Langdurig debat over bouw-beroepschrift De begraafplaatsen krijgen subsidies Zoon verdronk moeder in put Steun bij realisatie van de plannen Ruilverkavelin^sacte ondertekend v.v.v. Half jaar voor koopman Zigeunerhoofd maakt aanspraak op Somalië LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 laad van Zoeterwoude neemt motie over ivoningbouw van drs. Pley (Vrije lijst aan) De gemeenteraad van Zoeterwoude eft zich gisteravond onder meer zig gehouden met een voorstel van en W. op een beroepschrift van heer N. Overdevest met betrek- g tot de bouw van een woning. eerste spreker voerde drs. Pley •ije Lyst) het woord. HU was er- r, dat het gemeentebestuur con- t zou opnemen met de heer Over- est om een goede oplossing te vin- i. De heer B. C. van der Veer rot. Chr.) vond, dat men de In- moest wUzen op de mogeiyk- den die er zUn. Ook de heer J. B. Diemen (Vrije IQst) pleitte :n humane oplossing, lierna werd door drs. Pley een itie ingediend, die als volgt luidt: e raad van de gemeente Zoeter- iude, op 29 maart 1967 ter verga ring byeen, is, gehoord de discus van mening dat het aanbeve- erdient, dat door het gemeente- ituur aan de heer N. Overdevest informatie wordt gegeven inzake tteiyke mogeiykheden, die tot rea- /an zyn bouwplannen kunnen >n gaat over tot de orde van de De voorzitter was van mening, dat B. en W. aan de wensen van de heer Overdevest tegemoet waren gekomen. By stemming werd de motie aange- Afbraak woning Eveneens werd gediscussieerd over het voorstel van B. en W. op een beroepschrift van de heer M. G. J. M. Kortmann inzake het afbre ken van een houten woning. De heer J. Bosman :VrUe IU«t) was ervoor deze wonnig nog twee tot drie Jaar te laten staan. HU werd gesteund door de heren A. v. d. Poel en C. M. J. Straver (VrUe lUst). De voorzitter antwoordde, dat de toezeg ging is gedaan de houten woning na vertrek af te breken. Hieraan moet de hand worden gehouden. Vervol gens werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Het voorstel tot verhuur van ge meente-eigendommen (onroerend goed) werd aangehouden. Het voor stel tot heffing van rechten voor ge bruik noodslachtplaats werd tot na de rondvraag verschoven om in ge heime zitting te worden besproken. Een volgend voorstel betrof de af voer van hulsvui. Enige leden van de VrUe lUst zUn er op uitgeweest om een goedkopere olpossing voor de afvoer te vinden. Het zou kunnen worden gestort op particuliere grond. Hiervoor werd door de eigenaar van het terrein een schadeloosstelling van f 6.000 per Jaar gevraagd. De burgemeester was hier niet voor. HU vond de afvoer via de buil- verbrandlngsinstallatie in Leiden de beste oplossing. Het voorstel tot aan sluiting (op een Jaarcontract) by de Leldse vuilverbranding werd aange nomen met de stemmen van de he ren Van Diemen en Straver tegen. De overige voosrtellen werden a,le goedgekeurd. VOORSCHOTEN Tarieven van het Cultureel Centrum Op 25 oktober 1957 stelde de ge meenteraad van Voorschoten de ta rieven vast voor het gebruik van het Cultureel Centrum, die thans nog gelden. Hoewel op grond van be drijfseconomische motleven een ver hoging gewenst zou zUn, menen B. en W., dat daartoe uit bestuuriyke overwegingen niet moet worden overgegaan. Het primaire doel van het Cultu reel Centrum is de stimulering van het plaatseiyk verenigingsleven, van kunst, cultuur en recreatie. Veel ver enigingen verkeren volgens B. en W. in een financieel moeiiyke positie, waardoor een verhoging van de ta rieven zou betekenen, dat deze groep gebruikers afvalt. Thans bestaat er ook belangstelling voor het Cultu reel Centrum ten behoeven