geslaagde ,Zeehos" ouderdag in Katwijk in W. Tappenbeck verliet hotel „Huis ter Duin" „Werknemers nog steeds pionnetjes.." Byzantijns koor zong in Hazerswoude sfeii' Auto op Duinweg in Katwijk over de kop ATEEDAG 15 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 Ieerling-ziekenverzorgsters iloten pre-klinische periode af omgi ni het Rotterdamsch Zeehospi- ln Katwyk aan Zee is begon- Bet een nieuwe tweejarige op- ïndj ig voor ziekenverzorgster. Dat nodig, omdat de nieuwe wet op Itkenverpleging voorschrijft, dat nen, die een driejarige opleiding rerpleegster willen volgen, min- i In het bezit moeten zijn van mnlodiploma. Elk half jaar be- nu een cursus voor zieken- jrgster. n groep van achttien leerling- DTerzorgsters had gisteren de tllnische periode van ruim twee oden achter de rug en heeft met gevolg examen gedaan om de jarige cursus te mogen blijven in, Dit heugelijke feit was voor irectle van het „Zeehos" aanlei- om de ouders van deze acht- meisjes uit te nodigen een dagje Katwijk aan Zee te komen om te maken met de inrichting, hun dochters werken, tds vroeg waren gistermorgen ouders op pad gegaan om tijdig itwijk aan Zee te zijn. Daar zij op hartelijke wijze ont- tn. Zij waren er getuige van, tan de meisjes het insigne van huls en een boekwerkje werden tboden. Dokter Nederburg hield lorte inleiding over de revalida- lligh oi-:- lie en de psychische therapie, die in het Zeehospitium worden toegepast bij de behandeling van de patiënten. Daarna werd een bezoek gebracht aan de vele afdelingen en aan de kamers, waar de leerling-ziekenver- zorgsters over beschikken. Ook was tr een gezamenlijke maaltijd en 's middags een gezellig samenzijn, dat door de leerling-verzorgsters werd opgeluisterd met schetsjes, zang modeshow, etc. Nu de leerlingen met goed gevolg de pre-klinische periode van ruim twee maanden achter de rug hebben zullen ze onder toezicht van de ou deren praktisch werk mogen gaan verrichten op de afdelingen. Natuur lijk wórdt de studie voortgezet, want alle achttien meisjes hebben het vas te voornemen over twee jaar met goed gevolg eindexamen te doen. De ouders hebben kunnen zien, dat het een mooie opleiding is en dat hun dochters, ook in de leerperiode, belangrijk en zegenrijk werk kunnen doen op het gebied van de verpleging van lichamelijk gehandicapten en zieken. En verplegingsinrichtingen als het „Zeehos" zijn dankbaar, dat deze meisjes zich spontaan beschik baar hebben willen stellen, want er is grote behoefte aan verpleegsters in verzorgsters. JSROFVUIb OPHAALDIENST. landag: Maresingel (van Juli- traat tot Zwarte Pad), Prins L( Bikstraat, Koningstraat, Bronk- ,a| Wraat, Willemstraat, Prins Hen- Straat en plein, Mauritsstraat, de Colignystraat, Waldeck itstraat, Marnixstraat (van tot Willem de Zwij- an), Amaliastraat, Johan Wil- Frisostraat, van Hogendorp- van Limburg Stirumstraat, Duinstraat, Falckstraat, Anna iaksenstraat, Kemperstraat, Mo- Maandag: Rijnsburgerweg, lit reepark, Boerhaavelaan, Ma- loeüstraat, Kagerstraat, Bra- rstraat, Zweilandlaan, Van tenstraat, Faljerilstraat, Houtln., inie Duycklaan, Van Beuningen- arinj Van Slingelandtlaan, Johan de maa straat, Johan van Oldenbarne- traat, Fagelstraat, Ledenberch it, Hogerbeetsstraat, Warmonder- Nachtegaallaan, Mezenstraat, ^Jenstraat, Lijsterstraat, Rood- H tstraat, Merelstraat, Wassenaar - f, 'Leeuwerikstraat IUM Bsaag: ter Haarkade, Boshuizer- Boshulzerkade, 5 Meilaan, 5 [lein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. Titus Brandsmalaan, tgomerys traat, Joh. Poststraat, taven van Halstraat, Wiardi manstraat, v. d. Helmlaan, 't Brunstraat Lieven de Key- et Fj^t, Zocherstraat, van Banchem- de