bestaat 40 Bodegraven is fraai bankgebouw rijker Zwammerdams applaus voor zwembad en brug Comité voor behoud Julianaplantsoen Aanval op provoboot LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 •yjioottocht en feestavond van Oegstgeester ooi^christeli jke korf ba Ivereniging iemen christelijke korfbalvereni- ng „Fiks" uit Oegstgeest heeft za- -fdag op feestelijke wijze het veer- fjarig bestaan gevierd met een ottocht en een feestavond voor le- n en oud-leden. Het is een zeer slaagd feest geworden. Om één uur werd met een van de hepen van Harland van de Haven Leiden vertrokken voor een boot- ;r de plassen. De boot voer ^t de „Fiks"-vlag in top. Het werd geanimeerde tocht, die veel jeft bijgedragen tot het bevorde- an de saamhorigheid onder de Ook werden weer banden aan koopt met oud-spelers, die in f oegere jaren de eer van „Fiks" tbben hooggehouden. In de recreatiezaal van „Ende- lest" werd daarna 'n feestavond ge. luden, waarvoor het program ge- iel door eigen leden werd verzorgd. De vele aanwezigen hebben voor I pauze genoten van een alleraar- gst cabaretprogramma, dat was .mengesteld door Margriet van der teen en J. Anholts. Voor die muziek irgden Betty Raatgever en Katy riesten. Onder de bekwame leiding van re- sseur J. Trysciaar werd daarna op- svoerd het blijspel ,,'n Reuze idee" ilia van Tongeren, Elly Barkema, ns Ouwersloot, Netty Antholts, Jan. r Mekking, Ben Mekking, Leen 'ielhouwer, Nico den Hollander en >n Aholts oogstten veel succes met l komische spel .De handen van de igeveer vierhonderd aanwezigen ngen meermalen op elkaar. Velen maakten gebruik van de ge- jenheid het bestuur geluk te wen- n met het bereiken van deze myi- ,al. Namens het gemeentebestuur ïrd dat gedaan door loco-burge meester M. v.d. Voet, die wees op de belangrijke plaats, die „Fiks" in de Oegstgeester sportgemeenschap inneemt. Verder spraken de voorzit ter van de CKB, de heer P Nagch- tegaal, en de directeur van gemeen tewerken, de heer M.J. van Gorkum, alsmede afgevaardigden van zuster verenigingen uit de omgeving. Het volgende punt van het Jubi leumprogramma bestaat uit serie wedstrijden op Hemelvaartsdag in de Leidsc Hout, die in samenwerking met Pernix worden georganiseerd. Ook de Leidse K.N.K.B.-verenigingen Vicus Orientus en K.N.S. nemen aan dit volledig bezette toernooi deel. Het bestuur van het jubilerende „Fiks". Van links naar rechts: T. Anholts, J. van Berkum, Ans Ouwersloot, P. van Veen (voorzit ter), Herma Tobé, J. Karstens, K. Anholts en K. Haasnoot. Trainer IV. Sommeling komt op deze foto niet voor. Wielersucces voor Burgemeester mr. J. J. Croles verricht opening „De Bollenstreek" van nieuw kantoor Raiffeisenbank De Lissenaar Herman Zuiderduin heeft zondarg in het Van der Aart- sportpark te Haarlem het hoofdnum mer van een nederlaagrit tussen „De Kampioen" en „De Bollenstreek" ge wonnen. Een week eerder had Zui derduin in de Spaarnestad ook al een nederlaagrit van „Excelsior" in zijn voordeel beslist. Het treffen met „De Kampioen" werd overigens op alle fronten een succes voor de renners van „De Bollenstreek": Pe ter Bemelman triomfeerde bij de nieuwelingen; Peter v.d. Berg was de snelste aspirant en Jan de Rid der de beste jeugdklasser. De strijd van de amateurs was nauwelijks begonnen of Zuiderduin ondernam reeds een solovlucht. Hij kon pas in de slotfase door