Dinsdag aangifte DELA LUCHTDUELS BU HANOI ARNOLD,ÜS LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 29 APRIL 1967 Het is tragisch, dat Griekenland, eens de bakermat van wat wij als democratie kennen en waar deren, thans door militairen wordt geregeerd. Met een variatie op het spreekwoord „jong geleerd, oud ge daan" zou men kunnen zeggen: jong gewonnen, oud geronnen. Wie echter Griekenlands nieuwe geschiedenis overziet, zal zich niet al te zeer verbazen. Naar Westeuropese maat staven gemeten is de democratie in Griekenland immers al zo lang een teer kasplantje geweest: in- en uit wendig is zij telkens weer bedreigd. En het is niet zonder ironie, dat de luidruchtigste kritiek op de recente gebéurtenissen in Griekenland thans komt uit de landen achter het Ijze ren gordijn, die geen enkel recht van spreken hebben. Inplaats van ne gatief over „fascistische dicta tuur" te spreken of zefls, in volstrekt communistische trant, over ..monar- cho-fascisten", ïykt het verstandiger naar een positieve waardering te zoe ken. De nieuwe bewindhebbers moti veren hun staatsgreep met een ver wijzing naar communistische om wentelingsplannen. Onaannemelijk klinkt dit niet. Het zou toch niet de eerste maal zijn, dat de linkse extre misten Griekenland in hun macht zouden trachten te krijgen. Kort na de tweede wereldoorlog was dat on weerlegbaar het geval, maar vooral dankzij het ingrijpen van de pittige president Truman kon die poging tot rode dictatuur verhinderd worden. Iemand als Andreas Papandreoe (jr), thans in arrest en straks mis schien beklaagde in een geding waar in zijn aandeel in het Aspida-kom- plot aan de orde zal komen, is be paald geen figuur, die ten aanzien van plannen voor een ultra-linkse staatsgreep brandschoon lijkt te zijn. Zeker is, dat de toestand vóór de staatsgreep niet ongevaarlijk was. Het is echter triest, dat daarin op deze wijze verandering moest komen. Koning Constantyn heeft de moed overigens niet opgegeven: hij acht terugkeer naar normale verhoudin gen binnen afzienbare tijd mogelijk. En zo gezien kan men deze betreu renswaardige ingreep misschien waarderen als het begin van een nieuwe ontwikkeling, die dit moei lijk regeerbare land op den duur be stuurlijk op een niveau brengt, dat vergelijkbaar is met West-Europa. Sommigen achten dit niet mogelijk zonder een tussenstadium in gaullis tische stijl. In dit verband is dezer dagen bij herhaling de naam ge noemd van Karamanlis, die van 1955 tot 1963 aan de macht is geweest en thans in Parijs is gevestigd. Zou hy, als een Griekse De Gaulle, het land kunnen terugleiden naar aan vaardbare verhoudingen? Een derge- luke ontwikkeling lykt niet onaan- trekkelyk: hij zou de overdreven in vloed van militairen en hof op de po litieke gang van zaken kunnen te rugdringen. Maar meer dan specula tie is dat op dit ogenblik niet. Engelse premier Wilson is vast besloten zyn land te laten toe treden tot de Europese Econo mische Gemeenschap (EEG). Ver wacht wordt, dat Londen volgende week dinsdag de formele beslissing zal nemen zich opnieuw voor het lid maatschap aan te melden. In Bonn had Wilson, voor en na de begrafe nis van dr. Adenauer, gelegenheid alle politici, die daarin geïnteresseerd zyn, ervan op de hoogte brengen, dat zyn land de „sprong over het Ka binet is er vóór evenals de La- naal" inderdaad gaat wagen. Intern behoeft hy niets te vrezen: het ka- bourfractie in het Lagerhuis. En de conservatieve oppositie zal die stap alleen maar toejuichen. In een vergadering van de Lagerhuisfractie heeft Wilson donderdagnacht onder streept, dat Engeland niet om eer gunst gaat vragen. Natuuriyk zal het lidmaatschap van de EEG Enge land belangrijke