Drukbezochte receptie van Zoeterwouds SJZ Italiaan bij ruzie gedood Ontslagen dreigen bij Van Heek Nieuwe voorzitter bij sportvereniging WIK DINSDAG 28 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 Kampioenselfta l gehuldigd Brandwonden aan beide benen bij ongeluk in keuken VOORSCHOTEN Int. Neighbours bijeen in Berbice STEEKPARTIJ VOOR ENSCHEDEES CAFE In een sfeervol ingerichte zaal van het Don Boscohuis in Zoeterwoude werd gisteravond een druk bezochte receptie gehouden door het bestuur van de Zoeterwoudse voetbalvereni ging S.J.Z. Zoals bekend, is het eers te elftal gepromoveerd naar de vier de klasse van de K.N.V.B. Vele personen gaven acte de pré- sence, onder meer de heren Th. W. v. d. Klucht, voorzitter van de scheids- rechte^vereniging C.O.V.S.. P. Biegstraaten, voorzitter N.K.S.; mr. J. J. de Jongh, voorzitter van de K.N.V.B.-afdeling Leiden, J. v. d. Helm, bestuurslid van Pit'54 en de pastoors Van Emmen en Scheer der. LEIDERDORP De afsluiting van tie Berkenkade Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. van Leiderdorp de raad opnieuw in overweging te ge ven de afsluiting van de Berkenkade te handhaven, heeft de rechtskundig adviseur van de winkeliers, de heer Th. J .van der Heijden uit Leiden, zich met een schrijven tot B. en W. en de raad gewend. Hierin wordt het contact gememoreerd, dat ir. IJ. M. D. Kentie, verkeersdeskundige van de winkeliers, heeft gehad met de heer Versteeg van de A.N.W.B. Uit dit contact blijkt, aldus de con clusie van ir. Kentie, dat deze in stantie het standpuntmet betrek king tot de afsluiting van de Ber kenkade niet heeft gewijzigd. Van de zijde van het gemeentebestuur is door de A.N.W.B. evenwel geen ver zoek ontvangen deze reactie kenbaar te maken. De heer Van der Heijden zegt in zijn brief verder, dat voor de A.N.W.B. het knelpunt niet zozeer schijnt te liggen in de verkeerstech nische zijde van hetgeen door ir. Kentie naar voren werd gebracht, maar meer in het feit, dat deze in stantie zich niet bepaaldelijk heeft ingelaten met de economische gevol gen van de afsluiting. Indien de na delen van de winkeliers bij handha ving van de afsluiting kunnen wor den aangetoond, wordt het door de adviseur van de A.N.W.B. „zeer wel mogelijk" geacht akkoord te kunnen gaan met een oplossing, zoals door ir. Kentie voorgesteld. Volgens de rechtskundig adviseur blijkt hieruit, dat er tussen de A.N.W.B. en ir. Kentie in wezen geen technisch verschil van inzicht be staat. Tot. slot vraagt hij. wanneer de raad akkoord gaat met het voor stel van B. en W„ een nader schrif telijk advies te vragen aan de A.N.W.B. PI '/ietrijders gepakt In de nacht van zaterdag op zon dag kwamen drie Noordwijkse jon gelui in de leeftijd van 18 en 19 jaar, naar een verjaarsfeest waren ge weest, op de gedachte om nog een plezierritje te maken. Zjj namen v;«n de Dr. Hadriaan van Neslaan een personenwagen weg en reden met de wagen naar Amsterdam. Na in de hoofdstad wat te heb ben rondgetoerd, probeerden zij daar nog een auto mee te nemen. Hun gescharrel bij de wagen trok de aandacht van een Amsterdamse po litiechauffeur, die een van de heren Inrekende. De beide anderen gingen er vandoor, doch werden korte tijd later door andere politiepatrouilles gearresteerd. Het trio werd voor verder on derzoek aan de recherche in Noord- wijk overgegeven. Tijdens het verhoor bleek, dat een van hen zich reeds eerder aan een ergelijk feit had schuldig gemaakt. Twee van de ple- zierrijders waren niet in bezit van een rijbewijs. De eigenaar had zijn auto nog niet gemist. Na een woord van welkom door