Isaak Weerlee kopt bal in eigen doel Van minuut tot ■nun» minuut wmm UVS wint dramatische strijd op „Noord" en is dicht bij titel Roodenburg rijper ELASTISCHE DEFENSIE Enorme hand „Gelukkige zege" Uitgelaten stemming bij UVS-spelers SPORT van injaag 3 I 3 APRIL 1907 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 (Van onze sportredacteur) Huilend, het hoofd tussen de armen verborgen, liet Isaak Weerlee zich languit in de mod der van het sportpark .Noord" vallen. Een fractie van een seconde was het doodstil op de stampvolle tribunes. Toen omvatte iedereen het drama Luttele minuten voordat arbi ter Anneveld een einde zou maken aan de zenuwslopende Leidse derby tussen Rooden burg en UVS had de aanvoerder van de blauwzwarten de bal in eigen doel gekopt en daar mee de stand op 12 gebracht En terwijl de UVS'ers dolgelukkig met deze hen in de schoot geworpen overwinning, waarop zij niet meer hadden durven hopen breeduit juichten, bleven de Roodenburgers verbijsterd naar die eenzame, wanhopige figuur staren. Scheidsrechter Anneveld legde bemoedigend een grote hand op de schokkende schouders van de ongelukkige Weerlee, de toegesnelde trainer De Vos sprak troostvolle woorden, stopper Hennie Hensen stelde zijn brede borst beschikbaarMaar hier hielpen geen woorden, geen schouderklopjes Eén ongelukkige kopbal de aanval van het UVS-duo Teske-Désar was al afgeslagen en wèg was het verdiende gelijkspel, wèg de prachtige kans op het kampioenschap Isaak Weer lee, de harde werker van deze middag, wist dat. Zoals enkele weken geleden in Praag de Ajacied Soetekouw dat heeft geweten. Op zo'n ogenblik is een voetballer heel eenzaam... door Wally van Schooten genomen hoekschop beiden speelden na rust goede wedstrijd gescoord en door de Roodenburgers zeer fel be twist, bracht een ommekeer. „Gefeliciteerd, Piet", zei na afloop Roodenburg-trainer De Vos, tegen Kantebeen van UVS. „maar ik weet het zo net nog niet. Dat eer ste doelpunt van jullie was op zijn minst dubieus Maar dat was het toch niet Via de vuist van doelman Mat Kee- reweer kwam Teske's zeer verrassen de kopbal vlak achter de lat tegen het net en sprong vandaar terug in het veld. Scheidsrechter Anneveld, die evenals destijds in de Kikkerpol- sterke wedstrijd floot alleen tegen het einde viel er over sommi- van zijn beslissingen te discussië- n wees dan ook de protesten er nadrukkelijk terug. Het doelpunt had Roodenburg ge raakt, maar toch kwamen de blauw- witten, hoewel overtuigend sterker toch maar heel moeilijk tot een treffer. De kleine, deze middag pit tig spelende Wally van Schooten kwam er nog het dichtste by, maar het schot van de tengere linksbuiten, dat hy na een doorbraak van zyn schoen liet vertrekken, vloog via de vuist van Keereweer en de paal ach ter. UVS leek niet goed raad te we ten met haar tegenstander en de pe riode, waarin Weerlee c.s. wat aan geslagen met het hoofd liepen te schudden, ging tameiyk snel voorby. Evenals in de Kikkerpolder trok UVS dus nu ook op „Noord" (en opnieuw fortuinlijk) met 21 aan het langste eind. Kon men daar I destijds vrede mee hébben in de Kikkerpolder was er een afgete- kend verschil in technische kwaliteit ditmaal ivas het een blauw- II witte zege met weinig glorie en viel ook duidelijk te constateren dat in de tussenliggende maanden de in de eerste klasse debuterende Roodenburg-ploeg „rijper" was geworden, vooral in tactisch opzicht. De blauwzwarten hebben het spel- let je op dit zeer zware terrein het middenveld was haast onbespeel- r! baar en daarop kwamen de blauw- 8 witte aanvallers Gerard Désar en 0 Koos Fasel wel heel erg moeiiyk uit de voeten tactisch knap gespeeld. In hun elastisch spelende defensie. 