Meezond inzicht over ziek zijn Kerk niet geroepen 't bestaande te handhaven Igtf. J. van Benthem P Vreugde bij V.V.D.-ers Meer macht voor Lin Piao EXPO (u gisteren officieel geopend Drie gewonden bij twee aanrij dingen PIPO KWAM OOK KIJKEN Schiphol vanmiddag officieel geopend lAI [JDAG 28 APRIL 1967 jvvel de zieke als de arts moet een gezond inzicht hebben over llllt ziek zijn. Dit zei gisteren de heer H. J. van Benthem tijdens m jaarvergadering van de Nederlandse Bond van Gepensio- Berden, afdeling Leiden, die werd gehouden in de Stadsge- lorzaal. 'itvoerig ging hy in op de gang zaken bij de totstandkoming de wet, die de ziektekostenvoor - ning voor ambtenaren zal gaan elen en op de ontwerp-wet Zwa- Geneeskundige Risico's, tan deze laatste verzekering kun- diegenen deelnemers zijn, die op chtgeld zyn gesteld en die direct ;n genieten. de Memorie van Antwoord rdt geadviseerd om ook voor de lensioneerde de mogeiykheid open laten deel te nemen, wanneer hy hiertoe de wens te kennen geeft. 9ok de bejaardenverpleging en de alidatie in inrichtingen zouden te vallen onzer Zware Ge- skundige Risico's. premieheffing voor de verze- ing tegen zware geneeskundige zou by gepensioneerden pas Jaar ten laste van de verze de komen. )e heer Van Benthem sprak de jp uit dat deze wet spoedig in de zal worden behandeld, zodat al per 1 juni a.s. in werking kan iden. Voorts ging spreker nader in de Wet op arbeidsongeschikt- Over de problematiek van het ge- ïsloneerd ztfn en gepensioneerd irden, zou men een dissertatie kun- schryven", aldus de inleider. )e voorzitter, de heer J. v. d. Mo- dankte de spreker, die hoofdbe- urslid van de bond is voor zyn eraat. In zyn openingswoord rdacht de heer Van der Molen de i, die de Bond in het afgelopen zyn ontvallen. nsta 884 De heer Van Benthem sprak over de ziektekostenvoorzie- ngen in het algemeen en in het bijzonder over de aanhangige itten, voor zover d,eze betrekking hebben op de gepensioneer- )ndanks het feit dat de geboorte een Oranjetelg elk moment ver- ht kon worden hielden de afde- jen Leiden, Leiderdorp, Oegst- ist, Voorhout. Voorschoten en irmond van de VVD gisteravond ■De Burcht" een byeenkomst inleider was aangekondigd prof. D. Simons, hoogleraar aan de Economische Hogeschool, die 1M hdacht zou schenken aan actuele :N iblemen van ons staatsbestel. De leste VVD-ers lieten echter, on- vyfeld in verband met de op iden zynde gebeurtenis, verstek n. Het kleine twintigtal, dat wel wezig was. hief by het bekend rden van de prinseiyke geboorte niddellyk het Wilhelmus aan inleider haakte daarna op het n. ïrnieuwste nieuws in door de atsrechtelijke positie van de le- van ons Koninkiyk Huls aan beschouwing te onderwerpen. Tevoren had prof. Simons onder aandacht geschonken aan het sstelsel in ons land, waarover de itste tijd nog al wat is te doen. betwyfelde of men by invoering het districtenstelsel die binding krygen met de kiezer die men nodig acht. Wat het grote aan- partyen en partytjes betreft wees inleider met nadruk op de waar die zy in democratisch opzicht )ben. Al die partyen tesamen vor- l?4in v°lgens hem een belangryk ♦A'^l van de geestelyke vryheid, waar in Nederland zo prat op gaan. met al prefereerde prof. Simons stelsel van evenredige vertegen- )rdiging boven dat van het