drie fel jagende Haarlemmers achterhaald worden. De Lissenaar wilde zich de zege echter niet laten ontglippen en bleef zijn tegenstanders in de eind sprint de baas. De uitslag: 1. H. Zuiderduin (Boll.), 2. C. Baars, 3. P. Lissenburg, 4. W. van Slooten, 5. H. Kiekens (allen Kamp.), 6. C. Stroombergen (Boll.). In de race voor nieuwelingen won Peter Bemelman de eindsprint van een vier man sterk kopgroepje. De uitslag: 1. P. Bemelman (Boll.), 2. F. Kooien (Kamp.), 3. P. Koop (Boll.) 4. K. Hoeben (Kamp.). Steekers en Kuipers werden achtste en negende. De rit voor aspiranten werd een volledig succes voor de bollenstre- kers: 1. P. v.d. Berg. 2. P.Drost, 3. G. Dofferhoff. By de jeugdklas- sers was De Ridder zijn Haarlemse rivalen te snel af. CLUBKLASSERING: l.„De Kam- Kampioen" 88 pnt.; 2. „De Bollen streek" 70 pnt. mlonesisclie order Verolme nog optimistisch Scheepsbouwer C.Verolme heeft in éusden meegedeeld, dat de Indone- sche order voor 24 tankschepen te Duwen door zyn concern waarde 10 miljoen niet staat of valt met et optreden van één persoon. Hy )i dit, in antwoord op vragen, naar Rnleiding van berichten, dat op- rachtgever generaal-majoor Ibnoe oetowo in Indonesië zou worden ver- ïlgd in verband met een fraude an 60 tot 70 miljoen dollar. De heer r erolme heeft de order, die nog niet k efinitief is, drie weken geleden ty- m ens zyn verbiyf in Indonesië be- J jroken met minister Malik, minis- fr van Buitenlandse Zaken en een an de leden van het kabinetspresi- lum van Indonesië, „wy zyn nog iet de order bezig en deze zal wel oorgaan. Als er geen Japanse con- Urrentie tussen komt", aldus de heer erlme. Hy meent dat het Verlome- anbod gunstig ligt, omdat het groot- :e deel van de tankers zal worden ebouwd op de nieuwe werf in Tand- )ng Priok. Deze werf komt, aldus eer Verolme, in bedryf als de or- er rond is. De heer Verolme deed ^^eze mededelingen na een tewater- op zyn werf in Heusden (N.B). 'Berghuis over tv-intervieiv Voorzitter Berghuis van de A.R.P. zaterdagmiddag op een vergade- Ing in Amsterdam nog eens terug- ekomen op zyn tv-interview over de ïislukte formatiepoging van mr. liesheuvel „Biesheuvel en ik staan iet als vechtjassen tegenover elkaar, yy kunnen van visie verschillen. De ...^arty voorzitter heeft zyn eigen ver- lifahtwoordeiykheid. De fractie vecht •an het front. De party bepaalt de frategie". aldus dr. Berghuis. Illlllll De ar-voorzitter noemde het ge- •eurde „een incident". Vragend heb k indie tv-uitzending bepaalde op- het nerkingen gemaakt. Daarop heb ik eacties van verschillende aard ont- ■J 'angen. Men zei: „Moet dan nou ^eer?. Heibel in de top van de ar?" '5o liggen de dingen echter niet, al- lus dr. Berghuis. Naar aanleiding ^an vragen merkte hy nog op 1 onïnenlng te zyn dat de verklaring op |||jj||||||pet psvrhologisch juiste moment '""""%eweest. Wielrennen Gebrs. Zwart op voorste plan Op het Boenderparcours hield de wielervereniging „Sassenheim en Om streken" zondag het clubkampioen- schap lange afstand en dat kwam voor de tweede keer op naam van Jan de Zwart uit Sassenheim. Hy bleef zyn broer Chris de Zwart in het beslissende sprintje met ruim één lengte verschil de baas. Alle overige renners kwamen er bij deze beslis sing niet aan te pas. De uitslag luidt: 1. Jan de Zwart, 70 km. in 2.11.59; 2. Chr. de Zwart 3- P. van Ryn (1ste nieuweling), 4. P. van Duin (1ste aspirant), 5. Hans de Zwart. Jeugd: 1. Th. van Ruiten. 