Dijk om recreatiemeer „De Bijlen" ingestort LEKKER BROOD KGB-GENERAAL VERBLEEF ENIGE WEKEN INV.S. Lager dividend bij De Gruyter Rust terug in Ghana Kernwapens „een belediging van God" DIJSSELBLOEM MET EEN ENKEL WOORD Geboorteregeling en R.K. Kerk Regeling van conceptie 3 Ontmoeting Paus- De Gaulle? haags A G E N D Alphens gezin geëvacueerd LEroSCH DAGBLAD DINSDAG 18 APRIL 1987 De dyk om het recreatiemeer in De Bjjlen in Alphen aan den Rijn li gistermiddag over een lengte ▼an ongeveer 15 meter ingestort. Per soneelsleden van de fa Dikkerboom en Sybrandy zagen omstreeks 5 uur, dat een gedeelte van dijk nabij de boerderij van de familie Blakenburg begon af te kalven. Grote brokstuk ken dijk zakten plotseling in het Genetraal Mozsjetskow, tweede man van de Sowjetrussische inlich tingendienst (KGB), bevindt zich sinds 27 maart onder een schuilnaam in de Verenigde Staten, aldus de New York Daily News. Al zijn bewegingen worden geschaduwd door federale agenten, nadat een Russische over loper de Verenigde Staten op Mosz- jetsjkow opmerkzaam had gemaakt. De Rus kwam op een diplomatiek paspoort ten name van Wasili Koer- netsow New York binnen in gezel schap van een andere KGB-generaal Wlnogradow. Zij gingen naar een flatgebouw in Manhattan, zich niet bewust van het feit, dat federale agenten van hun aankomst op de hoogte waren. Na een verblijf van twee dagen in New York ging Mozs- jetsjkow naar Washington om op 11 april, nog steeds geschaduwd door federale agenten in New York terug te keren, aldus de New York Daily News. De raad van bestuur van P. de Gruyter en Zoon N.V. deelt mede, dat het netto winstsaldo over 1965 f. 4.455.000 bedroeg tegenover een bedrag van f 4.739.000 het jaar daar voor. Op de 14 april gehouden com missarisvergadering is besloten aan aandeelhouders voor te stellen het dividend op gewone aandelen over 1966 vast te stellen op 8 rö (vorig jaar 10 Op de preferente winst- delende aandelen zal dan evenals vorig jaar 8 worden uitgekeerd en op de preferente aandelen 6 Te vens wordt voorgesteld aan het re servefonds wederom een bedrag van f2.500.000 toe te voegen. Na de mislukte staatsgreep in Gha na is de rust in deze jonge Afrikaan se staat teruggekeerd. President An- krah heeft de macht weer volledig in handen. De revolte van enige jeugdige le gerofficieren heeft toch nog twee do den geëist. Het waren luit.-generaal Kotoka, bevelhebber van de Ghanese strijdkrachten en leider van de staatsgreep tegen Nkroemah in 1966 en een niet met name genoemde ma joor van het leger. Er wordt in som mige berichten over meer slachtof fers gesproken, doch dit is niet be vestigd. Het driemanschap, dat verantwoor delijk zou zfjn voor de aanslag op de regering, welke door een 120- tal militairen werd uitgevoerd, bevindt zich in arrest. Het ontkent echter al le schuld. Niet onmogelijk wordt ge acht. dat hun namen zfjn gebruikt zonder dat zy hiervoor toestemming hadden gegeven. Diplomaten van Westelijke landen hebben verklaard niet te geloven, dat Nkroemah de hand in deze aan slag heeft gehad, zoals door anderen niet zonder reden verondersteld was. water. Voor de boerdery en de bewo ners ontstond een zeer gevaariyke situatie, omdat mocht worden aan genomen, dat binnen korte tyd de dijk op die plaats het zou begeven. Hierdoor zou de woning en opstallen met het achterliggende land in ot onder water komen te staan. In alleryi werd met vereende kraehten de bedreigde boerdery ont ruimd. Het huisraad werd gebracht by de familie Stappetr, eveneens wonende aan de Verlengde Aarkade. Reeds drie jaar geleden is de familie Blakenburg aangezegd de boerdery te verlaten. Door het ontbreken van een andere woning was dit nog niet gebeurd. Nootldijk Pertoneel van de firma Dikker boom en Sybrandy, bezig met het verrichten van dieptepeilingen, begon direct, geholpen door perso neelsleden van de fa C. A. Langen- berg, met de