„Elk kind is een sensatie" Gynaecoloog prof. Plate assisteert bij bevalling van Prinses Beatrix Hollandse Nieuwe op 29 mei TIBETAANSE MOORDEN OP CHINEZEN congrses 578ste STAATSLOTERIJ derde klasse Kleur op bollen velden MET EEN ENKEL WOORD Cl EL HAAGS AGENDA PAGINA 7 LEIDSCn DAGBLAD DONDERDAG 30 MAART 19«7 (Van onze Utrechtse correspondent) „Het plezierigste deel van mijn werk vind ik de verlos kunde", zegt prof. dr. W. J?. Plate. „Het feit, dat je een kind ter wereld mag helpen brengen is voor mij nog altijd een soort sensatie, een wonder. Ik weet 't wel „Het is een beetje senti menteel: twee levens in je hand en zo. Maar toch: altijd weer is er die spanning of alles goed gaat". in die wat donkere kamer met zyn stijve groene fauteuils, zyn boeken kasten. zyn simpele bureau bekleed met groen laken en die twee tafels de ene een microscoop de andere een klein sche- weer is Altijd er spanning HU zit in zyn spreekkamer In de verloskundige kliniek van Utrechts Academisch Ziekenhuis en praat over wat hem boeit in zijn werk. Hij praat niet over Prinses Beatrix, want dat is zijn afspraak met de RUksvoorlichtingsdienst. En ais prof. Plate niet over iets of iemand spreekt lijkt dat iets of die iemand ook grondig naar de achtergrond te schuiven. Waar hU wél over praat? Dat is de ontwikkeling van de medische we tenschap- en techniek in de bijna twintig jaar sinds hij Amsterdam verliet en in Utrecht ging werken als hoogleraar in de gynaecologie en als hoofd van de verloskundige kli niek. Tekenend detail: hy begint daar- by niet met de Utrechtse specialiteit, de hormoon-pOlikl'iniielk. Die heeft zich onder zijn leidign ontwikkeld tot het grootste centrum in ons land voor de opheffing van onvruchtbaarheid bU vrouwen. Maar hy begon met de bloedtransfusies by nog ongeboren kinderen in de baarmoeder, waar voor hy zyn patiënten naar Lei den stuurt. „Ik stuur ze naar Lei den, omdat daar nu eenmaal een ge specialiseerd team werkt, dat be schik over het enorme instrumen tarium dat de laatste vyf jaar ontwikkeld is om bevallingen te red den die door de rhesusfactor op een mislukking dreigen uit te lopen", zegt hy. „Met onze beperkte finan ciële middelen kunnen we nu een maal niet alles doen". Hormonologie Zoals Leidien centrum is voor rhesus, behandeling, zo is Utrecht dat voor de hormonologie. Verscheidene hor moonpreparaten zyn de laatste ja ren ontwikkeld voor de behandeling van vrouwen by wie de uitstoting van eicellen niet op gang wil komen. BU gebruik van een Zweeds prepa raat, vervaardigt uit een hersen- aanhangsel heeft dat nog al eens ge leid tot geboorte van veel-lingen. In Nederland is dat verschynsel onbe kend, doordat hier een hormoon ge bruikt wordt dat geprepareerd wordt uit urine. „Het wordlt minder sterk, maar Tegelijker", zegt prof. Plate. „En we gaan ervan uit dat de men- seiyke baarmoeder niet berekend is op achtlingen". Voor de poliklinische behandeling van deze vorm van on vruchtbaarheid heeft het Utrechtse centrum van hormonologie een spe ciaal spreekuur ingesteld. In 1965 werden er 133 nieuwe patiën ten ingeschreven. Dat is gemiddeld ruim tien per maand. In 1&66 zyn het er nog veel meer geweest. Pil In zyn werkkamer in de verlos kundige kliniek praat prof. Plate be dachtzaam over deze en over ande re ontwikkelingen in zyn vak. Ook over de pil. waarvan hij het nog een beetje voorbarig vindt om nu al te zeggen dat hy onschadeiyk is. („Ik ben nog niet helemaal overtuigd. Het is pas op de lange duur na te gaan en hy is nu pas tien jaar goed in ge bruik. HU druist in tegen de elemen taire fysiologische functie van de vrouw"). Ook over de vrijmoedigheid waar mee meisjes van 14. 15, 16 jaar te genwoordig op het spreekuur van de gynaecoloog komen. Ze komen echt niet meer met ma op het spreekuur. Of dat goed is? Ik weet 't niet. 