dis- :tenstelsel. ÜRGERLUKE STAND LEIDEN GEBOREN ihristlaan, zn. vain C. C. BodriJ; Esther, dr. Jongeleen en van A. van L. Stuy; Petronella Lud- J. G. Slenders A. J. Wolters Remtne Kezla. dr. Zwan en R. Veen; an F. Gorissen ONDERTROUWD. P. A. Visser en A. P. WIJnla; M. J. Jchacoff en S. C. J. B. de Kanter; Weizen; D. touten; L. M. Kamphues; H. B. Stouten; L. M. J. Le J. M. Aalders; H. rs en E. W. Barkema; H. Pol- E. M. Wessendorp; L. A. van en L. Onstenk; J. S. M. Ouwer- 1 M. J. Strijk; B. Spies e l E. M. J. Ar- GETROUWD. M. Jansen; Sloos; H. Rlbot Ujs; L. J. Ouwerkerk M. J. Kret; OVERLEDEN. an de Giessen, 52Jaar. 51 jaar, i Hy sprak vervolgens over de wens van de gepensioneerden om een wyziging te krygen in de korting van 2% per dienstjaar (maximum 80%) op de AOW/AWW. Het jaarverslag van de secretaris, de heer S. Hoogteiling, toonde aan dat er een lichte achteruitgang van het ledental was, dat thans 1128 be draagt. De aftredende bestuursleden, mevr. W. H. J. Elkerbout-Bolland en de heren A. Galjaard en K. Wyk, werden by acclamatie herkozen. Routewijziging buslijnen NZH tijdens corso In verband met het bloemencorso zullen de NZH-lynen door de Bollen streek morgen tussen 10 uur en 18 uur niet volgens dienstregeling wor den uitgevoerd. De laatste doorgaan de bus van lyn 50 vertrekt van Lei den naar Haarlem om 9.35 uur;in omgekeerde richting om 9.10 uur van Haarlem. Daarna wordt gereden van Leiden uit tot en met 12.05 uur tot Sassen- heim Noord en tot en met 13.20 uur tot Lisse, tot en met 14.50 uur tot Hillegom en tot en met 16.50 uur tot Bennebroek. Van Haarlem uit wordt gereden tot en met 9.55 uur tot Lisse tot en met 11.10 uur tot Hillegom. tot en met 14.10 uur tot Bennebroek, tot 18.00 uur wordt een pendeldienst ge reden van Haarlem naar Bennebroek via Heemstede De Glip. De laatste doorgaande bus van lyn 92 van Den Haag naar Haarlem ver trekt te 8.47 uur van Den Haag. daarna indien mogelyk weer om 4.47 uur. In omgekeerde richting vertrekt de laatste bus om 9.16 uur van Haar lem daarna vermoedelyk weer om 16.16 uur. De laatste doorgaande bus van lyn 93 Noordwykerhout Sancta Maria vertrekt 9.23 uur daarna zo mogelyk om 16.23; in omgekeerde richting vertrekt de laatste bus om 8.46 uur van Haarlem naar Noordwijkerhout daarna weer om 16.46 uur. OEGSTGEEST Koniiigiimefeesten Met betrekking tot het program ma voor koninginnedag vernamen is het feestciyk marktterrein in Oegstggest reeds op vrijdagavond ge opend. De kinderspelen worden gehouden naby het Rosarium aan de L. de Co- lignylaan. Gebleken is dat het terrein dat oorspronkelyk was aangewezen voor het ontsteken van het vuurwerk (Lamge Voort, naby de molen) niet geschikt is. Men heeft nu de beschik king gekregen over het sportveld by de Hofbrouckerlaan. Dit is dezelfde plaats waar ook vorige jaren het vuurwerk de feestdag besloot. Afscheid pastoor W. E. Blok In verband met zyn vertrek naar elders zal pastoor W.E. Blok van de Leidse St. Petrusparochie zondagoch tend om 10.45 uur een plechtige Hoog mis opdragen, 's Middags is er van 3.15 tot 4.30 uur in de parochiezaal een afscheidsreceptie. Het comité voor militaire zaken ?an de Chinese communistische par- ty is gereorganiseerd teneinde de ondervoorzitter van de party en vi- ce-premier Lin Piao, meer macht