Weer vee en vlees naar Frankrijk Koninklijk goud voor D. W. van Amerongen Leids Raadslid stelt vragen over clubhuis en voetbalterreinen y. d. WATEk ZATERDAG 29 APRIL 1967 PAGINA 3 In het Leidse districtsbijreau der Rijkspolitie aan de Heren gracht heerste gisteren een feestelijke drukte, waarvan een staf functionaris van het korps, de distri ets-adjudant D. W. van Amerongen, het middelpunt vormde. Hem werd n.l. de gouden ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toe gekend. Dokter S. v. Praag Promotie M. Groen Hij noemde adjudant Van Ameron gen een sleutelfiguur in de verkeers planning rond het Keukenhof met staatsiebezoeken als dat van het Koningspaar van Nepal en leden van het eigen vorstenhuis, en het jaarlijks terugkerend bloemencorso. Evene menten die van de rijkspolitie steeds weer een maximum aan inspanning vragen. Namens de leden van de staf sprak de districtscommandant A. van Dom melen een woord van dank en hul de, waarbij hij mevrouw Van Ame rongen bloemen aanbood. Be adjudant A. Koerten, nestor van de groepscommandanten, com mandant van de groep Oegstgeest, belichtte speciaal de verhoudingen districtsadjudant - groepscomman danten. Hij uitte zijn grote waarde ring voor de grote kennis van zaken en de bijzondere tact districtsadjudant al een reeks ren had doen blijken en bood de collega's een gouden draagme- aille aan. De heer Van Amerongen sprak zijn dank uit aan het adres van allen die op enigerlei wijze tot zijn onderschei ding hadden bijgedragen. Hij gaf uit drukking aan zijn verlangen nog lange tijd. onder de bekwame leiding van commandant Van der Meulen. in een sfeer van appreciatie werk zaam te mogen zijn. Ook commandant Reehorst, hoofd van 'het bureau Interpol en sedert 2 mei commandant van 'het district 's-Gravemhage der rijkspolitie, vond nog even gelegenheid persoonlijk zijn gelukwensen te komen aanbieden. Officier O.N. In de lijst van onderscheidingen ter gelegenheid van Koninginnedag was ook de bekendmaking opgeno men, dat dokter S. van Praag te Lei den benoemd is tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij ontving deze onderscheiding op voordracht van de Surinaamse regering ter ge legenheid van zijn twintigjarig me disch adviseurschap van het Suri naamse gouvernement bij het kabi net van de gevolmachtigd minister. Hij adviseerde onder meer bij de nieuwbouw en uitbreiding van zie kenhuizen. Aan de universiteit van Amster dam is gistermiddag de heer M. Groen uit Hazerswoude-Rijndyk ge promoveerd tot doctor in de sociale wetenschappen op een proefschrift getiteld ..De voorspelbaarheid van schoolcarriëres in het voortgezet on derwijs". Promotor was prof. dr. A. D. de Groot. De heer Groen, geboren in Olde- boorn. studeerde aan de Universiteit van Amsterdam en behaalde in 1961 het doctoraalexamen met hoofdvak psychologie. Hij is werkzaam bij de afdeling geestelijke gezondheid van het Nederlands Instituut voor prae- ventieve geneeskunde in Leiden. Sleutelfiguur in verkeersplanning Drs. L. J. van der Meulen, com mandant van het district Leiden, sprak een woord van welkom tot de onderscheiden adjudant, diens echt genote, zoons en dochters, de leden van de staf en de groepscomman danten van het district. Hierna las de toegevoegd officier, luitenant F. J. Lamëris. het desbetreffend K B. voor. Vervolgens speldde drs Van der Meulen de adjudant het ereteken op de borst. Hij roemde