aanleg van een nood- dyk ter lengte van 80 meter. Inmid dels werd ook het vee geëvacueerd. Vanochtend omstreeks 6 uur was de 80 meter lange nooddyk gereed en de inderhaast opgeworpen dyk (van zand) met klei bekleed. Het zand werd aangevoerd van de zandstort- plaats bij de Kalhovenseweg. De oorzaak van de instorting moet worden gezocht in het tot een diepte van 30 meter wegzuigen van zand uit het meer. Waarschynhjk ver toonde de dyk steeds breder worden de scheuren, zodat een verdere in- Een beeld van het ingestorte deel van de dijk. Links de boer derij van de familie Blakenburg. (Foto Leidsch Dagblad) storting mogeiyk kan worden ver wacht. By een eventuele door braak zal ook het troephuis van de padvindersgroep „De Bonte Kraaien" in het water komen te staan. De schade loopt in de duizenden gul dens. De Engelse Raad van Kerken is gisteravond zijn 50ste zitting begonnen. De raad zal gevraagd worden een strakker standpunt in te nemen ten aanzien van de kernbewapening en de oorlog in Vietnam. Engelse Raad van Kerken bijeen Morgen zal de raad die bestaat uit afgevaardigden van 27 kerken met waarnemers van de zyde van de R.-K. Kerk worden gevraagd een eerder aanvaarde resolutie op nieuw aan te nemen dat kernwapens ,.een belediging van God en een ont- Ds. Tabaksblatt met emeritaat Per l mei gaat ds. S.P. Tabaks blatt, predikant voor buitengewone werkzaamheden (Kerk en Israël), wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftyd met emeritaat. Hy werd geboren in 1902 in het Pools-Russische Kozk, in 1926 was hy gemeenteraadslid in Radom als aan hanger van een linkse Zionistische groepering. Nadat hy in 1927 voor het christendom gekozen had kwam hy via een kort verbiyf in Parys naar Rotterdam, waar hy be trokken werd in het werk van ds. Rottenberg. Hy genoot zyn opleiding op de theologische school van de Vrye Evangelische gemeenten. In de oorlog werd hy door de synode der Ned. Herv. Kerk belast met de gees- teiyke verzorging van de joodse christenen in Westerbork. Na zijn te rugkeer uit Theresiënstadt werd hy ingeschakeld in het werk van de Raad voor de verhouding van Kerk en Israël en in 1953 werd hy beves tigd als predikant voor buitengewone werkzaamheden. Djs. Tabaksblatt hoopt voor te gaan in een af scheids- dienst op aa. zondag, om vier uur in de Maranathakerk te Den Haag. kenning van zyn plan voor de mens" zyn. De raad zal nu ook gevraagd worden zich te scharen achter een verzoek aan de Britse regering haar Polaris-onderzeeërs en andere kern wapens af te schaffen. De interna tionale commissie van de Raad van kerken zegt, dat, in afwachting van uiteindelijke internationale controle alleen Rusland, de Verenigde Staten en China kernwapens zouden mogen bezitten. Het rapport noemt Frank rijk niet. Biykbaar verwacht men dat Frankrijk het Britse voorbeeld zal willen volgen. De raad krygt ook te beslissen over een resolutie ten aanzien van de oor log in Vietnam. Hierin wordt gesteld, dat het recht en de rechtvaardigheid niet kunnen worden bevorderd door voortzetting van een oorlog die geen van beide partyen een redelijk uit zicht op een overwinning biedt. De aartsbisschop van Canterbury, mgr. Michael Ramsey, zal ook een be zoek brengen aan president Charles de Gaulle, tijdens zyn komende vier daagse reis naar Frankrijk, zo is in kringen van de Engelse Kerk bekend gemaakt. Dr. Ramsey gaat naar Frankrijk op uitnodiging een bezoek te bren gen aan de abdy van Bec, in Nor- mandlë, die banden heeft met Can terbury daterend uit de elfde eeuw. &lAas. CïQcjencta DINSDAG. Byzaal Petrakerk N.C.V.B. afd. Noord Spr. de heer A. Spaargaren over „Om gang met zieken". 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.309.30 uur nam. De Lakenhal: Ver. „Oud Leiden". - Spr. dr. J. G. N. Renaud over „En gelse kastelen uit de tyd van Koning Eduard I". 8 uur nam. Den Burcht: Filmavond Lelde On derling Ziekenfonds. 