Parachute ging niet goed open GEMENGD NZH „De wereld heeft een volslagen verkeerde indruk van Amerika" c PAGINA 2' LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 15 APRIL 1» 1 eidóe cjenda Het was begin deze maand om precies te zijn op 2 april vijftig jaar geleden, dat Ame rika zich voor de eerste maal aan ge allieerde zijde schaarde in de oorlog met Duitsland. In die halve eeuw hebben de Verenigde Staten bij her haling hun beslissend gewicht in de schaal geworpen bij de strijd om vrijheid en recht, het omvangrijkst tijdens de tweede wereldoorlog. De ontelbare graven van jonge Ameri kanen in Europa en Azië zijn het symbool van Washingtons bereikheid de wereld niet aan haar lot over te laten. Min of meer tragisch is, dat de Amerikanen daarvoor èn voor hun pogingen Europa na de jongste we- reldkrijg door de Marshallhulp weer op de been te helpen weinig of geen dankbaarheid hebben geoogst. Waar om ook, zal deze of gene cynicus zeggen, het ging en gaat Amerika alleen om de bescherming van zijn belangen. Zeer juist, maar ook kort zichtig. Want beslissingen en daden van wezelijk belang komen, onder de op deze planeet bestaande levensor de. alléén tot stand wanneer eigen belang en bereidheid tot helpen op passende wijze onderling gemengd zijn. Natuurlijk hebben de- Ameri kanen bij hun partijkiezen in die halve eeuw niet uitsluitend op idealistische wijze aan de verdediging van de vrijheid gedacht. Wie dat zou willen volhouden staat niet met bei de benen in de werkelijkheid. Maar even eenzijdig is de cynische opvat ting, dat Washington alleen door machtsbegeerte en financiële be- langen-op-de-achtergrond werd en wordt gedreven. Wie dat zegt moet zich nodig eens in het Amerikaanse I volkskarakter gaan verdiepen: hij zal dan tot de ontdekking komen, dat er ginds zeer velen zijn, minder schaamteloos-ongevoelig dan hijzelf. Zo gezien was het een pijnlijke zaak, dat vice-president Humphrey op zijn reis door Europa meermalen gecon fronteerd werd met de activiteit van groepjes, die er niet voor terugdeins den hem, als vertegenwoordiger van de Ver. Staten, de grofste rheed- woorden naar het hoofd te werpen. Humphrey heeft die beledigingen on verstoorbaar langs zich heen laten gaan. In Washington verklaarde hij na zijn terugkeer op een vraag, er zeker van te zijn dat het hier slechts ging om politiek-opgehitste enkelin gen hy sprak over maoïsten, dus aanhangers van de Chinese com munistenleider Mao Tse-toeng die de werkelijke opvattingen der Euro peanen niet tot uiting hadden ge bracht. Een juiste zienswijze, die ge tuigt van kennis van zaken omtrent de wezenlijke gezindheid in dit we relddeel, waar men de offers van Amerika in twee wereldoorlogen nog niet is vergeten. Vlieger verongelukt Hmag ongerijmd heten, dat ;mmige Europeanen en Azia- en, onder de beschermende pa- th\. van Amerika gezeten, niette min de drager van die para plu menen te kunnen verwijten, dat diens bescherming zich ook tot an deren uitstrekt. Denkt men na over de houding, die Europa ten opzichte van Amerika dient in te nemen, dan spreekt het vanzelf, dat men zich het recht op kritiek mag voorbehouden, mits die kritiek het huidige optreden van Washington ziet in het verleng de van wat de geschiedenis van de laatste halve eeuw in Europa zelf te zien heeft gegeven. Dat houdt dus in elk geval in, dat men afziet van nodeloos - kwetsende demonstra ties. Terecht schreef David Lawrence dezer dagen in de ..New York Herald Tribune", dat de vijandelijke strate gen in 1917 en 1941 één ding over het hoofd zagen: de onderlinge afhanke lijkheid van de volkeren der wereld. Ook legden zij een schrikbarende onderschatting van de militaire kracht van Amerika aan de dag. En weer is er thans een vijand, zo merkt Lawrence verder op, die zich