L.P.S.V* viert dit jaar het veertigjarig bestaan <150 LIDO SANIE SAME Het gaat niet goed in de vee- en vleeshandel Minder groots Uil THUIS Zomerdienst N.Z.H. GOUD v. d. WATER KROONKOMBINATIE KROONGETUIGE BATERDAG 15 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 HL em een tief tot oprichting in Leiden was ge- nomen, werd de L.P.S.V. verzocht bij haar dertigjarig bestaan in 1957 het Europees Politie Voetbalkampioen schap onder auspiciën van de U.S.P.E. te organiseren. Dit toernooi, dat in samenwerking met de Sport stichting Leiden werd georganiseerd onder ideale weersomstandigheden, bracht weer mooie en spannen de wedstrijden met Duitsland als Dit jaar op 1 juli a.s. bestaat de Leidse Politie Sport vereniging (LPSV) veertig jaar. Ter gelegenheid van dit achtste lustrum organiseert zij op 29 april een Oranje-strand- loop over 5 kilometer. Gezien het aantal nu reeds binnen gekomen inschrijvingen belooft deze prestatieloop een groot succes te worden. Indien zulks het geval is zal het LPSV- bestuur waarschijnlijk deze strandloop tot een jaarlijks terug kerende sportgebeurtenis laten uitgroeien. De Leidse Politie Sportvereniging geniet een zekere populariteit in onze stad. In de eerste jaren van haar bestaan werden zwemwedstrij- wandelmarsen georganiseerd, waaraan veëi burgers en militai ren deelnamen en ook de thuiswed strijden van het voetbalelftal trok ken voor de oorlog was het vooral voor de werkloze Leidenaars een gra tis verzetje steeds een grote schare belangstellenden. De LPSV-scher- mers hebben in politieverband steeds hun mannetje gestaan en ook nu bloeit de schermafdeling. Meermalen kwam de laatste jaren het sabelkam pioenschap van de Nederlandse poli tie in handen van een Leidse scher mer. Bjj het tafeltennissen werd ook enige malen een persoonlijk politie- fcenlri kampioenschap en het dubbelkam- P™ pioensohap veroverd. In de laatste jaren is de beoefe ning van de atletiek, het zwemmen en het schaken slechts incidenteel ter hand genomen, doch hier staat tegenover, dat op het ogenblik weer bloeiende volleybalafdeling be staat, een afdeling, welke na grootse successen in de jaren vijftig plotse ling verdween en thans weer nieuw leven is ingeblazen. Succes ST Dl Het twintig- en dertigjarig bestaan 'an de L.P.S.V. werd in 1947 en 1957 i.a. herdacht door de organisatie van het Politie Zeven Landen Sporttoer- R nooi en het Europees Politie Voetbal- waaii kampioenschap Het in 1947 door Hulj wijlen M. F. Frank, destijds voorzit ter van de vereniging, genomen ini tiatief om na de tweede wereldoorlog de politie-ambtenaren var} West- L9® Europa door middel van de sport 1 meer tot elkaar te brengen, leidde tot een groot succes. Prachtige voet- scherm wedstrijden met beide sporten Nederland als winnaar trokken veel belangstellenden Leidenaar zal zich de span nende voetbalfinale tussen Nederland en Zweden herinneren, waarin de be slissing pas in een verlenging tot S stand kwam. Het sportfestijn leidde tevens tot de oprichting van de Union Sportive Ddes Polices d'Europe, een lichaam, dat niet meer weg te denken is bij de beoefening van de sport door de po- .n t, i lltie in Europa. Omdat het initia- Nederland als goede Geen fietsen meer in onderdoorgang van Stationsflat B. en W. hebben voor de onder doorgang van het flatgebouw aan het Stationsplein tegenover het bus station een stopverbod en een ver bod to< het plaatsen van fietsen en bromfietsen vastgesteld. De maatregel is bedoeld ten ge rieve van automobilisten, die van het parkeerterrein achter het llat- gebouw gebruik willen maken. De verkeersborden zullen dezer da gen worden aangebracht. Bestratingen In opdracht van Gemeentewerken wordt, voorziene omstandigheden voorbehouden, in april begonnen met de volgende herbestratingen: Stille Rijn, Herenstraat (Koe- poortsbrug-Koninginnelaan). Hoge- woerd. Vismarkt, Botermarkt, Kore- vaarstraat, Surinamestraat, Antillen- straat, Frans van Mierisstraat, Jan Uevenstraat en Bakker Korffstraat. In uitvoering zijn reeds de herbe- staating van Churchill-laan (voet- en fietspaden), Besjeslaan, Paramaribo- straat, Corantynstraat, Pieterskerk, koorsteeg, Kloksteeg, Dr. Lelylaan, Koninginnelaan, Vondellaan, weg be westen veemarktterredn, Clarasteeg, Oude RUn N.Z., Aalmarkt, Rynsbur- gerweg (voet- en fietspaden), Mors- kade, Bothastraat, Willem de Zwij gerlaan (ventweg Groenoord). Reparaties zullen worden uitge voerd aan Rijnsburgerweg en de ventweg langs de Haagweg. Vierde arrestant in Noorwegen De politie van Oslo heeft gisteren meegedeeld dat een vierde arres tatie is verricht in verband met het onlangs ontdekte spionagekomplot. De gearresteerde Is een 44-jarige visser die onderofficier is geweest by de kustwacht in noord-Noorwegen. Veertig Het veertigjarig bestaan van de L.P.S.V. zal door diverse omstandig heden niet gevierd kunnen worden met een zo grootse sportgebeurtenis als in 1947 en 1957, maar gaat toch niet zonder meer voorby. Naast sportwedstryden voor het korps en voor sportbeoefenaren van de N.P.S.B. (zwemmen, atletiek, schaken, tafeltennis, hengelen, schermen, vol leybal en voetbal), zullen een strand loop op 29 april en wandelmarsen op 13 mei worden gehouden. Boven dien ligt het in het voornemen om in september a.s. een lichtwedstryd te organiseren tussen de oud-spelers van het Nederlandse politie-elftal (1947, Europees kampioen) en de oud-spelers van het Leids elftal uit die tyd. De zgn. Oranje-strandloop vindt plaats op zaterdag 29 april a.s, het strand tussen Katwyk (start Zuid-Boulevard by Katwykse Red dingsbrigade om 15.00 uur) en Was senaar en is opengesteld voor dames en heren van 15 jaar en ouder. De afstand is 5 kilometer en moet binnen de tyd van 38 minuten wor den volbracht. De tydsduur kan even tueel door de organisatoren by on verhoopte slechte weers- of strand- omstandigheden worden verlengd. Alle deelnemers, die de strand loop binnen de vastgestelde tyd vol brengen, ontvangen direct na de fi nish een fraaie, speciaal in verband met het jubileum van de L.P.S.V. vervaardigde, herinnering. Prof. A. Querido nam afscheid Federatie voor Volksgezondheid Tijdens de algemene vergadering an de Nationale Federatie voor de Volksgezondheid heeft prof. dr. A. Querido hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de universiteit van Amsterdam, om persoonlijke rede- afscheid genomen als voorzit- van de federatie. Deze functie heeft hij gedurende meer dan vijf tien jaar bekleed. Tevens is hij twin tig jaar lang bestuurslid geweest. Als opvolger is benoemd dr. J. A. de Koek van Leeuwen, directeur m het Nederlands Instituut voor Preventieve Geneeskunde T.N.O. in Leiden. Tydens zijn bestuursperiode heeft prof. Querido de stoot gegeven tot ADVERTENTIE Rijn- en Schiekade krijgt andere huisnummers Met ingang van 24 april a.s. krygt een gedeelte van de bebouwing aan de Ryn- en Schiekade andere huis- Deze vernummering houdt band met het gereedkomen var nieuwe studentenflat. De bewoners hebben inmiddels persoonlyk bericht gekregen vai op handen zynde wyzigingen. belangrijke ontwikkelingen op heten het in 1965 verschenen boek ter gebied van de geestelijke volksge- gelegenheid van het 100-jarig be- zondheid. staan van het staatstoezicht op de 1' volksgezondheid. Op de foto overhandigt prof. Querido (rechts) de voorzittershamer aan dr. de Koek van Leeuwen (links). De zomerdienst 1967 van de N.Z.H., welke op zondag 30 april ingaat en tot en met 16 september duurt, bevat meer verfijningen dan spectaculaire wijzigingen. Voor Leiden en de Leidse winkeliers is het van belang dat de „Wassenaarder'weer zijn oude eindpunt aan de Lange Mare kan bereiken. .Wassenaarder" weer naar Lange