itgaven moeten omlaag Zware straffen voor overval Berkel-Enschot Prof. met Bleeker: meteoroloog internationale faam Foor 100 miljoen opdrachten Toestand Prinses Beatrix gunstig Wordt KLM'er 1111 uit Moskou uitgewezen? Stille markt Overlijden ernstig verlies DR. ADENAUER NOG STEEDS IN LEVENSGEVAAR BEURS VAN AMSTERDAM UDAO 18 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 mEMIER DE JONG IN (II I'l lIE KAMER (vervolg pog. 1) fégenover een herstel van de betalingsbalans constateert het iet zwakke plekken in de economische structuur, die oral blijken uit de werkloosheidscijfers in een aantal streken. I ondanks de maatregelen van. het kabinet-Zijlstra de werk- "feid niet vermindert, zal het kabinet-De Jong opnieuw met •egelen. komen. |jregering Is verder in beginsel bereid bijzondere maatregelen te nemen pi structurele werkloosheid. ,ioe wil de regering: j een gunstig klimaat scheppen voor investeringen; I de inflatie terugdringen en de concurrentiepositie versterken; moduktiviteit )epaalt de oonstijging fjïegering wil de ontwikkeling van loonkosten afhankelijk stellen de toeneming van de arbeids- uktiviteit. Het geldende prysbe- H wordt voortgezet. Het kabinet zal binnen afzienbare tijd in ver- ij ing stellen met het georgani- ie bedrijfsleven over een wet- leader voor de loonvorming. de wet zware geneeskundige ri- wil het kabinet zich op korte n nog nader beraden, voor- ';t parlement het wetsontwerp :unnen behandelen. De sociale zal verder worden ge- lideerd, waarbij enige premie- ng in bepaalde sectoren niet te (jden zal zyn Onderwijs nporisering van uitgaven in de van onderwijs, wetenschap en ïr is echter geboden, ewel daardoor meer ruimte voor igsstij gingen zou komen, is de ng van oordeel dat een ver- rerhoging van de belastingtarie- roveel mogeiyk moet worden omen. „Men dient zich daarbij ienken", aldus de premier, „dat onder tariefverhogingen de be- gdruk door de progressiewer- wordt verzwaard". Volgens de De Jong dringt zich juist bij recte belastingen, het sterkst de jjkheid op van een verlichting ruk voor de lagere inkomens, Jdengroepen en in het bijzon- i zelfstandigen. verlaging van de loon- en in- enbelasting zit er voorlopig el niet in. Misschien later. „Het net is er zich van bewust, dat neutralisering van de progres- erking, voorzover deze optreedt de stijging van het reële natio- inkomen, de eerste jaren niet worden verwezenlijkt", aldus de Uitgaven br de bepaling van de begro- limte wil de regering de norm- hanteren. Dat wil zeggen dat [ivenverhogingen en fiscale wij niet mogen uitgaan boven uimte, die daarvoor als gevolg de staging van het reële natio- inkomen beschikbaar komt. De- timte wordt voor de komende pe- op 6 procent per jaar van de itingopbrengst geschat. Het zal niet gemakkelijk zijn binnen ruimte te blijven. Indien nieuwe iteiten geheel achterwege zou- biyven, zou de begrotingsruim- .968 reeds met meer dan één worden overschreden. Een ngrijk deel van dit miljard is het »ilg van een extra last op 1968 door el van de uitgaven onder de ka- iten-Cals en Zijlstra. et kabinet is dan ook tot de con- gekomen, dat een aanpassing het uitgavenbeleid onontkoom- r ls. Alleen door een terugdringen minder urgente uitgaven kan een zekere ruimte worden ge spen voor een aantal zeer wen- ie voorzieningen. Ingrijpende idsbeslissingen zullen nodig zijn, rover het kabinet zich in de ko rte maanden zal beraden. Daar- ullen een aantal algemene richt- in worden aangehouden. Daarbij als algemene richtlijn, dat het j nomlsche klimaat niet mag wor- aangetast. N.V. Kon. Mu. „De Schelde" s Gissingen, deel uitmakend van de a-Schelde groep, heeft van V.O. j import in Moskou een opdracht j rangen voor de bouw van vier 'trwerkingskoelschepen. te Rotterdamsche