Imhoff wint driemaal RUSSEN VEROVEREN WERELDTITEL Nederlandse jeugd haalt Turkije niet SUCCESSEN VOOR LEIDSE PLOEGEN Op Loosdrechtse Plassen Atletiek-zege van AA V er Gé Mulders KRANTENBEZORGER IJshockey-strijd in Wenen PAGINA 12 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 28 MAART 1967 (Van onze zeilmedewerker) De Loosdrechtse plassen hadden tijdens de paasdagen meer weg van het circuit van Zandvoort dan van de vredige plassen waar toeristen eindeloos kunnen voortdobberen. De racemachi nes waren de Flying Dutchmans die in een vaak eindeloos schijnende plané over de grauwe golven vlogen. Een sensationeel spel van wind, zeilen en water. Voor de Pinnen vond de leiding van de Paaseiwedstrijden het tweemaal te bar en voor de FD's éénmaal te erg om uit te varen. Dit heeft de wedstrijden veel aan karak ter ontnomen. Toch moet men de drie formidabele overwinningen van de Hagenaar Fred Imhoff, met aan zijn trapezedraad Simon Korver, niet onderschatten. Imhoff zeilde op Loos- drecht drie voortreffelijke races, waarin hij domineerde over zei als de Brit Stuart Jardine, de Duitser Beilken en de keiharde Noor Lofteréd Brother. Kort Handicap Imhoff zelf had het niet verwacht. Gehandicapt door maagklachten na de paasdagen wordt de student in de scheepsbouw geopereerd en ook door het zeilen met een nieuwe boot en nieuwe spullen („We moeten alles nog inzeilen") was er van hem eigen lijk weinig te verwachten. Brother lag in dé openingsrace vóór Beilken en de Hagenaar er achter. Daar de deel nemers zowel in de Finnjollen (96) als in de FD's (50) dit jaar voor het eerst in twee groepen waren gesplitst, ontmoette Imhoff Jardine, Nowka, en Ferry Laagwater nog niet. De Noor ging kopje onder, zodat Imhoff zon der veel moeite tweede werd. Imhoff was blij met deze tweede plaats en dacht kennelijk „liever heel thuis, dan een zwempartij in de Loos drechtse plassen". Toen echter Beil ken in een voor-de-winds rak zijn spinnaker niet zette, greep Imhoff zijn kans. Voor Beilken het besefte lag Imhoff één. Laagwater, met oud materiaal FD en kampioen Guus Bierman in de trapeze, zeilden een uitstekende eerste race. Helaas scheurde in het spinnakerrak een ring uit zijn ballon. Het herstelwerk duurde lang genoeg voor Peter Now ka om de leiding over te nemen. Heike Blok, met een gloednieuwe FD. ging roemloos ten onder bij een po ging Jardine te passeren en naar een derde plaats op te rukken. Snel stond In Bergharen Fortuinlijke overwinning van Slechten De Belg Frans Slechten heeft im de internationale motorcross van Berg haren. een vrij fortuinlijke zege be haald. In het eindklassement had hij evenveel punten als de jeugdige Ne derlander Pierre Karsemakers, maar de totaaltijd van de Belg bleek de drié manches 11,7 sec. minder te zijn dan die van zijn naaste rivaal. Karsemakers won de eerste ma che met verbluffend gemak en o in de tweede heat bevestigde hij zijn uitstekende vorm door achter ex-1 reldkampioen Bill Nilsson als tweede te eindigen. De Zweed was echter al uitgeschakeld voor de eindzege, dat hij door een botsing met de Brit John Banks in de eerste manche als twaalfde was binnengekomen. Een klemmende gasschulf ontnam Karsemakers de verdiende totaal- overwinning. Nu werd de gerouti neerde Frans Slechten eerste, hoewel hij in de derde en laatste manche niet verder kon komen dan een der de plaats Uitslagen: Eerste manche: 1. Karsemakers (Ned.) 22.39.8 2. Slechten (Belg.) 22.42.5 3. Boom (Ned.) 23.25.4. Tweede manche: 1. Nilsson (Zwed.) 23.32.4; 2. Karsemaikers 23.39.8; Slechten 23.42.2. Derde manche: 1. Nilsson 