I DUINDIGT CSKA en Inter opnieuw „Op schip éën kapitein" Op 3 mei derde wedstrijd Bologna UVSwon met 4-0 Anton zegevierde weer op ^traditionele' wijze SPORT van vandaag 1 Europese titelstrijd turnen hoogtepunt van KNGV-jubileum Kampioene traint in Amerika Willem 2 en ontkrachting van Gazelle achten waarnemer Wagtmans gezag PONDERDAG 27 APRIL 1907 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 I de tioktó Internazionale Milaan, het keurkorps van Helenio Herrera, gedoodverfd als veruit de sterkste ploeg in de halve finales van het toernooi 0111 de Euro pese beker, heeft zich woensdag nog niet kunnen plaatsen voor de finale op 25 mei in Lissabon waarvoor het Schotse Celtic zich reeds heeft ge kwalificeerd. De Italiaanse grootmeesters kwa men evenals in de thuiswedstrijd van week geleden tegen het onver zettelijke CSKA Sofia niet verder dan een gelijkspel: 1-1 en zullen zich thans via een derde duel alsnog moe ten zien te handhaven. Bij de plaats bepaling van dat derde treffen wa de commerciële belangen blijk baar groter dan de sportieve. Want ln de zekerheid van een vol huis gingen de Bulgaren akkoord om op 3 mei a s in Bologna te spelen. In- ter mag er op rekenen dat de aan moedigingen van de eigen aanhang dan toch uiteindelijk het pad naar de finale zullen effenen. Evenals in de eerste ontmoeting opende Internationale de score. En opnieuw was het de ver mee naar komende rechtsachter Fac- chetti, die in de 62ste minuut het be slissende schot loste uit een corner. CSKA, dat in Milaan met tien man achterstand had kunnen wegwer ken, was ook ditmaal niet overdon derd. Het intensiveerde de stormlo pen op het doel van Sarti en in de 78ste minuut scoorde Radlev tijdens doel-worsteling de gelijkmaker. Emoties Herrera die de reis naar Sofia met bange voorgevoelens aanvaard de, kreeg in de eerste helft de ene emotie na de andere te verwerken. CSKA, dat in Milaan had getoond wat de Bulgaren onder verdedigen verstaan, had een bladzijde in het voetbalboekje omgeslagen en legde gesteund door 70.000 supporters het accent op de aanval. Het re sulteerde in een doelpunt dat door de Spaanse scheidsrechter Zara- Nederlaagserie 75-jarig ASC .Hadden ze zondag maar zo ge speeld De supporters van het 75- jarige ASC hebben gisteravond heel wat keren verbaasd met het hoofd geschud, want de roodzwarte vier deklassers, die het afgelopen week einde tegen VTL hun kans op het kampioenschap verspeelden, speelden hun eerste nederlaagwedstrijd tegen UVS alsof zij wekelijks eersteklasser „voor het ontbijt In de voorhoede monstreerde in het bijzonder de jon- Bobby Logger zijn techni sche kwaliteit en in de defensie ont popte aanvoerder Bekkering zich als een formidabele „ausputzer". Voor rust althans UVS, dat met invallers aantrad voer Teske, Van Schooien Jan Legtt en met het oog op de strijd vtn zondag a.s. in Gorin- chem v)orzichtig speelde, slaag- r in de eerste periode niet i scoren. AS? kwam zelfs dichter bij treffff dan de blauwwitten, want de beier van Bram Zwanen burg in de 35ste minuut (net over de lat) loog er niet om. Eerst h de tweede helft, toen UVS het terryo wat opschroefde, moest ASC zió gewonnen geven, al bleven de roodwarten tot het eindsignaal van ariter De Groot uitstekend te- genspe geven. Door doelpunten vai Lardé Kantebeen (na een onge lukkig verdedigingsfout)Gerard Désa- (een schitterende treffer) en nogntals Lardé won UVS de wed strijd met 4-0. Het laatste doelpunt washet „klapstuk" van de avond. Uiteen penalty liet Gerard Désar de al enkele meters in voorwaartse ricking rollen, waarna de snel