Politie geheim in Italië zoekt buitenhuis CONTRAST De spionagezaak - Rinaldi (Nog) geen gesprek tussen kerken van geref. gezindte Lekasin Twist met Duitsland belemmert boringen LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 25 MAART ICM-lk riA trronf-cf.o cf.aat i/ar\ \iroc_ Nigerië, de grootste staat telJjk Afrika en de volkrijkste van het gehele zwarte wereld deel, wordt ernstig bedreigd met ont binding. Want deze federatie van vier gebiedsdelen tezamen 28 maal zo groot als Nederland en met een totale bevolking van 56 miljoen schijnt ten onder te zullen gaan aan tegenstellingen tussen de stammen, contrasten die zich onder de Britse heerschappij (tot 1 oktober 1960) nauwelijks konden doen gelden, maar nu met de dag duidelijker naar vo ren treden. De voornaamste tegen stelling is die tussen het oostelijk ge bied rijk gezegend met oliebron nen en andere bodemschatten en voornamelijk bewoond door de christelijke Ibo-stam en de fede rale regering in de hoofdstad Lagos. Die Ibo's hadden, door hun vrij ho ge graad van ontwikkeling, nogal wat leidende functies in het federale landsbestuur weten te verwerven, maar daardoor ook het wantrouwen gewekt van andere Nigeriaanse stam men, vooral van de in het noorden wonende en tot de Islam behorende Haussa's. De Haussa's, die op een veel lagere trap van ontwikkeling staan maar dertig miljoen man sterk zijn, vreesden dat de Ibo's de macht over gehéél Nigerië aan zich zouden trekken, waardoor het patroon van een federatie eigen regionaal be stuur maar gezamenlijke openbare diensten, zoals spoorwegen e.d. zou komen te vervallen. Nigerië zucht dus onder de ook van elders bekende strijd tussen federalisme en centra lisme, hier nog versterkt door stam- vij andschap. Dit conflict werd nog aangewakkerd door een opstand in januari 1966, waarbij enige leiden de figuren het leven lieten. Die opstand had- diverse oorzakenonte vredenheid over de poging der noor delijken de federatie te overheersen, verzet tegen corruptie en protest te gen de beweerde vervalsing van ver kiezingsuitslagen. De revolte liep tenslotte uit op een militaire staats greep onder leiding van de Ibo-ge- neraal Ironsi, die echter in juli d.a.v. op zijn beurt het onderspit moest delven. Want de noordelijken, ge sterkt in hun vrees voor overheer sing door de'Ibo's, sloegen terug on der leiding van de 32-jarige luite nant-kolonel Gowon. Ironsi en twee honderd Ibo-militairen werden ge dood. En nog weer twee maanden la ter sloeg een golf van razende haat tegen de Ibo's over het noor delijk territoir, waarbij (tien?) dui zenden 'van hen vermoord werden. Zij, die kans zagen te vluchten, zoch ten ijlings het oostelijk gebied op en zo zit dit deel van Nigerië voor de last van niet minder dan 1,8_ miljoen vluchtelingen. Twee figuren staan dus fel tegenover elkander: genoem de luitenant-kolonel Gowon uit het het noorden en de 34-jarige kolo nel Ojoekwoe, die de leiding heeft over het rijke, maar door vluchte lingen overstroomde oosten. Ojoe kwoe's belangstelling voor de fede ratie is door de gebeurtenissen tot het nulpunt gedaald. Het noorden, zo zegt hij, wil overheersing van het gehele federale gebied en wij voelen er niets voor de opbrengsten van onze bodemschatten aan een fe deraal gezag af te dragen, dat de Ibo's vijandelijk gezind is. EN zo dreigt er zich in Nigerië ten drama te voltrekken, dat in de eerste plaats de aanvankelijke (schijn) eenheid van deze federale staat kan versplinteren. Maar de ge varen zijn nog veel groter. Want wordt Nigerië bewoond door Ibo's, Haussa's. Joroeba's, Foelbe's en nog vele andere stammen, hetzelfde geldt voor gehéél Afrika Sierra Leone (Mende- en Temne-stammen en Creolen), Soedan (Arabieren en ne gers) Kenia (Kikoejoe's en Masai) en vrijwel alle andere Afrikaanse staten kennen tegenstellingen tussen de op hun grondgebied wonende stammen. En die tegenstellingen dreigen op catastrofale wyzen ver hevigd te worden wanneer een gro te natie als Nigerië in een wie