SURVEYOR MAAKTE DRIE LANDINGEN ^4 TWEEDE KAMER In krater van 45 meter doorsnee Gevarieerd terrein MET EEN ENKEL WOORD cjencla ESSA V gelanceerd LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 20 APRIL 1967 De landing van de Surveyor III op de maan schijnt nogal ge compliceerd te zijn verlopen. In tegenstelling met de eerste in drukken zijn de kleine remraketten in strijd met de bedoeling niet uitgevallen toen de Surveyor zich op vier meter boven het maanoppervlak bevond. Het gevaarte zweefde daardoor meer naar de maan dan er door een val op terecht te komen. Het gevolg was dat de Surveyor direct na het landen weer op veerde tot een hoogte van tieneneenhalve meter om zes meter verderop weer neer te komen- Weer veerde de Surveyor op, ditmaal tot een hoogte van 3.30, meter, om tenslotte op 2,40 meter van die plaats eindelijk een definitieve standplaats te vinden. Deze standplaats is de blnnenhel- ling van een krater van ongeveer 45 meter doorsnee die een diepte van zes meter heeft. Doordat de Sur veyor op de helling terecht is geko men, kunnen de camera's via het spiegelstelsel over de rand van de krater heen zien. De helling van de kraterwand bedraagt tien graden. Tot afgelopen nacht heeft de Sur veyor 390 foto's naar de aarde ge zonden, die geleidelijk van iets bete re kwaliteit zijn geworden dan de eerste opnamen. Veel hinder wordt niettemin nog ondervonden van de laag staande zon, gecombineerd met de scheve stand van de Surveyor. Over enige dagen zal deze situatie aanzienlijk verbeterd zfjn door een hogere zonnestand. De foto's tonen een veel ruwer op pervlak dan het vlakke terrein waar de Surveyor I terecht is gekomen. De bodem van de krater toont vele groe ven en stenen en rotsen van allerlei formaat, tot een doorsnee van een meter toe. Vervolg van pag. 1 De Kamer heeft gisteren ook een motie van D'66 verworpen, waarin werd gevraagd de taakomschrijving voor de staatscommissie, die het kies stelsel moet bestuderen, pas na over leg met de Kamer vast te stellen. Zelfs de P. v. d. A. had aan een der gelijke motie geen behoefte meer, nadat de ministere-president zich bereid had getoond over de opdracht die de commissie zal krijgen, met de betrokken kamercommissies van gedachten te wisselen. De premier had grote bezwaren tegen de voor stellen van D'66 omdat de Kamer daarmee op de stoel van de regering zou gaart zitten. De motie werd dan ook met slechts de steun van de P.S.P. bij zitten en opstaan verwor pen. Evenipin bleek er veel behoefte te bestaan aan een uitspraak over de wenselijkheid om op het gebied van de overheidsuitgaven tot een programma voor langer dan één jaar te komen. Hoewel de minister-presi dent ook op dit terrein enige toezeg gingen had gedaan (er wordt ge streefd naar zo'n programma voor bepaalde uitgavencategoriën), hand haafde D'66 zijn motie-De Goede. Ook deze motie, die de steun kreeg va' P.v.d.A. en P.S.P., werd echter bi tten en opstaan verworpen Werkgelegenheid Verworpen werd ook een motie van P.v.d.A., P.S.P. en D'66, waarin om tal van maatregelen ter bevordering van de werkgelegenheid werd ge vraagd. De motie, die behalve doof de indieners alleen steun kreeg van de C.P.N., werd verworpen met 91 stellen 45 stemmen. Dat gebeurde, nadat de minister-president nog maals met nadruk had verklaard, dat de regering alles in het werk wil stellen om de werkloosheid zoveel mogelijk te bestrijden. ,De regering deelt de zorg over de toenemen de werkloosheid en wil in haar be leid een centrale plaats geven aan de bevordering van de werkgelegen heid. Het is een probleem, dat ons al len beroert", aldus de heer De Jong. „Wij moeten de schijn vermijden, dat het een kwestie van politieke naijver wordt. Daarvoor is het pro bleem te ernstig". Defensie De mededeling van de minister president dat ook de defensie-uitga- ven betrokken zijn bij het finan ciële overleg binnen het kabinet over de begroting van 1968, ontnam ten slotte ook een door de P.S.P.