'jlapconcours in Alphen Verbouw PTT-kantoor kan doorgang vinden llpitte weer „T Eindhoven Ondanks gelijkspel: 4-4 PIT'54 verovert tafeltennis-titel Vierde herenteam van Steeds Vooruit grijpt naast kampioenschap Fusie van Neerlandia en De Gelderlander karno of Soeharto? fPortrettenoorlog in Indonesië =4 lAG 11 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD ]\r gelegenheid van eerste lustrum chnische club Artistique hebben de dames met l hun modellen gewerkt, werden door de jury als kekend: Dagkapsel: 1. Mej. iiytisen uit Zaamslag, 82 pun- 1111 Krusifikx uit Axel, 79 pnt I G. Faas uit Biervliet, 76 '001%dkapsel: 1. E. C. Lensen, )B. T. G. Faas, 82 pnt.; en 3. ifikx 79 pnt. De jury be lde heren J .van Veen (Lei- Van der Kraats (Veenen- Beulaerts rSt.-Jansteen) reijing lieren (e afdeling herenkappen be- rijwre belangstelling. Zij be- fc avonds om zeven uur aan vjfejd „Vry Model" en daar- afdeling „Coupe sculptu- spannende strijd werden jury, bestaande uit de he- a^hof en Visser uit Amster- w outl j 4 Witte, minister van ^vesting en Ruimtelijke Or- m het kabinet-Zijlstra, dat ka de val van het kabinet- I bjj K.B. met ingang van I benoemd tot burgemeester idhoven. Ook vóór zijn be- i tot minister was de heer li burgemeester van deze Hen heeft in Eindhoven de jester plaats gedurende het fchap van de heer Witte voor pen gehouden". prijswinnaars aangewezen. Vrij model B: 1. G. Schoonhoven (Wezep! 279 pnt.; 2. H. Zanen (Pa- pendrecht) 244 pnt.; en 3. G. van Staveren (Oude Wetering) 243 pnt. Voor het diploma kwamen voorts in aanmerking de heren A. Plu (Lei den), J. M. Duyveman (Utrecht), W. van Leeuwen (Alphen aan den Rijn), L. G. Elsgeest (Leiden), en A. van de Waals (Papendrecht). Zij be haalden allen meer dan 225 punten. Heren „Coupe sculpture" A: 1 J. Duijndam (Noordwijk), 255 pnt., J. J. H. G. Karelse (IJsselstein) 245 pnt. en 3. H. P. Smit (Noordwyk), 238 pnt. Een diploma in deze afde ling werd voorts behaald door G. van Staveren (Oude Wetering) en J. S. Pelt (Stolwijk). Ds. L. Roetman komt niet naar Katwijk Ds. L. Roetman, hervormd predi kant in Gouda, heeft bedankt voor het beroep van de hervormde ge meente in Katwijk aan Zee (achtste predikantsplaats) Busje uitgebrand Een beatgroep had een busje ge huurd bij een Nieuwkoops verhuur bedrijf om naar Den Haag te gaan voor het verzorgen van een dans avond. Zij kwamen echter niet ver, want in het Zuideinde bemerkte men dat er brand in het busje was ont staan. Onmiddellijk werd gestopt en werd het busje ontruimd. Juist op tijd, want in len zeer korte tijd was het busje een vlammenzee. De brand ging met sterke rookontwikkeling ge paard. Hoewel men aanvankelijk nog trachtte de brand met een schuim-, blusser te bedwingen, slaagde men daar niet in en moest de brandweer uitrukken om de vlammen te doven, Het busje brandde geheel uit. MET MA OP MELKROOF Een 34-jarige Leidse hulsvrouw uit dc Calandstraat en haar 14-jarige dochter hebben hun hunkering naar melk met een arrestatie moe ten bekopen. Moeder en kind werden er namelijk vanochtend vroeg omstreeks vijf uur op betrapt, dat zij een aantal flessen wegnamen uit een melkkrat in de Stuwstraat, eveneens in het Morskwartier. Met de aanhouding van dit melk- minnende tweetal is ook de diefstal van zes hele en zes halve literfles sen enkele dagen geleden, op de zelfde plaats, opgelost. Moeder en dochter werden echter vandaag in het politiebureau na der aan de tand gevoeld. Jaarvergadering Nieuw Brunhilde De damesgymnastiek- atletiek - en volleybalvereniging ..Nieuw Brun- hdlde" besteedde tijdens haar jaarlijkse ledenvergadering veel aandacht aan de uitvoering op 16 november en aan het eeuwfeest van 'he t KocninMijk Nederlands Gym nastiek Verbond. Vooral de actie „Vreugde geven is vreugde beleven" kreeg de volle belangstelling. De notulen, het Jaarverslag en het fi nancieel overzicht werden door de vergadering goedgekeurd. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuurs leden werden herkozen, zodat het be stuur zijn oude samenstelling be hield. Na uitvoerige bespreking van de atletiek- en volleybalafdeling kwam men tot de slotsom, dat voor al de atletiekafdeling dringend be hoefte heeft aan nieuwe leden. Na afloop van de vergadering werd bingo gespeeld. De opbrengst hiervan kwam ten goede aan de ac tie „Vreugde geven is vreugde bele ven. Stationszwerver mishandelde meisje (17) J (Van onze R'damse correspondent! De Rotterdamse politie heeft gis termiddag een 39-jarige zwerver, die 1 zich vaak in of nabjj het Centraal Station ophoudt, aangehouden. HU j wordt er van verdacht een 17-jarig meisje te hebben meegelokt naar een I flatgebouw, waar hy haar in de kel- der zou hebben aangerand en mis- i handeld. j Het meisje kwam dezer dagen bij het station om haar vroegere ver loofde. die buiten de stad woont maar vaak in Rotterdam komt. te j ontmoeten. Zij werd aangesproken door een van de zwervers, die daar j dag in dag uit rondhangen. Hij wist I veel bijzonderheden over haar ver- j loofde waarschijnlijk had hij ge- I sprekken afgeluisterd en spiegel- de haar voor. dat hij haar met hem in contact kon brengen. Met de man stapte zij in een tram om naar het flatgebouw te gaan, waar de ex-ver loofde zich op de vierde etage zou ophouden. In de lift drukte de zwer ver echter op het knopje „kelder Daar greep hij het meisje beet. Toen zij niet op zijn voor stellen wenste in te gaan ont stond een vechtpartij. De man bracht het meisje ernstige verwondingen in het gezicht toe, maar zij liet zich niet onbetuigd en bewerkte haar be lager met haar schoen. Tenslotte wist zij zich los te rukken en te vluchten. Het meisje is naar een café in de binnenstad gegaan, waar een zuster van haar werkt. De café houder lichtte de politie in. De man ontkent tot nu toe op de bewuste avond in het centraal sta tion te zijn geweest, maar een sur veillerende politieman heeft hem met het meisje gezien. VOORSCHOTEN Inbraak in Nutsschool Omstreeks hal acht is gasteravond ingebroken in de Nutsschool aan de Elstlaan in Voorschoten. Voor onge veer f 25 aan spaarzegels wordt ver mist. De inbreker is in de school be trapt door het hoofd. Deze kon de man echter niet te pakken krijgen, wel gaf hij de politie een goed sig nalement. Auto in sloot, hond dood Doordat een band was gesprongen verloor de bestuurder (een Sassen- heimer) van een personenauto de macht over het stuur, waardoor de wagen via het linker gedeelte van de Veurseweg in Voorschoten en de berm in de sloot reed. De bestuur- der liep geen letsel op, zijn wagen is j zwaar beschadigd. Een heer uit Loos-1 duinen, die stopte om te zien of hij hulp kon bieden, liet het portier van zijn auto open. Hierdoor kreeg zijn hond de gelegenheid om het voertuig te verlaten. De reeds dichtbij het beest zijnde auto kon de hond niet meer ontwijken. Het dier was op slag dood. De ongelukken gebeurden omstreeks kwart over zeven 's avonds. In een spannende ontmoeting te gen Excelsior is het PIT '54 gelukt beslag te leggen op het tafeltennis