E3BBEMÊ Griekenland gaat een woelige tijd tegemoet Garanties nodig van de kalvermesters PAGINA 2: LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 4 APRIL 1M Ds. H. C. J. v. Deelen nam afscheid In zfjn openingsrede van de jaar vergadering in de Bond van Neder landse predikanten dankte ds. L. Ruitenberg gisteren de scheiden de secretaris, ds. H. C. J. van Deelen, voor het vele werk dat hij sinds 1946 als secretaris voor de bond heeft ge daan. Ds. Ruitenberg memoreerde en kele aspecten van het werk van de secretaris, nl. de opbouw van de predikantstraktementen. de pen sioenopbouw (in de hervormde kerk geldt thans een premievrij pensioen tot 70 procent van het laatste geno ten traktement) en het organiseren van verzekeringsmogelijkheden, voor al op het vlak van de ziektekosten. Een ander zeer belangrijk aspect van het werk van ds. Van Deelen was het geven van morele, juridische en financiële bijstand aan predi kanten en hun nagelaten betrekkin gen. 's Middags bood de bond in Es planade in Utrecht ds. Van Deelen een afscheidsreceptie aan. In Casteau bij Bergen (zuidelijk België) is het militair hoofdkwar tier in Europa, Shape, officieel in gebruik genomen. Hier een lucht foto van het nieuwe complex, dat door een honderdtal ondernemin gen uit België met 1700 arbeiders in recordtijd uit de grond is ge stampt. In een van de voorsteden van Brussel is intussen begonnen met een nieuw hoofdkwartier van de politieke NAVO-raad, die dit jaar eveneens Parijs zal verlaten. Stijgende handel met Afrika De handel van Nederland met de Afrikaanse landen ontwikkelde zich in 1966 in het algemeen gunstig, d.w.z. de tendens van de laatste ja ren zette ook in 1966 door. De uitvoer gaf een redelijke stijging te zien: de invoer steeg met f 46 miljoen, aldus meldt „Afrika", maandblad van het Afrika-instituut. De totale handel met Afrika, invoer en uitvoer samen, vertegenwoordigde een bedrag van ruim f 2256 miljoen gulden. In 1965 was dit ruim f 2135 miljoen, een stij ging dus van ongeveer f5,5%. De Nederlandse invoer uit Afrika vertegenwoordigde in 1966 f 137 mil joen tegen f 1191 miljoen in 1965. Dit betekent een stijging van f46 mil joen of ongeveer 4%. De Nederlandse uitvoer naar Afri ka vertegenwoordigde in 1966 een waarde van f 1.019 miljoen tegen f 944 miljoen ln 1965 of ongeveer 8%. De opvolging van mgr. De Vet Het kathedraal kapittel van het bisdom Breda heeft gisteren de gehe le dag vergaderd over de voordracht voor de opvolging van de overleden bisschop van Breda mgr. G. de Vet. Er moet een voordracht van drie na men komen, welke aan de Paus wordt voorgelegd. Het kapittel wil de voor dracht zoveel mogelijk in overeen stemming doen zijn met de opvat tingen over de opvolging binnen het bisdom onder het kerkvolk aanwe zig. Het meent dit doel het best te kunnen bereiken door inschakeling van de leden van het diocesaan pas toraal beraad, dat beschouwd kan worden als een soort parlement. Mgr. De Vet riep dit beraad in het le ven als een adviesorgaan van de bisschop. Aan de leden van het pas toraal beraad is per brief gevraagd hun gedachten en gevoelens voor 15 april aan het kapittel kenbaar te maken. Nieuw ka bi net-Ka nellopoelos Papandreoe op het vinkentouw (Van onze correspondent in Athene) In de nacht van zondag op maan dag werd het centrum van Athene opgeschrikt doordat plotseling kerk klokken begonnen te luiden. Hon derden mensen belden verschrikt de politie op om te vragen wat er aan de hand was. Iedereen dacht dat het iets te maken had met de politieke situatie. Per slot van rekening zijn de kerklokken hier gemakkelijk be reikbaar en begon in december 1944 de slag om Athene met links klok gebeier in alle