Opschudding in :e Yuursche Hevige botsingen in Chinese provincies DEMONSTREREN MET BORDEN IS MENING UITEN Weer ooievaar in Oudewater Wolkenfoto's in successie BRITS VERZOEK AAN RUSLAND INZAKE LAOS MET EEN ENKEL WOORD haags AGENDA LEIDSCH DAGBLAD Vervolg van pag. 1 Na vertrek Beatrix De eerste ooievaar Is gisteren ge arriveerd op het stadhuis in Oude water. Hoewel wat later dan ge bruikelijk vorig jaar arriveerde de eerste ooievaar op 11 april en de tweede op 20 april is toch einde lijk een ooievaar op het oude nest op het stadhuis neergestreken. Dat oude ooievaarsnest staat al afgebeeld op een schilderij van 1650 en is wel een van de bekendste ooievaars nesten van Nederland. Meestal kolnt er op het nes* in Oudewater eerst één ooievaar en daarna, soms na enkele dagen, en ook wel eerst na enkele weken, een De Amerikaanse dienst voor lucht en ruimtevaart is voornemens de ge hele aarde met twee weersatellieten te fotograferen, zodat de foto's, die met een uur tussenruimte worden genomen, vergeleken kunnen wor den. Het experiment zal morgen wor den ondernomen met de zojuist ge lanceerde Essa V en met de Essa III, die in oktober werd gelanceerd. De Essa V zal de gehele wereld in één dag fotograferen. De Essa III, die een uur achter de Essa V aanvliegt, zal hetzelfde doen. Daar door zal een nauwkeurige studie kun nen worden gemaakt van de wol kenbewegingen in een uur tijd. De perstent in de Nicolaas ieetsstraat in Utrecht waar alle apparatuur is ondergebracht om het blijde nieuws over de hele wereld te verspreiden. Het vertrek van Prinses Beatrix naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht, heeft gisteravond zowel in Lage Vuursche als in de domstad veel opschudding verwekt. Vrijwel niemand rekende meer op een be valling in de kliniek, temeer daar niets in de communiqué's, die prof. Plate de afgelopen weken heeft ver strekt, in die richting wees. Het 'nieuws sloeg gisteravond in Lage Vuursche als een bom in. De genen die daar technische voorzie ningen hadden getroffen, zoals de PTT. de NTS, de NRU en de jour nalisten die rechtstreekse telefoon verbindingen met hun redacties had den laten aanleggen, begonnen ogen blikkelijk met het voorbereiden van de „volksverhuizing". Teleurgesteld Bijzonder teleurgesteld was me vrouw Bleuland van Oordt, de echt genote van de beheerder van hotel „De Kastanjehof", zy heeft bijna een maand lang meegeleefd met haar gasten en nu het langverwachte mo ment eindelijk schijnt aan te breken, worden alle activiteiten naar Utrecht verlegd en keert de rust in Lage Vuursche eigenlijk „voortijdig" weer. Ik kan wel huilenzei mevrouw Bleuland, eenzaam aan de leestafel in het restaurant waar een kwartier eerder geen lege stoel te vinden was. Terwijl het ln Lage Vuursche steeds maar stiller werd, nam de drukte ln Utrecht toe. Mensen, die het nieuws vla de radio of de tele visie hadden gehoord, kwamen een kijkje nemen in de1 buurt van het Academisch Ziekenhuis. Twaalf man nen van de Utrechtse gemeentepoli tie zijn Inmiddels ingeschakeld om een oogje in het zeil te houden en om te voorkomen, dat automobilis ten zonder doorlaatbewijs de smalle straten rond het perscentrum en het ziekenhuis blokkeren. De bewoners van de Hartingstraat tussen de Nicolaas Beetsstraat en het zieken huis ln zijn er een paar dagen geleden door de politie in persoon lijke gesprekken al toe bewogen, hun auto's elders te parkeren. Mr. s'Jacob, advocaat-generaal bij