Rustig avondje met Stones i'/Üil VEEL GEJUICH VOOR MINISTER LUNS Stones-fans trokken spoor van vernieling door Den Haag. Geld voor Wiesenthal MAANDAG 17 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA -5 (Van onze Haagse correspondent). Nederland is het eerste land ter wereld dat de Rolling Sto nes rustig heeft laten komen en weggaan. Ditmaal geen vol komen vernielde zaak, waar vandalen voor duizenden gul dens schade aanrichtten, zoals in augustus 1964 in de Kurzaal. Achtduizend toeschouwers, van wie xeker de helft niet meer tot het tie- nerdom kon worden gerekend, heb ben zaterdagavond in de Haagse Houtrusthallen dicht op elkaar staand, op eikaars schouders zittend of rustig op de verafgelegen tribunes toekijkend, de Stonesshow aan schouwd. Het normale grote enthou siasme dat het Haagse publiek niet voor de buitenlandse Stones kon op brengen, viel halverwege de voorstel ling wel onze eigen minister Luns ten deel, die met zijn zeventien jarige zoon langs de halflege stalen hekken een ommetje maakte door de zaal. Het gejuich van het tribune- publiek voor de minister, overstemde gedurende enkele seconden de kei harde beat van de Stones. Nadat orkesten in het voorpro gramma de altijd ondankbare taak hadden vervuld het publiek „op te aarmen", wat zelden lukt, kwamen de Engelse musici in actie: de lange, magere goedgeklede Stones hollen het toneel op en laten het gegil en gejuich rustig over zich heen gaan. Er hangt een vochtige, drukkende hitte rond het immense toneel. Een dik rookgordijn scheidt de tribunes van de door zware ijzeren hekken in vakken verdeelde zaal. Het Stonesge- luid haalt alle hoeken van de Hout- rusthal niet, door kennelijk slecht op- ersterkers. Mick Mick Jagger maakt een diepe bui ging en loopt in galante, slepende passen over het toneel. H\j heeft de ruimte. De duwende menigte komt enigszins op temperatuur. De eerste flauwvallers - meest jongens - mel den zich. Leden van Ackets knok ploeg waarover bodybuilder Frits Al de leiding voert, kunnen eindelijk de handen uit de mouwen steken. „Ruby Tuesday" en „Let's spend the night together" wekt de hysterie op. Meis jes gaan krijsen en heffen wanhopig hun armen haar Mick op. Mick Jag ger laat by ..Let's spend" langzaam zijn met gouddraad bestikte jasje van zijn schouders glijden. Een razend gegil is het antwoord. De extase waarin het publiek verkeert, duurt steeds maar enkele minuten, want na ieder nummer stort de onechte hys terie finaal ln elkaar. Vlak voor de hoge tribunes schij nen enkele Jongeren zich te verve len, want ze vinden meer „bevredi ging" in het opwippen van de plan ken dan in de Stones-„Satisfaction". Via de walkie-talkies worden er snel De prima-ballerina van het Royal Ballet Svetlana Beriosova arriveerde op „Kennedy Airport in New York, waar het Engelse ensemble een reeks voorstellingen zal geven in de Metropolitan Opera w ópeciaai mannetji flauwgevallen Stones-fans Houtrusthallen te dragen had het vrij druk. wat knokploegen naar de gevaarlijke plaats in het midden gedirigeerd. Jagger laat zyn „Satisfaction"-lied vergezeld gaan van enig gedraai met het achterwerk en heupbewegingen. Hij veegt zijn druipende gezicht met een nat stuk overhemd af. Het zit er bijna op. Drummer Charlie Watts laat „Satisfaction" eindeloos duren. Jagger gooit zijn tamboerijn de zaal in. Later een bos bloemen. Het hoort bij de act. Mevrouw Acket had tevoren zenuw achtig handenwrijvend op de bloe men staan wachten. Men was het vanuit Londen vergeten door te ge ven. De bos bloemen valt boven de hoofden uit elkaar. Honderden han den grijpen er naar. Een veldslag wordt er niet geleverd. Mick Jagger gaat nog even op de rand van het toneel zitten, maar