londerden Nederlanders stonden in lintjesregen Ellsworth Bunker met de diplomatie getrouwd Onderscheidingen in Leiden en omgeving Mr. BLOEMERS COMMANDEUR Ter gelegenheid van Koninginnedag Lintjes regen Van leeuw tot brons EERST IN DE INDUSTRIE IJDAG 28 APRIL 1967 LETDSCH DAGBLAD PAGINA )e vijftien pagina's tellende buitengewone editie iii de Nederlandse Staatscourant vermeldt de imen van honderden Nederlanders, die zijn on- irscheiden ter gelegenheid van de verjaardag van i Koningin. i de lange lijst vinden we ditmaal slechts éên commandeur. >t is mr. H. W. Bloemers, commissaris van de Koningin in de ovincie Gelderland, die bij bevordering is benoemd tot com- andeur in de orde van Oranje-Nassau. idcler Ned. Leeuw (enoemd of bevorderd tot Ridder de orde van de Nederlandse Leeuw Hagenaar, ambassadeur in )s Aires, H. S. A. Hartog, voor van de raad van bestuur „Uni- L. C. J. J. M. Herckenrath, rmalig president-directeur-gene- de „Société de Construction d'Exploitation aux Champs Ely- in Parijs, jhr. mr. J. A. de Ra- directeur-generaal politieke za- bij het ministerie van Buiten- dse Zaken, mgr. dr. J. G. M. Wil- rands, secretaris van het Seceta- >or de Hereniging van de riste'nen in Rome, mr. A. Blom, Ier-voorzitter van de centrale i beroep in Utrecht, mr. C. de Bruyn Kops, kantonrechter in echt, mr. P. van Empel, president ondissementsrechtbank Middel- B. W. van Houten voorzit- de stichting hulp aan oor spleegkinderen, vice-president titbank Arnhem, mr. A. W. baron Imhoff, officier van Justitie in Bosch, jhr. mr. M. W. C. de _e, deken van de orde van advo- ;n in Zutphen, prof. dr. J. Kloek, eesheer-directeur van de psychia- che observatie-kliniek in Utrecht. A. A. L. Minkenhof. advo- t-generaal bij de Hoge Raad, mr. Het heeft vandaag iets min- ier fors Koninklijke onderschei dingen geregend dan bij vorige Koninginnedag, maar veel scheelde het niet. De buitenge- ,e Staatscourant drukte dit maal de namen van 2497 perso nen af, die een onderscheiding verwierven tegen 2553 vorig jaar. Niettemin was er ook dit maal vijftien pagina's kleine compacte druk nodig om de na men en functies van de geluk kigen wereldkundig te maken. De onderscheidingen variëren m het Commandeurschap Oranje Nassau tot de bronzen eremedaille van deze orde, maar van de hoogste genoemde onderscheiding werd er ditmaal slechts èèn verleend, tegen zes bij vorige Koninginnedag. Voorts werden 66 personen be- J tot Ridder in de Orde de Nederlandse Leeuw, waarmee vorig jaar 78 perso nen werden verblijd, verder 275 len (vorig jaar 289) tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en 409 (vorig jaar 413) tot Ridder in deze orde. Zoals gebruikelijk waren de eremedailles van Oranje Nassau de meest voorkomende onder scheidingen. De gouden medail le ging naar 452 personen (vo rig jaar 490), de zilveren naar 751 (vorig jaar 739) en de bron- naar 543 (vorig jaar 538). bleek ook thans weer een belangrijk verschil in aantal te bestaan tussen de verschillende departementen. Via het Minis terie van Sociale Zaken en Volksgezondheid werden evenals vorig jaar de meeste onderscheidingen toegekend, na melijk 576 (v.j. 540) en via het Ministerie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening d( minste, namelijk 26 (v.j. 28) Daartussen liggen van hoog naar laag Verkeer en Water staat met 275 (v.j. 313), Binnen landse Zaken met 228 (v.j. 260) Defensie met 220 (v.j. 218) jmische Zaken met 219 (v.j. 226), Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk met 189 (v.j. 232), Onderwijs en Weten schappen met 156 (v.j. 131), Justitie met 148 (v.j. 141). het Kabinet van de Minister Presi- it (vooral voor de overzeesi Rijksdelen) met 139 (v.j. 166) Buitenlandse Zaken met 94 (v.j. i) en Financiën met 93 (v.j. Het grote aantal onderschei dingen via Sociale Zaken ii voornamelijk het gevolg van de zeer vele ere-medailles via dit ministerie, namelijk niet i der dan 528, bijna een derde deel van de 1746 medailles die In totaal toegekend waren. J. H. P. E. Mijnssen, president van het Amsterdamse Gerechtshof, mr F. A. J. Schade van Westrum. kanton rechter in Amsterdam, J. B. Broeksz. lid Eerste Kamer, in Hilversum, prof. dr. J. W. van Hulst, lid van Eerste Kamer, in Amsterdam, S. de Jong, /an Eerste Kamer, in Zutphen, I. Baart, oud-lid Tweede Kamer en burgemeester van Zaandam, mej. J. J. T. ten Broecke Hoekstra, oud-lid Tweede Kamer, in Den Haag, J. M. A. C. van Dongen, oud-lid Tweede Kamer, in Aardenburg, dr. M. A. M. van Heivoort, oud-lid Tweede Kamer, in Boxtel, mej. mr. A. P. Schilthuis. oud-lid Tweede Ka- in Den Haag, dr. B. van den Tempel, oud-lid Tweede Kamer, in Den Haag, prof. mr. T. A. Versteeg, oud-lid Tweede Kamer, in Amster dam. J. Zwanikken, oud-lid Tweede Kamer, in Hilversum, mr. A. D. Kui per, directeur-generaal overheidsper soneelsbeleid bij het ministerie van Binnenlandse Zaken, in Den Haag, P. J. C. Lebens, lid Gedeputeer de Staten van Limburg, in Buchten, prof. dr. J. P. van Praag, lid Gede puteerde Staten van Zuid-Holland. Voorburg, J. Hartong in Rotter dam, prof. dr. H. Th. Fischer, hoog leraar in Utrecht, prof. mr .E. H. Jacob, rector-magnificus in Gro ningen, prof. J .B. Aninga, oud-hoog leraar in Eindhoven, prof. dr. G. Berkhoff, rector-magnificus in En schede, prof. dr. A. Hetfting, hoogle- G. U.-Amsterdam, prof. dr. N. H. Ridderbos, hoogleraar V.U.-Am- sterdam, mevr. prof. dr. Chr. A. E. M. Mohrmann, hoogleraar in Nij megen, ir. C. J. Tuijn, plv. voorzit ter college van curatoren T.H.-Delft, S. Boomstra, directeur buiten lands betalingsverkeer ministerie Financiën, T. Dekker, hoofd di rectie internationale fiscale zaken ministerie van Financiën, mr. E. A. Liefrinck, financiële raad ambassa de Parijs, P. J. van Kerkoerle, hoofd directie rijksbelastingen in Breda, vi- i-admiraal J. B. M. J. Maas in Den Haag, luitenant-generaal ir. L. W. C. Adank in Den Haag (techni sche staf), generaal-majoor W. C. H. Reede in Breda (cavalerie), lui tenant-generaal A. L. Cox in Den Dolder (luchtmacht), P. P. Kuntze, plaatsvervangend secretaris-generaal Luchtmacht in Den Haag, drs. R. Manschot, directeur Raiffeisen Bank Utrecht, kapitein ter zee van spe- ,1e diensten prof. ir. J. L. W. C, i Weiier, tevens buitengewoon hoogleraar in Delft, ir. J. A. Becke- ring Vinckers, hoofdingenieur-direc teur Rijkswaterstaat in Maastricht, ir. P. H. Schuurman, hoofdingenieur directeur Rijkswaterstaat in Den Haag, dr. G. van der Wal, presi dent-directeur KLM, in Amstelveen, ir. A. D. J. Uurbanus, hoofddirecteur PTT, in Den Haag, ir. M. J. M. Gastel, directeur telefoondienst Den Haag, ir. C. Broekmeijer, directeur telefoondistrict Utrecht, ir. A. Drij ver, voorzitter raad van bestuur Hoogovens, in Beverwijk, P. Goed' koop, directeur