is het tijd voor Iglo. Int. Jeugdmuziekweek in Lakenhal begonnen MICRO-THEATERS IN NOOD 450 GRAM NU 99 600 GRAM NU 1,22 750 GRAM NU 1,40 900 GRAM NU 1,60 Echtgenote gedood in vlaag van drift „MOTORRIJWIEL" zonder rijbewijs Fa. Pim en Zn. VOOR EEN GROTE RECLAME ACTIE AANTAL HEREN „U bent verslaafd aan het inbreken" magazijnpersoneel montagepersoneel LEIDSCHE TEXTIELFABRIEKEN GEBRS. VAN WIJK (0. N.Y. Lekker vers. In 10 minuten tafel klaar. En... tijdelijk ook goedkoper! - ?OENSDAG 29 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 [Musici als Rien de Reede (fluit) Theo Bles (piano) hebben reeds in brede kring ge- htvaardigde bekendheid verwor- Zij bevestigden opnieuw hun uit- :mende kwaliteiten in de vierde so- van Michel Blavet (1700—1768), der beste Parijse fluitisten van [n tyd, o.a. van 1740 af eerste flui- /an de Parijse opera. In volle- harmonie speelden ztf ook de tuoze eerste sonate van de Tsje- 'jiische componist Bohuslav Marti- die invloeden van eertijds in een en idioom vitaal en spiritueel wist verwerken. Speciaal deze laatste ?aaf, die vooral ook aan de pianist nden vol werk geeft, maakte die- indruk. Twee talenten met een gesproken gunstige toekomst. |Ook de cellist Haro Ruysenaars, bij de pedagoog Chandron in •brüken blijkbaar opmerkelijke Orderingen heeft gemaakt, behoort lartoe. Zijn zangerige toon en soe- :1e streek waren opvallend, ter- il ook de voordracht van de door oorgedragen „Arpeggione ite" Schubert, in eensgezinde Directeur schouwburg ".Casino" te Den Bosch en W. van den Bosch hebben de gemeenteraad ter benoeming directeur van de Stadsschouwburg te Den Bosch voorgedragen heer Luc van Gent uit Hilversum, heer Van Gent, die in 1925 in ai Bosch is beboren, is verbonden eest aan de toneelgroep „Come- en aan de „Haagsche Comedie" /as sinds 1956 als regisseur ver- len aan de KRO-televisie. Hij op 1 juni zijn nieuwe functie 'mvaarden en zal dan na de over time van de schouwburg door de ieente Den Bosch de eerste direc- zijn, die deze functie iienst bekleedt. Rectificatie ;e beschouwing over het to- ilstuk „De dans van sergeant Mus- door De Haagsche Comedie en inplaats van „de juichen- en verontruste kredieten van de 2$rde mijnwerkers" te lezen .de chende en verontruste kreten van horde mijnwerkers". samenwerking met de pianiste Ada van der Bent getuigde van door wrocht muzikaal begrip. Na het spel van zulke perfecte krachten, die wij zeker niet meer tot de amateurs mogen rekenen, moest vanzelfsprekend het blaaskwintet van het Jugendorchester uit Zürich sterk in de minderheid blijven. Hoe wel verdienstelijk, kwam het Diverti mento voor fluit, hobo, klarinet, hoorn en fagot van Haydn toch nog niet boven de noten uit. al deed de poging daartoe sympathiek aan. De violoste Else Bongers, in de aanvang nog wat scherp in de hoge re regionen en vermoedelijk door ner vositeit meermalen aan de onzuive re kant. wijdde zich met de sensitie ve pianiste Birgit Schaedler aan de tweede sonate van Brahms. Bei der spel is voor expressiever ont plooiing vatbaar. week, het blaaskiointet Jugendorchester Zürich. (Foto LD./Hol vast) Ter inleiding van de „Internationale Jeugdmuziekweek", waarover Een der medewerkende en- •erlcden week uitvoerige mededelingen deden en ter gelegenheid j aan de Int. Jeugdmuziek- rvan thans een groot aantal Duitse en Zwitserse jeugdige mu- in onze stad vertoeft, werd gisteravond in de stampvolle Harte- ïltzaal zelfs het podium was bezet van het museum „De jiakenhal" een kamermuziekavond gehouden. Daaraan werkten zo- ïl beroepskrachten als amateurs mede. Vóór alles willen wij er onze grote vreugde over uitspreken, dat jog zovelen zich in deze tijd aangetrokken voelen tot de beoefening „ernstige" muziek en daarbij proeven van bekwaamheid af tegen, die zeker niet gering zijn. Ten besluite een op hoogstaand niveau gïnterpreteerd Klarinetkwin tet in A dur van Mozart door het Quintet „Fürst Johann Moritz Gym nasium" uit Hüttental, dat blijk gaf van een gerijpt kunnen. Daarin on derscheidde zich