Overdekte blijft in particuliere handen H0GEND00RN MEUBELEN Padvind(st)ers gaan Leiden schoonmaken Uitbreiding van Leidse Oud-Kath. Parochie Verkoop aan gemeente gaat niet door WOENSDAG 29 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 De overdekte zweminrichting aan de Haarlemmerstraat in Leiden wordt, zo verneemt het L.D. van bevoegde zijde, NIET aan de ge meente verkocht. De huidige eigenaar, de heer W. ten Have uit Oegstgeest, heeft namelijk van de verkoop van de „Overdekte" af gezien. De heer Ten Have zou een (royale) tijdslimiet hebben gesteld, waar binnen de overdracht plaats moest hebben. De gemeente zou zich echter niet aan deze termijn hebben gehouden. Financiële moeilijkheden schijnen hierbij een rol te hebben gespeeld. Hoe wel de Leidse gemeenteraad reeds op 22 augustus het voorstel van B. en W om de „Overdekte" tegen de bedongen prijs (4'li ton, red.) aan te kopen goedkeurde, blijft het zwembad dus in parti culiere handen. Het bedrijf zal door de huidige eigenaar worden voortgezet. De heer Ten Have bood de zwem inrichting aan de Haarlemmer straat vorig jaar aan de gemeente te koop aan onder voorwaarde, dat een bevredigende oplossing zou worden gevonden voor het perso neel, dat in de inrichting werk zaam is. B. en W. zeiden in het betreffende voorstel aan de raad, dat aan deze voorwaarde zou kun nen worden voldaan door overne- Een heitje voor een karweitje maar een knaak voor een taak... Padvinders en padvindsters zullen de komende dagen worden Ingescha keld bjj de grote gemeentelijke schoonmaakactie, die op het ogen blik in Leiden wordt gehouden. Met de mannen van de gemeentelijke rei nigingsdienst zullen zij hun best doen om van de Sleutelstad zo vlug moge lijk een schone stad te maken. Vooral de padvindsters uit deze stad zullen met veel plezier aan de slag gaan. Mevrouw N. A. Den Haan-Groen, die èn als Leids wet houder èn als huisvrouw het initiatief tot deze gigantische voorjaarsschoon maak heeft genomen, is namelijk ook presidente van het Nederlandse Pad- vindstersgilde. Zij zal daarom de ver richtingen van „haar" padvindsters ongetwijfeld met meer dan gewone belangstelling gadeslaan. Het is de bedoeling, dat de kabou ters, welpen, padvindsters en verken ners in deze stad gezamenlijk van start gaan, dit in het kader van de jaarlijkse actie van de vier Neder landse padvind(st)ers organisaties „Een heitje voor een karweitje". De landelijke actie wordt dit jaar gehou den op donderdag 30 en vrijdag 31 maart. Zoals gebruikelijk zullen de deelnemende jongens en meisjes in uniform en voorzien van een werk boekje er op uit trekken, zodat voor komen kan worden dat de actie zou ontaarden in het bedelen om geld. Het motto is dan ook: „Een heitje voor een karweitje, maar een knaak voor een taak". De schoonmaaktijd geeft ruim schoots gelegenheid voor het uitvoe ren van alle mogelijke karweitjes of misschien zelfs karweien. Het publiek wordt echter verzocht de op te dra gen werkzaamheden aan te passen aan de leeftijd van de welp, kabouter, gids, padvindster of verkenner. Een lijst van de meest voorkomende karweitjes ziet er als volgt uit: af wassen, auto wassen, boodschappen doen, fiets lakken, fiets sch<«oiimaken, gras maaien, houthakken, kachels schoonmaken, kattebak verschonen, kelder of schuur schoonmaken, kle den of matten kloppen, ramen ze men, spatbord lakken, stoepen schrobben, struiken en bomen oprui men, takken afzagen, tuinmeubelen srven, tuin wieden, tuinschutting ïrven, zilver en koper poetsen. Werkzaamheden die niet zijn toe gestaan zijn o.m. vakmanschapop drachten, stations- en perronswerk en het op straat schoenen poetsen. „DE OVERDEKTE" niet naar de gemeente ming van het personeel in gemeen tedienst. Het lag in de bedoeling van B. en W. het bad, behoudens goedkeuring van de raad, in be heer en exploitatie te geven aan de Sportstichting, zoals ook met be trekking tot de andere Leidse zwem- en instructiebaden is ge schied. „De Overdekte", die in 1937 in de voormalige rooms-katholieke kerk aan de Haarlemmerstraat werd aangelegd, is de enige overdekte zweminrichting in Leiden, die be rekend is op publiek zwemmen. Voorts heeft er een belangrijk deel van het schoolzwemmen plaats en in de wintermaanden zijn er de waterpolowedstrijden, die in „De Overdekte" worden gespeeld. De kans, dat de gecombineerde open en overdekte zweminrichting in de Pesthuispolder spoedig tot stand zal kunnen komen moet gering worden geacht, mede omdat het nog