NDSM, in Bloemen- daal, P. A. A. Wirtz, directeur Oran- je-Nassau-mynen in Heerlen, ir. Joh, van Buren, onder-voorzitter Octrooi- raad, in Voorburg, drs, A. Kruysse, hoofdinspecteur volksgezondheid, in Den Haag. Officier Oranje Nassau Benoemd of bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau zijn: J. J. Beaujon, gezaghebber van de Bovenwindse Eilanden, J. E. Schaap, laatste ambassaderaad in Djakarta, prof. dr. J. Verkuyl, algemeen secre taris Nederlandse Zendingsraad, mr A. N. baron van Aerssen Beijeren van Voshol, assistent-secretaris-ge neraal administratieve zaken minis terie Buitenlandse Zaken, H. Olt- mans. oud-voorzitter van de raad voor traktementen der Ned. Herv. Kerk. in Zaltbommel, J. Boom, se cretaris Algemene Rekenkamer, Den Haag, drs. T. J. M. Gysen, burge meester Kerkrade, mr. E. Heringa, hoofdadministrateur provinciale griffie Zuid-Holland, F. M. van Pan- thaleon baron van Eek, burgemees ter Noordoostpolder, M. E. 't Hart, directeur bureau Kon. Ned. Akade- mie van Wetenschappen in Amster dam; R. J. Vogels, ond< KLM, in Den Haag, ir. H. hoofdingenieur-directeur Centrale Directie Volkshuisvesting en Bo nyverheid, in Leidschendam, J. Staal, president-commissaris Kras- napolsky, in Amstelveen, dr. J. J. Do zy, voorheen chef exploitatie-afde- I ling BPM, in Den Haag, W. Neefjes, voorzitter Ned. Chr. Drogis- Mr. H. W. BLOEMERS tenbond, Den Haag, G. J. Nyhoff, president-commissaris Co-op Neder land. in Enschede, ir. Joh. J. Suyver, onderdirecteur NV Samenwerkende Electriciteitsbedrijven en van het Centraal Bureau der Vereniging van Directeuren van Elektriciteitsbedrij ven in Nederland, in Arnhem, dr. P. E. Joh. Bomli. vice-voorzitter Hoofd bedrijfschap Detailhandel, in Blari- cum, mr. ir. L. B. Chavannes, direc teur Verenigde Octrooibureaus in Den Haag, F. J. F. Boelsma, hoofd van de Inspectie Ziekenfondsraad Amsterdam, in Den Haag, P. Tjeerdsma, secretaris CNV, in Utrecht, P. J. J. van Hout, algemeen secretaris NKV in Utrecht, A. de Boon, tweede voorzitter NW in Noorden, M. C. Escher, graficus in Baarn, Pierre Kemp, letterkundige in Maastricht, Joh. Miedema, voor zitter Ned. Bioscoopbond, in Sneek, Felix de Nobel, musicus in Amster dam, Hendrik de Vries, dichter en schilder in Haren (Gr.), dr. W. Ph. Pos, oud-directeur Academie voor Dramatische Kunst „De Toneel school", in Amsterdam, prof. dr. F W. S. van Thienen, oud-hoogleraar in kunstgeschiedenis aan de Ryks- academie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. Ridder Oranje Nassau Benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau zyn: Chr. Z. de Vries, voorzitter alge mene bond „Mercurius", in Amster dam, W. van Halm, hoofd afdeling organisatie en propaganda NW, in Amsterdam, Samuel Brill, violoncel list by het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, Louis de Bree, acteur in Amsterdam, D. C. Elffers, gra fisch ontwerper en beeldhouwer in Amsterdam, Marinus Flothuis, com ponist in Amsterdam, pater C. J. M. van Gisbergen, clubhuisdirecteur „St.