de superieure, met prachtige, vloeiend genuanceerde toon blazende klarinettist Gunnar Taubitz. Een homogeen ensemble, dat alle goeds voor de toekomst belooft en dat dan ook een groot succes mocht incasseren. Met zoveel intens muzi kaal begrip als waarvan dit kwintet blijk gaf. kan Hüttenta, op dit vijftal met recht trots zijn. Bij de aanvang van het concert dat ook door burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen werd bijgewoond, heeft de voorzitter van de „Leidse Jeugd- actie", onder wier auspiciën deze Jeugdmuziekweek plaats vindt, de vele buitenlandse gasten hartelijk welkom geheten. Intussen zijn de drie deelnemende orkesten reeds met enthousiasme begonnen met de repetities voor het grote slotconcert op vrijdagavond a.s. onder leiding van Henk Briër. H. Gershwinconcert in Houtrustgebouw Dit jaar zal in Den Haag met een meer dan 20 jaar oude traditie wor den gebroken. Het gebruikelijke Konlnginneconce'rt dat elk jaar op de dag van de viering van de ver jaardag van H.M. de Koningin door het Algemeen Haags Comité wordt georganiseerd in het Houtrustgebouw en dat telkenjare voor duizenden Ha genaars hét hoogtepunt van de na tionale feestdag betekent, kan dit jaar niet doorgaan. Het Houtrustge bouw is op 1 mei niet voor een con cert beschikbaar omdat deze dag in een periode valt waarvoor het ge bouw voor andere doeleinden langere tijd is verhuurd. Teneinde de duizenden muzieklief hebbers een compensatie te bieden organiseert het Algemeen Haags Co mité op zaterdag 22 april in het Houtrustgebouw een concert dat ge hele gewijd zal zijn aan de componist George Gershwin. Deze avond worden achtereenvol gens uitgevoerd de ouverture „An American in Paris", de .Rhapsody in blue" en na de pauze een grote se lectie uit de opera „Porgy and Bess". Het uitvoerende orkest is Het Resi dentie-Orkest, dat wordt geleid door de Amerikaanse gastdingent Franz Alters. De solopartij in de .Rhapsody in blue" wordt vertolkt door de piano-virtuoos Daniël Wayenberg. De songs uit de negeropera, waarin ae weemoed van de oorspronkelijke blues en spirituals een natuurlijke functie hebben gekregen, worden ten gehore gebracht door het Ameri kaanse negerzangerstrio „The Porgy and Bess Singers". Voorts wordt me dewerking verleend door het R.K. Residentie Koor. Ondanks groeiende interesse Vrijwel alle Micro-theaters in ons land zitten met hetzelfde pro bleem: géén geld en géén belangstelling. Daarom hebben zij zich op 16 februari j.l. aangesloten bij de „Kring van klein-theaters" waar van een van de initiatiefnemers is Ton van Ingen. algemeen leider van het „Micro-theater" in Amsterdam. Een eerste poging om ge zamenlijk naar buiten op te treden is de tournee, die het Engelse zangduo Colin Wilkie en Shirley Hart van 7 tot 21 april a.s. langs een aantal Micro-theaters in ons land gaat maken. Door gezamenlijk artiesten te en gageren, programma's uit te wisse len, door na te gaan welke specifie ke mogelijkheden er zijn voor de kleine theaters en door eikaars be langen te behartigen probeert de kring wat meer steun te geven aan de onderneminkjes, die door een groot gebrek aan geld eeen reclame kunnen maken, noch affiches kunnen laten drukken. Bij de kring zijn thans 18 leden aangesloten. Er zijn in ons land nog meer van dit soort theatertjes doch dit aantal is niet bekend. De Nederlandse Amateurto neel Unie (Natu) gaat dit binnen kort onderzoeken. „De Micro-theaters voorzien in een duidelijke behoefte van voornamelijk de jongeren, die anders geen moge lijkheden hebben om onder het pu bliek te komen", aldus de heer Van Ingen. „Het zijn meestal amateurs, die echt wel iets presteren en voor het beperkte auditorium van de kleintheaters de kans krijgen hun talenten te bewijzen en te beproeven Voorheen waren zij sleohts aangewe zen op familie- of kennissenkring cn kwamen daardoor nooit een stap ver- der". Het gebrek aan voldoende belang stelling van het publiek is volgens de heer Van Ingen te wijten aan het gebrek aan middelen. Niettemin zit zijn