vergist in de ware gevoelens van de Ame rikanen en zich blind staart op de monstraties van politiek-mislei- de groepjes. Zal een misrekening van de tegenstander, zo vraagt hij zich tenslotte af, opnieuw tot een grote oorlog leiden of zal de Amerikaanse politiek van militaire beslistheid de zorgd over Noord-Vietnam, besloten communisten er van overtuigen, dat geen offers te groot zullen zijn om het conflict tot een einde te brengen en een gewaarborgde vrede te ver zekeren? Tot zover Lawrence. Deze vraag ïykt niet overbodig, nu Chi na en de Sowjet-Unie, blijkbaar be zorgd over Noord-Vietnam. besloten hebben samen te werken om Hanoi over land militair te bevoorraden. Maar, zo schrijft een ander Ameri kaans blad, de Chicago Daily News, als dat nu op dit punt gebeurt kan het morgen op een ander punt ge beuren. En het blad spreekt in dit verband van „een nuttige herinne ring, dat in de betrekkingen tussen de volken niets van blijvende aard is". Het klinkt niet optimistisch, juist in een periode, waarvan me nigeen verwacht, dat zij een defini tieve wijziging in de betrekkin gen tussen Moskou en Washington te zien zal geven. Er zijn Inderdaad aanwijzingen in die richting, maar gezien de jongste ontwikkeling i reden tot matiging. De 34-jarige kapitein-instruc teur Weyland is gisteren bij het neerstorten van een twee persoons Starfighter om het leven gekomen, omdat de pa rachute aan zijn schietstoel niet normaal functioneerde. Het is de eerste keer in de ge schiedenis van de Koninklijke Luchtmacht dat zoiets gebeur de. Het toestel van kapitein Weyland en zijn 33-jarige leerling, luitenant Jutten had een ongelukkige oefenlan ding gemaakt op de vliegbasis Leeuwarden. Het toestel kwam te hard en te vroeg aan de grond. De linkerpoot van het hoofdlandingsge stel doorstond de klap niet. De linker vleugeltipbrandstoftank raakte de grond en scheurde. De brandstof liep er uit. Doordat kapitein Weyland snel optrok ontstond er geen brand, maar het was duidelijk dat het. toestel geen gewone landing meer zou kunnen vol brengen. De beschad gingen waren te ernstig. Geen andere conclusie bleef over dan„toestel verlaten". Verschillende reddingsdiensten wer den gewaarschuwd. Kapitein Wey land koerste richting IJsselmeer, waar by het verlaten van het toestel de minste kans op ongelukken be staat. Wat dat betreft had hy goed gezien. Het toestel kwam in een pol der terecht. Zeven minuten voor elf verliet instructeur Weyland met zijn schietstoel het toestel, direct gevolgd door luitenant Jutten. Op technische gronden verlaat de instructeur, die de achterste plaats bezet, het eerste het toestel. Luitenant Jutten kwam ongedeerd in bouwland terecht. HU pakte zyn parachute op en wandelde naar een boerderij om zijn landings plaats kenbaar te maken. Een hef- schroefvliegtuig kwam hem later te hulp. Voor kapitein Weyland kwam die hulp te laat.Zyn parachute had zich niet geheel ontplooid. Een commissie van onderzoek is onmiddellijk begonnen met na te gaan wat daarvan de oorzaak zou kunnen zijn. Het is ook de eerste keer, dat een tweepersoons Starfigh ter van de Luchtmacht volkomen President Johnson in Suriname Op de terugreis van de topconfe rentie te Punta del Este heeft het toestel van president Johnson een tussenlanding van een uur in Para maribo gemaakt. Er waren uitgebrei de voorzorgsm -p tregelen getroffen en de landing was niet van te voren bekendgemaakt. Plaatselyke leiders hebben de pre sident begroet. De gouverneur van Suriname, mr. H.L. de Vries, richtte het woord tot de president en zei:„Het is voor de tweede maal in onze geschiedenis, dat een president van de Verenigde Staten ons land bezoekt." In zijn we derwoord prees de president de sa menwerking, die er in Suriname tus sen de verschillende rassen bestaat. „Creolen en Javanen, Hindostanl en Chinezen, bosnegers en Ameri kaanse Indianen werken samen in deze wereld in het klein en ver schaffen ons allen een inspirerend voorbeeld van vooruitgang en be grip tussen de rassen, aldus presi dent Johnson. ADVERTENTIE lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll' lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll STAP IN VOOR EEN UITSTAPJE ELKE DINSDAG SLEUTELSTADRONDRIT Een verrassende ontdekkingsreis door Leiden en omgeving. Prijs slechts f 5.