de heer A. v. d. Hoeven sprak mr. De Jongh. Hij was verheugd, dat de ver eniging erin was geslaagd een hogere trap in de voetbalsport te bereiken. Mr. De Jongh haalde de leiding van de voorzitter aan, waardoor deze prestatie mede mogelijk was gewor- De directie van Van Heek en Co voert op het ogenblik besprekingen met Economische Zaken om de moeilijkheden welke dit bedrijf ondervindt te verlichten en een massaal ontslag te voorkomen. Er werken bü Van Heek en Co ruim 3700 man. Morgen zal een gesprek plaatshebben tussen vakbonden en economische zaken. De directie heeft vorige week don derdag een plan bekend gemaakt om enkele zeer moderne bedrijfs afdelingen te sluiten. Dit werd meegedeeld aan de vakbonden. Een van de vakbonden heeft toen het initiatief genomen om de regering te wijzen op de kapitaalvernieti ging, die hier in de sector van een aantal moderne spinnerijen en weverijen het gevolg van zou zijn. Op grond hiervan zijn nu bespre kingen geopend die ten doel heb ben het bedrijf een zekere adem pauze te geven. De directie deelde ons vanmorgen mee, dat op het ogenblik nog niets vaststaat. Het fabriekscomplex in het centrum van de stad Enschede zal worden gesloten. Deze sluiting zal nu in I versneld tempo geschieden. Hier- i bij zijn ongeveer 250 man betrok- j ken. Eind januari heeft Van Heek en Co voor 1950 man werk tijdverkorting aangevraagd. Deze is later verlengd voor 1550 man. Namens de afdeling Leiden van de KNVB biedt mr. J. J. de Jongh de voorzitter van SJZ, de heer L. van der Geest, een voetbal aan. (Foto Leidsch Dagblad) den. Tot slot sprak hij de wens uit. dat SJZ een goede accommodatie zou krijgen, waarna hij het bestuur een bal aanbood. Een 27-jarige inwoonster van Lei den liep gisteravond omstreeks acht uur ernstige brandwonden op, toen zij in de keuken van een woning aan de Van Bemmelenstraat een pan met hete jus omver trok. Zij kreeg de in houd van deze pan over haar beide benen. De EED. bracht haar naar het Academisch Ziekenhuis. Een zesjarig jongetje uit Voor schoten stak gisteravond omstreeks zeven uur de rijbaan van de Lorentz- laan, vlak voor zijn ouderlijke wo ning, over zonder goed op het ver keer te hebben gelet. De bestuurder van een reeds dichtbijzij nde perso nenauto kon het knaapje niet meer ontwijken. Met lichte verwondingen is de jongen naar huis gebracht. Het echtpaar Veldhuijsen-Bol- stier, dat 60 jaar getrouwd is. werd vanochtend persoonlijk met dit feit gelukgewenst door de burgemeester van Leiden, mr. G. C. v. d. Willigen, die hen hiertoe een bezoek bracht in hun woning aan de Prinsestraat 14. Auto over de kop Een 20-jarige metselaar uit La n die niet in het bezit was van een rij bewijs is zaterdagavond omstreeks 18.00 uur met zijn personenauto over de kop geslagen op de hoek van de Abtspoelweg en de Laan van Oud- Poelgeest in Oegstgeest. De auto, die technische gebreken had, werd zwaar beschadigd. De Leidenaar kwam met de schrik vrij. Bokaal Vele sprekers voerden nog het woord, onder meer de heren Bieg straaten, v. d. Klucht, v. d. Helm, en de heer J. Paardekooper, voor zitter van de supportersvereniging. Een bedrag van f505,- was bijeen gebracht. waardoor het mogelijk was geworden het bestuur een bokaal, voorstellende een bal, aan te bieden. Tevens was op de bokaal een in scriptie aangebracht. Ook werden de spelers van het kampioenselftal niet vergeten. Zij ontvingen een zilveren voetbal met inscriptie. Hierna sprak de heer Jac. Stra- ver. voorzitter van de Hazerswoudse voetbalvereniging „St. Bernardus". Na een geestig speechje bood hij een voetbal aan. Het slotwoord werd gesproken door S.J.Z.