Den 14 arrestaties Mao's revolutie een volkomen mislukking' Honderd jongeren ontslagen bij Philips Verklaring van radio-Moskou Ouders beslissen over aantal kinderen TORREY CANYON MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE: AGENDA 1 mi PAGINA 2: LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 28 MAART 1967 Protestmars van Rotterdam naar Amsterdam De a.b.c.-protestmars 1967 van Rotterdam via Den Haag, Leiden en Haarlem heeft In de Residentie lot enkele strubbelingen geleid. In totaal werden veertien deelnemers van de tocht opgepakt. Een 16-jarige scholier uit Emmeloord had patro nen bij zich en overtrad daarmee de vuurwapenwet. Drie personen (on der wie een Belgische student) be ledigden volgens de politie een be- Triend staatshoofd. Twee jongelui maakten zich schuldig aan opruiing, drie boden verzet aan de politie. Vyf wandelaars werden in de kraag ge grepen. Later moesten grote hoeveel heden struif van de muren en de ra men bij de hoofdingang worden ver wijderd. Naar schatting vijfhonderd voor het overgrote deel jongere deelne mers en deelneemster gingen zater dag in Rotterdam op stap voor hun driedaagse tocht. Aan de grens ven de Residentie kregen zij gezelschap van bijna tweeduizend geestverwan ten. Tezamen trokken zij langs de ambassades van landen, die met de oorlog in Vietnam hebben te maken of die beschikken over kernwapens. Bij de ambassade van de Verenigde Staten werd een brief bezorgd, waar in de ambassadeur wordt gevraagd zijn regering o.m. mee te delen, dat de demonstranten menen, dat Ame rika de vredesplannen van de secretaris-generaal van de Verenig de Naties alle steun moeten verle nen. Ook de Russische ambassadeui werd een dergelijke brief aangebo den. Bij de Sowjetrussische ambas sade kon de politie met moeite de rust bewaren, wat bij de Amerikaan se ambassade niet was gelukt. Het kwam daar tot schermutselingen tus sen de demonstranten en de politie, die te paard, in auto's of per fiets de optocht begeleidde. De kreet „John son, moordenaar" klonk boven alles uit. Er werd een rookbom gegooid. Via de ambassade van de Chi nese Volksrepubliek en het gebouw van de Binnenlandse Veilingheids- dienst bereikte de stoet de llout- rusthallen, waar een zuurkool-me.t worst-maaltijd was bereid, die alle eer werd aangedaan. Zorgzame han den verzorgden vele blaren. Festival 's Avonds werd in het gebouw. De Drie Stoepen een paas-beat-vrede- nacht-festival gehouden. Niet minder dan 1200 jongelui probeerden binnen te komen, wat soms wel, soms riet gelukte. Er werd geluisterd en geke ken naar poëzie van Simon Vinken oog, schilderwerk van Joop Stolk, „muziek" van The Incrowd, protest liederen van Boudewijn de Groot en veel lichteffect van Livinius. Eén meisje kon de drukte, de warmte en het kabaal niet verwerken en viel in zwijm. De buitenlucht bekwam haar beter. Zondagmorgen wilden de jongelui van hun route afwijken om een zit tende demonstratie te houden bij een politiebureau. Het gelukte niet. Een legertje politiemensen voorkwam de ze omlegging. Slechts een groep van een man of tien kwam aan bij het politiebureau aan de Jan Hen drikstraat, waar vergeefs op de on deren werd gewacht. Die waren in middels bij de hekken van het Cir cus Boltini aangekomen. Ook daar wilden zij zittend demonstreren, wat Toni Boltini niet kon waarderen. Hij gaf zijn personeel opdracht degenen, die over de hekken zouden komen, terug te slaan. Het personeel mocht daartoe ijzeren staven gebrui ken. „Op mijn verantwoording raak slaan", voegde Toni Boltini er aan toe. Dompteur Althoff kreeg opdracht met vier olifanten de marcherenden voor de hekken weg te jagen. De kolossen boezem den kennelijk ontzag in, want de jongelui riskeerden geen ontmoeting. Zij kozen het hazepad. Er deden zich geen ongelukken voor. Op de grens van Den Haag weid nog eens gescandeerd geschreeuwd: „Den Haag-politiestad". Voor afgegaan door één politieman gin gen de jongelui toen verder via Voorburg, Leiden (geen inciden ten), Haarlem naar Amster dam. Het slechte weer dunde de ge