Mare In de relaties tussen Leiden, Oegst. geest en Noordwyk wordt nog een late dienst toegevoegd, terwyl de bus sen tussen Leiden en Noordwij ker- hout eens in het uur zullen door- ryden naar Sancta Maria, dat daar naast zijn verbinding met de bollen streek en Haarlem via lyn 93 be houdt. Zoals wel vanzelf spreekt komen de gebruikelyke strandlynen deze zo mer ook weer tot leven. Wy sommen de voornaamste wij zigingen hieronder lijnsgewijs op. Stadsnet Lyn 11 LeiderdorpOegstgeest. Om een betere aansluiting op de laatst aankomende treinen te geven, zal de laatste bus uit Leiderdorp naar Leiden om 0.32 van het station nog een rit naar Oegstgeest maken. Lynen 13/14 Ringlijn HoutkwartierStation ProfessorenwijkStation De route van de Ringlyn is ver legd via het Station Lammenschans in plaats van via het G.G.D.-gebouw. Lijnen 40/42 MeerburgNoordwyk aan Zee Voor de op deze lynen betrekking hebbende veranderingen zie men wat onder Interlokale verbindingen ver meld staat. Lijn 41 ZuidwestKatwijk aan Zee. De om 18.24 uit Katwyk aan het station aankomende dienst, zal door rijden naar Zuidwest. De kwartier- dienst naar Zuidwest wordt dus tot 18.39 by vertrek van het station ver lengd. Lijn 43. Den HaagLeiden Nu de kademuur van de Oude Sin gel hersteld is, kan lyn 43 weer door rijden naar haar aanvankelyke eind punt aan de Lange Mare. Hiermede wordt tevens voldaan aan de ver zoeken van het gementebestuur en de middenstand. Men zie voorts wat onder interlokale verbindingen vermeld staat. Interlokale verbindingen Lijnen 30/31 Leiden Station—ValkenburgKat_ wijk aan ZeeHoornesLeiden Sta tion Lammenschans. Zoals elke zomerdienst wordt ook nu weer via het Kampeerterrein te Katwyk gereden. Lynen 40/42. Leiden MeerburgNoordwyk aan Zee. Het in de avonduren voorkomende verschil in rytyd tussen de lynen 40 en 42 op het traject- Meerburg-Sta tion is opgeheven. Daar de inruk kende diensten tussen 19.00 en 20.00 uit de dienstregeling zyn geschrapt, gaat de in de avonduren op het ge combineerde stadstraject geldende half-uurdienst reeds 19.00 ln. Op zaterdagochtend zullen er en kele ritten meer worden uitgevoerd. De laatste diensten van de twee lynen uit Meerburg worden tot één rit via Rijnsburg gecombineerd. C. van den Bos jubileert Tijdens een gistermiddag in het pand van de „Eerste Rot- terdamsche" aan het Rapen burg gehouden receptie heb ben velen de gelegenheid aan gegrepen om de heer C. van den Bos, thans districts-inspec- teur van deze maatschappij, geluk te wensen met zijn zilve ren jubileum. Aan deze druk bezochte receptie ging een huldiging in intieme kring vooraf. Met zyn echtgenote werd de heer Van den Bos ontvangen in het Alingh Prins, één der directiele den. schonk aandacht aan de kwa liteiten van de jubilerende inspec teur. Namens de directie bood spre ker de heer Van den Bos een por- tefeulle met inhoud en een Delfts bord met Inscriptie aan. Nadat „het doek" over deze huldiging was ge- zich naar een huldiging temidden van de staf Binnendienst, in welke kring de jubilaris geen onbekende is. Dhr. J. v. d. Woud, procuratiehouder schonk aandacht aan de succesvol le loopbaan van de heer Van den Bos. waarvoor hy terugging naar 15 april 1942, het tydstip, waarop de jubilaris in dienst trad by Van Zeyl's verzekeringsmaatschappy in Friesland, met standplaats Rotter dam. In mei 1948, aldus de heer Van der Woud, nam de Eerste Rotter- over, doch ook de heer Van den een kracht, waarmee men nu reer zo vele jaren harteiyk sa menwerkt. De heer Van der Woud king met de jubilaris en betrok daar- ook het aandeel, dat mevr. Van den Bos daarin steeds heeft gehad. Het werk van een verzekeringsman, aldus spreker, is moeiiyk en, voor al ook ln de avonduren tydrovend, r wat «is het dan niet heeriyk als zyn vrouw hem by thuiskomst „weet op te vangen." De heer J. H. Verbeek, die