-voorzitter, de heer L. v. d. Geest, waarna door het bestuur aan de genodigden een diner werd aangeboden. Onder leiding van de heer Slingerland bleef men nog lange tijd bijeen. „Lentiade" trok 71.285 bezoekers De eerste bloemen-en vakantie tentoonstelling „Lentiade" heeft in totaal 71.285 bezoekers ontvangen. De tentoonstelling was sinds 15 maart in de Rotterdamse Ahoyhallen te beziohtigen. Grafschenderij in Schaesberg Op het r.-k. kerkhof Leenhof in het Limburgse Schaesberg zijn zon dagnacht door onbekenden dertien grafzerken en kruisen omgetrokken en vernield. Het is voor de tweede maal in enkele maanden dat het kerkhof met een dergelijk ongewenst bezoek werd „vereerd". Naar de po litie aanneemt is de dader niet de gene die verantwoordelijk is voor an dere grafschennissen in Limburg, België en Duiteland, die sinds sep tember vorig jaar hebben plaatsge had. Hier werden n.l. leuzen aange troffen als „Satan is onze God". Op het kerkhof in Sdhaesberg zijn deze niet gevonden. H. Langerak volgt A. Bloem in Wassenaar op Tweede paasdag hield de Interna tional Neighbours-groep een grore paasbijeenkomst in „Berbice" in Voorschoten. Enige honderden gezin nen afkomstig uit het buitenland en werkzaam in Den Haag en Leiden en omgeving troffen elkaar in dit 17de eeuwse landgoed. De jeugd uit Japan. Tibet, China en India ver maakte zich met eieren geverfd in bonte kleuren en de moeders, van wie er vele in de klederdrachten van hun geboorteland waren gekomen legden nieuwe contacten. Raadsagenda De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdagavond om acht uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt voorstellen van bur gemeester en wethouders tot het in het leven roepen van een doorstro mingsregeling woningvoorraad; tot het beschikbaar stellen van een kre diet van f 6.000 voor het verrichten van conserveringswerken aan de panden Voorstraat 12. 12a en 14 tot het beschikbaar stellen van een krediet van f 5,500 voor het opstel len van een ontwerp-restauratie- plan voor het Ambachts- en het Baljuwhuis; tot verkoop van twee percelen bouwterrein in het complex .Boschgeest" aan het bouwbedrijf Niermans n.v in Voorscholen; tot overdracht in eigendom van twee woningwetwoningen aan de bewo ners; tot het aangaan met de heer J. P. Boen van een overeenkomst van ruiling van het pand Leidseweg 349 tegen het pand Prins Maurits- laan 16: tot verkoop van bouwterrein in „Noord-Holland" aan de n.v. Bouwteam Voorschoten; tot het her zien van de elektriciteitstarieven; tot wijzigen van de tarieven voor het gebruik van het Cultureel Centrum in verband met recepties en een tiental voorzieningen ten behoeve van het openbare en het bijzondere I onderwijs in Voorschoten. ZOETERWOUDE Wordt Pit '54 (Van onze Enschedese correspondent) De 20-jarige Italiaanse arbeider A. Zucca is doodgestoken bij een vecht partij in de nacht van de eerste op de tweede paasdag voor het café En gels aan de Laaresstraat in Enschede. De 23-jarige Italiaan G. R. Sanna werd ernstig gewond. Hq is in het ziekenhuis Ziekenzorg in Enschede opgenomen. De Italianen waren na één uur bij het café gekomen, waar hun de toegang werd geweigerd, aldus de lezing van de politie. Kennelijk ontevreden over de gang van zaken gingen zij tegen de deuren en ramen slaan. Een 25-jarige kelner uit En schede ging daarop naar buiten, ge volgd door bezoekers die het café nog niet hadden verlaten. Daar ontstond ruzie, er werd gevochten en met mes- Toen de politie arriveerde lag de jonge Italiaan Zucca dood op straat, even voorbij