23.49.4; 2. Banks (Eng.) 23.51.6; 3. Slechten Eindstand: 1. Slechten 8 p. 71.34.2 2. Karsemakers 8 pt. 71.45.2; 3. Jo hansson (Zwed.) 14 p.: 4. Nilsson 14 pt.; 5. Boom (Ned.) 16 pt. Zijspanklasse: 1. Van Heugten (Amersfoort); 2. Thye (Haaksber gen); 3. Koster (Zwtjndrecht). De tweede race is een kort verhaal. Imhoff nam de leiding en bouwde toen slechts aan zijn voorsprong. Stuart Jardine (reeds vele successen te Loosdrecht) schokte het vertrou wen van velen in him kennis van de Loosdrechtse plassen door zonder meer na het eerste rak bij het volgen de merkteken een slechte zesde plaats voor een eervolle eerste in te wisse len. Alleen Jardine en Beilken bleven als concurrenten voor Imhoff over. Op de slotdag was het nog iets erger I met de wind dan tijdens de voorgaan de dag. Samen met de Noor Brother gleed Imhoff's FD door de woeste golven. De Noor riskeerde te veel. Planerend won Brother van Imhoff, de Hagenaar had een zorg min der door het uitvallen van tBeilken wegens averij. Een rak verder kwam Imhoff weer naast de Noor. Plotse ling brak het helmhout van Brot- Imhoff won voor de derde maal. Eindstand 1. Imhoff, 2. Jar dine, 3. Jager, 4. Schwarz, 5. Bellinga. Na Verhagen is Imhoff momenteel ize beste FD-zèiler. Verhagen zeilde in Zuid-Frankrijk. Spoedig in de Zuiderzeeregatta zal een treffen tussen beiden uitmaken of alle in spanning die het team Imhoff-Kor- zich in de winter heeft getroost, beloond zal worden. Anders is het in de Finnjollen, waar Sleeswijk, en Maarse de Finnzeilerij hebben veria- Hans Willems wel in het pro gramma stond, maar niet verscheen. De ontwikkeling gaat bij de Finnen goede richting. Een groep jeugdige zeilers heeft zich aange diend. Een uitschieter is Albert Hof land, die nu reeds viér jaar Finn zeilt geducht tegenstander van de Fransman Devillard bleek te zijn, al ontmoette hij hem niet op de plassen het uitvallen van twee races. Daar beiden twee tweede plaatsen be haalden moest de eer tussen Hofland Devillard worden verdeeld. Eind stand hier: Devillard/Hofland; Binkhorst; Rogge; Kruyer. JAN TIMMAN START MET ZEGE De Nederlandse jeugdschaakkam- pioen 1966 Jan Timman (Delft) is maandag in Breda met een overwin ning gestart in de eerste ronde van het toernooi om het Nederlands jeugdkampioenschap. Hij versloeg met wit de Barnevelder Surksten. De uitslagen: A. Leynen (Breda)-W. Lenstra (Aalten) 1-0 J. God drie (Brussum)-W. Knol (Enschede- de) 1—0. Timman (Delft)-Surksten (Barneveld) 1-0 Van der Vliet (Lei den) - Vogel (Amsterdam) - De Vries (Leiden)-Wiersma (Min- netsga) U - Blom (Vlissingen) - Boersma (Groningen) 0-1 Boehm (Rotterdam) - Dekker (Zaandam) 1-0. Molentoernooi Woensdagavond wordt het 18de Zilveren Molentoernooi van LFC ge opend met de wedstrijd Lugdunum— Feijenoord (1ste amat. elftal). Tra ditiegetrouw zal het geheel weer muzikaal worden opgeluisterd door de Chr. Muziekver. Concordia. De opstellingen luiden als volgt: Lugdunum: P. Peeters, K. Crama, H. Bavelaar, J. Teeuwen, W. Oppe- laar, L. Redel, B. de Roo, W. de Roo, G. Collé, S. v. d. Linden, C. Vermond Feijenoord: C. H. Meyer, T. Snoek, G. van Treuren, J. Mackloet, W. Windt, A. van Leeuwen, J. de Ridder, C. J. Bruys, J. de Winter, A. Verheul Jr. J. Hak. Ronde van Noord-Holland Bekende renners in wieier - klassieker De „klassieke" Ronde van Noord- Holland, die zaterdag 1 april voor de 22ste keer door de Zaanlandse wie lerclub DTS wordt gehouden, belooft weer een interessante krachtmeting te worden. De beste Nederland se amateurs gaan in deze ronde van start en bovendien zorgen zes Bel gen voor een