-er Lankhorst ingediende motie, waarin om een beperking van deze uitga ven gevraagd werd, het gewenste ef fect. Zijn motie werd met 90 tegen 43 stemmen verworpen. Ook hier stemden P v. d. A, P.S.P., CP.N. en D'66 wederom in broederlijke eens gezindheid voor, zoals zij elkaar bij na steeds in de oppositie vonden. Selenologen zijn met dit zeer ge varieerde landingsterrein erg in hun schik, want het ziet er naar uit, dat de beelden allerlei nieuwe details over het maanoppervlak zullen ont hullen, die men niet had verkregen wanneer ook deze Surveyor in een kale vlakte was terechtgekomen. Het is nog te vroeg om te concluderen, of een terrein als dit al of niet ge schikt geweest zou zijn voor de lan ding van een bemand ruimteschip. Eén van de foto's toont een afdruk op het maanoppervlak van de ho- ningraadconstructie van de lan dingspoten van de Surveyor bij de tweede van de drie „landingen". Men heeft de afgelopen nacht de graafapparatuur nog niet in werking gesteld, doch hoopte dit in de loop van hedenochtend te kunnen doen ADVERTENTIE ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder ir Overzicht van een gedeelte van de talloze geschenken die -prinses Beatrix in verhand met de op handen zijnde geboorte heeft ontvangen. De cadeaus zijn in het koninklijk paleis aan de Lange Voorhout in Den Haag uitgestald. Dit is één hoekje van de expositie. (Foto Zandvoort) Gereformeerde zending Mej. P. Elshove, die als zendings arts verbonden is aan het ziekenhuis Pakem bij Djokjakarta, is onlangs met verlof in ohs land teruggekeerd. Op 5 mei vertrekt de familie Wy- la naar Soemba. De heer Wynia zal daar werkzaam zijn als bouwkundi ge en als zodanig de heer Balsmeier opvolgens, die vorig jaar terugkeerde. Op Soemba is de gereformeerde zending bezig met de bouw van scho len en kerken, terwijl tevens wordt onderzocht of irrigatie mogelijk is door gebruik te maken van windmo lens die het water oppompen. Regisseur Dijkstra verliest geding De president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. Witsen Elias, heeft vanmorgen de eis van de heer Bert Djjkstra, alsnog de gelegenheid zich te presenteren als regisseur van „Een huwelijk onder Lodewijk XV", afgewezen. In kort geding had Bert Dijkstra dit geëist van de leiding van de Stichting .Nieuw Jeugdtoneel', waar van artistiek leider Berend Boude- wjjn. de voorstelling van dit spel van Alexandre Dumas ver beneden het toelaatbare niveau achtte en de pre mière, die op 5 april in de Kon. Schouwburg zou gaan. afgelastte. De heer Dijkstra werd veroordeeld tot het betalen van de kosten van het (Zie ook paffin» 11) orders. Eis van vier jaar De officier vanJustitie bij der echtbank in Rot terdam heeft gisteren vier jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest geëist tegen een 37-jarige En gelse acteur uit Stoke on Trend, we gens het uitgeven van vijf valse 20 dollarbiljetten en het invoeren in Nederland van ruim 500v an deze biljetten. De acteur werdo p 5 decem ber van het vorige jaar in Rotter dam gearresteerd, nadat hij bij een kassier van het Hiltonhotel vergeefs had geprobeerd een aantal nage maakte dollarbiljetten in te wisselen. Sinds 1958 werd de man door de po litie in Engeland. Portugal en Frankrijk gezocët in verband met een serie oplichtingen. Repatriëring Ambonezen hervat De repatriëring van Ambonezen uit ons land, die in 1956 begon maar medio 1964 werd gestaakt^al weer op gang komen. Bij wijze van proef verlaten 26 april drie gezinnen (twaalf