voordelen brengen Als dat niet zo was, zou Londen nooit enige belangstelling hebben ge toond. Maar omgekeerd en daarop zal Wilson de nadruk leggen kan Engeland de EEG grote diensten verlenen, zeker op het gebied van de technologische ontwikkeling En dat is tegenover reuzen als Amerika en in mindere mate de Sowjet- Unie een gebeurtenis van de eerste orde. Gisteren zyn de voorbereidin gen voor Engelands toetreding voort gezet met een by eenkomst var ministers van Buitenlandse Zaken van de zeven landen der Europese Vryhandelsassociatie (EVA), waarin Engeland tot nu toe de leidende rol heeft gespeeld. Daarna volgt, van daag en morgen, een speciale minis terraad op het landgoed Chequers. Dinsdag valt tenslotte de formele be slissing, een week later gevolgd door een tweedaags debat in het Lager huis. Tenslotte gaat minister Brown dan naar Brussel om het verzoek officieel in te dienen. En dan dan is het woord aan president De Gaulle, die Engelands eerste verzoek, vyf jaar geleden, afwees. Zal hy het dui ven dit opnieuw te doen? De Franse president zal er zeker rekening mee moeten houden, dat Engelands terne standpunt thans veel steviger is dan toen. De conservatieve rege ring x s er destijds eigenlijk zelf ni- enthousiast over en de souialis- tiscne oppositie was zonder meer te gen. In 1962 wees Parijs dus een aarzelend kandidaat-lid de deur, nu is die kandidaat beslist overtuigd, dat zyn lidmaatschap zowel voor hem zelf als voor de „Zes" van enorme betekenis zal zyn. ADVERTENTIE Gistermiddag drukte bij Drakensteyn Hilversumse correspondent): „Rekening houdend met de wettelijke termijn zal de aan gifte waarschijnlijk dinsdag plaatshebben". Dat zei Prins Claus gistermiddag desge vraagd na zijn radio- en tv- toespraak. In welke plaats het prinsje wordt aangegeven is nog niet besloten. De Prins bevond zich tydens de bevalling „in een kamer in het zie kenhuis" en hoorde zijn zoon direct „Luid en helder", zei hy letterlyk. Over de kleur van het haar en de altijd terugkerende vraag op wie hij lijkt gaf de gelukkige vader geen ntwoord. Prinses Beatrix wist „direct na de J bevalling", dat het een zoon was, al- dus Prins Claus. De Prinses en haar zoon gaan ..zo spoedig als medisch mogelyk is" naar Drakensteyn te- en de Prins blyft al die tijd by haar in het ziekenhuis. Het was de bedoeling, dat de moe- der van Prins Clans, mevrouw Gusta Amsberg, uit Du'tsland zou overkomen zodra de geboorte een was. Dat zit nu echter wat moeilyker, want, zo zei de prins: „myn moeder moet haar aandacht •ver twee baby's verdelen" (een zuster van de Prins heeft zoals gemeld enkele uren voor de ge boorte van de nieuwe oranjetelg het leven geschonken aan een zoon). In Hitzacker was het gisteren uitgebreid feest. Mevrouw Von Amsberg nam een muzikale hulde van een plaatselijke muziekvereniging in ontvangst op het moment, dat gistermiddag in Lage Vuursche bumper aan bumepr, twee rijen d^k, stromen auto's voor bij kasteel Drakensteyn trokken. De morgen was heel stil voorbij gegaan, maar gistermiddag was het erg j druk. Zij, die bloemen en geschen ken hadden meegebracht gaven die aan de secretaresse van de Prinses, mej. M. Wiinen. De tele grammen uit geheel Nederland wer den bij tientallen tegelyk per mili- i ta're jeep oo geregelde tiiden aan gevoerd. Vele bloemstukken van particulieren, verenigingen en stich tingen werden gebracht Daarnaast is er een bonte verzameling in het kasteeltje van allerhande geschen ken: een meetlat uit Zwolle, sokies, babykleertjes, een enorme teddy beer, pakken luiers, een houten ooievaar, twee modelkotters uit Urk. een wieg van brooddeeg, maar ook een ooilammet ie uit Texel dat in de turn van het