te geven, zo meldt de correspondent in Peking van het Japanse dagblad Sankei Sjimboen. Drie maarschalken, Tsjen Ji, Tsjoe Tsjiang- tsjeng en Jeh Tsjen-jing *yn uit hun functie ontzet. In hun plaats zyn benoemd generaal Tsji Foe-tsjin, minister van Openbare Veiligheid en voorzitter van het revolutionaire co mité van Peking, en generaal Jang Tsjen-woe, voormalig chef van de generale staf. Waarnemers in Peking menen dat het ontslag van de drie maarschal ken het gevolg ls van hun verzet tegen Lin Piao, voorzitter van het comité voor militaire zaken, zy zou den geprotesteerd hebben tegen de val van maarschalk Ho Loeng en de inmenging van Mao's vrouw, Tsjang Tsjing, in de zaken van het comité voor de culturele revolutie in het leger en hun troepen in ver schillende gebieden hebben ingezet tegen de aanhangers van Mao. Volgens de Japanse correspondent zyn van de hoogste tien militaire leiders, die in 1955 tot maarschalk werden benoemd, slechts drie Lin Piao, Lioe Po-tsjeng en Nieh Joeng- tsjen aanhangers van Mao. Alle anderen zouden in ongenade zyn ge raakt. Voorts wordt uit Peking gemeld, dat op een muurkrant staat, dat pre mier Tsjoe En-lai niet meer mag worden aangevallen. Hy is een oude strydmakker van Mao en een aanval op hem zal als een contra-revolutio naire daad worden beschouwd. Het zelfde geldt voor vice-premier Li Foe tsjoen. Het Volksdagblad, de stem van de Chinese communistische party, heeft de Ver. Staten en de Sowjet-Unie een nauwe samenwerking voor de omsingeling van China voor de voe ten geworpen. Ook wordt een aanval gedaan op Indonesië als gevolg van de geweld- acties tegen China en Chinese bur gers aldaar. Het nieuwe bewind in Indonesië wordt „fascistisch" ge noemd. VRIJSTELLING DINSDAGMIDDAG SLUITING. Burgemeester en Wethouders l<n artikel 4, ldd Winkelsluiting 1953 1. In verband hiermede mogen win kels welke Ingevolge genoemde bepa ling normaaJ op dinsdag na 13.00 uur geöoten dienen te zijn. op dinsdag middag 2 mei a.s. voor het publiek geopend blijven. Lelden, 28 april 1967. LEIDSCH DAGBLAD ZOETERWOUDE Beslissingswedstrijd M.M.O.-Rouwkoop Zondagmiddag om 3 uur zal op het Meerburterrein in Zoeterwoude de beslissingswedstrijd M.M.O. I Rouwkoop Iworden gespeeld. L.D. W.S -is reeds gedegradeerd Belde eerstgenoemde ploegen moeten on der elkaar uitmaken wie biyft spe len In dee eerste klasse van de Leid se Voetbal Bond. viert 15-jarig bestaan De E.H.B.O.- vereniging Meer burg/Leiderdorp heeft in de „Drie eendjes" in Zoeterwoude op feeste- tyke wijze haar 15-jarig bestaan ge vierd. In haar openingswoord dank te mevr. G. deWinter-Berk in het byzonder dokter De Bruyne voor de goede en aangename lessen in het afgelopen seizoen. Ook werden het bestuur en Instructrice mev r.Van Dam-Borst dank gebracht. Mevrouw De Winter was byzonder verheugd, dat de afdeling het landskampioen schap had weten te behalen. Vervolgens reikte dokter De Bryne met een toepasseiyk woord de diplo ma's uit aan de geslaagden voor de EH.B.O.