personen in totaal) per vliegtuig ons land. Zij reizen naar Djakarta om van daar door te vlie gen naar Ambon. Ht ligt in de be doeling om. in september aanvan gend met tien gezinnen —geregeld Ambonese gezinnen naar hun ge boorteland te laten terugkeren, liefst per vliegtuig. Prins Philip in Amsterdam Op donderdag 27 april zal in het kader van het internationale congres Na tuur en Mens", dat van dan tot en met zondag 30 april door het werelcl- natuurfonds in het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen in Amsterdam wordt gehouden, tevens een verga dering van het internationale hoofd bestuur van het World-Wild-Life Fund plaats vinden. Aan deze ver gadering, di ewordt voorgezeten door Prins Bernhard. president van het fonds, wordt voorts deelgenomen door o.a. de hertog van Edinourg, president van de Britse afdeling en lid van het internationale hoofdbe stuur van het fonds. Werktijdverkorting De he renkledingfabriek C. E. Grol en Zoon NV in Groningen heeft voor de pe riode tussen 8 mei en 30 juni werk tijdverkorting aangevraagd. Het ligt in de bedoeling van dedirectie om in die tijd gemiddeld 16 uur per week korter te werken. In totaal betekent dit dat veertien dagen korter ge werkt zal worden. Grol heeft het naast het hoofdbedrijf in Groningen vestigingen in Nieuweschans en Hoo- geveen. In totaal werken er 900 mensen. Als oorzaak voor het indienen van deze aanvraag geeft men op dat ei eeng at is gevallen tussende voor jaarsbestellingen en de najaarsor- BINNENLAND Nieuwe Kamerleden Gistermid- ig zijn twee nieuwe leden van de Tweede Kamer beëdigd. Ht waren de KVP-ers dr. G. J. ter Woorst en L. A. M. de Bekker. Opperman gevallen Bij dein aanbouw zijnde uitbreiding van de Centrale Merwedehaven in Dord- rechti s de 34-jarige opperman C. Kusters gisteren van een stelling op een enkele meters lager gelegen stookvloer gevallen. Hij werd zodanig verwond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis ovefleed. Schoenfabriek sluit De directie vande schoenfabriek A. C. Stokker- mans-Siegl in het Brabantse Kaatsheuvel, diev orige week aan 21 van haar 65 werknemers ontslag lergunning aangevraagd. Vorige week is voor h etbedrijf surséan- gende week wordt een definitieve be slissing genomen over de liquidate, die onontkoombaar lijkt. BUITENLAND Geslaagde vlucht Oostduitse grenswachten hebben gisteravond op een zestienjarige jongen geschoten, die naar West-Berlijn vluchtte. De jongen werd aan zijn dij gewond, r wist toch Westberlijns gebied te bereiken, na drie prikkeldraad versperringen te hebben gepasseerd. Stromboli werkt De vulkaan de Stromboli op het gelijknamige Ita liaanse eilandje in de Tyrreense zee is sinds gisteren weer actief. De la va loopt in zee. De 900 inwoners van het eiland worden echter niet be dreigd. Radio-actief Een 13-jarige jon gen, die een radio-actieve naald mee naar huis nam en bij zijn moeders krulspelden in een la stopte, is in een ziekenhuis te Ryeka (Joego slavië) opgenomen om op besmetting onderzocht te worden. De kobalt- naald werd door vier kinderen uit het medisch instituut in Rijeka ge stolen. Het nu in een ziekenhuis op genomen jongetje vond de in een park achtergelaten naald. Reuzen feesttafel De 800-ste verjaardag van Kopenhagen zal ge vierd worden aan „de langste tafel ter wereld", zoals het gemeentebe stuur trots verklaart. Deze zal zich uitstrekken langs de 1,6 km lange voetgangerswinkelstraat „Stroeget", van het stadhuisplein naar de haven. Bij de zijstraten komen onderbre kingen zodat de reuzentafel in to taal een kilometer lang wordt. Op 16 juni zullen aan deze dis 60.000 pullen bier, 40.000 kopjes koffie en thee en 40.000 pannekoeken worden opge diend. Ruslands bevolking De