Johnn v de circusclown a Lichting Duitse kruiser? MATRASSEN LEDIKANTEN "4 „IN DE (GEEST VAN DE GROTE POPOW..." arm N.T.S.-journalist dient klacht in tegen politie Weer Oscar voor Liz )L Nieuwe onlusten in Nashville Nederland gaf 2% ton aan Wiesentlial-fonds DINSDAG 11 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD tn-m over\ men rEL2| of 51 (Van onze Rotterdamse correspondent) F „Toen ik bij de Snip en Snap-revue was ontslagen en ik er in kranteverhalen niet te best afkwam, wist ik: Johnny, jongen, je hebt het er ook wel naar gemaakt. Je hebt die trap onder je achterste verdiend. Ik sta nu voor de keus: een leven met als vooruitzicht te eindigen onder de bruggen van Parijs, of te zorgen niet meer af te glijden en heel hard werken. Ik heb het laatste gekozen." zal engageren. Ruzie met Rijk? „Ach dat is al weer voorbij. Wij zyn nooit een duo geweest dat lief en vredig naast elkaar heeft geleefd. Wy heb ben elkaar altyd flink de waarheid durven zeggen. Toen ik Rijk vertel de van het contract met Boltini zei hy: dat moet je pakken, jongen, dat is geweldig. Ik ben jaloers op je. Ik zou het geweldig vinden om in een circus op te treden. Hij zou best met mij samen een circusnummer willen brengen". Toni Boltini: „Het is voor het eerst dat ik hoor dat Rijk de Gooyer bij me zou willen werken. Ik heb er trouwens nooit aan gedacht om hem te vragen. Het is misschien een goed idee, maar ik zal toch eerst grondig moeten overwegen of myn budget het toelaat". Op 2 mei bij Boltini Johnny Kraaykamp heeft een con tract getekend by Toni Boltini. Op 2 mei, als het circus In Tilburg staat, zal Johnny voor het eerst optreden als circusclown. „Sommige vrienden hebben gezegd: „Wat, jij in een cir cus? Ze denken dat ik een soort dik ke dame op de kermis word. Maar het circus is toch een levend stuk showbusiness, waar zeker zo hard wordt gewerkt als by revue of ca baret. Ik heb in mijn leven al van alles gedaan. Jongenssopraan, rollen in musicals, cabaret, toneelacteur en revueartiest. Nu ga ik het circus pro beren. Het zal een nieuwe ervaring orden, maar ik geloof dat het goed kan worden". Boltini. wiens programma vrijwel geheel door artiesten van het Hon- Staatscircus wordt gevuld, zal Johnny Kraaykamp in de publici teit als een „speciaal nummer" aan- 'kondigen. Hoe zal het nummer eruit Johnny: „Daar moet nog na- ver worden gesproken. Ik ge- loof dat ik 10 minuten solo optreedt ™en daarnaast nog een keer of vier als grappenmaker tussen de andere nummers doorloop. Ik schmink me niet. Ik kom op als een gewone man in de geest van de grote Russische circusclown Popow". lur Rijk de Gooyer ADVERTENTIE Boltini zegt de afgelopen winter al aan Kraaykamp te hebben gedacht. Omdat „het zo moeilijk is goede clowns te vinden en hy het type van de geboren grappenmaker is". Boltini zei ook: „Wat er bij Slees is gebeurd, is niet goed te praten. Een artiest die zomaar uit de voor stelling wegblijft, pleegt een misdaad tegenover het publiek. Zo voelen wij dat. Dat Johnny op straat is gezet is echter meer dan voldoende straf ge weest. Sleeswij k had het proces tegen hem nooit moeten beginnen". Vergeten Johnny Kraaykamp: „Die periode bij Sleeswyk wil ik zo gauw mogelyk vergeten. Van de eerste dag af heb ik me er niet gelukkig gevoeld. Ik was duidelijk het derde rad aan de wagen. Meer wil ik er niet van zeg gen. Wie wil weten hoe het is, moet er maar eens een paar weken gaan werken. Ik heb nooit tegen hard werken opgezien, wel tegen ongezel lig werken". Johnny zal met ingang van mei in het circus gaan wonen. Hij krijgt van Boltini een caravan. „Ik heb vroeger een caravan gehad en ik heb er heerlijke vakanties mee beleefd. Het is wel een probleem dat ik straks mijn verloofde Tilly niet zo vaak kan zien. Wij hadden het plan om ADVERTENTIE Grote keuze - Lage pryzen zal wel eens kunnen zijn dat die da- tract werd