7.30 uur nam. Hoge woerd 175: Dlenstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Demonetratle-avond Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „De Nieuwe Komedie" „Het treurig lied van het triest café". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7—8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Film „Jeugd op drift", 8 uur nam. WOENSDAG Universiteit: Centre culturel fran cais. Lezing M. Jean Noiret over Ro maans Bourgondië. 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19). Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. prof. dr. R. Hegnauer over „En kele toepassingen pese planten" DONDERDAG Hoge woerd 175: Dlenstvergader in g van Jehovah's getuigen. 7.25 uur Kantine Clos en Leembruggen: Con tactavond I.V. Phllatelica. 7.15 uur nam. Lakenhal: K. en O. Muziek van a tijd Ileana Melite, Rien de Re«<i, Theo Bles. 8 uur nam. ADVERTENTIE Hogewoerd 128, Leiden EeJn jury van twaalf gezwo renen heeft in Peoria, Illinois (V.S.) Richard Speck schuldig bevonden aan moord op acht leerling-verpleegsters in Chicago en hem verwezen naar de elek trische stoel. Op de foto: Speek links, wordt weggeleid om naar Chicago te worden overgebracht. BINNENLAND ANWB-verlichtingsactie De ANWB-verllchtingsactie, de derde in successie, die in het najaar 1966 be gon en 24 weken heeft geduurd, is volgens de deskundigen van de toe ristenbond wederom zinvol gebleken. Van de in totaal 51.166 onderzochte auto's hadden 46.862 auto's, dus ruim negentig procent, koplampen, die on juist waren afgesteld. Bovendien is by ruim 14.000 auto's gebreken aan andere verlichting spun ten geconsta teerd. Na val overleden De 38-jarige Eindihovenaar Tl». Rooyakkers, die zondag tegen het middernachtelijk uur bij een vechtpartij op het trap penhuis van een flat in Geldrop door een raam op de eerste woonlaag viel en op de begane grond terecht kwam, is in de loop van gisteren in het zie kenhuis in Geldrop aan de verwon dingen overleden. Open brief naar Van Hall De afdeling Rynmond van de Socialisti sche Jeugd van Nederland heeft in een open brief aan burgemeester Van Hall van Amsterdam zyn ern stige bezorgdheid uitgesproken naar aanleiding van de ongeregeldheden, die zich zaterdag tydens een demon stratieve mars van de actiegroep Vietnam hebben voorgedaan., „Be zorgdheid over het feit", aldus de brief, „dat in Amsterdam de moei lijkheden een stadium hebben be reikt, waarin men nog slechts kan spreken van een geüniformeerde ter- terreur. BUITENLAND Diplomatenvrouw verdwenen Se dert vrijdag wordt in Bagdad de 31- jarige vrouw van een Russische di plomaat met haar twee kinderen ver mist. Haar man. Oditsowa, is eerste secretaris van de Russische ambas sade in Irak en tevens directeur van het Russische culturele centrum. Verlenging volmachten De En gelse minister van Economische Za ken Stewart heeft volmachten ge vraagd om loon- en prijsstijgingen nog zes maanden tegen te houden als de regeringsbeperking op 30 juni officieel afloopt. Stewarts partygeno- ten van de linkervleugel begroetten zijn verklaring in het Lagerhuis met honende kreten. Syrië beschuldigt Het Syrische staatshoofd, Noereddin al Atassl, heeft Jordanië beschuldigd van het samentrekken van troepen aan de grens met Syrië tydens de Syrisch- Israèlische grensgevechten op 7 april. Jordanë zou Israël ook toegestaan hebben over Jordaans gebied te vlie gen. Duizenden trekken weg Als ge volg van het voedseltekort waaraan de Noordindisohe staten Oettar Pra- desj en Bihar door langdurige droog te lyden, trekken duizenden stamle den naar de steden en dorpen. De autoriteiten daar moeten hun wel kosteloos voedsel verstrekken, omdat de stammen niet aan zware handen arbeid gewend zijn en zij dus niet ingeschakeld kunnen worden werkverschaffingsprojecten die zijn opgezet om de mensen geld te laten verdienen voor voedselaankopen. De genen die aan genoemde