theater, waar alleen op vrij dag en zaterdag wordt opgetreden, gemiddeld voor meer dan de helft vol. De leider van het Amsterdamse Micro-theater constateert overigens, dat de belangstelling de laatste tijd eerder toe dan afneemt. Van de zijde van de Amsterdamse Toneelschool heeft men hem benaderd om exa menstukken in het Micro-theater te laten spelen. Voorzover bekend zijn er geen klein-theaters, die worden gesubsi- eerd door de overheid. De heer Va-n Ingen betreurt dit. omdat hij van mening is dat dit soort gelegenheden een duidelijke bijdrage leveren aan de ontwikkeling van het talent en voorzien in een bepaalde behoefte onder het Nederlandse publiek aan intieme uitgaansgelegenheden. Grote belangstelling voor Picasso - expositie In het paasweekeinde, te beginnen met Gcede Vrijdag, hebben 11.650 bezoekers in het Stedelijk Museum te Amsterdam de Ficasso-tentoonstel- ling bezocht. In de 23 dagen dat de tentoonstelling nu geduurd heeft hebben 62.132 mensen de expositie bezocht. In het kader van de king tussen de Micro-theaters gaat de heer Van Ingen binnenkort een impresariaat voor jongeren oprich ten. Het doel hiervan is tweeërlei: de bevordering en ontwikkeling van het jonge talent en de Micro-thea ters te helpen verantwoorde pro gramma's te brengen. De leider van het Amsterdamse theater, waar buiten de weekeinden cursussen voor artiesten worden ge- gegeven, zoekt thans naar een an dere ruimte om het theater vrjj te kunnen houden voor voorstellingen. Waarschijnlijk zal binnenkort een boot komen te liggen aan de Kei zersgracht in Amsterdam tegenover het theater om de cursisten onderdak te verschaffen. Sesam-Mozaiek Muziekgeschiedenis Bij Bosch en Keuning N.V. te Baarn is verschenen het tweede deel van de bijzonder verzorgde „Sesam Mo zaïek der Muziekgeschiedenis", van de hand van de bekende musicoloog, componist en dirigent Otto Glastra van Loon. verlucht met talrijke illus traties. Bijzondere aanpak paart zich aan gedegen kennis. Talrijke compo nisten uit de 16de en 17de eeuw en hun werken worden ditmaal onder de loep genomen, waarbij veel boei ende bijzonderheden het lezen tot een ware geestelijke verrijking maakt. Aangekondigd wordt dat deel 3 en 4 in mei en deel 5 en 6 in juli of au gustus worden verwacht. Iets, waar over ieder in de muziek geïnteres seerde zich met recht verheugen mag. Tweeënhalf jaar geeist zegt men van de nieuwste HERCULES PRIOR MK 50/4NL Inderdaad: 4 versn., „snel'-voetschake ling, geforceerde koeling, 13 L rood-chroom tank, ..voetrusten" zwevend. 2(H) persoons buddyseat met voetsteunen, aparte voetrem en niets duurder, n.l. f1098,- (aanbet. f275) Desgew. bromfietsinruil. Voorkom 5 jaar spijt, koop direct „het mooiste op 2 wielen" en vraag even 'n folderset aan Official Hercules Priordealer: verkoop van alle Leiden - Tel. 23613 Beatrixstraat 16 i de maand april hebben wij nodig, voor wie het oriënteren op een plattegrond in welke stad dan ook, geen enkel bezwaar oplevert, bereid zijn om van 's morgens 7.30 uur tot 's avonds De officier vam Justitie bij de recht bank in Maastricht heeft gisteren 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf geëist tegen een 29-jarige beambte uit Heerlen, die op 10 november 1966 zijn vrouw in hun slaapkamer met een nylonkous had gewurgd. De offi cier van Justitie, mr. P. Schenken- berg van Mierop. liet in zijn requi sitoir de opzet van de verdachte om zijn vrouw van het leven te beroven, vallen. „Ik heb op dat ogenblik niet beseft, wat ik deed", zei de beambte tijdens de rechtszitting. Hij was op de tiende november vroeg opgestaan en had zijn 28-jarige vrouw het ontbijt op bed gebracht, omdat een arts haar rust had voor geschreven. De man ging nog even bij zijn vrouw zitten om een onenig heid uit te praten, die was ontstaan omdat zij zich de dag tevoren niet aan het doktersadvies had gehouden. Maar al spoedig ontaardde het ge sprek in een felle woordenwisseling, waarbij de beambte zijn vrouw ver- Na vijftien vonnissen weer achttien inbraken Na 15 