Rode Kruis zegt het met bloemen Mijnheer wenste een kamer.... en ging er met ƒ150,- vandoor Leiden zet zich in voor bouw sporthal Leidse Sleuteltjes vanavond bij Mies Rijnreizen gaan door Brons en goud voor C. L. van der Wilk 167 VRIJDAG 21 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 III Op twee plaatsen in de stad herinnert de gemeente Lei den in toepasselijke lenteter men aan het 100-jarig be staan van het Rode Kruis. Vorig jaar oktober zijn bij molenmuseum „De Valk" en in de tussenberm van de Vijf Meilaan bollen van narcissen en tulpen gepoot. Respectie velijk in wit en rood verbeel den deze voorjaarsbloemen nu het Rode-Kruisembleem op beide plaatsen- Byna in volle glorie, want door de plotselinge koudegolf van de laatste dagen zijn de tulpen aan de Vijf Meilaan wat dichter bij de grond gebleven dan de BURGERLIJKE STAND LEIDEN mozaïek bij het molenmuseum echter nagenoeg in optimale vori Het op verzoek van het Rode Kruis door de gemeentelijke plantsoenen dienst uitgelegde mozaïekwerk zal, als de narcissen en de tulpen zijn uitgebloeid, vóór de zomer weer rood en wit worden opgeplant. Deze vorm van Rode-Kruisreclame kan men overigens in het gehele land aantreffen, omdat destijds aan vele gemeentebesturen eenzelfde )e zeer omvangrijke welwillende dewerking hieraan heeft vorig jaar de bloembollenhandel wel voor. problemen gesteld, omdat hausse ontstond in de vraag i rode en witte bloemen. Op de foto het mozaïek bij de molen „De Valk" Foto LD/Holvast ADVERTENTIE GROOTSE BEATAVOND m.m.v. MYSTIC EYES vanavond in het Anthonius Clubhuis op de Mare. -ang 8 uur en zaterdag 22 april a.s. in MEKEL, Hogewoei nus. z. v M. Geerlof in der Linden; Marlnus Cornells. C M. Segers en W. J. Kroeze; Je- Cornelis Remco, en M de Wit. Isabelle Aimée, d. v. H. W. Egter van Wissekerke en M, E B. Scholte ONDERTROUWD E. A. T. Vonk en C. A. van der Meij; Nijs. A. M. Nieuwenburg e T. J Brugman; der Weijden en M. J. Pardon: J de Groot en M. A Piket; W. F. van Koperen en M. C. Leeflang; W. P J. :r; H G. Palm en P. H OVERLEDEN van Rijn, 66 jaar, Maarel, 46 jaar, rr L. Stolte, 85 ADVERTENTIE GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Constant - Love - Anjer Desiree. Ook met briljant. JUWELIER v.d. WATER HEEFT ZE. HAARLEMMERSTRAAT 181 zeer grote keuze. Op het gra veren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. 's Maandags gesloten. Leidse pensionhoudster getliipeerd Een Leidse pensionhoudster is gis teren het slachtoffer geworden van haar goedgelovigheid. Aan de deur van een pension in de Sumatrastraat vervoegde zich gis terochtend omstreeks half twaalf 'n man, die een kamer op langere ter mijn wenste. Hij verklaarde tegen over de pensionhoudster te zijn be last met een betonwerk in Leiden- Zuidwest. Terwijl de pensionhoud ster de kamer in orde maakte vroeg de man of hij even mocht opbellen om te informeren naar zijn auto, die in reparatie was. Na dit gesprek zei de nieuwe pensiongast, dat de kosten van de autoreparatie hem te genvielen. De kosten bedroegen Laatste voorronde Brasemconcours In de Roelofarendsveense Pancra- tiuszaal wordt morgenavond vanaf half acht de laatste voorronde ge houden van het Brasem-concours. De volgende beatgroepen zullen aan de voorselectie deelnemen: J. and the A's uit Hillegom; Binatang uit Lei derdorp; The Upside Down uit Noordwijk; Jasses uit Leiden en The Butts uit Leiden. Verder treden ook nog op The Ba ker Street Jazz Band