Na Engeland nog meer landen bij de EEG? POSITIE Engelse satelliet Nog meer opdrachten van Zuid-Afrika MET EEN ENKEL WOORD „Bombardeer Haipliong niet" haags A G E N D. PAGINA 2 ZATERDAG 6 MEI i£A' Dj uitbreiding van de Amerikaan se oorlogsinspanning in Viet nam is de laatste maanden dui delijk merkbaar geweest. Voor het eerst beschoot Amerikaanse artille rie doelen in het noorden; schepen van de Zevende Vloot namen spoor wegemplacementen en munitiede pots in Noord-Vietnam onder schot; vliegtuigen lieten mijnen vallen in Noordvietnamese wateren om het vervoer van militair materieel per sampan of jonk te verhinderen; de machtige B 52-bommenwerpers zijn van Guam naar Thailand overge bracht om in slechts èèn derde van de vroegere tijd te kunnen reageren op verzoeken om steun van de com mandanten te velde; in Noord-Viet nam zijn Mig-bases met bommen be stookt; er zijn bommen geworpen op doelen bij het centrum van Haiphong en het is zelfs niet uitgesloten, dat ook de toegang tot die havenstad door mijnen belemmerd zal worden. Waarom die „escalatie" (uitbreiding der oorlogshandelingen)? Het voor naamste doel is de vernietiging van de aanvalskracht van de tegenstan ders. Zo zouden, volgens het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, vier Noordvietnamese divi sies gereed staan om de demarca tielijn bij verrassing te overschrijden. Om die stoot op te vangen dient het aantal Amerikaanse manschap pen aanzienlijk te worden uitgebreid. En wat de bombardementen betreft: president Johnson verklaarde enige maanden geleden, dat Noord-Viet nam daardoor is gedwongen een half miljoen man beschikbaar te houden voor vliegtuigafweer en voor repara tie van bruggen en wegen. En dat halve miljoen is vanzelfsprekend niet meer beschikbaar voor agressie tegen het zuiden. Washington staat op het standpunt, dat er geen spra ke is van een „burgeroorlog", tussen de Vletcong en haar aanhangers enerzijds en de rest van de inwoners anderzijds. Generaal Westmoreland, opperbevelhebber van de Amerikaan se troepen in Zuid-Vietnam, heeft er tijdens een kort bezoek aan Washing ton nadrukkelijk op gewezen, dat de omvang van de geregelde troepen uit het noorden nog steeds groter wordt, terwijl het aantal guerrilla strijders van de Vietcong vermindert. Die geregelde strijdkrachten uit het norod bewijzen, zo zei hij, dat Hanoi agressie pleegt: nationalistische elementen voorzover ze een rol speelden worden systematisch vervangen door communisten. Ken ners van de bedoelingen van Ho Tsji- minh zeggen, dat hij zijn oude doel nog steeds voor ogen heeft: èèn Viet nam onder communistisch bestuur, een doel waarvoor hij achtereenvol gens de Japanners, de Fransen en nu de Zuidvietnamese regering en haar Amerikaanse bondgenoten heeft bestreden en nog steeds bestrijdt, Ho zou intussen wel begrepen hebben, dat hij geen militaire overwinning kan behalen. Maar hij zet de strijd voort om - als men nog eens aan de conferentiefafel gaat zitten een zo sterk mogelijke positie in te ne men. Van de Amerikaanse basis Van- denberg in Californië is de eerste ge heel in Engeland ontworpen en ver vaardigde kunstmaan UK-III gelan ceerd. De lancering geschiedde met I een Amerikaanse Scout-raket, Enige ujd geleden moest de lancering wor- l den uitgesteld omdat Amerika geen raket van dit type meer beschikbaar i had. Eenzelfde lot trof toen de Esro- j li. de eerste Europese kunstmaan, i die inmiddels nog steeds niet in de ruimte is gebracht De UK-III. die twintig miljoen gul den heeft gekost moet in een baan over de polen de elektronendichtheid en de samenstelling van de hoogste uitermate ijle resten van de atmos feer meten. Verwacht wordt dat de kunstmaan, naar zijn voorgangers ook wel Aerial-III genoemd, drie jaar in de ruimte zal blijven. De vorige Aerials, die slechts gedeeltelijk door Engeland werden gebouwd, wer den in 1962 