8 waarin de koele Hennie Hensen do- mineerde vingen zy de aanvallen 1 van het technisch weliswaar beter 1 spelende, maar te traag afwerkende UVS voortreffeiyk op, terwyi zy an- derzyds met lange, verrassende r trappen hun aanvalsspitsen Sam den Os en Aat Heymans voortdurend aan het werk hielden. De UVS-defensie, waarin Bart Lardé een duideiyke 3 off-day had, was deze „botsing van s twee systemen" bepaald niet op het B iy f geschreven en uit een van haar 3 zwakke momenten ontstond in de 1 21ste minuut het Roodenburg-doel- i punt. i Een dieptepass van De Klerk verras- te Lardé en de naar links afge- zwenkte Heymans schoot uit een moeilyke hoek het leer langs Wy- 1 nand Sloos. Dat was 10 voor de i thuisclub en het was aan UVS-doel- man Sloos te danken of te wyten, het is maar van welke kant men het bekykt dat Roodenburg niet ver der kwam. Want kort na het doel punt kon Cees van Leeuwenna een yselyk misverstand in de blauw witte verdediging alleen op het doel afgaan. Via een gelukkig door Sloos uitgestoken been ging het wat te haastig door Van Leeuwen afge vuurde schot over de lat. En Sloos was ook paraat snel reagerend kwam hy u!t zyn doel toen Rol een steek liet vallen en Sam den Os een schietkans (en een goede) kreeg. Tussen die bedryven door viel UVS steeds maar weer aan. Maar het was slechts een beuken op een meegeven de muur. Het leverde dan ook niet meer op dan een handvol corners en wat „gemodder" in de overvloedige slikmassa voor Mat Keereweers hei ligdom. Slechts een prachtige omhaal van Koos Fasel, die een pass van rechts ineens op zyn schoen nam en waaruit de bal het doel niet meer dan een halve meter miste, had een beter lot verdiend. Hoewel UVS een veldoverwicht had, had in feite Roodenburg de stryd stevig in handen. Tot het moment, waarop UVS in de tweede helft ge- (Van verslaggevers) De enorme beroering van de stryd tussen Roodenburg en UVS is ook aan scheidsrechter P. Anneveld niet zonder meer voorbygegaan. Over het beslis sende, door Weerlee zo onfor- tuiniyk in eigen doel gescoor de doelpunt zei hy na afloop: „Het was om door de grond te gaan, ook al heb je dan, zoals ik, er geen enkel belang by wie met de overwinning gaat strij- ken. Het is dat je scheidsrech ter bent anders dan zou je wel een enorme hand willen hebben om zo'n doelpunt tegen te hou den. Ik zeg dat maar heel voor zichtig want anders verwyten ze je ogenblikkeiyk dat je party- dig bent. Het was ook zo triest dat het die aanvoerder van Roodenburg moest overkomen. Ik ken die man niet, ik weet alleen dat zyn medespelers ,Jez" tegen hem zei den. Hy had er zo hard voor geknokt en hy was daarby zó sportief geweest. Toen de Roo denburgers protesteerden by de toekenning van het eerste UVS- doelpunt kwam hy naar me toe en zei: scheidsrechter, staat uw beslissing vast, is het een doel punt? Ik zei ja en daarop duw de hy zyn medespelers naar hun plaats met de opmerking: dan praten we er niet meer over, vooruit voetballen. Kyk, dat is nou een aanvoerder, een échte". Scheidsrechter Anneveld heeft naar zyn zeggen geen ogenblik getwyfeld by die eerste treffer van UVS. „Ik stond er dicht ge noeg by om te zien dat de bal na de onderkant van de lat te hebben geraakt achter de iyn kwam". Vrij Roodenburg, dat aan een geiykspel voldoende had om haar kansen op de titel in eigen hand te houden, ging zich allengs weer vry maken van de blauwwitte druk en na een half uur spelen kwam er na goed voorbereidend werk van Cees Leeuwen zelfs weer een uitsteken de kans voor Sam den Os. Maar de blauwzwarte topschutter had Sloos zyn mannetje gevonden. Op nieuw was de UVS-doelman hem te vlug af. En terwyl op scheidsrechter Annevelds horloge, dat opvallend meer tyd nodig had om de tweede 45 minuten vol te maken dan de klok jes van de kykers op de tribune' rommelige stryd met weinig structief voetbal „dat zat er in", zei Piet Kantebeen zich weg tikte, gebeurde het grote drama. Een afgeslagen aanval van Roodenburg werd ineens en razendsnel door het UVS-duo Désar-Teske overgenomen. Hun poging strandde op doelman Mat Keereweer, die de bal wegstomp- te. Voor alle