— voor ochtend- en middagrit samen. Inlichtingen en kaartverkoop: V.V.V. Steenstraat, telefoon 23459 N.Z.H. Stationsplein, telefoon 34441. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH^ De totaal vernielde schiet- stoel van kapitein Weyland. werd vernield. Sinds 16 december 1962, toen de Starfighters in dienst werden genomen, zyn er nu zes toe stellen van dit type verongelukt, waarbij vier bemanningsleden het leven hebben verloren. Vervolg van pag. 1 Geen tastbare resultaten van Wilson Wilson was ervan overtuigd dat de Britten, toen de zaken onder de Tories waren mis gegaan, bereid wa ren bittere medicijn te slikken. Maar snelle, voor iedereen tastbare resul taten en vooral de beloofde econo mische expansie, bleven uit. Bijna alles wat Wilson in de binnen- of buitenlandse politiek aanraakte, bleek een slag in de lucht (Vietnam, Fthodesië. en de EEG blijft rog een vraagteken Het is ironisch, dat Labour fen werkloosheidreserve schiep en vak bondsleiders met boete en gevange nisstraf bedreigde in geval van wilde stakingen of andere overtre dingen van de loondiscipline. De tragiek is, dat door de achterstand op vele gebieden in Engeland een werkelijke opgang pas op lange ter mijn kan worden verwacht. De kie zers, vooral in een land dat sinds de oorlog van de ene in de andere economische crisis is getuimeld, to nen weinig geduld meer, hetgeen nog bevorderd wordt door het feit, dat men in het Britse kiesstelsel in een ommezien van regime kan vei- anderen. Callaghan's dinsdagavond ingediende begroting, die een s> bool was van machteloosheid, heeft ongetwijfeld het algemene gevoel van onbehagen nog versterkt. Ook in andere delen van Engeland Lancashire, Leicestershire, War wickshire, Cheshire en Northumber land werd Labour verslagen. Er was voor de arbeiderspartij niet één hel der stukje aan de verkiezingsher.iel. zetels winst verlies Conservatieven 703 199 2 Labour 538 3 188 liberalen 54 12 14 onafhankelyken 986 25 49 anderen 31 16 2 Esro-2 weer uitgesteld De lancering van de Esro-2, de eerste Europese ruimtesatelliet, is opnieuw uitgesteld wegens moeilijk heden met de bandrecorder van het ruimtevaartuig, zo heeft het Ameri kaanse bureau voor de ruimtevaart (NASA) gisteren meegedeeld, lancering is nu verschoven van 27 april naar eind mei. Een Scout-raket van de NASA zal de 75 kg zware wetenschappelijke satelliet lanceren vanaf de lucht machtbasis Vandenberg in Califor- nië. De Esro-2 heeft apparatuur aan boord voor het uitvoeren van ze ven wetenschappelijke experimenten ter meting van de zonne- en kosmi sche straling. De Esro-1 (Esro is een afkorting van European Space Research Orga nization zal eind van dit jaar vanaf Vandenberg gelanceerd worden. MET EEN ENKEL WOORD BINNELAND. Dode in Amstel Uit de Amstel by het Muntplein in Amsterdam is gistermiddag het stoffelyk overschot opgehaald van de 48-jarige W. J. Kayser, directeur van een confec tiefabriek in Enschede. Hoe de man die voor zaken in de hoofdstad was, te water is geraakt, is neg on bekend. Daarom verzoekt de politie eventuele getuigen zich in het bu reau Singel te melden. De heer Kayser heeft in het middaguur met een medewerker van zyn bedryf in de omgeving van de Munt geluncht. Tussen drie en vijf uur moet hy ver dronken zijn. Dode vrouw