Bazelstraat, Jac. Roman- at, Jan Keldermanstraat, Ving- Jacob van Campenlaan, A Khotenseweg, Stalparthof, van V 'ravensandestraat, Berlagestraat. Dinsdag: Herenstraat, -Prin Wilhelminastraat, Bloemis- Leliestraat, Pioenstraat, nhof. Lindestraat, Resedastraat, er de la Courtstraat, Koningin- :r® to, Acaciastraat, Tulpenstraat, erwoudsesingel (van Herenstraat tammenschansweg) 1 OW 2203 1UiICIUSI ^onderdag: Maresingel (van Pad tot Haarlemmertrek- Pasteurstraat, Hansenstraat Korte Hansenstraat, Leeuwen straat, Groenoordstraat en plein K van Leydenstraat, Bakker fetraat, Jan Lievenstraat, Frans Mierisstraat, Gabriël Metzu- OLE1 at, Broekweg, Stadspolderweg, ncis,' 'lemmerweg, Raampoort, Raam- Ü.VP'. Maredijk, Piet Heinstraat. 'delstraat, Poelgeeststraat, sterstraat, Maredijkhofje Vaart- ie d«, Aloëlaan, Rynsburgersingel, jslaan, Mussenbroekstraat. Donderdag Stationsweg, ®joenshof, Stationsplein, Mors- Pesthuislaan, Piet Paal- T^d, Morsweg, Paul Krligerstraat, Steynstraat, Transvaalkade en Joubertstraat, Wolmaransstraat, s vü itstraat, De Wetstraat, Reitzstraat Tasstraat, Lopsenstraat, Rijn- ja Reystraat, Pretoriusstraat. DJestraat. Vrijdag: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lammenschansplein)Lammen- schansplein, Zoeterwoudeseweg, Me loenstraat, Appelstraat, Tomaten- straat, Druivenstraat, Kersenstraat. Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug tot spoor lijn), Vlietweg, Zoeterwoudseweg, Cronestein. Vrjjdag: Schelpenkade, An- Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwken- straat, Valdezstraat, Stadhoudersin., Magdalena Moonstraat, Drie Octo- berstraat, Duivenbodestraat, Staal- wijkstraat. Buitenruststraat, Kastan jekade, Meidoornstraat, Hyacinthen- straat. Seringenstraat, Daliastraat, Anjelierstraat. Meisje onder auto In de Hoofdstraat in Noordwyk aan Zee liep gistermiddag een 4-ja- rig meisje vlak voor een personen auto de rijbaan op. De bestuurster remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat het kind werd ge grepen. Het meisje werd tegen de straat gesmakt en bekwam letsel aan het hoofd. Zij werd door een dokter verbonden. De koplampen van de auto werden vernield. De leerling-ziekenverzorgsters van het Rotterdamsch Zeehospi tium in Katwijk aan Zee voeren voor de ouders een zangspel op. (Foto J. v. LD/Duijn, Katwijk/Z) LEIDERDORP Viertallencompetitie van de bridgeclub De uitslagen van de tiende ronde van de viertallencompetitie van Leiderdorpse bridgeclub waren: 1. heren Loof-Witkamp/heren Tijss- sen—De Winter 50—10, +425; 2. Da mes JansVan Zonneveld/heren Plas—De Vries 40—14 +275; 3. he ren GerlichVan Leeuwen/echtpaar Van Klaveren 4416 +329; 4. dames Van GelderDe Jong /echtpaar Rom pes 4119 +171; 5. echtpaar Ver- duin-heren Van Berge Henegouwen Brummelkamp 37—23 +78; 6. dames LenaersSchutte//heren Lenaers Schutte 3624 +61; 7. echtpaar Danz/heren BlomDanz 3525 +10, 8. dames Altink—Van der Upwich/ echtpaar Van Donkersgoed 33—27 +43; 9a. dames AltinkPouw/heren KarstensKarstens 3030 29; heren Van der BijlVan der Koog/ heren Wessels—Zwanenburg 26—34 51; 11. mevr. Zwartsheer Kar stens/heren Dames Schippers 2040 197; 12. heren De Koning- Van Zonneveld/heren Veldhuyzen Van Vliet 19—41 —142; 13. dar s Hoogervorst-Zandbergen /echtpaar Stokhuyzen 1941 178; 14. echtp. Groesbeek-dames Van der Bijl-Zwa nenburg 18/42 231; 15. dames v. Berge Henegouwen—De Koning/he ren Duyker—Kieft 17—43 —285; 16. dames BosseWessels/mevr. Van Schendel/heer Bosse 951 409. Bij „Flora" in Rijnsburg Prijzen van bloemen zeer goed Mogelijk, dat de nu alom weer ryk bloeiende bollenvelden van sti mulerende invloed z(jn op de prjjzen aan de Rijnsburgse veiling „Flora", het bljjft een feit, dat de bloemen