't Is even wennen, dat is ze ker"). Over de moeilykheid voldoende kraamvrouwen ter beschikking te krygen om elke aankomende arts te kunnen helpen aan zyn wettelyk voorgeschreven tien bevallingen (Als we straks door de geboortegolf niet met 60 a 80. maar met 200 afstude- renden te maken hebben, zullen ze net als een paar jaar geleden met de vroedvrouwen mee op pad moeten"). En over de veranderende instelling demisch ziekenhuis te maken krUgt („Ik demonstreer in de colleges vry- wel geen enkele patiënt meer. 't Kan ook met luchtbeelden"). Geen kinderen Prof. Plate, die een paar maan den geleden 40 jaar arts was (8 de cember) en die sinds een paar da gen a.o.w. heeft (17 maart, ,,'t Zegt me niet zoveel") kan by alle zwyg- zaamheid over het persooniyke le ven van zyn patiënten soms heel open zyn over het persooniyke le ven van hemzelf. zyn vrouw en hy hebben geen kinderen. „Merkwaardig, zoveel gy naecologen kinderloos biyven", zegt hy nadenkend, ,,'t Geluk van eigen kinderen hebben we nooit gekend en dat heeft ons verdriet gedaan. Maal ais er mensen op myn spreekuur zeggen, dat op kinderloosheid hun huweiyk strandt, dan kan ik bewy- zen dat dat niet hoeft. Dat bewys zijn mijn vrouw en ik". Hy zegt het rustig en nuchter. Zo als hy alles nuchter en rustig zegt Open vraag Het is maar een klein deel van zyn werk, dat zich in deze kamer heeft afgespeeld, sinds hy by- na twintig jaar geleden van Amster dam naar Utrecht kwam. Toch wel een bëlangrUk deelcontact met mensen. Patiënten en anderen. Toen, by zyn benoeming in janu ari 1948, liet hy een vraag open. De vraag of het toen bereikte hoogle raarschap de hoogste voldoening zou zyn, de alles overheersende bekro ning van zyn carrière. Of dat hy misschien toch altyd de allerhoog ste voldoening zou vinden als hy een „moeiiyk geval" gebracht heeft tot de bekroning van een gelukkige moeder en een kraaiende baby. Wat hy nu byna 20 Jaar later, zegt over het plezierigste deel van zyn werk, ïykt het antwoord te ge ven op die vraag. „Het feit dat je een kind ter wereld mag helpen brengen, is voor my nog altyd een soort sensatie. Een wonder". En prof. Plate is te nuchter als mens en als vakman om daarby spe ciaal aan vorsteiyke moeders en vorsteiyke baby's te denken. Natuurlijk is hy er niet ongevoe lig voor dat het deze keer om het kind gaat van een kroonprinses, om een werkelijke vorstelijke baby dus. Maar ergens is elke gezonde ba by een vorsteiyke baby. De nieuwe haringteelt zal, als het Produktschap voor Vis en Vispro- dukten de voorstellen in zyn van middag te houden vergadering goed keurt, maandag 22 mei beginnen. Dan zullen de treilers uit de vlsserU- havens IJmulden, Scheveningen en Vlaardingen uitvaren naar de ha- ringgronden. De eerste Hollandse Nieuwe zal op 29 mei aangevoerd en verkocht mogen worden. In behandeling komt een voorstel van de Ned. Bond van Haringhan delaren om de aanvoer tot begin juli te beperken, maar van 15 juli af ge heel vry te geven. Het Hoofdbe drijfsschap Detailhandel wil direct na de pinksterdagen (16 mei) nieu we haring gaan verkopen. Door een aantal verwerkers van haring wordt voorgesteld de aanvoer na 1 juli vry te geven, omdat de ha ring dan geschikt is om te worden opgeslagen in de koelhuizen. In kledrnhandelaarskringen voelt men niets voor aanvoerbeperking en verder zou men graag zien, dat het verbod van het koppen van verse haring door de detaillist inplaats van op 15 Juli ip 1 juli zou eindigen. Prof. dr. W. P. PLATE VUf belangryke Chinese functio narissen, die door Peking naar de Tibetaanse hoofdstad Lhasa waren gezonden, zun door Tibetaanse te genstanders van de Chinese party- leider Mao Tse-toeng vermoord. Dit heeft Radio-Moskou gisteren be kendgemaakt. De radio zei, dat Lha sa in een slagveld is veranderd. Ar restaties en terechtstellingen vinden dagelyks plaats, maar desondanks zUn de Chinese militairen niet in staat het verzet te onderdrukken. Radio-Peking meldde