de Hoge Raad meent: (Van onze Haagse correspondent). Mr. P. s'Jacob, advocaat-generaal bij de Hoge Raad, meent dat de vier jongeren, die in juji van het vorige jaar op de Lijnbaan in Rotterdam met borden hebben gedemonstreerd tegen het Amerikaanse optreden in Vietnam en daarvoor zijn beboet, niet strafbaar zijn. Hij concludeerde gisteren dat de Hoge Raad ten principale recht zal doen en het viertal van alle rechtsver volging zal ontslaan. „bij het erkennen van veel fundamen tele vrijheden is een vrijheid tussen het schip en de wal geraakt: de vrij heid om zichzelf te zijn." De advocaat-generaal stelde voorop dat de vraag of het doel van een de monstratie al dan niet respectabel is bij de berechting geen rol mag spe len. Essentieel in deze principiële za ken zijn naar zijn oordeel artikel 10 van het Verdrag van Rome en artikel 7 van de grondwet, waarin de vrij heid van meningsuiting is gewaar borgd. ,Ik ben mij ervan bewust dat een uitspraak van uw raad in deze zin heel wat Nederlanders de schrik om het hart zal doen slaan," zo zei mr. Jacob in zijn uitvoerige conclusie, Drukte In de legertent waren om elf uur gisteravond al vier telexapparaten aangesloten. Ook de telefoons kon den 's nachts al worden gebruikt. De Utrechtse Nicolaas Beetsstraat biedt qua ruimte niet die mogelijk heden als de door restaurants om zoomde Dorpsstraat van Lage Vuur sche, maar het gemeentelijk ener gie- en vervoersbedrijf Utrecht heeft gastvrijheid verleend aan de R.V.D. die nu tijdig een nieuw hoofdkwar tier heeft ingericht in het Gevu-ge- bouw aan de Beetsstraat. De snelle verhuizing trok uiteraard veel bekijks. Er waren in de Nico laas Beetsstraat zelfs twee personen, die hun stoelen op het balkon van hun woning hadden gezet en die de nachtelijke kou trotseerden om geen detail van het spektaekl te missen. Het bleef tot laat in de nacht druk in Utrecht. Dividend Varossieau in Alphen a. d. Rijn Varossieau en Cie. N.V. Lakfabrie ken hebben besloten t.z.t. aan de al gemene vergadering van aandeelhou ders voor te stellen het dividend over het boekjaar 1966 te bepalen op 11%, waarvan naar keuze 5% in aandelen uit de agio-reserve (over 1965 werd 10% in contanten uitgekeerd). De Britse minister van Buiten landse Zaken, Brown, heeft op 20 april zijn Russische collega, Gromi- ko. verzocht na te gaan of het mo gelijk is de Geneefse conferentie over Laos, in 1962 gehouden, weer bijeen te roepen om de huidige toe stand in dit land nader onder het oog te zien en voorstellen te doen die zouden moeten leiden tot een strikte naleving van de akkoorden van 1962. Dit is pas gisteren bekend gemaakt. Het antwoord van Gromiko is nog steeds niet binnen. De Britse mi nister van Buitenlandse Zaken en zijn Russische collega zijn beiden voorzitter van de conferentie van 1962, waarop men overeenkwam Laos tot een neutraal land te maken en hierin geen verandering te brengen. Voor- en tegenstanders van Mao slaags In verscheidene Chinese provincies hebben botsingen plaats gevonden tussen voor- en tegenstanders van Mao Tse-toeng, waarbij één Chinees het leven is gekomen en vele an dere mensen gewond werden, aldus deelt het Bulgaarse persagentschap BTA uit Peking mee. Het persbureau citeerde aanplakbiljetten en muur kranten. BTA zei, dat er berichten zijn, dat de toestand in Binnen-Mongolië zeer ernstig is. Volgens de aanplakbiljet ten vonden er nieuwe botsingen plaats i Hoehenot, de belangrijkste stad in