van he houden van recepties en andere in de persooniyke sfeer liggende evene menten. B. en W. menen dat voor deze ge beurtenissen en gelegenheden de werkeiyke kosten in rekening ge bracht dienen te worden. Voor re cepties e.d. zal voor het gebruik per dag van het gehele gebouw in reke ning gebracht worden f 336, voor verenigingen is dit nu f 105. De ver goeding voor het houden van repe tities worden verhoogd tot f15 per avond, dat was f 5. In Roelofarendsveen De gryze bestelauto, die tijdens de paasdagen van een parkeerterrein aan de Aremt Bruntstraat in Leiden werd ontvreemd, is gisteren terugge vonden in Den Haag. LÜiina weigert technici aan ioord-Vietnam Hongkong Star bericht dat Noord- tnam bij China tevergeefs heeft ïgeklopt om 30.000 ingenieurs en hnici. De krant vernam uit Chi- bron dat de Noord-Vietnamese ering de mannen zowel voor nst in eigen leger als bij de Viet- ig nodig had. Peking zou geant- ord hebben dat Noord-Vietnam htafweergeschut, machinegeweren, eedschap en een paar tanks kon |gen maar op het ogenblik geen In Hongkong wordt alge- en aangenomen dat er enige dui den Chinese adviseurs en tech- in Noord-Vietnam zyn, maar gevechtstroepen, eking voerde als argument voor weigering aan. dat het sturen manschappen de Verenigde Sta. een excuus zou geven om de ibardementen op het noorden uit «trekken tot China, aldus de tgkong Star. merikaanse woordvoerders in on hebben melding gemaakt van grote serie terreurdaden van de tcong. Vorige week hebben terro- en 56 Zuidvietnamese burgers ge- voornamelijk dorpsbestuurders ambtenaren op plaatselijk niveau. noordelijke kustprovincie tang Tin heeft de Vietcong vijf- dorpsbewoners ontvoerd. Rege- gstroepen hebben als represaille telaars meegenomen uit domen in de Vietconginvloedssfeer lig- .merikaanse functionarissen heb- meegedeeld dat. het aantal de- ?urs van de Vietcone meer dan zend per week blijft. Vorige week en het er 1187 van wie 854 mili- en. 281 politieke functionarissen 52 andere Vietcong-leden. Het tal van dit jaar is daarmee ge ien op 9 746. Sedert 1963 is het ital deserteurs van de Vietcone (egen tot 57.970 Er is echter niet :end hoeveel blijvend de zijde van regering hebben gekozen. Verdeeldheid in Oegstgeester raad De raad van Oegstgeest heeft gis teravond onder voorzitterschap van de loco-burgemeester, de heer M. v. d. Voet de helft van de agenda af gewerkt en daarna aandacht besteed ana het ontgrondingsplan Voorhof- polder. Vanavond zal het andere gedeelte van de punten onder de loep worden genomen. Voor de behandeling van de agenda kwam nog ter sprake de mededeling van B. en W. inzake het toekomstig winkelcentrum. De totale oppervlakte wordt 4500 m2, daarvan is 2000 m2 gereserveerd voor de grootwinkelbedryven Albert Heyn en De Gruyter. De overige 2500 m2 wordt verdeeld over plm. 17 winkels. De raad was van mening dat de door het A.M.F. verstrekte inlichtingen onvolledig waren en had meer op heldering gewenst o.a. ten aanzien van voorrang voor Oegstgeester za kenlieden. Besloten werd om de heer E. Duursma te benoemen tot onderwy- zer aan de derde openbare school. Zonder discussie ging men akkoord met de verpachting van land aan de heer J. van der Putten. Tegen over name van een strook grond aan de Terweeweg bestonden geen bezwaren. Besloten werd tot aankoop van grond langs de Abspoelweg in verband met de voorgenomen verbreding van deze weg. Er werden bepaalde schikkin gen getroffen met jhr. dr. J. M. de Beyer, bewoner van de Mariahoeve. VD ACHTER FORMATEUR mze parlementaire redactie) )e fractie van de VVD heeft zich ïochtend beraden over de plannen kabinetsformateur De Jong en daar positief achter gesteld, loewel de definitieve samenstel- i het nieuwe kabinet nog niet end is, ziet de fractie veel posi- ve kanten aan de voorstellen van formateur. De fractie rekende ïochtend nog op de portefeuilles Financiën (prof. Witteveen), De- e (de heer Den Toom) en Jus- (prof. Polak), maar hield reke- ig met verschuivingen als gevolg het terugtreden van de A.R.