uit Leiden; The Westend Sisters uit Noordwij- kerhout (zingend trio)Will Mad ge (Mijdrecht). (zingend duo); Truusje Koek accordeoniste (Gro ningen); Johan Berenschot protest zanger uit Hilversum en Jacques Brox Napolitaanse zanger uit Am sterdam. De Leidse groep The Key stones verzorgt de muziek tussen de optredens. Startschot De burgemeester van Leiden, mr. G. C. v. d. Willigen, zal het start schot lossen voor de Oranje-strand- loop, die de Leidse Politie Sportver eniging op zaterdag 29 april organi seert. Daar er nog steeds veel belang stelling voor deze prestatieloop be staat en de inschrijving reeds geslo ten is. heeft het bestuur van de L.P.S.V. besloten de inschrijving open te stellen tot 28 april 1967, Men moet echter vanaf heden de inschrijving en het inschrijfgeld afgeven in het bureau van politie in Leiden of het bureau van politie in Katwijk. tweehonderd gulden en hij had maar honderdvyfenzeventig op zak. Of de pensionhoudster hem de ontoreken- de vijfentwintig gulden voor kon schieten en dan als het kon ook graag een briefje van vijfentwintig voor wat benzine. De pensionhoud ster voldeed aan het verzoek, waar op de man vertrok met medeneming van de huissleutel. Even later merk te de pensionhoudster dat uit haar handtas een bedrag van honderd gulden was verdwenen. De man is tot nog toe niet in het pension terug gekeerd. Zijn signalement luidt: on geveer veertig jaar oud, circa 1.75 meter lang, normaal, enigszins ten ger postuur, donkerblond haar, ge kleed in lichte regenjas en donker blauw kostuur. Hij spreekt beschaafd Nederlands. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Kees-Willem, z y. Van Donselaar-Wilson Hans, z. v. Karen en Jan Willem Reineke, Koge, Dene marken. Overleden: Johannes Willem Lin- detnbetrg. 74 j.. Amsterdam; Jan Ba rend Waller, 81 j., Utrecht; Amalia Laura Tanja-Fasbender, 88 j., Den Haag; Gerrit Overkamp, 77 j., Nij megen; Petrus Martinus Kocx, 83 j.. Rotterdam; Bastiaan Jacobus Leen heer, 54 j., Barendrecht: Annie Ten- haeff, 56 j„ Den Haag; Johanna Cornelia van Rijssel, 87 j., Zeist. Bond van Oud- Kath. Vrouwen Na een H. Mis, opgedragen in het .Wit/te Kerkje" aan de Zoeterwoudse Singel, hield de Band van Oud-Kath. Vrouwen haar 40ste jaarvergadering t ..Den Burcht" in Leiden. Mevr. G. LeverlarrdCarstena, pre sidente van de Leidse afd., sprak een kort welkomstwoord, waarna de bondspresidente, mevr. I. Schade van WestrumSzèiffka, de vergadering opende. Na behandeling der jaar stukken werd bij de bestuursverkie zing gekozen tot secretaresse mevr. G. de RijkSmit uit Woudenberg. Bij de rondvraag deelde de presi dente mee, dat het voltallige bonds- bestuur tegenwoordig is geweest bij het op 3 maart. j.l. gehouden congres van het Ned. Vrouwen Comité in de Tweede Kamer in Den Haag. Ook mot andere vrouwenorganisaties wor den geregeld contacten onderhouden. Rijksmuseum voor Volkenkunde De afdeling China en Japan en de Boeddhistische Kunst van het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden zijn tot medio mei 1967 geslo ten in verband met herstel-werk zaamheden. Weer diensten in Hoogl. kerk Met ingang van 4 mei «Hemel vaartsdag) zullen er weer regelmatig op zondag in de Hooglandse Kerk kerkdiensten worden gehouden. ADVERTENTIE JONGENS! 