de wijze waar op de districtsadjudant fungeerde als sohakel tussen de districtscomman dant en de groepscommandanten. Hierdoor "werd het evenwicht be- Dankbaarheid voor geboorte Prinsenkind De Oecumenische Raad van kerken en het Dekenaat in Leiden belegden gisteravond een samenkomst in de Pieterskerk ter gelegenheid van de geboorte van het Prinsenkind. Voorgangers in de dienst, die slechts door weinig mensen werd bijgewoond, waren ds. H. Bouter (herv. predi kant», kapelaan J. P. Seijsener en dr. W. van der Zwaan (geref. predi kant) Pastoor Seijsener ging in de ge schiedenis terug tot het jaar 1568. toen Willem van Oranje opkwam voor de vrijheid van ons vaderland. Hij kwam tot de slotsom: „Zolang Nederland Nederland is, is het be stuurd door het Oranjehuis". „Dit is de achtergrond van onze dankbaar heid voor de geboorte van dit Prinsje". Ds. Van der Zwaan zei o.a. „Het zou natuurlijk ook anders gekund hebben, maar met dit Vorstenhuis heeft God ons gelukkig willen maken. Dit'is dan ook de zin van ons sa menzijn". Ds. Bouter sprak aan het einde van de samenkomst een gebed uit. ADVERTENTIE Voor GOUD juwelier - horloger Haarlemmerstraat 181 V.l.jur. de commandant van de Rijkspolitie in het district Lei den, drs. L. J. v ,d. Meulen en de heer en mevrouw D. W. van Ame rongen. waard hetgeen de gezagsuitoefening goede kwam. Dat de adjudant in zijn moeilijke functie naar beide kan ten maat wist te houden, dankte hij in niet geringe mate aan het feit, dat hij zelf jarenlang als groepscom mandant optrad. De commandant prees de vindingrijkheid van de ad judant bij het zoeken naar oplossin gen voor de vele problemen welke zich in deze dynamische tijd, bij de dagelijkse leading rij kspalitiedistriet voordoen Vietnam-betogers in optocht naar tentoonstelling Meer dan tweehonderd Vietnam- demonstranten trokken gasteravond in een miezerige regen door de Leid se binnenstad. Zij hielden een zwijg zame protestmars om aldus hun ver ontrusting en misnoegen over de Amerikaanse Vietnam-politiek tot uitdrukking te brengen. De demon stranten. voornamelijk uit P.S.P.- en Provo-kringen, voerden leuzen met zich mee als „Stop de bombardemen ten op Hanoi", „Vrede in Vietnam", „Nu napalmbommen straks A-bom men" en een aantal minder reeële opschriften als ..Hitler Johnson" ..SS S$". De protestmars, die het Van der Werfpark begon en i ordelijk verloop had, voerde via de Doezastraat, de Jan van Hout kade, de Korevaarstraat, het Gan getje, de Nieuwe Rijn, de Haarlem straat, de Beestenmarkt, de Bree- straat en de Papengracht naar Ga- terie Walenkamp in de Nieuwstraat, r ook de komende dagen een Vietnam-tentoonstelling wordt gehou den. De expositie, die uit krante knipsels en uit foto- en cijfermate riaal, alle betrekking hebbend op de oorlog in Vietnam, bestaat en voorts een samenvatting bevat van de ak koorden van Genève. duurt tot en met 5 mei. ,,'t Prof je" In het bericht over de sloop van ,,'t Profje" aan de Burggraven- laan, dat wij gisteren publiceerden, is niet tot uitdrukking gekomen, dat de kosten van deze sloop voor reke ning van het bestuur van de Buurt en Speeltuinvereniging „De Profes- sorenwijk" is geschied. Volgens dit bestuur bedroegen deze kosten circa I 500 Leitlse Golfbrekers De Leidse Golfbrekers hebben ei weer een aantal gediplomeerde zwemmers (sters) bij. Het diploma A meisjes ontvingen: Marian Kerk vliet, Marina Kalmaar, Dorret