20 km. in 52.58. Zwakke aanval Hillegom stelt teleur: 1-2 In het eerste kwartier van de strijd, die Hillegom in Amsterdam tegen De Spartaan speelde, hebben de blauw-witten zoveel kansen laten liggen, dat dit zich in het verdere verloop van de eenzydige strijd wreekte. Zowel Sahupala als De Groot en De Ridder maakten geen gebruik van de diverse kansen, al moet worden toegegeven, dat de Am sterdamse doelman Volder het hun ook niet altyd gemakkelijk maakte. De stryd was nog maar nauweiyks enkele minuten oud, toen De Groot voor het doel van Volder opdook. Volder wierp zich vóór de voeten van de Hillegommer en keerde het ge- Kort hierna kreeg De Ridder schuin voor het doel staande een unieke kans om Hillegom naar het eerste doelpunt te schieten. De bal vloog naast de verkeerde kant van de paal. Een indirecte vrye trap bin nen de 16-meterlyn werd een prooi voor de stugge Amsterdamse defen sie. Doelman Vlug van de Hillegomse ploeg, kwam er niet aan te pas. Dit gebeurde pas na een half uur spelen, toen hy in actie moest komen by een hoge inzet van rechtsbuiten Bou- weir. Hillegom bleef met goed afge stemde aanvallen oprukken naar het Amsterdamse doel. Doelpunten kwa men er echter niet. Enkele minuten voor de rust scoor de De Spartaan plotseling tweemaal. Linkshalf Cornelisse liet vanaf 30 meter een hard schot van zyn voet komen, waarvan Vlug blykbaar zo schrok, dat hy de bal via de binnen kant van de paal in het doel liet rol len. Direct hierna werd het 20 door Uitermerk. die uit een hoekschop rechtstreeks doelpuntte. De Ridder scoorde direct na de hervatting 2—1. Het werd nierna een spel van de Amsterdamse verdedi ging tegen het steeds weer aanval lende Hillegom. Schoten kwamen ~r wel. maar die waren van te verre afstand om doelman Volder te ver ontrusten. De Groot en Dorst deden hardnekkige pogingen om Hillegom de verdiende gelykmaker te bezor gen. Die geiykmaker kwam echter niet. De verdedigende tactiek van De Spartaan leverde tenslotte de volle winst op: 21. Al met al gaat het er voor de Hil legomse ploeg somber uitzien. De laatste wedstryden zullen de blauw- witten moeten winnen om het eerste '«issserschap yeilig te stellen- Bodegravense inwoners gekant tegen plantsoen als parkeerterrein Uit de discussie tijdens de vorige maand gehouden algemene beschou wingen in de gemeenteraad was op te maken, dat B. en W. van Bodegra- het plan hebben de raad binnen kort voor te stellen om een belangryk gedeelte van het Julianaplantsoen te bestemmen als parkeerterrein. De af gelopen maanden heeft een speciale commissie zich diepgaand bezig ge houden met de verkeers- en parkeer situatie in de dorpskom. Als mogeiykheden om te komen tot een verbetering van de huidige situa tie ziet de commissie-Karssen het in voeren van een eenrichtingsverkeer in een aantal centrumstraten en het opofferen van het aan de Prins Hen drikstraat gelegen Julianaplantsoen aan de vraag naar parkeergelegen heid. Als het gemeentebestuur de ideeën van de commissie overneemt, ïykt binnen zeer afzienbare tyd het lot van waarschyniyk het oudste plantsoen in Bodegraven, beslist. Niet iedereen verheugt zich over de mogelyke verdwyning van het plantsoen en verontrusten hebben zelfs een „Comité Julianaplantsoen" in het leven geroepen. Dit comité is