gevonden Het moet uitgesloten worden geacht dat een 62-jarige vrouw, die gisteren dood werd gevonden in de bossen by Austerlitz, door misdrijf om het le ven is gekomen. De Rijkspolitie en de technische re cherche uit Amsterdam hebben bij hun onderzoek geen uiterlijke teke nen van geweld bespeurd. Er waren ook geen aanwijzingen, die duidden op een zedenmisdrijf. Het wachten is nu op de uitslag van het toxico logisch onderzoek, dat het Gerech- telyk Geneeskundig Laboratorium in stelt. De politie neemt aan, dat dit positief zal zyn, temeer omdat de vrouw de laatste tijd zwaarmoedig was. De vrouw werd sinds 30 maart vermistx Vrouw onder trein Op de niet beveiligde overweg bij wachtpost 11 onder de gemeente Bergen op Zoom dezelfde overweg welke eind fe bruari twee slachtoffers eiste is gistermiddag de 64-jarige weduwe W. Karremans-Wyten uit Halsteren, die per rijwiel de overweg overstak, door de uit de richting Roosendaal ko mende personentrein gegrepen en op slag gedood. Werktijdverkorting De grote voorraden en verminderde afzetmo gelijkheden hebben de KLM-werkkle- dingfabriek doen besluiten een werk tijdverkorting aan te vragen voor to taal 500 personeelsleden verspreid over de fabrieken in Haaksbergen, Coevorden en Klazienaveen. Gedu rende een periode van zes weken wor den de fabrieken één of twee dagen per week stil gelegd. Naar de direc tie verzekerde worden geen mensen ontslagen. De gehuwde werknemers ontvangen gedurende de werktijd verkorting hun volle loon. BUITENLAND Levenslang Een rechtbank in Yorkshire heeft gisteren een 24-ja rige man die zich vergrepen had aan een zesjarig jongetje, tot levenslang veroordeeld. Maar het ventje leeft nog, hoewel half gewurgd, en maakt het weer goed. By het uitspreken van het vonnis noemde de rechtbank de veroordeelde „een verschrikkelijk gevaar voor kinderen", dat uit de normale wereld moet verdwijnen. Verkoop geweigerd De Ameri kaanse regering heeft General Dy namics Corporation laten weten dat de verkoop van een dwergonderzeeër aan de Sowjet-Unie „niet in over eenstemming is met de belangen van de Amerikaanse veiligheid". De Rus sen hadden informeel gevraagd naar de mogeiykheid van de aankoop van een dergelyke kleine tweemans on derzeeër, welke 't vorig jaar een gro te rol gespeeld heeft by de ber ging van een Amerikaans atoomwa pen uit de Middellandse Zee voor de kust van Spanje. Mechanische hand Een kunst hand welke dicht by de natuuriyke hand komt is ontwikkeld door ge leerden van het Amerikaanse leger. Het medische centrum van het Wal ter Reed hospitaal heeft verklaard dat de automatische hand een zeer belangryke mylpaal betekent voor invaliden. Dr. Lotz benoemd Dr. Kurt Lotz (54), voormalig officier van de Duit se generale staf, is gisteren officieel aangewezen tot opvolger van dr. Nordhoff. het huidige hoofd van de Volkswagen-automobielfabriek. De raad van de Volkswagen benoemde Lotz. tot nu toe president van de raad van de fabriek Brown, Boveri en Co uit Mannheim, tot vice presi dent van het concern. Nordhoff (68) die 20 jaar lang de leiding heeft gehad, zal zich in het najaar terugtrekken. Oude tekening ontdekt In Oes- tertülje in het oosten van Zweden is een 3000 jaar oude tekening op steen ontdekt door spelende kinderen. De tekening moet in de bronstyd gemaakt zyn, zy meet 15 by 25 centi meter en stelt een lange boot met ne gen personen voor. Vastgesteld is dat de tekening echt is en niet het werk van een zonderling die honderd jaar geleden in dit gebied zelf „vondsten uit de oudheid" fabriceerde. Weer vlag verbrand Gisteren is Frankrijk opnieuw een Ameri kaanse vlag verbrand en wel by een betoging in de stad Amiens. Betcgers, die tegen de Amerikaanse politiek in Vietnam potest eerden, verbrandden de vlag waaraan een hakenkruis was