17 steens Ancre waterdicht ichokvrij mét garantie f 34,—. HORLOGES PIERROT JUWELIER-HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TEL 20778 Vele Leidse ingezetenen zullen dezer dagen een brief in d bus vinden van Actie '67, waarin hun wordt gevraagd om een bijdrage- Het Comité Actie 67 vertrouwt, dat deze ingezetenen gehoor zullen geven aan de oproep mede te werken aan de totstand- Koming van de sporthal, die aan de Boshuizerlaan, hoek Tel- deiskade moet verrijzen. Het is misschien nuttig nog eei vertellen waarom die hulp vai burgerij nodig is. De gemeenteraad heeft het plan tot de bouw van de sporthal i vaard, maar het geld ervoor is niet beschikbaar. Voorts moet Rijkswege goedkeuring worden leend. Door nu te tonen dat de Leid- burgerij de bouw van de sporthal r op prijs stelt zal de vereiste goedkeuring alsook een rijksbijdrage spoediger kunnen worden verkregen. Dat kan het beste gebeuren doordat de gehele Leidse bevolking meehelpt de eerste stoot te geven. Vandaar dit beroep op u. Leide- aren. U hoeft echter geen brief af te wachten, want u kunt nu reeds uw bijdrage storten op gironummer 201000 t.n.v. de penningmeester van Actie '67 sporthal Leiden of bij de AMRO-bank N.V.. Rapenburg 39, Leiden. Met uw aller hulp zal de sporthal r spoedig komen. Actie '67 weet zich erzekerd van de steun van al le groepen uit de Leidse bevol king. Comité van aanbeveling. A. M. P. van Aelst. Secretaris Werk geversorganisaties. Dr. K. Dronkert, Predikant Gereformeerde Kerk, J. C. Eek, Notaris, W. P. M. Haring. Deken van Leiden, D. J. van Her waarden. Voorzitter Rijnlandse Club het Verbond, van Prot. Chr. Werkgevers. Prof. Dr. K. A. H. Hid- ding, Rector Magnificus der Rijks- ersiteit, Ir. J. J. G. van Hoek, Voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken van Rijnland, Ir. M. C. de Jong, Hoofdbestuurslid h et Verbond van Nederlandse Werkgevers, Mr. J. J. de Jongh, Voorzitter Nederlandse Voetbalbond afd. Leiden, Mr. W. J. M. Kerck- Officiële publikaties INVOERING VERPLICHTE HALVEDAG8LUITING IIO UT WINK ELS kamer 125, ter lezing or een ieder is nedergelegd de door Raad dier gemeente in zijn verga- gewijzigd bij verordening Lelden. 21 april 1967. Tien jaar Dikkertje Dap Het is al weer tien jaar geleden, dat Henk Franke met zijn „Leidse Sleuteltjes" het inmiddels beroemde liedje „Dikkertje Dap" van Annie M. G. Schmidt en op muziek gezet door Paul Chr. van Westering, op de grammofoonplaat vastlegde. Dit feit heeft Mies Bouman aan gegrepen om de „Gouden Plaat- en Edison" winnaars vanavond in h$ar televisieprogramma „Mies-en-Scène" op te nemen. De oorspi-onkelijke „koorleden" van wie de meesten nu getrouwd of ver loofd zyn, en het huidige koor zullen gezamenlijk optreden in het regel recht uitgezonde programma vanuit „Frascati" in Amsterdam. hoff. Voorzitter van de Raad het Grootwinkelbedrijf, Ds. P. Kloek, Predikant Hervormde Gemeente. Mr. W. de Koning, Kantonrechter, P. de Kruis. Voorzitter N.V.V. Bestuurders- bond Leiden, J ,C. J. Lambermont, Voorzitter Leidse Middenstandscen trale, J. G. Lamers, Voorzitter Leidse. Chr. Bestuurdersbond, J. Lijten. Na mens de Kring Leiden van de Alg. Katholieke Werkgeversvereniging, L. de Roos, Directeur AMRO-bank, Ir. A. Sitsen, Voorzitter Leidse Vereni ging van Industriëlen, Th. Wessels, Kolonel der Intendance, Com mandant Koksschool. Th. de Wilde, Voorzitter van het Ned. Kath. Vak verbond, afd. Leiden. H. Zunderman Voorzitter Stichting Leidse Jeugdac tie. Voetganger aangereden 'Een 76-jarige voetganger raakti gisteravond omstreeks kwart ove: negen gewond bij een aanrijding op de Rijn- en Schiekade