weet hoe bloedige worsteling om de macht uiteen zou vallen. Het heeft er nog even naar uit gezien, dat Gowon en Ojoekwoe elkaar hadden gevonden. In januari j.l. slaagden de Britten er namelijk in hen samen te bren gen in Aburi (Ghana). Na twee da gen overleg gingen zij uiteen onder wederzijdse verzekering van de wil tot samenwerken. Maar die hoop op eensgezindheid in het landsbelang is nu wel vervlogen, omdat het „ak koord van Aburi" achteraf op ver schillende wijze wordt uitgelegd. De noordelijke troepen houden met uitzondering van Ojoekwoe's oosten het gehele land bezet en er zou een bewapeningswedloop begonnen zijn, die niet veel goeds voorspelt. Eén geluk is er: de twee tegenstan ders staan min of meer als invaliden tegenover elkaar. Want in het noor den schort het aan vervoer per rail en aan benzine, het oosten heeft weinig of geen toevoer van vlees door het uitblijven van veetransporten uit het noorden. En zo zou er meer te noemen zij. Desondanks is het ge vaar allerminst denkbeeldig, dat die „invaliden" elkaar in de haren zul len vliegen. Het oosten heeft name lijk 31 maart a.s. als beslissende da tum genoemd waarop het in actie zal komen als het federale bestuur in Lagos door de noordelijken ge leid zich voordien niet bereid heeft getoond aan Ojoekwoe en zijn bewind meer vrijheid te verlenen. Treedt er dus niet spoedig een ver andering in, dan staat een zo be langrijke Afrikaanse staat als Nigerië voor een burgeroorlog. Met alle gevolgen van dien voor de rest van Afrika (Van onze correspondent in Rome) De spionagezaak waar de Italiaanse geheime dienst achter is gekomenblijkt inderdaad vele vertakkingen te hebben, ook in andere landen. Naar het schijnt zijn er ook enkele NAVO- officieren bij betrokken, doch er is niet bekend gemaakt van welke nationaliteit deze zijn. Wel is er een arrestatie verricht in Athene en verder vijf arrestaties op het eiland Cyprus in de stad Nicosia. Twee Russische diplomaten daar hebben het ei land verlaten. De lijst van agenten die in Spanje in verbinding stonden met Italiaanse spionnen, is gevonden en ook daar zul len wel reeds arrestaties zijn verricht, hoewel daarover in Rome nog niets is bekendgemaakt. -pi om een soortgelijk spionagenet op- rjPiitfifPiiofp nieuw op u bouw Ut nigCllUIC Rinaldi en zijn vrouw hadden Ondertussen is gebleken dat niet zeer volledige opleiding ontvangen zozeer Rinaldi Ghislieri. maar voor- vooral waren zij uiterst bekwaam al zijn vrouw, de grote figuur was in de gehele zaak. Ook de chauffeur C-irard schijnt een belangrijke rol te hebben gespeeld, veel belangrijker in elk geval dan men eerder had ver moed. Deze man moet ergens in Pie- monte een buitenhuis bezitten, maar bet is de politie nog niet gelukt de plaats te weten te komen, daar Girard weigert op vragen antwoord te geven. Men neemt aan dat 'juist dit buitenhuis van Girard zeer be langrijke documenten zal bevat; n en dat, wanneer men dit eenmaal ont dekt heeft, de zaak een nog veel grotere betekenis zal krijgen. Rinaldi schijnt in de cel een ze nuwpatiënt te zijn. De eerste dagen weigerde hij alle voedsel. Tenslotte vroeg hij aan de officier van de cara binieri of deze enkele eieren voor hem wilde kopen en die onder zijn toe zicht koken. Dat is dan het enige voedsel waarin hij vertrouwen stelt. Hij is er namelijk van overtuigd dat agenten van Moskou zullen trachten hem van het leven te beroven voor hij iets van betekenis zal kunnen los laten. In zulke gevallen, zo heeft hij verklaard, is men in onze dienst mee dogenloos. In de kringen van de Italiaanse geheime dienst is men er van over tuigd, dat de Sowjet-Unie zeker ze ven- of acht jaar nodig zal hebben Borreltje voor zieke olifant Een flinke grog val wel helpen, dacht de directie van een in Parijs optredend circus toen olifant Sabu een zware kou had gevat. In de drank werden tien flessen rum en 25 kg. suiker verwerkt. het vervaardigen v; puntmicrofoto's. Dat zijn fotogra- fiën die kleiner zijn dan de punt op de letter i