-cursus. De uitreiking ver liep enigszins anders dan men zich had voorgesteld. Nadat de medede ling was binnengekomen van de ge boorte van de prins werdd het lied „Oranje boven" aangeheven. Verder werd ln deze byeenkomst het gebruikeiyke speldje aan mevr. Th. de Jong-Maurits uitgereikt we gens haar 10-jarig lidmaatschap. Namens de cursisten sprak de heer Pilanen woorden van dank, die hy van een geschenk vergezeld liet gaan. Ook mevr. Van Dam-Borst werd met een cadeau bedacht. De namen van de geslaagden zyn: mej. T.Blom, mevr M. van Kuijk, mej. H.Wessels, mevr. J. van Lie- rop. mevr. H.Rijsbergen (allen Lei derdorp); mevr P. van Diemen, mej. M. de Frank, mej. T. Hofman, mej. A. van Leeuwen, mevr. C. van Leeuwen, heer HPilanen, de heer W.Tysen, de heer E. de Waal. mevr. M. de Waal. mevr. M.Turk (allen Zoeterwoude) en de heer B. Ry- laarsdam (Leiden). St. Bernardhond model voor mozaïek De kortharige reu Sint Bernard „Oscar von Sauliamt", van de gebr. Sehrama uit Sassenheim die onlangs nog zyn vyfde Nederlandse kampi oenstitel behaalde èn ook reeds de kampioenschappen van België en an dere Internationale titels op zyn naam heeft staan, heeft model ge staan voor een mozaïek nabij de Narcislaan (gebouw De Ontmoeting.) Naar dit mozaiek trekken zater dag vele andere (kampioens) stam boekhonden (o.a. St. Bernards uit Engeland) om daar met de kampi oen van de gebroeders Sehrama te worden vereeuwigd. Het Leidse college van B en W, dat vanmorgen in het Stadhuis in vergadering bijeen was. werd ter gelegenheid van de geboorte van de geboorte van de Prins verrast met beschuit en de daarbij beho rende muisjes. De beschuit, één van grote afmeting, ter beschik king gesteld door de Organisatie van Nederlandse Beschuitfabri kanten, werd het vergaderende college aangeboden door de secre taris van de Vereniging „Ko ninginnedag", de heer J. C. J. Lambermont, en door de heer De Graaf namens de Leidse Chr. OranjeverenigingBovenstaande foto geeft van deze aanbieding een beeld. Behalve het college van B en W werd ook de commandant van de Koksschool, kolonel Th. H. Wessels met deze traditionele ver snapering verrast. (Foto LD/Holvast) Veel ceremonieel in Montreal Dertig miljoen bezoekers verwacht (Van onze correspond, in Montreal) De wereldtentoonstelling, in Mon treal is begonnen. Gisteren werd met veel ceremonieel de Expo '67 geopend verklaard door de gouverneur-gene raal in Canada Michencr en van daag zyn de hekken opengegaan voor de eerste van in totaal dertig miljoen bezoekers die in de komen de zes maanden worden verwacht. Het motto van de expositie, waar aan 62 landen deelnemen en die Ingericht is op twee eilanden in de Saint Lawrence-rivier (één eiland bestond al maar werd vergroot, het andere werd apart aangelegd) luidt ..De mens en zyn wereld". Over dit thema werden gisteren by de ope ningsplechtigheid vele diepzinnige woorden gesproken. De Canadese premier Lester Pear- in zei byvoorbeeld dat de tentoon stelling aantoont dat het menseiyk genie geen grenzen kent, terwyi de eerste spreker by de ceremonie. Ex- top-organisator de oud-ambas sadeur Pierre Dupuy, zei dat de we- tenschappeiyke vooruitgang van de s in zyn wereld bydraagt aan de solidariteit van de hedendaagse mensheid. De Belgische diplomaat Jan Al- bert Goris (Marnix Gysen), die na- 5 de aan de tentoonstelling deel nemende landen sprak, bleef by so berder bewoordingen. Hy zei de schitterende ligging en charme van de Expo te bewonderen en stak ver een pluim op de hoed der Ca nadezen met te zeggen dat het aan hun diplomatie en overredingskunst gelegen