- atssecretaris mr. Grosheide. De heeft wel bepaalde voorkeu aar is eventueel bereid ook id er aantrekkelijke posten te ivaarden, zo verklaarde het libe- kamerlid mr. F. Poriheine na p van het fractieberaad. Hdens het gesprek dat formateur Jong vanochtend met mr- Beer- k, de fractieleider var de C.H.U ,rft gehad, is gesproken over een lede C.H.U.-kandidaat voor een het nieuwe kabinet. Daar- evenwel nog geen overeen- ng bereikt "^Ir. Beernink die bijna anderhalf met de heer De Jong heeft over- is gevraagd voor Binnenlandde en a Aangenomen wordt dat hy post zal accepteren. WASSENAAR Interkerkelijk comité toeristenzorg Met het doel de in Wassenaar ver blijvende toeristen namens de geza menlijke kerken diensten aan te bie den, heefl zich een interkerkelijk co mité toeristenzorg Wassenaar ge vormd. Tot de activiteiten van het comité zal behoren het ontvangen en begeleiden van jonge mensen, die in teamverband op Duinrell aanwe zig zullen zijn om daar recreatlewerk te doen onder de kampeerden en wel in de periode van 1 juli tot en met 12 augustus. De jongelui zullen onder leiding van een teamleider werkzaam zyn volgens een werkprogramma, dat ln overleg met het comité zal worden opgesteld- Het programma omvat het organiseren van kinderspelen, ont spanningsavonden, het geven van inlichtingen, het organiseren van natuurwandelingen enzovoorts, kort om alles wat ertoe kan bydragen dat de vakantie van velen echt re creatie wordt. Op de Wassenaarse camping Duin rell zullen teamleden van elders werkzaam zyn. Het comité streeft er echter naar. uit Wassenaar jongelui beschikbaar te krygen voor werk el ders. Het gaat om jongelui van 17/18 jaar en ouder, die student, middel bare scholier, leerling van kweek school of sociale academie of kleu terleidster zyn. Jongelui die zich hiervoor aanmelden zullen op 8 en 9 april in Oud Poelgeest moeten deel nemen aan een trainingsweekend, dat op 6 en 7 mei door een tweede week-end zal worden gevolgd. In het interkerkeiyk comité wer ken samen de r-k. parochies, de hervormde gemeente, de gerefor meerde kerken, de Ned. Protestanten bond, de wykcommissie Wassenaar van de Remonstrantse Gemeente en van de Lutherse en Doopsgezinde ge meenten. Begraafplaatsen Hoewel de voorzitter verzocht de discussies kort te houden over het voorstel tto subsidiëring vai de be graafplaatsen werd hierover toch lang gesproken, vooral door de WD- fractie, die zich wenste te houden aan het destyds uitgebrachte rapport door het Ver. Bur. v. Ned. Gemeen ten. waarin werd gesteld dat het mo- gehjk moet zyn tot een sluitende exploitatie te komen. Voorts achtte de sprekers van deze fractie het on juist dat door het subsidiëren van begraafplaatsen een indirect subsidie wordt verstrekt aan de rJc. kerk en de Ned. herv. gemeente. Anderen meenden dat het karakter van by- zondere begraafplaats meer en meer wordt verlegd naar algemene be graafplaats en dat daarom een sub sidie wel aanvaardbaar is. Voorge steld werd f5.000 per jaar beschik baar te stellen voor de begraafplaats by de Groene Kerk en f 2.500 voor de r.k. begraafplaats. Dit voorstel werd met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. RIJNSBURG Katwijker bouwt