kampioenschap van de eerste klas se. De ontmoeting eindigde in een 44 gelijkspel. De start van PIT'54 was goed door een zege van G. van Velzen op Ex celsior's sterkste man. H. van Teij- lingen verloor de tweede partij, ter wijl P. v. d. Raadt tegen Wilson geen enkele kans kreeg. Het dubbelspel was zeer spannend. In de derde en beslissende game trok Excelsior aan het langst eind. H. van Teijlingen nam vervolgens revanche togen Ber- revoets en G. van Velzen fel spe- A Het tafeltennis-team van PIT '54: v.l.n.r.: P. v. d. Raadt, H. van Teijlingen en G. van Velzen. lend de stand op 33 bracht. P. v. d. Raadt vergrootte de score tot 43, maar Excelsior kwam in de laatste partij toch nog naast PIT'54: 44. Het ene winstpuntje voor Pit was echter voldoende voor het afde lingskampioenschap. Inbraken en diefstallen In de nacht van zondag op maan dag werd ingebroken in een bouw werk aan de Corant(jnstraat in Lei den. Uit een houten gereedschapskist werd enig gereedschap weggenomen. In dezelfde nacht is, tevergeefs, getracht een stalen kast onder het buffet van de tenniskantine in de Leidse Hout open te breken. De in brekers dronken hier enkele flessen met limonade leeg. Ook is een inbraak gepleegd in een koffietent aan de Rijnsburgerweg. De buit bestond in dit geval uit vijf pakjes shag en een doos sigaren. Van een werkterrein aan de Morssingel werd aan het einde van de vorige week twee maal dertig meter laskabel ontvreemd. Op het Lammenschansplein werd in het afgelopen weekeinde een auto opengebroken, waarbij een tas met monsters en tandheelkundige mate- rio1on werd vernield. Tu rnnederlaag van DOS De damestumploeg van DOS-Lei den nam in de clubontmoeting tegen DONAR uit Den Haag bij het paardsprlngen een voorsprong van 0.6 punt. Door enkele mislukkingen aan de brug werd deze hoopvolle voorsprong weer teniet gedaan. De balk werd ondanks tweemaal af springen van Ank Plateel beter ge bracht dan door de tegenstandsters. Bij de vrije oefeningen kon de ach terstand niet meer worden wegge werkt. Tjitske Regeer zorgde met 33.10 punt voor de beste DOS-pres- tatie. Totaal uitslag: 1. DONAR 161.05 2. DOS 159.50 pnt. LEIDERDORP Feestelijkheden bij prinselijke geboorte Ook in Leiderdorp zullen optoch ten worden gehouden ter gelegen heid van de prinselijke geboorte Kont de afkondiging van deze blijde gebeurtenis voor 12.00 uur in de mid dag dan zullen nog dezelfde avond van half acht tot omstreeks half tien optochten worden gehouden door de diverse verenigingen. Het Leidse jeugdorkest „De Burcht", de drum band „Rijntambours" en de Leider- dorpse Harmoniekapel zullen aan dit défilé deelnemen. Komt de af kondiging na 12.00 uur, dan zullen de verenigingen de daarop volgende avond défileren. Men trekt door de gemeente vanuit het Zijlkwartier, het Doesburgkwartier en het cen trum naar de Acacialaan. Omstreeks kwart voor negen komen de groepen bijeen voor het gemeentehuis. Warmontlse tafeltennissers hielden strandloop De eerste strandloop die de War- mondse tafeltennisvereniging Steeds- Vooruit dit seizoen hield is een groot succes geworden; 17 leden deden hier aan mee. In de kopgroep gaven Corné El- burg en Hans v. Wissen het tempo aan. Daar achter kwamen Nol Sikking en Plony Versluijs. De zusjes Nel en Greet v. Rijn kwamen als nummers 5 en 6 aan. Wegens het grote sue- Reisbeurs voor K. Giezen De minister van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft voor 1967 een reisbeurs verleend aan de beeldende kunstenaar K. Giezen uit Noordwijk aan