ge- stfte Lardé op het moment dat D<ar zijn schoen tegen de bal zette „de verblufte (overigens heel goed jepende) Holland van ASC van ael dichtbij passeerde. Het was een reglementair toegestaan) „lacher ee", dat overigens wel enige studie 'j, bereist. de 4^ in verband met Dodenherdenking agCD ipeelt ASC de tweede-nederlaagwed- ^itrUd (tegen Roodenburg) niet op woensdag-, maar op dinsdagavond Aanvang 6.45 uur. quiega. werd afgekeurd en een schot tegen de lat. Dankbaar dat men de eerste helft zonder kleerscheuren was doorgeko men, namen de Italianen na de her vatting het initiatief over. Tenslotte stond voor hen een overwinnings premie van f 20.000 per speler op het spel. Facchetti ging mee voren en deze speler schoot in dat Mazzola uit een corner de voor het doel had gebracht, scheen dat de geroutineerde, hechte Inter-verdediging deze voorsprong als zo dikwijls in het verleden zou kunnen vasthouden. Misverstanden De grote spelersconcentratie in het eigen strafschopgebied leid de echter tot misverstanden en in de 77ste minuut maak te Radlev de gelijkmaker, toen Sarti het uitzicht werd belemmerd. De geestdrift op de tribunes kende geen grenzen en CSKA Sofia zette alles op alles om Inter de genade slag toe te brenen. De Italianen kon den niet anders doen dan alle be schikbare mankracht naar achteren roepen om met vereende krachten het Bulgaarse slotoffensief te pare ren. Na afloop gaf de (financiële) diplomatie van de Italianen hun een belangrijk voordeel in de beslis- i 8 mei in Bolog- De Schotse club Kilmarnock heeft zich woensdagavond geplaatst Dnracjjvoor de halve finales van het toer- de Jaarbeursbeker. De 8chobten versloegen op eigen terrein Lokomotiva Leipzig met 20 en ipüiti maakten daarmee de 01 nederlaag ln de uitwedstrijd ongedaan. In de halve eindstrijd komt. Kilmarnock uit legen Leeds United. De voorzitter van het Konink lijk Nederlands Gymnastiekverbond. de heer L. Hartman heeft wegens gezondheidsredenen zijn functie neer gelegd. Op een nader te bepalen bui tengewone bondsvergadering zal in de ontstane vacature wonden voor- tien. De heer Hartman nam twee Jaar geleden het voorzitterschap op fcch. De Zijl pakt de zaken goed aan Trainer-coach Hensing van de Zijl wil de zaken dit jaar goed aanpak ken en heeft als voorbereiding voor de zomercompetitie enkele oefenwed strijden weten te organiseren. Als „sparring - partners" zullen onder meer optreden de reserves van het Haagse HZ en PC, UZSC uit Utrecht, terwijl er vanavond een wedstrijd plaats zal vinden tegen het Waddinx- veense de Gouwe. De Zijl zal onge twijfeld kunnen rekenen op enkele belangstellende Sleutelstad - leden, daar de Gouwe tegenstander van de blauw-witten is in de snel naderende competitie. De wedstrijd is vastge steld op 19.00 uur in „De Vliet." Molentoernooi LFC Gisteravond heeft de loting plaats gevonden voor de halve finales van het Zilveren Molentoernooi van LFC. Het resultaat was: 2 mei Quick Boys Sparta 3; 9 mei LugdunumAjax 3. De verliezersronde wordt op 16 mei gespeeld, de finale op 23 of 24 mei. De Italiaan Facehetti scoort I voor Inter Milaan. De Sofia-doel- man is kansloos op deze inzet. WIELRENNEN Circuit des Mines Het eerste gedeelte van de ope ningsetappe van het Circuit des Mi nes. een negend-aagse etappe-wed strijd voor amateurs, heeft een plete Nederlandse triomf opgeleverd. In de eindsprint van de 73 km lange rit van Piennes naar Longwy zege vierde Leen de Groot vóór Johnny Brouwer en Gabby Minneboo. Het drietal noteerde dezelfde tijd (1 54 min. 51 sec.). De andere Neder landers, Cees Zoontjes Matthieu Gerrits en Cor Rentmeester, werden in 1.55 50 ex aequo als twaalfde ge plaatst. Het tweede gedeelte, een 87 km lange rit van Longwy naar Verdun, werd gewonnen door de Fransman Pare. die de afstand aflegde in 5 min. 18 sec. De Duitser Czarnowski. die als zevende eindigde in dezelfde tijd als dé winnaar, nam de leiding het algemene klassement. Dit luidt 1. Czarnowski (W.