wijken. Het bleek tenslotte een verwarde Duitse toerist te zijn die de hoogste kerkklok bovenop de Lykabettos-heu- vel in werking had gesteld. Onder degenen die de politie opbelden, was ook Kanellopoelos (65), de man die de daaropvolgende middag beëdigd zou worden als Griekenlands 27-ste na-oorlogse premier aan het hoofd van een ploeg bestaande uit louter kopstukken van de rechtse Radicale Unie die in 1964 bij de verkiezingen vernietigend was verslagen. De gevolgen op straat van deze zo veelste „staatsgreep", zoals Papan dreoe haar beliefde te noemen, ble ven deze eerste avond minder onrust barend dan bij de val van Papan dreoe in juli 1965. Athene ging weer rustig slapen, verre van zeker echter dat het de ze hele week zo rustig zal blijven. Het kabinet-Kanellopoelos zal deze week waarschijnlijk nog wachten met in het parlement te verschij nen waar het zo goed als zeker geen meerderheid zal halen. Immers ook de voormalige „verraders" van Pa- pandroe's Centrum onder Stefano- poelos hebben reeds aangekondigd te zullen tegenstemmen. Het is zelfs de vraag of Kanellopoelos meer stem men zal behalen op het totaal van 300 dan de 101 van zijn eigen par tij. Maar in dat geval zal hij aan blijven en het parlement ontbinden, zodat nieuwe verkiezingen binnen 45 dagen moeten volgen. Dan rijst de volgende vraag: Zal dit kabinet Andreas Papandreoe la- ADVERTENTIE - 'TfazcC'-WóuXg- Als de Nederlandse kalvermesters en kalfsvleesexporteurs meewerken is herstel van onze kalfsvleesexport naar Italië mogelijk. Waarschijnlijk zal het nog wel enige weken moeten duren voor het zover is. In ons land moet een organisatie wor den opgezet om aan de Italianen en aan de andere buitenlandse afnemers de garantie te kunnen geven dat de kalveren die Nederland uitvoert niet met oestrogene hormonen zijn behan deld. Als het zover is moet dat aan de Italianen worden meegedeeld en daarna moet een Italiaans besluit tot intrekking van de invoerstop in de Italiaanse staatscourant worden gepubliceerd. Wordt het invoerverbod inderdaad opgeheven, dan begint Italië met een proefperiode van een maand. In die maand wordt het uit Nederland ingevoerde vlees geregeld onderzocht op de aanwezigheid van restanten van oestrogene hormonen. Zijn de resultaten van dat onderzoek gunstig, dan zal na de proef maand de export kunnen worden voortgezet. Dit is het resultaat van het be zoek, dat de directeur van de Ne derlandse veeartsenijkundige dienst, drs. J. M. van den Born en de Utrecht, se hoogleraar prof. Van Genderen eind vorige week hals over kop aan Rome hebben gebracht. Van de kalvermesters zal nu de verklaring worden geëist, dat de die ren die zij aan het slachthuis aan voeren niet met hormonen zijn be handeld. Bjj het grote aantal slach tingen is het namelijk onmogelijk al le aangevoerde dieren afzonderlijk te onderzoeken. Deze extra-garantie moet volgens de heer Van den Born niet alleen voor de export naar Italië maar voor de hele Nederlandse kal- verexport gelden. Tot zijn voldoe ning kon hij meedelen dat ook de kalvermesters en- exporteurs dat in zien. Niet alleen voor de export, ook voor het binnenland zullen er spoedig garanties komen. In voorbereiding is een regeling krachtens de vleeskeu- ringswet, die de zekerheid moet ge ven dat vlees met restanten van oestrogene hormonen niet consumptie komt. ten arresteren wiens parlementair asielrecht op de dag van de par- lementsontbinding ten einde loopt en tegen wie een aanklacht wegens hoogverraad loopt? Er gaan hier speculaties dat er een geheime over eenkomst is tussen Kanellopoelos en vader George Papandreoe, dat deze arrestatie niet zal plaatsvinden en dat daardoor de toon van vader Papan dreoe in