en in 1964 door Amerika gelanceerd. Sommige commentators zijn van mening, dat Amerika hetzelfde doel nastreeft: versteviging van de onderhandelingspositie. Anderen daarentegen zijn de opvatting toe gedaan, dat het Washington thans alleen nog te doen is om een absolute overwinning. Dus geen conferentie- tafel, geen probleem of de Vietcong al of niet aanwezig dient te zijn, geen concessies op het punt van het terugtrekken van de Amerikaanse troepen, geen gevaar dat er een ge mengde regering in Zuid-Vietnam komt met de mogelijkheid, dat de communisten de macht geleidelijk overnemen en alle bloed van Ame rikaanse soldaten vergeefs is vergo ten. Deze zienswijze lijkt niet houd baar wanneer men de uitlatingen van officieel Washington nagaat. Bij herhaling is daar verklaard, dat men juist wèl wil onderhandelen maar dat de tegenpartij ondanks het in dienen van niet minder dan 28 voor stellen voor een vreedzame regeling niets wil weten van overleg. Ik kan toch moeilijk met mijzelf gaan onderhandelen, verklaarde president Johnson nog onlangs. Van staking der bombardementen om Hanoi toeschietelijker te maken willen de Ver. Staten intussen niets weten. De Tet-periode (nieuwjaarsviering is door Ho Tsjl-minh misbruikt om 2200 vrachtauto's en 1572 schepen met 25 a 30.000 ton materiaal naar het zuiden te zenden, genoeg om de bijna 300.000 man rode troepen een jaar lang van voorraden te voorzien. Voorts wordt gewezen op spannin gen in buurlanden: Noordvietname- zen treden in Laos op als leiders van de communistische strijdkrachten, de wrijvingen tussen Noord-en Zuid Korea nemen toe, de communisten zijn actief in Thailand en zelfs prins Norodom Sihanoek van Cambodja een fervente tegenstander van de Amerikanen heeft te worstelen met communistische acties in de pro vincie Battambang. Dit alles wijst erop, zo zegt men in Washington, dat Noord-Vietnam zelfs al zou het een gunstige gelegenheid voor onder handelingen afwachten op het ogenblik een bron van agressie is, waardoor de kansen op een vrij Azië doorlopend worden bedreigd. Ook de tweeslachtige houding van Moskou is een punt van overweging oij de vraag of men al dan niet tot staking der bombardementen moet overgaan. Ondanks aanwijzingen, die in ver mindering van de koude oorlog tus sen het Westen en Moskou doen ge loven, blijft het Kremlin zo zeg gen sommigen vasthouden aan het plan tot verovering van het indus- trieel-rijke Europa. Maar niet recht streeks, doch langs de Aziatische om weg, die reeds Lenin heeft voorge schreven. Zou Amerika zijn steun aan Saigon opgeven, dan zou dat tevens het ineenstorten van het bondgenootschappelijke stelsel in Eurof" betekenen. Als Amerik" in Azië verstek laat gaan, wat is dan de belofte aan Europa waard? De oorlog in Vietnam is dan x>k ii' „zomaar een oorlog" m~or ging van de vrije volken in Azië en een garantie aan Europa. Tot zover 0 Vervolg van pag. 1 Het gaat bij het contact tussen Zuid-Afrika en de Nederlandse industrie niet alleen om deze drie duikboten. In totaal zijn er contacten over opdrachten tot een bedrag van twee miljard gul den, aldus ir. Woltjer; onder meer elektronische apparatuur te leveren door Philips. Hij zei verder nog dat er contact is ge weest met de metaalbonden. Ze zijn ingelicht over de situatie. Koning Constantijn heeft een bezoek gebracht aan het door aardschokken getroffen deel van zijn land. De vorst arriveerde met een helikopter en werd door de bevolking op hartelijke wijze ont vangen. „Wij hebben er als niets aan dat de regering ja gaat zeggen en dat dan een vakbond een embargo instelt", zo zei hij. Ook de zogenaamde kleine commissie van de ondernemingsraad van de scheeps werf in Schiedam is op de hoogte. Aan principiële bezwaren van werk nemers kan, zoals steeds, worden tegemoet gekomen. Er zijn, aldus ir. Vvoltjer, hier werklieden die zeggen: ik werk liever