nieuwe zaal van veiling „Flora" In de bestuurskamer van veiling „Flora" in Rynsburg werd gisteren de aanbesteding gehouden van de nieuw te bouwen zaal. Ingeschreven werd door dt volgen de personen: fa. de Best, Katwyk, f 510.350; firma Nyman, Hillegom, f597.000; firma Proper, Oegstgeest, f648.000; firma van Rhyn, Katwyk, f584.000; fa, Slootweg, Valkenburg, f548.000; firma Strijk, Oegstgeest. f626.000, en firma Wernink, Leiden. f642.000. De gunning werd verleend aan de laagste Inschrijver, Fa. De Best. Voor de yzerinstructie (spanten J. Th. v. d. Cammen f269.500, N.V. Hollandse IJzerconstructiewerkplaats f267.700, E. Oostinh f199.100. Het werk werd gegund aan de laagste Inschrijver, de firma Jac. van Rhyn. Afgewezen werd echter het voor stel van B. en W. om dit te con tracteren voor 10 Jaar. Voortaan zal ieder Jaar over deze subsidie worden beslist. De elektriciteitsvoorziening langs de Rhynhofweg werd goedgekeurd nadat aan B. en W. hulde was ge bracht voor de voortvarende wyze waarop dit voorstel werd voorbereid. V oorhofpobler De ontgronding van de Voorhof- pjolder biyft voor de raad een moei iyke zaak. Tegen dit ontgrondings plan was de raad by de Kroon in beroep gegaan. Wellicht zou het be roepschrift worden ingetrokken in dien zou biyken dat een acceptabel recreatiegebied zou kunnen worden gecreëerd. B. en W. hadden contact opgenomen met Ged. Staten. Het re sultaat daarvan was dat in Den Haag bereidheid bleek om aan dit gebied een grotere recreatieve be stemming te geven dan alleen maar een visplas. De heer Van de Voet Voor de bewoners van Roelofarends veen was het gisteren een by zonder belangryke dag, toen werd Immers die ruilverkavelingsacte ondertekend. Vanaf morgen zullen dan 1837 per celen grond en huizen zyn terug ge bracht tot 912 percelen waar van de gemiddelde grootte circa 80 are is. Deze bedryfsvergroting is onder meer mogeiyk geworden door het be trekken van 13 ha. tuinland in de Googerpolder in de ruilverkaveling. Naast de rykssubsidie zullen de be langhebbenden nog ongeveer f 1.500.000.op tafel moeten bren gen. In 1956 is men met de plannen tot ruilverkaveling begonnen. Tegen het vorig jaar (gereedgekomen) plan werden 70 bezwaarschriften inge diend, waarvan er 60 door een plaat- selyke commissie konden worden op gelost. Voor de resterende tien was een uitspraak van de rechtbank nodig. Het toedelingsplan werd dan De voorzitter van de ruilverka velingscommissie, de heer A. H. Verdel, tekent onder toezicht van de notaris A. H. J. Lohman (links) het stuk waarmee de „Ruilverkaveling Alkemade" een feit is geworden. (Foto Leidsch Dagblad) ook eerst in november van het af gelopen jaar definitief toen de laat ste uitspraak in deze zaak viel. Mr. N. W. de Grooth, rechter-commis- saris uit Den Haag. die de recht spraak over de bezwaarschrif ten heeft gevoerd, toonde ook belang stelling voor de ondertekening van de acte door de voorzitter van de ruil- verkavelingscommissie, de heer A. H. Verdel, die door notaris A. H. J. Lo- man uit Oude Wetering werd voorge- WASSENAAR Jaarvergadering Dinsdagavond 4 april zal de VVV in Wassenaar de jaarvergade ring houden en wel om half 8 in De Schaapskooi op Duinrell. Na de huis houdelijke vergadering volgt een le zing door dr. M. C. Tideman over „Middenstand en toerisme". De heer Tideman is thans docent aan de Ho gere Hotelschool en economisch ad viseur voor het toerisme. OEGSTGEEST Collecte voor het Nat. Rheumafonds Deze week wordt ook in Oegstgeest ning dat de toezegging van provin- j de Jaarlijkse collecte gehouden ten bate van de Stichting Het Nationaal de gevolgen van