bevestigd. Aanleiding tot de de monstratie was het bezoek van de Amerikaanse ambassadeur Bohlen, schilderyententoonstelling Kerkeliik l.ever Ned. Herv. Kerk Beroeipen te Oochten (toez..) j Breure te Hei-en Boeicop te Ri aterwoude Ph. J. Leenmans te Oud- Vossemeer door de gen. synode (als studentenpred.i P. Byieveld te Hoog- carspel-Lutjebroek. Bedankt voor Schoonhoven <vac J. C. Schuurman (toe.) H. M. van Bemmel te Oldebroek voor Stryen (wykgem. L) C. Baas te Nieuwerkerk a. d. Yssel. Benoemd tot bystand in het pas toraat te Waalwyk H. J. Begeer, em. pred. te Hoofdplaat, Geref. kerken Beroepen te Elburg en te Idsken- hulzen J. A. C. Rullmann te Schoon oord. Geref. kerken vrygemaakt Geref. gemeenten Beroepen te Waardenburg J. C. Weststrate te Meliskerke. Bedankt voor Veenendaal G. Schipaanboord te Apeldoorn. Afscheid dr. E. Emmen De generale synode van de Ned. herv. kerk zal vrijdag 28 april voor één dag in vergadering byeen- komen. Ditmaal niet. zoals gebruike- lyk, in ""Hydepark te Driebergen, maar in het gebouw van de Ameri can Protestant Church in Den Haag. In de middagvergadering wordt afscheid genomen van dr. E. Emmen, secretaris-generaal van de Ned herv. kerk. die per 1 mei 1967 wordt gepensioneerd en tevens van mr. dr, H. M. J. Wagenaar, directeur van de Raad voor de predikantstraktemen ten. die eveneens met pensioen gaat. In de middagvergadering worden voorts de nieuw benoemde secretaris -generaal van de Ned. herv. kerk, ds. F. H. Landsman, en de nieuw be noemde secretaris voor algemene za ken. dr. R. J. Mooi, geinstalleerd. Bi j geboorte Oranjetelg Het moderamen van de generale synode der Ned. herv. kerk heeft de hervormde kerkeraden in het land geadviseerd ter gelegenheid van de aanstaande blyde gebeurtenis in het gezin van Prins Claus en Prinses Beatrix, zo mogelyk in samenwer- opende in het. kader van „De Ame- king met andere kerken ter plaat- rikaanse dagen", die sinds dinsdag in Amiens gehouden worden. Politie tegen minister Indiase federale politie heeft gisteren ge bruik gemaakt van traangas om te voorkomen dat 2.000 plaatselyke po litiebeambten zouden oprukken naar de woning van de minister van Binnenlandse Zaken Ohavan. In to taal werden 18 traangasgranaten geworpen te midden van de betogen de politiemannen toen het gevaar be stond dat deze door het cordon van de federale politie zouden breken. Ongeveer 20 betogers werden gear resteerd. Chavan weigerde een dele gatie te ontvangen. ste, een byzondere kerkdienst te hou den onder leiding van één of meer voorgangers van deze kerken. Het moderamen van de hervormde sy node adviseert de kerkeraden deze samenkomst 's avonds te 8 uur te houden op de dag van de geboorte indien de bekendmaking vóór 2 uur in de namiddag geschiedt, of op de uur in de namiddag bekend wordt gemaakt. Indien de bekendmaking 's zaterdags na 2 uur in de namiddag of 's zondags geschiedt, dan adviseert het moderamen de byzondere kerk dienst op de daaropvolgende maan dag, eveneens te 8 uur 's avonds, plaats te laten vinden. Humphrey in Georgia: Vice-president Humphrey brengt, na zijn reis door Europa om het Amerikaanse regeringsbeleid toe te lichten, een bezoek aan het zuiden van de Verenigde Staten met onge veer hetzelfde doel. Voor het Natio nale Congres van Joodse vrouwen verklaarde Humphrey, dat Paus Pau- lus VI hem „met tranen in de ogen' heeft voorgehouden dat de morele kracht van Amerika wordt aange tast door de wyze waarop Amerika aan de wereld wordt voorgesteld. „De wereld krijgt een slechte in druk van ons," zei Humphrey. In Europa bestaat volgens de vice-pre sident een verwrongen beeld van de Verenigde Staten als gevolg van te levisieverslagen van de oorlog in Vietnam en de misdaad in de Ver enigde Staten. „Dag In dag uit zien ze bommi vallen, rellen, misdaad, corruptie zei Humphrey. „Sommige mens denken dat dat nieuws is 'k h mUn hart hier al lang nv Ml luchten. „Amerika moet vertellen over de 1 /ens d we moeten bekend wordei „land dat vrede sticht, en nic leen voor de vrede marcheert.' ZATERDAG. Rapenburg 10: Sociëteit ,,'t Roefje". Lezing de heer J. de Haas over gra fologie. 