Tom- bok, Marijke van Wiegeheren, Cobi Zwaan, Didi Ponsin, Marian Steen huis, Katy van Egmond. Willie Drie bergen. Thea van den Elshof. Joke van der Reyden, Laucra Misana, Ank Bolleboom. Rita van der Salm, Leny van den Bosch. Anneke van der Salm Antoinette van der Bosch. Rieneke van Reyn. Pauline Misana, Anneke van Bohemen. Gerry Rijsbergen. Jo ke van der Meer. Ingrid van Brussel. Tineke van Bohemen. Trees van Schagen. Mieke de Wekker, Els van Veen, José Kamphuis, Anneke Lems. Jeanette van Sassen, Ina Hulsbos. Phia Hulsbos. Greet Noordman, Mie ke Opdam. Ria Roeleven. Yolanda Marks. Yoyce Bronsgeest, Mar ja Rijn, Daphne Schutte, Nat-asa Hrouda Diploma A jongens: Martin Lange- zaal. Hans Koot. Henny Piket, Adrie Kok, Bernhard van Kesteren, Anton van Velzen. Fons Westgeest. Marinus Duin, Jan-Henk Zielhuis, Paul Zyp. Vincent Paardekoper. Jack de Vromen, Hans Baluuk, Dik van Leeu wen, Jos van Emmerik. Sjef Maas dijk, Bert van Hemert. Peter Tijdhof, Jan Berg, Wibo van der Drift, Ron nie Schrade, Peter Ammerlaan, Har ry Kolijn, Henry Wijnen, Kees Loos. Ronald Ammerlaan. Ted Romijn, John van Egmond, Ted Schrade, Adrie van der Salm, Donny van der Akkeren, Peter van der Salm. Diploma B meisjes: Adovna Hrouda, Gientje Doorduin. Wendy van der Plas. Désiree Daatselaar. Marian Bestelink, Joke Westerbeek, Liesje Colyn, Nans Misana. Els Jacobs. Pauline Goddijn. Marlies van Zijp, Erna Maasdijk, Hetty Lovens, Elly Wernas. Maria Dernee, Marianne Baak. Nelly van Steyn, Brigitte Brinkman, Caroline Ziegelaar, Jorien Ee, Sara Oostra, Anja Splinter. Margot Straathof, Jeanette van der Poel, Joke Straathof .Marleen Berk, Yvonne Grondsma, Nelleke van Leeu- Beate Langemeyer, Astrid Ho verda, Yolanda Devilee. Diploma B jongens: Marcel van Kes teren. Marcel Walenkamp. Jan Arie Maarle, Mark Hartevelt, Arie Landsmeer. Wilbert van der Post, René Wesselman, Gerard Wesselman, Martin Ments. Hans Verhoog, Ton i Veen. Johan Boelee, Rinus Ros- Frans Stolwijk, Ton Paardeko per. Rob Kengen, Erik de Wilde. Nico Rijsberg, Freddy de Boer, Sjaak der Meer, Rudi Devilee. Viering van Koninginnedag 7 uur Reveille door drumbands 8.15 uur Aubade met politiemuziek op het Stadhuisplein 9 uur Kinderfeest in de biscopen en het Ant. Clubhuis 9 uur Kinderfeesten in de buitenwijken 9-10 uur Lode wij k-carillonmuziek 9.30-10.30-11.30 Poppenkastvoorstellingen. Burcht 10 uur Kinderspelen op het Zoeterw. Singelterrein 10 tot 11.30 uur Gymnastiekdemonstratie, Stadhuisplein 11.30-12.30 uur Stadhuis-carillonmuziek 12 uur Ontvangst door Burgemeester, Burgerzaal 12 uur Receptie 2.00-2.30 uur Start Oranjewandeltochten, Burcht 2.30 uur Voetbalwedstrijd (KNVB-Ned. Studentenelftal) t.b.v. Poliofonds 3 tot 4 uur Judo en jiu-jitsu demonstratie, Stadhuisplein 4 uur Openluchtconcert v. d. Werfpark (WW) 4 uur Muzikale rondgangen (N. Leven en R.K. Harmonie) 4.45 uur Wandelaarsdéfilé, Stadhuis 5 uur Prijsuitreiking aan de wandelaars 8 uur K. en O. feestconcert In de Stadsgehoorzaal voor de jeugd en ook voor ouderen 8.30 uur Muzikale demonstratie en taptoe, Pleterskerkplein (Kunst en Genoegen" en „Concordia") Het Leidse raadslid A. Versnel heeft zich met de volgende (schrif telijke) vragen tot het college van en W. gewend: Is het college bekend a. dat diverse clubs, gehuisvest aan de Haarlem mertrekvaart veel overlast ondervin- omwonenden. voortdurend vernielingen plaatsvinden aan: clubhuis en