zijn manifest deze avond toch nog tamelijk ingehouden was. De lei der van het Centrum riep het volk niet op tot gewelddadige revolutie zo als hy een paar dagen geleden nog in het vooruitzicht had gesteld, maar, gewoon tot verkiezingen en die ver kiezingen kunnen alleen onder normale omstandigheden worden ge houden als de zoon Adreas, de leider van de linkervleugel van het Cen trum, niet in de gevangenis zit. Als dan werkelijk die verkiezingen worden gehouden, rijst tenslotte de grootste vraag: wat zal er gebeuren als de Papandroe's het winnen? Ver kiezingen worden in Griekenland volgens oude traditie onder neutrale kabinetten gehouden en dat niet zonder reden maar de weerklank, die de naam Papandreoe hier nog altdij heeft, is groot. VOGELMISERE IN ENGELAND Steeds meer met olie doc rdrenkte I zeevogels spoelen op de kust van Cornwall aan. Van de 5.000 vogels die tot dusverre uit zee gehaald wer den, moest een kwart worden afge maakt. Duizenden vogels zijn dood aangespoeld. Zes klinieken bemand met leden van de Vereniging voor dierenbescherming en vrijwilligers helpen de vogels te reinigen. De vereniging heeft het publiek ge waarschuwd de vogels naar de kli nieken te brengen en niet zelf te pro beren ze met benzine of zeep schoon te wassen. De robbenkoloniës te St. Ives en St. Agnes, slechts een paar kilome ter van het wrak van de supertan ker Torrey Canyon, zijn nog vrij van olie. Eén rob moest echter worden afgemaakt nadat hij aangespoeld was op een met olie besmeurd strand. Natuurbeschermers zijn bevreesd voor de gevolgen welke de reinigings middelen zullen hebben voor de oes ters, weekdieren, vissen en plankton. Verder waren de Britse kustwateren in het zuiden een geliefde stopplaats van trekvogels die nu bezig zijn met de trek naar het noorden. Koningin Juliana naar bruiloft van Deense Prinses Koningin Juliana is een van de koninklijke gasten die 10 juni aan wezig zullen zijn op de bruiloft van de Deense Kroonprinses Margarethe en de Franse graaf Henri Delaborde de Monpezat. Met uitzondering van Koningin Eli zabeth van Engeland hebben alle re gerende vosten de uitnodiging tot bijwoning van het huwelijk aanvaard. Koningin Elizabeth is op die dag ja rig en zal in Kopenhagen vertegen woordigd zijn door haar tante Prin ses Marina, de hertogi van Kent. Voor de -bruiloft zijn ruim 400 gas ten uitgenodigd. Miljoenen dollars bespaard door vertrek uit Parijs De Verenigde Staten hebben 18.000 manschappen uit Europa terugge trokken en met 21.000 van hun ge zinsleden naar de Verenigde Staten gerepatrieerd, aldus heeft de minis ter van Defensie McNamara, giste ren in Washington op een perscon ferentie verklaard. De vermindering van Amerikaanse militaire burgers in Europa is ge schied in samenhang met de her groepering van de Amerikaanse strijdmachten tengevolge van de te rugtrekking uit Frankrijk. McNamara zei dat de Ametrikanen waardig en rustig uit Frankrijk zijn verdwenen en dat de hergroepering van de troepen in Europa een be sparing van enkele miljoenen dollars zal opleveren „zonder dat de ge vechtskracht noemenswaard vermin dert". De Amerikaanse minister van De fensie noemde de volgende getallen: 16.000 militairen uit Frankrijk, 2000 uit West-Duitsland, 19.000 familiele den uit Frankrijk, 2000 uit Duitsland, „een totale vermindering van 39.000 Amerikanen". Hier komt nog bij dat 11.000 van de 15.000 buitenlanders die voor de Amerikanen in Frankrijk werkten eveneens afvallen. Koperexploratie in West-Irian De Amerikaanse maatschappij Freeport Sulphur Company zal 75 a 100 miljoen dollar investeren in de exploratie van koper in West-Irian, aldus meldt het Indonesische persbu reau Antara. Volgens een met de Indonesische regering gesloten over eenkomst zal minstens 75% van het personeel van de onderneming in West-Irian uit Indonesiërs moeten b bestaan wanneer over 3 jaar met de winning van koper een begin ge maakt wordt. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Klazienaveen—Zwar- temeer (toez.) L. C. Vogelaar te Bo- vensmilde; te Wijk bij Heusen J. Vroegindewey te Goudswaard. Aangenomen naar Noordoostpolder (Wijkgem. Creil-EspeK F. de Jonge te Zevenhoven. Bedankt voor Groot-Ammers J. Vos te Rijssen. Benoemd tot godsdienstleraar- schoolpastor aan het Ichtuscollege te Drachten S. de Roest te Arnhem, die deze benoeming ook aannam. GEREF. KERKEN Beroepen te Uithoorn (2de pred. pl.) E. Haverkamp te Leiden. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Scheveningen (tweede beroep) G. Bouw te Eem- dijk. NED. HERV. KERK Beroepen te Brakel J. C. Stelwa gen te Zwijndrecht; te Sneek (vak. W. J. van der Waal, jeugdpredikants- plaats, toez.) Chr. Mondt te Wapser- veen; te St.-Johannesga H. van Dijk te Tweede Exloërmond; te Nijkerk (noodgemeente) C. J. Roosa te Wan ne per veen. GEREF. KERKEN Beroepen te Vollenhove-St. Jans klooster P. van Loo te Nieuwolda; te Den Helder (vak. G. de, Zeeuw) J. Schelhaas te Leeuwarden-Huizum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te H. I. Amdacht G. Schipaanboord te Apeldoorn. Bedankt voor Rilland-Bath L. Huisman te Vlaardingen; voor Rot terdamIJsselmonde H. Rijksen te Gouda. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Beroepen te Alblasserdam en te Rijssen en te Leiden F. Mallan te Veenendaal. Ds. W. J. Wegerif overleden Ds. W. J. Wegerif, emeritus predi kant van de Remonstrantse Broe derschap, die de vorige week na een ziekte van enkele maanden op ruim 77-jarige leeftijd te Zutphen is over leden, is in alle stilte gecremeerd. Willem Jan Wegerif werd op 10 juni 1889 uit een leraarsgezin te Utrecht geboren. Hij bezocht eerst het Stedelijk Gymnasium in zijn geboortestad Leiden en studeerde daarna aan de Leidse Univesiteit. Nadat de heer W. J. Wegeif eerst enige tijd werkzaam was geweest aan het rijks opvoedings- sticht te Amersfoort en hij op 28 januari 1916 was aangesteld tot pro ponent bij de Remonstrantse Broe derschap werd hij op 19 maart van datzelfde jaar door ds. N. Blokker, bevestigd als predikant van de re monstrants gereformeerde gemeente van Oude Wetering. Daarna diende de thans overledene verder nog de remonstrants gereformeerde ge meenten van Alkmaar 1917 tot 1919; Dordrecht 1919 tot 1925; Utrecht 1925 tot 1933; Rotter dam 1933 tot 1948 en op 2 mei 1948 werd hy door zyn ambtsvoorganger, ds. H. J. Kievid uit Eindhoven, toen nog predikant te Groningen, beves tigd als predikant van de remon strants gereformeerde gemeente van Oosterbeek. Deze zyn zesde en laat ste gemeente diende ds. Wegerif tot 10 juni 1954, toen hem op 65-jarige leeftyd emeritaat werd verleend. Na zyn emeritaat bleef ds. Wegerif te Oosterbeek wonen. DINSDAG. Aula Openbare school Du Rieustraat Bevolkingsonderzoek T.B.C. 24.30 en 7—9.30 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub i Jehovah's getuigen. 7.25 StadsgehoorzaalAbonnementscon cert Residentie-Orkest o.l.v. W. van Otterloo. Solisten Claudlo Arrau en Schouwburg: Abonnementsvoorstel- Ung. Toneelgroep „Centrum". „De thuiskomst". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending Dia's van een zendingsreis. 8 uur nam. Voorschoten (Jeugdgebouw de Werf): Ledenverg. Coöp. Raiffelsen- bank. 8 uur nam. ijzaal Petrakerk: NCVB afd. „Omgang Spr. dhr. A. Spaargaren met zieken". 8 uur nam. WOENSDAG. Toneel „Strikt geheim" 8 uur nam. StadsgehoorzaalToonkunstkoor zingt Handels „Messiah". 