Sowjet- Unie telde op 1 januari van dit jaar 234.401.000 inwoners. De gemiddelde leeftijd van de Russen is 70 jaar; 74 voor vrouwen en 66 voor mannen. Er zijn thans in de Sowjet-Unie ne gen steden met meer dan één mil joen' inwoners, tegen drie in 1959. Moskou telt 6.507.000, en Leningrad 3.706.000 inwoners. De grootste stad in Siberië. Nowosibirsk, heeft 1.064.000 inwoners. Stakingsgolf In Italië zyn 700.000 provinciale en gemeente ambtenaren in staking gegaan. De verkeerspolitie, het personeel van de begraafplaatsen en het personeel van de operatiezalen blijven echter aan het werk. Ook de artsen van de ziekenfondsklinieken die onlangs hun stakingsactie hadden onderbroken, hebben het werk opnieuw neergelegd. Het werk van de rechterlijke macht ligt gedeeltelijk stil als gevolg van een staking van de griffiers, die al drie weken staken. Oliegevaar Bij de Amerikaan se senaat zyn twee wetsonwerpen ingediend om schade ten gevolge van uit tankers lekkende olie tegen te gaan. De ontwerpen zijn ingediend in verband met het vergaan van de Torrey Canyon bij de Britse kust en het lozen van olie door schepen ter hoogte van Kaap Cod. Storm eist slachtoffers Een he vige storm die de Indiase staat Tri- poera heeft geteisterd, heeft aan 25 mensen het leven gekost; meer dan 200 personen werden gewond en tal lozen zijn dakloos geworden. Atoomproeven Frankrijk zal tussen l juni en 15 juli een klein aantal atoomproeven nemen in de Stille Zuidzee. De bommen, waarmee deze proeven genomen worden, heb ben slechts berperkte kracht. Betoging Enkele honderden Pe- king-gezinde Chinezen hebben gis teravond voor de ambassade van China in Djakarta een betoging ge houden. Zij protesteerden hiermee tegen de behandeling van een land genoot door de Indonesische politie, die in een ziekenhuis is overleden. Er vielen verscheidene gewonden toen militairen en politie een einde aan de betoging wilden maken. De Chinese wijk werd afgesloten. Russische kernproef Naar de Amerikaanse commissie voor atoom energie meedeelt, zijn signalen op gevangen die duiden op een Russi sche kernexplosie met een kracht van 20 tot 200 kiloton tnt. Spionnen De Spaanse veilig heidsdienst, gealarmeerd door de „Ri- naldi spionagebende" in Italië en el ders heeft een Spanjaard ontdekt, die nu in het buitenland is en die optrad als „brievenbus" voor de ben de. De politie wilde de naam van de Spanjaard niet noemen of zeggen waar hy zich bevindt. Kerkelijk leven NED. HERV. KERK) Beroepen te Nederhemert J. v. Vliet te Ouddorp (Z.H.) te St. Philipslanci (toez.) D. B. v. Lokhorst te Eemnes-Buiten te Schoonebeek (toez.) J. Dol, godsleraar Herv. Kweekschool te Assen. Bedankt voor Westbroek J. Vroeg- indeweij te Goudswaard. GEREF. KERKEN Beroepen te Eindhoven (vac. dr. W. v. d. Zwaan) C. Klapwijk, stud, pred. te Groningen te Diever R. Pluim te Oosterend (Fr.) Bedankt voor Emmen-Angerslo B. J. Wolthuis te Woerden voor Die- en (3e pred. pl.) en voor Uithoorn 2e predpl.) E. Haverkamp te Lei den voor Veendam G. Manen- schijn te Broeksterwoude. GODSDIENSTIGE OPVOEDING VAN HET KIND Ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de Vereni ging voor godsdienstige opvoe ding (Westhill) wordt voor de eerste keer in ons land een we tenschappelijk congres gehou den met als thema: de gods dienstige opvoeding van het kind in de wereld van nu. Vijf protestante en r. katholieke deskundigen uit binnen- en buiten land zullen hierover voordrachten houden op het congres, dat van 18-20 mei in de Hildebrandzaal te Haarlem wordt gehouden. Prof dr. H. W. F. Stellwag (hoog leraar pedagogiek aan de universi teit van Amsterdam), die het con gres donderdagavond 18 mei opent en leidt, geeft op de slotdag een sa menvatting van