reumatiek onder meer door de financiële zorgen van patiënten te verlichten, door huis- staat te stellen zelf ciale zyde voldoende waren beroepschrift in te trekken. Het grote bezwaar van de raad bleef dat de plas dezelfde grootte zou houden n.l. ca. 45 ha. De heer Van de Voet kan niet voldoende hun huishouden te doen, huisvaders steun vinden om het beroepschrift te helpen de kost, voor hun gezin te in te trekken, zodat de beslissing van verdienen en voor kinderen de mo de Kroon moet worden afgewacht. In gelijkheden te scheppen een zo nor- de vergadering van vanavond wordt i maal mogeiyk leven te lelden. Ook de agenda verder afgewerkt, waarna vakanties voor patiënten in het eigen jhr. Fr. de Ranitz een toelichting zal I reuma vakantiecentrum worden moge. geven over de bebouwing van de lyk gemaakt. Het gironummer van Morsebelpolder. het fonds (Den Haag) is: 324. DRAMA IN HEDEL Jan Mulder, de Anderlechtpve- dette, gaat woensdag 5 april mee naar Leipzig, waar het Nederlands tal tegen Oost-Duitsland speelt. Of de ex-Winschoter zal meespelen is echter nog niet zeker, omdat hU con currentie ondervindt van de PSV-er Willy van der Kuylen. Bondscoach Georg Kessler was na afloop van de wedstryd Jong Oran- je-Oost-Duitsland, gisteravond in Groningen, zeer tevreden over het spel van Mulder. Later op de avond heeft hy daaraan nog toegevoegd, dat de Anderlecht-speler in elk geval de reis naar Leipzig meemaakt, omdat hy, zoals Kessler zei „in grootste vorm verkeert". De Zoeterwoudse sportvereni ging .Meerburg" zal morgenavond om 8 uur in „De Drie Eendjes" ver gaderen. Eerst zal de film over het dames-turnen op de Olympische Spe len van 1964 worden vertoond, waar na men zich omstreeks kwart over negen rond de tafel schaart om te spreken over onder meer de uitbrei ding van het bestuur tot zeven per sonen, de uitvoeringen, onderlinge wedstryden en de contactavonden. (Deze pagina U ongecorrigeerd) Vier gulden zakgeld in de week (Van onze Arnhemse correspondent) Een 41-jarige veehouder uit He- del in de Bommelerwaard heeft in een vlaag van bewustzijnsvernauwing zUn 71-jarige moeder in een put ach ter haar woning verdronken. De man heeft gistermiddag zijn daad on aangedaan bekend tydens een ver hoor door de Rijkspolitie. Hij zal morgen voor de officier van justitie In Den Bosch worden geleid. Het drama heeft zich op tweede paasdag afgespeeld na een voorspel, dat zich gedurende vele jaren heeft voortgesleept. De bejaarde weduwe, behandelde sinds de dood van haar man in 1948 haar zoon als een kleine Jongen, die ondanks zyn leeftyd voor alles toestemming moest vragen. De vrouw gebruikte de man, die de la gere landbouwschool heeft doorlopen, ln feite als slechtbetaalde werkkracht voor haar kleine boerdery. Voor zyn werk kreeg de man van de als een despoot heersende moeder vier gul den zakgeld per week. Daarvan moest hy zyn bromfiets laten rijden en las hij (oorlogst -boeken. Een meisje kon hij zich niet veroorloven. Op de fatale paasmaandag kwamen alle opgekropte gevoelens in een plotselinge vlaag van bewustzynsver- nauwing boven, nadat hy 's avonds twee uur lang op zyn brommer had rondgereden. Bij zyn thuiskomst om ongeveer 10 uur zette hy gewoonte getrouw zyn bromfiets weg in de schuur en belde aan de zydeur, een teken dat hy het was, waarna hy zelf de deur opende, zyn moeder zat met haar rug naar de deur te lezen. Hy liep op haar toe, greep haar van achteren vast en sleurde de tegen- spartelende vrouw naar de achter het huis gelegen koelput, een 45 cm diepe cementen bak waarin de melk bussen worden gekoeld. Met al zyn kracht drukte hij de