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. Universiteit: Centre culturel fran cais. Lezing over Jules Romalns. 8 uur DONDERDAG. Aula Openbare school Du Rieustraat 3evolklngsonderzoek T-B.C. 912 uur oorm. en 24.30 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstver gadering Toneel „Strikt geheim" 8 J. H. W. Hoogwater. L.KJC. „Voor Al Au berge francaise: Café-chantant Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. Aula Openbare school Du Rieustraat Bevolkingsonderzoek T.B.C. 24.30 en 1—930 uur nam. Zending via t.v. en radio Radio en t.v. evangelisten uit 20 landen zijn in Londen byeenge- komen om te bespreken hoe de bood schap van Christus het best gebracht kan worden in de afgelegen gebie den der aarde. Een 150 afgevaardigden zullen tot vrijdag luisteren naar lezingen en be sprekingen op het tweede internatio nale christelijke omroepcongres. „Wij gaan bespreken hoe wy het best het evangelie van Christus kun nen verspreiden in de generatie waarin w{j leven en waarby reke ning gehouden wordt met de aspec ten van het hedendaagse leven", zo verklaarde David C. Rennie. voorzit ter van de evangelische radio allian tie van Groot Brittannie. „Deze zyn de huidige bevolkingsexplosie, de op komst van het nationalisme in de ge hele wereld en het onvermogen om met de traditionele missionaire mid delen daadwerkelyk het bevel van Christus uit te voeren". MET EEN ENKEL WOORD Vrouwelijke rechter De vrouwen van het kanton Bazel hebben afgelo pen zomer stemrecht gekregen en dit gisteren ingewyd door de eerste Modena getroffen vrouwelyke rechter te kiezen. Het federale stemrecht is nog steeds een voorrecht voor de mannen, maar by kantonale en gemeentelyke verkie zingen hebben de vrouwen stem- in I recht, overigens slechts in vyf kan- 1 tons. BINNENLAND Nekkramp in Bergen op Zoom By een 22-jarige dienstplichtige sol daat, die verpleegd wordt in het al gemeen burgergasthuis in Bergen op Zoom, is nekkramp geconstateerd. De soldaat behoort tot de vierde instuc- tie-afdeling depot artillerie. Hij woont in Doodewaard in Gelderland. De behandelende artsen zyn van me ning dat zijn toestand redelijk goed Glazenwasser gevallen De 25- jarige glazenwasser J. Neefs uit Den Haag heeft gistermiddag tydens het ramen wassen zyn evenwicht verlo ren. HU viel van vyf meter hoogte en kwam terecht op het trot toir. By aankomst in het ziekenhuis Zuid wal bleek hy te zijn overleden. Koninklijk paar De Koningin en Prins Bernhard zyn voornemens op zaterdagmorgen 22 april een byeen- komst van de Engelandvaarders bij te wonen. Dit jaar zal deze byeen- komst, die in de Nieuwe Kerk in Delft zal worden gehouden, speciaal in het teken staan van een herden- ding van Koningin Wilhelmina. De Koningin en de Prins zullen op 10 en 11 juli een bezoek brengen aan de Friese waddeneilanden, (Vlieland, Terschelling, Ameland en Schier monnikoog) Brandkastkrakers actief In het afgelopen weekeinde zyn tot twee maal toe in Amsterdam brandkast- krakers met succes actief ge weest. In een kantoor aan de De Ruy- terkade werd een brandkast open- gebrand en f 13.000,- gestolen; in een kantoor aan de Ouderkerkerdijk ge beurde hetzelfde en werd f 5950,- ge stolen. BUITENLAND Aardbeving in Noord-Italië Een middelmatig krachtige aardbeving heeft maandagavond paniek veroor zaakt in drie Noord-Italiaanse ste den. Er zyn geen slachtoffers en er zyn geen meldingen van grote scha de binnengekomen. De trillingen, die enkele seconden duurden, werden om 17.35 uur gevoeld in Regio Emilia. Twee minuten later werd vier mi nuten later Parma. Hier en daar vielen wat lampen van het plafond en wat stenen uit de gevels. Hon derden renden de straten op, maar keerden weer in huis terug