lederen drastisch. Toen het groep je gistermiddag omstreeks half eén de grens van de hoofdstad bereikte waren er nog maar zo'n tweehon derd jongens en meisjes over. Tegen vijf uur trok men naar het Water- looplein om zich aan te sluiten bij de deelnemers aan een betoging, die was georganiseerd door het co- Bij Philips zijn dit weekeinde ruim 100 jonge arbeidskrachten ontslagen die in 1964 en '65 hun diploma op de Philips bedryfsschool hebben be haald en daarna tewerk gesteld wer- dien in de Philipsbedrijven. Oorzaken zijn te zoeken in de verkorte duur van de J.N.O-cursus die aanvanke lijk twee-en-een half jaar in beslag nam. Philips heeft verschillende van deze cursussen in den lande, waar door dit jaar zeshonderd inplaats van vierhonderd jonge arbeidskrach ten ter beschikking kwamen. Al deze jongens konden geplaatst worden be halve een vijftigtal dat, zoals vroe ger ook het geval was. buiten het Philipsbedrijf een betrkkimig moest zoeken. Dit jaar is het gevolg van deze toeloop van ge slaagde jongeren geweest, dat een honderdtal uit de oudere jaarklassen ontslagen moest worden. mité tiegroep Vietnam. In de stromende regen trokken ongeveer 2000 jonge lui naar de oude RAI. In de stoet liepen achter een spandoek met het opschrift „De goudprijs is bloed" twee groepen jongelui met goudkleurige helmen en witte krui sen mee. Omstreeks half zeven werd het RAI-gebouw bereikt. Er deed zich geen enkele moeilijkheid voor. ADV FRTENT IE DE HEVIGSTE ASTMA-AANVAL in 30 seconden bedwongen. Zelfs de hevigste astma-aanval kan ogen blikkelijk worden bedwongen door het ge bruik van één enkel Adozo-tablet. De wonderbaarlijke samenstelling v—1 -ie Adozo-tabletten maakt, dat één te' -n- middellijk verlichting brengt. Aduz<- van onschatbare waarde bij dag- of nacht middelen faalden. Neem de proef! Ver krijgbaar bij apothekers en drogisten. ziekweek, 8 uur nam. O.L. School Du Rieustraat 4: Be volkingsonderzoek tbc, 24.30 en 7 9.30 uur nam. Rest. v. d. Heijden: Ledenverg. Ned. Reisverenlglng afd. Lelden, 8 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7—8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 uur nam. WOEN.SDAG Camera-theater: K. en O.-film vx: de maand „De man van Rlo", 7 en Geb. Chr. Soc. Belangen: Eerste bij eenkomst Vrouwnebond C.N.V., 8 uur Plcasso-tentoonstelllng O.L. School Du O.-excursie i volkingsonderzoek tbc. 912 u voorin. St. Antoniuskerk: Mozartconcert Ju- gendorchester Zürich, 8 uur nam. ouwkamer): Spreekuur De campagne van communistJsch- China om Mao Tse-toengs „culturele revolutie" te verspreiden en tegelij kertijd de industriële produktie op te voeren is een volkomen mislukking geworden, aldus Radio-Moskou in een uitzending van tweede paasdag. Deze heeft de leiders in Peking er toe gedwongen de bevelen aan de fa natieke rode gardisten, Mao's jonge Uit encycliek In de vandaag verschenen pauselijke enccliek is ook een pa ragraaf gewijd aan de bevolkingsgroei. De Paus zegt daarover, dat de verleiding groot is om de demografische toename door radicale maatregelen in te perken. „Overheidsautoriteiten kunnen De nieuwe orders bevelen de rode gardisten af te zien van lichamelijk geweld en druk op Mao's tegenstan ders en zich te concentreren op be vordering van de produktie. De rode gardisten is verder bevolen tot nader order him meetings en demonstra ties stop te zetten. Zij moeten *'erder afzien van activiteiten op eigen ini tiatief en met de legerautoriteien samenwerken indien zij de macht in de fabrieken willen overnemen. Het presidium van de Opperste Sowjet heeft onderscheidingen toe gekend aan 189 Russische diploma ten en andere functionarissen die in Peking werken. De onderscheidingen werden verleend in verbad met ..het moedige en koelbloedige gedrag" van de Russen tijdens de „onafgebroken belegering" door rode gardisten van de Russische ambassade en andere door Russen gebruikte gebouwen in Peking. Leden van de Chinese Rode Gal de hebben zondag een auto van de Russische diplomatieke vertegen woordiging in Peking aangeval len en