zekerheid wilde Isaak Weerlee met een luchtig tikje van het hoofd het leer hoekschop koppen. Hy raakte het verkeerd en het ver dween in de uiterste bovenhoek van het (eigen) doel 1—2. Sneu „Sneu dat het zo moest lopen", zei Roodenburg-voorzitter Henk Uiter- dyk na afloop. „Maar het is sport, de bal is nu eenmaal rond In de race naar de titel heeft UVS nu de beste kansen. Slechts indien de blauwwiten in hun laatste wedstryd, thuis tegen Neptunus, een of meer punten zouden verspelen en Rooden burg haar laatste (uit tegen VUC) zou winnen, zou de Noord-club weer aan de markt komen. In de kleed kamer van de geslagen Roodenburg- ploeg liet Hennie Hensen alweer grimmig een vuist zien: „We gaan er in Den Haag tegenaan Waar hoop is, is leven Een waarlijk meesterlijke imitatie van ldianen-gehuil steeg op in de UV S-kleedkamtr zondagmiddag om half vijf bij het bekend worden van de uitslagen van Overmaas en Unitas. UVS bofte. Niet alleen hadden beide concurrenten gelijk ge speeld; het grote duel tegen Roodenburg was voor UVS op een gelukkige wijze in een 21 zege geëindigd. „We hebben geluk gehad. Ik had me al verzoend met een 11 score, maar Vrouwe Fortuna ivas op onze hand. Ik vind het voor Weerlee verschrikkelijk, maar het blijft nu eenmaal spel. Roodenburg viel me wat tegen. Vooral aanvallend", zegt een blij lachende aanvoerder Jan Leget. Sjoerd Teske springt op een bank en roept: „Jongens, vol gende week kloppen we Neptunus op eigen veld en dan zijn we kampioen „Pas op", roept Désar rustig. „Neptunus heeft met ons nog een appeltje te schillen. Laten we niet te vroeg juichen". Hij vervolgt: „Ik héb vanmiddag een nare wedstrijd gespeeld. Op het middenveld was het bijna onmo gelijk een bal goed af te spélen. Ik kreeg veel te weinig steun van onze middenlinie. Roodenburg heeft misschien wat meer doelrijpe kansen gekregen, maar we boften toen Weerlee in eigen doel kopte. Ik zie met vertrouwen de strijd a.s. zondag tegemoet tegen Neptunus." Geldig Wally van Schooten wrijft met zijn hand over zijn bemod- derd gezicht. .Moeilijke wedstrijd", zegt hij langzaam. Het veld was verschrikkelijk zwaar. Dat eerste doelpunt van Teske ivas geldig. Ik stond op de doellijn. Keereweer stompte de bal achter de lijn tegen het net, via de onderkant van de lat. De scheidsrechter stond er bovendien met zijn neus op". Grensrechter Cees Vermeulen van UVS vond het een faire ontmoeting: „Technisch was onze ploeg veel beter. Rooden burg is een enthousiast spelend team, dat vandaag ongeluk kig heeft verloren. Een gelijkspel zou misschien beter op zijn plaats zijn geweest Het doelpunt van Rooden burg, gescoord door de niet op de foto zichtbare Heymans. Sam den Os juicht, terwijl Van der Kaay, Bart Lardé en Wijnand Sloos de bal beteuterd nakijken. (Foto LD/Holvast) Het dramatische moment: Isaac Weerlee (niet op de foto zichtbaar) heeft het leer in eigen doel gekopt. Sjoerd Teske U.V.S. (geknield) kan het nog niet geloven, maar Hennen burg (rechts) ziet het onheil al aankomen (Foto LD/Holvast) Kwartje voor de sporthal Naar schatting 5500 hebben, ondanks het bar slech te weer, het treffen tussen Roo denburg en UVS by gewoond. In de voorverkoop waren al 2500 kaarten weggegaan, „maar deze regen scheelt ons toch wel 1000 kykers", meende Roodenburg- voorzitter Uiterdyk. Gezien het gedrang op de tribune's op de nieuwe „overdekte" liep de zaak volledig uit de hand moet de penningmeester toch wel een beste middag hebben gemaakt. Ook die van het Sporthal-comi té, want de heer Van Egmond kreeg van Roodenburg voor elke kyker een kwartje. En dat mooie gebaar van de Noord-club zet zoden aan de Sporthal-dyk 1ste minuut: Rechtsbinnen Sam den Os van Roodenburg krijgt een goede kans. De bal glibbert voor zyn voe ten, maar doelman Sloos redt val lend. 8e minuut: Opnieuw verschynt Den Os na een goed lopende aanval in vrye positie voor het UVS-doel, maar zyn schot is te zacht om Sloos te verontrusten. 