-Franciscus Liefdewerk", in Rot terdam, Corrie Hartong, danspeda- goge in Rotterdam, Tibor Machula de Abrahamfalva, violoncellist by het Concertgebouworkest, Enny Mols-De Leeuwe, actrice in Amster dam, Pierre Palla, organist en pianist in Hilversum, Ben Stroman, letter kundige in Amsterdam, ds. D. Veld kamp, voorzitter Haagse Jeugdactie in Den Haag. De volgende Leidenaren, oud-Leidenaren en inwoners van de omgeving van de Sleutelstad staan vermeld in de lijst van Ko ninklijke onderscheidingen, die door de Staatscourant van he den werd gepubliceerd ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana. Ridder Ned. Leeuw Tot Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw werden benoemd M. Chr. de Jong, te Wassenaar, oud-voorzitter van de algemene kerk- voogdyraad van de Ned. Herv. Kerk vice-president van het Gerechts hof te Den Haag; mr. H. van Ma te Wassenaar; prof. dr. F. B. J. Kuiper te Leiden, hoogleraar in het Sanskrit; drs. J. H. Bannier te Wassenaar, directeur van de Neder landse Organisatie voor Zuiver We tenschappelijk Onderzoek te Den Haag; ir. G. C. Lange te Wassenaar, stedebouwkundige en planoloog; Th. A. W. Ruys te Wassenaar, lid van de firma Wm. Ruys en Zonen te Rotter dam. Officier Oranje Nassau Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden werden be noemd; J. B. van den Berg te Voor schoten, kapitein ter zee van de technische dienst. T. J. M. Gruter te Katwyk aan Zee, kapitein luite nant ter zee-waarnemer; ir. T. A. van Zanten te Voorschoten, luite nant-kolonel van het dienstvak van de technische staf: T. H. Wessels te Leiden, kolonel van het dienstvak der intendance en commandant van de Militaire Koksschool; P. J. van der Giessen te Wassenaar, kolonel van het dienstvak der militaire ad ministratie; ir. H. K. Stokla (bij be vordering) te Wassenaar, kolonel van de dienstgroep van de officieren van de Koninklyke Luchtmacht. Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau werden benoemd: G. C. Dalman te Wassenaar, adviseur verificateur by de verificatie van de Rykszee- en luchtvaartinstrumen- ten; mr. J. Dryber te Middelburg, oud-wethouder en oud-adjunctsse cretaris van curatoren te Leiden; G. Kalemink te Den Haag, gewezen di recteur en commissaris van de NV Padox en de NV Panagro te War mond; ir. G. J. W. Boonstra te Was senaar, directeur van het aanne mersbedrijf Zanen en Verstoep NV te Den Haag; A. G. Aukes te Wasse naar, directeur van het Afrika In stituut (by bevordering)drs. J. A. Baart te Wassenaar, directeur van Esso Nederland NV te Den Haag; W. J. R. Dreesmann te Wassenaar, lid van het hoofdbestuur van Vroom en Dreesmann Nederland: G. Kok te Voorschoten. hoofdadministrateur by het Ministerie van Economische Zaken te Den Haag; prof. ir. J. San- de e te Wassenaar, voorheen adviseur bij het Centrale Planbureau te Den Haag; ir. H. G. Kuipéri te Wasse naar. hoofdingenieur-directeur van de Cultuurtechnische Dienst van het Ministerie van Landbouw en Vissery voor de provincie Zuid-Holland; A. Pierhagen te Voorhout, secretaris van het Produktschap voor Marga rine. Vetten en Oliën: mr. E. J. Wal ler te Wassenaar, oud-directeur van de NV Centrale Suiker Maatschap- pyen te Amsterdam: dr. E. v. d. Wiel te Wassenaar, algemeen secre taris van de Koninklyke Nederland se Zuivelbond: A. de Boon te Noor den (Nieuwkoop), tweede voorzitter van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen; J. P. Boekhold te Leiden, kinderarts in dienst van de Stichting Federatieve Commissie voor Kinderhygiëne in Zuid-Holland; dr. P. A. F. van der Spek te Noord- Nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Zuid-Vietnam wykerhout, geneesheer-directeur van de Psychiatrische Inrichting St. Ba* vo aldaar; mr. H. Gritter te Voor schoten, hoofdadministrateur by het Ministerie van Sociale Zaken en V olksgezondheid Ridder Oranje Nassau Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden werden benoemd: S. J. Hameete te Wasse naar, majoor der mariniers; J. Hum- me te Leiden, luitenant ter zee van speciale diensten der eerste klassej W. J. van der Hulst te Noordwyk aan Zee, kapitein van het dienstvak van de officieren van vakdiensten. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau werden benoemd: F. Verste gen te Bergen (N.H.), oud-gemeen te-ontvanger en oud-directeur van de dienst voor kasbeheer en krediet wezen der gemeente Leiden; W. C. van Zwieten te Leiden, chef van da afdeling bevolking, verkiezingen, bur gerlijke stand en militaire zaken ter gemeentesecretarie; mr. E. W. da Fielliettaz Goedhart, burgemeester van Odoorn en eertyds woonachtig te Leiden; ir. W. F. Engels te Lei den, directeur van de uitgebreid technische school van het Koninklyk Genootschap Mathesis Scientiarum Gentrix; M. Eek, oud-directeur van het Leidse kantoor van de Neder landse Middenstandsbank NVH. Zunderman te Leiden, adjunct-direc teur van Het Motorhuis NV; mej. drs. E. W. van der Klift te Katwijk aan Zee, referendaris by het Minis terie van Economische Zaken te Den Haag; A. Vuyk te Boskoop, boom kweker; J. W. Geveke te Wassenaar, hoofd Wet Assurantiebemiddeling bij de Sociaal Economische Raad; R. P. Citroen te Wassenaar kunstschilder; mevr. I. H. Eernstman-Steghers te Wassenaar; mr. H. R. Goudsmit te Leiden, secretaris van de Leidse Schouwburgvereniging. Gouden eremedaille Ellsworth Bunker, de nieuwe ambassadeur van de Ver. Sta ten in Zuid-Vietnam heeft de naam een bekwaam onderhande laar te zyn. Een predikaat, dat de nu 72-jarige zich heeft ver worven in een laat begonnen diplomatieke carrière. Toen Bun ker uit het industriële en commerciële leven overging naar de buitenlandse dienst, was hij namelijk nog niet niet helemaal 60. Hij telde, om precies te zijn, 57 lentes. Bunker tilt niet zwaar aan de ja ren, die hy gewoonweg vergeet in het enthousiasme voor zyn huidige werk. Hy is met de diplomatie getrouwd, zowel figuuriyk als letteriyk. Carol Laise, met wie hy onlangs in het huweiyk trad, is namelyk Ameri kaans ambassadrice in Nepal. De ga ven, die hem eigeniyk tot een „ge boren diplomaat" maakten, had hy tevoren trouwens op ander gebied zó goed benut, dat hy de overgang naar de buitenlandse dienst niet om den brode behoefde te ondernemen. Maar men zou kunnen zeggen, dat het hem in het industriële leven niet moei lijk werd gemaakt. De „National Su gar Refining Company", waarin hy snel omhoog steeg, was namelyk door zyn vader opgericht. Na zyn studies aan de Yale-universiteit was de op 11 mei 1894 in Yonkers in de staat New York geboren Ellsworth direct by die suikerraffinadery gaan wer ken. Van 1916 tot 1926 was hy er op geklommen tot directeur. In 1940 was hy president van de onderne ming geworden en van 1948 tot 1951 voorzitter van de raad van toezicht. Tot de suiker beperkte hy zich in de industrie evenmin als tot de on- vermydeiyke stroop in zyn latere di plomatieke loopbaan. Hy kreeg een vinger in de pap van de „General Baking Company" en verzeker de zich van een invloedrijke positie in het verzekeringswezen. Geschiedenis Bunker had in Yale niet alleen economie gestudeerd, maar ook ge schiedenis. In 