had. dat de reserves van een aantal naties tegenover het we reldtentoonstellingsproject waren Twee verkeersongelukken hebben gistermiddag in Leiden drie gewon den geelst. Op de Oude Vest had omstreeks half drie een aanrijding plaats tus sen een 58-jarige wielrijder en een 18-jarige motorryder, bieden uit Leiden. De wielryder, die uit de Jan- vossensteeg kwam. zou by het links af slaan geen voorrang aan de jeug dige motorryder hebben verleend. De Dr. E. Emineii in synode In de bijbel wordt verteld, dat zij die geloven de „gave des heiligen geestes" zullen ontvangen. Wat dat betekent zegt de bijbel ook. Het gaat om het eigen-zijn, het anders zijn van de kerk dan de wereld, dat wil zeggen dat wij niet achter de feiten aanlopen, dat wij niet geroepen zijn om de bestaande orde te handhaven, maar dat wij alles hebben te meten aan de bevrij ding en het koningsschap van Christus. Fantasievol vooruit denken Begaan wy dit waagstuk niet, dan wordt de kerk tot een rampver- schynsel in de huidige wereld en ver liest zy haar identiteit. Gollwitzer zegt daarom terecht dat „.van de christeiyke kerken en haar leden te genover de tot hiertoe getoonde houding thans de diepste en zwaar ste verandering wordt geëist, name- lyk een veel vrijere verhouding tot het bestaande en het gewordene door een fantasievol vooruit denken in het ongewone nog-niet". Ik meen dat wy ons dit in deze periode van welvaart voor gezegd moeten houden. Fanta sievol vooruit denken: wie is daar mee zó bezig dat het tot een bewe ging in onze gemeenten begint te worden? generaal van de Ned. Herv. Kerk, vanmiddag in Den Haag toen hij met een rede over het belijden zyn functie tydens een byeenkomst van de generale synode van de Ned. Herv. Kerk officieel neerlegde. Hij sloot daarmee niet alleen zelf een belang- ryke levensperiode af, maar een minstens even belangryke periode in de geschiedenis van zijn kerk. Men noemde de scheidende secre taris-generaal wel eens „minister van buitenlandse zaken", omdat hy zyn kerk vele Jaren ln het buitenland heeft vertegenwoordigd door zitting te nemen in de hoogste oecumeni sche colleges. Hy gaf een goede naam aan de hervormde kerk in het buitenland, maar evenzeer was hy in ons land zelf een stuwende kracht in de vernieuwingen die de N.H. Kerk sinds de tweede wereldoorlog heeft doorworsteld. Visie op toekomst synode in de Amerikaanse kerk by- een kwam, zyn visie. Maar daarmee was uiteraard tevens verbonden zyn visie op de toekomst. De in de aan hef aangehaalde passage getuigt daar reeds van: fantasievol vooruit leren denken. Hierby zyn alle gele dingen van ons leven betrokken, de sociale, de internationale en de oecu menische verhoudingen in het by zonder. Spreker dacht vooral aan de verantwoordelykheid van de kerken in Europa, de relaties van Oost en West-Europa, de vooroordelen en po litieke schema's, het oorlogsvraag- stuk en de kernbewapening en aan de verhouding tot de ontwikkelings landen. Fantasievol vooruit denken, wie is daarmee zó bezig tot het tot een beweging in onze gemeenten be gint te worden? En juist op dit ter rein zal biyken dat het ons ernst ls met het beiyden dat Christus Heer is over de wereld. Niet, aldus dr. Em- men. dat wy geroepen zyn techni sche oplossingen te bieden, maar veeleer de harten en gewetens