van plan handtekeningen te verza melen en deze de raad aan te bie den voordat B. en W. met een voor stel komen. streeft door groenbeplanting het aan zien van de woongebieden te ver fraaien. Het Julianaplantsoen speelt een belangrijke rol In het aanzien van het dorp. Het comité wyst ver der op de verpozing die menige Bo degraver op zon- en feestdagen op de plantsoenbanken vindt. Het comité is ook van mening, dat de aanleg van een parkeerterrein een toeneming van verkeer zal veroor zaken en daarmee een groter gevaar opleveren voor de leerlingen van de naby gelegen scholen. Er is in „Noord en „Zuid" voldoende parkeergelegen heid. De centra van de grote steden bieden voor de automobilist geen parkeerruimte meer en waarom zou deze realiteit ook niet voor kleinere gemeenten aanvaard kunnen wor den, zo vraagt het comité zich af. Bovendien kan de opoffering van het Julianaplantsoen by de voortdu rende toeneming van het verkeer geen afdoende oplossing bieden voor het daarmee samenhangende par keerprobleem. Het comité verwacht echter verkeerstechnisch echter wel veel van de ideeën van de commissie- Karssen om het verkeer in dit ge deelte van de kom in één richting te leiden. Bodegraven is opnieuw een fraai bankgebouw rijker geworden. Nam in het najaar de Amro-bank in de Brugstraat een gebouw in gebruik, zaterdagochtend opende burgemees ter mr. J. J. Croles enkele tientallen meters noordelyk daarvan officieel het nieuwe hoofdkantoor van de Bo- degraafse Raiffeisenbank in het in aanbouw zijnde nieuwe centrum van het dorp. Met deze opening is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Vierenveertig jaar was de in 1908 opgerichte bank gehuisvest aan de Prins Hendrikstraat, maar dit ge bouw was veel te klein geworden. Reeds in 1960 kwam het bestuur met nieuw bouwplannen by het gemeen tebestuur, die thans zyn gerealiseerd. Het nieuwe bankgebouw, naar ont werp van architect Verwey, is een byzonder fraai en ruim gebouw. Er is een ruime hal, waar de klanten van achter loketten te woord zullen worden gestaan. Er zyn diverse spreekkamers en ruime kantoorver- trekken en ook aan de veiligheid is volop aandacht besteed. Achter de loketten bevindt zich byvoorbeeld een kogelvrye glazen wand met een alarminstallatie. Er is een directe alarmlyn met het politiebureau. Burgemeester mr. J. J. Croles, die de officiële opening verrichtte door het ontsluiten van de hoofddeur, zei veel respect te hebben voor de wyze Brand in Tilburg Zaterdag avond omstreeks middernacht heeft een felle brand gewoed in het ge bouwencomplex van de Tauris-tex- tielmaatschappy aan de Goirestraat in Tilburg. De schade aan machines, gebouwen en voorraden moet op enige honderdduizenden guldens worden geschat. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Een El Greco in Polen gevonden Het aan de 16e eeuwse Spaanse meester El Greco toegeschreven schildery „St. Franciscus in extase" is gevonden in een rk parochiehuis in het noordoosten van Polen. Vol gens de Poolse bladen hebben prof. Stanislaw Lorentz van het nationale museum in Karschau en de Spaanse El Greco-deskundige, Jose Gudiol, de echtreid van het schilderij beves tigd. Pastoor Wladyslaw Stepien van het dorp Kosow zei niet geweten te hebben van wie het schildery was dat toebehoord had aan zyn voor ganger. Hy zei dat hy zyn bisschop zou raadplegen over de