voor goede tot zéér goede prijzen worden opgenomen. Uiteraard bete kenen de tientallen bloemenstalletjes die gedurende de komende weken de landgenoten en vreemdelingen zul len noen tot het kopen van een bloemetje, een extra welkome aan vulling op het aantal straathandela ren. Aan de veiling in Rijnsburg is het sortiment bloemen, dat wordt aangevoerd, langzaam maar zeker aan het veranderen. In de zg. kas bloemenveiling, waarin als regel de primeurs van alle bloemsoorten of ze nu uit de kas of van buiten komen worden aangeboden ziet men momen teel volop Lathyrus Doronicum, Ixia's en Lelies. Vanaf eind novem berbegin december veilt men nu bolbloemen en het is begrijpelijk, dat de handel gretig gebruik maakt van de afwisseling, die hen nu in de ze bloemsoorten wordt geboden. Toch zullen er voorlopig nog wel voldoen de tulpen aan de markt komen aan gezien men door bepaalde prepara tiemethoden kans ziet om het bloei- tfjdstip enige weken te verleggen, hetgeen met enig geluk voor wat be treft het weer, de mogelijkheid biedt om ook met Moederdag nog een bos je tulpen aan te voeren. De export van bolbloemen is nog steeds niet tot stilstand gekomen en ook ln de afgelopen week gingen er tulpen naar Frankrijk en West- Duitsland. Receptiegangers uit binnen- en buitenland in Noordwijk Ernstig ongeluk Op de Hoofdstraat naby de Juliana laan ln Sassenheim heeft zich een vry ernstig verkeersongeluk voorge daan. Om nog onbekende redenen is een van twee naast elkaar rijdende fietsers uitgeweken en tegen een op dat ogenblik juist passerende auto gereden. Beide wielryders kwamen ten val en een van hen, een Sassen- heimer liep een ernstige hoofdwond en een gebroken pols op. Hy is naar het AZ. in Leiden vervoerd, waar operatief ingrijpen noodzakeiyk bleek. Kind onder bromfiets Gistermiddag omstreeks kwart over een had op de Langevaart hoek Spi- nozalaan in Rynsburg een aanrijding plaats. Een bromfietser uit Rynsburg die in de richting Katwyk reed kreeg op de hoek van de Spinozalaan aan de Langevaart een kind tegen zijn bromfiets, doordat het plotseling de straat over stak. Nadat door dr. Leerink eerste hulp was verleend, werd het kind in een taxi met een hoofdwond naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. De bromfietser kwam er zonder letsel af. De heer W. Tappenbeck heeft gis termiddag officieel afscheid geno men als directeur van het Grand- Hotel „Huis ter Duin" ln Noordwyk. Sinds 1887 hebben leden van zijn ge slacht aan Noordwyks grootste hotel een Internationale faam gegeven. Hun werk is voor de badplaats van onschatbare betekenis geweest. Hoe de heer en mevrouw Tappen beck dit hebben gedaan en hoe dit werd gewaardeerd, bleek uit de enorme belangstelling op deze af scheidsreceptie. Er stonden meer auto's op het grote parkeerter rein dan by een tulpenrallye en het aantal bezoekers was dubbel zo groot als het aantal gasten op topdagen in het hoogseizoen. Enkele uren achtereen schoof een onafzienbare rij receptiegangers voetje voor voetje voort om de heer en mevrouw Tappenbeck de hand ten afscheid te drukken en tevens kennis te maken met hun opvolgers in de hoteldirectie, de heer en me vrouw Schuit. Van over de grenzen De receptiegangers kwamen vaak van ver over de grenzen: uit Duits land, Zwitserland, Frankrijk en zelfs uit Amerika. Het was de heer Saemy Rosenberg, een bekend kunsthande laar uit New York, die in het vlieg tuig was gestapt om aan het echt- veel goeds voor de toekomst te wen sen. Thys Booy, de secretaris van wy- len Prinses Wilhelmina. deed dit schrifteiyk. Zoals bekend logeerde de Prinses vele malen in „Huis ter Duin". Ter receptie verschenen minister Bakker, prof. Diepenhorst, de