vrouw onder water. Gewaarschuwd Hy waarschuwde de dokter, die hy vertelde dat hy, by zijn thuiskomst, de vrouw in de put had aangetroffen. De door de arts onmiddeliyk ge waarschuwde politie dacht direct aan een misdryf, doch de zoon verdacht men niet. Eerst gtng men uit van de mogelijkheid, dat een derde zich aan de vrouw zou hebben vergrepen, vooral ook omdat de zoon verklaarde, dat alle deuren op slot waren. Toen er echter enkele tegenstrydigheden in zijn relaas werden ontdekt en men de sleutel niet op het stoffeiyk over schot maar op de gewone plaats ln de keuken aantrof, sloeg de man door. Met mes gestoken op renbaan De rechtbank ln Den Haag heeft hedenmorgen een 38-Jarige koop man uit Alphen a/d Ryn veroor deeld tot zes maanden gevangenis straf, waarvan drie maanden voor- waardeiyk en met aftrek van het voorarrest, terzake van poging tot zware mishandeling. Nadat de man op een avond f 15.000 had verloren by zogenaamde ..buitenweddenschappen" tydens het kaarten, leende hy f5.000 van een mede-eigenaar van een speelhuis ln Rotterdam om zyn schuld te beta len. Over de terugbetaling ontstonden moeiiykheden en dat werd de aan leiding, dat de Alphenaar zyn com pagnon tydens een bezoek aan de renbaan in Nootdorp enkele niet le- vensgevaariyke messteken toebracht. De officier van Justitie had twee weken geleden tegen verdachte tien maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist. In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in de kantine van het Leidse tennispark Roomburg. De daders gooide diversen consump tiewaren over de vloer en namen een doos met nieuwe tennisballen mee. zy hebben bovendien een poging ge daan om de nabygelegen hockey kan tine binnen te dringen, echter zon der resultaat. Van 25 tot en met 28 apirl zal in Warmond een mobiele Jeugdver- keersschool van het Verbond voor Veilig Verkeer staan, waar de leer lingen van de vyfde en zesde klassen der lagere scholen het onderwezene in praktyk kunnen brengen. VOORSCHOTEN Uitbreiding van Raiffeisenbank De Raiffeisenbank Voorschoten gaat het bankgebouw aan de Kon. Julianaweg uitbreiden. De relatie kring heeft zich in 1966 opnieuw vergroot. De rijksgoedkeuring voor de bouw is op 30 december 1966 ont vangen en het bestuur van de Voor- schotense bank vertrouwt nog dit jaar de bouwplannen te kunnen rea liseren. De groei van de toevertrouwde gel den. welke een reeks van Jaren viel te constateren, heeft zich ln 1966 voortgeezt. De spaargelden namen toe met f 0,8 miljoen, waardoor het spaartegoed de f 11 miljoen grens heeft overschreden. Het aantal spaarrekeningen bedroeg per 31 de cember 1966 6386. Het bankgiroverkeer bereikte op nieuw hogere cyfers, zowel ln gelds bedragen als in aantal verwerkte pos ten. De omzet nam in 1966 toe met f 29 miljoen tot f 186.5 miljoen, ter- wyi het aantal boeklngsposten in clusief kasposten steeg met 16.100 tot 147.400. Aan hypotheken, voorschot ten en effecten werd in 1966 een be drag van f 1,7 miljoen uitgezet, waar tegenover de aflossingen f 1,1 miljoen bedroegen. Het financiële resultaat ls ln 1966 bevredigend geweest. Na de gebrulke- ïyke afschrijvingen en reserveringen kan f 31.426,59 aan de reserve wor den toegevoegd. De heer P. M. Grundeken trad wegens het bereiken van de gestelde leeftydsgrens af als secretaris van het bestuur. In de vacature werd door de algemene vergadering voor zien ln de benoeming van Ir. J. Har- donk, terwyi het bestuur de heer J. J. Hartveldt werd gekozen tot secre- tsr'~ Voor j aarsbeurs geopend „Met een variatie op een nieuwe lente, een nieuw geluld", zou ik thans willen zeggen: „een nieuwe lente, een nieuwe beurs!" Deze woorden sprak wethouders Kammlnga gisteravond in het Cultureel Centrum ln Voor schoten bjj de opening van de voor- j aarsbeurs. 