Geen links-rechts aar oud-nieuw... n', V erkiezings campagne in deelstaten afgelast Politiek gesprek bij begrafenis Adenauer NA ADENAUER'S DOOD SCHUDEL's CITROEN mAO 21 .APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD leuwing van het politieke be- ffordt nu bedreigd door het ge- dat mr. H. van Mierlo naast schoenen gaat lopen. Dat zou ;n gebeuren. Het Is nooit eer- jvoorgekomen, dat een nieuw- zich zo fors weerde. En in politieke arena zo lang op de bleef. parlementariërs als Biesheu- loxopeus en Schmelzer had- de handen vol aan de demo- he fractieleider. Twee dagen hebben zij gezocht naar mo- leden om hun jonge concur- ln de tang te nemen. Tegen igstyd van de debatten lukte In een ingewikkeld ordedebat Van Mierlo uit. HU slaagde let in een bres te schieten in bestel". De democraten moe- j.lat maar als een voordeel zien iet vermindert het gevaar van ichoenen en zo. »rd gistermiddag duidelijk, dat erote strijd zich zou concentre- de Democratische motie over ontwikkelingshulp. Dat is een onderwerp in de Nederlandse Iedereen wil meer ontwik- KH ïgshulp. Maar wil iedereen ook 1 len? ■J iti-revolutionairen hebben er wjj ieen zwaar verkiezingspunt van aakt. Daardoor kwam in het ringsprogram de afspraak dat mlp aan de arme landen abso- en relatief dat wil zeggen in verhouding tot de andere heidsuitgaven omhoog moet. KVP wordt bij voortduring her- rd aan de laatste pauselijke iraken over de ontwikkelings- Die uitspraken liegen er niet »n het is maar de vraag of het g^^ringsvoornemen wel netzo veel it als de paus voor ogen stond, standpunt van de liberalen zich raden. Dat van de socia- ook. tlict motie gebaseerd op de laringen van de president van Wereldbank had Van Mierlo aardige kans om de ARP en de in een conflict van plichten rengen. Wat weegt zwaarder: kabinet steunen of de arme •n? Mr. Biesheuvel maakte zyn tie snel duidelijk: mijn han- zijn gebonden, zei hij. >\jt had hij bij de formatie het aanzienlijk" voor de woor- „verhoging van de ontwikke- shulp' 'laten vallen. Maar het gebeurd en hij wilde er niet op ;ekomen. Tenslotte had dr. a zelf het compromis voor igeringsprogramma gemaakt, bij de linkervleugel van de was de situatie iets anders. De klonk aantrekkelijk. Het pro- was echter, dat er ergens in stapel onbehandelde stukken het vorige kabinet nog een lag van de vorige minister Ontwikkelingshulp, mr. Bot. In =^nota wordt de ontwikkelings- RlJ- i een beetje anders benaderd mr. Van Mierlo in zijn motie Kon het een niet met het r worden gecombineerd? Zou nieuwe kabinet de oude nota zijn rekening hemen? Premier Jong liet doorschemeren van En zou de nota dan zo tijdig indeld kunnen worden, dat de ilgen ervan (bijvoorbeeld aan- IJ ding van de motie-Van Mierlo links plus een flink aantal ters) nog in de nieuwe begro- I zouden kunnen worden ver ras de moeilijke vraag waar wel succesvolle maar toch nog ids onervaren parlementaxiër) Mierlo gisteren zo snel moge- antwoord op moest krijgen. ee kleuters bij ersteken gedood 39 driejarig jongetje Ad Roosen list is vanmorgen in een zieken- in Utrecht overleden aan de ndingen, die het gisteren op- toen het bij het oversteken van an van Beek en Royen door ersonenauto werd aangereden, teejarige Jerfaas de Jong, met tóje Roosen de weg overstak, bij de aanrijding op slag ge- 4 ii rE Jeugd plantte bomen de gemeente-architect voor en bomen kan zorgen, zul- de jeugd vragen om mee te bij het planten" zo spak men gemeentehuis in Te Aar. 5 architect, de heer Blok zorg- arvoor. Korteraarseweg was het eerst beurt en daar werden, onder *ziend oog van de college van W, heesters geplant, is de Paradijsweg moesten ook komen. Personeel van de ge- «werken had de plaats reeds vezen. Ook daar kwam de om te helpen aan de versie- hn de gemeente. 