5 CHEEPS ERICHTEN zark- Styles Lwi «wfing ONDERGRONDS HOSPITAAL BIJ SAIGON ONTDEKT aSaer ïÉÈêL, ZATERDAG 29 APRIL 1907 LEIDSCH DAGBLAD Ons dagelijks vervolgverhaal JU© AGATHA CHRISTIE „Ja, Ja natuurlek De jonge man aarzelde, maar toen kreeg zijn opwinding de overhand. Hij greep Poirot by de arm en fluisterde: „Vertelt u me alleen dit, meneer Poirot, het ls toch geen toch geen strychnine?" Ik hoorde nauweiyks wat Poirot antwoordde. Kenneiyk iets opzette lijk vaags. De jongeman ging weg, en toen Poirot de deur dicht deed, keken we elkaar aan. „Ja," zei hy ernstig knikkend. „HU zal een verklaring moeten af leggen bU het vooronderzoek." Langzaam liepen we weer naar bo- 'en. Ik stond op het punt iets te zeg gen, toen Poirot me met een hand gebaar het zwUgen oplegde. geliefd nee. Maar ze was heel goed voor ons Belgen als man van eer ben ik haar dit verplicht." Ik probeerde wat te zeggen, maar Poirot ging haastig voort: „Laat me Je dit mogen zeggen, Hastings, ze zou het me nooit vergeven als ik Alfred Inglethorp, haar man, nu liet arresteren wanneer één woord van mU hem zou kunnen redden!" HOOFDSTUK VI. Het vooronderzoek. In de Paar dagen voor het gerech telijk onderzoek was Poirot aan één stuk door ln touw. Tweemaal had hy een onderhoud met Wells. Ook maakte hy lange wandelingen in de streek. Ik vqelde me een beetje ge passeerd dat hy my niet in ver- ADVERTENTIE komt er dan van jouw theorieën te recht?" „Die zouden niet aar wankelen worden gebracht doordat twaalf stommelingen toevallig een ut begingen! Maar dat zal niet ge beuren. Ten eerste is een jury by ;n vooronderzoek een plaatseiyke jury dus er niet op gebrand zelf de verantwoordeiykheid op zich te nemen, en ten tweede bekleedt Ingle thorp hier praktisch de positie van landjonker. Bovendien," voegde hy er yskoud aan toe, „zou ik het niet toestaan!" „Nee." „JÜ zou het niet toestaan?" Ik keek dat opmerkelyke mannetje eens aan en wist niet of ik me nu moest ergeren of amuseren. Hy was zo enorm zeker van zichzelf. Hy knikte me vriendeiyk toe, alsof hy myn gedachten las. „O ja, mon ami, ik zou doen wat ik zegHy stond op en legde zyn hand op myn schouder, zyn gezicht veranderde totaal van uitdrukking. Er kwamen tranen in zyn ogen. „By dit alles, weet je, denk ik aan die arme mevrouw Inglethorp die j dood is. Ze was niet buitengewoon I Ik liep vlug door. Evelyn Howard had het dus by het rechte eind ge- by het idee dat -uw. Had dat pikante zi geunergezichtje achter die misdaad gezeten of, minderwaardiger nog, was geld de hoofdzaak? Waarschyniyk een slimme combi natie van beide. Wordt vervolgd ADVERTENTIE Een van de vele attracties in het 1.000.000 m2 grote recreatiecentrum .Dulnrell'o.a. bos en duin speeltuin trampoline springen mldget-golf „De Schaapskooi' WASSENAAR, Tel. (01751) - 4065 - 5482 twaalf tot vierentwintig uur te zien geven. Men hoopt zelfs in staat te zyn met de gegevens, die op grond van het weerwachtprogramma be schikbaar komen, voorspellingen voor een periode van twee tot drie weken te doen met dezelfde nauwkeu righeid als thans voor twee tot drie dagen mogelijk is. Op het ogenblik doen ongeveer achtduizend weerstations te land, drieduizend in de lucht en vierdui zend op het water elke vierentwintig uur ruim honderdduizend waarne mingen. De weerwacht wil meer van dergelyke waarnemingspunten ten einde de gehele aardbol te kunnen „overzien." Dit betekent automati sche weersobservatoria in onbewoon de streken, meer waarnemingspunten op de oceanen en meer weerkunst- manen. De gegevens, die deze bron nen opleveren, zal men in drie reus achtige met elektronische breinen