in Leiden. De bejaarde Leidenaar liep a de rechterzijde van de rijbaan naast het trottoir toen hij aangereden werd door een hem achterop komen de personenauto. De bestuurder van deze auto. die juist een tegenligger voorbij was reden, had de voetganger niet opge merkt. De voetganger kreeg een senschudding en moest door de EHD naai- het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. Burgemeester G. C. v. d. Willi gen speldt de heer C. L. van der Wilk de bronzen medaille op, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, die hem werd verleend in verband met zijn 40-jarig jubi leum bij De Sleutels". (Foto LD/Holvast) ruim 3500 Nederlandse vakan tiegangers die de afgelopen maan den hebben geboekt voor een zeven daagse Rynreis bij de NV Exploi tatie van Hotelschepen kunnen er ze- van zijn dat hun reis zal door gaan. ondanks de financiële moei lijkheden waarin de NV is komen te verkeren. De Stichting Crediteuren n de NV Hotelschepen heeft in erleg met de huidige bewindvoer •r van de NV besloten de exploita- van de drie Rijnpassagierssche- pen Rynhaven, Rijnmond en Rijn stroom voor het komende seizoen te dragen aan de fa. Slaven burg en Huyser NV in Rotterdam. Dit bedrijf- zal ervoor zorgen dat de istgestelde reizen zullen doorgaan, Zoals bekend vroeg de NV Exploi tatie van Hotelschepen in Rotterdam enige weken geleden surseance betaling aan bij de rechtbank ii Maasstad, een surseance die de NV enige dagen daarna wercl verleend. De crediteuren van de NV Hotel schepen zien nu in het overdragen de reis-exploitatie aan de fa. Slavenburg en Huyser goede moge lijkheden hun vorderingen, die vol gens betrouwbare informaties in de tonnen lopen, terug te verdienen Daarvoor staat het grote aantal boe kingen van 3500 -hetgeen neerkomt op een bezetting van rond 80 procent van de drie Rijnschepen gedurende het seizoen -vrywel garant. Ongeluk met de „Adolph Bermpohl" force majeure Het ongeluk met de Westduilse pohl" in de stormnacht van 23 op 24 februari is naar het oordeel voor de Scheepvaart in Bremerhaven het gevolg van force majeure. Vier opvarenden van het reddings vaartuig en drie geredde Neder landse vissers van de kotter „Burge meester van Kampen" vonden de dood. De raad vermoedt, dat de „Adolph Bermpohl" door een grond- zee is getrofefn. waarbij alle zeven opvarenden van boord zyn geslagen. Orgel Marekerk Het gerestaureerde orgel van de Marekerk in Leiden zal donderdag 11 mei officieel in gebruik worden ge nomen. De heren C. H. Edskes, rijks- orgeladviseur en de organist van de Marekerk, de heer J. de Groot, zullen het orgel bespelèn. Dr. M. A. Vente, lector in de muziekwetenschap aan de Rijksuniversiteit in Utrecht, zal een toelichting geven op de restau ratiewerkzaamheden. Fabriek van Frans Beeren gedeeltelijk verkoeht (Van onze Roermondse correspondent) Honderdenvijftig mannen zullen binnen twee maanden in de voor malige Frans-Beeren-fabrieken in Weert aan het werk kunnen. In het najaar zal er ook weer een boter ham te verdienen zijn voor een 75- tal vrouwen. Mr. P. Jacobs, sinds 16 maart curator van 't failliete Frans- Beeren-bedryf. is nu zonder ga ranties en medewerking van de rijksoverheid er toch in geslaagd de onroerende goederen van de on derneming in Weert en Venray van de hand te doen. Drie textielfabrie ken. Rosita NV in Sittard Etex in So meren en de-Brabantse Textielmaat- schappij Artex in Aarle Rixtel zijn de nieuwe eigenaressen. Samen