niet aan een marine schip. De bedrijfsleiding heeft hier voor steeds begrip gehad. De men sen kunnen zonder bezwaar bij een ander karwei worden ingedeeld. De directeur van de werf Wilton- Fijenoord zei voorts, dat het bij der gelijke opdrachten gebruikelijk is dat de Marine bijspringt met toezicht en het inwerken van de bemanning. Bij de voorlopige overeenkomst die Zuid- Afrika in Frankrijk heeft afgesloten, is reeds bepaald dat de Marine me dewerking zou gaan verlenen. Derge lijke bijstand, aldus ir. Woltjer, is in Nederland destijds ook gegeven bij ondernemer i het fre&at- gebouwd voor Nigeria. „Er wordt voor betaald, het komt met ten laste van de belastingbe taler". Voor Nederland liggen er goede kansen op het terrein van de bouw van oorlogsschepen, omdat Neder land goede marineschepen bouwt en ir» de wereldpolitiek maar een klein land is. aldus ir. Woltjer. Voor de oorlog leverden Nederlandse scheeps werven onderzeeboten aan Turkije en Polen. Na de oorlog is tot dusver lleen Nigeria aan de markt geweest. Het zou dus de eerste opdracht voor Zuidafrikaanse rekening zijn. Ir. Woltjer is niet bevreesd dat andere landen Nederlandse werven in dit opzicht zouden boycotten. „Als we een goed schip krijgen tegen een goede prijs, dan vallen principiële bezwaren weg". Marine Bijeenkomst van lange mensen In Kiel zijn leden van de Club van lange mensen uit geheel Europa, waaronder uit Nederland, bijeenge komen om „op hoog niveau" van ge dachten te wisselen over de vele zor gen, die een respectabele lichaams lengte meebrengt. Deze beginnen volgens hen al bij de schoenen, die niet alleen groot zijn, maar ook hoog in prijs. Voorwaarde voor het lid maatschap van de Club van lange mensen is een minimumlengte bij mannen van 1 meter 90 en bij vrou wen van 1.80. Daar de Franse pre sident De Gaulle 1 meter 93 is komt hij voor 't lidmaatschap in aanmer king. Hij is echter nog niet op een aanbod ingegaan. Het langste lid van de club is een caféhouder uit Erlan gen, die 2 meter 38 meet. Volgens de voorzitter is de langste man ter wereld een Rus, die de respectable lengte van 2 meter 81 heeft. Dachau - monument Het monument dat in het voorma lige concentratiekamp Dachau wordt opgericht om de gedachte levendig te houden aan de 30.000 gevangenen die er zijn gedood, zal het werk zijn van de Joegoslavisohe beeldhouwer Glid Nandor. Zijn ontwerp is door het in ternationale Dachau-comité in Brus sel gekozen uit inzendingen van 54 kunstenaars. Het monument wordt 6'^ meter hoog en zal in het voorjaar van 1968 worden onthuld. Het kost ruim een miljoen gulden. Dit bedrag zal voor namelijk in West-Duitsland worden bijeengebracht. Hevige brand in de Peel Waarschijnlijk door een achteloos weggeworpen sigarettenpeukje heb ben gisteren honderden dieren het leven verloren in de onherbergzame Limburgse Peel ter hoogte van het plaatsje Griendtsveen. Ongeveer een tiende gedeelte van de circa 1000 hectaren woeste Peel. waarvan een groot deel voor recreatie is bestemd, werd door het vuur kaal gevreten. In het zwart geblakerde landschap werden naast vele kruipdieren ook tal van jonge vogels verdreven of In de Limburgse gemeente Ber gen heeft gistermiddag door onbe kende oorzaak een brand gewoed op de Bosserheide nabij het dorp Well. Ruim twee hectare dennenbos van tien tot vijftien jaar oud, eigendom van de gemeente Bergen, ging ver loren. ZATERDAG Den Burcht: Veertig-jarig bestaan eld. Lelden Ned. Bllndenbond. Recep tie 35 uur nam. feestavond 7.30 uur Rapenburg 10: Open Huls Tiener sociëteiten. 8 uur nam. Disco-socië teit. 2 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4.00 en 6.30 Openbare lezing 2.30 en 5.15 Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorin. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending rang. J, P. H. Zijlstra. 