kanteel zal mogen ver blijven, alsmede de grootste beschuit, die eemaakt kan worden. De geza- menliike banketbakkers lieten een reuzentaart maken met het marse peinen kasteeltje Drakensteyn eroo. Na die taart kwamen er nog vier, waaronder er een met »en kasteeltje met, 21 wiegies van chocolade erin. Uiteraard waren er ook ditmaal krentebroden. Prins Clau9. d'e in het middaguur even thir's was. nam en kele taarten en krentebroden mee naar Utrecht en traeteerde daar het personeel van het Stads- en Acade misch Ziekenhuis. ADVERTENTIE ZEMEN ZONDER ZORGEN N ZEMEN ZONDER ZORGEN TITAN-RAKET LANCEERT VIJF SATELLIETEN Met een Tltan-3c-raket zUn gis teren van Kaap Kennedy vjjf sa tellieten gelanceerd. Twee ervan zijn tellieten gelanceerd. Twee ervan zUn ingericht om kernontploffingen in de atmosfeer of in de ruimte te re gistreren. Deze kunstmanen wegen 330 kg en worden Vela's genoemd. De andere drie satellieten zUn klei ner en bestemd voor wetenschappe- lyke proefnemingen. De eerste Vela is, nadat hy 23 ur na de lancering door de laatste trap werd afgestoten, op eigen kracht op 11.000 km afstand van de aarde in een cirkelvormige baan gekomen. De tweede Vela zal hetzelfde doen na ongeveer 70 uur na de lancering. De Vela's komen elk aan een kant van de aarde en zullen in staat zyn zelfs een kernontploffing op Mars, 400.000 km ver, te ontdekken. Na zijn radio- en televisietoe spraak werd Prins Claus bij het hek van Drakensteyn opgewacht door zes „bakkers". Namens de SOJOEZ SLOEG IN DE OERAL TE PLETTER Volgens reizigers, die gisteren uit Tsjeliabinsk in Moskou arriveerden, is het Russische ruimteschip ,.So- joez-1" maandagochtend in de buurt van die grote industriestad in de Oeral te pletter geslagen. De stad ligt ongeveer 900 km ten noorden van het ruimtevaartcentruiri te Baiko- noer. Al kort na het middaguur ging maandag in Tsjeliabinsk het ge rucht, dat de cabine als een steen omlaag was gevallen en in brand was gevlogen nadat ze zich in de grond had geboord. Reddingsploegen waren spoedig ter plaatse, aldus de reizigers, maar men slaagde er niet in het vuur te blussen. Van ruimte vaarder Komarow zouden later slechts de verkoolde resten zijn aan getroffen. beschuitfabrikanten boden zij de Prins een gigantische beschuit met muisjes aan. Prins Claus kon het niet laten, hij moest terplaat se even proeven. Watermuur op Russische stad Een muur water van vier meter hoog stortte zich gisteren op Andiz- jan. eën stad in de Sowjetrussisc-he republiek Oezbekistan, en zette hele wijken onder water. Een aantal in woners hoeveel is nog niet be kend is verdronken. Diverse ge bouwen zijn ingestort en verscheide ne fabrieken zijn zwaar beschadigd. Het water was afkomstig ui de omringende bergen. Door de onge woon hoge temperatuur was de sneeuw op de bergtoppen gaan smel ten. De zware regenval op donder dagavond had de toestand nog moei- lyker gemaakt. De inwoners van de stad werden vrydagochtend vroeg verrast door de waterval. Velen kon den nog naar veiliger oorden worden gebracht. Andizjan, dat op 200 km van de Chinese grens ligt, heeft circa 170.000 Piloten van de Amerikaanse lucht macht hebben gisteren zes lucht duels met Migs geleverd boven Noord- Vietnam. zy deelden mee twee Migs te hebben neergeschoten. De gevech ten vonden plaats toen 105 Thunder- chiefs de reparatie-werkplaatsen van de spoorwegen van Hanoi bom bardeerden op slechts 4 km ten noordoosten van het centrum van de stad. Deze werkplaatsen waren afge lopen dinsdag ook reeds aan een zeer zware aanval onderworpen. Generaal Westmoreland, de Ame rikaanse opperbevelhebber in Viet nam, heeft op een vergadering van beide huizen van het Congres in Washington