Zee. De besturen van de N.V- Uitgevers Maatschappij Neerlandia te Utrecht en de N.V. Uitgevers Maatschappij De Gelderlander te Nijmegen delen mede, dat zij onder voorbehoud van de medewerking van de aandeelhouders van beide maatschappijen na ampel overleg besloten hebben tot volledige samenwer king over te gaan. Deze samenwerking zal worden ge ef fectuêerd door de oprichting van de N.V. Associatie van uitgevers van dagbladen en tijdschriften „Audet", die als houdstermaatschappij zal optreden van de aandelen van de i onze correspondent) cening met Soekarno als f Indonesische leider heeft jd tot een wat verwarrende inoorlog". Waar het moeten de portretten van i in overheidsgebouwen en van andere officiële instel- i plaatsmaken voor die van i ^ijn al geruime tijd beschik- dus praktische problemen ~rjjer nauwelijks zijn, maar het wie de kat de bel zal Jen. Het dagblad „Kompas" F twijfelaars al een typisch- oplossing aan de hand I „Ontdek dat de muur waar .-jtret hangt, nodig een nieuw JDptoet hebben en vergeet ver- JR'dat er een portret heeft ge- E de vele particuliere kantoren, Pk een foto van het staats macht te hangen, kan zoiets "(baar advies zijn, maar de instructies van boven ambtenaren zitten met fleem. ppak verschilt per streek en r stad. De militaire comman- f°r geheel Sumatra, luitenant- Mokoginta, heeft direct na van het volkscongres alle commandanten en gou- 8 van Sumatra opdracht ge geven de portretten van Soekarno te verwijderen. Op Sumatra is dus van een probleem geen sprake. Het secretariaat van het kabinets presidium heeft het echter zyn amb tenaren minder gemakkelijk ge maakt. Er is een voor het hele land geldige bekendmaking gepubliceerd, waarin wordt gezegd dat het: 1. in regeringsgebouwen uitslui tend verplioht is het staatswapen op te hangen; 2. niet verplicht is een foto van het staatshoofd aan de muur te hebben en het verwijderen .van portretten van Boeng Karno aan het beleid van de betrokkenen wordt overgelaten. Parlementsvoorzitter Sjaichoe is een van de eersten geweest, die na het besluit van het Volkscongres om generaal Soeharto tot waarnemend president te benoemen ertoe overging om eigenhandig het portret van Soe karno te verwijderen. De toestand is overigens verwar rend. Op midden-Java is agitatie te gen Soekarno verboden, in Oost-Ja- va is het zelfs verboden om portret ten van Soekarno te verwijderen. Uit Pontianak komt het bericht dat de territoriale commandant van West-Borneo het ophangen van portretten van Soeharto heeft gelast, met dien verstande dat het portret van Soekarno als „volksleider en vrijheidsstrijder" moet blijven han gen. Raad Valkenburg akkoord met voorstel van B. en W. Onder leiding van burgemeester XT 1 l M. A. v. d. Have kwam de gemeen-JAl OOClZclcllv teraad van Valkenburg gisteravond èin openbare zitting bijeen, ter Hierna werd het voorstel tot ver- behandeling van een 8 punten tel- I bouw en uitbreiding van het huidige lende agenda. De heer S. M. Poot postkantoor ter tafel gebracht. Uit (Gera Bel.) kon wegens een hem de discussie bleek duidelijk, dat ook overkomen ongeval, niet aanwezig de raad de noodzaak hiervan inzag, zijn. Hoewel de agenda kort was, j Bij de bespreking van dit punt stel- waren enkele voorstellen van groot de mevr. Mizee-BIok (Gem. Bel.) de belang, onder meer de verbouw van I het postkantoor. Bij het begin van de vergadering deelde burgemeester v.d. Have mee dat thans het advies was ontvan gen van het Bemiddelingsorgaan in zake de garantie voor de