10 u. voorm. MAANDAG Gebouw Chr. Soc. Belangen Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Spr. de hr. J. H. van der Jagt over de positie van het overheidspersoneel. 8 Mlddelstegracht 91: Bevolkingson derzoek t.b.c. 912 uur voorm. en 2 4.30 uur nam. Oegstgeest (Parochiehuis) Kapshow Leldse Tech. Olub voor dames, en herenkappers. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Come- die .In wankel evenwicht". 8 uur Hogewoerd 1T5: Dienst ver g-aderi ng van Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. Sohouwburg: K. en O. Ned. Oome die .In wankel evenwicht". 8 uur Stadhuis wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7—8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jeugdconcert Mij. voor Toonkunst door Noordhollands Phllharmonlsch Orkest. 8 uur nam. S tatlonaweg 41Ledenvergader 1 ng Kamer van Koophadei en Fabrieken voor Rijnland. 2 uur nam. Moeizame Kennetly-ron de De delegatie van alle aan de on derhandelingen over tariefverlagin gen van de Kennedy-ronde deelne mende landen hebben donderdag in Genève besloten, dat twee- en meer zijdige besprekingen tot morgen avond kunnen worden gevoerd. Dan zal definitief worden besloten of er volgende week een ministersconfe rentie zal worden gehouden. Hoewel men sterk betwijfelt de onderhande lingen nog voor pinksteren te kun nen afsluiten, is er van Amerikaanse zijde op aangedrongen ernaar te streven op 15 mei met het defini tieve onderhandelingspakket huis waarts te kunnen keren. Op 30 juni loopt de volmacht van de Ameri kaanse president voor deze onder handelingen af. Vrijdag heeft de EEG haar be langrijkste partners in de onderhan delingen ervan op de hoogte gesteld, dat zij bereid is tot onderhandelingen over een compromisvoorstel voor ver laging van tarieven voor chemische produkten. De verlaging van de tarieven voor chemische produkten is een van de moeilijkste punten, die de slotfasen van de onderhandelingen hebben vertraagd. IerenDenen, NorenZwitsers, Zweden Men acht het in Europese kringen te Brussel niet uitgesloten en zelfs eerder waarschijnlijk dat Engeland de voorhoede zal uitmaken van een aantal andere landen, voor het merendeel be horend tot de Europese Vrijhandelsassociatie. Ierland in de eerste plaats. Het maakt wel geen deel uit van de EVA. maar het heeft reeds verklaard dat het zeer binnenkort met een aan vraag tot lidmaatschap van de EEG zal komen. Het heeft trouwens, in Juli 1961 nog voor Engeland het deed, laten weten dat het belangstelling had voor aansluiting bij de gemeen schap. Denemarken kwam in augsutus'61 met hetzelfde verzoek en in het najaar van dat jaar begon met de onderhandelingen, die niet tot een resultaat hebben geleid. Dezer dagen heeft de Deense volksvertegenwoordi ging kennis kunnen nemen van een lijvig rapport 'het telt 1100 pagina's) over de kwestie. Denemarken zal, zo verwacht men zeker binnenkort op nieuw onderhandelingen met „Brus sel" aanknopen. Datzelfde geldt voor Noorwegen dat in 1962 Engeland had willen vol gen, maar dat zich toen na het mis lukken van de onderhandelingen ook heeft teruggetrokken. Van officiële Noorse zijde is thans verklaard dat men de onderhandelingen in Brus sel zo snel mogelijk wil hervatten. Zweden en Zwitserland overwegen reeds lang een associatieverdrag met de EEG. Zij willen daarover wel op nieuw besprekingen voeren, omdat zy van oordeel zijn dat de gemeen schap toch nooit, althans binnen afzienbare tijd, een politieke gemeen schap zal worden. Oostenrijk onder handelt sedert Juli 1962 met de EEG, maar er zijn politieke redenen die een associatie of een lidmaatschap beletten. By de Europese Commissie bestaat de overtuiging dat het voor Oostenrijk uiterst moeiiyk is banden met de EEG aan te knopen. Toch zal een uitbreiding van de gemeen schap met zogeheten neutrale lan den de situatie voor Oostenrijk niet gemakkeiyker maken. Aanvraag Over het begin en de duur van de