3e heer B. Jonker uit Ter Aar erdag zijn 60-jarig jubileum lerwijzer viert, is uitgenodigd tl gesprek met Mies Bouwman Uitzending van „Mies en scène" kden (vrijdag)avond om 21.20 Nederland II. Was het antwoord „ja" dan kon Zo zette dis. Schmelzer de bijna de- hU zijn motie aanhouden en later in stemming brengen bij de be handeling van de nota-Bot. Een mooi zwaard van Damocles, een goed wapen voor een begin van uit voering van een voornaam demo cratisch programmapunt: vergrui zing van het oude bestel. Niet dwingen Een parlementariër kan in de Twee de Kamer een heleboel doen maar hij kan zijn opponenten niet dwingen tot een uitspraak als zy die niet willen geven. Dat wist mr. Van Mierlo gisteravond nog niet. Toen de stemming over de motie in zicht kwam had hij nog altijd geen uitsluitsel. En toen beging hij zijn vergissing. Hij vroeg het woord over de orde. Dat mag in de Ka mer altijd, maar dan moet de spre ker zich ook wel bezighouden met de orde (van de vergadering). Hij moet bijvoorbeeld niet vragen of de nota-Bot nog voor het zomer reces behandeld wordt. Hij moet deze vraag bijvoorbeeld ook niet stellen aan het kabinet want de opstelling van de kameragenda is een zaak van de Kamer zelf. En als hij de vraag aan de Kamer stelt, krijgt hij er geen antwoord op. De Kamer laat zich niet van de ene op de andere minuut tot een uitspraak dwingen. Zeker niet door een gevaarlyke nieuwkomer als Van Mierlo. Maar Van Mierlo deed dat allemaal wel. Kamervoorzitter Van Thiel zei, dat de behanoeling van de nota een zaak van de Kamer was. Zo iets kon niet aan de regering wor den gevraagd. De socialistische fractievoorzitter Den Uyl zag het gevaar aankomen en probeerde het prille bondgenootschap met de De mocraten inhoud te geven: „U mag best vragen of de regering prys stelt op behandeling". Drs. Schmelzer zag het gevaar ook: „De gang van zaken is gebaat bij een rustig beraad". Den Uyl: „U vraagt toch geen schorsing, hé?" Schmelzer: „U hebt toch geen haast hier weg te komen, hé?" Den Uyl: „Het is nog geen vier uur in de nacht". Verward Het werd een verwarde volksoploop rond het spreekgestoelte, waar mr. Van Mierlo het tumult wat verwe zen aankeek. Toen vroeg drs. Schmelzer het woord. Niet als fractievoorzitter van de KVP, maar als voorzitter van de "ommissie voor Buitenlandse Zak die kan beslissen over het tydst.p van be handeling van de nota-Bot. Drs. Schmelzer: „Ik heb de minister president horen zeggen, dat het be leid zal worden ontwikkeld en uit gebouwd op basis van de nota. We moeten hier vanavond daar niet rauwelings over beslisssen. De be handeling van de motie Van Mierlo staat helemaal los van de nota- Bot". serterende KVP-ers weer in het ge lid en daar ging het hoopvolle plannetje van de Democraten '66. Wat er nog van over was werd in de grond gestampt door mr. Bies heuvel: „De heer Van Mierlo heeft er nu lang genoeg over nagedacht. Wat doet htj: intrekken of hand haven?" Het werd handhaven. „Tegen het be lang van de zaak in", zoals mr. Van Mierlo zich wat narrig