burge meester van Noordwyk mr. J. M. Bonnike, de wethouders, de heren J. de Geus. M. C. J. Sedelaar en P. den Otter, de gemeentesecretaris, heer W. van Sprang, de vroegere waarnemend burgemeester, de heer G. Vogelaar, verschillende raadsle den, de waarnemend korpschef van politie, inspecteur P. Verhoef, de heer M. van Berckel. zoon van de over leden burgemeester, F. W. Graaf van Limburg Stirum. voorzitter van de Stichting WV Noordwyk, de direc teur VVV. de heer R. A. Dekker, en vele veri-"-nvoordigers uit het vreemdelingenverkeer uit de lande lijke en plaatselijke horeca en an dereorganisaties teveel om er een opsomming van te geven. Veel woorden van dank en waar dering werden er gesproken. Bloemen en geschenken waren even zovele biyken van waardering. Vele bloe men dienden als welkomstgroet voor de heer en mew>»<v Schuit. Ereschuld Scherpe kritiek J. van Eibergen Het dames-tafeltennisteam van PIT '54 is na twee enerve rende ontmoetingen tegen Spor tiefDen Haag kampioen van de afdeling Den Haag geworden. Van l. n. r.: F. v. d. Geest Schuur, A. BoothKraan en A. Beereboom. „Het is geen wonder, dat de werk nemers zich steeds meer tegen de eenzydige concentratie van macht verzetten. Het botst keihard tegen elk gevoel van menswaardigheid .dat ook in 1967 de werknemers nog steeds worden behandeld alsof ze pionnetjes op een schaakbord zyn. Dit is een ontoelaatbare toestand' Dit zei de voorzitter van het Chris telijk Nationaal Vakverbond, de heer gewyd. Het tweede deel behelsde volksliederen in de Oekraïnische taal. Verstaanbaarheid was er dus voor het publiek niet by.' De „Culturele Commissie Hazers woude" is niet alleen op een produc tieve, maar ook op een aantrekkelyke wyze zeer actief. Nadat het gemeen- tedeel aan de Hoge Ryndyk reeds eerder (in de Scheepjeskerk) dit voorrecht ontving, kreeg het eigen lijke Dorp het genoegen om het „Utrechts Byzantijns koor" te leren kennen. Dit heel byzondere koor is wat het zangmateriaal betreft vol komen Nederlands: alleen is dr. My- roslaw Antonowitsch, de dirigent, Oekraïner. De zangstyl is echter to taal op Russische koortechnieken ge ënt. De heel aardig bezette Herv. Kerk werd getuige van een kapitale briljante koordiscipline. Dr. Antonowitsch heeft zyn appa raat van roomse kerkzangers opge leid om kerkelyke plechtigheden vol gens Byzantynse ritus op te luiste ren. Daaraan was het in het kerksla- De )de eeuw heeft ze gestempeld, visch gezongen deel voor de pauze Zoemen byv. als klankdecor, dat meezwelt en in sterkte afneemt naar mate een parlando solostem uitzet of afebt, is een ultra-roman tisch verschynsel. De denkvoorstel- ling, die by een zang behoort, is ons Het metalige timbre is een kristal-^ Westeuropeanen eveneens een ge heim. Zo byv. wanneer de volksver telling het overgeleverde naar het miraculeuse heeft omgebogen. sterke kracht-mannelyke sonoriteit". Maar het pianissimo zingen van deze heren ls een muzieksport op zichzelf. In hun zachte zingen zyn nog wel een half dozyn haarscherp onder scheidbare sterktegraden (of liever zwaktegraden) werkzaam en die worden moeiteloos gehanteerd. Een derde kenmerk zyn de dynamische golvingen, de langademige klankver heffingen, de exclamaties, die uitlo pen op een drie- en viervoudig forte. Dit alles geschiedt met een verbluf fende bedrijfszekerheid. Vandaar dat, wat wy van deze zang tot ons nemen, beperkt blyft tot het klanklichameiyk gebeuren ervan dat gretig applaus oogst, maar verder langs ons heen giydt en geen enkele ontroering teweegbrengt. Mo- geiyk blyft, dat in een kathedrale ruimte, die alle materiële opdringe righeid nivelleert, wel een verinner lijkende werking ontstaat. Hoe ook, van het fenomeen van deze