gisteren dat tegenstanders van Mao in de pro vincie Sjantoeng een „tegenaanval" hebben ondernomen om de macht weer in handen te krygen die ze in februari hadden verloren. Het be richt over deze tegenaanval had ge staan in „Rode Vlag", het orgaan van de Chinese communistische par ty voor behandeling van theoretische vraagstukken. Aanhangers in de party van de „kapitalistische weg" hadden zich onder de Maoisten gemengd en pro beerden nu verdeeldheid onder de bevolking te zaaien om de dictatuur van de bourgeoisie te vestigen. Goede prijzen voor Kunsthistorisch bloemen bij de De Interuniversitaire Kunsthisto rische studenten Organisatie in Ne derland zal op 6 en 7 april haar jaarlyks congres in Leiden houden. Het programma omvat een ont vangst door de stedelijke en universi taire autoriteiten: lezingen door prof. H. van de Waal en prof. Th. Lun* singh Scheurleer; rondleidingen door o.a. een speciaal ingerichte tentoon stelling van hedendaagse grafiek in Nederland in het Museum de Laken hal; bezichtiging van hofjes, kerken en grachtenhuizen in Leiden. De eerste dag wordt besloten met een forum „Methodiek in de Kunst geschiedenis" in Sociëteit Minerva Tydens de buitendag, 7 april, gaan de deelnemers 's morgens naar Gou da, Haastrecht en Oudewater of Den Haag. 's Middags zullen het paleis Huis ten Bosch en het kasteel Duy- venvoorde worden bezichtigd. H.B.G. in Lisse Nog altyd gaan de gladiolenveilin- gen van de H.B.G. in Lisse (lever baar-restanten en plantgoed) door. Voor het plantgoed met name is de belangstelling onverminderd, terwyl hier en daar reeds met planten is begonnen. De groei van het tulpen- en hyacin tengewas wordt afgeremd door het koude weer, waardoor kans be staat dat de oogst toch op een vrij normaal tydstip kan plaatsvinden. r de bloemenveiling van de H.B.G. was in de week voor Pasen zeer goed en de prijzen waren over heel de linie oplopend. Met na me gold dit van de op tweede paas dag gehouden veiling. De narcissen van het vrye veld voerden de boven toon, ook tulpen waren in flink kwantum aanwezig. Grote partijen narcissen werden verwerkt voor di recte levering. ADVERTENTIE 30 maart 1967 Prijzen van: f. 15 z(jn gevallen op de nummers eindigend op f. 50 zijn gevallen op de nummers eindigend op f. 100 zijn gevallen op de nummers eindigend op f. 200 zijn gevallen op de nummers eindigend op f. 400 zijn gevallen op de nummers eindigend op f. 1000 zijn gevallen op de nummers eindigend op een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f. 2000 is gevallen op het een prijs van-f. 2000 is gevallen op het een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer de prijs van f. 30000 is gevallen op het 538 248 5194 038456 055593 037198 002266 062598 044877* 003557* Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! Op de bloembollenvelden bloeien en in het komende weekeinde volop paarse krokussen en narcissen. De hyacinten beginnen reeds te kleuren en hier en daar ziet men al veldje: bloelende tulipa's. In de Keukenhof in Lisse waar di heesters en struiken uitlopen, bloeien de komende dagen volop krokussen ln vele kleuren, narcissen, hyacinten en diverse kleine bolgewassen. De vroiyke tulipa's komen tot leven. In de grote verwarmde kas vindt men reeds honderden bloeiende tul pen in talloze variëteiten. BINNENLAND Frio-Diepvries Over enkele maanden zal Frio-Diepvries, dat haar kantoor in IJmuiden heeft en een tiental depo's verspreid over Ne derland, ophouden te bestaan. In deze maanden zal Frio-Diepvries een dochtermaatschappij van het Noorse Frionorconcem samenwerken met de Diepvries-Unie, die de ver koop van de Frionor-diepvriesvlspro- dukten op zich zal nemen. De 15 personeelsleden in IJmuiden voor administratie en magazyn zullen dan een andere betrekking moeten aanvaarden; van de 26 man buiten IJmuiden kunnen 22 door Diepvries- Unie worden overgenomen, terwyl voor de vier overigen nog naar een oplossing wordt gezocht. Met het ar beidsbureau en de vakbonden is hieromtrent overleg gepleegd. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiteriyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: .München" (3/4), Bra zilië „Cap San Lorenzo" 3/i„Gooi land" (7/4). Canada: „Hildegard Doerenkamp" (5/4), „Beaverpine" (7/4), Chili: „Mads Skou" (4/4), Ned. Antillen: „Themis" (4/4), Nleuw- Zeeland: „Rakaia" (5/4), Suriname: „Kreon" (4/4), Verenigde Staten van Amerika: „Gorredyk" (5/4), „Ameri can Resolute" (7/4), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Oranje fontein" (4/4). In lichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Werktydverkorting De Konink- ïyke Textielfabrieken Jordaan-Ter Weeme NV in Haaksbergen en Nee- de hebben bekendgemaakt dat de werktydverkorting die daar gaande is. voor een periode van zes weken zal worden verlengd. Deze werktyd verkorting geldt voor ongeveer 400 personen. BUITENLAND Wereldrecord De pryszeug Bel la van de Noor Hoiby heeft het of ficiële wereldrecord geëvenaard met een worp van 22 gezonde biggetjes. Binnen vier uur brachten acht van Hoiby's zeugen samen 123 biggen ter wereld. „Een drukke nacht", noemde de boer het. Kritiek op tydschrift Na felle aanvallen op het veel gekritiseerde liberaal-getinte literaire Russische maandblad „Nowi Mlr" heeft de bond van Sowjetrussische schryvers drie nieuwe leden in de redactionele leiding benoemd. Op een recente vergadering gispten vakbondsfunc tionarissen de „ideologische en artis tieke fouten en tekortkomingen en de eenzydige presentatie van het Russische leven" in „Nowi Mir". Veedieven De politie van Leso tho (voorheen Basoetoland) heeft in een veldtocht van twaalf dagen 1.350 stuks vee teruggehaald veedieven in het noordeiyke deel van het land. Het meeste vee was gestolen van Zuidafrikaanse boeren. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nam. Rest. Van der Heyden: Jaarverga dering Ver. Koninginnedag", 8 uur de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. RIJNSBURG (Raadhuis): Strijk orkest Fürst Johann Moritz Gymna sium Hüttental. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Toneelavond Ned. Po litiebond. Opv. van „Pechvogels". 8 Rapenburg 10: Tienersociëteit Rijksherbarium (Schelpenkade 6). *- ische c" „Het Kon. Ned. Natuurhistorische Ver dr. Kurt Walden Alpenplamten". 8 Stadhuis: Ontvangst Internat. Muziekweek, 12 dags. Stadsgehoorzaal: Slotconcert Inter nat. Muziekweek, 8.15 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- Ecclesia", 8 uur nam. Auberge fran?alseCefé-chantant Lelds Zoldercabaret, 9 uur nam. Hooigracht 84: Jaarvergadering Ge meenschap Leiden Humanistisch Ver- O. Jeugdcon- cert m.m.v. vuiw. Jeugdkamerorkest, 8 O.L. School Du Rieustraat 4: Be volkingsonderzoek tbc, 24.30 en 7 >.30 uur nam. ZATERDAG. Adventkerk (Doopsgez. Kerk): 10-11 aur voarm., bijbelstudie; 11—12 uur. ds. Dingjan van Utrecht. Ant. Clubhuls: Feestavond Smit Röntgen Ontspanningsvereniging8 Den Burcht: Toneelavond Het Nieu we Toneel. Opv. van „Wie wint de pot?". 8 uur nam. Kantine park Roomburg. Jazz 'So ciety Polh Beat 14. Quartet Dick Ven- nik, met optreden van Heniny ,Vonlk jenburg 10: Tienersooletelt ,,'t loetje". Filmvoorstelling. 8 uur nam. Sohouwburg: Voorstellingen World- up 1966 voetbalfilm. 1-30. 3.30, 5.30, '.30 en 9.30 uur nam. Stationsplein (halte bus 43): Excur- ,1e Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. ïaar Dierenpark Wassenaar. 10.36 u. ZONDAG, Hogewoerd 175Wachttorenstudie ian Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uui Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uu: SchouwburgVoorstellingen World- mp 1966 voetbalfilm. 1.30. 3.30, 5.30 Oude Rijn 5: Gem. voor oorsp kelijk christendom. Spr. eva/ng. d. Bruggen. 7.30 uur nam. Steensohuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. Diender. 