liet ontvallen. Het deed er weinig meer toe. De socialisten en de pacifis ten stemden met de Democraten mee. Maar alle anderen stemden tegen: 92 van de 137 aanwezige kamerleden. Het is een lang verhaal geworden maar het was het belangrijkste moment uit de driedaagse kamer debatten. De hele parlementaire woordenstrijd was er langzaam naar toe gegroeid. Van Mierlo had steeds meer zelfvertrouwen gekre gen. De socialisten gingen steeds dichter naast de Democraten. De liberalen keerden zich steeds feller tegen de staatkundige voorstellen van de Democraten. Mr. Biesheu vel zag de traditionele bemidde lingsrol van de anti-revolutionai ren dichterbij komen. De katholieken werden steeds stiller. Hoeveel KVP-ers zou Van Mierlo bij de volgende verkiezingen weg lokken? Het grote politieke meningsverschil voor de komende jaren kwam in zicht. Niet meer links tegen rechts of progressief tegen conservatief maar nieuw tegen oud. Een strijd, die de oude verhoudin gen gaat doorkruisen. Gisteravond kon het begin van dit gevecht nog worden uitgesteld. Maar hoe vaak zal dat nog lukken? Stabiliteit van schip bijzonder belangrijk VermoedelUk door onvoldoende op leiding bliiken de schippers veelal geen rekening: te houden met de ge varen. die dreigen indien men de stabiliteit vxan het schip veronacht- Zolang de voorschriften niet be letten dat ongediplomeerde of on voldoende ervaren schippers met boomkorvissersvaartuigen blijven va ren. die in verband met hun afme tingen voor dit werk een geringe stabiliteit hebben maar een groot motorvermogen, kunnen dit soort rampen worden verwacht. Dit is het oordeel van de Raad voor de Scheep vaart in zyn uitspraak inzake het kapseizen en daarna zinken van het vissersvaartuig „Neetltjet Cornelis" hd 6, op 7 oktober 1966 op de Noord zee bij Callantsoog. Het ongeluk ge beurde tijdens pogingen om een in het visnet geraakte vliegtuigmotor aan boord te hieuwen en in mid scheeps te plaatsen. Het beman ningslid J.Sluiter, een broer van de schipper, kon zich, toen het schip was omgeslagen, niet meer uit de stuurhut bevrijden en kwam om het leven ondanks de reddingspogingen van de korporaal machinist, die nog enige malen heeft gedoken. De raad is van oordeel dat de schipper heeft gehandeld zonder vol doende kennis van zaken en zonder inzicht, dat hij schip en bemanning in gevaar bracht. Lettende op alle omstandigheden besloot de raad om geen maatregelen tegen de schipper te nemen. ADVERTENTIE Grand Hotel Kurhaus HUIS TER DUIN Restaurant DE BRUG Riant uitzicht op zee Gerenommeerde keuken met internationale specialiteiten Uitgelezen wijnen Zeelucht - sport - rust Eigen strand en zonnebad Sauna, warme en koude zeewaterbaden. (Van onze correspondent in Bonn) In de deelstatenSIeeswyk -Holstcin en Rünland-Pfalz vinden zondag verkiezingen voor de parlementen plaats. De belangstelling voor deze gebeurtenis was aanvankelijk groot, omdat het de eerste verkiezingen zijn sinds de grote coalitie vatn Christen-democraten en Sociaal-de mocraten en Sociaal-democrateni n mocraten in Bonn regeert. De dood van oud-kanselier Adenauer heeft de situatie echter drastisch veranderd. De partijen hebben afgesproken hun verkiezings campagnes te staken en daarom is het sinds woensdag weer stil op de pleinen en in de zalen langs de Noordzee en de Moezel. Als zondag de kiezers ter stembus gaan, zal het interessant zijn om te ervaren in