zangstyl wil ieder eens kennis genomen heb ben en is daar dan ook dankbaar voor. V. J van Eibergen, gisteravond in Win schoten, waar hij sprak op een bij eenkomst ter gelegenheid van vyftig-jarig bestaan van de plaat- selyke besturenbond. Wanneer men in Nederland wer- keiyk de weg van overleg en samen werking boven de stryd verkiest, moet dat ook volwaardig overleg en volledige samenwerking zyn. En daar zyn we aldus de heer Van Eiber gen in Nederland helaas nog niet aan toe. Zodra het gaat over de belangrijk ste beslissingen, over het al dan niet voortbestaan van bedryven, over spreiding van de werkgelegenheid over 't land of over ingrijpende ver anderingen in produktiemethoden, stuit onze dringende vraag naar over leg af op de aloude regentenmenta liteit van: „wy alleen kunnen dat beoordelen, dus laat 't maar aan ons over, wy hebben het beste met jullie voor". Het is een redenering waar je om zou kunnen lachen dan wel diep ont roerd over zou kunnen zyn als de ge volgen niet zo tragisch waren. En nog erger wordt het wanneer de werkgevers ons dan verwyten en dat gebeurt de laatste tyd herhaalde lijk dat wy niet voldoende oog hebben voor de belangen van het be drijfsleven. Wy begrijpen deze houding niet, zo zei de CNV-voorzitter. De werkgevers klagen steen en been, dat de finan ciële toestand van het Nederlandse bedrijfsleven ernstig is verzwakt. Wel nu, wat let hun om samen met de werknemers om de tafel te gaan zit ten, maar dan uiteraard met de cy- fers op tafel om samen te zoe ken naar een manier om die moei- lykheden de baas te worden! een ere-schuld in door een blad- zydc uit de geschiedenis van Noord wyk op te slaan, toen hy waarne mend burgemeester was. In het voorjaar van 1944 deelde de Duitse Weermacht mede, dat op last van de rijkscommissaris alle panden in het spergebied afgebroken moesten worden. Dit betekende, dat alle vil la's in „De Zuid", praktisch alle Noordwykse hotels en vele hulzen zouden verdwynen. In deze nood had het gemeente bestuur zich gewend tot de heren Tappenbeck. Deze wisten het zo te leiden, dat na diverse conferenties met hoge Duitse officieren de zaak op de lange baan kwam en de ramp uiteindeiyk kon worden afgewend. Burgemeester Mr. Bonnike sprak waarderende woorden namens het ge meentebestuur. Hij prees de veelzy- digheid van de heer Tappenbeck, die ook tyd voor veel andere dingen had gevonden Mr. Bonnike meende, dat de weemoed overspoeld werd door goede herinneringen. De heer en mevr. Schuit gaf de burgemeester de beste wensen mee voor de toekomst. Namens de gasten uit binnen- en buitenland voerde de heer W. Drees- mann uit Wassenaar het woord. Hy bood de heer en mevrouw Tap penbeck een kostbaar herinnerings geschenk aan, bestaande uit 'n 60 cm hoge fles van blauw Chinees porce- Eerste snijbonen aan Ter Aarse veiling De kweker P. C. Höscher uit Ter Aar bracht gisteren de eerste sny- bonen van dit seizoen ter veiling. Groentehandelaar Cor Hulscher drukte ze af voor f 5,20 per kg. De Raiffeisenbank boekte meer winst dan in 1965 De Voorhoutse Coöperatieve Raif feisenbank is het het afgelopen jaar voor de wind gegaan; dat bleek uit de woorden van de voorzitter van de raad van toezicht, dokter A. W. Bots. De omzet steeg van f79.510.000,- naar f 88.030.000,- en het spaarders aantal van 3090 naar 3359. Het ba lanstotaal steeg van f 7.605.000,- naar f 8.470.000.