het besprokene. Prof. dr. R. Bijlsma (Hoogleraar in de praktische theologie aan de protestants theologische faculteit in Brussel) spreekt over: theologi sche grondlijnen voor de godsdien stige opvoeding. Dr. Ronald J. Gold man lector in de pedagogische psy chologie aan de universiteit van Reading-Engel) over: de godsdien stige vorming op school. Dr. Karl Hauschildt (2e voorzitter van Ge- samtverband für Kindergottesdienst in de Evangelische Kerk van Duits land! over: de godsdienstige vorming via de kerk. Het onderwerp van drs. J. J. van Haaren (wetenschappelijk mederwerker aan het rk paedago- gische psychologie aan de uni versiteit van Reading-Engel) over: de godsdienstig vorming op school. Dr. Karl Hauschildt (ene voorzitter van Gesamotverband für Kindergot tesdienst in de Evangelische Kerk van Duitsland) over: de gondsdien- stige vorming via de kerk. Het on derwerp van drs J. J. van Haaren het r k paedagogisch instituut ii Nijmegen) is: de godsdienstige vor ming van kinderen in het gezin. De voorzitter der vereniging, d{ M. L. W. Schoch, deelde op een pers conferentie mede dat alle prot. ker ken en zondagscholen in ons land nog voor het najaar te zamen een oecumenische instituut voor de wetenschappelijke studie over de godsdienstige vorming voor het kind zullen oprichten. Waar dit gevestigd zal worden is nog niet vast gesteld. De taak van de vereniging zal dan zijn om de op aanwezingen van dit instituut te gaan experimen teren opdat de bijbelse boodschap be ter ingang kan vinden bij de kinde ren. Het jubileum der vereniging wordt in Haarlem gevierd. Zaterdag 20 mei spreekt ds. Schoch op een sa menkomst in de BAVO de lustrum rede uit, waarna een receptie volgt. Zondagachtend 21 mei gaan de voorzitter en ds. E. Sneller voor in een feestdienst in de Bavo en met een feestelijke samenzijn in het Con certgebouw wordt de lustrumviering zondagmiddag besloten. TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch Kuna. centrum. Tentoonstelling Deense gr», flek. Maandag t/m vrijdag 9 uur voorn 5 uur nam. (t/m 3 mei). Bedrijfskantine Koningsveld (J. Campenlaan la): Expositie Andrj Francois. Werkd. 1011.30 uur voorn. i 35 uur nam. (tot 19 mei). Galerie Walenkamp. Rob grafiek Clous. Dag. van 26 uur nan ultz. van zondag en maandag) t.ejn 27 april. Lakenhal: Tentoonstelling: hedet. daagse Nederlandse grafiek. Werki uur voorm. 5 uur nam; zoti 5 nam. (tot 23 april). Ramp in Aberf an had voorkomen kunnen worden (Van onze Londense correspondent Lord Robens, voorzitter van d< Nationale Steenkolenraad. het be stuursorgaan van de Britse genatio naliseerde steenkolenmijnen, heeft het gisteren zwaar te verantwoorden gehad voor het tribunaal, dat Cardiff een onderzoek instelt naar de oorzaak van de ramp in Aberfan, waarbij in oktober door instorting van een sintelberg 144 personen om het leven zijn gekomen. De raadsman van de ouders de gedode kinderen had Robens er van beschuldigd dat hij twee dagen na de ramp voor de televisie een val se verklaring had afgelegd, namelijk dat de autoriteiten niet konden we ten dat er zich in het hart van de berg een waterbron bevond. Robens heeft nu In Cardiff moe ten toegeven dat, indien de verant woordelijke functionarissen van de steenkolenraad de technische hulp middelen zouden hebben ge bruikt welke ter hunner beschik king stonden, de waterstroom inder daad ontdekt en de ramp voorkomen had kunnen worden. De rechter was diep geschokt door Robens verklaring. Hij verweet hem niet eerder uit eigen beweging naar het tribunaal te zijn gekomen. We ken, Ja maanden van het onderzoek zouden dan overbodig zijn geweest. Robens, die ex-Lagerhuislid voor Labour is, verklaarde later dat hij was weggebleven omdat hij geen technische kennis bezit er die.ver antwoordelijk is voor het alge mene zakelijke beheer van de kolen- raad. VRIJDAG Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t Venster". Boutique-instuif. 