internationaal tintje. Voor het eerst in zijn na-oorlogse geschiedenis gaat de Ronde van Noord-Holland in Westzaan van start. Er kwamen weer zoveel aan meldingen binnen, dat het bestuur van DTS voor een ordelijk koersver loop tot selectie moest besluiten. Er gaan nu ongeveer 225 amateurs van start en daaronder bevinden zich favorieten als Jansen, Holst, Wagtmans, Den Hertog, Rentmees ter. Brouwer, Van der Winden, Ket- tenis, Du Bois en tal van anderen. Voorts zijn ook Tom v. d. Valk en P. v. d. Lans uit Voorschoten, Peter Akerboom en Peter de Jong uit Roe- lofarendsveen. Cees Schijff uit Rijnsburg, Cok Stroombergen uit Lisse en Mijndert Tjoelker uit Hillegom van de party. De start is om half twee in West zaan en de finish omstreeks half zes op de Prins Hendrikkade in Zaandam. De renners hebben er dan 155 kilometer opzitten. Santana had liet moeilijk Manuel Santana heeft in de finale van de Zuidafrikaanse kampioen schappen de grootste moeite gehad om de opzienbarende opmars van de Deen Jan Leschly te stuiten. De Spaanse Wimbledonkampioen kwam met twee sets tegen één achter te staan en had al zijn routine nodig om de Deen uiteindelijk het 26, 6_2, 4—6, 6—3, 6—4 te kloppen. Bij de dames bracht Billie Jean King de enkelspeltitel op haar naam. In de eindstrijd zegevierde de Ame rikaanse Wimbledonkampioene na een hard en uitermate spannend duel voor ruim 6.000 toeschouwers met 7-5 5-7, 6-2 over de Braziliaanse Maria Bueno. In Amsterdam Polaneu toont zijn klasse Het Internationaal Judotoernooi, dat 2de Paasdag gehouden werd in de grote sporthal-West te Amster dam is voor Adri van Polanen van Sportschool Luiten een groot succes geworden. Van Polanen, Europees en veelvul dig Nederlands judokampioen heeft met groot machtsvertoon voor een enthousiast publiek laten zien, dat zyn keuze voor de Europese Kam pioenschappen zeer zeker niet onver diend is geweest. Hy moest zich door een groot aan tal tegenstanders heenwerken voor luj de finale bereikte. Achtereenvol gens versloeg hy F. v. d. Valk (Maastricht) na vyftien seconden met een achtste heupworp, F. Salters ook met een achtste heupworp, J. van Oetel overwon hy met een houd greep, vervolgens P. Post op beslis sing van de scheidsrechter om ten slotte in de finale tegen zyn oude rivaal H. de Preyker uit Amster dam te staan, die hy na een ener verende en keiharde party op be slissing van de scheidsrechter won. Korfbal - toernooi van VES verregend Het toernooi dat de chr. korfbal club VES op 2de Paasdag organi seerde is voor deelnemers en organi satoren een grote teleurstelling ge worden. Al na enkele ronden trok de lucht dicht en begon het flink te regenen. Zeer verstandig (dat bleek vooral achteraf gelastten de organisatoren om kwart voor twaalf het toernooi in zyn geheel af. Enkele uren later stonden al grote plassen op het ter rein. In de eerste klassen werden vier wedstrijden geheel' gespeeld. De uit slagen hiervan waren: klasse IA: Pernix—Ons Eibernest 4—0; VES 2— VEO 0—2. Klasse 1B: Excelsior—DES 2—1; VES—Kinderdyk 1—0. De flinke zege van Pernix op het Haagse Ons Eibernest was nogal rassend. Het bleek namely k dat de Haagse KNKB-ploeg vrijwel geheel uit tweede en derde-twaalftalspelers bestond. Competitie CKB Het kleine programma van j.l. za terdag heeft voor de Leidse ploegen prima resultaten opgeleverd. De strijd rondom de degradatie-plaats is praktisch beslist. Enerzyds komt dit door de 27 nederlaag, die Pernix Rotterdam-Zuid bezorgde. Anderzyds, doordat de technische commissie de Rotterdammers 2 strafpunten in mindering bracht, wegens het onge rechtigd