niet is gelukt de desbetreffen de gronden te verwerven. Andere mogelijkheden om tot spoedige bouw van een overdekt bad te ge raken zijn op het ogenblik niet aanwezig. Het in Leiden-Zuidwest Emmabloem- collecte bracht 4225,- op De opbrengst van de in Leiden ge houden Emmabloemcollecte heeft f4225 opgebracht. Leerlingen van de Louise de Coligny h.b.s. onder leiding van mej. Mak, brachten hiervan ruim f 2700 bijeen. geprojecteerde instructiebad zal vermoedelijk pas over enkele jaren kunnen worden gebouwd. N.R.V. Leiden hield jaarvergadering j Van de 2576 leden, die de afdeling Leiden van de Nederlandse Reisver- eniging telt, gaven gisteravond in Restaurant van der Heijden er maar dertien bij de jaarvergadering blijk van hun belangstelling voor het wel en wee van hun vereniging. De j voorzitter, de heer H. Valkenburgh, sprak hier in zijn openingswoord zijn grote teleurstelling over uit. Hij weet deze geringe opkomst (nog geen half procent) aan de slechte plaats die aan het afdelingsnieuws wordt toebedeeld in het verenigings orgaan „Reizen en rekken". Voorts deelde hij mee dat de raad van af gevaardigden, waarin iedere afdeling door meerdere leden is vertegenwoor digd, verleden jaar is afgeschaft, omdat ee dergelijk groot lichaam moeilijk te besturen is. Hiervoor in de plaats is een verenigingsraad in gesteld, bestaande uit vertegenwoor digers van de kringraden. Binnen de kringraad, die is samengesteld uit de voorzitters van de afdelingsbesturen (Leiden vormt b.v. samen met Delft, Vlaardingen, Gouda en Dordrecht een kring), worden de problemen be sproken. De daaruit voortgekomen standpunten worden dan door één afgevaardigde van de kring in de ver enigingsraad naar voren gebracht. Er werden enige klachten geuit over de samenstelling van de jongeren groep, die voor een aanzienlijk deel zou bestaan uit niet-leden van de NRV. Vervolgens was het woord aan de secretaris, de heer M. Blitz, die mel ding maakte van een kleine terug gang van het ledental. Gezien de grote concurrentie, die de NRV in Leiden heeft, noemde hij het leden tal toch beslist nog zeer verheugend. Hjj kon echter zijn teleurstelling niet verbergen over de slechte op komst bij de filmavonden. Deze weet hij o.a. aan de slechte coördinatie met andere verenigingen, die vaak op de zelfde data bijeenkomsten orga niseren. De penningmeester, de heer der Laan, kon op deze avond toch een vrolijk geluid laten horen door melding te maken van een voor delig saldo van f 1872,22. De door het bestuur voorgestelde kandidaten de drie vacatures in het bestuur, de heren J. Bomhof, P. Langeveld en H. J. Riks, werden bij acclamatie benoemd. De heer Blitz trad, ingevol- bepaling van de statuten, waarbij het niet mogelijk is na het bereiken van de 70-jarige leeftijd nog der besturen zitting te neb ben, af als secretaris, maar werd door de vergadering benoemd als adviseur in het bestuur. Er staan de leden in de nabije toekomst nog enkele uitstapjes te wachten, te weten op 20 mei naar Brugge, op 28 juni naar Hoorn en tweedaagse reis naar de provin- Friesland en Groningen. Deze excursies worden gehouden in sa- lenwerking met de andere afdelin- en van de kring. Na dit formele gedeelte van de avond vertoonde de heer M. Blitz serie fraaie dia's, die hij nam tijdens een reis door Zuid-Frankrijk. Nederland dringt aan op Stangls berechting De aandacht van de regering van Brazilië is erop gevestigd, dat de Ne derlandse regering het van groot be lang acht, dat Stangl wordt berecht voor de misdrijven, waarvan hij wordt verdacht. Minister Luns heeft dit meege deeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van der Spek (PSP) naar aanlei ding van het feit, dat Oostenrijk en de Duitse Bondsrepubliek de uitleve ring van deze oorlogsmisdadiger heb ben gevraagd. Het Kamerlid had gevraagd of mi nister Luns zijn invloed bij de Bra ziliaanse autoriteiten wilde aanwen den om te bereiken, dat inderdaad tot uitlevering wordt overgegaan, mede gezien het feit. dat zeer veel Nederlandse Joden zijn vermoord in Sobibor en Treblinka, van welke kampen Stangl commandant is ge weest. ADVERTENTIE BANKSTELLEN BERGMEUBELEN EETHOEKEN FAUTEUILS, enz. In onze etalages ENORME AANBIEDINGEN. Witte kerkje aan Zoeterwoudsesingel Het bekende „Witte Kerkje" aan de Zoeterwoudsesingel in Leiden, waarin de Oud-Katholieke parochie nu reeds veertig jaar haar dien sten houdt, zal een belangrijke uitbreiding ondergaan. Hoewel aan het kerkinterieur niets zal veranderen, is