bouw van de 9 woningen, bestemd voor mari nepersoneel. In besloten zitting zou dit nader worden besproken. Wet houder P. Langeler zal thans voor het gemeentebestuur zitting nemen in de Stichting Dorpshuis. De ze plaats was vrij gekomen door het bedanken van de heer A. C. de Haas als lid van de gemeenteraad. Verder werd meegedeeld, dat de beide wet houders voortaan elke zaterdagoch tend om 10 uur spreekuur zullen houden in het gemeentehuis. Door uitbreiding van de werkzaamheden was afhandeling by de wethouders thuis niet meer mogeiyk. vraag of het ook mogeiyk was van de telefooncel, die bij de uitbreiding wordt inbegrepen, een publieke cel te maken, die ten allen tyde, zonder dat een P.T.T.-beambte wordt inge schakeld, zal kunnen worden ge bruikt. Dit zou van groot belang zijn voor hen, die zelf niet over een tele foon beschikken. De voorzitter antwoordde, dat de P.T.T.-directie alleen een in het postkantoor gebouwde cel wil. Dit houdt dan in, dat buiten de kantoor uren van deze cel geen gebruik kan worden gemaakt. Wel wilde wethou der P. Langeler (A.R.) de toezegging doen, alsnog op hoog niveau te pro beren in Valkenburg een publieke telefooncel te krijgen. Maar hij acht te de kans hierop zeer klein, daar men in P.T.T.-kringen van de nood zaak hiervan niet is overtuigd. De heer D. Nasveld (P.v.d.A.) zei, dat deze zaak wel byzonder lang ge duurd heeft. „Nu gaat het zeker ook meer kosten". De voorzitter ant woordde, dat vele en tijdrovende be sprekingen zyn gevoerd. Ook is in het begin nog aan nieuwbouw ge dacht. maar pas kort geleden is ge bleken, dat dit niet mogelyk was. Dr. Van Delft (A.R.i informeerde nog of de toekomstige uitbreiding wel vol-1 betrokken doende was. Hierop kon de voorzit- 260 000 ter een bevredigend antwoord geven, j Ook het voorstel tot het creëren van een praktykruimte voor de tandarts bracht de tongen danig in 1 beweging. In de toelichting van B. en W. werd onder meer gezegd, dat i het te plaatsen houten gebouwtje la ter uitstekend zou kunnen worden N.V. Uitgevers Maatschappy De Gel derlander en de N.V. Uitgevers Maatschappy Neerlandia. De heren dr. H. J. A. Hermens (N.V. Neerlandia) en drs. A. A. V. Tummers (N.V. De Gelderlander) zullen worden voorgesteld als direc teuren van de nieuwe N.V. Aan het besluit tot samengaan lig gen twee belangryke uitgangspunten ten grondslag, t.w. het bewaren van het zelfstandige redactionele beleid der afzonderlyke bladen, alsme de versteviging van het eigen westeiyke karakter van de afzonder lyke persorganen, t.w. de dagbla- Q den De Gelderlander en het Arnhems Vang uur' Dagblad (Nymegen), Dagblad De Stem (Breda i. De Nieuwe Limbur ger (Maastricht) en Het Centrum (Utrecht) De economische coördinatie zal de ze uitgangspunten versterken. Het eigen karakter van de dagbladen zal o.m. tot uitdrukking worden gebracht door ook de dagbladen te Breda en Maastricht in afzonderlijke werk- maatschappyen onder te brengen. Het bestuur beoogt de reeds ge groeide samenwerking van de bla den in de door hen gekozen perscom binatie met andere dagbladen te be houden. ces wordt de volgende strandloop op 16 april 's morgens om 8 uur gehou den. Op die dag zullen ook vriend- schappeiyke wedstryden worden ge houden tegen VOG uit Laren. Er worden twee tienkampen gespeeld. Voor iedere tienkamp zyn twee per- soonhjke pryzen beschikbaar. De wedstryden worden in Warmond ge houden in het gymnastieklokaal, aanvang 2 uur. Opstelling senioren 1 Nol Sikking, 2. Joop v. d. Zwet, 3. Nora Broxter- man. 4. Ton v. d. Voort. 