projecten werken, vragen nu ook om kosteloze rantsoenen. Bonus voor arbeiders De rege ring van de Sowjet-Unie heeft een nieuw programma aangekondigd van financiële prikkels ter opvoering van de produktie van consumptiegoede ren. De beloningen zyn van toepas sing op arbeiders in dat deel van de zware industrie, waar machinerieën worden gemaakt voor de fabrieken van consumptiegoederen. De winsten van de verkochte goederen die uit gaan boven de produktienormen, zul len in het bedryf biyven. De helft ervan wordt bestemd voor extra-uit keringen aan arbeiders. Tegen hondsdolheid In België is een grote slag tegen de hondsdol heid begonnen, die de veestapel m het oosten bedreigt, waar de ziekte uit Duitsland is binnengedrongen. Eenheden van het leger zullen onge veer drieduizend vossen 70 van het totaal aantal in België door vergassing doden. Vossen staan be kend als de overbrengers van honds dolheid. Omdat de vossen vele knaag dieren onschadelyk maken, verwacht men een verstoring van het natuur lijk evenwicht, maar men moest uit twee kwaden het minst kwade kiezen. Splonagezaak Het Westduitse hooggerechtshof in Karlsruhe gaat een uit Bonn afkomstige 26-jarige barkeeper vervolgen omdat hy In de jaren 19641966 verraderlyke betrek kingen zou hebben onderhouden met de Oostduitse staatsveiligheidsdienst. Hij werd vorig Jaar aangehouden, toen hij in Bonn op een vliegtuig naar Barlyn. wilde stappen. Gevangenissen te vol De Indiase autoriteiten hebben besloten 600 fa natieke Hindoes, die de afgelopen maanden in Nieuw Delhi zijn aan gehouden bij betogingen tegen het slachten van koeien, vervroegd in vrijheid te stellen om plaats te krij gen voor de honderden politieman nen, die zaterdag j.l. werden opge pakt wegens een proteststaking. Origineel protest Vier negers hebben zich zondag, nadat zy uit de gevangenis waren gevlucht tussen de bezoekers van een groot tuinfeest van Georgia's gouverneur gemengd en zich bij hem gemeld om te protes teren tegen wreedheden die zy in de gevangenis hadden ondervonden. Gouverneur Maddox heeft bevel ge geven een grondig onderzoek in te stellen. Botsingen in Kongo Bij botsin gen tussen jongeren uit (het vroegere Franse) Kongo-Brazzaville en poli tiemannen in de Atlantische-Oceaan- Laven Pointe-Noire zyn twintig per sonen om het leven gekomen. De moeiiykheden begonnen toen politie mannen strijdbare leden van de „Jeunesse du mouvement de la re volution" arresteerden op verdenking van opruiing. Aardbeving op Celebes Tenge volge van een zware aardbeving op zuid-Celebes zyn de vorige week 37 personen om het even gekomen en 51 gewond, aldus 't officiële Indone sische persbureau „Antara". De gou verneur van zuid-Celebes heeft mee gedeeld, dat 75.000 personen de ge troffen gebieden, Pomas en Madjene, in die provincie hebben ontruimd. ,Kerk kan haar standpunt niet wijzigen' Het Amerikaanse blad „National Catholic Reporter" publi ceert in zijn jongste nummer 25.000 woorden tekst van wat wordt aangeduid als een verslag van een adviescommissie in zake geboorteregeling aan Paus Paulus. De meerderheid van de commissie zou zich daarin uitspreken voor afschaffing van het verbod van voorbehoedsmiddelen door de r.-k. kerkv De conclusie van de meerder heid wordt als volgt weergegeven: „De regeling van conceptie schijnt een noodzaak voor vele echtparen die een verantwoord, open en redelijk ouderschap in de omstandigheden van nu willen bereiken. Als zij alle essentiële waarden van het huwelijk in acht willen nemen en willen ontplooi en, hebben echtparen behoefte aan decente en menselijke mid delen voor een regeling van de conceptie". Minderheid Een minderheidsrapport van com missieleden zegt volgens het blad: „De kerk kan haar antwoord niet wyzigen, omdat dit antwoord waar heid is. Het is waar omdat de r.k. kerk. door Christus ingesteld om dt mens een zekere weg naar het eeu wige leven te