geprobeerd het voertuig om ver te gooien, aldus het Russiscne persbureau Tass. Volgens dit bericht vond het inci dent plaats in het Jiojoeanpark aan de rand van de Chinese hoofdstad. De auto werd aangehouden door ro de gardisten van de Tsjinghoea-uni- versiteit, die de Russen beschuldig den van „schending van de Chinese soevereiniteit" en verontschuldigin gen eisten. Zij sloegen met hun vuis ten en met stokken op de auto, klom men er bovenop en legden stenen voor de wielen om de bestuurder liet wegrijden te beletten. Toen de Rus sen, onder wie een vrouw, weigerden naar buiten te komen en excuses te maken, trachtten de Chinezen het voertuig om te duwen in een greppel. Een Chinese politieman sloeg: de demonstratie gade zonder in te grij pen. Na zeseneenhalf uur mochten de Russen doorrijden. Het was het ernstigste anti-Russi sche incident sinds de belegering van de Russische ambassade, vorige maand na drie weken einde kwam. Hogewoerd 175: Dienstvergadering ëhovah's Getuigen, 7.25 uur nam. Rest. Van der Heijden: Jaarverga dering Ver. Koninginnedag", 8 uur W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. RIJNSBURG (Raadhuis): Strljk- Internat. Muziekweek, 12 uur 's mid dags. StadsgehoorzaalSlotconcert Inter nat. Muziekweek, 8.15 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- .Ecclesia", 8 uur nam. Auberge frangaiseCefé-chantant Leids Zoldercabaret, 9 uur nam. >oi^racht 84: Jaarvergadering ^Ge- Arrestatiebevel tegen 22-jarige in zaak-Keimedy Officier van Justitie Garrison va New Orleans heeft gisteren een ai restat'iebevel uitgevaardigd tegen de 22-jarige Lilly Mao McMaines, die een belangrijke getuige zou zijn in het onderzoek naar het vermeende komplot om president Kennedy te vermoorden. De belangrijkste getuige van de of ficier van Justitie, Perry Russo, had verklaard, dat mej. McMaines aan wezig was geweest op de bijeenkomst in New Orleans waar Ferrie, Oswald en Shaw zouden hebben samenge zworen om Kennedy te vermoorden. Vrijdag had Lilly McMaines ver klaard dat zij Russo kende, maar een bijeenkomst bij Ferrie. die onlangs dood werd gevonden, nooit had bij gewoond. Duits, jeugdkamerorkest, 8 uur nam. O.L. School Du Rieustraat 4: J volkingsonderzoek tbc, 24.30 en 9.30 uur nam. ZATERDAG. Den Burcht: Toneelavond Het Nii we Toneel. Opv. van „Wie wint pot?". 8 uur nam. Rapenburg 10Tienersocietelt Roefje". Filmvoorstelling. 8 uur nt Stationsplein (halite bus 43): Excur- Jehovah's getuigen. 4 en 6.3C Openbare lezing: 2.30 en 8.15 Rapenburg 10: KIaverjastournooi1 uur nam. Open Huls te 8 uur n«~ Oude Rijn 5: Gem. voor oorsj kelljk christendom. Spr. evamg. BIOSCOPEN Trianon: „Goed geschoten, Matt ielm", 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en iur; paasdagen 2.15, 4.30, 7 en Rex: „Alvarez Kelly". 14 Jaar. W Alle leeft. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 paasdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u Studio: Merlin de tovenaar", leeft. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Brokkenpiloten". Alle leeft. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; paasdagen 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „De spion met het kanten broekje". Alle leeft. Werkd. 2.30, Tentoonstelling Deense gra fiek. Maandag t/m vrijdag 9 v Tentoonstel 1 tog van werk van Gebra, eoper maandag gesloten (t/m. Geraedts. Geopend a zondag april) Lakenhal: Dag 10-6 uur: Legermuseum (Pesthuislaan): Mal Tentoonstelling: G< zondags 13—17 Tentoonstelling Volkenkunde: Kyösaï Dagelijks 10-17 's Zondags 18 17 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: binnen de grenzen van hun bevoegd heid ingrijpen door de beschikbaar stelling van passende voorlichting te bevorderen en door het nemen van een passende maatregel, mits deze in overeenstemming zijn met de wet ten van de moraal en de vrijheid, waarop gehuwde paren recht hebben, wordt geërbiedigd", „Waar het onvervreembaar recht op huwelijk en nakomelingschap ont breekt, heeft de menselijke waardig heid opgehouden te bestaan',' gaat de encycliek