spurt dan zijn kameraden na. Beheerst Voor dertigduizend gulden tien duizend minder dan vorig jaar hebben de Stones vijfendertig minuten op het toneel gestaan. Voor het eerst hebben ze duizenden jonge mensen niet tot hysterie kunnen op zwepen. Het Haagse publiek heeft de Stones beheerst en rustig bekeken. De tieners lopen snel uit de hitte, de koude avond in. Een roodharig meisje blijft ach ter. Half op de grond liggend, huilt ze met gierende uithalen om Mick Jagger. Haar lange haar is nat en hangt in pieken om haar gezicht. Beat fans hebben na afloop Aan het optreden van de Rolling Sto nes een spoor van vernieling door de Haagse binnenstad en langs het strand getrokken. Er werd voor duizenden guldens schade aange richt. De politie arresteerde acht tien jongelui, die zich <hm. ook aan diefstal en inbraken schuldig maakten. In de voornacht meldden'zich op het politiebureau twee zeventifen-jari- ge meisjes uit Den Helder, die ver telden het kaartje voor de terug reis per trein te hebben verloren. Bij hen voegden zich een 19-ja- rige spuiter en een 15-jarige scho lier, beiden uit Hoogevcen, die de trein hadden gemist. Op het strand bivakkeerden ettelij ke tiehtalléri jongelui in paviljoens. LHt de aangiften, dié gisteren bin nenstroomden, bleek, dat deuren en kozijnen en planken waren los- gemaakt en opgestookt, soms in een kachel in een strandtent, ook wel op. het strand in de open lucht. Werd daarmee de kilte Aan de nacht te ljjf gegaan, de jonge lui verdreven honger en dorst door dranken en etenswaren weg te ne men. De politie arresteerde later op het strand een 17-jarig meisje zonder beroep uit Maastricht, en nog zeven jongens in de leeftijd van 15 tot en met 20 jaar, die uit Rotterdam, Haarlem. Amsterdam en Sittard bleken te komen. Zij trokken o.m. struiken en bomen In de binnenstad werden drie jon gens aangehouden, die een brom fiets hadden gestolen. Het waren een ,15- en een 17-jarige bij rijder uit Amsterdam en een 17-r jarige monteur uit Utrecht. Uit bouwketen in de omgeving van de Houtrusthallen werden 's nachts drie jongens opgepikt, die er had den ingebroken om de nacht door te kunnen brengen. Dit trio kwam uit Diepenveen, Brummen en De- In OA-erleg met hun respectieve ouders zijn allen, nadat proces sen-verbaal waren opgemaakt, bij het politiebureau opgehaald. Naar schatting 50 tot 70 jonge lui hebben overnacht in bomvketen bij bouwwerken in de buurt van de Houtrusthallen. Meer dan honderd jongelui hebben zich op het strand bezig gehouden. Duo Lemkes-Vos in Hazerswoude Het vioolduo Bouw Lemkes en Jeanne Vos zal vrijdagavond a.s. in de raadzaal van het Gemeente huis in Hazerswoude-Rtfndijk een concert geven. Uitgevoerd worden werken van Vivaldi, Haydn, Béla Bartok, Boccherini, Flothuis en Hu- beau. Haags matrozenkoor zingt in Wassenaar Zaterdagavond a.s. geeft het „Haags Matrozenkoor" o.l.v. Sipke de Jong een concert van motetten en volksliederen in de St. Josephskerk. Rien Calis speelt enkele orgelwer ken. Recordbezoek Stedelijk Museum De Picassotentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam heeft een record aantaal bezoekers getrokken. Zaterdagmiddag werd de 118.266e bezoeker persoonlijk door de dirceteur van het museum, me De Wilde ontvangen. Het was de 23-jarige mej. M. van Nispen, lerares Frans aan het Sancti Alber- ti Gymnasium te Zenderen in Over- ijssel. Zij bezocht de expositie als be geleidster van de drie hoogste klas- Mr. De Wilde overhandigde haar als aandenken een grote bos tulpen, een jaarabonnement op het Sterelijk Museum en het boek Picasso" van prof. dr. H. L. C. Jaffé Het record aatal bezoekers stond tot nu toe op naam van de tentoon stelling „Family of man", dat