hoeverret het overlydetn van de oud kanselier de sympathie voor de CDU eventueetl zal hebben doen stijgen, al was het alleen maat omdat deze partij nauw verbonden als ze met Adenauer is deze dagen meer in het nieuws is dan de partijen van de concurrerende parlementskar.di- daten. Zetelbezetting Sleeswyk-Holstein en Rynland Pfalz zyn met het Saarland de „ar menhuizen" van de Bondsrepubliek. Niet meer dan de helft van hetgeen deze regeringen uitgeven, komt uit de zak van de belastingbetaler, de rest moet door de Bondsrepubliek worden bygespykerd. Sleeswyk-Hol- stein telt 2,3 miljoen inwoners. De CDU bezet 34 zetels van het parle ment in Kiel. de SPD 29 en de FDP 5 zetels. Rynland-Pfalz heeft 3,5 miljoen in woners. Het parlement in Mainz telt 46 CDU-afgevaardigden, 43 SPD- en 11 FDP-afgevaardigden. In de afge lopen zittingsperiode regeerde in Kiel de CDU met de FDP, in Mainz even eens de CDU met de FDP. De po sitie van de liberalen wordt echter steeds zwakker, niet in het minst ADVERTENTIE DUBBEL GESTOOKTE NV. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Johnson komt met groot gevolg naar Bonn (Van onze correspondent in Bonn). Van de ruim duizend officiële gasten die de overleden oud- Bondskanselier Adenauer dinsdag de laatste eer komen be wijzen, wordt de komst van de Amerikaanse president Johnson met de meeste interesse tegemoet ?ezien. Hij zal dan tezamen zijn met de Franse president De uaulle en de Britse premier Wilson, en zal bovendien voor het eerst de nieuwe Westduitse kanselier Kiesinger ontmoeten. kon aan de houding van de West duitsers weinig veranderen. De mogeiykheden voor een geïm proviseerde topconferentie zijn dan ook niet geheel uit te sluiten. Voor al in de relatie tussen de Duitse en de Amerikaanse regering valt het een en ander te verbeteren en het zou de ironie van het lot zijn, wan neer dit zou kunnen gebeuren ter gelegenheid van de begrafenis van de man. die over de rol van de Ame rikanen de meest pessimistische ideeën had. Evenmin stak Adenauer onder stoelen of banken dat hy wei nig heil zag in het verdrag tegen de verspreiding voor kernwapens. Het is ook de regering-Kiesinger die de Amerikanen in de onderhandelingen met de Sowjet-Unie over idt ver drag op het ogenblik nog de meeste moeilykheden bereidt. De recente reis van vice-president Humphrey Speculaties In Bonn hoort men nu al specu laties over wat president Johnson in hoogst eigen persoon van kanselier Kiesinger zal kunnen bereiken. Ge meld wordt dat de Amerikaanse pre sident met een twee vliegtuigen vul lend gevolg naar Bonn zal komen. Hieronder bevinden zich. volgens de geruchten van gisteren, niet minder dan honderd' journalisten. De orga nisatoren van de begrafenisplechtig heden weten zich nu al geen raad waar alle gasten onder te brengen. De regeringsleiders, waaronder zich de Italiaanse minister-president. Aldo Moro bevindt en zyn collega's uit de Skandinavische landen en uit de Be nelux, zullen waarschynlyk in hun respect ie velyke ambassades worden ondergebracht. De Nederlandse delegatie bestaat uit de minister-president, de heer De Jong en de minister van Buitenland se Zaken, mr. Luns. Herdenkingszegel Een eerbetoon, dat Adenauer op zyn negentigste verjaardag werd onthouden valt hem na zyn dood alsnog ten deel: het ministerie voor de Posteryen heeft nu goedge vonden dat er een Adenauer-herden kingszegel zal worden