9e minuut: Het spel wordt door scheidsrechter Anneveldt onderbro ken. Een zwartharige hond rent het terrein op. Eerst na twee minuten weet men het dier buiten de lynea te werken. 12e minuut: Paniek voor het Roo- denburg-doel. Désar bedient Fasel op maat. De UVS-er schiet hard in; doelman Keereweer laat de bal van zijn borst springen. Eén der Rooden- ourg-verdedigers werkt de bal weg. weg. 14e minuut: Uit een vrye trap op de rand van het strafschopgebied knalt Désar hard in, maar de bal springt via Bert de Jonge achter de doellyn. Eerste hoekschop voor UVS. 18e minuut: Gerard Désar krijgt van scheidsrechter Anneveldt op dracht zyn mond te houden na aan merkingen op diens leiding. 21e minuut: Een vlotte aanval van Roodenburg. De Klerk geeft een prachtige diepte-pass. Heymans „duikt" in het gat en geeft de uit lopende Sloos geen enkele kans. Via de paal verdwynt de bal in het net. Roodenburg leidt: 10. 22e minuut: Aad Koren stelt Fasel in staat in te schieten. Doelman Keereweer voorkomt een treffer door een fraaie save. 24e minuut: Roodenburg-speler Van Leeuwen krygt een praohtige kans om zyn ploeg op 20 te brem gen, maar goed uitlopen van wynand Sloos voorkomt erger. Hoekschop voor Roodenburg. 31e minuut: Teske van UVS zet de bal hoog voor. Fasel loopt in en neemt de bal „ineens op zyn slof". De bal verdwynt langs de verkeerde kant van de paal. 34e minuut: Hoekschop voor UVS, 36e minuut: Pass van Leget naar Désar. Hensen redt ten koste van een hoekschop. 40e minuut: Hoekschop voor Roo denburg. Sloos redt vallend. 42e minuut: Hoekschop voor UVS, 43e minuut: Een ernstige fout van Bart Lardé brengt Den Os in vrye schietpositie. Knap uitlopend klaart Sloos ook deze situatie. Hoekschop voor Roodenburg. Rust 10 voor Roodenburg. 2e helft 2e minuut: Oponthoud voor de ge blesseerde Weerlee. 3e minuut: Benauwde situatie voor het Roodenburg-doei. Désar komt in botsing met één der Roodenburg-ver dedig ere, maar de bal wordt 'n prooi van Keereweer. 11e minuut: Hoekschop voor UVS. Jan Leget schiet uit deze corner langs de paal. 12e minuut: Hoekschop voor UVS. Wally van Schooten plaatst de bal hoog voor het Roodenburg-doel. Rechtsbuiten Teske kopt het leer keihard in de linkerbovenhoek. Via de vuisten van de wanhopig opsprin gende Keereweer, verdwynt de bal via de onderkant van de lat in het doel. Doelman Keereweer en zyn spelers protesteren tevergeeft by scheidsrechter Anneveldt. De bal zou niet achter de doellijn zyn geweest. De arbiter is onverbiddelyk en wyst naar de middenstip: 11. 15e minuut: Van Schooten schiet, na een snelle combinatie met Teske tegen de paal. De bal verdwynt naast het doel. 28e minuut: Een schot van Wally van Schooten wordt styivol door Keereweer gegrepen. W9e minuut: Sloos redt knap na doorbraak van Van Leeuwen. Een fout van Lardé brengt Van Leeuwen vry voor het UVS-doel. 30e minuut: Hoekschop voor UVS. 32e minuut: Fasel kopt de bal uit een voorzet van Van Schooten ra kelings over de lat. 34e minuut: Hoekschop voor UVS. 39e minuut: Een actie van Teske lijkt op niets uit te lopen. De aan val is door Roodenburg afgeslagen, maar de toelopende aanvoerder Weerlee wil het leer tot hoekschop koppen. De bal verdwynt echter in eigen doel. Ontreddering bij Rooden burg. Vreugde by UVS: 12. 41e minuut: Hoekschop voor Roo denburg. 42e minuut: Hoekschop voor UVS. 43e minuut: Sloos redt opnieuw. Na een overtreding van Leget krygt Roodenburg een vrye trap op de rand van het strafschopgebied. De voorzet komt in het bezit van Den Os, maar voordat deze kan schieten duikt Sloos naar de schoenen van de Roodenburgw. De laatste kans voor Roodenburg is hiermede verkeken. UVS geeft de winst niet meer uit handen. Laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter Anne veldt. Dolle vreugde by UVS, versla genheid by Roodenburg.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9