te wekken -en te vervullen met het brandende vuur van nieuwe bezieling tot waarachtige dienst. Dr. Emmen was van mening dat de kerk aan deze gewichtige zaken niet voorby mag gaan. wy hebben alle krachten nodig, vooral van ge meenteleden. van de deskundigen en van hen die door deze visie zyn aan geraakt, beklemtoonde hy. oudste van het onfortuiniyke twee tal brak zyn rechtersleutelbeen, de jongste kreeg inwendige kneuzin gen. De E.H.D. bracht de gewonden lar het Academisch Ziekenhuis. Op de Hoge Ryndyk botste om streeks half zeven een 24-jarige mo torryder uit Leiden tegen een per sonenauto, die na te hebben stilge staan by een benzinestation de rij- baan opreed. De motorryder kreeg bloedende wond aan zyn kin. schade aan zyn gebit en vermoe delyk een kaakfractuur. Busroute N.Z.II. Nauwelyks een jaar hebben bus 13 14 van de NZHVM gereden via Zeemanlaan-Thorbeckestraat-de Laat de Kanterstraat naar de Burggra- venlaan, en vérder; en in de andere richting via Roodenburgerstraat-Zee- manlaan enz. naar het Houtkwar tier. of deze bussen worden de be woners van deze en de omliggende straten weer ontnomen. Is het nodig, dat alle bussen beslist ovei Burggravenlaan en Sitterlaan n ten lopen? In de Burgemeesterswyk wonen ook diverse personen moeilyk ter been zyn. Wy hebben vrywel toch al geen verbinding met de binnenstad en nu moeten ze deze twee dichtstbyzynde bussen ook nog Wil de directie der NZHVM daar ook eens aan denken? Juist deze mensen maken van de bussen ge bruik, omdat ze te oud zyn, om er eigen vervoer op na te houden. Een bewoonster van de Burgemeesterwyk. Muisjes voor Bona Groot was vanmorgen de verras sing van de eindexamenkandidaten van het Bonavactura-lyceum, toen zy tydens het schryven van een Duitse brief op koffie en beschuit met oranje muisjes werden getrakteerd. Harteiyk danken zy degenen, die hiervoor gezorgd hebben. Vooral de hoffelyke bediening werd buitenge woon op prys gesteld. J. P. De officiële opening van de Expo werd tenslotte na afloop van de re devoeringen verricht met het aan steken van de Expovlam, wat gepaard ging met vuurwerk, vlaggen hysen en vliegtuigdemonstraties. Daarna kre gen 7000 gasten de gelegenheid de expositie te bezichtigen, zonder twy- fel in grotere rust dan vandaag mo gelyk zal zyn, daar vandaag de eerste gewone dag een bezoekers stroom van rond 400.000 personen tegemoet werd gezien. Een der eregasten was gravin Consuelo de Saint Exupery, weduwe van de in 1944 omgekomen schryver en vliegenier Antoine de Saint Exu pery. aan wiens boek „Terre de: hommes", het thema voor de EXPO is ontleend. De tientallen kinderen, die van morgen getooid met oranje hoedjes én vlaggetjes in de hand achter de afzetting voor de ingang van het Aca demische Ziekenhuis in biyde stem ming stonden te kyken ni afwach ting van de dingen die eventueel zou den gebeuren, hebben de dag van hun leven gehad. Geheel onverwachts 'erschenen Pipo de clown en Mam- maloe uit het avondlyke kinder programma in levende ïyve. Een luid gejoel steeg op uit de groep jeugdige belangstellenden. Met- een grote ouderwetse grammo foonhoorn aan zyn oor liep Pipo over de middenweg naar het ziekenhuis om te proberen enig koninkiyk baby-gehuil vanuit de kraamkliniek in zyn hoorn op te vangen. By de poort van het ziekenhuis