Johnny Kraaykamp turn wordt vervroegd". ----- Kraaykamp zegt alle vertrouwen te hebben In de toekomst. „Natuur- Iyk heb ik er even vreemd tegen aan staan kijken, maar moet je eens zien hoe de kinderen zich verdringen spannen om ze een vrolijke middag of avond te bezorgen. Het moet heer lijk zijn temidden van die duizenden vrolijk te de hekken. Het circus trekt en de ken. Ik hoop dat ik hem goed zal ra- zullen bulderen het lachen". NEDERLAND 1 10.20 uur 10.45 uur 11.10 uur 11.35 uur 12.00 uur 12.30 uur De NTS-journalist Wiebo van der Linden zal vandaa-g na overleg met zijn hoofdredacteur en de juridische adviseur van de N.T.S. een klacht indienen tegen het optreden van de Amsterdamse politie zaterdagavond, tijdens de ongeregeldheden in de omgeving van het Spui, waar voer het N.T.S.-journaal op aanwijzin gen van de heer Van der Linden op namen werden gemaakt, heeft hij van de marechaussee enkele klappen gekregen. Aanvankelijk liet het zich niet ernstig aanzien, maar in de loop van zondagmiddag werd de heer Van der Linden ziek en giste ren constateerde de huisarts een her senschudding. De heer Van der I-in den zal tenminste een week in bed moeten blijven en voorlopig arbeids- ongeschikt zijn. Het doel van de aanklacht is in de eerste plaats om uitgemaakt te zien onder welke voorwaarden journa listen. filmers en fotografen bij der gelijke gebeurtenissen hun werk kun nen doen. 8.45 uur 9.35 li 10.40 i 10.45 c 10.50 c 11.00 v 11.30 1 ADVERTENTIE regisseur 4 Elizabeth Taylor, de feeks van een huisvrouw uit „Who's afraid of Vir ginia Woolf?" en Paul Scofield, de j gemartelde Sir Thomas More uit „A man of all seasons" hebben gis teravond voor hun acteertalent de hoogste onderscheidingen gekregen op de 39ste uitreiking van de Aca demy Awards. „A man of all seasons', het ver- 'haal van een man die met zijn ge weten worstelt, werd uitgeroepen tot df de beste film van 1966. Zijn regis- seur, Fred Zinnemann. werd uitge roepen tot de beste regisseur van J 1966. Walter Matthau, de advocaat, die in „Fortune Cookie" een ziekenauto najaagt, en Sandy Dennis. de hys terische vrouw van een leraar in .Who's afraid of Virginia Woolf", werden uitgeroepen tot de beste acteurs van het tweede plan. of all seasons" was dui delijk de winnende film van de avond in de gehoorzaal van Santa Monica (Californië). Deze film van ||l British Columbia kreeg bovendien g' prijzen voor Robert Bolts scenario, voor kostuumontwerpen en cinema tografie in totaal bleek de film goed voor zes Oscars. Op de tweede plaats kwam „Virginia Woolf" met vijf Oscars. I. 21; s ïfoot den Afwezig Geen van de winnaars van de voornaamste pryzen was by de uit reiking van de Oscars aanwezig. >rde Elizabeth Taylor is in Nice, waar zij met haar man Richard Burton een I nieuwe film maakt. Scofield is in nakf de tweede Oscar voor Elizabeth Taylor, die de prys in 1960 ven' w0n voor haar rol in .Butterfield 8'. Zinnemann, de rustige Wener die deze maand 60 jaar wordt, had ook Chrl reeds eerder een Oscar behaald. In 1953 kreeg hij de onderscheiding J voor „From here to eternity". Ei- hing een feestelijke stemming in de gehoorzaal en dat was niet het gebruike- iet j alleen te danken logt De Engelse eerste divisieclub Leicester City biedt Gordon Banks, de doelverdediger van het Engelse elf tal, dat afgelopen zomer de wereld titel behaalde, te koop aan. De 28- ;ES« Jarige Banks zou graag naar een meer toonaangevende club over- i gaan in de hoop nog eens uit te I1U komen in een van de Europese be- I kertoernooien. j Leicester City wil zijn beroemde doelman niets in de weg leggen om dat het over goede remplacanten be schikt. Verscheidene clubs hebben al van hun belangstelling blijk gegeven. in? lyke goede humeur van Bob Hope. De gehele filmindustrie was opge lucht over het feit, dat de staking by de televisie anderhalf uur voor het begin van de plechtigheid