het café. Een steekwond in de hartsteek had een einde aan zijn leven gemaakt. Aan de overkant van de straat lag de ernstig gewon de Sanna. die een steekwond in de rug had opgelopen. Hij is in het zie kenhuis opgenomen. Zijn toestand is redelijk. Van een par keer ten-ei n aan de Arend Bruni'straat in Leiden is het afgelopen weekeinde een grijze be stelauto ontvreemd. De wagen was gekentekend TS 86-39. Kampioen Het eerste herenteam van de Zoe terwoudse tafeltennisclub Pit '54 maakt goede kans dit jaar te pro moveren naar de landelijke over gangsklasse. Met nog twee wedstrij den te spelen, heeft dit team thans 2 punten voorsprong op de naaste concurrent. Deze week werd Gossi- ma met duidelijke cijfers (82) ver slagen. Het tweede team wist geen over winning te behalen. Het verloor met 37 van DSB Het derde team leed een 64 nederlaag tegen Treffers. Het vierde team won met de hoogst mogelijke cijfers van Excelsior 4. Het derde meisjesteam verloor met 100 van Sportief. Het eerste jongensteam behaalde een 82 roverwinning op Sett 1. Het tweede jongensteam won met 6—4 van Docos. Het eerste meisjesteam moest spelen tegen De Valken Laatstgenoemd team kwam echter niet opdagen. Het tweede meisjes team verloor met 91 van Avanti. Geslipt met bromfiets Een 58-jarige Leidenaaj- is gister middag omstr. half zes met z'n brom fiets bij het nemen van een bocht op die hoek Haagweg -Potgieterlaam ge- slipb en gevallen. De bromfietser brak zijn linkeronderbeen. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. „De Lofstem" krijgt andere naam Per 1 april zal de Voorschotense chr. gemengde zangvereniging „De Lofstem" onder een andere naam gaan optreden; ..Exsultate Deo" (Juicht God toe). De reden hiervan is dat het bestuur en de leden deze nieuwe naam beter in de tegenwoor dig tijd vinden passen. Het. secreta riaat van de vereniging zal op het oude adres (Fr. Halsplantsoen 121) blijven gevestigd. Beide Italianen waren nog maar enkele maanden in Enschede en werkzaam in een textielfabriek. Zij hadden hun intrek genomen in een pension in Enschede, waar meer Ita lianen zjjn ondergebracht. De politie heeft in verband met deze steekpartij drie Enschedeërs gearresteerd, name lijk de 25-jarige kelner en twee an deren (22 en 361. Er zijn nog geen bekentenissen afgelegd. Burgemeester H. Duiker weer ziek PUrijs 3.65. Handel 1 Burgemeester H. Duiker van Katwijk moet op medisch advies volslagen rust houden en zal daardoor voor lopig zijn functie niet kunnen uit oefenen. Wethouder C. van der Plas zal daarom tot nader order het burgemeestersambt waarnemen Katwijks eerste burger, die na een langdurige ziekte, begin van dit jaar zijn werkzaamheden weer had hervat, heeft eind vorige week opnieuw een inzinking gekregen. Zijn behandelend geneesheer achtte het daarom gewenst, dat de heer Duiker zich voorlopig niet bezig houdt met gemeentelijke zaken. Vorige week dinsdag woonde burge meester Duiker nog de opning van het bollenseizoen en de Keukenhof bü. De heer H. Langerak. reeds on geveer 30 jaren bestuurslid van de Sportvereniging W.I.K. is op de jaarvergadreing, die dezer dagen in de foyer van het Jeroenshuis werd gehouden, tot voorzitter geko zen. als opvolger van de heer A. Bloem, die verleden jaar, wegens vertrek naar elders deze functie neerlegde. De jaarvergadering werd bijge woond door de beschermheer van de vereniging, burgemeester mr. V/. J. Geertsema. Uit het jaarverslag van de algemeen secretaris, de heer B. van der Laan, bleek dat de vereni ging een rustig jaar achter de rug heeft. Het ledental van de gymnas- tiekafdeling