vonnissen, welke hem in to- •ii al negen jaar gevangenisstraf had- :?n opgeleverd, hoorde een 49-jarige igenaar gisteren weer drie jaar te- „,n zich eisen voor het plegen van i-l :t minder dan achttien inbraken it diefstal of pogingen daartoe. Het itjorarrest vilde de officier van Jus- dan nog wel aftrekken. Verdachte „werkte" voornamelijk Den Haag en omgeving. Hij stal bedragen en tal van goederen, een inbraak in een villa aan de tuwe Kamerlaan werden twee ilastbare schilderijen gestolen, die inwel later bij één medeplicnlige n de verdachte in beslag werden J nomen. Met gebruikmaking Ise documenten bracht de Ne- in Antwerpen gestolen auto derland. „U bent verslaafd aam het inbre ken" .constateerde de president van de Haagse rechtbank. Verdachte be loofde dat hij nu het inbreken zou laten. De president hield hem echter voor, dat Indien het rapport van de psychiater zou worden gevolgd, een terbeschikkingstelling vam de rege ring zou volgen. Maar verdachte be zwoer de rechtbank dat hij geen woord had gewisseld met de psychia ter. Hy had er ook byzonder bezwaar tegen, dat hy mindertoerekeningsvat- baar zou worden verklaard. „Maar een normaal mens heeft geen 15 von nissen op zyn naam en gaat dan nog 18 inbraken liegen", merkte de pre sident van de rechtbank lakoniek cp. Uitspraak op 11 april. weet, dat zy niets om hem gaf. „Maak, dat je wegkomt. Ik ben dat gezeur van Je moe. Ik kan best voor mezelf zorgen", riep de vrouw op een gegeven moment. Daarop had de man haar in een driftexplosie een slag in het gezicht gegeven, haar de keel dichtgeknepen en haar vervolgens met een nylomkous gewurgd. Nadat hy urenlang naast het- stoffelijk over schot had gezeten, ging hy zich by de politie aangeven. De raadsman, mr. J. Seelen, be schreef zyn cliënt als een by zonder sympathieke jongeman, die zoveel van zyn vrouw had gehouden, dat hy nooit de opzet kon hebben gehad zyn vrouw om het leven te brengen. Hy vroeg uiterste clementie.omdat ver dachte al de zwaarste straf had ge kregen. „Hij heeft immers vernietigd wat hem het dierbaarste was". Uitspraak 11 april. bestelwagen V.W. of Pordbus Mevr. Mao moest wijken voor de gematigde Tsjoe De strydbare vrouw van Mao Tse- toeng heeft moeten wijken voor de gematigde politiek van premier Tsjoe En-lai. en gepleit voor beëindiging van de gewelddadigheden waarmee de zuivering van haar man gepaard gaat. Volgens het persbureau Nleuw- China zat Tsjoe naast Tsjang-Tsjing toen ze zaterdag in Peking 10.000 jonge rode gardisten voorhield dat de strijd met argumenten gevoerd moet worden, niet met dwang of ge weld. Onder aanvuring van mevrouw Mao en zuiveringsleider Tsjen Po-ta hebben de rode gardisten Mao's wer kelijke en denkbeeldige vijanden ver nederd. beschimpt en mishandeld. Het geweld nam af toen Tsjoe aan drong op een zachtere behandeling van oude communisten en minder verzet tegen zyn ministers. Nadat maanden lang geen officiële verslagen van mevrouw Mao's rede voeringen waren verspreid, heeft ook zy zich nu blykbaar bij dit beleid neergelegd. Zaterdag werd de rode gardisten geraden, zich weer aan hun studie te wyden. Tokheim N.V., Lammenschansweg 130 Leiden, telefoon 31541 Assemblagebedrijf van benzinepompen vraagt voor spoedige indiensttreding: en Eventuele omscholing kan in het bedrijf plaats vinden. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan bovenstaand adres. gevestigd te LEIDEN, Hogewoerd 151. Aandeelhouders worden opgeroepen tot het bywonen van een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders, die op 14 april 1967 te 11.00 uur zal worden gehouden ten kantore der vennootschap. De agenda vermeldt een voorstel tot wyziging der statuten. Aandeelhouders, die deze vergadering wensen bij te wonen, dienen hun aandelen uiteriyk 7 april 1967 te deponeren op het kantoor der vennootschap of by een te goeder naam en faam bekend staande bankinstelling, tot na afloop van de vergadering. DE DIRECTIE. Leiden. 29 maart 1967. nu spinazie

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9