-Dld.) 4.00.24 Pare (Fr.) 4.00.38; 3. Stassen (Fr.) 4.01.01; 4. Guimbard (Fr.) 4.0 5. Derlick (Did.) z.t.: 8. De Groot (Ned.) 4.02.21; 9. Brouwer (Ned.) 4.02.51; 10. Minneboo (Ned.) z.t. Koersen op Duindigt (Van onze medewerker) De zo succesvolle Anton zegevierde in de internationale draverij weder om op welhaast „traditionele" wijze. Op kop vocht Amigo met Bastogne tot kort voor de laatste bocht de leiding. Op dat moment lag Anton nog zo het leek in geslagen po sitie. Toen lanceerde Joop Ham zijn befaamde eindsprint, als een wervel wind stoof Anton om alles heen zegevierde onweerstaanbaar in 1.; km-tijd. Gerwig met Bravour S vond een gaatje aan de reling en werd tweede vóór Crony v. d. Lente Bastogne. Bijzonder fraai was ook de zege van de in prima vorm zijnde CH van Rood en Noot in de Wittenburgprijs. Chantiago had een ronde lang de lei ding, maar viel daarna geheel terug. Van der Lubbe stuurde toen CH van Rood en Noot naar voren en in een imponerende draf weerstond deze in 1.24.1 gedecideerd de slotaanvai van Brilliant Heny (Knijnemburg). Guus Knijnenburg zegevierde twee maal zeer verrassend. In de ope ningsdraverij klopte hij met Dorita Hollandia (w. f 14.20) in 1.28.3 Flossi Filomeel S. In de Waalsdorpprijs behaalde Knijnenburg met Alpenraaf S (w. f 14.20) een even onverwacht succes door ln 1.25.4 Corimie Hollan- Beautiful Star het nakijken te geven. Bij de leerlingen zegevierde W. Stort met Dougalls Stern S op knappe wijze in 1.26.6 over Büermann B en een zeer verrassende Camingo Scotch (plaats f9.60). Uitslagen 1. Dorita Hollandia (A. f) (1.28.3); 2. Flossie; Tot. w. f 14.20 pl.2.50. 1.70, koppel 10.20, cov. 5.50. Waalcdorpprijs: 1. Alpenraaf S (A. Kndjnenlburg) (1.25.4); 2. Corlnna ollandia; 3. Beautiful Star. Tot. w. .20, pl. 3.80. 2.50, 2.10, koppel 6.80, >v. 5.10, trio 852.50. Dulnhorstprijs1. Fabiana H. (H. J. Pools) (1.29.3); 2. Edelval'k S; Six, met Duke Hollyrood 1.80, 2.40, Ham) (1.23.2. Bravo Lente. Tot. Leeuwen) (1.26.4); 2. Eflma ley; 3. Darlna Braun. Tot. w. 1.10, 1.20, koppel 2.40. cov. 2.30. Groenendaalprljs1. Dougalls S S. (W. Stort) (1.26.6); 2. Büern B; 3. Camfaugo Scotch. Tot. w. 4.1( 2.—, 1.50, 9.60, koppel 13.60, cov. Paljasprijs1. stepping Galley (P. ■rkiris)2. Paladijn; 3. Chatlée. Tot. 6.30. pl. 3.10. 2.70, koppel 31.10, pl. 2.—. 1.70, koppel 13.30. oov. 4.70. Totallsator-omBet 1168.163.50. ADVERTENTIE _RENBAAN WASSENAAR COURSE- AGENDA Zondag 30 april half twee zondag 7 mei half twee woensdag 10 mei half vier Europa Cup II Bayern München in eindstrijd na zege op Standard Na I860 München en de winnaar van verleden jaar Borussia Dort mund heeft Bayern München zich als derde Duitse vertegenw* diger in de laatste drie jaar geplaatst voor de finale van het toernooi de Europese beker voor Bekerwin naars. De Westduitse ploeg versloeg woensdagavond in Luik, Standard Luik met 31 na een 11 ruststand. Bayern had de eerste ontmoe ting met 20 gewonnen. In de fina- m 31 mei in Burnberg, zal Glas gow Rangers of Slavia Praag de te genstander zijn van de Westduitsers. Standard Luik probeerde vanaf het eerste fluitsignaal de bliksem- start van Bayern van 11 april te co- piëren. De Duitsers kwamen onder stevige