in de krant. En die, wan neer men ze bekijkt door een speciale bijzonder sterke microscoop, de klein ste bijzonderheden weergeven van ge fotografeerde voorwerpen, Een an dere specialiteit van het echtpaar wa« het maken van microfoto's van militaire objecten uit de lucht, waar toe zij de gelegenheid hadden tijdens het maken van parachutesprongen. De apparaten die gevonden zijn in de woning van Rinaldi overtreffen verre alles wat ooit in een spionage- fnm vertoond werd. Maar men ver wacht een nog veel betere vangst te zullen doen, wanneer men het ge heime buitenhuis van Girard zal hebben ontdekt. Hogewoerd 175: Jehovah's getuigen. Gedachtenislezing: 6.30 en 8 uur nam. Hogewoerd 175: Gedachtenislezing: Roefje". Open Huls, 8 uur ZONDAG Gerecht 10: Soefl-beweging. paasdlenst. Spr. mevr. nu „Opstanding", Hogi getuigen, 4 ei Openbare lezing: 2.3 ,,'t Roefje". Filmvoorstelling Pastures", 8 uur nam. Bijz. Kerkewerk o.l.v. dr .P. L. Schoon de heiligen der lijk christendom. Spr. evang. nE'fu Plnkstergem. Spr. Zijlstra, 10 DINSDAG Circustheater, 20.00 uur: Muzikale .Hamlet". Kamermuziek lm zlekweek. 8 uur nam. O.L. School volkingsonderzoek tbc. >.30 [eijden: Ledenverg. Reisverenlglng afd. Leiden Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Spr. dhr. J. Zülstra. 8 uur nam. WOENSDAG Camera-theater: K. en O.-film van de maand „De man van Rlo". 7 en Geb. Chr. Soc. Belangen: Eerste hij- eenkomst Vrouwnebona V.. O.L. School Du Rleustraat 4: Be volkingsonderzoek tbc, 9—12 u voorin. St. Antoniuskerk: Mozartconcert Ju- gendorchester Zürlch, 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4—6 uur nam. Muziekschool (Rapenburg 22): Strijk orkest Fürst Johann Moritz Gymna- Eenentwintig kinderen uit het mijnwerkersdorpje Aberfan (Wales), waar in oktober-1966 zo- pelen om het leven kwamen toen een sintelberg op een lagere school stortte, genieten van een vakantie in het Westduitse Haus- ham. De burgemeester van die plaats rechtsrijdt een ritje op een slee mee. IN LEIDEN Sinds enkele maanden zün er door de kerkeraad van de Geref. Kerk van Leiden pogingen in het werk gesteld om te komen tot een gesprek over de vraag of de kerken van gereformeerde gezindte (Chr. Geref. Kerk, Geref. Kerk (vrijgemaakt) en Geref. Gemeente) gezamenlijk iets zouden kunnen betekenen voor het kTket«k leven in de Sleutelstad. Noordzeebodem niet geheel in parten kunnen verdelen om daarop vergun ningen voor het boren naar gas en olie te geven aan de internationale oliemaatschappijen. Hoe het ook loopt met de twist tussen de politieke partijen over de eisen die het land aan de maatschappijen moet stellen, op een deel van de zeebodem zal r.iet kunnen worden geboord. Dat deel, dat door een van de oliemaatschappijen die in de omge ving ervan reeds boringen heeft ge daan, „interessant" wordt genoemd, ligt tegen de door West-Duitsland omstreden oostgrens van het Neder landse stuk Noordzee aan. De uitspraak van minister Bakker (Economische Zaken)dat in 1968 op zee naar gas en olie kan worden ge- Uitnodiging werd afgewezen Nu dit gesprek op niets is uitge lopen, publiceert de hr. G. L. Hey in opdracht van de kerkeraad der Geref. Kerk in de gisteren versche nen „Leidse Kerkbode" de overwe gingen, welke bij bovenstaande kerken tot het niet deelnemen aan dit oriënterende gesprek hebben ge leid. De reactie van de vrijgemaakte kerkeraad, zo schrijft de heer Heij, was een uitvoerige brief, waarin werd uiteengezet waarom het tegenover de Koning der Kerk niet verantwoord werd geacht aan een dergelijke sa- menspreking deel te nemen. De re denen zijn: 1. De leeruitspraken en de tuchtmaatregelen tegen de vrijge- maakten. 2. De toenadering die wij tot de Herv. Kerk zoeken. 3. Het ons begeven op wegen die leiden tot aan sluiting bij de Wereldraad. 4. Het openlijk weerspreken van de belijde nis in onze kerken. 5. De schriftkri tiek die bij ons haar kansen heeft. Op de uitspraken van Assen zijn wij teruggekomen. 