1951 begon hy ook het schaft, uit te buiten. Hy werd Ame rikaans ambassadeur in Argentinië en ging een steeds belangryker rol in de geschiedenis spelen. Wanneer het in de geschiedenisboekjes over de kwestie Nieuw-Guinea gaat, zal zyn naam niet mogen ontbreken. Hy was het immers die in 1962, met toe stemming van Oe Thant, in het ka der van de Ver. Naties optrad als bemiddellaar tussen Nederland en Indonesië. Het door hem ontworpen plan is weliswaar niet precies in het verdrag van de overdracht terechtge komen, maar het vormde daarvan toch een van de belangrykste grond slagen. Rode Kruis Maar voordat het zover was, had hy zich al in de problemen van di verse standplaatsen moeten verdie pen. Nadat hy in Buenos Aires in korte tyd erin was geslaagd, de toen malige spanningen tussen Amerika en Argentinië te verminderen, was hy 1952 ambassadeur in Rome ge worden. Ook by het quirinaal toef de hy niet lang, maar de Italianen versierden zijn borst met zoveel on derscheidingen, dat er alle redenen was om aan te nemen dat hy zo als een krant toen schreef met zyn diplomatieke temperament en belangstelling voor menseiyke pro blemen, een goede vertegenwoordi ger van zyn land was geweest. Daar na kwam er een ondiplomatiek in termezzo: Hy werd in 1954 benoemd tot president van het Amerikaanse Rode Kruis. Hy was de eerste be taalde topman van die organisatie, zyn salaris: 30.000 dollar per jaar. Eind november 1954 verhuisde hy naar New Delhi. Als ambassadeur in India onderscheidde hy zich in het byzonder door de boer op te gaan om aldus de problemen van de dorps bewoners te leren kennen. Een van zyn conclusies luidde, dat het voor de vrye wereld van groot belang is, dat India zich ontwikkeld tot een moderne industriële staat. In 1961 keerde hy naar Washington terug met een benoeming tot ambassadeur in algemene dienst. Succesvolle missie Behalve in de Nieuw-Guineese, be middelde hij in de dominicaanse kwestie. In deze republiek wist hy te bewerken, dat de met een oor in 1965 verkerende partyen instemden met een interim-presidentschap van Garcia Godoy, dat zou worden ge volgd door de installatie van Bala- guer, een vriend van de Ver. Staten, tot president. „Men begrijpt dat pre sident Johnson, gezien dit alles, er op stond Ellsworth Bunker persoon- ADVERTENTIE Idjik gelluk te wensen met het suc- diens delicate missie", zo schreef de Franse „Monde". Taak in Saigon Bij de bekendmaking van Bunkers nieuwste benoeming heeft president Johnson hem gekarakteriseerd als „een bekwaam en toegewijd man, Behalve over menselyk warmte be schikt Bunker, volgens mensen die hem kennen, over dc gave, „de tem peratuur te doen dalen op het ogen blik dat hij de deur binnenkomt". Dus: de gemoederen tot bedaren te brengen om vervolgens de warmte die menselykheid de kans te ge- Het is nog niet duideiyk in welk ozpiohit zyn bemid'delings- en on derhandelaars-talent in Vietnam vooral zal worden benut. Wordt het zyn voornaamste taak, ervoor te zor gen dat de overgang van een mili tair naar een burgerbewind in Sai gon zonder al teveel geknars ver loopt? Moet hy de regeerders in Saigon trachten te winnen voor inschikkeiyker standpunt ten opzich te van de Vietcong? Moet hy mis schien zelfs contacten zien te leggen tussen de Vietcong en die regeerders? Het zyn vragen waarop het antwoord waarschynlijk pas kan worden gege ven als Bunker een