uitgegeven. Gisteren brachten kanselier Kie singer en Bondsdagpresident Ger- stenmaier een condoléancebezoek in het huis van Adenauer in Rhöndorf. Ze onderhielden zich ruim een uur met de nabestaanden. Aan het doodsbed van de overledene houden Adenauers kinderen en kleinkinde ren om de beurt de dodenwacht. Op het Bundeskanzleramt werd een condoleanceboek ter tekening neergelegd. Als een der eersten zette de Sowjetrussische ambassadeur Za- J radkin zyn handtekening. sinds de tumultueuze partydagen in Hannover enige weken geleden. In de neo-nazistische NPD heerst ook grote onrust, om niet te zeggen anarchie. Von Thadden rekent in Sleeswyk-Holstein op 12 procent van de stemmen en in Rijnland-Pfalzop 8 tot 10 procent. Wanneer de NPD er inderdaad in slaaft in beide parlementen zeven zetels te veroveren, zullen de grote partyen met de FDP geen coalitie meer aangaan én zal in beide deel staten, naar het voorbeeld in Bonn. eetn „grote coalitie" tussen CDU en SPD moeten worden gevormd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 april. Veemarkt. 15 •lacht«tleren 4.104.50 p. kg. schoon gewicht; 90 melkkoeien 9251500 per stuk. rustig: 185 vette koelen 3.704.80 per kg. sch. gew.. vrij redelijk; 350 \are koelen 5501475 per stuk, kal mer; 30 pinken 400700 per stuk, stil 17 graskalveren 275450 per stuk, 55 vette kalveren 2.503.00 p. k.g. lev. gewicht, williger; 55 nuchtere kalve ren 1.001.45 p. kg. lev. gew., lui; 100 vette 90125 per stuk, matig; 250 fokschapen 165190 per stuk. rustig; 55 vette lammeren 200—290 per stuk. matig: 222 drachtige zeugen 100—140 per stuk; 7 gelten. Totaal 1431. Al 5.30-8,10; A2 2,40-5,90; BA 8,10- 9 60- B2 2,70; Cl 2,40-3.20; C2 1,00- 2.60; prei: Al 47-59; BI 32-45: ra barber 50; sla (per st) 16-18. Aanvoer waspeen 269.000 kg. RRnsburg, 20 april Bloemenvei ling Flora: Anthurium 165-230. Eucha- rls. 125-135. Gerbera. 21-42. Am. An jer Witte Sim 20-29. Rode Sim 21-31 Rose Sim 22-30. Carry Sim 21-32. Crowly Sim. 24-32. Dusty. 20-33. Ar thur. 21-33 Irissen. 12-20. per stuk. Amaryllis 15-25 Cybidlum 85-115 per kelk. Duizendschoon 150-165. Freesia's. Golden Yellow. 65-100. White Swan. 7o-125 Snow Queen. 80-130. Pimper nel. 65-100. Stockholm. 60-95 Tulpen. Rijnland 125-150. Lustige Witwe.50- 108, v. d. Eerde 65-115, Preludium 50- 100. Eddy 75-125. Apeldoorn. 100-125. Prunes 170-185. Oxford. 75-90. Pink Attraction. 165-185. White Verglnian. 100-150. Basra 160-185. Elmus 125- 150 Aurtola. 125-150. Red Glant. 160- 180 Paris. 100-135. Bonanza. 130-140. Copland 100-125. Golden Harvest. 100- 130. Queen Elisabeth. 130-145. alles per bos. Anemonen. 300-650. Narcissen. Cheerfulnes. 300-350. Actea 220-280 per 100. Roelofarendsveen 20 april Bloe menveiling: Am. Anjers Sim Rose 22- 42. Sim Rood 21-30, Sim Wit 31. Prin ces Ann 28. Sim Arthur 25. Keefer 28-37, Esperence 25-29, Gerbera 17-28, Rozen Garnette en Carol 15-20, Zorina 19-22, Seventeen 15-16, Super Star 35- 40. Baccara 34-47. Tradition 13-14 p. st. TToschrysaniten Bonnie Jean 2.50, Indianapolis 2,60-2.75, Tokio 2,30-2,5. Luyona 2,05-2.60, Duizendschoon 1,20- 1.40, Dhoronlcum 52-56. Lathyrus 85- 95. Anemonen 40-82, Freesia Apollo 95-1.55. Golden Yellow 1.10-1.15. Blau we Wimpel 90-1,10. White Swan 80-95. Irissen Wedgewood 1.15-1.35. Domlna- tor 1.401.60. Ideal 1 60. Narcissen 20- 45. Tulpen (eenblad) 28-65. idem Queen Elisabeth 1.00-1.10. Edith Eddy 70-86, Apeldoorn 90M/1.06, Golden Harvest 1,00-1,30, China Pink 90-1.00 Oriënt Express 1,00-1,17, Gordel Hull 1.03-1.17, Gudo Shnik 80-95. Rose Copland 1.00-1.11, Paris 90—1.12. Kor- niforus 1,25-1,28. Piccadilly 1.00-1,07. Bartlgon 1,05-1.28, Rijnland 1,06-1.14 De padvlndersgroepen in Alphen aan den Rijn vieren morgen de St.