tydens de gistermid dag gehouden receptie namens de tussenpersonen het woord voerde, sprak met waardering over de ser vice en de medewerking, welke de jubilaris steeds aan de dag legt. Een gouden polshorloge en auto-ra dio waren de tastbare dank van de druk bezochte receptie vonden di rectie, staf en collega's elkaar te rug in hotel Nieuw Minerva, waar het de directeuren van het bykan- toor de „Eerste Rotterdamsche" en „De Nationale", resp. de heren M. A. van Kempen en A. A. J. Willi- gers waren, die de heer Van den Bos veel lof toezwaaiden voor het in deze kwart eeuw bereikte resul taat. ADVERTENTIE juwelier - horloger Haarlemmerstraat 181 Leidse werkplaatsen herdenken jubileum Feestdag voor het personeel Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Stichting Leidse Werkplaatsen was er gisteren een feestdag voor de werkneemsters en werknemers. De jubileumcommissie had een interessant programma op gesteld, waarmee de werkplaatsbe volking zich uitstekend heeft ver maakt. Met 215 man. verdeeld over zes bussen, werd 's morgens een be gin gemaakt met de festiviteiten. In de omgeving van Arnhem werd ge luncht, waarna een boottocht over de R4jn werd gemaakt. Na het bezoek aan Ouwehands Dierenpark werd in Leersum gedineerd. Om acht uur 's avonds kwam het gezelschap by de Stadsgehoorzaal in Leiden aan, waar de ouders van de werknemers en de jeugdrumband van „De Burcht" voor een hartelijke ontvangst zorg den. Voordat het feest begon dankte de directeur van de Stichting Leidse Werkplaatsen, de heer W. F. Tierolf. allen die door financiële bijdragen deze dag mogelijk hebben gemaakt. Hierna begon een muzikaal pro gramma. De beatband „de Resounds" zorgde voor groot enthousiasme, maar vooral het jeugdorkest van „De Burcht" verdient, onder de uitsteken de leiding van „kasteelheer" J. v. d. Mark, een speciale vermelding. Tot slot sprak de voorzitter van het Stichtingsbestuur, wethouder Men ken, zyn dank uit voor het vele werk, dat aan dit feest is vooraf gegaan. ADVERTENTIE van goede smaak i T 9esneaen moaei van nauaanse top-maKe. txciusieve tweeastotten Ir tAJ mooie beige/bruine kleuren (o.a. diagonaal met overruitl) 119.- PANTALON :prachtige Zweedse pantalon In beige cavalry-twill 59, Leiclse veemarkt Het gaat in de vee- en vleeshandel verre van goed. Het beetje optimis me dat men had weten te bewaren is door de afgekondigde grenssluitin- gen volkomen de bodem ingeslagen. Met heel veel moeite was de export van slachtlammeren weer aan het op gang komen, maar deze ligt nu weer nagenoeg stil, om nog maar niet te spreken van de chaos, welke de grens sluitingen in de varkenshandel heeft veroorzaakt. Ook op de slachtvee- markt was de lam-legging van de ex port al merkbaar. Ondanks een kor ter aanbod, noteerden de slachtrun- deren toch Iets lager by een tame- ïyk stroef verloop van de handel. Dat de handel in wolvee gisteren nog meeviel is te danken aan het korte aanbod. Ook de belangstelling op de gisteren gehouden veemarkt gaf geen reden tot klagen. Het was vooral de sector gebruiksvee, welke met een uitermate grote aanvoer voor de dag kwam en die veel publiek en belang stelling trok. De handel verliep hier redelijk en prijshoudend. Door de grote aanvoer van ge bruiksvee kwam het totaal aanvoer - cUfer nog op 1237 dieren. GEBRUIKSVEE De aanvoer tn deze afdeling was byzonder groot. De sector vare- en weddekoeien spande wel de kroon met een aanvoer van rond 250 dieren. De tyd van het jaar is er dan ook wel naar en al was het gisteren weer wat guur, toch hebben de warmere dagen in de afgelopen week de voor- jaarshandel in gebruiksvee in bewe ging gebracht. In beide sectoren was er een goede belangstelling waar te nemen en had de handel, ondanks de grote aanvoer, een redely k tot iets vlugger verloop. Goede kwaliteiten lagen iets styver in prys, terwyl ook de mindere soorten goed prijshou dend bleven. Notering: melk- en kalfkoeien van f 925.