Binnen-Mongolië. Revolutionaire rebellen, Rode Gar- en legereenheden hebben grote vergaderingen belegd en demonstra ties gehouden tegen president Lioe Sjao-tsji, terwijl volgelingen van de president tegen demonstraties orga niseerden, waardoor de botsingen ontstonden. Het dagblad Hoenan Ribao schreef dat een „stoot-eenheid" van tegen standers van de culturele revolutie, ongeveer 3000 man, betrokken was bij de botsingen in Tsjangsja, de be langrijkste stad van de provincie Hoenan. Hierbij zou één man gedood zijn. Volgens een Japans blad, dat zich 5 een muurkrant beriep, zouden in de stad Tsjin Tsjiang in Hoenan 350 aanhangers van Mao bij botsingen gewond zijn. Inmiddels deelt het Tsjechoslo- waakse persagentschap CTK uit Pe king mee, dat 139 leden van de stu- Twee doden van „Diana" geborgen In Brugge zijn gisteren twee lichamen, die maandag door een Belgische vissersboot op de Noord zee waren geborgen en naar Zee- brugge waren gebracht, geïndentifi- ceerd als de stoffelijke resten van twee Spaanse opvarenden van de Liberiaanse tanker „Diana", die vo rige week bij een aanvaring ter hoogte van Hoek van Holland was be trokken. De twee slachtoffers, herkend door andere opvarenden die men naar Brugge had laten komen, stonden cp het ogenblik van de aanvaring in de uitkijkpost en werden door de schok overboord geslagen. BURGERLIJKE STAND l.EfDEN A. Haasnoot en M. C. Barnhoorn; De- slree Yvonne, dr van P. J. Bogaards en A. T Paauwe; Roland, zn van J. Scheurwater en K. Rijsdam; Johannoe Gijsbertus. zn van J. van Bemmelen en C. G. Vlekke. OVERLEDEN: R. G. M. Kooter, 10 dagen, zoon; M. J. vanBommel, 83 Jaar, wed. van T. de Jonge; M. Hermans, 66 Jaar, n; J. Admiraal, dentenorganisatie „Lien Toeng" in Peking uit de gevangenis zijn vrijge laten. Zij werden verleden najaar en be gin dit jaar gearresteerd toen hun organisatie contra-revolutionair ge noemd werd. Het CTK schreef: „De rehbilitatie van mensen die gear resteerd werden tijdens de culturele revolutie, is klaarblijkelijk op grote schaal in het gehele land aan de gang". WOENSDAG. Leidsche Ver. van ars. 8 uur nam. Geb. Chr. Soc. Belangen. Vrouwen bond C.N.V. 8 uur nam,. Lakenhal: Liederenavond Leny Ste vensRidderhof en Max van Egmond. Schouwburg: Kon. Ver. Litter is sa crum" speelt „Pas op dat je geen Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur staatsbestel". Gebouw B.B. Mid delate gracht voQkingsooiderzoek T.B.C. 912 Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng an Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Rapenburg 6: Jongerenorganisatie Zijlsfcngel 2Vertoning BlUy Gra. MAANDAG SchouwburgAbonnementsvoorstel. ling Haagse Comedle speelt „Lied in di schemering", 8 uur nam. Zijlsingel 2: Vertoning Bl'lly Gra- hamflilm. 8 uur nam. (Burgerzaal)Receptie t, g. v. verjaardag Koningin Juliana. 12-) B urgemeesterswlj kKinderoptocht 9.3010.30 uur voorm.; kinderspelen 1112 uur voorm. en 1.306 u. nam, StadsgehoorzaalExtra- Christian Bor. DINSDA< Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending, Evangelist Schouwbui ling Haagse Landmail-arrest Naar zyn mening waarborgt artikel 7 van de grondwet grotere vrijheden dan in artikel 10 van het Europese verdrag zijn vastgelegd, zodat aan dit laatste verdrag voorbij kan wor den gegaan. Herinnerend aan het zo genaamde Landman-arrest van de Hoge Raad („Nederland ontwapent" in neonletters op toren niet strafbaar) constateerde mr. s' Jacob dat het meevoeren van