in 1956 118.265 belangstellenden trok. Leo Driehuys opvolger van Louis Stotijn Tot opvolger van Louis Stotijn, die met ingang van 1 april van dit jaar als muzikaal leider btf het Neder lands begeleidingsorkest ontslag heeft gevraagd, is in deze functie Leo Driehuys benoemd, zodat de ar tistieke leiding voor de rest van dit seizoen en de voorbereiding voor het komende seizoen is verzekerd. De heer Driehuys blijft wel als dirigent bij de Ned. Radio Runie verbonden. Toto overleden Antomo de Curtis, Italië's grote humoristische filmster die de nasm Toto placht te gebruiken, is zaterdag in de ouderdom van 66 jaar overle den. Toto is meer dan een generatie lang zeer geliefd geweest in zijn land. Hij heeft meegewerkt aan meer dan 100 films, waarbij „Uccellacci e uccellini", die verleden jaar in Cannes een eervolle vermelding kreeg. De Curtis was tevens bekend, om dat hij beweerde de laatste recht streekse mannelijke afstammeling te zijn van de laatste Keizer van het Byzantijnse Keizerrijk, Konstarityn XI. Satellieten voor communicatie Tass meldt dat een groep com munistische landen besloten heeft een communicatiesysteem via satel lieten in het leven te roepen. Het besluit viel na een conferen tie in Moskou van deskundigen en re geringsfunctionarissen uit de Sowjet- Unie, Bulgarije, Hongarije, Polen, Roemenië, Oost-Duitsland, Tsjecho- Slowakije, Cuba en Mongolië. Het systeem zal om. gebruikt wor den voor het uitzenden van televisie programma's. Alle landen, die dit willen, kunnen zich erbij aanslui ten. Op de conferentie is ook een gemeenschappelijk program voor de lancering van satellieten en raket ten opgesteld, dat de samenwerking bij het ruimte-onderzoek en het vreedzaam gebruik van de ruimte beoogt te bevorderen. In het Apollopaviljoen heeft Simon Wiesenthal gistermiddag uit de han den van de radiosecretaris van de VARA, J. de Troye, symbolisch het bedrag in ontvangst genomen dat bijeengebracht tijdens en na het radioprogramma „Van Harte" op maandag 10 april. De heer De Troye overhandigde hem een enveloppe met de toezeg ging, dat het geld, dat in de afge lopen dagen is opgehaald en thans nog steeds blijft binnenkomen, over gemaakt zal worden aan het Wiesen- thalfonds. In totaal is thans ruim 250.000 gulden bijeengebracht. De heer Wiesenthal, die voor deze gelegenheid speciaal naar Nederland was gekomen, was onder de indruk van dit initiatief. Wat hem het meest trof was de gulheid waarmee vooral de jongeren, die de oorlog niet heb ben meegemaakt en van wie men in het algemeen aanneemt dat het Stiulenten- muziekconeours Zaterdag is in Nijmegen het stu dentemuziekconcours geëindigd dat drie dagen heeft geduurd. Donder dag was er een concours voor orgel, \Tijdag voor piano en zaterdag vooi koren en orkesten. In de categorie orkest is de wissel beker gegaan naar U S K O (Utrechts Studentenkoor en kest) In de categorie koren is de wissel beker gegaan naar het Nijmeegse stu dentenkoor dr. Alphons Diepenbrock. De wisselbeker voor koor en orkest verwierf het U S K O en de wissel beker voor het origineelste program mapunt ging naar het Delftse ka tholiek mannenkoor Balder. Het concert werd geopend door het Nijmeegs Studentenorkest en gi ten door het Nijmeegs Studenten koor. hun niet raakt, een bijdrage hebben geleverd. Op de foto links Henk van Stipri- m en rechts de heer Wiesenthal. NEDERLAND 1 NCRV 6.45 uur Pfpo 6.50 uur NTS-journaal 7.00 uur Kenmerk; kerkelijke actualiteiten 7.30 uur Jazz from a swinging era 8.00 uur NTS-joumaal 8.20 uur Mijn oom van Mars 8.45 uur Kompas; actualiteiten. 