8 u. nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Auberge fran?alse: Café-chantant Leldsch Zoldercabaret. 9 uur nam. Den Burcht: Cabaretavond „De Na tuurvriend". 8 uur nam. Logegebouw: N.C.V.B. afd. centrum Bartimeus-avond. 8 uur nam. Petrakerk. Bevolkingsonderzoek TBC 2-4.30 en 7-9.30 uur. Koningskerk: Ruilclub 7.30 10 u. Hazerswoude (Gemeentehuis): Con cert Bouw Lemkes en Jeanne Vos voor Culturele Commissie, 8 uur nam Oegstgeest Groene KerkjeK. en O. Jeugd kamerorkest o.l.v. Henk Briër m.m.v. Els Bongers en Bep Frit- schi. 8 uur nam. ZATERDAG Adventskerk (Doopsgezinde Kerk): i-ll uur voorm.. bijbelstudie; 11 - l uur, de heer R. van Putten te Rot terdam. Hooglandse Kerk: Excursie van afd Leiderdorp van K en O., 2.30 u. nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t Roefje". Lezing mevr. v. d. Plas-Koren- >f over „seksualiteit", 8 uur nam. Roomburg (Hockeykantlne)Jazz Society Folk Beat 14. Optreden Jan Rath en Cora Keene. 8 uur nam. Stationsplein NS. (halte bus 10): Excursie Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde naar Aalsmeer 10 uur voorm. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltteris Sa- um" speelt „Pas op dat Je geen woord zegt". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 u, nan Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur nan Pinkstergemeente (Oude Rijn 5): Spr. rev. J. Theyss te Den Haag. 2 uv Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. eveng. N. v. d Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk v. Jezus Chris- s van de heiligen der laatste dagen Spr dhr. Diender, 10.30 uur voorm. Zomerzorg: Geünieerde Loge van Theosofen. 11 uur voorm. MAANDAG. Geb. Chr. Soc. Belangen: Ledenver gadering Leldse Tuiniers- en Bloemis- er. ..Door Eendracht Verbonden". 8 Hogewoerd 175: Dienst vergadering in Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing prof. R. Ross Halloway over Satria- num en de oude Lucamlërs. 8 uur nam. Stad h u ls wach tk amer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7—8 uur nam. Lorentzschool: Istallatle schoolhoofd (N. Ober). 8 uur nam. WOENSDAG. Lakenhal: Llederenavond Leny Ste vensRidderhof en Max van Egmond. 8 uur nam. School 2de Haverstraat: Weefcursus Schouwburg: Kon. Ver. „Lltteris Sa crum" speelt „Pas op dat je geen woord zegt". 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Regionale bijeenkomst V.V.D. Spreker prof. dr. D. Simons over ..Aotuele problemen van om staatsbestel". 8 uur nam. Gem. Bedrijfstechnlsche school: Opening tentoonstelling tweede lus Hogewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Rapenburg 6Jongerenorganisatie spreksavond. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Centrum speelt „Thuiskomst". 8 uur Stadsgehoorzaal (koffiekamer): Jaar. vergadering afd. Leiden Ned. Bond van Gepensioneerden. 2.30 uur m Stadhuis (Burgerzaal): Openbare ofscheidsreceptie J. Dreeuws, commis saris van Politie. 4.305.30 uur i Lakenhal: Tentoonstelling Picasso recente grafiek. Werkd. 