onderhandelingen met Engeland be staat in Brussel enige twyfel. Naar het schynt zou men van Engelse zy- de al in juni van dit Jaar willen be ginnen met de onderhandelingen en zelfs voor het eind van 1967 ze wil len afsluiten. In kringen van de EEG vindt men dat alles wat voorbarig. BINNENLAND Pas vandaag is bekend geworden, dat de politie van Vlissingen woens dagmiddag op het strand van de Boulevard Banckert een gedeelte van een babylijkje gevonden heeft. Het is de derde dode baby, die binnen en kele maanden op Walcheren is gevon den. Op ongeveer dezelfde plaats werd kortgeleden het stoffelyk over schot van een baby aangetroffen, dat verpakt was in een plastic zak. De Vlissingse politie tracht achter de herkomst van het ïykje te komen, dat op het strand aan de laagwaterlijn gevonden werd. In België aangehouden De Bel gische rijkswacht in Maaseik heeft gisteren vier jongelui tussen de 15 en 20 jaar uit Nijmegen aangehouden. De arrestatie gebeurde in samenwer king met de gemeentepolitie van Roermond, die de jongelui in een gestolen personenauto vanuit Roer mond tot in Maaseik had achter volgd. De vlucht eindigde toen de jongemannen met hun auto tegen een lantaarnpaal botsten nabij Maas eik. Ze waren in een gestolen be stelauto onderweg naar Frankrijk, doch zitten nu ingesloten in een po litiebureau van de Belgische ryks- deze opvatting, waar tegenover men die andere kan stellen, dat Moskou poogt China de voet dwars te zet ten in NoordVietnam Hoe dit alles zy. de kansen op vrede*— waoht in Maaseik. Vandaag ziülen zy naar Nymegen worden overge bracht. Gepensioneerdenwerkplaats sluit De gepensioneerden werkplaats in de voormalige kazerne aan de Frederik- straat in Den Haag sluit wegens ge brek aan werk. Het aantal opdrach ten liep steeds meer terug, waardoor de kans tot een redelijke rentabili teit te komen verkeken was. Boven dien moesten de laatste maanden steeds meer orders geaccepteerd worden die onvoldoende kostendek king opleverden, en die bovendien minder geschikt waren voor de ge pensioneerden. Staatssecretaris Ec Zaken In de Staatscourant is de taakomschrijving van de staatssecretaris van Econo mische Zaken gepubliceerd. De staatssecretaris van Economisohe Zaken is meer in het bijzonder be last met de aangelegenheden betref fende het midden- en kleinbedrijf, het toerisme, de industriële eigen dom, alsmede met de ordenings vraagstukken, voor zover niet betrek king hebbende op prijs- en consu mentenaangelegenheden De staats secretaris zal zioh tevens bezig hou den met de zaken betreffende het accountants- en het ykwezen. Verkeerschaos in Den Haag Doordat gistermiddag in de Park straat in Den Haag een tramleiding knapte, ontstond op verschillende I gering en de vooruitzichten voor de punten in de ten' i-i .1 een enorm- a.s. zomer zijn somberder dan ooit. verkeerschaos. De Parkstraat moest voormalig regerende families in Lis-1 de staking 47 dagen uit te stellen. worden afgesloten. De leiding brak doordat een aan drie kabels opge hangen lamp plotseling naar bene den kwam. De lamp trof de elektri sche draad, daarna de beugel van een juist passerende tram. De tram leiding raakte de rails en maakte daarmee kortsluiting. Op het Plein 1813, enkele honderden meters ver der, knapte de leiding later ook, door de grote spanning die zich een uitweg zocht. BUITENLAND Afgeknapt In het stadje Telfs in Tyrol zyn gisteren 23 scholieren en twee kloosterzusters gewond ge raakt doordat een balkon van het gemeentehuis afknapte en vier me ter lager op straat viel. De slacht offers schepten een luchtje op het balkon na een toneelvoorstelling. De steunbalken bleken vermolmd. Blériot Een van de vliegtuigen van Louis Blériot, de Franse lucht vaartpionier die als eerste over het Kanaal vloog, gaat de lucht weer in, bestuurd door een Engelsman. Het in 1916 door Blériot gebouwde toe stel is in een