voort. „Tenslotte is het aan de ouders om te beslissen met volledige kennis van zaken over het aantal hunner kin deren, rekening houdende met hun verantwoordelijkheid tegenover God, zichzelf, de kinderen die zij reeds ter wereld hebben gebracht en de ge meenschap waartoe zij behoren. „Bij dit alles moeten zij de eisen van hun eigen geweten volgen, in het licht van Gods wetten naar een gezaghebbende interpretatie en ge steund door vertrouwen in Hem". Vervolg van pag. 1 Het ziet er naar uit dat niet alleen dit Jaar, maar ook de komende jaren de badplaatsen nog te lijden zullen hebben van de olie, vooral in Corn wall dat voor de helft van toerisme moet bestaan. Ook de visserij is ern stig gedupeerd. Pessimisten spraken gisteren over schade voor jaren, maar de pessimisten van de vorige week bleken nog optimistisch geweest te zijn vergeleken met het onheil dat deze paasdagen door de olie is aan gericht. De dierenbescherming heeft nood- posten ingesteld om vogels wier vleu gels door de olie verlamd zijn schoon te wassen. Duizenden dieren en en kele zeehonden zijn de afgelopen da gen behandeld, maar zeker 30.000 die ren staat de dood te wachten en ko men op vreselijke wijze aan hun einde. Het is een troosteloos gezicht de dieren in doodsnood te zien vech ten. Meestal zondei dat Iemand hij ken kan komen .Oesterkwekers pro beren dag en nacht de oesters naar dieper water over te brengen, maar ook zij erkennen dat het allemaal wel niet veel zal baten. De hertog van Edinburgh zou van daag het gebied bezoeken, waar ge vreesd wordt dat het toch al hoge werkloosheidscijfer zal moeten stij gen nu hotels, pensions ed. waar schijnlijk deze zomer half leeg zul len blijven. Het bedrag van 5 miljoen gulden dat de regering had uitge trokken om de olie te bestrijden, zal waarschijnlijk vertienvoudigd moeten worden. Regeringsfunctionarissen onderzoe ken wie tenslotte verantwoordelijk gesteld moet worden voor alle scha de. Gebleken is tot nu toe alleen dat de tanker een hoogst gevaarlijke route heeft gevolgd, die schijnbaar nooit door andere schepen gevolgd wordt. Uit het hele land komen ad viezen binnen om het nog steeds dreigende schip op te ruimen, maar men is alleen bang het allemaal nog erger te maken. De verzekeraars van de tanker hebben meegedeeld dat als het schip inderdaad geheel verloren zal zijn, dit de grootste schadeuitke- ring zal betekenen die ooit is voor gekomen in de geschiedenis van de zeeverzekering. Het schip is voor 60 miljoen gulden verzekerd. BINNENLAND Spoorwegarbeider verongelukt De 55-jarige beheerder wegonder houd van de Nederlandse Spoorwe gen. de heer H. J. Preuter, is zater dag op het stationsemplacement Raai te verongelukt. Hij werd dode lijk getroffen toen een oude beton nen keet die men aan het slopen was, plotseling in elkaar stortte. Congresgebouw De heer P. E. van Kats van de afdeling voorlich ting en congreszaken van de ge meente Den Haag is met ingang van 1 mei benoemd tot chef com merciële dienst van de N.V. Neder lands Congresgebouw in Den Haag. Hij wordt belast met het werven, contracteren en organiseren van alle evenementen, die in het Neder lands congresgebouw zullen plaats hebben. Half miljoen voor India De be richten over de groeiende hongers nood in Bihar en Uttar Pradesh blij ven aanhouden, ze meldt de stichting „Eten voor India". In Bihar zouden dorpen tegen elkaar optrekken om het opgeslagen voedsel te bemach tigen. Op de giro van de stichting „Eten voor India" is nu meer dan een half miljoen gulden gestort. Kapitein Stal begTaven Op de algemene begraafplaats In Rijswijk is zaterdagmdidag het stoffelijk overschot van de 36-jarige kaptein H. B. Stal, die dinsdag bij een ex plosie tijdens de berging van de mammoettanker „Torrey Canyon" om het leven kwam, begraven. Hon deden personeelsleden van het IJmuidense sleepvaartbedrijf NV Bureau Wijsmuller en vertegenwoor digers van Nederlandse en Engelse scheepvaart- en assurantiemaat schappijen en voorts van de Konin klijke Marine volgden de baar die omgeven was met ruim 30 