DroogdokMaat- ippij N.V. behorend tot hetzelfde tëm, heeft bericht gekregen, dat levering van de vuilverbrandings- lellatie voor de nieuwe inrichting bouwen in het Botlekgebied, zal 'den gegund aan de combinatie de 'terdamsche Droogdok Maatschap- N.V. en Vlaardingen Oost N.V. 1 'etwee objecten vertegenwoordigen *de Rijn-Schelde groep een waar in ruim f. 100 miljoen. Deze gro- order voor „De Schelde" betekent verdere uitbreiding op de serie schepen, die reeds eerder w dezelfde opdrachtgever zijn be> 'ld. De eerste vier werden geleverd het vijfde schip werd on- |'?s overgedragen en het zesde blp zal omstreeks juni van dit jaar tocht naar de thuishaven Moer- kunnen beginnen. Kiesstelsel Het kabinet zal voorts streven naar zoveel mogelijk doelmatigheid in het overheidsapparaat. Een onderzoek zal worden ingesteld naar de moge lijkheden om overheidstaken in te perken of te beëindigen. Er zal meer dan tot dusver voor bepaalde over heidsvoorzieningen betaald moeten worden. De reeds tydens de kabinetsforma- e aangekondigde staatscommissie >or de grondwetsherziening zal worden samengesteld uit vertegen woordigers van politieke groeperin gen. Premier De Jong verklaarde, dat dc commissie zich vooral zal moeten bezig houden met de ver houding tussen kiezer en gekozene, het kiesstelsel en de verhouding tus sen regering en parlement. De com missie zal tydig een tussenrapport kleinen door vereenvoudiging van moeten uitbrengen zodat eventuele veranderingen nog voor de volgende periodieke verkiezingen (1971) van kracht kunnen zyn. Ondernemingsrecht Het kabinet wil de rechtspositie en mate van medezeggenschap van de werknemers in de onderneming verbeteren. Een wet op de jaarreke ningen van ondernemingen is in voorbereiding. Vooruitlopend op de nog komende adviezen van de SER wil het kabinet nu al voorbereidin gen treffen voor wetsvoorstellen in zake het recht van enquête, uitbrei ding van de taken van de onderne mingsraden, en versterking van de rechten van de werknemers bij fail- lisementen. Na ontvangst van de SER-adviezen kunnen dan op korte termijn wetsontwerpen worden inge diend. Het kabinet is van oordeel dat de kring, waaruit commissarissen voort komen, moet worden uitgebreid. Meer dan tot nu toe zullen personen, betrokken bij de sociale aspecten van het leven, in de colleges van com missarissen moeten worden opgeno men. Premier De Jong deelde mee, dat het kabinet de afstand tussen bur ger en overheid zal proberen te ver kleinen door vereenvoudiging van wetten en voorschriften. Daarbij wordt vooral gedacht aan de sociale wetgeving, de belastingwetgeving en de voorschriften omtrent het bouwen en wonen. Ook vindt het kabinet een verbetering van de wijze van be handeling van verzoekschriften no dig. Openbare orde Het nieuwe kabinet is van oordeel, dat de persoonlijke levenssfeer van de burger beter beschermd moet worden. Binnenkort zal een wetsontwerp worden ingediend, dat betrekking heeft op dit onderwerp. Het kabinet is ook van oordeel dat er iets gedaan moet worden aan het vraagstuk de monstratievrijheid en handhaving van de openbare orde. Nagegaan wordt hoe deze onderwerpen in een evenwichtige verhouding tot elkaar kunnen worden gebracht. Daarbij zal oo kde regering van het politie bestel bijzondere aandacht moeten hebben. Volkshuisvesting Op het gebied van de volkshuisves ting had premier De Jong weinig nieuws mee te delen. Het produktie- niveau van 125.000 woningen per jaar zal worden gehandhaafd. Ver mindering van het aantal woning wetwoningen in 1968 zal alleen kun nen geschieden als in de overige sec toren een groter aantal vergelijkba re woningen kan worden gebouwd. Premier De Jong kondigde aan, dat het kabinet het door het kabinet- Cals ingediende wetsontwerp tegen