1PA1 heeft de lente zich nog weinig feesteiyk gepresenteerd, deze beurs doet dat wel", zo vervolgde de wet houder, die zei dat het B. en W heeft verheugd, dat er ongeveer een half jaar geleden het Initiatief werd genomen tot het houden van een na- jaarsbeurs en dat deze zo'n succes is geworden dat er nu ook voorjaars- beurs kon worden gehouden. De na- Jaarsbeurs telde 20 deelnemers en deze voorjaarsbeurs reeds 35. Het gehele Culturele Centrum is ingericht met stands. Een groot aan tal artikelen staat overzichteiyk uit gestald. Ondanks het slechte weer waren er veel bezoekers by de opening, on der meer het voltallig college van B. en W. De beurs is geopend tot en met zaterdagavond. ZOETERWOUDE Aanbesteding noodslachtplaats In het Zoeterwoudse gemeentehuis ia gisteren de openbare aanbesteding gehouden voor de bouw van de nood slachtplaats. De insahryvlngen waren als volgt: Fa. Kluiters en Zn (Zoe terwoude) f 69.550; A. J. v. Benne- kom (Zoeterwoude) f 68.925; B. Ryn- beek (Pynacker) f 66.332; W. Hen- nipman (Leiderdorp) f 64.500; Vonk en Zn. (Leiden) f 64.250; A. J. Hoo- geboom (Rypwetertng) f 60.500; G. Nachtegaal (Leiderdorp) f 60.000; J. Vlasveld (Zoeterwoude) f 59.465; A. Smits (Alphen a. d. Ryn) f 59.350; H. Bouter (Leiden) f 58.980; L. J. Bosboom en Zn. (Zoeterw.) f 57.630. De gunning ls aangehouden. EHBO-wedstrijden De r.k. E.H.B.O. - vereni ging .Meerburg" van Zoeterwoude/ Leiderdorp zal azterdagmiddag om half twee deelnemen aan de lande- ïyke wedstryden ln de „stads Doe len", Verwersdyk 44. in Delft. Bij voldoende belangstelling zal er om kwart over twaalf van Laantje De Goede Herder een bus vertrekken voor de supporters. Men kan zich voor deze reis opgeven by mevr. De Winter. Julianapark 5. tel. 306611. Verlangen naar eigen huis Het opperhoofd van de zigeu ners, Vaida Voevod III, heeft te kennen gegeven, dat zijn mensen na eeuwenlang rondgezworven te hebben nu verlangen naar een eigen huis. Hij staat aan het hoofd van 14 miljoen zigeuners. Voevod zei dat hij via de Ver enigde Naties aanspraken wil laten gelden op het grondgebied van de republiek Somalië, die op haar beurt aanspraken doet gel den op Frans-Somaliland. Hij zei ln een interview dat de aanspraken van de zigeuners oud zijn, maar moeilijk te documen teren. „We werden van Mesopo- tamië meegenomen naar Kaap Hoorn, samen met Noach tijdens de grote overstromingen". De zi geuners maken nu reeds 35 pro cent van de bevolking van Soma lië uit. Het 40-jarige zigeunerhoofd verklaarde dat het niet zijn be doeling is de huidige regering van Somalië te verdrijven. Hij wil geen eigen zigeunerregering vor men. „We willen een toevluchts oord, zoals de joden in Israël hebben" zei hij. Voevod III, een kleine man met zwarte ogen en zwart krul haar, werd geflankeerd door twee bewegingloze lijfwachten. Hij zei dat men hem ten onrechte „ko ning van de zigeuners" heeft ge noemd. In werkelijkheid is hij „opperhoafd", een positie waarin hij in 1958 door regionale ei. na tionale hoofden is gekozen. Hij werd geboren in Rusland. Vijftien jaar bracht hij door ln concen tratiekampen in Rusland en Po len. „Het ls nog steeds moeilijk voor ons In Oost-Europa". Gevraagd naar de landen waar de zigeuners de meeste vrijheid genieten, noemde hij achtereen volgens: 1. de Verenigde Staten, 2. Nederland. 3. Joego-Slavlë. 4. Spanje, 5. Engeland. 6. Ierland en 7. Frankrijk.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17