wyzen, zich door alle eeuwen van haar geschiedenis niet zo sterk kan hebben vergist". „Als de kerk nu zou toegeven dat haar leer geen waarde meer heeft., moet sterk worden gevreesd, dat haar gezag in vrij wel alle morele en dogmatische zaken ernstige scha de zal leiden". The National Catholic Reporter is een door r.k. leken geredigeerd blad, dat In .Kansas City verschynt. De re dactie zegt de documenten van een lid van de commissie te hebben ge kregen. Het rapport zou op 26 juni 1966 aan paus Paulus zyn gezonden. De Paus heeft sindsdien nog geen uit spraak gedaan inzake voorbehoeds middelen. Wel heeft hy zich op 28 maart uitgesproken voor onderwys in geboorteregeling mits daarmee de morele wetten niet worden geschon den. De minderheid in de commissie be staat volgens het blad uit vier theolo gen. Meerderheid Kerkelijkleven NED. HERV. KERK Beroepen te Ferwerd B. Jager te Ga ast en Ferwoude; te Birdaard- Reitsum B. Fokkema te Heerjans dam-Kijfhoek. Aangenomen naar Groningen (al: 2e sfcud.pred.) TJ. Byisma te Warf- hulzen. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Goes (3e pred pl.) A. Heuzeveldt, legerpred. te Xeven (Dl.) die bedankte voor 't Harde en voor Tiel: naar Vollenho- ve-St. Jansklooster P. v. Loo Nieuwolda, die bedankte voor Mar- rum, Murmerwoude en voor Nieu- weroord. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam-ZuidwLjk K. Gier te 's-Gravenhage-C. en P. Blok te Dirksland. Beroepen te Klaaswaal D. Hak kenberg te Dordrecht, die bedankte voor Woerden VRIJE EVANG. GEMEENTEN Bedankt voor Musselkanaal W. F. Praas te Nieuwvllet <Z.). GEREF. KERKEN Aangenomen naar Zuidlaren (vac. Riddersma) Kuiper te Bergentheim. die bedankte voor Doorn (vac. J. Kuiper) en Soest, Ter Apel en voor Varsseveld. CHR. GEREF. KERKEN Het blad stelt dat de meerderheid van andere deskundigen in de com missie artsen, economen en socio logen voorstander is van een wij ziging van het standpunt van de R.K. Kerk. De geciteerde documenten zyn een stelllngname van de conservatieve groep, het antwoord daarop van de meerderheid en het slotrapport van de commissie, die van 18 april tot 9 juni vorig jaar in Rome heeft ver gaderd. Het rapport houdt zich niet bezig met de techniek van de con traceptie- Abortus wordt veroordeeld en van sterilisatie wordt gezegd dat deze in het algemeen uitgesloten moet worden. Ontkend wordt dat het aanvaarden van contraceptieve mid delen zal leiden tot toename van abortus, ontucht, overspel en sexuele perversie. Het blad noemt de namen van twee Belgische geestelyken als onderteke naars van het meerderheidsrapport. Het zyn Paul Anciaux, hoogleraar aan het grootseminarie van Meche- len-Brussel en Pierre de Locht van het Brusselse nationale gezlnsapasto- laat. Onder de vier ondertekenaars van. het minderheidsstandpunt wordt ge noemd de Nederlandse redemptorist pater Jan Visser, rector van het St. Alphonsius-college in Rome. Voorzitter van de commissie is kar dinaal Alfredo Ottaviani. Hazerswoude Gemeentehuis) eert Bouw Lemkes en Jeanne Vos Culturele Commissie, 8 uur nam, Oegstgeest Groene Kerkje)- en O. Jeugdkamerorkest o.l.v. Brlër m.m.v. Els Bongers en Bep schl. 8 uur nam. Adventskerk (Doopsgezinde Ken 10 11 uur voorm., bijbelstudie; 12 uur, de beer R. van Putten té terdam. Rapenburg 10: Tienersociëteit Roefje". Lezing mevr. v. d. Pias-Ka hof over „seksualiteit". 8 uur nam Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterti crum" speelt „Pas op dat Je woord zegt", 8 uur nam. Wassenaar (St. Josephkerk): eert Haags Matrozenkoor, 8.15 u. ZONDAG clëtelten^S^uii1 0pftn Huls: TleDl Hogewoerd 175: Waohttorenatud] Jehovah's getuigen, 4 en 6.30 u, Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur: Pinkstergemeente (Oude Rijn Spr. rev. J. Theysa te Den Haag, Oude Rijn 5: Gem. voor oona kelljk christendom. Spr. evens N1 Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk v. Jezus Q tus van de heiligen der laatste dj Spr. dhr. Diender, 10.30 uur vooir BIOSCOPEN. Rex „De wraak van El Tlgro" Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo ..Samen uitsamen th a. 1. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 u- Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uir Camera „Het einde van een - - - 2 30 Luxor 14 Jaar. DagehjL, «.„v uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en B.1J Studio „Darling", 18 Jaar. Daa 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag^ 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Nattlek", 18 jaar. lijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondj 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch L centrum. Tentoonstelling Deenss Hek. Maandag t/m vrijdag 9 uur —5 uur nam. (t/m 3 mei). Bedrijfskantine Koningsveld (J. Campenlaan la): Expositie Francois. Werkd. 1011.30 uur v «n 3—5 uur nam. (tot 19 mei), Galerie Walenkamp. Rob g Clous. Dag. van 2—6 uur nam. uitz. van zondag en maandag) 27 april. Lakenhal: Tentoonstelling: h daagse Nederlandse grafiek. 10 uur voorm. 5 uur nam; 1 5 nam. (tot 23 april). De Lakenhal: Dag 10-fl uuri 1-5 uur Lakenhal: Tentoonstelling Picas recente grafiek. Werkd. 10 uur TC —5 uur; zondag 15 uur nam, 21 mei) Legermuseum (Pesthulalaan); uitzondering van zaterdag van 11 (znndae 1-5 uur) Molen „de Valk": Molenmuseun opend dinsdag t/m. zaterdag 10 voorm.5 uur nam. Zondags 1—! nam. Maandags gesloten Rijksmuseum voor Volkenli Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dageiyki 17 uur: 's zondags 13—17 uur oktober). Rijksmuseum voor Volkentt Ten toonstelling van Japanse van Kvösal Dagelijks 10 's Zondags 13 17 uur Rijksmuseum voor Volkenra T.t iSteenstraat 1) Dag 10-17 u: W Iar lags 13-17 uur Ga Rllksmuseum foor de gescülH Ie» natuurwetenschappen: Daj I en iu zond 1-4 uur Wa Hw ar (Kunetzaal Tentoonstelling werk van Slericft der. Geopend maandag t/m. voorm5 uur nam.; bc ja vond 810 uur (t/al Hill april). Paus Paulus. die volgende maand naar verwacht wordt een ontmoeting zal hebben met president Charles de Gaulle van Frankryk, heeft ver klaard, dat de Europese eenheid vor dert „niettegenstaande alles". De Paus verklaarde dit tydens een audiëntie die verleend werd aan journalisten uit de zes EEG-landen die momenteel in Italië verbUjven. De Paus, die in het Frans sprak, zei niet bevoegd te zyn uit te ma ken wat de beste weg zal zyn om de politieke en economische eenwor ding van Europa tot stand te bren gen. Maar hy zei, dat hogere morele en geesteiyke principes en de aard van de menseiyke behoeften „de noodzaak voor de mensen aantonen zich diohter aaneen te sluiten, elkan der lief te hebben, zich aan te slui ten by de pogingen het broederlyke waarlyke menselyke werk tot stand te brengen waarnaar alle men- Beroepen te 's-Gravendeel H. W. sen en alle volkeren, bewust of niet, Eerland te Amersfoort. diep verlangen". AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende len: Apotheek Tot Hulp der 5 held, Hooigracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van Apotheek R Breest Smallenburg wordt waafl men door Apotheek Tot Huif Menschheld. Weekelndedleujt der bnlsart* Zaterdagmorgen vóór 12 uur plege men de eigen bulsarts. Na zaterdagmiddag 12 uur ■»p «Inktersteleroon 22222. öy eeeD gehoor van uw daW specialist (of diens waarnemen' men voor 6poedgevaUen dokts1 foon 2 2 2 2 2. (Van donderdag 13 april tit woensdag 19 april). MAANDAG 17 APRIL Kunstcentrum „De zingende Prins Mauritslaan 36. 20.15 uur: Zuid-Nederlands Trio. DINSDAG 18 APRIL. Kon. Schouwburg 20.15 uur^ neelgroep Centrum: „Man ls mal Kurhaus Paviljoen. 20.00 uur: ra Studio: „Chambre Séparée". WOENSDAG 19 APRIL Kon. Schouwburg: 20.15 uur: neelgroep Theater: „Trommelen1 nacht". Dlllgentla, 20.15 uur: Wendt' nan, cello en In». Overkainp, pia-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2