spandoeken moet worden beschouwd als een menings uiting in de zin van de grondwet. Volgens mr. s' Jacob gaat artikel 18 van de Rotterdamse politieveror dening, dat categorisch het ryden, gaan en staan met reclame- en pro pagandamiddelen verbiedt, te ver. De gemeentelijke overheid Vmag slechts het effect van de inhoud van de bij een demonstratie te openbaren gedachten en gevoelens op de open bare orde toetsen. De Hoge Raad zal op 30 mei arrest wijzen. Op dezelfde dag zal het hoog ste rechtscollege uitspraak doen in een proefproces over Amsterdamse demonstranten. Dit arrest werd gis teren voor vijf weken aangehouden. ADVERTENTIE KROMMENIE VINYL^M BINNENLAND Jongetje onder tractor Op de Woldweg in Appingendam is gister middag het vijfjarig zoontje van de familie J. Rondhuis door een trac tor overreden en op slag gedood. Het knaapje stond met enige andere kinderen achter een graafmachine te kijken naar werkzaamheden ,die in verband met de verbreding van deze weg worden uitgevoerd. Het jongetje stak plotseling de weg over en werd gegrepen door een voorbij rijdende tractor met aanhangwagen. Het knaapje kreeg het linkerachter wiel van de tractor over zich en was op slag dood. Els van vier jaar Voor het Hoog Militair Gerechtshof is in hoger be roep een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek en ontslag uit de militaire dienst geëist tegen een 22- jarige soldaat, gelegerd in 't Harde, die op 21 september vorig jaar op het politiebureau in Zwolle een ma rechaussee met een pistool in de borst schoot. De krijgsraad in Arnhem had de soldaat tot een gevangenisstraf van tweeëneenhalf jaar veroordeeld. Uitspraak 9 mei. Vegetarisoh bejaardentehuis De stichting vegetarisch centrum hoopt volgend jaar mei haar nieuwe be jaardentehuis in Oosterbeek in ge bruik te stellen, zy is hiermee/ het eerste en tevens enige instituut in Europa, dat aan vegetariërs op een voor hen aangepaste wyze huisves ting en verzorging biedt. Man onder trein De 52-jarige schilder A. Suurhoff uit Groningen is gistermiddag met zyn bromfiets op de onbewaakte spoorwegovergang aan de Kooiweg in Groningen door de sneltrein uit de richting Zwolle gegrepen. Hy was op slag dood. De heer Suurhoff was op weg van zyn werk, een scheepswerf aan het Win- schoterdiep, naar zyn woning in Helpman. Hy stond tezamen met anderen te wachten tot een lange goederentrein uit de richting hoofd station Groningen gepasseerd was en stak daarna de spoorbaan over, Juist op het moment dat uit de an dere richting de sneltrein uit Zwol le naderde. BUITENLAND Het monster van Montreal Groot-Brittannië heeft gezorgd voor de meest opwindende rutschbaan ter wereld, die op de Expo '67 in Mon treal ongetwyfeld in het middelpunt van de belangstelling zal staan. De „Gyrotron Ride", zoals deze attrac tie heet. is ontworpen door Sean Kennv en voert de bezoekers mee op een nagebootste ruimtevlucht in 175 vier-persoons cabines die zich met een snelheid van 480 kilometer schy- nen voort te bewegen. De passagiers maken een reis van tien minuten tydens welke zy zich spiraalsgewys naar boven bewegen langs sterren, vallende meteorieten, astronauten en ruimtevaartuigen, in de krater van een brullende vulkaan duiken, over de gesmolten lava scheren, over een meer. door een draaikolk en in een ondergrondse tunnel, waar zy als apotheose een monsterachtige octopus ontmoeten. Onderscheiding Onze corres pondent in Rome. Adriaan H. Luyd- jens, is