10 uur voot., 5 uur; zondag 15 uur nam. (to 21 mei) Legermuseum Pesthuislaan Molen „de Valk": Molenmuseum,gj, opend dinsdag t/m. zaterdag 10 ut voorm.5 uur nam. Zondags 1—5 ui nam Maandags gesloten. Rijksmuseum vuur Volkenkuai! Tentoonstelling: ..Ball. beeld droombeeld" Geopend dagelijks io- 17 uur: 's zondags 13—17 uur (tot oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunfl» Tentoonstelling van Japanse prent* van Kyösaï Dagelijks 10-17 'e Zondags 13 17 uur Rijksmuseum (Steenstra it 1) dags 13-17 uur Rijksmuseum voor de geschieden! de' natuurwetenschappen- Dag Wassenaar (Kunstzaal Heuff Tentoonstelling werk van Sierk oer. Geopend maandag t/m. zaterti 10 uur voorm5 uur nam.; bovendlt dinsdagavond 810 uur (t/m. april). Geopend voor spoedeisende gevalle Apotheek Reljst, Steenstraat 35. tek 20136. Op zaterdag 22 april ls In Lelde >or spoedeisende gevallen, 's morga in 8 tot 12 uur bovendien geopea aven Apotheek. Haven 18. tel. 20tö Apotheek R. van Breest Smalle» burg te Leiderdorp en Apotheek Vw schoten zijn de gehele week geopea De Oegstgeestse Apotheek is opi dag 23 april gesloten van 8 tot 24 Weekeindedln st der hulsartsen Bi) geen gehoor van uw DnlsarU eclallst (of dlen9 waarnemers) .en voor spoedgevallen doktert*: foon 2 2 2 2 2. Ba hal-ge- Lu vor ..Mijn zuster, mijn mlhnares" 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uuj Trianon „De kus van het gevaar", 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera „The collector", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio i,Darling", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. „Samen uitsamen thuis" a.l. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra Wassenaar Vrijdag 8 uur, terdag 7 en 9.15 uur. zondag 7 Gisteren is van de basis Vanden- berg een Amerikaanse weerkunst- maan. de Essa-V gelanceerd met be hulp van een Thor-Delta-raket. De Essa-V zal dagelijks foto's van het wolkendek om de aarde uitzenden en aanwijzingen over thermische veran deringen geven. Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart Nasa verwacht, dat de kunstmaan gegevens zal verstrekken die van zeer veel waarde zyn nu het seizoen van de orkanen aanbreekt De Nasa heeft tot dusver vier Essa's en tien „Tiros- satellieten gelanceerd, die alle voor het verschaffen van meteorologische gegevens bestemd waren. De Essa-V ls in een cirkelvormige baan over de polen gekomen op een hoogte van byna 1230 km. HAAGS A G E N D VRIJDAG. Kon. Schouwburg: Lied in de Sc! mering. 20.15 uur. Diligentia, 20.15 uur. Nieuwe Kon die: Het treurig lied van het tri Kurhans povljoen, 20.30 uur: He B'lok en Albert Mol m.m.v. Ruud (piano). Kurzaal, 20.00 uur, Jeugconcert Orkest. Theater ln de Steeg, 21.00 uur,: ra 1 Isme - cabaret „Salvo". ZATERDAG Kon. Schouwburg: Haagse Coma Je kunt het nooit weten, 20.15 u: Diligentia. 13.00 uur: Toneelgn Arena: ,,De kleine en de grote kont Frank Kooman, 14.30 uur, popp theater voor de jeugd. Guldo van Deth, 14.20 uur, popp theater voor de Jeugd. Houtrusthal, 20.15 uur, Res. Orè m.m.v. Daniël Wayenberg. ZONDAG Kon. Schouwburg: 14.00 en 20.1! Hoagee Comedle: „De vrouwen Troje". Frank Kooman en Guldo van I zie zaterdag. Diligentia: 20.00 uur, Haags Je koor „De Kleine Stem". MAANDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur: r.eelgroep Centrum „De Thuiskom Diligentia: 20.15 uur Nino Gt (pano). DINSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur Balkon". Diligentia 20.15 uur: Miriam Sd vleff (viool), Christian Ivaldl (plas WOENSDAG. Kon. Schouwburg. 20.15 uw: H Dans Theater; Frank Koomam Guido van Deth, belden 14.30 poppentheater voor de jeugd. Dili? tia: 20.15 uur Albert Vogel: gelvlucht". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Rilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Ma Hor ca Lissabon hagelbui 11 regen bul 10 zw. bew. 11 zw. bew. 10 regen bul 12 licht bew. 12 regen bul 13 regenbul 12 2 Zw reK. il 1 regen 18 5 regen 21 6 zw. bew. 24 10 onbew. 18 9 geh. bew. 13 6 zw. bew. 18 7 geh. bew. 19 10 zw. bew. 20 8 zw. bew. 21 13 geh. bew. 17 8 licht bew. 18 7 zw. bew. 20 5 onbew. 15 3 onbew. 14 8 zw. bew. 18 8 zw. bew. 17 10 half bew. 21 5 1 licht bew. 23 8 1 half bew. 20 12

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2