afgelasten van een wedstrijd. P.ovendien was er de volkomen on verwachte winst van SNEL op Kin derdijk met 6—4. Ons Eiland heeft de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar tot een goed einde gebracht. Vooral door een tak- tisoh overwicht was de 4—5 overwin ning voor de Leidse roodbroeken vol komen verdiend. Dat was direct al duidelyk, toen Ons Eiland, met tegen wind spelend, het spel terecht kort hield en snel een voorsprong wist op te bouwen. Rinus v. d. Meeberg be nutte eerst een strafworp en in de 15de minuut schoot hy van afstand raak: 0—2. Na een half uur scoorde Koos den Os zelfs 03. voordat /riendensohaar de ruststand op 2—3 bracht. Na de hervatting sloeg Ons Eiland weer snel toe: Rita Philippe— Van Leeuwen benutte een klein kansje onder de korf en in de 8ste minuut zorgde Rinus v. d. Meeberg van grote afstand voor 2—5. Toch kwam Vriendenschaar terug. Het be- Op Wassenaar se Dninrell (Van onze atletiekmedewerker). De Wassenaarse atletiekverenigin gen „Sios" en „Raket '65" organiseer den zaterdag op een fraai voor de jongere deelnemers wel wat zwaar parcours op Duinrell de strijd om de provinciale veldlooptitels. De 2000 meter dames werd een overwinning voor de Delftse Anneke Stalman van AV '40, die eerder dit seizoen ook de Bosloop van „De Bataven" op haar wynande Taekema vóór Witternan en „De Bataven". Heel goed deden de meisjes van „De Spartaan" het in de jongere groepen: overwinningen op de 600 meter-D., 600 meter-C en de 1000 meter B. Door deze resultaten werden tien van de te behalen ne gentien titels (inclusief clubtitels) veroverd door atleten uit Leiden of op van „L»e Bataven op naar tt. t i bracht. Bij de heren werd Gé U ltSlH2[Cll ers AAV '36) uit Aarlanderveen Mulders (AAV '36) uit Aarlanderveen op verrassende wyze eerste. Gé Mulders van AAV '36 werd aan- vankeiyk gevolgd door het Haagse duo Rietveld—Rauws (beiden „Spar ta"). Mulders vergrootte echter ty- dens de strijd zyn voorsprong, al werd hy in de laatste ronde sterk ingelo pen door Steenhoven van AV-Rot- terdam. De Holland-junior Robert Strik legde op vrij gemakkelyke wyze be slag op de titel 5000 meter jongens-A. Zyn clubgenoot Harry van Bovene behaalde door een felle eindsprint de tweede plaats op de 3000 meter jongens-B. De 1500 meter meisjes-A werd een overwinning voor 't Nw Brunh.-lid Tweede nederlaag tegen Duitsers Het Nederlands jeugdelftal (1618 jaar) heeft de eindronde van het UEFA-jeugdtoernooi, dat dit jaar in Turkije wordt gehouden, niet ge haald. De Nederlandse junioren, die de eerste kwalificatiewedstrijd tegen West-Duitsland enkele weken gele den in Nijmegen met 10 verlo ren, moesten op tweede paasdag in Remscheid voor 9000 toeschouwers opnieuw hun meerderen erkennen in de Duitsers: 2—1. Nederland begon met fris aantrek kelijk voetbal, waartegen de Duitsers vooral in het eerste half uur weinig verweer hadden. In de vyfde minuut was de ach terstand van Nijmegen al wegge werkt, toen de goed spelende Van der Ley, die met Boskamp op het middenveld een uitstekende indruk maakte, met een schot van zeker V-5 meter afstand doelman Heinze ver raste: 0—1. Nederland was daarna sterker, aar de Duitse defensie bleef over eind. Pas na ruim een half uur kreeg doelman Bloem (DWS) enig werk. beide vleugels het spel volkomen. ADVERTENTIE gevraagd. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel ILeiden. Na een snelle aanval over links zorg de Weindle voor de gelijkmaker. Na de hervattang is Nederland (DWS) en het duo Boskamp/Van der Ley kon Nederland nog vrij lang stand houden, maar in de 75ste by na niet meer aan te pas gekomen. I nuut kwam Duitsland op 2—1, toen De_ homogenere Duitse ploeg be- de handige Zobel na een fraaie solo heerste toen met snelle passes Door het goede werk Bloem I bood. Jongen.