zul len deze drie de stoffenfabriek van Frans Beeren weer op gang brengen. In het najaar zal ook de produktie van de bekende Linda-Lu artikelen weer worden hervat. Een groot deel van de fabrieksge bouwen blijft voorlopig nog leeg staan. Koortsachtig worden daar huurders voor gezocht. De gemeente Weert overweegt voor een lange reeks van jaren het grote kantoren complex van de voormalige trlcota- gefabrieken van de nieuwe eigenares sen te huren. Leven 1 juli ruim 2 pet duurder (Van onze Haagse correspondent) Het leven wordt per l juli ruim 2 procent duurder. Dit moet worden opgevangen door de anderhalf pro cent loonsverhoging, die voor die da tum is toegestaan, plus de verlaging van loon- en inkomstenbelasting. De extra duurte vloeit voort uit de huurverhoging en de verzwaring van de sociale premielast. Vanmorgen werd in Den Haag ver wacht, dat de werkgevers en werkne mersorganisaties. die vanmiddag aan de vergadertafel gingen zitten om te beraadslagen over de verdeling van de sociale premielast, minister Roolvink (Sociale Zaken) het vol gende zouden adviseren. Van de pre mie voor de nieuwe arbeidsonge- gaan de werknemers 0,75 procent be- schiktheidsverzekering (invaliditeit) talen. De werkgevers betalen de rest van de 4,2 pet, omdat zij ontlast worden van de huidige invaliditeits- premie. De ziekenfondspremie blijft half om half, wat aan beide zijden 0,1 pet verhoging betekent. De huur verhoging wordt niet gecompen seerd en kost de werknemers gemid deld 1,3 pet. Veertig jaar bij ..De Sleutels" „Dit is een bijzondere gebeurtenis 'n veertig-jarig jubileum", zei van ochtend de heer F. J. A. Sanders, di recteur van de Leidse meelfabriek „De Sleutels" vanmiddag tot één van de werknemers van deze fabriek, de heer C. L. van der AVilk. Deze werd veertig jaar geleden bij „De Sleu tels" aangenomen als bijrijder op de paardetaxi. De jubilaris kreeg als be loning voor zijn trouw de bron medaille. verbonden aan de Or- an Oranje-Nassau. a de toekomst zullen dergelijke jubilea verdwijnen", aldus de heer Sanders. „Sociologen zyn van me ning, dat men dan maximaal 35 jaar zal werken". De directeur rekende vervolgens voor, dat een arbeider dan 40.000 uur zal'werken in zijn le- terwijl de heer v. d. Wilk de 100.000 uren al heeft volgemaakt. Toen de paardetaxi uit het bedrijf verdween, werd de jubilaris overge plaatst naar de afdeling expeditie, r hij nu nog werkt bij de scheeps- belading, als verlader. De directeur bood hem tijdens een bijeenkomst in de kantine in aanwezigheid van de collega's en van de echtgenote en kinderen van de jubilaris namens de directie een wandbord aan. De heer Sanders zei verheugd te zyn, dat hy namens het bestuur van de Maatschappij van Handel en Nij verheid zyn trouwe werknemer de gouden draagpenning kon overhan digen. Vervolgens werd de 57-Jarige ju bilaris toegesproken door de heer J. Beekman, die hem namens het ju bileumfonds een geschenk onder couvert aanbood en een Zaanse klok en door de heer J. C. Mattaar, die namens de personeelsvereniging M.D.S. een barometer overhandigde. Hoogtepunt van de huldiging was de uitreiking van de bronzen medail le, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau. Deze medaille werd de jubilaris opgespeld door de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, die de heer W.. v. d. Wilk, zijn gezin en zijn werkgevers gelukwenste met dit jubileum.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3