Belgische hangar ont dekt door de Engelse liefhebber Les lie Goldsmith, 57, die het vliegklaar maakt in het luchtvaartmuseum in Shuttleworth, Bedfordshire. Over een maand of twee hoopt hy ermee van de grond te gaan. Huwelyk De dochter van Don Juan van Bourbon, een van de Spaanse troonpretendenten, is giste ren in aanwezigheid van leden sabon in het huwelyk getreden met de 32-Jarige hertog van Estrada, thans een zakenman. Rijbewijs Op Sardinië heeft een 20-jarige student. Giovanni Pirari, drie politiemannen met een mitrail leur neergeschoten, toen zy hem naar zyn rijbewijs vroegen en in de kof ferruimte van zyn auto wilden ky- ken. De drie politiemannen zyn er ernstig aan toe. De student is nog niet gevonden. Zes ton In Keulen heeft een man gisteren by een overval op een juwelierswinkel sieraden ter waarde van 600.000 dm. buitgemaakt. Hy be dreigde het winkelpersoneel en de klanten met een revolver en vuurde een waarschuwingsschot af voordat hij verdween. Hakenkruisen Drie inwoners van Toronto zyn gisteren tot drie en zes maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens het schilderen van haken kruisen op de woningen van verschei dene Joodse notabelen. De veroor deelden zyn 24, 29 en 31 jaar oud. Eigen regeling President John son heeft, ter voorkoming van een spoorwegstaking, het Congres voor gesteld, dat vyf vertegenwoordigers van de regering zullen trachten spoorwegdirecties en vakbonden tot vrywillige overeenstemming te bren gen. Als er over drie maanden geen akkoord tot stand is gekomen, zal de regering een eigen regehng opleggen, die voor twee jaar zal gelden. Sta kingen en uitsluitingen zullen in d'e tyd verboden zyn. Gisteren is een bevel van het Congres ingegaan Men meent dat het wel mogelyk zal zyn nog voor de vakanties een soort symbolische conferentie EEG-Enge- land ln Brussel te beleggen. Daarna zou ln de loop van september de ei- geniyke ononderbroken reeks van vergaderingen van specialisten en dergeiyke moeten beginnen. De EEG ministerraad zal op de geregelde ty- den byeen komen om beslissingen te nemen. Zonder moeiiykheden van Franse zyde zou men dan toch nog een jaar of twee nodig hebben om voor Engeland een volledig lidmaat schap te kunnen verwezeniyken. Daarna komen dan nog de ratifica tie door de nationale volksvertegen woordiging. Uiteraard zou de EEG tegeiykertyd ook met de genoemde landen kunnen delibereren over hun wensen. Materieel vergt dat alles van het secretariaat van de EEG een gi gantische reeks van werkzaamheden die zelf weer vertragend zal werken. Brief van 29 congresleden Negenentwintig Democratische con gresleden hebben president Johnson gisteren een brief gezonden waarin zy er by de president op aandringen weerstand te biyven bieden aan druk om de belangrijkste Noordvietna mese haven, Haiphong, te bombar deren of te blokkeren. De Democratische congresleden d e erop wyzen dat andere congresleden druk op Johnson uitoefenen, zijn van mening dat een dergelijke actie er toe zou leiden dat de Sowjet-Unie zyn militaire steun aan Noord-Viet nam zou opvoeren. Het zou boven dien tot gevolg kunnen hebben dat Noord-Vietnam nog afhankelijker van China zou worden. Na een hevig gevecht hebben Ame rikaanse mariniers heuvel 881 ver overd, de laatste van het drietal by de grens met Laos dat hardnekkig door eenheden van het geregelde Noordvietnamese leger is verdedigd. De Amerikanen hebben hiermee de controle gekregen over het netwerk van dalen, waardoor Noordvietna mese troepen Zuid-Vietnam binnen stroomden. Van Amerikaanse zijde is meege deeld, dat er bij de strijd om deze strategische heuvels, die 12 dagen heeft geduurd, 551 Noordvietnamezen zyn gesneuveld. By de Amerikaanse Mariniers vielen 157 doden en 738 gewonden. 1 2: Volle Evangelie-zen( Klumper. 