5 .Louis Ritzen, eerste reserve Jan du Prie tweede reserve Rob Ritzen. Junioren 1. Corné Elburg, 2. Paul Stol, 3. Hans v. Wissen. 4. Nel v. Ryn, 5. Anneke Broxterman, eerste reserve Joke Versluis, tweede reser ve Ciska Sikking. Laatste competitieuitslagen: Het is het vierde herenteam niet gelukt het kampioenschap vierde klas E in de wacht te slepen. Hun laatste wed- stryd moest worden gewonnen, maar men kwam niet verder dan een ge- ïyk spel. Sjaak v .d. Voort bleef de heren van TOV de baas. Jan de Vroomen kwam eenmaal tot winst. Herman v. Wissen bleef zonder winstpunten. Het dubbel bracht hun het vyfde punt. Dit team zal nu proberen via promotiewedstrijden toch nog naar de 3de klas te promo veren. De junioren-meisjes wonnen met 64 van de Treffers; Nel v. Ryn bleef ongeslagen terwyl Ciska Sik king tweemaal tot winst kwam, het dubbelspel was ook winst voor Steeds Vooruit. Junioren-jongens verloren met 4-6 van de Slagvaardig-Boys, Corné Elburg wist tweemaal en Paul Stol eenmaal te zegevieren. De jaarvergadering wordt op 18 april in de Burcht gehouden, aan- De totale oplage der by deze fusie bladen bedraagt ca. Bromfietser breekt been Goede prijzen voor groente De aanvoer van glasspinazie aan de veiling Ter Aar begint over haar hoogtepunt heen te komen. De kwa liteit is over het algemeen heel goed en de handel was in de afgelopen week heel vlot tegen een zeer lonen de prijs. Sla was er nog weer voldoende en van uitstekende kwaliteit. Aan het begin van de week was de hanael stroef, maar tegen het eind bestond er veel meer belangstelling voor dit artikel en er ging ook wat voor ex port weg. De prys liep enkele centen Witlof was de gehele week een pro- dukt, dat best werd betaald. Er wa ren nog party en van heel goede kwaliteit. Een prys tussen de i en Een 18-jarige inwoner van Nieuw- f 1-50 ,per kUo 15 heel 8°ed- De aan- gebruikt op het aan te leggen sport- koop reed zondag op zyn bromfiets J*°fr is maaT klein' maar die enkele terrein. Op een vraag van een van de raadsleden waar men dit gebouwtje denkt te plaatsen, antwoordde de voorzitter dat hiervoor diverse mo gelijkheden zyn. Dit zal nog nader worden bekeken. Ook werd een sug gestie in deze richting gedaan door mevrouw Mizee-BIok. De overige agendapunten leverden weinig discussie van de raad op, en werden allen goedgekeurd. Nadat in de rondvraag nog diverse onderwer pen waren aangesneden, ging de raad in besloten zitting. door de Dorpsstraat in de richting van het Zuideinde toen een eveneens een bromfiets berijdende plaatsge noot plotseling de weg overstak. Bei den botsten met een hevige klap te gen elkaar. De 18-jarige jongeman bleef op het wegdek liggen en dokter Sanders moest een gebroken onderbeen con stateren. Hy liet de gewonde naar de Annakliniek in Leiden vervoeren. De andere bromfietser had vrijwel geen noemenswaardig letsel. Beide brom fietsen werden zeer zwaar bescha digd. kwekers profiteren er wel van. Komkommers kunnen nog steeds niet veel goed doen. Voor de maten waarvan de grootste hoeveelheden worden aangevoerd hangt de prys steeds rondom het laagst toelaatba re, nameiyk dertig cent. De export, die het grootste deel van de aanvoer afneemt, wil ook geen betere priis neertellen. De handel in radys Is heel goed geweest in de afgelopen week. Zowel het binnenland als de export hauaen grote interesse voor dit artikel An- dyvie van niet al te beste kwaliteit werd behoorlyk betaald.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11