nam de kindervriend enkele beschuiten met oranje muisjes in ontvangst uit de handen van enkele verpleegsters van de kinderkliniek. Ook van de zyde van het verplegend personeel ont ving Pipo veel belangstelling. Enkele dokters en verpleegsters kwamen naar buiten om het gebeuren te aan schouwen. Met moeite kon de politie de kin deren in bedwang houden. Toen Pipo in zyn auto wilde stappen rende de jeugd achter hem aan. De ge filmde scène zal vanavond op het gebruikeiyke uur worden uitgezon den. Jaarverslag van de „Eerste Nederlandse" Voor het eerst overschreed de pro- duktie van nieuwe verzekeringen by de „Eerste Nederlandse" ln 1966 een bedrag van f 1 miljard. Het juiste cyfer was f 1.009.813.684 (1965 f934.129.263), aldus het jaarverslag. De verplichtingen uit hoofde van lopende verzekeringen stegen in 1966 met f80.267.428 tot f9.41.907.677. Tegenover de verplichtingen na men ook de beleggingen toe, nl. van f 932.009.308 per einde 1965 tot f 1.014.689.296 per einde 1966. Het winstcyfer over 1966 is vrywel gelyk aan dat over 1965. Een groter bedrag komt aan aandeelhouders ten goede, nl. f 1.500.000 uit de winst 1966 tegen f 929.188. uit de winst 1965. De uitkering over 1966 komt neer op een dividend ad 10 over het thans ge heel volgestorte en in 1966 door een bonus-uitkering van f 2.5 miljoen tot f 15 miljoen vergrote aandelenkapi taal. Het dividend van „De nieuwe Eerste Nederlandse" i op 12% MARKTBERICHTEN RIJNSBURG. 27 april. Bloemenvei ling Flora. Tulpen: Lustige Witwe 75 100. Preludium 60100. Rijnland -125, v. d. Eerde 80—110, Eimus 125 Hollands Glory 75125, Apeldoorn 50 75125. Chrysanten: Indian Polls 250 300. Lyona 230260. Duizendschoon 140155. Freesla's: Golden Yellow 75 —125. White S'wan 90—130, Aurora 3S1, 35. Dusty 2535. 2433. An- 400750. Narcissen: Cheerful nes 300 West-Duitslands meest beken de en succesvolle biljarter Walter Llitgehetmann, is donderdag op 53- jarige leeftyd in Frankfort gestor ven. Wegens een ernstige ziekte had hy zich vorig jaar reeds uit de bil- jartsport teruggetrokken. Indonesiërs verlaten Rood-China Vrouwen en kinderen van Indone sische diplomaten in de volksrepu bliek China zullen naar huis worden gezonden vanwege de voortdurende anti-Indonesische demonstraties in Peking. Meer dan 60 vrouwen en kinderen van de ambassadestaf. slechts negen diplomaten zullen in Peking blijven. Het nieuwe Schiphol en met name het majestueuze stationsgebouw Is vanmiddag door de Koningin ge opend. In aanwezigheid van saris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, mr F.J.Kranenburg, de burgemeester van Haarlemmer meer, mr. F. Tli. Dyckmeester, en 80 journalisten uit niet minder dan 34 landen, verrichtte de vorstin de officiële openingshandeling door een schakelaar over te halen en daarmee een gordyn weg te schuiven, waar achter midden in de grote. 100 me ter brede vertrekhal een kleurver- groting van 5x3 meter van het nieu we vliegveld zichtbaar wordt. Tegeiykertyd werden spotlichten en alle verlichting in de hal ontsto ken. terwijl op de grote aankondi- gingsborden diverse teksten versche- Voor de Koningin was ter gelegen heid van dit historisch moment voor de Nederlandse luchtvaart een gou den herinneringspenning geslagen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13