8 uur nam, WOENSDAG Stationsplein N.S. (halte bui Excursie Kon. Ned. Mij. voor Ti bouw- en Plantkunde naar Voor». DONDERDAG Bejaardencentrum Haagwljk: Bt kingsonderzoek t.b.c. 912 u. vo 1 Marekerk: Ingebruikstelling restaureerde orgel. 8 uur nam. 1 W. de Zwijgerlaan 105: Balie!» 1 spreksavond. 8 uur nam. Voorschoten: Excursie K. e naar Kasteel Duivenvoorde. 8.30 VRIJDAG bl Bejaardencentrum Roomburg: gi volklngsonderzoek t.b.c. 912 voorm. BIOSCOPEN Studio „Fahrenheit 451", 14 J Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 0< dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. je Luxor „Le grand restaurant", Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2- w dag 2.30, 445. 7 en 9.15 uur. Camera „De eend en de Qi lac", a. 1. Dageiyka 2.30, 7 eri uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.18 Lldo „Samen uitsamen thj a. 1. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 j Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Kcx ..Superseven calls Cairo", l- Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. I c dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. t Astra Wassenaar Donderdag en 8 uur, zondagmiddag 2.30 i j „Moeder wat een broeder" (The! a orderly orderly), a.l. Vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en B zondag 7 en 9.15 uur: „De zq I van Katie Elder", 14 J. DAGELLTKS t Sohuttersveld: Drive-In cinema j I nault-Vlslon". 8.15 en 9.30 uur n» 's zondags gesloten. (Tot 20 mei). TENTOONSTELLINGEN 1 Francois. Werkd. 10—11.30 uur voi «n 35 uur nam. (tot 19 mei). De Lakenhal Dag 10-5 uur tt 1-5 uur Lakenhal: Tentoonstelling Picas* recente grafiek. Werkd. 10 uur voo 5 uur; zondag 15 uur nam. 21 mei). Legermuseum Pesthuialaan)k uitzondering van zaterdag van 10 'zondag I-5 uur) Molen „de Valk": Molenmuseumi opend dinsdag t/m. zaterdag 10 voorm.5 uur nam. Zondags 1— Bi nam. Maandags gesloten. t Rijksmuseum voor Volkenkut 1 Tentoonstelling: „Ball, beeld r droombeeld". Geopend dagelHka I 17 uur: 'e zondags 13—17 uur (to 1 oktober). ise pret - 17 t Rllksmuseum voor Voikenkti: i8teenstra*»t 1): Dag 10-17 u: 'ir daga 13-17 uur RJlkJunuseum voor da geachlee de' natuurwetenschappen- Dag l uu zond 1-4 inn- Wassenaar: (Kumsteaal Het Tentoonstelling aquarellen Mas.' Kemper. Geopend maandag t/mr terdag 10 uur voorm.5 uur ra bovendien dinsdag 8—10 uur nar t/m. 17 mei. AVOND- EN NACHTDIENST Dl APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende gr len: Apotheek van Drlesum, Mar» tel. 20406. Apotheek R. v. Breest Smallen) te Leiderdorp en Apotheek Voor# ten zijn de gehele week geopend De Oegstgeest® Apotheek ls rondi. mei gesloten van 8 tot 24 uur. WeeketndedleLst der oolsartsei Zaterdagmorgen vóór 12 uur n Dlege men de eigen bulaarts Na zaterdagmiddag 12 uur ■»p «lokterstelerooD 22222. Expositie Galerie Walenkamp In de Galerie Walenkamp, Nieuw- steeg 11, is van heden tot 27 mei het werk te bezichtigen van Kristians Tonny (Collectie Bennewitz). Zaterdag 6 mei. Kon. Schouwburg 20.15 uur: Hé sehe Comedie „De daii6 van sergi Musgrave". Diligent/ia 20.15 uur: Cabaret! Pijn. Zondag 7 mei. Kon. Sohouwburg 14.00 uur: W sche Comedie: „School voor vrouw 20.15 uur: Haagsche Comedie: vrouwen van Troje". Maandag 8 mei. Kon. Sohouwburg 20.15 uur: sc.- - Comedie „School voor Vrouv (besloten voorstelling). Dinsdag 9 mei. Kon. Schouwburg 20.15 uur: Dans Theater. Joseph's Place 22.30 uur: caW Woensdag 10 mei. Kon. Schouwburg 20.15 uur: Comedie: Jn wankel evenwicht". Joseph's Place 22.30 uur: cal* HAAGSE BIOSCOPEN. Apollo: „De hete zon" 18 Jr. Astra: „Dokter ZJlvago" 14 Jr. Bijou: Polly Maggoo, wie ben 14 Jr. Camera: „Un homme et u>ne femt 14 Jr. Cineac: „Naakte onschuld" a.l. City: „Die rare gekke rot kat",1 Corso: „Een hoekje van de het 14 Jr. Du Midi: „De stem van het w»' a. 1. Euro Cinema: „Sound of music",1 Flora: „Zeven gouden mannen sJ een tweede moordslag", 14 Jr.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2