kleed ruimten van de v.v. „Lugdunum" en de clubhuizen van een aantal pad- vindersgroepen. c. dat de clubs hierdoor financieel er benadeeld worden. d. dat de sportbeoefening door jeugdelftallen meerdere malen wordt verstoord door omwonenden. dat tengevolge van bovenge noemde moeilijkheden het aantal jeugdleden bij de v.v. „Lugdunum" afneemt en dit voor de toekomst van de club niet gunstig is. f. dat de moeilijkheden voor een deel te wijten zijn aan het gebrek van een speelgelegenheid voor de jeugdige bewoners aan de Haarlem mertrekvaart. Zo ja. Welke mogelijkheden ziet uw college als oplossing voor zowel de betrokken clubs als de omwonen den. Van de bij de Sportstichting Lei den in beheer zijnde gemeentelijke sportvelden zijn er enkele welke on danks herhaalde herstellingen aan drainage en grasmat nog veel te wensen overlaten. Het voetbalveld aan de Haarlem mertrekvaart in gebruik bij v.v. Lug dunum vertoont bij enige regenval grote plassen terwijl bij droog weer mul zand het spelen tot een gevaar lijke bezigheid maakt. Hetzelfde euvel doet zich voor in het sportpark „Noord" bespeeld door de v.v. „Roodenburg". Het hockeyveld aan de van Vol- lenhovenkade bespeeld door de ver eniging „Siseo" is bij enige regenval onbespeelbaar. Het oppervlak van het korfbalveld aan de Zoeterwoudsesingel is na de aanleg van een nieuwe drainage weer aan herstel toe. Kunnen Burgemeester en Wethou ders mededelen: a. of de Sportstich ting beschikt over voldoende deskun dig personeel dat in staat is de vel den goed te onderhouden en te her stellen. b. of naast het maaien van het gras voldoende aandacht wordt be steed aan het herstel van de gras mat. c. of er. voordat met veldenherstel wordt begonnen. grondonderzoek wordt verricht, om een verantwoord herstel mogelijk te maken. d. zo ja, welk instituut verricht dit onderzoek. e. welke maatregelen denkt men te nemen om bovengenoemde velden goed bespeelbaar te maken. ADVERTENTIE KROOMKOSTUUM KROONGETUIGE van goede smaak Y i Super light-weight kostuum. Extra lichte kwaliteit dacron/wol. Geheel \<+J nieuwe Amerikaanse verwerking door een atelier van topniveau. 3 knoops-model met rugsplit en iets schuin gestelde zakken, fijn door gestikte kanten. Rug van kolbert is half gevoerd. 198 - LEIDSE VEEMARKT Onze stadgenoot, de heer Tj. v. Narden is benoemd tot Ridder in de Orde van Ora-nje-Nassau. De heer Van Norden is hoofdcommies aan het Ministerie van Financiën, voorzitter van de Chr. Ambtenarenbond en penningmeester van de Ver. van Vrijz. Hervormden. ,Wassenaarder' nog niet naar Mare Hoewel het in de bedoeling van d< directie van de N.ZJï. had gelegen om met ingang van de zomerdienst (30 april» de „Wassenaarder" tot de Lange Mare door te laten rij den, kan daar voorlopig nog geen sprake van zijn. De werkzaamheden aan het wegdek van de Oude Singel beletten, dat de bussen van dit tra ject gebruik kunnen maken. De bus (lijn 43» rijdt nu tot aan de Beesten markt en vertrekt van de Nieuw< Beestenmarkt. Een nieuwe halte (richting Wassenaar) is geplaatst bij het gebouw van de Kamer van Koop handel. Stemming en handel waren op de gisteren gehouden Leidse veemarkt aanmerkelijk beter dan verleden week. Het bericht, dat Frankrijk zijn grenzen weer had opengesteld voor de invoer van vee- en vlees vanuit Nederland, ofschoon nog wel onder be perkende bepalingen, was bij het betreden van de markt al direct merkbaar. Ook