10.30 i Er werden verscheidene arrestaties verricht. De actie was bevolen door premier Jonathan, die zei dat de be trekkingen tussen Zuid-Afrika Lesotho door de veediefstallen in vaar werden gebracht. Spoorloos verdwenen In hel Maleisische oerwoud wordt eezochi naar een sinds zondag vermiste „zy- dekoning", Thompson, van wie nog geen spoor is gevonden. Er is weinig hoop dat de Amerikaan levend ge vonden zal worden, tenzy hit door ontvoerders die op 'n losgeld uit zijn wordt vastgehouden. De 61-jarige Amerikaanse miljonair, die in Bang kok woont waar hy na de oorlog de zyde-industrie op poten zette, keerde zondag niet terug van een - wande ling door de hooglanden by Came- Moskous ondergrondse Het spoorwegnet van de Moskouse on dergrondse zal in 1970 zyn vergroot tot een lengte van 160 km. Het hui dige net heeft een lengte van 110 km. Er worden dagelyks 3.5 tot 4 mil joen personen mee vervoerd. Op lan gere termyn streeft men naar een uitbreiding tot een spoorlengte van 320 km en een jaarlyks vervoer van zes miljard personen. Dat is ongeveer 17 miljoen per dag. Onlusten in Calcutta Zes per sonen zyn gisteren om het leven ge komen by botsingen in Calcutta tussen betogers en de politie. De de monstranten wierpen stenen naar auto's en zetten vrachtwagens in brand. De oorzaak van de onlusten schynt te zyn de ontwyding van een tempel in de nacht van maandag op dinsdag. Vliegtuig neergestort By het vliegveld van New Orleans aan de Amerikaanse zuidkust is vanochtend een DC-8. een viermotorig straal vliegtuig, van de Delta Air Lines bij de landing neergestort. Het vliegtuig raakte een hotel en brak in tweeën. De wrakstukken kwamen verspreid over enkele huizenblokken neer, waarby enkele branden werden veroorzaakt. De vier bemanningsle den van het vliegtuig, dat een oefen- vlucht had gemaakt, zyn omgeko- Canada vergroot NAVO-bydrage Canada heeft besloten zyn mili taire bydrage aan de NAVO te ver groten. Het stelt een gardebataljon van duizend man ter beschikking van de mobiele strydmacht van de NAVO in Griekenland en Turkye. De eenheid zal in Canada gelegerd biyven maar deelnemen aan oefeningen van de mobiele brigade, die onder bevel staat van de Cana dese generoaJ-majoor Turcot. Arrestaties in New York De Newyorkse politie heeft gisteren achttien jongelui in de leeftyd van 17 tot 24 jaar gearresteerd die op grote schaal verslavende middelen aan de man hebben gebracht. De arrestanten, die in de vroege och tend van hun bed werden gelicht, komen volgens de politie uit de ge goede stand. „De middenstand heeft Rijnland, TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch Kunst, centrum. Tentoonstelling Deense gra* t/m vri" (t/m 3 Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Tentoonstelling van werk van Gebri. Geraedts. Geopend van 2—6 uur nam zondag en maandag gesloten (t/m. april). De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: «and 1-5 uur Legermuseum (Pesthulslaan)Mat uitzondering van zaterdag van ir (zondag 1-5 uur) Ryksmuseum voor Volkenki Tentoonstelling: ,3all, beeld droombeeld". Geopend dagelyks 10- zondags 13—17 uur (tot oktober). Ryksmuseum voor Volkenkund»; n toonstelling van Japanse n Kyösal. Dagelyks 10 Zondags 13 - 17 uur. Ryksmuseum snstraj" 13-17 Rilksm' er natu iu zond 1-4 Wassenaar (Kunstoaal Heuff Tentoonstelling van aquarellen en U kendngen van Matthleu Wiegman. Werkd. 10 uur voorm.