gezegd een stijgende ac tiviteit van de Vietcong en Noord- Vietnam te verwachten, maar hij ziet ook tekenen van verslechtering van hun moreel en militaire opbouw. Amerika en zyn bondgenoten zijn in het offensief ondanks de formida bele krachtontplooiing van hun genstanders, aldus de generaal. De mate van achteruitgang van de te genstander zal naar zijn mening evenredig zijn aan de druk die op hem wordt uitgeoefend aldus de gene raal. De Amerikaanse commandant noemde de communistische soldaten göede vechters, goed geleid en goed afgericht, agressief en bevelen stipt uitvoerend. De bondgenoten hebben aan een militair succes niet genoeg om de stryd snel en beslissend te doen eindigen, aangezien de tegen stander zyn macht over de bevolking door middel van terreur hand haaft, zei hy. ZATERDAG Schouwburg: Kon. Ver. „Lltteris crum" speelt „Pas op dat Je geen woord zegt". 8 uur nam Rapenburg lO:OranJebal van Tle- nersociëtelten, 8 uur nam Wassenaar (fcunstoaal Heuff) Opening tentoonstelling aquarellen Maarten Kemper. 4 uv ZONDAG Hogewoerd 175Wachttorenstudie ehovah's getuigen 4 en 6.30 Openbare lezing2.3 5.15 Pinkstergemeente (Oude Ryn) nersoclëteiten. 8 Parochiezaal St. Petruskerk (Lammen- 6chansweg): Afscheidsreceptie pastoor W. E. Blok. 3.154.30 uur nam. Oude Rijn 5: Gem voor oorspronke lijke christendom. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 u. voorm. Gerecht 10: Eredienst Soefi-bewe- glng. Spr. de heer G. A. Leverland „Overdenking". 11 uur voorm. zyislngel 2: Volle Evangelie-zending. Evangelist J. Zijlstra, 10 uur voorm. en 7.30 uur nam. Zijtelngel 2: Vertoning Bllly Gra- hamfllm. 8 uur nam. ZIJlsngel 2: Volle Evangelie-zending. Spr. de hr. G. Grootveld. 10 uur voorm.; film ..De telefoonsplon". 7.30 Burgemeesterswij kKinderoptocht Stadsgehoorzaal: Extra-c Phllhaimonlsr'- aul Decker m.i Christian Bor. Zijlsingel 2: Volle Evangelle-zendLng PLlm „De telefoonspion". 8 DINSDAG Hotel Central: Spreekuur D'66. 89 Hogewoerd 175: Dienst vrg adering derzoek T.B.C. 1.30 en 7—9.3 Zljlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Evangelist A. van Polen, 8 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Haagse Comedie speelt „Lied in de schemering". 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector", 7.309.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. 7—8 uur nam. Zyislngel 2: Volle Evangelie-zending Film „De telefoonsplon". 8 uur nam. WOENSDAG Haven: Sikkens showboot. .930 uur 2.30 7.30 Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur Stille tocht langs ADVERTENTIE Terrazzo en stukadoorwerken Minriebroersgracht 1 Tel. 24166-31497 MINISTER PISANI MET EEN ENKEL WOORD rREEDT UIT DE FRANSE REGERING (Van onze Paryse correspondent) De minister voor de Opbouw. Pi- sani, heeft gisteren zijn ontslag ge nomen uit protest tegen de blanco volmachten, die premier Pompidou voor een half jaar voor zijn sociaal- economische politiek van het Franse parlement wil vragen. Pisanl, die vanaf 1961 lid is van de regering en de eerste portefeuille van Landbouw beheerde om zich als een der krach tigste figuren van het gaullistische kabinet te onderscheiden, is intussen al door president De Gauile door de 41-jarige hoofdambtenaar Ortoli ver vangen. Pisani's aftreden levert nu een nieuw en spectaculair bewys van de spanningen, die sedert enkele dagen in het gaullistische kamp op zyn ge treden, sedert president De Gaulle zyn nieuwe stap in de anti-parlemen taire richting aankondigde. Terwyl Pisani een der voornaamste leiders is der linkse gaullisten heeft Giscard d'Estaing op de rechtervleugel van zyn kant laten weten, dat hy met de blanco volmachten pas akkoord kan gaan als premier