheeres: 6-3, 6-3 en de dames wilden niet voor de heren on derdoen in het damesdubbel: 6-3 6-4 voor Annelies Roozenburg en Co van Berge- Henegouwen. Een pluim op de hoed verdient verder Aad van Zuuren, die met zjjn duidelijk ge- wyzigd speltype waarin de dropshot een wapen van betekenis is gewor den, zyn tweede zege in het heren enkelspel boekte. Co van Berge- He negouwen bezorgde in het eerste da mesenkelspel iedere supporter de bibbers door met 1-5 achter te ko men tegen mej. Sanders om toch sterk te winnen: 9-7, 6-2. Forescate Forescate 1 stuitte bij Racketeers 2 op hevige tegenstand. De Rotter damse formatie had een stevige steun in de eerste dame, Emmeke Bley, maar de tweede dame Ans Hordijk was een zwakke stee, nog een zwak ke stee, en dat op het punt van zelfbeheersing. En dan heeft Forescate 1 nog al tijd Jos Swart in de gelederen die de zaken, wanneer die voor de Voor schotenaren een minder gunstig ver loop dreigen te gaan nemen, ge decideerd een ander wending kan ge ven. Ook in dit treffen bleef hy met twee overwinningen op de voorgrond. De eer van het sooren van het be slissende punt kwam echter bij de tweede gemengddubbel van Foresca te 1, Rick Meijer en Annie den Ei sen, die met 6-3, 6-1 een bijzonder goede partij afsloten tegen de be paald niet zwakke combinatie Be- zemer en mevr. Roos van Racketeers 2. Ook Forescate 1 kan uit gaan kyken naar een kampioenschap. Tweede klasse By de tweede en derde klassers hebben Roomburg 2 en Unicum 1 zich hersteld. Roomburg 2 won van Tennessee 1, 6-2 en Unicum 1 van U.L.T.C. 2 met 5-3. Deze over winningen vonden hun basis in de uitstekende prestaties van enkele spelers. By Roomburg 2 was dat ln eerste instantie Els HeUmans die on geslagen bleef in drie partyen, en Thiele en Ubbink die hun herenen kelspelen in winst konden omzetten. Unicum 1 had het herenduo San ders en Meyer als de t maangeven- de figuren. Met hun gewonnen he renenkelspel en herendubbelspel drukten zy duidelyk hun stempel op deze Unicum- zege. Kallenberg smaakte het genoegen het winnende puntje binnen te halen door met Helma de Vries het tweede gemengd dubbelspel te winnen van Mej. Schneider en Buhler, 7-5, 5-7, 6-3. Doorzettingsvermogen De Munnik 1 en de Katwykse LTV 1 haalden eveneens de volle buit binnen. De Munnik 1 won van Te Werve 1, 5-3, en de Katwykse LTV 1 kon het zich zelfs veroor loven de twee „vaste punten", R. Kemeling en mevr. Fetter thuis te laten om toch te winnen zoals het wilde. Na de winst van de enkelspe len en het herendubbelspel en da mesdubbelspel, werden de gemengd dubbelspelen door de Katwykse LTV 1 door Mozaïek 2 in een papie ren winst omgezet: 6-2 voor de Katwijkse LTV 1. Bij de Munnik 1 heeft het echter gespannen. Frans Engelenburg moest by de Varsity acte de présence geven en speelde zo doende alleen mee in het herenen kelspel. Daarin wees hy op gedeci deerde wijze Frans Karhof terug; 6-3, 6-2. Teamgenoten Jaap van der Nat, Els en Agnes Engelenburg bouw den zich via de enkelspelen een 3-1 voorsprong, die Te Werve 1 niet meer ongedaan kon maken. De Leid sche Hout 2 verloor van de Baarn- se LTC 2, na 2-2 uit de enkelspe len, met 2-6. Voor de winstpunten zorgden Jan Auke van Werkum ei Max Harteloh in hun herenenkel' spelen. De LLTC 1 lykt op weg het verloren gegane terrein te herwin nen. De oudste vereniging van Lei den zag het eerste team met een 6-2 zege op Batavieren 1 uit Den Haag terugkeren. Vroegop, Spaas er mej. Huurman wonnen hun enkel spelen. De 3-1 stand na de enkel spelen leverde via het herendubbel en de twee gemengd dubbel een veel perspectief voor het kampioenschap biedende zege op. Ander uitslagen: Herencompetitie, Roomburg 1 LLTC 1, 3-3; Der de klasse: KLTV 2 HLTC 2, 4-4,; Groen wit 1 de Munnik 2, 5-1, n.u. HLTC 3 de Munnik 3, Koersen op Duindigt (Van onze medewerker) Trainer-pikeur Willem Strooper heeft zyn paard Aureola in topvorm. Dit bleek gisteren wederom in de internationale draverij, waarin de merrie gedurende het gehele par koers een duel leverde met de door Wagenaar jr. gestuurde Brahmapoe- tra S. Halverwege de rechte lijn had de laatste een neusje voordeel, doch op dat moment fouteerde Brahma- poetra. Wagenaar „zette" zyn paard tydig, toog weer ten aanval, maar weer volgde een galoppade en achter de in 1.23.4 triomferende Aureola sprong Brahmapoetra door het stek. Op afstand werd Barones Spencer K nu tweede vóór Zingaro en Crony v. d. Lente. Naast de „normale" uitslagen wa ren er ook meerdeie verrassingen. In de Sappemeerprijs kreeg de leidende Edward A by het uitkomen van de laatste bodht een „dodelyke" fout. Blokdyk met Dynamiet greep nu de zege en met Eulogie II als tweede en Evaliene op de derde plaats was er slechts één triospeler, die f 16.276. kon incasseren. Matthijs Lange reed Elite Mac in de Uithuizenprijs tactvol naar een 1.25.9 triomf. De leidende Detra fou teerde kort voor de streep by het afslaan van de aanval van Elite Mac, maai- werd bijtijds gecorrigeerd om de tweede plaats te behouden vóór Arizona. De tweede triokoers, de sprint over 1600 meter, bracht ook een surprise in de vorm van een triomf voor Van der Togt met Dave Narciso (winn. f21.10), die in een imponerende eind- stryd Buermarm B en de favoriet Dazy H met gering verschil klopte. Het trio leverde f2256.30 op. De debuterende 4-jarige Hairos II- zoon Eland <P. Strooper i zegevierde in de slotkoers in 1.30.6. De Kat wijkse eigenaar H. Schaart, die met zijn paard Fuchsia lange rijd leidde, leverde een goede prestatie door ver rassend (pl. f 10.40) derde te worden achter Ella Marieza. Entraiinement Dekkers nam de drie koersen voor volbloeds voor zijn re kening. Jockey Bier klopte met Mag- maspic na hevige strijd Right Royal met een halve lengte en in de Vee fondsprijs triomfeerde Bier met Che- ralgo met een verbluffende eindsprint over Toumando en Patricia. Voor de hattrick van trainer Dekkers zorgde jockey Webb met Carlic, die Happy Time en Osman overtuigend klopte. UITSLAGEN Sappemeerprijs: 1. Dynamiet (C. J. Blokdijk) (1.25.9); 2. Eulogie II; 3. Evaliene. Tot. w. 13.70, pl. 4.50 5.20 2.80, koppel 9.20, cov. 12.40. trio 16,276.—. Uithuizenprijs: 1. Elite Mac (M. W M. Lange) (1.25.3); 2. Detra; 3. Ari zona. Tot. w. 3.90, pl. 1.60, 1.40, 3.60, koppel 3.50, cov. 4.trio 151.10. Gronlngenprijs: 1. Aureola (W. C. Strooper) (1.23.4); 2. Barones Spencer K.; 3. Zingaro. Tot. w. 1.90. pl. 1.50. 3.70, 2.70. koppel 6.10. cov. 19.70. Noordwoldeprljs1. Dave Narciso (M. L. v. d. Togt) (1.24.3); 2. Buërmann B; 3. Dazy H. Tot. w. 21.10, pl. 4.50, 2.10, 1.90, koppel 16.cov. 4.70, trio 2.256.30. van vandaag 4 Drachtenprljs: 1. Chrlstlaan de Wei (F. J. Alkemade) (1.26.6); 2. Calumei Bulwark; 3. Constant Hollamdla. Tot. w.l.80.pl.1.30,1.70, koppel 4.10, cov. 3.70 Eenrumprljs: 1. Fouquet (M. Bouw. huls) (1.27.7); 2. Enigste; 3. Edelvah.j S. Tot. w. 2.10, pl. 1.30, 1.80, 1.60, kop.'" pel 3.10. cov. 4.70. Wolvegaprljs1. Eland (P. A. Stroo-'1 per); 2. Ella Marieza; 3. Fuschia. Tot w. 6.40, pl. 3.30, 5.20, 10.40, koppd i 17.50, cov.15.60. De rennen; Ernoprljs; 1. Magmaspic (O. Bl«r)i^ 2. Right Roval; 3. Hurricane. Tot. 2.80. pl. 1.50, 2.80. koppel 9.50, 6.30. Stormalongprljs1. Garlic Webty" 2 Happy Time; 3. Osman. Tot. r 4.30, pl. 1.50, 1.90, 1.90, koppel T.4 cov. 7.50. Eerste Veefondsprys: 1, Ohei (G. Bier); 2. Toumando; 8. PaitrlcW Tot. w. 2.10, pl. 1.20, 2.40, 1.70. fcopiW Erica Terpstra j in huwelijksboot I bekende Nederlandse £j zwemster Erica Terpstra zal t dinsdag 27 juni in het stadhuis 3 aan de Haagse Javastraat in 2 het huwelijk treden met Jaap Verkerk, een 23-jarige student j uit Delft. V De eveneens 23 jaar oude Eri- J ca Terpstra is veelvuldig Ne-1 derlands kampioene op de 100 jf T meter vrye slag en bezit sinds 1 augustus 1964 met een tijd van jj, 1 minuut 1.7 seconde het Neder- j lands record op deze afstand, i De meeste successen behaalde t zij tydens de Olympische Spe- len van 1964 in Tokio, waar zü, ondanks het feit dat haar ver- blyf in de Japanse hoofdstad 1 ook een leerzame aanvulling j van haar studie in de Oosterse ft j? talen was, als beste Europese f A zwemster vierde werd op de 100 "j meter vrye slag. Bovendien A maakte Erica Terpstra deel uit j o van de Nederlandse ploegen, die tijdens deze spelen zilver op de 'J 4 - 100 meter wisselslag en i

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 10