*- D: 1000 m: 1. J. Bakker. Spartaan 2.23,7; 2. F. Grambergen, Spartaan 2.24,5; 8. N. v. Noort, Spar taan 2.25,2. Jongens B: 3000 m: 1. H. Streek, Sparta 7.48,8; 2. H. v. Bovene, Hol land 8.02,8; 3. J. Buyze, Sparta 8.03,2. Heren, 8000 m: 1. G. Mulders, AAV 6 21.02,7; 2. A. Steenhoven, Minerva 21.07,1; 2. J. Rietveld, Sparta 21.22,-. Jongens C: 2000 m: 1. H. Cusell, Typhoon 5.28,7; 2. L. v. Someren. Metro 5.31,2; 3. H. Munter, SCR 5.32,2. Jongens A: 5000 m: 1. R. Strik, Holland 13.33,9; 2. R. v. Kasteren, Minerva 13.49,1; 3. J. Alsemgeest, Sparta 13.59,4. Meisjes D. 600 meter: 1. I. Nooyen, Spartaan 1.53,1; 2. H. Grimbergen, Spartaan 1.56,2; 3. T. Toetend, Spar ta 1.56,8. Meisjes C, 600 meter: 1. C. Grim bergen. Spartaan 1.52.0; 2. H. v. Leeu wen, Raket 1.52,4; 3. C. Vermanen, Sparta 1.53,0. Meisjes B, 1000 meter: 1. R. Mes man, Spartaan 3.11,3; 2. M. Janosik, ALO 3.12,9; 3. D. v. d. Bliek, AV Maasland 3.14,6. Meisjes A, 1500 meter: 1. W. Tae kema, Nw. Brunh. 5.05,5; 2. N. Witte rnan, Bataven 5.08,3; .3 C. Kaufman, Spartaan 5.24,4. Dames 2000 metèr: 1. A. Stalman, AV '40 5.57,7; 2. M. Haazer, ALO 6.10,7; 3. Chr. v. Velthuizen, Sparta 6.10,7. Clubkampioenschap meisjes D: 1. Spartaan 7, 2. Sparta 16. Meisjes C: 1. Sparta 12, 2. Spartaan 14, 3. Meeu wen 21 pnt. Meisjes B: 1. Bataven 9, 2. Sp. Reeuwyk 19. Meisjes A: 1. Nw, Brunhilde 6 pnt. Jongens D: 1. Spartaan 6, 2. AAV '36 16 pnt. Jongens C: 1. Sparta 9, 2. Spartaan 17 pnt. Jongens B: 1. Spar ta 9, 2. Holland 15, 3. Spartaan. Jon gens A: 1 AAV '36 6 pnt. Heren: 1. Sparta 10 pnt, 2. AAV '3! 19; 3. DOS 30 pnt. nutte 2 strafworpen, waardoor de stand 4—5 werd en de strijd met 20 minuten te spelen geheel open was. De verdediging van Ons Eiland stond pal, ook toen (wegens blessure) met 3 man moest wor den verder gespeeld. Het bleef 4—5. Ruim Pernix behaalde in de uitwedstryd tegen Rotterdam-Zuid een nog rui- overwinning. De tegenstand van de Rotterdammers was echter onder de maat. Toen Pernix n# een goed half uur spelen een (geblesseerde) heer kwytraakte, ging de tegenstan- mee, maar deze kwam na de hervatting weer terug, zodat Pernix kwantitatief ongelyke stryd speelde. Het eerste succes was voor Rotterdam-Zuid, dat profiteerde van onattendheid in de Pernix-verdedi- ging. Gé van Zwieten bracht de par tijen even later op geiyke voet: 1L De tweede Leidse aanval moest eerst zoeken naar een zuiver schot, maar schiep zich direct al goede kansen. ;en half uur had Guido Bakema de stand in een 13 voorsprong om gebogen. Henri Stolp scoorde vlak daarna 14, maar moest helaas ge blesseerd het veld verlaten. Een da- ran Rotterdam Zuid gaf de rust stand een draaglyker aanzien, ook de spanning kwam hierdoor weer te rug. Zeker toen na de rust bleek, dat Pernix met 3 tegen 4 moest verdedi gen. Gelukkig scoorde Agnes de Rooy -Boter de vijfde Leidse treffer en P.ia Stolp rondde een doorloopbal doeltreffend af: 2—6. Guido Bakema besliste de stryd definitief: 27 voor Pernix. De stand: PKC 13—25 Vr.sohaar 12—10 Excelsior 14—18 HKC 13—10 Pernix 15—16 VES 15—10 O. Eiland 14—15 SNEL 12—8 Kinderdyk 12—14 R'dam Z. 12—4* 2 strafpunten in mindering. Volgens de verwachting wonnen de kopploegen in de eerste klasse A. KVS—Velocitas 8-2; Avanti—Wa*. mond 8—5, VES 2—ODO 9—2. De stand: KVS Avantt VES 2 Fluks Pernix 2 11—21 ODO 11—0 12—21 Velocitas 11—7 12—17 ODS 11—8 11—10 Warmond 18— 