S. Ober geinstalleerd als hoofd van school SïïHHsCfs luiad gaat akkoord met aSSrSSS woontorensenbelasting Geen verkoop van gemeentewoningen ^itudeiit bijt student Typotest in Alphen IJSDAG 26 APRIL 1967 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 15 in Lorentzkade warmond yarmoilds vroede vaderen gaan Spreekuur l zr i 1 varen over de Kagerplassen burgemeester n 1 Het wekelijks spreekuur ran de W ~l g EE 1 van *s ochtends half tien tot half elf. De gemeente secretarie zal voor het publiek gesloten zijn, op maandag ~B "1 g ptreden van de heer N. Ober van de Leidse Lorentz- kreeg gisteren tijdens een bij- in de gymnas- de school een officieel de installatie van liet De heer Ober is nden geleden de hr. als hoofd van de opleidingsschool aan de Lo- e opgevolgd. Hü werd op tengewone ouderbijeenkomst door wethouder S. geinstalleerd, bij welke gele hun vertrouwen in het jon- „U gaat pa sover negen- jaar met pensioen" uit- ethouder merkte in zijn in- onder meer op dat Ober zich sinds zijn aanstel- onderwijzer aan de Lorentz- in 1961 een goede positie in Ichoolgemeenschap heeft weten rwerven. „Hoewel U het als onderwijzer en als schoolhoofd jk zult hebben, zal U er onge ld in slagen om de goede naam Lorentzschool heeft, hoog te aldus de heer Sannes. sprak niettemin zijn bezorgd- uit over het feit, dat dit jaar leerlingen uit de zesde Klas de zullen verlaten dan er voor de klas staan ingeschreven; oor het leerkrachtenaantal van ïaar net kan worden gehand- Bij een verdere daling van antal leerlingen zal de school olgens de wethouder met één njzer(es) minder moeten doen. alve door de wethouder werd er Ober toegesproken door de ispecteur van het lager onder- Ie heer A. Boogaard. Deze wees wol r irin Mirakelsteeg wa nfeemaal afval in brand (gestoken Leidse brandweer moest gis- dag tot tweemaal toe uitruk- aar de Mirakelsteeg, waar een elheid afval en huisvuil door enden in brand was gestoken, eerste alarm werd omstreeks ar gegeven, het tweede ander- inr later. WARMOND orliclitingsavoiifl er op, dat het pasbenoemde hoofd onderwijzer blijk heeft gegeven zijn enorme toewijding voor het vak en bovendien van zijn intense be langstelling voor het kind in het al gemeen. „Maar U volgt dan ook een hoofdonderwijzer op, die gedurende een reeks van jaren een voorbeeld is geweest", aldus de heer Boogaard. Het voormalige schoolhoofd, de heer Berkenbosch, stak eveneens de lof trompet over de heer Ober. Hij kenschetste het nieuwe hoofd als een onderwijzer, die het vak bij intuïtie Wethouder Salines wenst de heer Ober geluk met zijn benoe ming tot schoolhoofdIn het mid den mevrouw Ober. (Foto L.D./Holvast). zitter van de oudercommissie van de Lorentzschool, de heer J. Moeliker, zijn waardering voor en zijn ver trouwen in de persoon van het ge- installeerde schoolhoofd uit. De heer Ober zelf hoopte het in hem gestel de vertrouwen niet de beschamen Hij was op deze installatie-avond ver- aanvoelt. Als laatste sprak de voor- gezeld van zijn echtgenote. Beroep verworpen De Hoge Raad heeft een beroep verworpen van een 44-jarige inwoner van Katwijk aan Zee. Hij was door de kantonrechter in Leiden wegens het verkopen van een ongeregistreerd verpakt geneesmiddel veroordeeld tot f 500,-- boete plus voorwaardelijk een maand hechtenis met een proef tijd van 2 jaar. Dit vonnis was door de rechtbank in Den Haag bevestigd. Jongen aangereden Omstreeks vijf uur is gistermiddag een achtjarige jongen uit de Hazers- woudse wijk Rhynenburch op het kruispunt Rijndijk-Bruggestraat door een personenwagen aangereden. De jongen is met een beenbreuk naar het Leidse Diaconessen-zieken huis vervoerd. De bestuurder vai personenwagen was een predikant uit Bleiswijk. „De Vinnen" behaalt kampioenschap Door een 3-1 overwinning op het tweede herenteam van D.V.O. in Lei den is het eerste team van De Vin nen uit Nieuwveen kampioen van de afdeling geworden. Dit houdt promo tie naar de derde klas in. Het eerste damesteam van De Vinnen speelde met 2-2 tegen Cas- tellum gelijk en verspeelde daarmee zijn kans op