druk te staan, maar de Bel- waren te nerveus om te kunnen doortasten. Enkele schoten van de Braziliaan Germano werden van dan veertig meter gelost en le verden nauwelijks gevaar op. een klein half uur had Bayern door, dat het Belgische gevaar niet groot was als aanvankelijk leek. Er kwamen tegenaanvallen los en in de 27ste minuut was het zover; de Luikse verdediger Beuriet raakte bij het stoppen de bal kwijt aan Ohl- hauser, die een voorzet gaf aan bui tenspeler Nafziger. Een tikje naar de altijd op een kans loerende Müller volgde en in het volgende ogenblik hadden de Westduitsers de marge in hun voordeel uitgebreid tot drie doel punten. Weliswaar zorgden de Bel gen vijf minuten later voor 11, toen Galic een verdedigingsfout be nutte, maar ondanks die tref fer speelde Standard op dat moment reeds een verloren wedstrijd. De Duitsers drukten dat na de hervat ting uit in nog twee doelpunten- Beide werden gescoord door Müller: in de 74ste minuut met een hard schot en minuten later met een kopbal. Waterpoloteam te zwak voor Russen: \rl Het Russische waterpoloteam, dat maandagavond de eerste officieuze interlandwedstrijd in Deventer met 7-3 won, heeft woensdagavond in Beverwijk de tweede officieuze ont moeting met vrijwel gelijke cij fers gewonnen. Ditmaal was de uitslag 74. De tussenstanden wa ren: 1—0, 1—3, 0—3, 2—1. Er volgen nog twee ontmoetingen tussen beide landen, de officieuze ontmoeting vrij dagavond in Den Haag en de offi ciële interlandwedstrijd zondag a.s. in Utrecht. Nederland mooht weliswaar ln de eerste periode via Lou Geutjes een l0 voorsprong nemen, maar in de tweede speeltijd kwamen de Russen sterk terug. Eerst dreef Guljajev de bal t-omeloos hard langs doelman Si mon Visser en Zjmudski gaf zijn ploeg een 21 voorsprong door een strafworp te benutten. Van Dorp bracht even later nog enige hoop ln de Nederlandse harten door eveneens via een strafworp het tweede Neder landse doelpunt te laten aantekenen, maar toen was het gedaan met de tegenstand van onze landgenoten. De schrik van de oranje-verdediging, Zjmudski zorgde nog voor het einde voor een 32 voorsprong voor Rus land en in de derde speeltijd bouw den de Russen met prachtige en snel uitgevoerde combinaties, waar de sta tisch spelende Nederlandse ploeg geen verweer tegen had uit tot 36. Pas in het laatste kwart ontwor stelden aanvoerder Van Dorp en zijn mannen zich wat aan de druk van de Russische waterpolo-maohine. Na dat wederom Zjmudski het zevende en laatste doelpunt voor de gasten had gescoord, bepaalden Hans Hoog veld en Fred van Dorp de eindstand op 47. Tijdens zwemwedstrijden ter om lijsting van deze interland vestigde de jonge Amsterdammer Bob Schout- sen (Dolfijn) een nieuw Nederlands aspirantenrecord op de 100 meter rugslag met een tijd van I minuut 5.1 seconde. (Van een onzer redacteuren) Eenentwintig landen met in totaal 42 turnsters zullen deelnemen de Europese kampioenschappen, die op 27 en 28 mei in het RAI-ge- bouw in Amsterdam worden gehou den. Deze wedstrijden worden ge zien als het sportieve hoogtepunt van de vieringen rond het 100-jarig be staan van het Kon. Ned. Gymnas tiek Verbond. Onder de deelneemsters (twee per land) bevinden zich de even mooie als sterke Tsjechische wereld- en Olympische kampioene Vera Cas- lavska en haar grootste rivale, de zeer jeugdige Russische Natalia Koe- tsjinskaja. Men zal dus een reprise te zien krijgen van het kokende duel tussen dit tweetal tijdens de wereld kampioenschappen 1966 in Dortmund. Vera won toen het algemeen klasse ment, voerde haar team naar de titel voor het