bestemming van het schildery dat ontdekt werd tydens een inventarisatie van kunst werken Het 102x75 cm grote doek toont St. Franciscus. gekeerd naar een on- zichtbare lichtbron. waarop het bestuur heeft getoond de tyd te verstaan. De bank heeft een spectaculaire groei doorgemaakt. In tien jaar is het balanstotaal vervier voudigd en het bedraagt thans ruim 16 miljoen. Ook het feit. dat de bank nevenkantoren heeft in de Dronen- wyk en Driebruggen, getuigt van de activiteit van het bestuur. Verschei dene sprekers voerden hierna het woord en boden geschenken aan. In de hal van het bankgebouw- heeft de oud-directeur, de heer P. van Niekerk sr.. 's middags een wandplaat onthuld, waarop wordt herinnerd aan de legging van de eer ste steen, die door hem vorig voor jaar werd verricht. Nadat de talrijke genodigden het bankgebouw hadden bezichtigd, werd hen in hotel Van Haaften een koud buffet aangebo den. Damnieuws R.D.C. Het damteam van RDC uit Ryns- burg, dat aan de competitie van de LDDB deelneemt, heeft in de tweede ronde met 73 van het Wassenaarse WDC gewonnen. De persoonlyke uitslagen luiden: D. Kromhout (RDC)A. Smits (WDC) 1—1, Joh. Kromhout—P.Gys- bertse 02, J. v. d. MeyK. van Zanten 2—0, D. v. Egmond—J. van Bemmelen 2—0, J. v. d. RampJ. Vermeulen 20. In de derde ronde zyn de Ryns- burgers er niet in geslaagd van het Leiderdorpse LDC te winnen. De RDC'ers moesten een 5—5 gelykspel toestaan. De persoonlyke uitslagen luiden: G. van Zuylen (RDC)A. v. d. Zwan (LDC) 11, Joh. Kromhout— J. Zandyk 20, C. v. d. Bosch—P. v. d. Leek 0—2, H. Verkuil—F. Snel 0—2, J. v. d. KampC. Verwey 20. In de vierde ronde heeft RDC het Hazerswoudse SS vernietigend met 8-2 verslagen. De persoonlyke uit slagen luiden: J. Fase <SS)D. Kromhout (RDC) 0—2. L. Frankeryker—Joh. Kromhout 1—1, C. van Stolwyk—J. v. d. Mey 02. H. van Stolwyk—A. Schaddelee 02, E. v. d. PoelA. Samson 11. Belangrijk Het comité zal een ernstig beroep op de raad doen om het Juliana plantsoen niet aan te tasten, daar de gemeente tussen Ryn en spoorlyn geen enkel ander plantsoen bezit. Het zegt, dat het gemeentebestuur er In de nieuwe wyken duidelijk naar Regionale jeugd GROTE ZEGE QUICK BOYS Zaterdagmiddag heeft het Rot terdamse Xerxes op Nieuw-Zuid zyn grootste nederlaag van dit sei zoen te slikken gekregen. Won Quick Boys de eerste wedstrijd van dit seizoen in Rotterdam op het nip pertje met 10, thans werd het niet minder dan 72 voor de thuisclub. Het voortreffelyk spelende jeugd- team van Quick Boys liep in de eer ste helft al naar een comfortabele 40 voorsprong. Het doelpuntenfes- tyn begon al in de tiende minuut door Wim Varkevisser twee minu ten later gevolgd door een doelpunt van Wim van Dyk. Door twee doel punten van Wim Varkevisser, die daarmee de hattrick verrichtte, was het na een half uur spelen al 40. Vyf minuten na de rust liep Xer xes de achterstand in tot 41. Kees Dykdrenth scoorde hierna eveneens driemaal, waardoor de stand op 7—1 kwam. De Rotterdammers zagen nog kans om op 72 te komen, maar daar bleef het by. In de raad van Alphen aan den Rijn Bodegravens burgemeester mr. J. J. Croles ontsluit de hoofddeur, waarmee het nieuwe kantoor van de Raiffeisenbank officieel in ge bruik is genomen. Voorzitter N. A. van Oosterom en mevrouw Cro les kijken belangstellend toe (Foto Leldsch Dagblad) Verbetering rijksweg 12 Het gedeelte van ryksweg 12 van km.paal 22,4 tot km.