speculatiewinst op de helling zal zet ten. Het kabinet wil de onteige ningsprocedure versnellen en specu laties bij onteigeningen tegengaan, maar cshadevergoedingen zullen ge baseerd moeten zijn op de werkelijke waarde. Ontwikkelingshulp De paragraaf buitenlands beleid vande regeringsverklaring bevatte evenmin veel nieuws. De oude uit gangspunten worden gehandhaafd. Nieuws was er wel in het onderdeel ontwikkelingshulp. „De ontwikke lingshulp", aldus de heer De Jong, „dient ln de komende jaren verder te worden vergroot, absoluut zowel als in verhouding tot het nationale inkomen". Het kabinet wil de over heidshulp aan de ontwikkelingslan den geleidelijk tot één procent van het nationale inkomen laten stygen, en zal aan het parlement een vier jarenplan voor de Nederlandse hulp verlening voorleggen. Volgens dit programma zal onder meer de be steding van de honger in Azië en Afrika worden vergroot. Het kabinet wil het bedrijfsleven meer inschakelen by de ontwikke lingshulp en zal daarom zo snel mo gelijk een wetsontwerp indienen met garanties tegen politieke risico's bij investeringen in ontwikkelingslanden. De Kamer zal morgenochtend om elf uur beginnen met antwoord op de regeringsverklaring. De totale spreektijd van de verschillende frac ties is acht uur. Donderdag om één uur zal premier De Jong de kamer van repliek dienen. Het einde van het debat over de regeringsverklaring wordt donderdagavond verwacht. (Van onze Bredase correspondent)' Acht jaar gevangenisstraf en on voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering. Deze zware eis liet de officier van justitie, mr. K. Thijssen, gisteren voor de Bredase rechtbank neerkomen op de hoofden van de drie daders van de roofover val, welke in de nacht van 30 op 31 augustus 1966 in Berkel-Enschot werd gepleegd op een 35-jarige kas telein, die samen met zyn 66-jarige moeder een café in Berkel-Enschot dryft. De straffen waren zes, vyf en vier jaar met al of niet voorwaarde- lyke terbeschikking stelling. Toen die avond de laatste klanten van het café vertrokken waren ble ven drie mannen in het café achter. Een uit Veenhuizen ontsnapte en door Brabant zwervende beruchte woonwagenbewoner (28) en twee ka meraden (19 en 32) Drie misdadi gers met forse strafbladen. Ze had den bij de oudste (vader van 9 kin deren thuis afgesproken de caféhou der te bestelen. Tegenvaller Het viel de drie rovers tegen, dat het café nog open was en dat er nog gasten waren, maar zy besloten toch hun plan uit te voeren. Een van hen haalde, toen de laatste gasten ver trokken waren, een ijzeren staaf van een halve meter lengte uit zijn auto. Met die staaf werd de caféhouder neergeslagen. Hy werd beroofd van een horloge, een portemonnee en een bankbiljet van tien gulden. De an deren gingen in de woning op zoek naar geld en troffen daar de bejaar de moeder, die uit haar bed was geko men. Zij bedreigden haar en dwon gen haar twee geldkistjes te geven, waarin f 2800 zat. De caféhouder was bewusteloos en had drie hoofdwonden. Zij lieten hem op de vloer liggen en vertrokken. De man is nog steeds niet geheel hersteld. Twee dagen later werden de rovers aangehouden in Boxtel, waar zij zich opnieuw aan een strafbaar feit hadden schuldig gemaakt. Voor de rechtbank spraken de drie elkaar tegen wat betreft ieders rol in het geweld. Het werd niet duide lijk, wie met de staaf had geslagen, maar juridisch speelde dit geen rol, omdat de gezamenlijke geweldpleging toch wel vast kwam te staan. Wel bleek, dat de woonwagenbewoner de leider van het drietal was geweest. In die dagen toen ook de beruchte Piet Lugters uit het huis van bewa ring in Breda was ontsnapt ging er een golf van misdaad door Bra bant. De twee anderen hadden daar een flink aandeel in gehad en die