9.20 uur Zwarte vrüdag; televisiespel over de 1 van 1929 10.40 uur Overdenking 10.45 uur NTS-journaal 10.50 uur Sluiting NEDERLAND 2 VARA 8.00 uur Nieuws in het kort 8.05 uur Z-cars: „Gewoon wat routine-vragen" 8.55 uur Achter het nieuws 9.20 uur Coronation Street 9.45 uur Bespied, dierenfilm NTS-journaal Automotisering (8) Sluiting 10.00 10.15 10.30 11.00 UIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM 1: 10.00 1 HILVERSUM Internationale Stem van een liedjes en 0itieren Dorus-show Het leek de VARA zaterdag avond verstandiger de gruwelen van Nigeria niet te laten voor afgaan aan de pret van Dorus Daarom kregen wij direct na het nieuws van acht uur eerst „De televiziersohermutselingen van een schlemiel" te zien. waarmee Manders in Montreux een gooi gaat doen naar de Gouden Roos. Of hij op dat Festival een rede lijke kans maakt, is met geen mogelijkheid te voorspellen. Ook in Montreux is de laatste jaren gebleken dat juryleden vaak wonderlijke beslissingen nemen. Vast staat dat de samenvatting van de twee oude Dorus-shows een best te verteren produkt is. Van de zes onderdelen, waaruit het vernieuwde programma is opgebouwd, beviel de Beierse drinkscène met stramme Hans Tiemeijer wederom het best. De andere fragmenten zijn van meer nationale aard (het Cen traal station in Rotterdam, de Rijkspolitie», die in een groot, internationaal gezelschap min der zullen aanspreken. Dat zou dan met name jammer zijn voor de ontzettend knappe dubbelrol van Manders in „De archivaris": de grandioze, Doriaanse teksten in dit nummer zullen buiten landers Avel geheel of gedeelte lijk ontgaan. Toch wel tamelijk zwak en zonder pointe is het nachtclub-verhaal met de strip- tease-scène, die alleen Dorus Nigeria Boeiende informatie hadden Koos Postema, Hans de Graaf en Frans Verheij vergaard in het door onderlinge twisten geteis terde Nigeria. Het drietal kwam tot de conclusie dat het land thans voor een catastrofale splitsing staat: Oost-Nigeria on der luitenant-generaal Ojoekwoe en de rest zullen als men niet spoedig nader tot elkaar komt uiteenvallen. „Tel uit je winst" „Tel uit je winst" kwam uit Enschede en geen der kandida ten hoefde een teleurstelling te incasseren. De nieuwelingen, kenners van Joseph Schmidt en Faas Wilkes, kwamen met ge mak door de tweede ronde. Ook de liefhebbers van Griekse ge schiedenis. Vincent van Gogh en Toon Hermans (f500.—) ble ken geen bijzondere moeite met competitie voor amateur- stam: ernstige en luchtige VOOR MAANDAG 17 APRIL 1, 402 m plaat rust!: strijdkrachtenprogr. 19.40 Humanistisch Verbond. Gezin en opvoeding. Een toespraak door de heer H. J. J. Lips. NRÜ19.50 Openbaar 20.00 Nws. 20.05 Oude en van Franse componisten komt een gedeelte van dit verallen, inplaats daarvan wordt dan uitgezonden: Dies Irae, ora torium). 21.00 Joodse identificatie, ge sprek n.a.v. het joodse-• t Zuiden. 23.15 Licht platenprogram- 23.55-24.00 Nws NCRV: 18.00 Licht orgelspel (gr 18.20 Uitzending van de Boeren Partij. Spreker: de heer E. J. Harmsen, se cretaris van de Boeren Partij. 18.30 Tie- neraraa. 18.55 Op de man af, praatje. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radio- Vocaal ensemble: moder- 9.50 Orkestenparade (gr) 0.30 David en Joab, hoor spel. 21.20 Licht orkest (gr.) 21.30 Muz. en dienst: A. Stereo: Klass. or gelconcert. B. Het geestelijk volkslied. 22.15 Avondoverdenktng. 22.30 Nieuws Lichte gram .muz. 23.5524.00 (Over de 4e lijn) van 1820 uur I. Johann Sebastian Bach. Toccata n fuga in d kl. t. BWV 565 (9 min.), lelmut Walcha. orgel. II. Ludwig van Beethoven. Mlssa Slngverein (o.l.v. Reinhold Berlijn; Dirigent: Herbert Helmut Walcha. orgel. VOOR DINSDAG 18 APRIL. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram.muz. VPRO: 7.55 Deze teman) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Lon- dens Phllharmonisch orkest (gr): mod. (9.35 Waterstanden). 