toen de trilling niet door andere werd ge volgd. Uitgemergeld Een groep van acht uitgemergelde guerrillastrijders, die aan de pest leden, zyn de politie van een klein Braziliaans bergdorp in handen gevallen. De acht man nen gaven zich zaterdag zonder stryd over in het gebied van Serra do Caparao. De politie kwam hen op het spoor, toen een der mannen in het dorp Manjuacu naar een dokter zocht om de mannen te behandelen. Vakbeweging By een onderzoek, dat door het blad „Signo" onder de by de r.k. arbeidersbeweging in Spanje aangeslotenen is ingesteld, is de vrijwel eenparig geuite wens naar voren gekomen dat de in 't verschiet liggende nieuwe wet op de vakbe weging volslagen zelfbestuur op dit ge bied zal toekennen. De wens is een niet-politieke vakorganisatie, die wer- kelyk de arbeiders zelf aan het woord laat. Krupp De regering in Bonn heeft haar tevredenheid uitgespro ken over het voornemen van staal- magnaat Alfred Krupp zyn miljar den-concern van familiebedryf tot maatschappy op vry verhandelbare aandelen te reorganiseren. De re organisatie zal de concurrentie-posi- tie van het concern moeten bevor deren en werkgelegenheid voor dui zenden arbeiders waarborgen. Vakbeurs „Het Kind" Zonder enig feestelyk vertoon is gisteren de vakbeurs „Het kind" in de Juliana- hal en de Merwedehal van de Utrechtse jaarbeurs geopend. De beurs duurt tot en met 6 april. Deze enige Nederlandse beurs voor de ba by-, kleuter- en kinderbranche wordt voor de vyf de maal gehouden en staat onder auspiciën van de „Vereniging voor het baby- en kleutervak'' en de „Vereniging ba by- en kinderkleding vakbeurs". Noodvoorraden In Zwitserland is een campagne begonnen om de huisvrouwen aan te sporen nood voorraden voedsel aan te leggen als „bescherming tegen het onvoorziene". Zwitserland is voor zyn voedselvoor ziening voor meer dan de helft van het buitenland afhankeiyk. Geadvi seerd wordt per persoon twee kilo suiker, 500 gr. rijst, braadvet en bloem en één liter bakolie in voor raad te houden. KonlngskerkRuilclub. 7.301( Lldwinaschoo 1 (Lammenschan* „Vragen rond de psycho-hyglëne de groepsopvoeder". 8 uur nam. Peüruszaait.Je (Lammensohansw Leden vergadering „De Natuurvrie; Spr. de heer J. Schouten over „Zi Oude Vest 13: Evangelisatie Ol tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 10: Tlenersooiëteit Venster" Beatfeest x „Total L V pla£ opei per dioc Has hi sociëteit „t Roefje". 8 entkerk (Doopsgezinde Ke ZATERDAG Rapenburg^lO: Bingo-avond. Tiei lyke bijbelstudie: T£ ling rr, ds. V. Kooren van Maassluis, piaa1 ZONDAG In Rapenburg 10: Open Huls Tie lopei Hogewoerd ehovah'8 Openbare lezing 2.30 e Pinkstergemeente (Oude Rijn 5) dhr. F. A. L. Poeteray, 2 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspi Ju kelljk christendom. Spr. evang. N V( Jezus Ch lingi Brugge, Steenschuur 6: Kerk de heiligen der laatste da Spr. dhr. Diender, 10.3 BIOSCOPEN. van Studio „Morgan", 18 Jaar. Dage: Haa nachtelijke P*er Mt» 7 en I I"* Zondag 4.45, 7 en 9.15 uu: 's Middags 2.30 uur „Pietje Bell, Rex „Witte buffel valt aan". 1< Dagelijks 2.30, 7 dag 2.30, 4 45. 7 Luxor „Superse Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Dagelijks 2.30, g 2.30 4.45. 7 „Goed geschoten Helm!", 14 jaar. Dagelijks 2.30 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN fiek. Maandag t/m vrijdag 9 i 5 uur nam. (t/m 3 mei). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 1 Tentoonstelling van werk van Ge Geraedts Geopend van 2 6 uur na zondag en maandag gesloten (t/ns april Lakenhal: Tentoonstelling: hed daagse Nederlandse grafiek. Wet 1-6 1 Legermuseum (Pesthulslaan)I uitzondering van zaterdag van 10- (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volken kun Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dagelijks 17 uur: 's zondags 1317 uur (tc oktober). Rijksmuseum voor Volkenkun Ten toonstelling van Japanse pren van Kvösai Dagelijks 10—17 u 'e Zondags 13 17 uur Rijksmuseum voor Volkenkun (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: 'e® de geschiedt Rllksmu I teens tr aags 13-1 Rllksmu natuv Wassenaar (Kunstzaal Heul Tentoonstelling van aquarellen en keningen van Matthleu Wiegman. natuurwetenschappen: Dag 1 1.-5 i (t/n -10 i Voorstel van Pakistan Presi dent Ajoeb Chan van Pakistan heeft in Lahore verklaard, dat zyn land bereid is met India te praten ovei 'n vermindering van de strydkrach ten. mits de autoriteiten in Nieuw Delhi hun vreedzame bedoelingen tonen door tot 'n regeling te komen, van de kwestie-Kasjmier Ongeluk met luchttaxi Een tweemotorig vliegtuig van „Lexing ton Air taxi" is gisteren in de buurt van een vliegveld by Lexington, de Amerikaanse staat Kentucky, v ongelukt. Alle negen inzittenden kwamen om het leven. Bourguiba hervat werk Presi dent Bourgiba van Tunesië, die vo rige maand door 'n hartaanval werd getroffen, gaat goed vooruit en zal zyn werkzaamheden eind volgende week hervatten. Dit is gisteravond in een medisch bulletin meegedeeld. Malinowski bijgezet Met mi litaire eer is gistermiddag een urn met de as van de vorige week over leden Sowjetrussische minister van Defensie maarschalk Malinowski in de muur van de Kremlin aan het Ro de Plein bygezet. De rouwrede werd uitgesproken door premier Kosigin. Cubaans protest De Cubaanse regering heeft een protest ingediend by de Ver. Naties naar aanleiding van een gisteren gepleegde bom aanslag op een lid van de Cubaanse missie by de VN. De betrokkene werd licht gewond toen hy een post pakket wilde openen, dat voor de Cu baanse missie bestemd was. De Cu baanse radio zegt dat „de imperia listische Amerikaanse regering" me deplichtig is aan de aanslag Mynoutploffing By een ontplof fing in een kolenmyn in Natal in Brits Columbia zyn zestien personen om het leven gekomen en 21 gewond. Twee personen worden nog ver mist. De ontploffing deed zich voor, juist toen de middagploeg van 34 man in de mijn was afgedaald. Schip verkocht Het vlaggeschip van de Israëlische koopvaardyvloot, het 24.000 ton metende passagiers schip Shalomn, zal in november worden verkocht aan de Duitse Hamburg-Atlantik-iyn voor een be- brag van 15 milj. dollar (54 miljoen gulden). Dit heeft de president-di recteur in Haifa meegedeel" na zyn terugkeer uit Duitsland. Gidron noemde dit 'n zeer goede prijs, die det kostprijs min drie jaar afschrij ving dekt. DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gei len: Zulder Apotheek, Lamm schansweg 7. tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond, nachtdienst van Apotheek R. Leiderdorp Oenomën dooa Bw waargenomen door de Zulder A: plege men de eigen bulsarte. Na zaterdagmiddag 12 uu spoedgevallen doktert* illst (of diens waarnemers) 2222 HAAGS! A G E N D 1 DINSDAG 4 APRIL. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: trum: „Man is man". Dillgentia. 20.00 uur: Haags In mentaal Jeugdensemble oJ.v. van den Bijlaard. WOENSDAG 5 APRIL. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „Een huwelijk WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) t H II if Amsterdam geh. bew. 10 4 Den Helder geh. bew. 9 6 Ypenburg geh. bew. 10 6 Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki zw Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Wenen Innsbrück Belgrado geh. bew. 6 licht bew. 14 2 regen 9 5 regen 8 2 geh. bew. 10 3 licht bew. 15 4 onbew. 14 8

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2