op esthetisch verantwoorde wijze een uitbreidingsplan uitgewerkt, waaraan thans reeds een tastbare vorm wordt gegeven. de zijde van de Cronesteinkade), met daarachter gelegen sacristie. Ook komt er een moderne vergaderruimte, waartoe de oude zaal grondig wordt gerestaureerd. Sinds enkele dagen is de oude ongezellige pastorie, diie in het kerkcomplex was opgenomen, door 't gezin van pastoor J. Bergers verlaten. Een moderne nu gezellige huisvesting ligt in het verlengde van de kerk, Cronesteinkade 2. Een glazen wand zal straks de pastorie met ontvangst- hal en kerk verbinden. Een ideale oplossing, welke het kerkgebouw danger doet lijken". Be ingang van de kerk thans nog aan de Zoeter woudsesingel komt aan de Crone steinkade te liggen. Kerk- en pasto- Het Witte Kerkje aan de Zoeterwoudsesingel, waarvan de ingang straks aan de Cronestein kade komt te liggen. Rechts de nieuwe pastorie van pastoor drs. J. Bergers. (Foto LD/Holvast) Ontvangsthal, sacristie en vergaderzaal Naar een ontwerp van de Amstel- veense architect, de heer L. W. A. Colombijn, zal de kerkruimte worden uitgebreid met een ontvangsthad (aan Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Beroepen te Zuidlaren (vac. A. Riddersma) J. J. Kuiper te Bergen- theim. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Zwaagwestein- de J. Kruis, kand. te Apeldoorn, die bedankte voor Boskoop, Ermelo, Maarssen, Mijdrecht en voor Nieuw - Vennep. NED. HERV. KERK Aangenomen het beroep van de Gen. Synode als pred. voor b.w. (secr. Algemene Zaken) dr. R. J. Mooi te Amstelveen. Beroepen te Soest, als pred. voor b. w. (Zonnegloren) L. de Ru, met verlof te Middelburg te Kuinre (toez.) S. A. R. Hardin kand, te 's-Gravenhage. Be dankt voor N.O.P. «wijkgem. Emeloord) (vac. A. P. Rasch) K. G. de Noord te Blijham voor Stads kanaal (2de pred.pl.) G. Jonkers te Hazerswoude. GEREF. KERKEN Beroepen te Veendam G. Manen- schijn te Broeksterwoude. Aangenomen naar Delden H. Len- ters, kand. te Geldermalsen, die be dankte voor Asperen, GiessenRijs wijk, De Wilp, Kamerik, Koog aan de Zaan, Minnertsga, Onderdendam, Raamsdonkveer-Drimmelen, Silvolde- Gendringen en voor Vrijhoeve-Ka- pelle naar Alphen aan den Rijn (vap. wijlen W. Wijma) A. Borman te Witmarsum, die bedankte voor Ber- gum en voor Rheenen naar Oegst geest W. E. Hoekstra te Lewedorp, die bedankte voor Alblasserdam en voor Koudum naar Kruiningen J. v. d. Molen, kand. te Zwolle, die be dankte voor Engwierum, Schiermon nikoog, Oosterzee en voor Tzun. Bedankt voor Oldebroek A. Gr oe newegen te Ulrum. In de achtertuin de bouwput voor de nieuwe kantoorvleugel, de ontvangsthal en de sacristie. (Foto LD/Holvast) riecamplex worden omzoomd met een fraaie boesage en komen straks in het bezit van een ruim parkeerter rein, dat in deze omgeving niet- uit de toon valt. Kantoor In de thans verlaten pastorie, waar achter een moderne kantoorvleugel wordt opgetrokken, komt een vesti ging van het Accountantskantoor De Tombe en Demenint, momenteel ge vestigd aan het Rapenburg. Kerk en kantoor worden visueel gescheiden door een fraaie beplanting. Het ge hele complex, dat een voorbereidings tijd van circa twee jaar vroeg en waaraan aille parochianen enthou siast hun sten verleenden, komt in clusief de nieuwbouw in de achter tuin, half september gereed. Voor de Oud-Katholieke parochie, die eertijds in een oude schuilkerk, gelegen tussen de Hooigracht en Middelweg, bijeenkwam, betekent de ze verbouwing een stimulans om het kerkelijke leven In al zijn facetten zo goed mogelijk te doen functioneren dan wel daaraan uitbreiding te ge- De voorjaarskermis op het Leidse Schuttersveld, die van avond sluit, heeft niet bijster veel belangstelling getrokken. Het slechte weer van de afgelopen dagen is daar de voornaamste, zo niet de en'ge wraak van. Vooral de totaal in het water gevallen tweede paasdag bij redelijk goed weer had men op deze dag een topdrukte verwacht is voor de kermisexploitanten op een bit tere teleurstelling uitgelopen. Gis teren en vandaag ioas het vooral de jeugd, die, hoeir°l niet in grote getale, naar het Schuttersveld trok om de sensaties van een uit gebreide kermis te ondergaan. Ook de kinderen op deze foto trokken zich, warm ingepakt als zij waren, van regen en kou niet veel aan. (Foto LD/Holvaet) Ruim ƒ3700,— voor revalidatie De colkj.e ten bate van de revali datie van min ter validen heeft in Leiden f3777.43 opgebracht.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3