groeide tot 327, dat van de zwemafdeling tot 510, zodat het totale aantal leden aan het eind van het verslagjaar 837 bedroeg vorig jar 763). Wat de financiën betreft, mevrouw Hubscher. de penningipeesteresse maakte melding van een bescheiden batig saldo. Voor 1967 wordt een ex ploitatietekort. verwacht van f 575. Dit zal gedekt worden uit de op brengst van de toto-gelden en van de gemeentelijke subsidie. Een res tant zal worden gestort in een re servefonds voor het in 1968 te vieren veertigjarig bestaan Traditiegetrouw werden tijdens de jaarvergadering verdienstelijke YVIK- leden geëerd. Een WIK-speldje voor 15-jarig trouw lidmaatschap werd toegekend aan mej. Ineke Goor. mej Elly van Duikeren en mevr. Bonne - ma. De „zwemprestatiebeker" kwam in handen van Frits Prins, die werd opgenomen in de kring-jeugdpioeg De „zilveren polobal" werd toegekend aan Gonnie van Muylwijk. die als jongste lid ook de motor is van de dames-poloploeg. De WIK Bokaal voor het meest verdienstelijke lid ging dit jaar naar de heer L. van Hoek, commissaris van de zwemaf deling, die wegens verandering van functie en van woonplaats de ver eniging verlaat. De speldjes en bekers en boven dien een aantal attenties voor be hulpzame WIK-leden werden door de burgemeester uitgereikt. Bij de bestuursverkiezing werd de heer B. van der Laan herkozen en werd de heer S. Prins gekozen tot tweede voorzitter als opvolger van de heer H. Langerak, die nu de voor zittershamer gaat hanteren. In de plaats van mevrouw A. Wijsman werd tot bestuurslid voor de gymnas- tiekafdeling gekozen mevrouw H. Klinkhamer, en mevrouw A. Tijben werd herkozen. In plaats van de heer L. van Hoek werd tot commissaris van de zwemafdeling benoemd de heer F. W. J. Nijssen. In de vacature in deze afdeling ontstaan door het bedanken van mevr. E. de Koster werd voorzien door benoeming van de heer S. Matthijssen. De neer L. Kruger tenslotte werd herkozen als commissaris van de afdeling public relations. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Willemijn Bertine, dr van Bessem-Niënhuis Mulder. Den Haag; Fiona Alexandra Mary-Ann, dr van De Moerloose-Westerhoudt, Brussel Nicole-Ariane. dr van Padit-Flight, Hongkong: Marieke Martien, dr van Van Hoeken-Klinkenberg, Heem stede; Jan Paul, zn van Muwtz-van der Woude, Abadan (Iran). Getrouwd: P. K. A. J. Nieuwland en Irène Hulsen, 's-Gravenhage; S. Kalf en Helen Kuik. Naarden; H. K. s'Jacob en Mena E. Bcnga, Apel doorn. Overleden: W. J. van Haagen, 78 j, Velp; A. M. A. Ongering-Scihwarte, 76 j, Bilthoven; M. A. Boissevain- Hooglandt, 91 jt A'dam; A. de Klerk - Heij. 85 j. Rotterdam: M. Walg, 57 j, Rotterdam; H G. J. A. van Swaay, 77 j, ScheveniingenD. Hoogeveen, 69 j, Hilversum; J. H A de Bruin, 86 j, Driebergen; D. W. O. Slothou wer, Arnhem; B. D. Hentzdaihl, 82 J, Nijmegen. VOORSCHOTEN Restauratie van monumenten B. en W. van Voorschoten stellen de raad voor f 6000 beschikbaar te stellen voor conserveringswerken aan de panden Voorstraat 12. 12a en 14 (Baljuwhuis en Ambachtshuis). Dit bedrag is nodig teneinde in af wachting van de restauratie deze panden voor verval te behoeden. Te vens vragen B. en W. een aanvullend krediet van f 5.500 op de reeds in 1964 ter beschikking gestelde f2500 voor een ontwerp-plan voor restauratie v. Ambachtshuis en Baljuwhuis. Dit plan wordt gemaakt door het archi tectenbureau Van Oerle, Schrama en Bos uit Leiden in overleg met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. N.S. WIL ONRENDABELE SPOORLIJNEN OPHEFFEN Volgens een hoofdartikel in ..Ruim Zicht" het. orgaan van het Neder