het kampioenschap. Raad Leiderdorp besluit: vroiiwen- erenigingen het katholieke vrouwengilde hervormde vrouwengroep in ond heeft een demonstratrice Philips fabrieken uit Eindho- torlichting en demonstratie ge- van huishoudelijke apparaten, imes kregen vele nuttige tips iet gebruik van de vele hulp- len, die hun ten dienste staan. Ie pauze was er een verloting, an de opbrengst was bestemd een symbolisch geschenk, dat rinses Beatrix zal worden aan- in ten behoeve van baby's en rs in Suriname en op de Ned. m. De avond werd besloten met ilz. De gemeenteraad van Leiderdorp, gisteravond in openbare vergadering bijeen (met absentie van ir. R. Poels wegens ziekte en J. M. Tieken we gens verhindering) heeft na langdu rige besprekingen geen goedkeuring gehecht aan het voorstel tot verkoop van de gemeentewoningen aan de Hoofdstraat en de Resedastraat aan enkele huurders. Met 6 stemmen tegen (de P.v.dA.- fractie, drs. G. H. van 't Klooster (K.V.P.), J. W. Boot en E. J. Veld- Huyaen (beide prot. dhr.) en A. M. Kleiss (eigen lijst) en 5 stemmen vóór (de beide wethouders, drs. J. Vlieger en L. Los (beiden prot. chr.) en mr. J. J. de Groot (V.VD.) kon het voorstel het net niet halen. Bezwaren waren onder meer het onttrekken van grote, goedkope huurhuizen aan de woningvoorraad, waarvoor op de lijst van woningzoe kenden zeker gegadigden zijn. Er zijn bewoners van deze huizen, die qua inkomen een duurder huis kun nen bewonen „De sociale factor", al dus de heer J. W. Boot. terwijl de heer Los. vóór wilde stemmen op voorwaarde dat het huizenblok aan de Hoofdstraat in z'n geheel verkocht zou worden en de termijn van doorverkoop niet 5 maar 10 jaar zou bedragen. Minst florissant Motieven voor verkoop waren, dat dit het minst florissante blok ge meentewoningen betreft en de steeds stijgende onderhoudskosten. In de naast toekomst worden er steeds meer woningen gebouwd, waardoor dit be zwaar niet gold voor B. en W. De huizen zouden worden verkocht na taxatie als bewoonde huizen, hetgeen eventueel van invloed zou kunnen zijn op de prijs. Weinig elegant van het gemeente bestuur van Leiden noemde de heer Kleiss, de zaak van de vuiverbran- ding. In de jaren '56 of '57 reeds heeft Leiderdorp over een gemeen schappelijke regeling van deze ma terie gesproken. Mr. De Groot vond een opzeggings termijn van drie maanden te kort, terwijl ed heer C. N. Boot vroeg na der te worden geinformeerd. Burgemeester mr. R. M. Gallas stel Leidse Doelensteeg afgelopen nacht is door de e politie een 23-jarige ient uit Utrecht aangehouden, in de Doelensteeg de bezoe- i van een nachtetablissement if viel en na een glasruit te *n vernield slaags raakte met een Lelds student. Tijdens deze vechtpartij beet de Utrechtenaar de Leidenaar in het been. De agressieve student uit de Dom stad is opgesloten in het bureau van politie in de Sleutelstad. de, dat deze zaak een dienstverlening van het grootste belang betreft. Ook B. en W. vinden opzeggingstermijn kort, maar naar aanleiding van een gesprek met de Leidse „wethouder me vrouw. De Haan, kan worden mede gedeeld, dat de zaak serieus en con creet "'ordt behandeld. Meer gemeenten Verwacht wordt, datnno gdit jaar meer gemeenten aan dit „vuil-cre- matorium", zoals de installatie ook wordt genoemd zullen gaan deelne men. De burgemeester zei, nog niet te kunnen meedelen wanneer de ge zamenlijke regeling van kracht gaat worden. Het pand Van der Valk Bouman- weg 48a met werkplaats zal voor f 20.000 worden afgebroken. Er is reeds aan begonnen. In de commissie ad-hoc, voor de gemeenterekening over 1964 werden benoemd de heren Weinig aanvoer aan de bloemenveiling De aanvoer op de Boskoopse vei ling is nog steeds onbeduidend. Hoofdzakelijk worden, de afgesneden Rhodoknoppen ter veiling gebracht, die In een flink sortiment voorhan den zijn. Er zijn enkele veilingen, met wat goed witte en roze hortensia en wat Japanse azalea en dan hebben we ae hoofdzaak gehad. Zeer ongelijk ko men ook tulpen, anemonen en fresia's voor, maar van een regelmatige aan voer is nog geen sprake. Een