—5 uur nam. e dinsdag bovendien van 8—10 uur nar (t/m. 6 april). AVOND- EN NACHTDIENST DER de geeohiedenii natuurwetenschappen: Dag 10-4 ►end APOTHEKEN. spoedeisende geval. st, Brahmslaan 20, de eigen bulaart», la zaterdagmiddag 12 uur M dokterstelefoou 8*222. U geen gehoor «an uw halsarts claUst (of diens waarnemers) M spoedgevallen doktertel* sp.'C foon 2 22 2 81 ADVERTENTIE de harde matris met alle comfort van een zachte! i (Van donderdag 80 maart woensdag 5 april). DONDERDAG 30 MAART. Circustheater, 20.15 uur: Flamenco-Gezelschap Fiesta Dillgentla, 20.15 uur: Tour deOhaa Ramses Shaffy Liesbeth List en ht Trio Louis vaai Dyk. Joseph's Place, 22.30 uur: Modleui Cabaret-Chanson programma „Zlm zalebim". VRIJDAG 31 MAART Kon. Schouwburg, 2C sche Oomedüe: „Lied iur: Haas VBRB! ui ue «om ring". Dlllgenitla, 20.15 uur: De Nleuvj Komedie: „Het treurige lied va MAANDAG. Jeugdhuis (Breestraat 19): Kapde monstra tie Leidse Techn. olub voo: dames- en herenkappers. 7.45 uur nam Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling. Toneelgroep „Centrum" Tv~ thuiskomst". 8 uur nam. Van der Heyden jad§m i Zonneveld kans". Zomer zorg. I _.>r. mevr. L. demaker over „Nestcontrole. 8 DINSDAG. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.30—9.30 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling. Toneelgroep „Centrum". „De thuiskomst". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. ere boom VollerRa- Werf)Ledenverg. Coöp. Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. Universiteit: Centre culturel fran cais. Lezing over Jules Romalns. 8 uur BIOSCOPEN. Studio .Morgan", 18 Jaar. Dagelyks 7 en 9.15 uur. *s Middags 2.30 uur (Zondags ook 4.45 uur) „Merlln de aur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur. e Middags 2.30 uur „Pietje Bell, a. 1. x „Witte buffel valt aant', 14 J, Dagelijks y 19GS", 18 jaar. dag 250, 4.45; 7 en 9.16 uur.' Lldo „Spion met mijn gezicht", 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Goed geschoten Mabt Helm!", 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en^9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en Astra, Wassenaar Vrijdag l terdag 7 zondag 7 Ontsnapt Een 46-jarige moeder en haar vier kinderen zyn dinsdag avond doorweekt aangekomen na uit Oost-Duitsland door mynenvelden ontsnapt te zyn, aldus deelde de douane gisteren mee. Het gezin vyf leden, onder wie twee meisjes van 12 en 9 jaar en twee jongens van 9 en 21 jaar, was afgelopen za terdag hun gevaarlyke tocht begon- Enorme bestelling Engeland heeft nog veertig Amerikaanse F111- gevechtsvliegtuigen besteld, w mee zyn totale uitgaven voor deze gevechtsbommenwerpers byna miljard gulden gaan bedragen. In het afgelopen jaar heeft Engeland reeds tien van deze gevechts bommenwerpers met verstelbare vleugels in Amerika besteld. Deze moeten in 1969 worden afgeleverd, Boeten voor Basken De gou verneur in Pamplona heeft bekend gemaakt dat aan 30 „vrye Basken". die zondag gearresteerd werden we gens een poging de Baskische vrij heidsdag te vieren, boetes van 5000 tot 10.000 peseta's zyn opgelegd. Vien". operefctefestlval. ZATERDAG 1 APRIL. Kon. Schouwburg, 20.15 1 «hè Oomedle: Circustheater, bouworkest oJl.v. Bernard Haiitink ZONDAG 2 APRIL. Kon. Schouwburg, 2 uur: Haagsch Comedle: „Tussen paard Gfctama". MAANDAG 3 APRIL. - Kon>. Schouwburg. 20.15 uu: landee Oomedle: „De idioot". DINSDAG 4 APRIL. Kon. Schouwburg, 20.15 u' Kaag» mentaal Jeugdensemble van den Bijlaard WOENSDAG 6 Kon. Schouwb Nieuwe Komedie Lode wijk XV". Kurzaal. 20.15 uur: Het ReeLdeni Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. HAAGSE BIOSCOPEN. Apollo: Operatie derde man. 14 J, Hollywood: Marine battleground, 18 Krlterion: Persona. 18 J. Metropoli-TuschlnsklIrma la Doua Odeon: West side story, 14 J. Olympla: De lokvogels, Passage: Samen uit, sa: Rex: De 13 slavinnen van Dr. ïi Mamohu, 14 J. Roxy: Doodsstrijd der desperado'», 14] thui». Seinpost: Nog 18 j. nieuws, pussycat Luxe: Naittlek, 18 J. Studio Thalia: Fantomas slaat West-End: Goldflnger, 18 J. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde hal regenbul regenbul regenbui alf bew. regenbul regenbui zw. bew. Wenen Innsbruck Belgrado w. bew. 6 O zw. bew. 6 3 regenbul 8 -O onbew. 11 -1 zw. bew. 10 1 onbew. 9 -2 zw. bew. 9 onbew. 15 geh. bew. 9

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2