— tot f 1200.— en f 1500.—vare koeien van f575,— tot f 1000,en f 1475,—. JONGVEE By een iets kortere aanvoer dan verleden week deed de handel het in deze afdeling nog- niet veel beter. Zy behield het karakter van kalm. Voor naamste oorzaak is, dat de grasgroei nog niet best is en het land te nat. Toch waren de dieren zeker niet goedkoper. Notering: pinken van f450. f550,— en f700,—, graskalveren van f275,— tot f450,—. VETTE KOEIEN De aanvoer van slachtrunderen gisteren minder dan vorige week. Over het algemeen was er nogal wei ADVERTENTIE Beoordeel tussen 17 en 29 april luna-terra stalen meubelen. A-LEIDEN NV ZAANDAM LEIDEN DELFT DORDRECHT 01710- 26800* I BREDA DEN BOSCH nig aanbod waardoor de pry zen op de verschillende markten uiteen lie pen. In de vleeshandel ging het ze ker niet vlug toe en hoewel de die ren nog vrij goed aan de prys ble ven en de beste kwaliteiten duur ge noeg zijn, kwamen er hier en daar toch iets lagere noteringen uit de bus. Mede daardoor kreeg de han del in Lelden een ietwat stropend tot stroef karakter en moest men iets op de prijzen laten vallen. Notering per kg schoon gewicht vette koeien van f 3,60 tot f 4,20 en f 4,70, slachtstieren van f 4,tot f 4,20 en f 4,50, worstkoeien van f 3.10 tot f 3,30. VETTE EN NUCHTERE KALVEREN Deze handel zit nog steeds lelyk in de kling en men hoort nog weinig optimistische geluiden. De meeste mesters willen htm dieren kwijt om dat het langer aanhouden geld kost terwyi de waarde van te lang aan gehouden dieren minder wordt. Evenals in Leiden was het aanbod al- lerwege ruimer terwijl de afname miniem is. By een zeer gedrukte stemming en flauwe tot stugge han del noteerden de vette kalveren ab normaal laag en liepen ook de prij zen voor slachtnuka's weer iets ver der terug. Notering per kg levend gewicht: vette kalveren van f2,20 tot f2,50, slachtnuka's van fl,tot fl,15 en f 1,45, mestkalveren per stuk van f60.— tot f70.— en f85,—. WOLVEE Als gevolg van de hernieuwde slui ting van de grenzen waren er weer minder overhouders ofwel vette lam meren aangevoerd, welke dieren men weer aanhoudt in de hoop dat Frank rijk z'n grenzen weer spoedig openen zal. Hoewel de grenzen van België nog open zyn en dit land nog wel wait afneemt, weegt deze afname niet op tegen de normale export naar Frankryk. Door de beperkte aanvoer viel de handel echter nog niet eens tegen en wisten de vette lammeren zich zelfs nog op de oude prijzen te handhaven. De vette schapen moes ten echter een veer laten, die tot plm. f5,— in de pry zen per stuk terug liepen. Voor de fokschapen was er by het mooiere weer van de laatste da gen weer meer belangstelling waar door de stellen even grager werden verkocht. Deze handel had een rede lijk pryshoudend verloop. Notering: vette schapen van f90,— tot f 115,en f 125,vette lamme ren van f 100,— tot f 120 en f 140,-, fokschapen 1 lam van f165,— tot f 190,fokschapen -f- 2 lammeren van f200,— tot f290,—. VARKENS (BUITEN DE MARKT) Door de grensslui t ingen is het in de varkenshandel, die toch al moei iyk en onoverzichtelijk was, een com plete wanordelijke boel geworden. Niemand weet meer waar hij aan toe is. Van alle zijden worden thans de slachtvarkens aangeboden maar de afnemers, onbekend met de prijsont wikkeling, durven niet in te kopen. De pryzen voor lichte slachtvarkens Hepen dan ook weer sterk terug tot plm. f 1,95 tot f 2,— per kg. levend gewicht. De algemene verwachting is dat het dieptepunt nog niet is be reikt. Ook de lichte slachtzeugen kwamen niet veel hoger dan plm. f 1,75 tot f 1,80 per kg levend gewicht. Dat deze gang van zaken op de han del in varkens voor fok- en mesterij van sterke invloed is, behoeft geen nader betoog.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3