- en werd een winst geboekt van f35.841,28 (vorig jaar f24.508,94). De plannen voor de bouw van een eigen bankgebouw hebben het afge lopen jaar vaste vormen aangeno men. Het aan de Herenstraat te verryzen pand zal worden gebouwd door de heer J. Zwetsloot, die met f329.740 de laagste inschrijver was. met de aankoop van de grond zullen de kosten f 550.000,- bedragen. Nadat de secretaris, de heer E. F. Knoppert, de notulen had gelezen, gaf de directeur, de heer B. v. d. Nouland, een toelichting op de reke ning en balans. Ook maakte hy de (voorlopig) vastgestelde rentetarie ven bekend. Spaargelden 3%%; idem jeugdspaarwet en gepremieerde spaarrekeningen 4T^spaargelden één jaar opzegging 5 1/4%; idem met een half jaar opzegging 4 3/4%; rekening courant credit 2%; en de bet 7%; voorschotten vaste hypothe ken 7%; provisie rekening courant tot 50 mille 1/8%; tot 150 mille 1 daarboven afsluitprovisie voorschotten en kredieten 1/3*5 Na afloop van de vergadering was er een verloting van bloeiende plan ten. lein uit de K'ang Hsi-periode (1662- 1722), alsmede tweemaal zes wand borden van hetzelfde porcelein. Een boek met een voorwoord van prof. mr. I. A. Diepenhorst, bevatte de na men van de schenkers. De heer J. van Wyk schetste de gevoelens van Horeca-Noordwyk, ter- wyi de heer J. van den Haak de dank overbracht van de leveranciers. Hy overhandigde namens hen een fotocamera. De heer Tappenbeck sprak een bewogen dankwoord. Concert van hetWNSO Het West-Nederlands Symphonic OrkëSt, dirigent Sam Swaap, geeft woensdag 19 april 's avonds kwart voor acht een concert in het Dorps huis in Valkenburg. Het volgende programma zal wor den uitgevoerd: I. Johann Josef Fux Ouverture in D. kl. t. a. Ouverture, b. Allegro, c. Menuet, d. Aria, e. Fu ga, f. Cique; 2. Jos. Haydn Sym fonie nr. 95allegro moderate, an dante, menuette, finale (vivace); pauze; 3. V. Bellini Sinfonia brè- ve, largo, allegro; 4. A. Liadov Russische Volksmelodieën, a. Geeste lijk lied, b. Kerstlied, c. Klaaglied, d. Humoristisch lied, e. Legende der vogels, f. Wiegelied, g. Rondedans; 5. C. Rossini Ouverture „Die Ita- lienerin in Algerië". Contactavond van de zending Gisteravond werd de halfjaariyk- se zendingscontactavond weer ge houden ln de Oranjezaal van het Hervormd Jeugdhuis. Ds.A. Vink, de voorzitter, opende de bijeenkomst en sprak een Inleidend woord naar aan leiding van Matth. 11:28-30. Jezus roept vermoeiden en belasten zei hy. Deze bevrijdende boodschap moet aan alle mensen worden gebracht. De heer Zorn, districtsvertegen woordiger van het Zendingsbureau in Oegstgeest sprak daarna over „Ontwikkelingshulp en Zending". HU betoogde, dat materiële hulp alleen niet voldoende is, omdat nood nooit alleen stoffelyke nood is, maar ook steeds geestelyke nood. Na de pauze werd de byzonder® fraaie zendingsfilm: „Gedropped in het stenen tydperk" vertoond, die handelt over Nieuw-Guinea. De halfj aarïykse opbrengst der zen dingsbusjes was weer heel goed, on geveer f 3200,In de zaal stond een tafel met zendingslectuur opgesteld. Velen kochten enige boeken. Al met al was het een zeer geslaagde avond. Wegens bedanken van de heer M. Montagne als ouderling van de gereformeerde kerk in Lisse zyn voor deze vacature kandidaat gesteld de heren I. Eisenga en A. van Pypen Sr NAVO niet stervende De Bel gische baron C. P. de Cumont, een luitenant-generaal die voorzitter is van het militaire comité van de NAVO, heeft in New Orleans (Loui siana) verklaard, dat de NAVO de terugtrekking van Frankryk heeft overleefd en beslist niet stervende is. Op het kruispunt Waterlopje- Nieuwe Duinweg-Prins Bern- hardlaan in Katwijk aan Zee ge schiedde gisteravond omstreeks kwart voor zeven een botsing tus sen twee personenauto's. Daarbij vloog de auto van een 20-jarige Hagenaar, die vermoedelijk geen voorrang had verleend, over de kop en werd volkomen vernield. De andere auto liep aan de voor kant schade op. (Foto LD/J. v. Duijn, Katwjjk/Z)

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15