kransen en bloemstukken. Hierbij was een laatste groet van om. de inwoners van de kleine haven Penzance bij Landsend. Schip richt ravage aan Het 6294 ton metende Panamese vracht schip Gesuri heeft zaterdagavond omstreeks zeven uur bij binnen komst in IJmuiden voor een ravage in de Noordersluis gezorgd. Tijdens het slechte weer met windkracht 7 tot 8 liep het schip onder loodsaan- wijzing, maar zonder sleepboten, de sluis binnen. Door onbekende oor zaak is het hoog op het water liggen de schip, dat niet geladen was, ver moedelijk uit het roer gelopen. Acht vlotten werden geramd en ir beschadigd en het bedienings- op. de noordersluis liep schade Mr. dr. B. J. M. van Spaendonok Na een kort ziekbed is zaterdag op 70-jarige leeftijd in Tilburg overle den mr. dr. B. J. M. van Spaen- donck, oprichter en predident- di recteur van het gelijknamige bureau in Tilburg. De heer Van Spaendonck was om. secretaris van het curato rium van de Katholieke Economi sche Hogeschool in Tilburg, die hij in 1927 hielp oprichten, secretaris van de rooms-katholieke leergan gen in Tilburg, algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel en fabrieken in midden-Brabant, secre taris van de Vereniging van Til- burgse Farbrikanten in wollen- stoffen. secretaris van de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten directeur van diverse pensioenfond sen in textiel - en schoenindustrie, seoretaris van de Algemene Katho lieke Werkgeversvereniging en se cretaris van de Algemene Ka tholieke Werkgeversvereniging en secretaris van de Algemene Vereni ging voor de Wolhandel en Indus trie in Nederland. BUITENLAND Basken verspreid De Spaanse veiligheidspolitie In Pamplona heeft meer dan duizend Baskische natio nalisten verspreid die zich verzamel den om onder leiding van de verbo den onafhankelijkheidsorganisatie Euzkadi de nationale feestdag te vie ren. Een aantal demonstranten werd gearresteerd. Neef van Trujillo aangehouden Het ministerie van Binnenlandse Za ken van de Dominicaanse republiek heeft bekendgemaakt, dat een neef van de voormalige dictator Trujillo en twee andere mannen zijn aange houden in verband met de vorige week gepleegde aanslag op generaal Imbert. Toen Rafael Trujillo was af gezet, verliet ook zijn neef het land. Hij keerde onlangs naar het eiland terug. Skeletten gevonden In Taras- con-sur-Ariège In het Franse depar tement Ariège hebben arbeiders, be zig met de restauratie van een kapel uit de achtste eeuw. twaalf graven gevonden met geraamten van sol daten van Karei de Grote, die deze kapel zou hebben laten bouwen uit dankbaarheid voor de overwinning die hij in dit gebied op de Sarace- nen heeft behaald. De geraamten zijn van mannen, die ongeveer twee me ter lang moeten zijn geweest. Hittegolf in Frankrijk In Frankrijk was het zaterdag bijzonder warm voor de tijd van het jaar. Te Mauleon, in het departement Basses Pyrenées, was het 30 graden celsius. In de vallei van de Loire wees de thermometer 28 graden in de scha duw aan. Boot sloeg om Toen zaterdag op de rivier Balsar, 230 km van Bom bay, een boot omsloeg, zijn 35 per sonen verdronken. Zij waren op weg naar een lentefeest. Rusland betaalt boete De Sow- jet-Unie heeft Amerika de boete van tienduizend dollar betaald, die de kapitein van een Russische treiler zaterdag in Alaska was opgelegd we gens het vissen in de territoriale wa teren van de V.S. De schipper, die zolang is vastgehouden in de gevan genis van Anchorage, is per heli kopter naar de inmiddels vrijgege ven treiler teruggebracht. India en de kernwapens India zal alleen een niet verspreidingsver drag voor atoomwapens onderteke nen als het er van overtuigd is dat zijn eigen veiligheid is gegarandeerd tegen „nucleaire bedreigingen of nucleaire chantage", zo heeft minis ter van Buitenlandse Zaken Chagla het Indiase parlement medegedeeld. Gromiko naar Egypte De Rus sische minister van Buitenlandse Za ken Gromiko zal morgen in Cairo aankomen op uitnodiging van zijn Egyptische collega Riad. De twee ministers zullen de Egyptisch-Rus- sische