zaken waren ook bij het dossier ge voegd. Bij psychiatrische onderzoeken van de verdachten was gebleken dat zij alle drie verminderd toerekenings vatbaar waren, zodat de officier van justitie terbeschikkingstelling van de- regering vroeg. Daarbij nog acht jaar gevangenisstraf. Dit mede met het oog op het aantal misdryven waar onder roofovervallen dat in ons land vorig jaar met 9 procent is toe genomen. De rechtbank deed aan het slot van de zitting uitspraak en de hoofddader werd veroordeeld tot zes jaar gevan genisstraf en voorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering met 3 jaar proeftijd. De vader van ne gen kinderen uit Vlijmen werd ge straft met 5 jaar gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering met 3 jaar proeftijd. De 19-jarige verdachte kreeg 4 jaar gevangenisstraf en werd onvoorwaardelijk ter beschikking van de regering gesteld. „De gezondheidstoestand van Prin ses Beatrix is onveranderd gunstig," zo luidde het communiqué van prof. Plate van gistermiddag. Deze mede deling geeft echter geen enkele indi catie omtrent het tydstip van de be valling, hetgeen uitgelegd mag wor den, dat de komst van de baby voor lopig nog niet aan de orde is. (Van onze correspondent in Moskou). De uitwijzing van de Russische vertegenwoordiger van Aero- flot, Wladimir Gloekow, uit Nederland en zijn terugkeer haar Moskou zijn in de Russische pers evenmin als de gebeurtenissen in Amsterdam vorige week vermeld. Dit is niet verrassend. Het is de gebruikelijke gang van zaken bij gebeurtenissen, waarbij Russische diplomaten of andere vertegenwoordigers in het bui tenland betrokken zijn. Met vrij grote zekerheid kan wor den voorspeld wat nu de tegenmaat regel van de Sowjet-Unie zal zijn. Men mag verwachten dat binnenkort de collega van Gloekow in het Mos- kouse KLM-bureau (waarschynlijk de chef van het bureau G. A. Wisse) worden uitgewezen op de be schuldiging betrokken te zijn ge weest bij niet met zijn status over eenkomende activiteiten. Beursoverzicht Amsterdam, 18 april. Het is vandaag zeer stil geweest op Beursplein 5. Het wachten was kennelijk op de regeringsverklaring. De koersveranderingen voor de inter nationale waarden, vergeleken met het voorgaande slotniveau, bleven binnen nauwe grenzen. Er ging in deze fondsen weinig om, mede door gebrek aan buitenlandse opdrachten. De stemming voor de hoofdfondsen was bij de opening gemakkelijker tot zwak. Dit laatste gold Unilever, welk fonds een gulden lager opende op 95. Philips gaf een paar dubbel tjes prys op 91.80. Kon. Olie kon zich goed handhaven op 131.20. Voor beurs noteerden al deze fondsen ho ger. AKU daalde aanvankelyk 40 cent tot 52.20, doch kon zich her stellen tot 52.50. Hoogovens werd 4 punten hoger geadviseerd op 370. KLM was lager doordat dit fonds maandag in Wall Street 2 dollar moest prijsgeven. De Newyorkse beurs sloot voor de eigen markt aan de vaste kant doch niet op het hoog ste niveau. Philips en Kon. Olie ste gen er elk 1/4 dollar, daarentegen moest Unilever een kleinigheid prijs geven. Lokale vraag droeg ertoe bij dat de koers van Kon. Olie opliep tot 131.60. De scheeuvaartsector was vast voor Kon. Boot met een koerswinst van 2 punten tot 90%. Van Nievelt was iets gemakkelijker. Van de cul tures steeg HVA een half punt tot 128. Ook in de staatsfondsen hoek was het zeer stil. Vooral in deze sector werd merendeels een afwach tende houding aangenomen in ver band met de regeringsverklaring. In verband met de ruime geldmarkt ls het tarief voor daggeld met een vol procent verlaagd tot 3% procent Prof. dr. W. Bleeker, hoofddirec teur van het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut die gisteren is overleden, werd op 14 november 1904 te Oudshoorn geboren. Hij stu deerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht wis- en natuurkunde waarbij hij meteorologie als bijvak koos. In '30 trad hij in dienst bij het K.N.M.l. Aanvankelyk ging zijn wetenschap pelijke belangstelling vooral uit naar de in ontwikkeling zijnde luchtvaart meteorologie. Zijn proefschrift han delend over de hoogtewind boven De Bilt legde hier van getuigenis af Prof. Bleeker zag reeds spoedig het grote belang van de nieuwe me- WIJLEN PROF. DR. W. BLEEKER teorologische methodieken die in Noorwegen waren ontwikkeld en die een nieuw tydperk inluidden ind e weeraverwa^htinastechrdel: «ii vor. bleef gedurende ruim een jaar in Bergen, waar toen onder leiding van prof. Bjerknes volgens de nieuwe op vattingen werd gewerkt. Na zijn te rugkeer voerde hij de Noorse fron tentheorie ook in Nederland in en bracht daarmee de meteorologie in Nederland een belangrijke stap voor uit. Een en ander blijkt o.a. uit de publikaties die in de periode vlak voor en na de oorlog verschenen zo wel van hemzelf als van de jonge ren die zijn leerlingen waren. Speci aal kan daarbij worden genoemd zijn leerboek der meteorologie. In 1941 werd Bleeker directeur van de afdeling weerdienst. en luchtvaart meteorologie by het K.N.M.l. Na de oorlog speelde hij een be langrijke rol in de wereld meteo rologische organisatie die in 1951 was opgericht. Hij was gedurende acht jaar voorzitter van de commissie voor synoptische meteorologie van deze organisatie. Onder zijn leiding kwam de nieuwe internationale wol kenatlas tot stand. Prof. Bleeker verbleef na de oor log tweemaaln gedurede ongeveer een jaar in de Verenigde Staten waar >>ij OA. werkte °-an Florida State University welke universiteit hem een eredoctoraat verleende. In 1956 werd Bleeker belast met de leiding van het wetenschappelijke onderzoek van het gehele K.N.M.l. en op 1 sep tember 1965 werd hij benoemd tot hoofddirecteur van dit Instituut. In verband met het Internationale Geofysische Jaag moet nog worden genoemd zijn belangstelling voor de algemene circulatie van de atmo sfeer voor zover deze kan worden afgeleid uit de verspreiding van ra dioactieve deeltjes en bepaalde in ge ringe mate in de lucht voorkomen de stoffen. Inmiddels was hy in 1946 benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de meteorologie aan de Rijksuniversiteit van Utrecht. Prof. Bleeker was lid van de Ko ninklijke ALkademie van Wetenschap pen. Voorts van de American Meteo rological Society, en de Royal Me teorological Society. Nederland verliest in hem een me teoroloog die zeer grote verdiensten heeft gehad zowel voor het K.N.M I. als voor de ontwikkeling van de me teorologie in het algemeen. Minister Beernlnk van Binnen landse Zaken heeft gistermiddag in een vergadering van de vaste com missie voor de inlichtingen- en vei ligheidsdiensten uit de Tweede Ka mer op verzoek van deze commissie, een uitvoerige uiteenzetting gegeven van de feiten en omstandigheden, die geleid hebben tot de arrestatie en uitwijzing van de Rus W. A. Gloe- Nadere mededelingen over het be sprokene werden niet verstrekt. De Russische spion Gloekow is gisteren naar zijn land terug gekeerd. Mevrouw Gloekow met een grote bos bloemen en haar man met hun zoontje blij lachend op Schiphol. Oud-kanselier Adenauer verkeert nog steeds in levensgevaar nadat hij vijf dagen geleden een aanval van griep en bronchitis te doorstaan kreeg. De laatste dagen onderging zijn toestand geen verandering. Een schoonzoon deelde gisteren mede, dat de patiënt geen zuurstof meer kreeg toegediend. Uit een medisch bulletin van gisteren bleek echter voor het eerst, dat ook Adenauers longen zijn aangetast. Het bulletin gaf geen bijzonderhe den, maar medici menen, dat Adenauers jaarlijkse bronchitis aanvallen steeds meer