uitgeruste meteolologische centra stoppen. Deze staan in Moskou, Washingtoh en Melbourne en zyn onderling met elkaar verbonden. Hier vandaan worden de stations in elk gebied van de wereld met fei ten over het weer gevoed. PANDA EN DE MEESTER DRINKER 12—93. De geleerde begaf zich met zijn bagage naar de keuken en stalde daar de inhoud van zijn koffers op de keukentafel uit. „Ik vind het helemaal niet zo leuk!", Jollipop!" zei Panda zorge lijk op de achtergrond. „Het is veel te gevaarlijk om zo'n verstrooide professor hier in huis te hebben. Hij kost ons veel te veel geld! Door zijn schuld zit er een gat in de buitenmuur van Hobbeldonk en wie iveet wat er nog meer gaat gebeuren!" „De wetenschap vraagt nu eenmaal offers!" verklaarde de bedien de. „Maar we moeten de uitkomsten tellen t- evenals natuurlijk de inkomsten die daarvan het gevolg zullen zijn!" Hun gesprek werd onderbroken door de geleerde, die zich opge lucht tot zijn helper wendde. „Het is me allemaal weer te binnen geschoten!" sprak hij. „Ik was bezig met het mengen van vloeistoffen, toen ik gestoord werd door een explosie in mijn laboratorium! Als jij nu even de inhoud van die buisjes een voor een in mijn mixator gooit, zal ik de nodige formules uitwerken!" Dus toog Panda aan het werk. Maar gerust was hij niet Hij had graag willen weten waardoor dat labora torium toen was ontploft DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 812. In de zwavelige schemering stapte Bram op de bezemsteel, terioijl Karo vóór hem plaatsnam. „Staat die puntmuts recht?" vroeg Bram, die zich als een heks met een ringbaardje had vermomd. „In orde, starten maar," zei Karo, maar toen schoot hem eens klaps iets te binnen. „Hé, Bram, hoe wil je vliegen? Je hebt toch geen toverformule of zoiets. En vliegpakken hebben we ook niet bij ons. Hoe komen we dan van de grond Bram gaf geen antwoord. Maar Kado voelde, hoe eensklaps Bram, bezem en hijzelf in beweging kwamen en van het dek opstegen! „Bram. Wat gebeurt er?" riep hij verschrikt. „Niets Tutu tilt ons alleen maar op," zei Bram tevreden en nu drong het tot de scheepskat door, dat Bram weer eens gebruik maakte van de ongelooflijke krachten van zijn papegaal. Lustig snorden zij in de richting van een lichte plek, die door de schemering heen vaag zichtbaar was. By toeval heeft een Amerikaan sergeant vlak by Saigon en by basiskamp der Amerikanen een ondergronds hospitaal van de Viet- cong ontdekt. Een week lang waren de Ame rikanen er met bulldozers over heen gegaan om bouwgrond te krUgen. Toen sergeant Wilson wat in de om gewoelde rommel scharrelde, stiet hy op een kleine put. Hy liet zich naar beneden zakken en kwam terecht in een nauwe gang, waar vleermuizen piepten en fladderende geluiden maakten. Door de tunnel kruipend, kwam Wilson plotseling te vallen en be landde hy in een kamer vol schoon linnen. Een tweede tunnelgang bracht hem in 'n andere kamer. Ult- eindeiyk ontdekte hy een zieken zaaltje, waarin tien bedden stonden en daarachter een smetteloze opera tiekamer compleet met een vernuf tige ventilatieinrichting. De welvoorziene apotheek, welke hy vond, wees op de betekenis van het hospitaal in de bevoorradings keten van noord naar zuid. Achter een 400 meter lange tun nel trof de sergeant de noodingang aan met een lift ln een koker van vyf meter hoogte naar de begane grond. Een Amerikaanse functionaris, die het hospitaal later inspecteerde, be schreef deze als het meest doorwroch te dat tot dusver gevonden werd. »«E '■sSiKwa. jssavssivst SUS,' - 27 95 m NO Alglw ibb*. saste

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 21