Pompidou hem eerst van de absolute noodzaak zal hebben overtuigd. Hy wil bovendien dat de termyn tot vyf maanden wordt teruggebracht en hy wenst tenslotte een nauwkeurige opsomming van alle beslissingen, die de regering bui ten de medewerking van het parle ment denkt door te voeren kennis te en. Niet ten onrechte heeft Gis card dan ook al geconstateerd, dat de procedure, die president De Gaul- j wil volgen, de goede samenwer king binnen de gaullistische meerder heid reeds ernstig heeft aangetast. In feite heeft hy zich zelfs voorlopig uit die meerderheid teruggetrokken. Nog duideiyker zou men ook kunnen zeggen, dat het fundament van het gaullistische regeringskasteel nu zichtbare scheuren begint te verto nen. BINNENLAND NederlandIndonesië Nederland heeft als eerste crediteur van Indo nesië een bilateraal verdrag met dat land gesloten over de herverdeling van de Indonesische schuld uit han delstransacties, dat gebaseerd is oj de afspraken, die Indonesië's credi teuren vorig jaar december in Parys gemaakt hebben. Ontslagen bij Gero In de afde lingen Zeist en Nieuw-Weerdinge (by Emmeni van de N.V. Gero Fa briek zal een reorganisatie van de werkzaamheden worden doorgevoerd. Behalve tot een aantal overplaatsin gen binnen het bedrijf en het over schakelen van een drie-ploegendienst naar een twee-ploegendienst in Nieuw-Weerdinge heeft deze ont wikkeling ertoe geleid dat by de ge- westelyke arbeidsbureaus in Zeist en in Emmen een ontslagvergunning is aangevraagd voor 20 personeelsleden, van wie vier werkzaam zyn in de produktie-afdeling in Zeist en 16 in de messenfabricage in Nieuw-Weer dinge. Het merendeel is nog maar betrekkelyk kort in dienst bij de N.V. Gero-Fabriek. Explosie - jongen gewond De 17-jarige ulo-scholier J, A. Ouwer- kerk is gistermiddag by een ontplof fing in zyn ouderlyke woning in de Willem Nuyenstraat in Amsterdam west ernstig aan handen en hoofd gewond. De explosie ontstond door dat de jongen bij het nemen van een chemische proef in zijn slaapkamer vergissing maakte. Hy werd overgebracht naar het Wilhelmina Gasthuis, waar alles in gereedheid gebracht om hem direct te kun- behandelen. In de kamer ont stond een flinke ravage. Meisje aangerand Een zestien- Jarig meisje is donderdagavond om streeks half elf op de Martelaars gracht in Amsterdam door een vreemdeling, vermoedeiyk van Ita liaanse nationaliteit, in een Volks wagenbusje geduwd. In dit busje be vonden zich nog twee vreemdelingen, vermoedelyk eveneens Italianen. Een hen reed het busje via het Cen traal Station, de Haarlemmerdyk en Haarlemmerstraat naar de rand van de stad, waar een van de vreemde lingen zich aan het meisje vergreep. I Daarna werd teruggereden. Op de Haarlemmerweg werd het meisje uit het busje gezet. BUITENLAND Geen staking Het gevaar een staking die alle Franse pers media zou verlammen is voorlopig afgewend. De werkgeversorganisaties en de vakbonden van journalisten beloten gisteren hun onderhandelin gen over een herziening van de ca.o. te hervatten. Het overleg was op 19 april j.l. door de werkgevers afge broken. Levenslang voor Coppolino De Amerikaanse arts dr. Carl Coppolino is gisteren in Naples (Florida, VS) tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld wegens moord op zyn eerste vrouw. Carmela. De geheel uit man nen samengestelde jury bevond de 34-jarige medicus schuldig aan ver giftiging van zyn vrouw met een weinig bekend middel, dat zeer moei- hjk op te sporen is. Kort na de dood van zyn vrouw trad Coppolino in het huwelyk met een ryke weduwe, die ook by het vonnis aanwezig was. Vier maanden geleden werd Coppo lino in New Jersey vrijgesproken van moord op kolonel Farber, echtgenoot