- Jorisdag. Deze dag zal om 7 uur 's ochtends beginnen met een byeen- komst op het Raadhuisplein. Kapitein Egbert Plug, die op 18 maart bij een poging om de Alkyone binnen te brengen met zijn sleepboot Vikingbank op de zuiderpier in Hoek van Holland terecht kwam, is er gisteren met andere slepers in geslaagd de Alkyone vlot te krijgen. Op de foto li?iks kapitein Proios van de Alkyone en rechts kapitein Plug. Het Griekse schip heeft 26 da gen terzijde van de zuiderpier vastgezeten. De Alkyone is naar de werf van Verolme op Rozen burg gcbiacht. Het is nog niet ge lukt de Vikingbank te bergen. De sleepboot ligt nog altijd tegen de zuiderpier. Men neemt aan dat het onmogelijk zal zijn de Viking bank te repareren. Bpnrsoverzioht Licht verdeeld De koersen van de Internationale waarden hebben vandaag bU de ope ning weinig verschillen te zien gege ven, vergeleken met het voorgaande slotniveau. De stemming kon licht verdeeld worden genoemd. Alleen Philips was 20 cent hoger op f 91,10. De overige hoofdfondsen openden nauwelyks pryshoudend met Unilever op f 92,60 en Kon. Olie op f 130.50. Aku was 40 cent lager met een eerste verhandeling op f 52,30. Hoogovens werd 2 punten ho ger geadviseerd op 365. De omzetten in al deze fondsen waren minimaal. Het buitenland liet verstek gaan. ter wijl de orders van het publiek ge makkelijk op de vingers van één hand waren te tellen. De Nederlandse fondsen sloten gis teren in Wall Street fractioneel la ger, terwyl de Newyorkse beurs voor de eigen markt wederom koersverho- gingen te zien gaf. Dit alles liet Beursplein 5 vandaag gelaten langs zich heen gaan. Later herstelde Aku zich tot f 52.50 terwyl Philips iets verder uitliep tot f 91,30. De stemming in de scheepvaart - hoek was gemakkeiyker. In de cul tures was de stemming licht verdeeld met HVA iets lager, Amsterdam Rub ber een kleinigheid hoger. In de staatsfondsenmarkt viel weinig te beleven. Hier was de stemming prys houdend tot eerder iets gemakkeiy ker. In aandelen Centrale Suiker ging nog wel wat om; dit door aanhou dende lokale speculatieve vraag. De stemming was vast op circa 380. Aandelen Brocades en van de Ned. Gist lagen gevraagd. Brocades op cir ca 737 (695), Ned. Gist op circa 625 (572). Deze vaste stemming werd ver oorzaakt door de aangekondigde fu sie van deze maatschappyen door middel van omwisseling van de aan delen van deze concerns in aandelen van een nieuwe moedermaatschap pij. Hoogovens verbeterde 6% punt tot 369%. Philips daalde later tot f 90.80, Aku tot f 52,10 en Unilever tot 92,50. Claims Landré en Glinderman wer den genoteerd op f 1,25 per aandeel van f 100. Ned. Melk Unie was 19 punten la ger op het passeren van het dvi- dend. Ph. Buttinger stelt een onver anderd van 16%. BEURS VAN AMSTERDAM VRIJDAG 21 APRIL 1967 ACTIEVh OBLIGATIES Staatsleningen Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '66-1 7 105J2 1057/sb Ned '66-2/7 10512 105% Ned '66 6% 10112 101Kb Necl. '65-1 5% 98% 98% Ned. '65-11 5% 98,5« 98A Ned 64-1 5% 94% 94% Ned 93% 93 b Ned '58 4% 91 91% Ned. '59 4% 89% 89% Ned '60-1 4% 90% 