lands Katholiek Vakverbond (NKV) hebben de Nederlandse Spoorwegen in Den Haag een plan ingediend om een aantal onrendabele lijnen op te heffen. Het zou onder meer gaan om de lijnen Groningen-Roodeschool. Zut- phen-Winterswijk, Emmen-Zwolle en het zogenaamde miljoenenlyntje in Limburg. De voorlichtingsdienst van de Ne- delandse Spoorwegen deelde naar aanleiding van dit bericht mee. dat de NS. inderdaad het departement van Verkeer en Waterstaat heeft be naderd met calculaties inzake de rentabiliteit van een aantal lijnen op basis van de dagelijkse inkomsten en de dagelijkse uitgaven. Overval op benzinepomp mislukt Twee tot nu toe onbekend geble ven mannen hebben gisteren in de vroege morgenuren geprobeerd een overval te plegen op een benzinesta tion langs rijksweg 13 bij de Doen- kade in Rotterdam. De komst van een militair deed de overvallers op de vlucht slaan, voor zij onheil had den kunnen stichten. Tegen half drie was de militair, de 19-jarige J. van Katwijk uit Rotter dam, met zjjn auto bij het pompsta tion gestopt. Terwijl de pompbedien de de tank vulde liep de militair naar de achterzijde van het station om er van het toilet gebruik te ma ken. De jongeman botste daar let terlijk tegen twee mannen op. die een nylonkous over het hoofd had den getrokken. Een van de twee dreigde de militair met een op een vuurwapen gelijkend voorwerp in de hand rustig te blijven en niet naar de voorzijde van het pompstation terug te lopen De militair Van Kat wijk trok zich van de driegementen niets aan en rende toch naar zijn auto terug De twee mannen vlucht ten daarop in een grote personenwa gen Een onmiddellijk door de Rot terdamse politie ingesteld onderzoek heeft niets opgeleverd. Opvarenden van gestrande Griek De Amerikaanse vice-presi dent Humphrey is vanmorgen op Ypenburg in ons land aangeko men. Met een hoofse handkus begroet minister Luns van Bui- 1 tenl. Zaken mevrouw Humphrey. gehaald (Van onze R' damse correspondent) Het is enigszins onrustig geweest aan boord van het Griekse vracht schip Alkyone, dat nog steeds ge kluisterd ligt aan de stenen van de zuiderpier voor Hoek van Holland En dan niet alleen door het woe lige water, maar ook door het feit, dat er geen geld aan boord was voor 't uitbetalen van de gage De Griekse consul in Rotterdam en een verte genwoordiger van de cargadoor zijn aan boord gegaan, waarop werd be sloten. dat- van de 27 bemannings leden er tien op het schip zouden blijven. Met een boot van de rivier politie zijn er zeventien van de Al kyone gehaald. De cargadoor heeft zich garant gesteld voor de gage. I Zeer waarschijnlijk zullen de \an i boord gehaalden de operatie ver- liep bijzonder kalm zo snel moge- lijk naar Griekenland gaan. De ber gers hebben gedurende de paasda gen niet veel kunnen uitrichten, daar de zee te wild was. Explosieve stoffen in beslag genomen i (Van onze A'damse correspondent), j De Amsterdamse politie heeft op aanwijzing van een van de verdach ten in de zaak van de bomaanslag op bet Van Heutsz-monument de ingre- diënten in beslag kunnen nemen voor het maken van een grote hoeveelheid hoogst explosieve stoffen. Zjj waren achter de betengeling van een wand verborgen in de voormalige Apollo- bioscoop, die als „speelterrein" aan jongelui is toegewezen. Onder de in beslag genomen goe deren was een voor driekwart gevul de literfles met een op zichzelf on schuldige vloeistof. Een kleine hoe veelheid vna deze vloeistof verandert echter na vermenging met een andere stof in een zeer krachtig explosief materiaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7