gunstig teken is, dat de eerste babyrozen Fire King voor de klok kwamen en 44 cent per st. deden. Zeer spoedig zullen hiervan flinke partijen worden aangevoerd. Ook de babyroos Anne Wheatcroft is reeds goed vertegenwoordigd met behoor lijke prijzen. Newyorker en Butterfly zijn reeds van de partij waarbij de vhiite Butterfly is gekomen, dus naar wij hopen, een spoedig herstel van de aanvoer aan de veiling. BADMEESTER BREEKT RECHTER BEEN De heer Ido Tamming reeds en kele Jaren badmeester bij het ge meentelijk zwembad van Boskoop brak bij een voetbalwedstrijd in Bei- len zijn rechter kuit- en scheenbeen. Hij is in het ziekenhuis Bethesda in Hoogeveen opgenomen. E. J. Veldhuyzen. J. W. Boot en C. N. Boot. De wethouderssalarissen werden per 1 januari 1967 vastge steld op f 5925 p.j. De Leiderdorpse E.H.B.O. zal f 330 subsidie ontvan gen. De aula op de algemene begraaf plaats zal worden uitgebouwd en ver warmd kunnen worden. De raad stel de hiervoor een krediet van f 24.925 beschikbaar. De jachthaven nabij „De Does" krijgt voor f 15.300 een derde steiger, dan zullen in deze haven 96 schepen kunnen liggen. De overige voorstellen werden eveneens aange- De voorzitter, dr. F. K. Langemeyer, deelde tijdens de gister avond gehouden vergadering van de raad van Warmond mee dat een brief was binnengekomen van V.V.V. waarbij deze vereniging voorstelde de tijdens de gespreksavond gehouden discussies, die op de band waren vastgelegd, nog eens voor de raadsleden ten gehore te brengen. Men vroeg zich af of hier over natulen worden gemaakt die dan ter inzage zouden kun nen worden gelegd als bijvoegsel van de stukken die in de eerst volgende vergadering worden behandeld. Medegedeeld werd dat gedepu teerde staten voor ten hoogste twee maanden hun beslissing heb ben verdaagd met betrekking tot het bouwrijp maken van een ge deelte van het bestemmingsplan „Endepoel" en de reconstructie van de situatie bij de spoorweg overgang. Aangezien het bij gebrek aan bouwvolume voorlopig niet moge lijk zal zyn om de uitbreiding met drie klaslokalen van de school voor gewoon lager onderwijs aan de En- depoellaan te realiseren is het school' bestuur genoodzaakt om bij wijze van tijdelijke voorziening over te gaan tot de bouw van drie houten noodlokalen. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op f 158.362 n W. stellen voor dit bedrag ten laste van de begroting te brengen. Aldus werd besloten. Het voorstel tot het instellen van :n woonforensenbelasting, waar over wij reeds uitvoerig hebben ge publiceerd. was voor de heer A.C. van Schie <KVP) aanleiding zijn stem aan dit voorstel te onthouden, niet alleen omdat hij het onsympathiek vond, maar ook omdat slechts een gedeelte van de recreanten hiermee wordt belast. Hij betwijfelde boven dien of het wel technisch uitvoer- iaar is. De heer A.A. Willemse KVP) zei dat door het instellen van deze belasting geen bezuinigen op de geraamde uitgaafkosten hoeven Dierenfokkers vergaderden Dc dierenfokkers, verenigd in de Konijnen- en Pluimvee-fokvereni- ging „Lisse en Omstreken" hielden gisteravond een bijeenkomst in de zaal van Salvatori in Lisse. In zijn openingswoord heeft de voorzitter, de heer N. J. Dol, gewag gemaakt van de verschijning van een eigen cluborgaan onder de titel ,De Grendel". Het eerste nummer was juist enkele dagen geleden ver schenen en maakte bij de leden een goede indruk. Er zullen oriënterende artikelen in verschijnen op allerlei gebied, waarvoor o.a. bekwame keur meesters hun medewerking hebben toegezegd. Verscheidene huishoude lijke zaken passeerden de revue, waarna de heer H. Dol. uit Moor drecht. dia's vertoonde. Na de verlo ting en dè rondvraag volgde de slui ting. plaats te vinden hetgeen zijns inziens ook niet mogelijk is. Wel vroeg hij zich af of de geraamde opbrengst van f 18.000 niet te hoog is, gezien het feit dat terzake in 1962 een op brengst werd geraamd van f 6000. Hy had ook liever gezien dat deze belasting op een later tijdstip was ingevoerd. De heer G.J. v.d. Kroft (KVP) zei blij te zijn dat