van de 91-ja- rige vergen. DINSDAG 18 APRIL 1967 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '66-1 7 105% 105H* Ned '66-2/7 105 "Jj 105% Ned '66 6% 101% 101% Ned '65-1 6% 98i'a 98%* Ned '65-11 6% 98% 98%* Ned 64-1 5% 94% 94A Ned 93% 93% Ned '58 4% 91« 91% Ned. '59 4% 90% 89% Ned '60-1 4% 90% 90% Ned '60-11 4% 89% 89% Ned '59 4% 89% 89% Ned '60 4% 86% 96% Ned '61 4% 86% 96% Ned '63-1 4% 87{J 87% Ned. '63 4 84% 84% Ned. St '47 3% 74% 74% Ned. '53-I-II 3% 86% 86% Ned. *48 3% 74 7<, 74% Ned. '50-1—II 3% 76 76 Ned 1954-l-n 3% 79% 79 %b Ned '55-1 3% 79% 79% Ned •55-11 3% 82% 82% Ned. '37 3 84% 84% Ned Gr.b '46 3 83} 3 83 Ned doili '47 3 92 92 Ned. tnv eert. 3 98i% 98 Indië '37-A 3 91% 91A Bank- en kredietwezen BvNGw.b.l. '57 6 99% ld. 30-Jr. '68-59 4% 88% l. 25-J '60 3/5c 489 ACTIEVE AANDELEN Amsterd. Rubber 65% 66 HVA-Mijen 127% 127% AKU 52.60 52.30 Deli My cert. 65 63.70 Hoogovens cert. 366 375* Philips 92 91.50 Unilever cert. 95.90 94.90 Dordtse Petr. 621 623 Kon. Petr. f 20 131.10 131.60 Holl. Am. Lyn 96% Java China Pak. 189% 192 KLM 395 390 Kon. Ned. Stmb. 88 Stmv. My. Ned. 118 118 Nievelt Goudr. c. 1035 104% v. Ommeren cert. 173 164 Rott. Lloyd 156 150%d Ned. Schpv. Unl® 149% 5 150% NIET-ACTIEVE AANDELEN ProT. en Gem. leningen A'dam '47 3% A'dam '48 3% R'dam '52-1 4% 8814 Bankwezen B. N. Gm. '65-16 99% 9914 idem '65-11 6 99% 99% idem '65-1 5% 97 97 idem '65-11 5% 97 97 idem '6? 5Mi 96 96 idem '58 5% 953/r 9514 idem '64 6% 93% 94 idem '58 5 92% 92% idem 64-1 5 92% 92 ld. N WB '52 4% 91A 87% id. Rentepbr. '52 67 167% id ld f500 '57 158% 158% VERKLARINGEN DER TEKENS GedaaD en laten 9 Gedaan en bieden Bieden b Ex dividend d Ex claim e Industriële obligaties Phil, dlr-lng '41 4 83 82% Premieleningen Alkmaar 1956 2% 77 75 x A'dam 1933 3 113% 115 A'dam 1951 2% 78% 79% A'dam 1956-1 2% 76% 76% A'dam 1956-11 2% 89% 90% A'dam '56-113 2% 90 90% A'dam 1959 2% 79% 80 Breda 1954 2% 74% 72% Dordi 1956 2% 72% 72 Eindhov. 1954 2% 73% 71% Enschede '54 2% 75% 75 's-Grav '52-1 2% 85 's-Grav '52-n 2% 87% 87% R'dam 1952-1 2% 85% 85 R'dam '52-11 2% 85 84% R'dam 1957 2% 85 86% Utrecht 1952 2% 100% 102% Z.-Holi 1957 2% 84% 84,'a Z.-Holl. 1959 2% 85 84% Laten xUn St Steel NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank-en Kredietinstellingen Alg. Bank Ned. 251 255 Amro f20.— 49.60 60* Holl. B. Unie c. 182 183 Holl. S. Levensv. 495 492.60 Nat. Nederlanden 570 570 Ned. Midd. Bank 90 90.50 R.VJ3. eert479 478 Industriële ondernemingen Kempkes' Meubel 80 80 l Albert Heyn 907% 907 J Berkei's Patent 177% 171 Blaauwhoed 448 447 j Bührm.-Tetter. 505 503 Bijenkorf Beheer 494 495 Calvé Delft eert. 700 702% Fokker 367 370 v. Gelder Papier 107% 107 K N Grofsmed. 98 87% De Gruyter pr 6 135% 136 Heineken'8 Bier 478 486 Holl Constructie 82 81.50* Ing Bur. Bouwn. 150 150% Internatio 291 289 v. Kemp. en Beg. 102 105 Kon. Zout Ketjen 551 556% Leidse Wolsp. 316% 310 Muller en Co. NB 317% 316% Ned. Kabelfabr. 250 247 Philips pref.37 37.70 Ryn-8cheide 226% 212 EMJS 59 64.50 EMS '66 30.50 27.20 Ver. Mach. fabr. 163 169 Ver. Touwf, c.v.a. 210 Vlhamy 128 128% Walvisvaart 320 320 Werainks Beton 151 151 Wilt. Fey. Br.w. 180 185 V. wyk/Heringa 67b 70 Zaalberg 64 65 Mijnbouw en petroleum Blliton 2e rubr. 534 834% Kon. Petr. (f20) 131 Belegglngsmaatschappyen Interunie f50.— 167.50 167.90 Nefo f 50.— 78 78 Robeco 204.90 205.50 ünitas 150.— 410 409 V. Bez v. '54 f50 97 97 Europa I 10 pb 408 408 Can. en Amerikaanse rundsen Canaü Pac. R. 67 Vs Intern NickeJ 94 94% Amer-leJ en Tel 61 61% Anaconda 83% 84% Bethleh Steel 35% 36% Cities Service 47% 47% Gen Motors 78 80% IBM 462 464% Kennecott 39 24% Republic Steel Shell OU Onion Pacific 48A 34% 39% 44%

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15