ten einde kwam. In de Amerikaanse stad Nashville Is het maandag voor de derde dag achtereen tot ongeregeldheden geko men tussen politie en negerstuden ten. De politie maakte gebruik van traangas en waarschuwingsschoten om een menigte van naar schatting 300 studenten te verspreiden, nadat in de omgeving van de voornamelijk door negers bezochte Fisk-universi- teit schoten waren gelost door onbe kenden. Een 18-jarige negerstudent werd met een schotwond in de nek in een ziekenhuis opgenomen. Enkele be drijfspanden, een leegstaand huis en verscheidene vrachtauto's werden met Molotow-cocktails in brand ge stoken. Brandweerauto's welke de brandjes snel blusten, werden met stenen bekogeld. Sedert het begin der relletjes wer den in het overigens zo rustige Nashville 50 arrestaties verricht. Het Nederlandse B-elftal heren, dat zaterdag 15 april a.s. in Beek huizen tegen het vertegenwoordigen de hockeyteam van Rijnland-West- falen uitkomt, is als volgt samenge steld: Doel: Brederode (HHIJC». Achter: Zylstra (Kieviten), Bennin- ga (Kampong). Midden: Nico Spits (Amsterdam, aanvoerder), Weeniers (HTTC) en Brauckman (Venlo). Voor: Dekker (TOGO), Bender (Kampong), Frans Spits (Amster dam). Geensen (SCHC) en Thole (Laren). Reserve: Kist (HHIJC). Om negen minuten voor half acht gisteravond had Neder land „van harte" een ton gegeven voor Simon Wiesenthal. Om tien minuten voor elf bleek, dat ir. Simon Wiesenthal, de man die het opsporen en voor de rechter brengen van de nazi-massa moordenaars tot zijn levenswerk maakte, van ons land 250.000 gulden krijgt. Al voor de uitzending van het „Van Harte" radioprogramma had den de bezorgers van Het Parool in Amsterdam 250 gulden gestopt in het grote witte spaarvarken met een rood hart, dat voor de balie van het dagbladgebouw in de Amsterdamse Wiboutstraat was neergezet. Zeven minuten na de herkenningsmelodie meldde Van Stipriaan: „Onze eerste score bedraagt 3307,17 gulden Henk van Stipriaan liet direct na half zeven enige catalisators aan het woorcF Ben Sijes, ambtenaar bij het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie en vriend van ir. Wiesenthal. Een anonieme vrouw: „Als we er zo over praten heb ik het idee, dat het geen twintig jaar geleden, maar vijf minuten geleden gebeurd is". Een in Duitsland geboren en getogen Neder lander: „Ik ben in Duitsland op het gymnasium geweest en ik heb ge hoord en gezien, dat de leraren en opvoeders de Duitse jeugd heb ben „ingespoten" en ik heb nooit ge zien, dat de ouders zich er werkelijk tegen verzet hebben". En Gideon Hausner, de openbare aanklager in het proces tegen Eichmann: „De nog levende oorlogsmisdadigers hoopten te worden vergeten. Maar daarin zijn ze teleurgesteld. Wij joden kun nen nooit meer dezelfde worden die we waren, zomin als de Hitler-periode ooit geheel geschiedenis zal worden. Een deel van de menselijkheid is meegestorven in Auschwitz, Treblin- ka en Ravensbrück". Bij Het Parool In Amsterdam was het hoogste bedrag binnenge komen, ruim een halve ton. „Bedra gen van oud-minister Den Uyl bij voorbeeld, maar ook van een klein meisje, dat vyf centen kwam bren gen", vertelde NRU-verslaggever Kees Buurman. „En gelukkig helpt de Amsterdamse politie ook 'n hand je mee. De mensen die in hun enthousiasme hier met de fiets het trottoir op komen stormen worden onmiddellijk bekeurd. Dat geld kun nen ze dus niet afstaan voor het Wiesenthal fonds. Ik vind, dat die agenten dat straks zelf maar even moeten doen". Dit was Van Harte, giro 609300 in Hilversum. VARA: Tieners in het vizier Walter and Connie; Engelse les We gaan op reis: „Woordgebruik" Sluiting De detaillist als ondernemer (9) Sluiting Pipo NTS-journaal Fanclub; tienerprogTamma NTS-journaal Achter het nieuws Mrs. Thursday: „Het vergeten schoolreisje" Mies en scène' Uitgerekend; geldbesparing by het kopen NTS-journaal Pauze Kernfysica (26) Sluiting. NEDERLAND 2 NTS: 8.00 uur Nieuws in het kort 8.05 uur Première; film nieuws 8.40 uur Het huwelijk, film 9.00 uur De onderdaan, film, 18 j. 10.30 uur NTS-journaal 10.45 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 6.25 i HILVERSUM 2: en cjióteren Martine Bijl Het zal de aanhangers van de onverwoestbare Dick van Dyke- show interesseren dat een En gels zondagsblad wist te melden dat Dick van Dyke is aange zocht, of op de nominatie staat, voor de rol van ex-president Kennedy in een film 0ie aan deze zal worden gewijd. Een ander interessant bericht kwam van Jaap van Meekeren van AVRO's Televizier. Hij meldde aan het eind ervan dat de van Harte actie van de VARA ten bate van het werk van Wiesenthal op dat moment een bedrag van f 232.853,99 had opgeleverd. Hij ried belangstel lenden aan om tien over half elf af te stemmen op de VARA, Hilversum 1 waar men nader zou worden ingelicht. Dat is pas oecumene! De AVRO bracht verder de Fugitive (altijd raak) en in de serie „Klankklaar Nederland" een programma dat geheel ge wijd w-as aan Martine Bijl. Met Martine Bijl is het een beetje moeilijk. Je hebt, wat de Neder landse zangeressen betreft, na tuurlijk verschillende cate gorieën. Corry Brokken zit in een andere categorie dan Rita Reys, die weer in een andere categorie thuis hoort dan Mar tine Bijl, die weer in een andere categorie thuis hoort dan Tante Leen. Martine Byi zit in de ca tegorie waar ook Llesbeth List thuis hoort, en Elly Nieman, en soms Jasperina de Jong. Liesbeth zingt echter extra vert, gooit zich er helemaal In, laat liever haar stem doorslaan dan dat zij ons iets tekort zou doen aan emotie. Martine daar entegen is introvert, brengt al haar liedjes (luisterliedjes, wer den zij ook genoemd) op een zelfde, afstandelijke toon, zon der uitschieters, maar allemaal met een gedempte ondertoon van melancholie. Dat is haar zwakke kant. want zelfs een liedje als „Het straatje van ple zier" met regels als „Lachen is zo gezond" zingt zij op een te rughoudende manier die eigen lijk niet by de tekst past. Het is een melodieus, tingeltan gelend. soms precieus gezang, „zuiver" in verschillende bete kenissen en vaak een beetje „naief" in de betekenis die men daaraan in de schilderkunst geeft. Het heeft ontegenzegge lijk kwaliteit, en wat belangrijk is voor luisterliedjes: elke zin. elk woord is te verstaan want haar dictie is bijzonder helder. Henk van der Molen, haar par ticuliere tekstschrijver, heeft precier dat simpele dat zij aan kan („het einde van de zesde dag" bijv.), maar ook Jelle de Vries en Jules de Corte had den enkele teksten bijgedragen die goed bij haar pasten, ter- wyl de regie van Gidi van Liempd, in zijn lichte precieus heid, uitstekend aansloot bij het genre van de liedjes. Gesprek niet (lr. Mansholt In AVRO's Televizier had drs. Hoogendyk een gesprek met dr. Mansholt ter ere van het 10-jarig bestaan van de EEG Dr. Mansholt zei dat by een zelfde loonstijging de prezen van de produkten nog veel ho ger zouden zijn komen te lig gen als er geen gemeenschappe lijke markt was geweest. De handel tussen de EEG-landen was gestegen met 60%, in som mige gevallen met 70% en 100% en hij meende dat het „Europa van de zes" op economisch ge bied onvoldoende mogelijkheden heeft Engeland en Scandinavië zouden er minstens nog bij moeten komen. Na verklaard te hebben dat hy graag nog door zou gaan met dit werk, zei dr. Mansholt dat de economische integratie hem, na 10 jaar EEG. was meegevallen, maar dat dé politieke integratie een teleur stelling voor hem had betekend. Voor de eerste divisie van de Engelse league zijn maandagavond drie wedstrijden gespeeld. De uitsla gen: ChelseaWest Bromwich Al bion 02, Leicester CityLeeds Uni ted 00, Sheffield Wednesday— Manchester United 22. Amerikaanse dui kers gaan een onderzoek instel len de gelijkheden om de Duitse slag kruiser Blücher te lichten De Blücher, eens Hit- Iers nieuwste oor logsschip werd bij zyn eerste opera tie door 'n hand jevol Noorse ar tilleristen naar de bodem van de zee gejaagd. Dat ge beurde op 9 april 1940 bij de Duitse invasie in Noor wegen. Het schip had 2300 man aan boord: 1500 offi cieren en matro zen en verder sol daten en ambte naren van de Gestapo, die de hoofdstad Oslo moesten bezetten. Het juiste aantal doden is niet be kend, maar de ra mingen variëren van 600 tot ruim 1200. VOOR DINSDAG 11 APRIL Hilversum 1, 402 m. AVRO. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Prome- Morele Herbewapening. 19.40 Mandoline- en accordeonorkest: amateursprogr. 20.00 Nws. 20.05 Tot uw .progr. voor de militai- 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 2! Stereo: Counti 18.20 Uil Vrijheid (ountry and tzendlng van :ld en Demo- Western Expi de Volksparti harmonieorkest, nieuws en commentaren. 19.00 Nieuws 19.10 Act. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 De zingende kerk: geestelijk lied. 19.45 het kend geloven: Planorecital zangsolls- ten: operafragmenten. 20.50 Voordr. 21.05 Vlooi en piano: mod. muz. 21.35 Groot omroepkoor: klass. gewijde miuz. 22.00 Kunst: cultureel progr. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 De Z' hoorspel. 23.35 Stereo: F (gr.): mod. muz. 23.55-24.00 Nws, VOOR WOENSDAG 12 Hilversum 1. 402 m VARA; 7.00 Nws. en o* 7.20 Socialistisch strijdlied, gramn Van d' reportages (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw). 9.0" Romantische orkestwerken (gr.). 9.3 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.0 Stereo: Klass. gewijde muz. (gr.). zigeunerorkest (gr.) 12.22 Voor net platteland. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Lichte grammuz. 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalender. 13.25 Ste reo: Kinderkoor met pianobegeleiding. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Piano recital: Klass. muz. 14.30 Altviool en plano: mod. muz. 15.00 Voor de Jeugd. (16.00-16.02 Nws.). 17.00 Voor de zie- strumentaal kwal Hilversum 2. 298 m NCRV: 7.00 Nws. en herhaling SOS- ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo. Amu- 7.30 Nws. 8.10 Gewijde 8.32 Klass. .30 Stereo: Lichte 15.50 Bijbelvertelling Jeugd. 16.00 Voor de jeugdT 17.00 Fiv) o'clock: praatje. 17.15 Jazz en Blues. 17.50 Overheidsvoorlichting: Mens samenleving. Prettig wonen dencentra. Spreekster: mej. in bejaar- opreessier: mej. mr. J. M. W. Blonk van het ministerie van C.R.M. Hilversum 3, FM en 240 m AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Ka- progr. 10.00 Nws. en (11.00 Nws). 12.02 Operette-V! Vrolij .00 Nws*. 15.02 leidoscooi 10.02 Art 12.00 NWL 1 Nws. 13.02 Act 13.05 Vrolijk platen- jprogr. (14.00 Nws.' 16.00 Nws. 16.02 Toerbeurt: platenpro- '".OO Nws. 17.02 Act. 17.05 -n and blues 17.35-1 ft no blQly-ti Music. TELEVISIEPROG RAMMA'S Nederland I ACRO: 17.00-17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. 19.00 Mona. Tv- film. 19.25 Amsterdam bouwt een weg door het IJ. fllmreportage. 19.43 Het muzikale varken tekenfilmpje. 19 51 Uitzending Sticht Socutera. 20.00 Jour naal en weeroverzlcht. 20.20 Uitzen ding van de Pacifistisch Socialistische Partij. 20.30 De onverzoenlijken (The unforgiven). speelfilm. (Centrale keu ring 14 Jaar). 22.30 Klass. gitaarmuz. 22.45-22.50 Journaal. Nederland II NTS: 20.00 Nws. In 't kort. AVRO: 20.05 Her Medium, ope ra. 21.00 Een schaduw op de wolken, een Engelse documentaire over de ge schiedenis van het luchtschip. 21.55 Ei- klelne Nachtmusik: licht muz.progr Het Nederlandse jeugdtafelten- nisteam heeft maandag in Londen met 7—1 verloren van Engeland. De enige Nederlandse overwinning kwam op naam van Mieke ten Broek. Zij versloeg de Engelse jeugdkampioene Judy Heaps met 14—21 21—16, 23— 21.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5