in zyn gewezen minnares. Bandiet gearresteerd De Ita liaanse politie heeft gisteren op Sar dinië de 26-jarige Gavino Falconl gearresteerd. Falconi, dp wiens hoofd prijs stond van by na 30.000 gul den, stond bekend als een van de gevaarlykste bandieten van het eiland. Hy zou verscheidene moor den, roofovervallen en andere mis daden hebben gepleegd. De Gaulle naar Auschwitz Pres. De Gaulle van Frankryk zal het voormalige concentratiekamp van de nazi's in Auschwitz bezichtigen als hy in juni een bezoek aan Polen brengt. Dit is gisteren in Parijs be kendgemaakt. De data van dit be zoek zyn nog niet vastgesteld. Starfighter neergestort By Det- mold in de Westduitse deelstaat Rynland-Westfalen is gistermiddag Starfighter F-104 neergestort. De piloot heeft zich met behulp van zyn schietstoel kunnen redden en werd slechts licht gewond. Het toestel is terechtgekomen op een blok flatwo ningen. dat in brand vloog. Drie per sonen werden gewond, van wie één zwaar. Dit was het 68ste ongeval met een Starfighter sinds dit toestel in 1961 door de Westduitse luchtmacht in gebruik is genomen. Rel in Londen Een vyftigtal te genstanders van het nieuwe bewind in Griekenland heeft gisteravond de Griekse ambassade in Londen gedu rende een uur bezet gehouden. Zy richtten grote schade in het gebouw aan. Tenslotte werden zy door de politie verwyderd en naar een poli tiebureau gebracht. Zy zullen zich voor de rechter moeten verantwoor den wegens verstoring van de open bare orde. Griekse vluchteling De Griekse oud-minister Paul Vardinajarmis is in Frankryk aangekomen nadat hij was uitgeweken uit zyn vaderland. Hy arriveerde gisteren op het vlieg veld Orly met een vliegtuig uit Rome. Journalisten mochten niet in zyn buurt komen. De Franse veiligheids politie voerde hem onmiddeliyk weg met onbekende bestemming. Zuid-Afrika afzijdig Zuid-Afrika heeft besloten niet deel te nemen aan het speciale debat van de VN- assemblee over zyn mandaatsgebied Zuidwest-Afrika. Toen de Rjst van sprekers gisteren werd afgesloten had Zuid-Afrika noch zyn bondge noot Portugal een tyd gereserveerd voor een toespraak, zo deelde een VN-woordvoerder mee. Syrische sabotage Een woord voerder van het Israëlische leger heeft gisteren meegedeeld dat sabo teurs uit Syrië een waterleidingbuis by het dorp Hagosjrim in oost-Gali- lea hebben opgeblazen. Dit dorp ligt op 1% km van de grens tussen Israël Syrië. Zangeres-scheepseigenares De Griekse operazangeres Maria Callas heeft gisteren via een rechterlyke uitspraak de rechten op een olie tankschip verworven. Een rechter van het hooggerechtshof in Londen beval de Griekse scheepsmagnaat Vergottis 25 van de 100 aandelen in de tanker aan de zangeres te over handigen. Zy had reeds 26 van de aandelen in het schip van de miljo nair Onassis gekregen. Audisio wordt niet vervolgd De Italiaanse partisaan uit de tweede wereldoorlog. Walter Audisio. die in de ondergrondse de naam gebruikte van „kolonel Valerio", en die de fas cistische dictator Mussolini en zyn maitresse Clara Petacci doodschoot, is vrygesproken var een 12 jaar oude aanklacht tot schadevergoeding, in gediend door de familie Petacci. Au disio, die na de oorlog als communis tisch afgevaardigde deel uitmaakte van het parlement kon niet vervolgd worden. Staking in El Salvador In El Salvador is een algemene staking gaande waarby 20.000 werkers zyn betrokken. President Rivero heeft verklaard, dat de actie is georgani seerd door de communisten die zyn verdwynlng zouden willen bewerk stelligen. Hy heeft gedreigd grond- wetteiyke waarborgen te zullen op schorten. Westafrikaanse EEG Twaalf Westafrikaanse landen hebben te Accra besloten tot vorming van een regionale economische gemeenschap. Men verwacht dat deze gemeenschap dinsdag a.s. zal worden opgericht. Dan 'zal worden nagegaan, hoe de plannen tot samenwerking het best kunnen worden verwezenlykt. De be trokken landen zyn Dahomey, Gha na, Ivoorkust, Liberië, Mali, Maure- tanië, Niger, Nigerië, Opper-Volta, Senegal, Sierra Leone en T5go. Middelstegracht 91: Bevolklngsct derzoek 2—4.30 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvrgadiecln van. Jehovah's getuigen. 