landenklassement en won nog het paardspringen. Het met uitbundige energie geladen Russische schoolmeisje veroverde de titels op balk, brug en vrije oefening. Dit be looft werkelijk dè grote krachtme ting te worden, met de Russische lichtelijk favoriet. In de schaduw van deze al met veel goed bekroonde turnsters zullen de Russische Droe- genina (met een parel van een vrije oefening) en de Oost-duitse Erika Zuchold om het brond gaan strijden. Maar het is heel goed mogelijk dat zij geduchte concurrentie zullen krij gen van enige andere turnsters uit het oostelijk blok. De westelijke lan den zullen hoogstwaarschijnlijk wel buiten de medailles blijven. Voor de Nederlandse vertegenwoordigster, de vijfvoudige nationale kampioene Ria Rietveld en Jannie Vierstra of Margo Klees zal in het allergunstig ste geval een plaats in de midden- oot zijn weggelegd. Eigen keuze Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: op zaterdagmiddag 27 wordt gestreden om de algeme- Twee wedstrijden in eerste divisie Voor de eerste divisie werden gis teravond de volgende wedstrijden gespeeld: De VolewijckersDHC 3-0, SC CambuurVelox 1-1. De stand luidt nu: NEC 36 19 10 7 48 60-33 Volendam 36 18 12 6 48 83-47 Holl. Sp. 36 19 7 10 45 62-31 SC Camb. 36 16 13 7 45 57-39 FC d Bosch 36 15 11 10 41 60-42 Heracles 36 13 15 8 41 49-42 Blauw Wit 35 14 12 9 40 42-31 Eindhoven 36 16 8 12 40 52-45 Vitesse FC Zaanstr 36 15 DFC Alkmaar RCH 36 11 11 14 33 41-- 35 13 RBC SVV 36 9 De Gr.sch. 36 11 De Volew. 36 9 Velox 36 8 DHC-66 36 1 SC Drente 36 5 4 18 30 50-63 11 16 29 45-64 5 20 27 40-58 9 18 27 42-66 10 18 26 36-58 9 20 23 34-70 13 18 23 34-65 LDWS jubileert LDWS organiseert zaterdag ter ge legenheid van haar 40-jarig jubileum een feestavond ln de grote zaal van „De Burcht", 's Middags zal er ge legenheid zijn tot feliciteren, even eens in „De Burcht". Het mooiste cadeau voor een Ju bilerende vereniging la altijd een kampioenschap van het eerste elf tal. Helaas was dit voor LDWS de ze competitie niet weggelegd. De club van Klaas Huner degradeerde zelfs voor de tweede maal achter en moet nu volgend seizoen haar geluk beproeven in de tweede klasse van de Afdeling. Wat minder vette jaren dus voor LDWS, dat echter vast van plan ls de weg naar omhoog terug te vinden. „Want", zoals secre taris H. Flippo van de Boshuizerka- de-bewoners zegt, „de zeven magere a hebben wij nu gehad, de zeven vette jaren liggen voor ons". ne Europese titel. De winnares daar van komt in het bezit van de door Koningin Juliana beschikbaar gestel de zilveren medaille. De zes besta turnsters die middag op elk onder deel gaan over naar de toestelfina les van zondag. Er is geen verplich te oefenstof, zowel zaterdag als zon dag worden louter oefeningen naar eigen keuze gedraaid. Zwemster Toos Beumer Toos Beumer, Europees kampioe ne op de honderd meter vrije slag, heeft een goede indruk gemaakt in 't bad van de Santa Clara- wemclub in Californië, maar haar tijden blij ven nog boven die van de vrijeslag- specialisten van deze opmerkelijke zwemclub. De 19-jarige Nederlandse zwemster is in Santa Clara om zich te laten trainen door de Amerikaan se kampioenenfabrikant George Hai- TOOS BEUMER Haines verklaarde, dat als ze Ca lifornië over een half jaar of een Jaar verlaat, haar prestaties zeker beter zullen zijn. „Het kan niet an ders of je moet beter worden als je in hetzelfde bad traint als bijvoor beeld de 16-jarige Pokey Watson, die de 100 meter vrijeslag in 59,9 zwemt, tegen Toos Beumer in 1.02.2. Haines is van mening, dat haar achterstand op de 100 meter niet