90% Ned '60-11 4% 89% 89% Ned '59 4% 89% 89J, Ned '60 4% 86% 86% Ned. '61 4% 86% 96J« Ned '63-1 4% 87% 87^ Ned 84% 85% Ned St '47 3% 74% 74% Ned. '53-1 -11 3% 86% 86% Ned. *48 3% 74% 74% Ned '5U-I-I1 3ft 75% 75% Ned 1954-1-II 3% 79% 79% Ned '55-1 3% 79 79 Ned '55-11 3% 82% 83 Ned. '37 3 85% Ned Grb '46 3 83% 83% Ned doll.1 '47 3 91% 92 Ned. lnv oert. 3 98 98,'« Indië *37-A 3 92 91% Bank- en kredietwezen BvNGw.b.l. '57 6 99% ld. 30-Jr. '58-59 4% 88% t. 25-J '60 3/5c 4% 89% ACTIEVE AANDELEN Amsterd. Rubber 66% HVA-Myen 130% 131 AKU 52.70 52.10 Deli My cert. 62.50X 62 Hoogovens cert. 363 367 Philips 90.70 90.60 Unilever cert. 92.60 92.30 Dordtse Petr 621 620% Kon. Petr f20 130.60 130.50 Holl. Am Lyn 96 95% Java China Pak. 191Q 190b KLM 391 Kon. Ned. Stmb. 88% 88% Stmv. My. Ned. 107% 109 Nievelt Goudr. c. 105% 106 v. Ommeren cert. 166 167 Rott. Lloyd 156 156* Ned. Schpv. Unie 151% 150 NI ET-ACTIEVE AANDELEN Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 89% A'dam *48 3% 88% 89 R'dam *52-1 4% 88% B. N. Om. '65-16 idem '65-11 6 idem '65-1 5% idem '65-11 5% idem '6f 5% idem '58 5 idem '64 5% idem '58 5 idem '64-1 5 ld. N WB '52 4% ld. Rentepbr '52 id id f 500 '57 961* 96! k 97% 97% 95% 94% 158% VERKLARINGEN DER TEKENS Gedaan en laten 5 GedaaD en bieden BledeD b Ex dividend Ex claim e Laten x Industriële obligaties PhiL dlr-lng '41 4 83 Premieleningen Alkmaar 1956 2% 71 72% A'dam 1933 3 117 116x A'aam 1951 2% 80 79% A'dam 1956-1 2% 76% 76% A'dam 1956-11 2% 90 91% A dam '56-in 2* 89% 90% A'dam 1959 2% 79 78 Breda 1954 2% 72% 74% Dordr 1956 2% 70% 72% Eindhov 1954 2 71% 73% Enschede '54 2% 74% 75% 's-Grav '52-1 2% 85% 's-Grav *52-11 2% 87% 88% R'dam 1952-1 2% 86% 84% R'dam *52-11 2% 84% 84% R'dam 1957 2% 84,85 Utrecht 1952 2% 101% 102 Z.-Holl 1957 2% 84% 84% Z.-Holl 1959 2%. 86 87{j NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank-en Kredietinstellingen Alg Bank Ned. 255 253% Amro f20.— 50.30 49 60 Holl B Unie c. 188 187% Holl, S. Levensv. 478x Nat. Nederlanden 573 582 Ned. Mldd. Bank 90.50 91 R.V.S. eert480 Industriële ondernemingen Kempkes' Meubel 79 75 Albert Heyn 903 904% Berkel's Patent 166 170 Blaauwboed 443 445 Bührm.-Tetter. 501 502 Byenkorf Beheer 503 504 Calvé Delft eert. 705 Fokker 363 362% v. Gelder Papier 106% 107% K. N Grofsmed. 90 91 De Gruyter pr 6 135% 136 Heineken's Bier 484 482 Holl Constructie 81 x 80x Ing Bur Bouwn. 149 151 Internatio 285 287 v. Kemp. en Beg. 105% 109% Kon. Zout Ketjen 556 546 Leidse Wolsp. 308b Muller en Co. NB 316% 316% Ned. Kabelfabr. 251% 251 Philips pref37.70 37.50 Ryn-Schelde 210 210 E.M.S. 54.30 54 SMS *66 28.30 28.10 Ver. Mach. fabr. 171 166 Ver. Touwf, c.v.a. 200 197% Vihamy 131 130 Walvisvaart 320 320 Weralnks Beton 151 151 Wilt. Fey. Br.w. 181% 181% V. Wyk/Heringa 68% 65'-b Zaalberg 65% 65% MUnbouw en petroleum Blliton 2e rubr. 52» 630* Kon. Petr. (f20) 131 130.50 Beleggingsmaatschappijen Interunie f50.— 168.20 168.20 Nefo f50— 77 77 Robeco 205.90 206.20 Unitas f50.— 409.50 409.50 V Bez v '54 f50 97 97 Europa I 10 pb 408 408 Can. en Amerikaanse fondsen Canad Pac R 68 Va 68 Intern NlckeJ 96% 97% Amer-TeJ en Tei 61% 60% Anaconda 84 Bethleh Steel 37 37^ Cities Service 48% 48y>s Gen Motors 8080 IBM 467b 474 Kennecott 37% 38 Republic Steel 48% 48% Shell Otl 65% 65% Union Pacific 39(4 39% Dn. St. Steel 46% 46%

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11