10.00 Voor R.V.U. Stromingen ln de mod. Ned. poëzie, door J. van der Vegt 12.00 Stereo: Dansorkest en zangsollsten. '".25 Beursber. 12.27 Mededelingen landbouw. 12.40 Orgelmuz. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursber. 13.30 't Muzikantenuur: I. Jiddische liederen; 2. Klass. kamermuz. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Stereo: Belgisch klarlnettenkwartetmod. ziek. 16.00 Nws. 16.0" - de vragen van Eerdmans te hebben. Theo werd deze keer niet geassisteerd door Maud (die zich had vergist in de datum), maar door Tineke de Vries, die de kandidaten lang niet onhan dig de forse koptelefoon opzette Er volgen nu nog twee „Tel uit je winst"-uitzendingen. Aan het. j,gewicht" van de vragen was te merken dat de VARA er een feestelijk slot van wenst te ma ken Jonge onderzoekers Dicht bekeken zal het pro gramma „De jonge onderzoe kers' wel nooit worden en toch Is het vere van onaardig. Aller lei jeugdige professoren-in-aan- bouw tonen hun knappe vond sten, vertellen er het een en an der bij, verzekeren dat er een boel tijd in is gaan zitten en proberen te bewijzen dat hun ontdekkingen origineel zijn. Het is een soort televisieklas gewor den, met op de voorste banken de bollebozen, die hun klas genootjes (de zaal) en hun le raren (de 4 man sterke jury) even laten zien dat niet alleen Pythagoros veel hersens had Onbegrijpelijk! In „Opus 13" gaf Berglas er ditmaal de voorkeur aan te hyp notiseren. Het was onbegrijpelijk Van de jongen in verstijfde toe stand, die slechts gesteund door twee stoelleuningen onder hoofd en voeten het gewicht van een andere jongen op zijn buik kon verdragen, hebben wij een halve nacht wakker gelegen Robert Stolz Terwijl KRO's zondagavond programma geheel in het teken stond van prof. Robert Stolz (een hemel van muziek voor wie er van houdt!), kon men in .Beweging" via Nederland II luisteren naar een gesprek met de Franse journalist Jean Fran cis, maker van het toneelstuk .Dallas 22 november 1963", dat Ensemble op het repertoire heeft genomen. Hij heeft in zijn werk naar voren wilen brengen hoe afgestompt wij worden door het vele nieuws dat dagelijks op ons wordt afgevuurd door t.v. en kranten. Francis heeft met „Dallas" door dit nieuws aan een beschouwing te onderwerpen een soort rustpunt willen creëren voor de mens van deze .tijd Hilversum 2. 298 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, meditatie. 7.15 Porder: lichte granrmiiz. en praatje. (7.30-7.32 Nws.). 7.55 Overweging. 8.00 Nws 8.10 Lichte gramtnuz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de zangsolist. 12.18 Marktber. schippers. 12.20 Voor de la 12.27 Mededelingen t.b.v. 14.20 Schoolradio. 14.40 Stereo: üicui instrumentaal ensemble. 15.00 Pizzicato: progr. vol muz en wetens waardigheden. 17.00 Overheidsvoorlich ting: Nws. uit de Nederlandse Antillen. Spreker: Henk Dennert. 17.10 Voor de Jeugd. progr. van Harmen Slezen. VARA: 0 Nws. 10.02 Kwink: lichte muz. act. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Lichte orkestmuz. en zang. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Zorro: progr. voor tie ners. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.02-18.00 Verzoekplatenprogr. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS/NOT. 10.20- 12.00 Schooltelevisie. NTS: 12.00-12.30 Teleac: De detaillist als ondernemer (10). 18.45 Plpo de Clown. 18.50 Jour- AVRO: 19.00 Zoo Zoo: maande lijks dierenprogr. 19.30 The Monkees. AVRO's Televlzler. 21.30 ue tantastische avonturen van het. ruimteschip Orion, TV-1 nd II NTS: 20.00 Nws. mei 1965). NTS: 22.05-22.20 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5