gekozen tot academicus van de „Accademia Tiberina" op grond van zyn bydrage aan het culturele en artistieke leven in Italië. Vele vooraanstaande personen zyn of wa ren lid van deze academie, die tot doel heeft wetenschap en cultuur te bevorderen. Tot de leden behoor den ook vooraanstaande buitenlan ders als Chateaubriand. Franz Liszt, Thomas Masaryk en Madame Curie. Onze correspondent is de eerste Ne derlander die in dit illustere gezel schap is opgenomen Politieke oorzaak Het vliegtuig ongeluk op Cyprus is naar het oor deel van deskundigen, wier menin gen gisteren door de Israëlische ra dio-omroep zyn weergegeven, wel licht te wyten aan het ontbreken van diplomatieke betrekkingen tussen Israël en Egypte. De deskundige zeg gen, dat het verongelukte toestel, dat aanvankeiyk in Cairo zou lan den. naar het Israëlische vliegveld Lod gedirigeerd had moeten worden in plaats van naar Cyprus, ten eer ste omdat het Israëlische vlieg veld dichterby gelegen was en ten tweede omdat het beter uitgerust is dan het vliegveld van Nicosia. Betogingen in Italië Betogers, die protesteerden tegen het optre den van de Amerikanen in Viet nam en de machtsovername in Grie kenland zy'n gisteren in Napels slaags geraakt met de politie en recht se .tegenstanders. Zestien mensen zou den verwondingen hebben opgelopen. In Milaan arresteerde de politie 70 van de rond 200 betogers, die voor het Griekse consulaat protesteerden tegen de staatsgreep. Grensgevecht By een gevecht in het grensgebied van de Venezo laanse staten Lara en Portuguesa werden gisteren vyf guerrillastrij- officiële me- Bases in Indische Oceaan En geland en de Ver. Staten hebben een overeenkomst met een looptyd van tenminste 50 jaar gesloten, op grond waarvan zy gezameniyk de Chagos-archipel en de eilanden Al- dabra, Farquhar en Desroches in de Indische Oceaan voor defensie-doel einden kunnen gebruiken. De Chagos -archipel en de drie andere eilanden zyn in november 1965 losgemaakt van het bestuur over Mauritius en de Seychellen en vormen nu een nieuwe kolonie, „het Britse territorium in de Indische Oceaan". Luchtvaartpionier overleden De eerste militaire vlieger, die in de VS is opgetreden, generaal B. D. Ben jamin Delahauf, is gisteren in een hospitaal by Washington in de ouderdom van 87 jaar overleden. In 1909 kreeg hy opdracht het eerste vliegtuig dat de luchtmacht had aan geschaft, voor militair gebruik uit te rusten. Tot april 1911 was Dela hauf de enige piloot van de Ameri kaanse luchtmacht. Bevel van superieur Tien voor malige leden van de paleiswacht van de afgezette Indonesische president Soekarno hebben de beschuldiging van de hand gewezen, dat zy be trokken zyn by de moord op het dochtertje van generaal Nasoetion, thans voorzitter van het raadgeven de volkscongres. De beschuldigden, drie korporaals en zeven gewone sol daten, hebben alle beschuldigingen afgewezen, zy zeggen slechts het be vel van een superieur te hebben uit gevoerd. Staking verboden De 4.500 ar beiders van de hefschroefvliegtuig- fabriek te Stratford in de Ameri kaanse staat Connecticut mogen op gerechtelyk bevel niet binnen 72 da gen staken om aan looneisen kracht bij te zetten. President Johnson was persoonlyk tussenbeide gekomen om te voorkomen dat de fabriek, waar motoren worden gemaakt voor i Vietnam gebruikte wentelwieken, zou komen stil te liggen. Skiën op de Vesuvius In mid- den-Italië is zoveel sneeuw gevallen, dat er gisteren geskied werd op de hellingen van de Vesuvius, de ten zuiden van Napels gelegen vulkaan. In het gebied van Terni, op 100 km. van Rome, lag 20 cm sneeuw. In de Abbruzzen strandden enige tiental len auto's in een sneeuwstorm Goulart vrijgesproken De Bra ziliaanse ex-president Goulart, aie als balling in Uruguay woont, is in zyn vaderland bij gebrek aan bewys vrij gesproken van de aanklacht, dat hy zich tydens zyn ambtsperiode schul dig zou hebben gemaakt aan afper sing. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Centrum speelt „Thuiskomst". 8 uur StadsgehoorzaalSempre Avantl- Jonv en Jolig. „Wie verre reizen doet" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (koffiekamer)Jaar vergadering afd. Lelden Ned. Bond van Gepensioneerden. 2.30 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal): Openbare ofscheldsreceptle J. Dreeuws, commis saris van Politie. 4.30—5.30 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Auberge frangaiseCaf é-chantant Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. De Lakenhal: Opening tentoonstel ling „Kunst en Vrienden" met af scheid prof, J. N. van Wessem. 8 uur Galerie Walenkamp: Opening Viet- nam-tentoonstelllng. 8 uur nam. Middels/tegraoht. Be- „sonderzot" 7—9.30 Rapenburg 10: Tienersociëteit Polen, Abonnementsvoorstel. w nedle speelt schemering", 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nam. Zijlsingel 2: Vertoning Bllly Graham- ilm, 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub De detector", 7.309.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal); Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, Dadelijks 2.30, 7 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 Zondag 2.15, 4.30, 7 en Camera „The collector", 18 Jaar, Dagelijks 2.30, 7 volkingsonderzoe-k T.B.C. 24.30 Venst Fanclub i The Colls. 8 StadsgehoorzaalSempre Jong en Jolig. „Wie verre relze Steenschuur 6: Splrltisch Genoot schap Lelden. Psychometrische avond Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- woord zegt". 8 Adventskerk (Doopsgezinde kerk) 10-11 uur voorm. bijbelstudie: 11-12. u. ds. N. Heykoop van Huls ter Helde. Rapenburg 10:OranJebal van Tle- ;entoonstelling aquarellen Opening Maarten van Jehovah's getuigen. 4 en nam Openbare lezing: 2.30 Pinkstergemeente (Oude spr. dhr. F. A. L. Poeteray. 2 i Rapenburg 10: Open Huls Parochiezaal St. Petruskerk (Lammen- schansweg): Afscheidsreceptie pastoor W. E. Blok, 3.15—4.30 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Evangelist J. Zijl6tra, 10 uur voorm. en 7.30 uur nam. Oude Rijn 5: Gem voor oorspronke- Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 u. voorm. Gerecht 10: Eredienst Soefl-bewe- ging. Spr. de heer G. A. Lever land „Overdenking". 1" Tsjechen veroordeeld - Het Fran se hof voor de staatsveiligheid heeft gisteren twee mannen van Tsjechi sche afkomst tot gevangenisstraffen van acht en vier jaar veroordeeld, omdat zy aan de Tsjechoslowaakse geheime politie gegevens betreffen de in Frankryk wonende landgenO' ten zouden hebben verstrekt. Monument Koning Boudewyn en Koningin Fabiola zullen op 7 mei in Villers-la- Ville een monument onthullen ter nagedachtenis aan 209 r. katholieke missionarissen protestantse zendelingen die sinds 1960 in Kongo om het leven zyn ge komen. Hun namen zullen gegrift worden in de muur van de kapel. Onder de 209 geestelyke bevin den zich 103 Belgen, 99 Italianen en 34 Nederlanders. Ramp met hangbrug Maandag