B. en W. met dit voorstel zijn gekomen om dat hiermee verhoging van andere gemeentelijke belastingen niet nodig is. De heer A.A. Schepers (VVD) van mening dat het tekort op de be groting is ontstaan door het niet na komen van het Rijk aan zijn ver plichtingen. Voor kosten van uitvoe ring van de algemene bijstandswet is geraamd f 263.000 Volgens de hem ten dienste staande gegevens zou het rijk hiervan 80% voor haar rekening nemen dus f 210.000. Als inkomsten terzake is echter maar geraamd f 96.000. Waarom moet de gemeente wel haar verplich tingen nakomen en het Rijk niet. Wanneer dit wel was gebeurd was er geen tekort op de begroting meen de hij, integendeel, er zou een be langrijk overschot zijn. De voorzit ter zei dat de normen van de uit kering nu eenmaal bestaan en de gemeente moet hier nu rekening mee houden. De bijdrage in deze' kosten is gebaseerd op de uitgaven van de laatste drie jaren en die waren be langrijk lager dan thans. B. en W. zijn ook niet met een groot enthou siasme met dit voorstel gekomen maar het was de enige oplossing op fiscaal gebied. De raming is naar beste weten gemaakt met inschake ling van deskundigen. Zou de ge meente de inkomsten der alg. bij standswet d.w.z. de bijdrage door het Rijk verhogen als door de heer Sche pers aangegeven, dan zou de be groting toch geen goedkeuring ver krijgen. Na nog enige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, waarbij de heer Van Schie aantekening verzocht dat hij tegen het voorstel was. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. de schadeloosstelling van de onteigende grond van de heer P. Ciggaar vast te stellen op het bedrag door de Arrondissements rechtbank tald t.w. f 220.000 waarvan voor de eigenaar f 150.000 en voor de pachter de heer P. M. Sikking f 70.000. Ook over het voorstel tot het niet betalen der bij onteige- ningsvonnis vastgestelde schadeloos stelling, waaraan verbonden het niet doen overschrijven in de openbare registers va dit vonnis betreffende grond van de heer M. C. Versluijs hebben wij reeds uitvoerig bericht. Het eindresultaat was dat het voor stel van B. en W. met algemene stem men werd aangenomen nadat de raad het college had verzocht pogin gen in het werk te blijven stellen om met betrokkenen alsnog tot een bevredigende oplossing te komen. Water in de wijn De voorzitter zei nog dat B. en W. al heel wat water in de wyn hebben gedaan maar dit heeft nog niet tot het gewenste resultaat mo gen leiden. Betrokkene heeft nu een stuk grond waarmee hij ook niets kan uitvoeren. Op verzoek van de neer A. C. van Moorsel (K.V.P.) zal de raad op 12 juni een tocht maken over de Ka gerplassen om zich te oriënteren be treffende het recreatieplan. „Warmunda De heer Weüers wees er op dat op 3 maart een bespreking heeft plaats gevonden tussen B. en W. en het bestuur van „Warmunda" welke bespreking op korte termijn zou wor den hervat. Dit is tot heden nog niet gebeurd hoewel verbetering van het terrein dringend is. De voorzitter zegt dat juist een plan een zogenaamd „tussenplan" van de Heide Maatschappij is bin nengekomen. Zolnag dit niet in het bezit was va B. en W. was een be spreking ondoelmatig. B. en W. ho pen nu op korte termijn de bespre kingen te hervatten om dan tot een positief resultaat te komen. De overi ge punten waren hamerstukken. Als derde gemeente in Nederland is gisteravond in gebouw ..Nabij" in Alphen een grafische test (Typotest '67) gehouden onder personeelsleden van grafische bedrijven in deze Deze wedstrijden, waarin zowel drukkers, zetters als binders en ad ministratief personeel zich met el kaar meten, worden georganiseerd door de samenwerkende organisatie's van werkgevers in de grafische be drijven. Er wordt in groepen van vier personen gewerkt waarbij het stre ven is, dat in elke groep minstens één leerling is opgenomen. Aantrek kelijk is het, dat aan deze test ook deelnemen patroons, directieleden en administratief personeel. Op een aantal formulieren moeten vaktechnische vragen worden beant woord over het zetten, drukken en binden. Ook