tydje in Saigor verblijft. Het is heiaas niet zo, dat de temperatuur reeds daalde op het mo ment toen hy deze week ten tonele verscheen. ADVERTENTIE Amerongen te Leiden, adjudant der rijkspolititie, H. Kloos te Noordwyk, boekhouder op een notariskantoor, J. D. P. Vermeulen te Noordwyk, werk zaam op een notariskantoor. C. van Gaaien te Benthuizen, oud-wethou der der gemeente, M. H. Rynsburger te Alphen a. d. Ryn, hoofdcommies by de gem. water- en lichtbedryven, F. Boer te Hazerswoude, onderwijzer by het by zonder g.l.o., mej. E. van Tol (zuster Ceciliana) te Leiden, oud-hoofdleidster by het byzonder kleuteronderwys, mej. F. Trouborst te Gouda, onderwyzeres by het by zonder gI.o. te Waddinxveen, mej.W. Ch. Wientjes te Voorschoten, oud-on- derwyzeres by het byzonder g.l.o„ W. Duk te Leiden, technisch ambte naar 1ste klasse by de Leidse Uni versiteit, L. Verschragen te Leiden, hoofdtechnicus a oy de Leidse Uni versiteit, H. O. E. Rapmund te Voor schoten, opzichter A by het direc toraat materieel luchtmacht G. J. de Jong te Zwanenburg (Haarlemmer meer) boordwerktui gkimdige 1ste j klasse by de K.L.M.; C. P. A. Beyers- bergen te Hillegom, hoofdemployé voor byzondere diensten der P.T.T.; N. A. Hoogervorst te Ter Aar, voor zitter van de Coöp. Bloemistenver eniging GA.; B. Wezelenburg te Bos koop. procuratiehouder van het boomkwekersbedrijf H. van Gelderen; Schalk te Leiden, hoofd van de fabriek der N.V. Machinefabriek „Drakenburgh" v/h D. W. van Ren- mevr. W. A. Wouda-Van Wag- tendonk te Katwijk, uitgeefster van het weekblad „De Katwykse Post"» Zilveren eremedaille De ere-medaille in zilver, verbon- ;n aan de Orde van Oranje Nas- iu. werd verleend aan mej. E. Ba telaan te Bodegraven, secretaresse en leidster van de herv. zondagsschool- ereniging „Abia"; mej. H. P. Ver- wey te Bodegraven, algemeen ad junct en leidster van de herv zon dagsschoolver. „Abia"; J. N Henkes te Wassenaar, gep. tech. ambtenaar lste klasse by do dienst van ge meentebedrijven, L. A. J. Jacobs te Hazerswoude, voorzitter Oranjecomi té, W. Strampel en J. W. Versteeg te Aalsmeer H. J. N. Oosten en H. Treur, beiden laborant A by de Leidse Universiteit (by bevordering); W. Kleppe te Zoeterwoude, opper- vliegtuigmaker-algemeen; L. A. Ak kerman te Noordwyk, sergeant-tele grafist; W. Wierda te Leiden, adju dant-onderofficier-kok (allen met de zwaarden), mej. A. A. J. Noteboom te Leiden, hoofdemployé P.T.T.; mej. J. de Jong te Hillegom, cheffin van de huishoudeiyke dienst N.V. Bloem- bollenhandel en Export maatschap- py L. Stassen jr.; mevr. N. J. Rous- Van Duyti te ValkenburgR. H. Re* zoen te Waddinxveen, penningmees ter van het fanfarekorps „Concor dia"; G. L. de Knegt te Waddinx veen, voorzitter van het muziekkorps „Concordia". Bronzen eremedaille De bronzen ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau werd verleend aan E. S. Prins te Leiden, hoofdbesteller A. by Van Gend en Loos; Ch. Reizevoort te Lel den, besteller lste klasse by de P.T.T.; H. Geers te Boskoop, kas- baas by het boomkwekerij bedrijf van J. Spek, G. J. Slats te Wasse naar, tuinbaas by de familie Reep maker; J. Hogenes te Koudekerk a. d. Ryn, sjouwer by Werninks Beton en Aannemingmaatschappij te Lei den ;W. Westerlaken te Lisse, auto- controleur by Van Herwaarden» Kalkzandsteenfabrieken te Hillegom.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 27