is een hangbrug by Sindhoe Palan- sjok, op 90 km afstand van de In diase hoofdstad Nieuw- Delhi, inge stort. Dit ongeluk heeft, volgens een overlevende, die 24 uur bewusteloos heeft gelegen, aan 90 personen het leven gekost. De overlevende, die ge wond is, heeft verder meegedeeld dat op het ogenblik van de ramp zich 125 personen op de brug bevonden. Meer dan honderd van hen stortten in de Soenkosi. Verzoek aan Kosigin Ca 300 leden van het Amerikaanse Congres hebben gisteren de eerste dag van het Joodse paasfeest een verkla ring uitgegeven, waarin premier Ko sigin van de Sowjet-Unie verzocht wordt de Joden, die dit willen de kans te geven de Sowjet-Unie te ver laten om naar hun verwanten in het buitenland te gaan. Zondag 2.30, 4.45, i en 9.15 'uur. Astra Wassenaar Vrijdag 8 uur, z terdag 7 en 9.15 uur. zondag 7 i .Four for Texas", 14 J. TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch Kunst- Tentoonstelling Deense gn. fiek. voöra Campenlaan la)Expositie Andr Frangois. Werkd. 1011.30 uur en 3—5 uur nam. (tot 19 mei) Galerie Walenkamp. Rob grafie) Clous. Dag. van 26 uur nam ulte. van zondag en maandag) 27 april. Lakenhal: Tentoonstelling: i daagse Nederlandse grafiek. Werkd 5 nam. (tot 23 april). De Lakenhal Dag 10-ft i Lakenhal: Tentoonstelling Picasso 4.., grafie werkd. 10 r - 1—5 Pesthulslaan)I uitzondering van zaterdag van 10-' Molen „de Valk": Molenmuseum, opend dinsdag t/m. zaterdag 10 - 1—5 nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkux Tentoonstelling..Ball. beeld droombeeld" Geopend dageiyks 1 17 uur: 's zondags 13—17 uur (tc oktober). Rijksmuseum voor Voikenkun Tentoonstelling van Japanse pren van Kvösaï Dageiyks 10 17 u Zondag® 13 17 uur Rijksmuseum voor Volkenkurifli (8teenstraat 1): Dag 10-17 dags 13-17 uur Rllksmuseum voor de geschieden! deT natuurwetenschappenDag 10- •»u zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff Tentoonstelling werk van Slerk Schrï der. Geopend maandag t/m. zafcerdi AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Reijst, Steenstraat 20136. Apotheek R. van Breest burg te Leiderdorp en Apotht schoten zijn de gehele week geopend Weeketndedleist der Huisartsen Zaterdagmorgen vóór 12 uur ra* plege men de eigen hulsarte Na zaterdagmiddag 12 uur Dell op doktersteleroou 22222. By geen gehoor van u' specialist (of diens waarnemers) tx foon 2 2 2 2 2'. spoedgevallen doktert®!» WOENSDAG. Kon. Schouwburg 20.15 uur: Dans Theater; Frank Kooman Guido van Deth, belden 14.30 u» poppentheater voor de Jeugd. Diligen tia: 20.15 uur Albert Vogel; „In Vo WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Eeldengen De Bilt 1 onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt a 1 a 11 12 4 0 10 6 0 12 1 0 12 4 0 12 2 0 12 1 0 Twente onbewolkt Eindhoven onbewolkt Zuid-Limburg onbew. Helsinki onbewolkt 12 1 0 12 1 0 11 0 o 10 "3 0 Oslo Kopenhagen Aberdeen zwaar bew. onbewolkt waar bew. 11 4 0 10 4 0 13 - Brussel Luxemburg Parys onbewolkt half bew. onbewolkt 13 2 0 10 1 o 11 1 2 Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Innsbrück Belgrado Athene onbewolkt geh. bew. zw. bew zw. bew. zw. bew. geh. bew. zw.bew. onbewolkt zw.ll'w" onbewolkt onbewolkt 13 5 3 14 1 0 14 8 0 10 3 2 11 3 0. 5 -1 2 7 -0 1 10 2 0 13 -1 0 9 3 1 6 -1 0.3 11 2 0 10 o Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regen onbewolkt licht laew 17 11 20 20 6 0 19 10 0.1 21 U

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2