op administratief terrein moeten enkele vragen worden beant woord, terwijl daarnaast de algemene kennis in ruime mate wordt getest. Doel van dit alles is om in een ge zellige sfeer eens op een andere wij ze in kennis te komen met vakgeno ten. Gesteld kan worden, dat de 72 deelnemers, onder wie een dame, met groot enthousiasme aan de test heb ben deelegenomen. Leider van deze testavond was de heer W. Duyts uit Voorschoten en voorzitter van de uit vijf personen bestaande jury de heer A. W Laane uit Amsterdam. Na de beoordeling door de jury werden door de heer J. Supèr uit Zaandam, die de geestelijke vader van deze testavonden mag worden genoemd, de prijzen ultge- De heer J. Supér overhandigt de heer A. H. M. Christiaanse, aanvoerder van de winnende groepde beker. Naast de heer Christiaanse zijn teamgenoten. (Foto Leidsch Dagblad). reikt aan de drie winnende viertal len. De groep 41, gevormd door de he ren A. H. M. Christiaanse, J. van Dongen, Chr. Reijke en W. Venha gen, behaalde het hoogst aantal pun ten en won hiermee de eerste prijs. De heer Supèr vestigde er de aan dacht op, dat met deze test-avonden zal worden doorgegaan tot het eind van dit jaar, waarna waarschijnlijk in Utrecht, een landelijke test wordt gehouden, waar de winnende vier tallen uit de voorronde elkaar weer zullen ontmoeten. VOORSCHOTEN Bestrijding van rattenplaag Het gemeentebestuur van Voor schoten deelt mede, dat het weg werpen van etensresten en andere af valstoffen in de gemeentelijke tuinen bij de flats en in het openbaar groen ernstige vormen heeft aangenomen. Vorig jaar is reeds gebleken, dat nabij een flat van een ware ratten plaag kon worden gesproken. Het ge meentebestuur doet een dringend be roep op de burgerij de medewerking te willen verlenen aan het schoon houden van de eigen woonomgeving en wyst erop, dat het voederen van de vogels in de winter wel eens nood zakelijk is, doch in de overige perio den van het jaar beslist overbodig. Rottend voedsel schaadt het groen, vraagt extra onderhoud en de stank is onaangenaam voor de bewoners, terwijl het bovenal een rattenplaag kan veroorzaken. Ophalen huisvuil In verband met Koninginnedag en Hemelvaartsdag zal er volgende week in Voorschoten maar éénmaal huisvuil worden opgehaald. Dinsdag 2 mei wordt het huisvuil opgehaald langs de maandagroute en vrijdag 5 mei langs de dinsdagroute. Er zal gelegenheid zijn naast de vuilnisem mers extra huisvuil te zetten mits behoorlijk verpakt of gebundeld. In verband met de viering van Koninginnedag op 1 mei is het spreekuur van de Woningadviescom missie verschoven van 1 mei naar 8 mei. Ook op 15 mei (tweede pinkster dag) zal deze commissie niet verga deren. Het spreekuur zal dan gehou den worden op 22 mei. LEIDERDORP Viering dag van Europa In het kader van de Europese in tegratie wordt jaarlijks de dag van Europa gevierd. Ook dit jaar zal weel de aandacht worden gericht op de eenwording van Europa op sociaal, economisch, maatschappelijk, cultu reel en politiek terrein. Ten einde nieuwe impulsen aan de verbreiding van de Europa-gedachte te geven zal op vrijdag 12 mei, s avonds om half negen in het raad huis van Leiderdorp een openbare bijeenkomst worden gehouden. Tijdens deze bijeenkomst zal mr. S. Patijn van het ministerie van Bui tenlandse Zaken een kort referaat houden over de integratie van Euro pa. Na een pauze zal er gelegenheid worden geboden te discussiëren over zin en doel ervan. ZOETERWOUDE Succes voor dames Pit '54 Voor de dames van de Zoeterwoud- se tafeltennisvereniging PIT '54 is het afgelopen weekeinde succesvol geweest. De eerste wedstrijd om de landstitel werd een 9-1 overwinning. Zaterdag zullen de dames spelen in Bovenkarspel. In de promotie-competitie eerste klasse/ overgangsklasse behaalde de PIT-heren een 8—2 zege tegen Smash uit Amsterdam ging het min der goed: een 6-4 nederlaag. Zater dag spelen de heren tegen Quick uit Hilversum. De junioren hebben iun laatste wedstrijden gespeeld, die in nederlagen eindigden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15