-paal 30 onder de gemeenten Waddinxveen. Reeu- wijk en Bodegraven zal worden ver beterd. De werken zullen achtereen volgens aan de noordelyke en zui- delijke rijbaan worden uitgevoerd. Dit heeft tot gevolg, dat tijdens de uitvoering over bepaalde afstanden snelheidsbeperkingen zullen worden vastgesteld van 90, 70 en 50 km per uur en het verkeer over één rij strook zal worden geleid. Tydens de werkzaamheden aan de zuidelyke rybaan by de brug over de Gouwe onder de gemeente Wad dinxveen waarby de wegen uit de richting Rotterdam en Den Haag sa menkomen, zal op het punt van sa menkomst het verkeer met ver keerslichten worden geregeld. De maatregelen zullen van kracht zyn van 3 april tot 1 november of zoveel nodig langer of korter. Automobilist gewond Zaterdagavond zou een Waddinx- veense middenstander by de z.g. ho ge brug in de Brugweg geen vrye doorgang hebben verleend aan een uit Reeuwijk komende personenau to. bestuurd door een inwoner van Waddinxveen. Het gevolg was een frontale botsing, waarby laatstge noemde bestuurder vry ernstige ver wondingen opliep. Zyn broer had lichte verwondingen. Beide wagens werden behooriyk beschadigd. Een groep belangstellende Zwam- merdammers op de tribune in Al phens raadzaal kon het vry dag niet nalaten een welgemeend applaus te doen weerklinken toen het voor stel tot de bouw van een zwembad in Zwammerdam was aangenomen en de mededeling werd gedaan, dat de aanbesteding van de bouw van de nieuwe brug over de Damse Rijn deze maand zal plaats vinden. Na- tuurlijk kon burgemeester Bruins Slot dit niet goed keuren in verband met het reglement vanorde. hoewel hy moest toegeven erkentelijk te zyn voor dit Instemmende geluld. De heer H. J. van den Berg sprak zyn waardering uit voor de mede werking van het gemeentebestuur en de raad. waardoor de leefbaarheid in de kleine gemeenschap Zwammer dam en het oostchjk deel van Al phen stellig aantrekkeiyker wordt. Hy sprak de hoop uit. dat het ge meentebestuur een snelle bouw zal kunnen bevorderen. Hoewel de voorzitter geen enkele toezegging in deze kon doen. zulks in verband met de financierings- moeilykheden, sprak hy toch wel zyn waardering uit voor de welwil lende houding van Ged. Staten, ook in deze ten opzichte van Alphen aan den Ryn. In dit verband deed de burgemeester de mededeling, dat Ged. Staten eveneens het plan voor de voetbalterreinen in het plan „De By- len" in principe hebben goedgekeurd. Ook hier zal de uitvoering moeten wachten op financieringsmogeiykhe- den. fervaardigheid van de Zwammerdam- mers voor hun eigen zwembad en de bereidheid tot medewerking by de bouw daarvan. Moleiiviergang Bij het voorstel de subsidieregeling voor de Aarlanderveense molenvier gang vast te stellen op 30% van de kosten inplaats van een maximum bedrag van f 3000 heeft wethouder A. J. Dekker met groot enthousiasme de belangen van deze unieke molen- viergang bepleit. Hy wees er op, dat van de vier molens er nog twee moeten worden gerestaureerd en dat daarna de kos ten zullen gaan dalen. Omdat by hevige regenval, zoals dit de afgelopen wintermaanden het ge val is geweest, de vier molens by het wegbiyven van voldoende wind het malen niet aankunnen, zal een kleine mechanische bemaling worden aan gebracht. De heer Van Leeuwen zelf inge land van deze polder wees er