betrekkingen en de toestand in de wereld bespreken. Ondergrondse kernproef Het seismologisch instituut van Uppsala in Zweden heeft zondag laten weten dat het een ondergrondse kernproef in de Sowjet-Unie heeft geregistreerd Het was een ontploffing van betrek kelijk geringe kracht, teweeggebracht bij Semipalatinsk in Kazachstan. Aanslag in Aden In Aden zijn gisteravond twee arabieren gedood en tien gewond toen een handgranaat in een menigte werd geworpen. De da der nam de vlucht. Busramp Zestien personen, on der wie drie vrouwen en drie kinde ren. zijn gisteravond verbrand bij een busongeluk in oostelijk Pakistan. De buschauffeur moest plotseling uitwij ken voor een ossenwagen. De bus raakte daarbij in een droge sloot Artsenstaking in Griekenland Nadat de onderhandelingen ln het slop waren geraakt zijn 20.000 artsen tandartsen en apothekers gisteren voor onbepaalde tijd in staking ge gaan om kracht bij te zetten aan hun eisen voor hogere lonen en se cundaire arbeidsvoorwaarden. Overstroming in Pakistan Meer dan vijftig mensen zijn omgekomen en ongeveer vijfhonderd zijn gewond geraakt toen honderden lemen hut ten en bouwvallige huizen Instortten tijdens overvloedige regenval ln het gebied Pesjawar in Pakistan. Incident in West-Berlijn Na een mars van drie uur door de straten van West-Berlijn uit protest tegen het bestaan van de kernbom hebben betogers zondag potten rode verf naar het „Amerikahaus" in het cen trum van de stad gegooid. In het Amerikahaus is de bibliotheek van de Amerikaanse voorlichtingsdienst ge vestigd. De betogers smeerden ook rode verf op andere gebouwen. Acht van hen werden gearresteerd doch later weer vrijgelaten. Pokken in Hannover Een arts, die donderdag uit India naar zijn woonplaats Hannover terugkeerde, lijdt aan pokken. Hij had de diag nose zelf kunnen stellen. Het stads bestuur zoekt intussen koortsachtig naar de overige passagiers van het toestel van de Lufthansa, waarmee de arts. die zich inmiddels in qua rantaine bevindt, naar West-Duits- land terugkeerde. Vermoord tijdens communie Een rechter is zaterdag doodgeschoten toen hU in een r.k. kerk voor het altaar geknield lag om de com munie te ontvangen. Het incident deed zich voor in de mohammedaan se stad Cotabato in het zuiden van de Phillppijnen Twee andere perso nen werden eveneens gewond. Een van hen is reeds overleden. De dader wist te ontkomen. Secretaris ontslagen Eli Anan- gisye (29) is ontslagen als secretaris generaal van de Jeugdliga van de Afrikaanse Nationale Unie van Tan- ganjika. Het ontslag wordt geacht 17 maart Ingegaan te zijn. Op die dag drongen Tanzaniaanse jongelui het gebouw van een Nederlandse Bank in Dar es Salaam binnen en verwij derden daar het portret van Ko ningin Juliana. President Nyerere heeft zijn verontschuldiging aange boden. Tentoonstelling van aquarellen en k entogen van Matthieu Wiegman. Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam. dinsdag bovendien van 8 10 uur n APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende geval len: Apoth< Hogewoerd Zuid-Weet, Brahmslaan 20, tel. 2'152J WeekelndedleLSt der balsartsen Zaterdagmorgen vóór 12 uur raa( olege men de eigen bulsarte. Na zaterdagmiddag 12 uur oell ■»p dokterstelefoon 22228. BU geen geboor van uw balsart» o specialist (ot diens waarnemers)^ foon spoedgevallen doktertelv show: „India Arise". Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Tonsel groep Theater: „Bloomsdag". Kon. Schouwburg, 20.00 uur: Nleu Rotterdams Toneel: „Hamlet". WOENSDAG 29 MAART DUigentla, 20.15 uur: Tour de Chain Ramses Shaffy, Llesbeth List ADVERTENTIE 1 KROMMENIE VINYL WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) D^Hridei Ypenburg Grenoble Nice Berlijn regenibul 9 3 regenbul 7 5 regenlbui 9 3 regenbul 9 2 licht bew. 10 2 20 hall bew. 6 lloht bew. 10 licht bew. 10 2 13 lloht bew. 10 1 onbew. 10 2 regen 15 7 regen 18 8 z. bew. 16 9 regen 14 6 regenbui 14 3 regen 15 4 regen 13 3 regen 14 5 ;w. bew. 18 8 onbew. 16 12

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2