de aanvoeren waren lang niet slecht. Voorts trokken het mooie weer en mogelijk ook de heuglijke tijding over de geboorte van een Prinsenkind veel belang stelling. In het bijzonder op de wolveemarkt heerste er een goede stemming en gingen de vette lam meren vlot en flink duur van de hand. Stemming en handel worden beter In andere sectoren ging het welis waar nog niet wild toe. maar er was toch duidelyk sprake van een iets williger handel. Vette koeien ble ven bij het krappe aanbod duur ter wijl de graskoeien, ondanks een gro te aanvoer, alleen voor de mindere soorten slechts weinig minder de den. Zelfs de handel in slachtvar- Een gezellige drukte treerde zich gistermiddag in de kantine van de Doelenkazerne rond de commandant van de Leidse Kokschool. kolonel Th. H. Wessels. De aanleiding liet zich niet moeilijk raden, de kolonel was benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau (met de zwaarden)Samen met zijn echt genote had de commandant tij dens een geanimeerde receptie vele gelukwensen in ontvangst te nemen. Op de foto doen dit de vertegenwoordiger van de mili taire attaché van de Westduitse Bondsrepubliek, It.kol. C. Hilde- brand en diens echtgenote. (Foto L.D./Holvast) kens gaf in de afgelopen week enig herstel te zien met oplopende pry zen. De totaal aanvoer bedroeg 1507 dieren. Gebhuiksvee In deze afdeling weer een byzonder grote aanvoer. In verband met de tyd van het jaar, de beterende weersomstandig heden en de goede melkprijzen, was er weer meer vraag naar melkkoeien. De handel in deze dieren verliep dan ook iets williger. De prijzen lagen iets hoger. In de sector vare koeien, met een overmatig ruim aanbod, ging het in de handel wat kalmer toe. De koude nachten en de slechte grasgroei houden deze handel nog te gen. De goede kwaliteiten, er naar verhouding maar weinig ren, bleven wel prijsbehoudend. De mindere soorten waren weer goedkoper. Notering: melk- en kalfkoeien f 950 tot f 1250 en f 1525 vare koeien van f 525 tot f 950 en f 1375 Jongvee De handel in jongvee wi hier nog niet op gang komen. Gras- groei en het koude weer vormen nog de voornaamste tegenhouder. On danks een zeer beperkte aanvoer van pinken en enkele graskalveren waren de dieren haast niet te verkopen Handel en pryzen waren kalm en iets gedrukt. Notering: pinken van f 400 tot f 550 en f 700 ;tte koeien. By een korte aan bleef de handel lui en duur. Tegenover een groot aanbod van grasvee is er maar weinig slachtvee, waaronder een tekort a: ten. terwijl er wel vraag naar goede kwaliteiten is, welke stijf duur ble ven. Onder invloed van Engelse koei en waren de 2e en 3e soorten minder duur. Toch bleven ook de mindere soorten als gevolg van het korte bod nog wel prijshoudend. Notering per KG geslacht gewicht: vette koeien van f 3.70 tot f 4.30 f 4.80 slachtstieren van f 4.10 tot f 4.30 en f 4.60 worstkoeien f 3.20 tot f 3.50 en f 3,60 Vette Kalveren In deze afdeling was er een geringe aanvoer. Door de nieuwe maatregelen worden de ir te kalveren thans rechtstreeks de slachthuizen afgeleverd. Het bod is echter niet groot, waaruit zou kunnen concluderen, dat er toch meer „ingespoten" kalveren zyn. dan men veronderstelde. Ook het feit dat er inkopers zijn die het sico van afkeuring van het vlees niet durven nemen en daarom op krediet inkopen, zeer ongebruikelijk in deze handel, wyst in die richting De openstelling van de grenzen