8 uur nam. Schouwburg: Toneel ver. „T.I.G." speelt „Zwijgen uit angst". 8 uur ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 5): Spr. de hr. R. Mehlbaum van Den Haag. 2 uur nam. Rapenburg 10: Open Huls Jeugdso- ciëteiten 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ex perimenteel Kerkewerk Herv. gemeen te. 10.45 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG DINSDAG. Bijzaal Petrakerk N.C.V.B. afd. Noord Spr. de heer A. Spaargaren over „Om gang met zieken". 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector". 7.309.30 uur nam. De Lakenhal: Ver. ..Oud Lelden". - Spr. dr. J. G. N. Renaud over „En gelse kastelen uit de tijd van Koning Eduard I". 8 uur nam. Den Burcht: Filmavond Leids On derling Ziekenfonds. 7.30 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng in Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Demonstratie-avond Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „De Nieuwe Komedie" „Het treurig lied van het triest café". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Inspectievergade ring Ver. van onderwijzers (essen)9.30 Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 8 uur nam. WOENSDAG Universiteit: Centre culturel fran cais. Lezing M. Jean Nolret over Ro maans Bourgondlë. 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19). Kon. Ned MIJ. voor Tuinbouw en Plantkunde Spr. prof. dr. R. Hegnauer over „En kele toepassingen van midden-Euro pese planten". 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Kantine Clos en Leembruggen: Con tactavond I.V. Phllatellca. 7.15 uur Lakenhal: K. en O. Muziek van deze tijd Ileana Melite, R-len deReede en Theo Bles. 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Auberge francaiseCafé-chantant Leidsch Zoldercaoaret. 9 uur nam. afd. centrum. Niet r. katholieken op pastoraal concilie De oecumenische commissie van het pastoraal concilie is te Utrecht byeengeweest om onder leiding van haar voorzitter mgr. dr. J. Groot de ontwerpstatuten van het pastoraal concilie te bespreken alsmede de in breng daarin en de bezwaren der protestantse kerken. Bekend is dat o.m. voorstellen zyn gedaan ten aanzien van de aanwe zigheid der andere kerken in de ple naire vergadering en van de posi tie van prof. dr. A. J. Bronkhorst als officieel waarnemer van alle pro testantse kerken. De positie van prof. Bronkhorst was onduidelijk gewor den, omdat de concilieraad, waarvan prof. Bronkhorst officieel namens de andere kerken lid was, door de nieu we statuten een andere functie kreeg Wat nu de voorstellen ten aanzien van prof. Bronkhorst inhouden, is echter niet meegedeeld. De positie det niet r. katholieke deskundigen in de diverse studie- comissies is al wel duidelyk. Zy heb ben geen stemrecht zoals de r. ka tholieke deskundigen, maar wel heb ben zy recht van voorbehoud - ook wel negatieve kwaliteitsstem ge noemd- indien zy principiële bezwa ren hebben by de opstelling van een bepaald rapport. Oegstgeest (Groene Kertcjv) en O. Jeugdkamerorkest o.l.v. H Briër m.m.v. Els Bongers en Bep p. schi. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Rex „De wraak van El Tlgro" Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LJdo „Samen uitsamen thy a. 1. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uui Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, tmera „Het einde van een ge leman", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 9.15 uur. Luxor Angellque en de koot 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.18 Studio „Darling", 18 Jaar. Dag*: 2.3d, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra Wassenaar Vrydag 8 uur, terdag 7 en 9.15 uur, zondag 7 en 9.15 uur „Derek Flint". TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch Kit ntrum. Tentoonstelling Deense fiek. Maandag t/m vrijdag 9 uur vo' 5 uur nam (t/ro 3 mei) Bedrijfskantine Koningsveld (J. Campenlaan la)Expositie 1 Francois. Werkd. 1011.30 uur i 3—5 uur nam. (tot 19 mei). Galerie Walenkamp. Rob gn Clous. Dag. van 26 uur n, ultz. van zondag en maandag) ti 27 april. Lakenhal: Tentoonstelling: h« g daagse Nederlandse grafiek. We 0n; 10 uur voorm. 5 uur nam; i 1—5 nam. (tot 23 april). De Lakenhal Dag 10-ft uur: 1-5 - Lakenhal: Tentoonstelling Pica» recente grafiek. Werkd. 10 uur vr 5 uur; zondag 15 uur nam. 21 mei). Legermuseum Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van 10 'v-indnc I P uur) Molen „de Valk": Molenmuseum, opend dinsdag t/m. zaterdag 10 voorm.5 uur nam. Zondags 1—5 nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Voiicenkv Tentoonstel ling: „Ball. beeld droombeeld" Geopend dagelijks 17 uur: 's zondags 13—17 uur (t oktober). Rllksmuseum voor Volkenkt Tentoonstelling^van^ Japanse pri Rllksmuseum voor Volkenko (Steenstr&at 1). Dag 10-17 u: dags 13-17 mui Rllksmuseum voor de geschud' de» natuurwetenschappen 'iu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal He, Tentoonstelling werk van Sierk oer. Geopend maandag t/m. zati 10 uur voorm5 uur nam.; bov« dinsdagavond 810 uur april). Geopend voor spoedeisende i len: Apotheek Tot Hulp der Mi held!, Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van Apotheek R. Breest Smallenburg wordt waar tar men door Apotheek Tot Hul| wij] Menschheld. De Oegstgeestse Apotheek en theek Voorschoten zyn geopend. WeeketndedleLSt der nnlsartwr. Zaterdagmorgen vóór 12 uur Olege men de eigen hulsarte Na zaterdagmiddag 12 uur •ip doluerstelefoon 22222. rei Eui HAAGS A G E N D (Van donderdag 13 april t/i woensdag 19 april). ZATERDAG 15 APRIL Je". Circustheater, 19.30 uur: ..Opt Houtrusthallen, 20.00 uur Stones show. Kurzaal, 20.15 uur: Het Resld Orkest o.l.v. Willem v. Otterloo ZONDAG 16 APRIL York". Diligentla: 20.00 uur: Hofstad net Orkest. MAANDAG 17 APRIL. Kunstcentrum „De zingende K Prins Maurltslaan 36. 20.15 utf Zuid-Nederlands Trio. DINSDAG 18 APRIL. Kon. Schouwburg. 20.15 uur: neelgroep Centrum: „Man Is nu Kurhaus Paviljoen, 20.00 uur: ra Studio: „Chambre Séparée". WOENSDAG 19 APRIL Kon. Schouwburg: 20.15 m neelgroep Theater: „Trommelen nacht". Diligentla. 20.15 uur: Wendy nan. cello en lm» Overkamp, pU WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 dut) De bemanning van de sleep- (links) met drie oud-Viking- oot „Vikingbank", enkele weken \bank-mannen bezit van Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen De Bilt Twen te Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice - Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruc) ternauwernood gered MaasbankWe zien hem hier eledev van de en Hollandheeft na een flinke rustlnist L. Hazenberg, eerste 'macht- ■1-1 weer een nieuw schip gekregen.\nist L. Ras en matroos T. Vet. I Gisteren nam kapitein Plug I Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. 14 onbewolkt 10 zwaar bew. 13 mist 12 zwaar bew. 14 onbewolkt 13 geh. bew. 15 regen 14 mist 13 licht bew. 15 geh. bew. 10 mist 13 regen 14 mist 15 motregen 16 geh. bew. 15 zwaar bew. 16 zwaar bew. 18 geh. bew. 19 licht bew. 21 onbewolkt 12 geh. bew. 14 geh. bew. 14 zwaar bew. 16 licht bew. 22 zwaar bew. regen 12 geh. bew. 18 onbewolkt 23 licht bew. 23 licht bew. 23 onbewolkt 16 licht bew. 23 lloht bew. 16

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2