groot is, maar dat ze op de 200 me ter veel beter kan. „We zullen proberen haar op de 200 meter wat vooruit te brengen. Ze moet zeven seconden sneller kun nen gemeten naar haar tijd op de 100 meter. Onze meisjes die de 100 m. in 1.02 doen, maken 2.14 of 2.15 op de 200 meter" zei Haines. Hij beschikt over vier of vijf meisjes die Toos de baas kunnen op de 100 meter en acht of negen die haar op de 200 meter kunnen verslaan. Vier maanden na haar aankomst op 8 april mag ze voor de club uitkomen en Haines ziet de 8ste augustus reeds met vreugde tegemoet. Toos Beumer woont hij Bill Trip- lett en zijn echtgenote. De elfjarige dochter Judith van het gezin is ook één van de pupillen van Haines. Hij verwacht van haar veel op de school slag. De Nederlandse heeft nog weinig kans gehad om tegen de kampioenen Santa Clara te zwemmen. Een paar dagen naar haar aankomst ver trokken de topzwemsiters naar Cle veland en pas deze week zijn ze te ruggekomen. Haines zelf heeft haar driemaal onder handen gehad. De sponsers van de wielerploeg Willem 2/Gazelle hebben naar aanleiding van het bericht, dat Televizier zijn renners afstaat voor de Tour de France, mits er een waarnemer mee gaat, het volgende communiqué uitgegeven. In kennis gesteld door de KNWU verheugd over de toestemming in Televizier om haar renners af te staan voor de selectieploeg van de Tour de France, en gelezen hebben de de voorwaarde, waaronder deze toestemming gegeven werd, zouden Willem 2 en Gazelle het volgende willen aantekenen: A. Televizier baseerde de weigering n aan de Tour de France deel te •men op het feit dat de door de KNWU aangestelde ploegleider niet capabel zou zijn. Het vertrouwen van de KNWU in Wout Wagtmans was echter zo sterk, dat de overige sponsors meen den in het belang van de wieler sport akkoord te moeten gaan met de keuze van de KNWU. C. Het inschakelen van een waar nemer van de KNWU, die Wout Wagtmans „zonodig op gemaakte fouten zou kunnen wijzen" zien Wil lem 2 en Gazelle als een ernstige motie van wantrouwen ten opzichte van deh eer Wagtmans. D. met de KNWU waren Willem 2 en Gazelle van mening, dat bulten de drie aotieve ploegleider* van mer- kenequipes er geen andere kandidaat was dan Wout Wagtmans. Indien nu blijkt, dat men een waarnemer van de KNWU kan meesturen, die „zono dig de heer Wagtmans kan corrige ren" qua bevoegdheid, maar ook qua kunnen, spreken wij hierover onze verwondering uit. Immers de be voegdheid om een winnend advies te geven doet vermoeden, dat de KNWU een persoon heeft gevonden, die het ploegleiderschap beter blijkt te be heersen dan de heer Wagtmans. In dien dit niet het geval mocht zijn, vragen Willem 2 en Gazelle zich af, of een dergelijk compromis zoas nu door de KNWU gevonden, de Tour de France-ploeg voor Televizier kan redden. Willem 2 en Gazelle spreken hun •rustig* ongerustheid uü over deze gang van zaken. Ze heben zich na het akkoord met de KNWU volledig achter de kandidatuur van de heer Wagtmans gesteld en achten het meezenden van een waarnemer een ontkrachting van het gezag van de heer Wagtmans. Bij eventuee suc cessen zal het namelijk niet moge lijk zijn de persoon aan te duiden, die in deze successen de hand heeft gehad en dit feit zou zeer zeker voor de heer Wagtmans teleurstellend zijn. Willem 2 en Gazelle huldigen nog steeds het standpunt, dat op één schip één kapitein hoort te zijn. Ze keuren de nieuwe ontwikkeling sterk af en zullen aangaande het ter beschikking stellen van renners na der overleg plegen met hun ploeglei der.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9