7.25 i StationspleinExcursie N Relsver. aocxr Noord-Holland W. de Zwljgierlaa/n 105: Bahal-gj spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Haven: Sikkens showboot. .930 mj voorm. en 2.30 en 7.30 uur nam. Konlngskerk: RuMolub 7.3010 i Oude Vest 13: Evangelisatie Chrlj Au berge francalse: Café-chanta: Leids Rapenburg 10: Bal-masqué Tiene sociëteit „'t Venster". 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor „Bron der wellust". 18 Ja Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zo dag en maandag 2.30, 4.45, 7 Zondag 2.30, 4.45, 7 „Darling". 18 Ja avond 7 uur i.vm dodenherdenkli geen voorstelling). Trianon „Khartoem". 14 Jaar. Dï Maandag van 1 tot 6 uur „De brui den van Oranje", tex „Commando's vallen i jaar. Dagelijks terdag 8 uur, zondag 2.30 DAGELIJKS SchuttersveldDrive-In cinema „R< TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch Kum centrum. Tentoonstelling Deense gr flek. Maandag t/m vrijdag 9 uur voor 5 uur nam. (t/m 3 mei) Bedrijfskantine Koningsveld (J. ve Campenlaan la): Expositie And: Francois. Werkd. 1011.30 uur vc en 35 uur nam. (tot 19 mei). De Lakenhal: Dag 10-5 uur: eoi Lakenhal: Tentoonstelling Picasso ;cente grafiek. Werkd. 10 uur voor -5 uur; zondag 1—5 uur nam. (ti 21 mei). Legermuseum PeethuialaanM tzonderln^ van zaterdag van 10-4 n. imbeeld" Geopend dagelijks 10-1 lur: 'a zondags 1317 uur (tot oktober). Ryksmuseum voor Volkenkunde ren toonstelling van Japanse prente van Kyöeaï. Dagelijks 10 17 uul 's Zondags 13 17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunai (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: 'eeoa aags 13-17 mut Rllksmuseum voor de geschieden der natuurwetenschappen: Dag 'iu zond 1-4 uur (Kunstzaal Heuff APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende geva len: Doeza Apotheek. Doezastraat r tel. 21313. Apotheek Voorschoten la op zondi 30 april gesloten van '6 morgens 8 v Apotheek R. van Breeat Smallenbui te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apt theek zijn de gehele week geopend. In verband met de viering ri De dienst wordt waargenomen do< de Doeza Apotheek. Apotheek Voorschoten ls op gesloten van 's morgens 8 uur bel) op dnktersteleronn 22222. BIJ geen gehoor van os bulsarts c specialist (of diens waarnemers) jx foon 2 2°2 2 spoedgevallen doktertele HAAGSE AGENDA (Van donderdag 27 april t/m. woensdag 3 mei) Zaterdag 29 april. Kon. Schouwburg. 20.15 he Comedie: „De vrouwen Dillgentia: 13.0 ADVERTENTIE betadine De echte die niet but! jodium baret Pepijn. Zondag 30 april. Kon. Schouwburg, he Comedie„Lied ng" en 20.15 uur: die: ..'n Zondag In New York". Guldo van ut Vip"; Frank K „De pantoffels Koning Koukleum". Maandag 1 mei. Kon. Schouwburg. 20.15 Gevarieerd programma met de Niberoo's en de Gerarldlni's. Dinsdag 2 mei. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ne<l Comedie: „In wankel evenwicht". Woensdag 3 mei. Joseph's Place, 22.30 uur: Cabartf Mojo. Kureaal, 21.15 uur: Het Residentie Orkest. Poppentheater Frank Kooman, 1431 uur: „De dieren van Sultan Hassan". Regelt, verzorgt en betaalt uitvaarten overal in Nederland op basis van verzekering.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2