op, dat de polderlasten het dubbele be dragen van de lasten, die ingelan den van andere polders moeten be talen. Het voorstel werd tenslotte met algemene stemmen aangenomen. Militaire tehuizen Uivoerig is er vervolgens gesproken over de toekenning van subsidies aan militaire tehuizen in ons land. De heer Duin noemde de benadering van het college niet juist. Hy wiide een bedrag van f 600 gewoon over de drie Wat B. en W. nu voorstellen, na- meiyk f 300 voor Pro Rege, f 270 voor de R.K. militaire tehuizen en f 25 voor die van het Humanistisch Thuisfront, noemde hy gemillimeter. De heer Paats wees op het verschil in activiteit van de drie organisaties. Daarna werd het voorstel van de heer Duin elk f 200 te geven met zestien tegen zeven stemmen verwor pen. (voor waren de P.v.d.A. en de VVD). De heer Duin wenste daarna over alle drie subsidieby dragen afzonder- ïyk te stemmen, omdat de P.v.dA.- fractie tegen het beschamende bedrag van f 25 voor het Humanistisch Thuisfront zal stemmen. De voorzit ter bleek het niet met de heer Duin eens te zyn. welke laatste echter by zyn eis bleef. Na de stemming kregenPro Rego en de RIC. tehuizen hun f 300 met 19 stemmen voor en de stemmen van de heren Bergsma, Van Leeuwen, Paats en Van de Meent tegen. De f 25 voor het Humanistisch Thuis front werd toegekend met 13 tegen 10 stemmen. Tegen waren de leden van de P.v.dA., de WD en de drie aanwezige leden van de Ail. In de plaats van de overleden heer W. M. Offringa werd in de advies raad voor jeugdwerk gekozen mejuf frouw H. Donker. De voorzitter her dacht met enkele welgemeende woor den de overledene, die in het plaat- seiyk jeugdwerk enorm veel werk heeft verzet. Alle ovrige voorstellen werden goed gekeurd. (Van onze A'damse correspondent) De provoboot aan de Korte Prin segracht in Amsterdam is dit week einde vernield. Van de vlakbij de boot gelegen provokelder „De witte neger" werden alle ruiten ingeslagen. Volgens de provo's is dit gedaan door een knokploeg van jongeren, die ge regeld in de hal van het Centraal Station rondhangen. De politie meent, dat de vernielingen een actie is van de buurtbewoners, die genoeg hebben van de aanwezigheid van de provo's. Het begon zaterdagmiddag toen op de provoboot het 's morgens gesloten huweiyk van ex-raadslid Bernard de Vries (26) met een 17-Jarige Haagse werd gevierd. Om ongeveer drie uur kwam een acht man sterke knokploeg by de boot. Aan boord ontstonden vechtpartyen. Een provo werd in het water gegooid. De politie werd ge waarschuwd. Toen deze kwam waren de daders echter verdwenen. De knokploeg sloeg opnieuw toe. toen de provo's zich 's avonds in de voormalige Apollobioscoop hadden verzameld voor een teach-in over het geweld. Op de boot vernielden de vechtersbazen van het Centraal Sta tion de kajuit. Tien talen luiken wierpen zyn in het water. Ook in het inwendige van het schip richtten zy vernielingen aan. De knokploeg richtte hierna een aanval op de pro vo-kelder. zy werden echter terug geslagen door de inmiddels gealar meerde provo's. De politie moest de opgewonden menigte verspreiden. In de afgelopen nacht brak tenslotte nog een brandje uit op de provo-bnot De schade bleef in dit geval beperkt tot een verbrande matras. De schade, die de knokploeg eerder aanrichtte, wordt geschat op 2000 gulden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13