11—0 Engelsen te zwak Quick Boys vuurt zevenmaal raak (Van één onzer verslaggevers* Zaterdagmiddag speelde Quick Boys op „Nieuw Zuid" een vrlend- schappelijke wedstryd tegen het Londense Portals Athletics FC, dat paas-toernee door ons land maakt. De ontmoeting voldeed niet aan de verwachtingen, aangezien de Engelse gasten niet opgewassen ble ken te zyn tegen hun gastheren, die alle linies domineerden. Uitein- delijk werd het een forse 70 zege •or de Katwykers. Ondanks het grote krachtsverschil bleek ook nu weer, dat Quick Boys doelpunten maken een moeiiyke zaak vindt. In de eerste helft kwamen er „slechts" twee treffers, waarvan één nog uit een strafschop Koos Klin kenberg maakte het andere doelpunt. Na de rust, toen de Engelsen hun elftal drastisch hadden gewijzigd, ging het scoren bij Quick Boys wat vlotter. Het duurde nog wel een kwartier, voordat Leo Pluim- graaff 3—0 maakte, maar daarna ging het beter. Nadat de Engelsen door een verkeerde terugspeelbal zelf voor 4—0 hadden gezorgd, was het opnieuw Leo Pluimgraaff die met een fraaie kopbal de stand op 50 bracht. De verdediging van Quick Boys wilde blykbaar ook een graan tje meepikken, want Haasnoot nam daarna twee doelpunten voor zijn re kening: 70. Het fraaie achtste doelpunt dat Leo Pluimgraaff maas- te telde niet meer mee. omdat op het moment van scoren de scheidsrech ter voor het einde floot. Canada, 19-voudig wereldkampioen Ijshockey, heeft Rusland maandag avond in Wenen niet van de vijfde achtereenvolgende wereldtitel kun- afhouden. In een harde en verbeten stryd versloegen de Russen, sinds 1963 ongeslagen in een we reldkampioenschap, voor de ogen 13.000 toeschouwers Canada met 21 en namen hierdoor, met nog één wedstryd te spelen, een voor sprong van drie punten. De Canadezen startten uitstekend i namen reeds in de zesde minuut ;n voorpsrong door een treffer van Huok. Ook na dit doelpunt hadden de Russen weinig in te brengen, maar in de tweede periode verander de het spelbeeld. De technisch betere Russen, die steeds meer scoringskan sen kregen, brachten met een onge woon hard en ver schot van Fir- sow, waartegen doelman Martin kansloos was, de stand in evenwicht. De beslissing in deze ontmoeting, waarin de Canadezen hun heil steeds meer in lichaamskracht in plaats van techniek zochten, viel ln de 51ste minuut door een doelpunt van Starschinov. Hoe hard het in deze ontmoeting toeging, ondervond de Amerikaanse scheidsrechter Daily, die by een schermutseling zo ten val kwam, dat zyn gezicht moest wor den verbonden. De zwaarste straf van de duidelijk Canadees gezinde scheidsrechters kreeg de Rus Ivanov, die in totaal twaalf minuten op het strafbank je zat. Het Nederlandse yshockey-team veroverde voor de eerste maal de volle winst. Na een meer spannend dan fraai duel wonnen onze landge noten met 9—8 van Denemarken. Uitslagen Groep A: Amerika^-Oost-Duits- land 00, RuslandZweden 91, West-Duitsland—Finland 2—2, Ca nada—1Tsjecho-Slowakye 1—1, Fin land—Amerika 0—2, West-Duitsland Oost-Duitsland 1—8, Tsjeoho-Slo- wakyeZweden 55, RuslandCa nada 2—1. Groep B: RoemeniëOostenrijk 4—4, Noorwegen—Hongarije 6—5, PolenItalië 20, Polen Roemenië 3—3, Noorwegen—Zuid-Slavië 9—2, Italië—Hongaryë 4—4, Oostenrijk —Zwitserland 5—2, Zwitserland— Zuid-Slavië 3—3. Groep C: DenemarkenNederland 89, FrankrykJapan 27, Bulga rije—Denemarken 2—4. De stand in Groep A: 1. Rusland 6 12, 2. Canada 6 9, 3. Tsjecho- Slowakye 6 8, 4. Zweden 6 7, 5. Ver. Staten 6 5, 6. Finland 6 3, 7. O.-Duitsland 6 3, 8. W-Duiteland 6 L

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 12