Italië laat ook nog steeds op zich wachten, terwijl de beperkte naar Frankrijk van vette kalveren boven de 140 KG geslacht gewicht, nauwelijks nog kalveren te noemen, geen zoden aan de dyk zet. De han del was door een en ander wee flauw gestemd met gedrukte prijzen Notering: van f 2,40 tot f 2,75 f 3 per KG levend gewicht. Nuchtere kalveren: Iets minder aanbod waardoor de handel in slacht nuka's iets williger verliep met aan getrokken pryzen. Voor mestkalve ren was er nog steeds weinig animc maar door het korte aanbod lagen de prijzen voor deze dieren toch wel weer iets styver. Notering: slachtnuka's van fl,10 tot f 1.30 en f 1,50 per KG levend gewicht Wolvee Het bericht dat Frankrijk zijn grenzen weer openstelde voor beperkte invoer vani vee- en vlees uit Nederland, kwam voor de markt- van gisteren te laat af. De aan- hoewel niet ongunstig voor de van het jaar, bleef wat betreft de overhouders (vette lammeren» nog beperkt. Dat Frankrijk weer open was. was in de handel al di rect merkbaar. De vette lammeren werden vlot verkocht tegen aanmer kelijk hogere prijzen. Enkele goed gevoerde en zware overhouders brachten zelfs f 190 per stuk op. Ook de vette schapen werden als gevolg weinig invoer vanuit Engeland, iets grager en prijshoudend verkocht. Ook de weiders waren weer wat op timistischer gestemd waardoor de afdeling stellen (fokschapen met lammeren), mede het oog op de tijd het jaar, weer meer belangstel ling trok. Notering: vette schapen van f 90 tot f 115.en f 125 vette lammeren f 100 tot f 135 en f 155 fokscha- en 1 lam van f 165 tot f 190 fokschapen en 2 lammeren van f 200 tot f 290 Varkens (buiten de markt) In de afgelopen week herstelde de handel in slachtvarkens zich weer enigermate en liepen de prijzen voor lichte slachtvarkens weer op van plm. f 2 tot f 2,05 per KG levend ge wicht. Voornaamste oorzaak is wel, dat door het aanhouden van de die- het aanbod te krap werd. Het blijft echter nog wel een open vraag wat de prijzen zullen gaan doen. nu beperkte uitvoer van onderdelen mogelyk is. Er liggen nog ge noeg varkens. Bij een goede vraag liepen de prijzen voor de fok- en mesterij ook weer op. vooral van de biggen, die tot plm. f 85 per stuk op brachten. Ds. H. J. Diekerlioj gaat heen Ds. H. J. Diekerhof, ex-legerpredi- kant. heeft op zijn verzoek ontslag gekregen als luchtmachtpredikant met ingang van 15 mei. Ds. Dieker hof is de laatste tyd in het nieuws geweest door de publiciteit rondom zyn boek: „Een vuile verrader". Ds. Diekerhof kwam in 1963 in conflict met de toenmalige hoofd-le- gerpredikant, ds. B. A. Bos, over de wijze waarop het kernwapenvraag- stuk onder de militairen van de Ko ninklijke Landmacht aan de orde moest worden gesteld. Het oordeel van de door de commissie contact in overheidszaken militair (Ciom) ter zake ingestelde commissie Fockema- Andreae leidde er toe dat ds. Die kerhof 1 mei 1965 werd overgeplaatst yaar de dienst protestants geestelijke verzorging bi) de Koninklijke Lucht macht. Officiële pubiikaties SLUITINGSUUR VERGUNNING». EN VERLOFSLOKALITEITEN EN CONSUMPTIE-INRICHTINGEN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor vergumnings- en verlofs lokaliteiten en consumptie-inrichtIn- r de nacht de nacht Houders van een muziekvergunning mogen gedurende genoemde nacü» ten tot dat tijdstip muziek ten ge* hore doen brengen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3