6. Barth, Brunner, Bultmann en Robinson krijgen in onze kring steeds meer aanhang. Terloops werd erkend, dat ook de vrijgemaakte kerk haar ellendighe den en zonden heeft. De kerkeraad van de Chr. Geref. Kerk had eveneens bezwaren en wel: ADVERTENTIE de snelle en zekere pijnverdrijver 1. De schriftkritiek en schriftaantas ting m.b.t. Gen. 1, 2 en 3. Al werd erkend, dat dit niet het beeld van onze kerk als geheel is, de stroming ten deze werd wel zeer bedenkelijk geacht. 2. De grote welwillendheid t.o.v. de Wereldraad en de Herv. Kerk eh de onduidelijke houding t.o.v. de Roomse Kerk. 3. De wereldse aan pak van het jeugdwerk. De Chr. Geref. kerkeraad ls in in cidentele gevallen bereid na te gaan, of in concrete zaken tot samenwer king kan worden overgegaan, zoals ook in het verleden is gebeurd. Op dat moment zag hij evenwel geen re den om op onze uitnodiging ln te gaan. De kerkeraad van de Geref. Ge meente liet zonder enige motivering weten, dat hij niet aan het gesprek kon deelnemen. Gelet op de toon. waarin de brief van de Chr. Geref. kerkeraad was ge steld. meende de geref. kerkeraad mogelijkheden te zien om alsnog tot een gesprek te komen en daarom werden de chr. geref. boeders uitge nodigd tot een samenspreking met als onderwerp hun brief aan ons. Ook deze uitnodiging werd niet aanvaard. Graag hadden wij, aldus schrijft de heer Heij dan verder, de misver standen, die wij zowel in de brief van de vrijgemaakte Geref. Kerk als in die van de Chr. Geref. Kerk con stateren, in een openhartig gesprek willen weerleggen Blijkbaar is de tijd daarvoor nog ni"+ N.H. Kerk Deze publikatie, zo blijkt verder uit het artikel van de heer Hey, ls mede geschied om in eigen kring het mis verstand weg te nemen, dat de gere formeerde kerkeraad alleen maar be langstelling zou hebben voor samen werking met de Hervormde Kerk met verwaarlozing van het contact met de kerken die de Geref. Kerk ln con fessioneel opzicht het naast staan. (Van onze Haagse correspondent) Nederland zal zijn deel zocht, zal niet gelden voor een brede strook langs de oostgrens. De Duit sers maken aanspraak op een deel van de Nederlandse zeebodem. Zelf hebben 'zij in hun zeegebied na vele boringen niets gevonden. Wat zij op eisen is een stuk veelbelovende Noord- zeebodem benoorden Groningen. Na veel getwist hierover is de zaak onlangs aanhangig gemaakt bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Dit hof heeft thans bekend gemaakt dat alleen al het overleggen van de standpunten van de landen zal duren van augustus van dit jaar tot eind februari 1968. Het enige lichtpunt is dat het ge bied direkt benoorden Ameland, waar volgens de uitslag van proefboringen een grote gasrijkdom zit, naar alle waarschijnlijkheid buiten de ver boden grenszone zal vallen. In Beek en Donk Staking bij metaalbedrijf Ongeveer 150 werknemers van de ruim 200 man tellende fabriek van klinknagels en schroefbouten P. van Thiel en zonen in Beek en Donk zijn gisterochtend na de pauze van negen uur in staking gegaan. Alle machines in de fabriek kwamen tot stilstand. De werknemers hebben zich de gehe le dag in hun werkplaarts opgehou den, alleen de beambten bleven aan hun werk. Alles verliep rustig en ook bleken de arbeiders er geen behoefte aan te hebben hun misnoegen over het loonbeleid op enige wil ze te de monstreren. De kern van het conflict is ver mindering van het tot op heden uit gekeerde loon dat de laatste jaren hoger was dan in de c.a.o. was gere geld. De arbeiders zijn van mening dat hét toeslagstelsel dat als gevolg van het tekort aan personeel enige jaren geleden werd ingevoerd, wezenlijk onderdeel vormt van overeengekomen loon, waarbij me het midden laat of de verleende toe slagen al dan niet legaal zijn. De directie stelt zich echter op het standpunt dat zij zidh als gevolg van de toenemende concurrentie genood zaakt ziet de bakens te verzetten. Men wil het bedrijf ten spoedigste reorganiseren en waar nodig het personeel inkrimpen. Dit laatste Js intussen op gang gekomen. In het begin van deze maand werd tussen de vakbonden en de directie overeen stemming bereikt omtrent het ont slag van 35 werknemers, waaronder 8 beambten. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Inbraak en brandstichting In de nacht van donderdag op vrijdag is een 29-jarige onderaannemer in Eindhoven van zijn bed gelicht. Hij wordt ervan verdacht op 23 en 24 maart 1966 ingebroken te hebben en brand te hebben gesticht in de Duit se NAVO-basis Brakel. Bij een twee de brand die hy stichtte, gingen kantoorgebouwen en barakken in vlammen op. De schade werd op f60.000 geschat. Korter werken De stagnatie in de afzet die begin februari de direc tie van textielfabriek J. T. Scholten en Zonen nv noodzaakte om voor een deel van het personeel een tijdelijke werktydverkorting aan te vragen heeft in de afgelopen weken weinig tekenen van verbetering vertoond. Op grond hiervan ziet de directie van deze onderneming zich genoodzaakt een vergunning voor een tijdeiyke werktydverkorting van vyftig pro cent aan te vragen voor een periode van zes weken en voor 450 man. Mond- en klauwzeer In Wachtu, gemeente Dalen, is op drie gemeng de bedryven onder de varkens mond- en klauwzeer geconstateerd. Tachtig varkens werden afgemaakt. Maatregelen zijn getroffen om uit breiding te voorkomen. Statleberliner naar Leek Het koninklijk staldepartement zal een fraai rytuig en bespannnig in bruik leen afstaan ten behoeve van de ex positie 1967 in het nationaal rijtuig- museum Nienoord in Leek by Gro ningen. Hert betreft hier de koets waarvan Prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven gebruik maakten bij hun huweiyk op 10 januari van dit Jaar. De statleberliner zal men daar vanaf 13 april kunnen bewon deren. Ook de by behorende livreien zullen worden opgesteld. Eerste aardbeien Op de fruit veiling in Kapelle-Biezelinge ziyn gis teren de eerste aardbeien van de nieuwe oogst aangevoerd. Het waren er nog maar enkele, maar weldra zal het aanbod toenemen. De aardbeien die thans beginnen te rypen zijn af komstig uit kassen waarin is gestookt en van planten die reeds enkele maanden kunstmatig worden belicht in de avond en nacht. De primeurs van de aardbeienoogst 1967 werden verkocht door een handelaar uit Goes tegen een prijs van fl.50 per stuk. Paasfeest voor Turken Op de ochtend van eerste paasdag zullen meer dan 3000 Turken die ln ons land werken, in de circustent van Tony Boltini op het Malieveld in Den Haag bijeenkomen om het paasfeest naar de gebruiken van hun land te vieren. De Turkse gastarbeiders, die uit alle delen van Nederland byeen zullen komen, gaan daarna 's mid dags een voorstelling van het circus bijwonen. BUITENLAND. Zoon na overval In Columbus, ln de Amerikaanse staat Georgia heeft een 23-jarige vrouw ip de ge vangenis een zoon gekregen, kort na dat zy by een gewapende bankover val 1500 gulden had buitgemaakt. De echtgenoot van de vrouw dient in Vietnam. Pokken In de stad Gaya, een van de plaatsen in de Indiase staat Bihar die het zwaarst door de droog te zyn getroffen, zijn dit jaar on geveer 150 personen aan pokken overleden. De epidemie zou men nu bedwongen hebben. Genie Kim Oeng-Jong. een vierjarig Koreaans genie dat reeds twee boeken heeft geschreven en in gewikkelde mathematische proble men kan oplossen, wil een Ameri kaanse school bezoeken. Indien zyn aanvrage om in Van Nuys (Califor- nië) de middelbare school te bezoe ken wordt ingewilligd zal hy daar viermaal oudere knapen tot klasge noot krygen. Kims vader zegt dat zijn zoon poëzie schrijft, de diffe rentiaal-rekening beheerst en 2.000 woorden Engels en Duits heeft ge leerd. Peper Twee jonge Engelsen, de 24-jarige Ian Andrew Shaw en de 18-jarige Kenneth Morland, zyn gis teren in Parijs door rechercheurs ge arresteerd op een zolder waar zy zich verborgen hadden gehouden. De twee Engelsen hadden in Calais een taxi genomen en zich prinsheerlijk naar Parijs laten rijden. Toen het op afrekenen aankwam wierpen zij de chauffeur peper in de ogen en kozen het hazenpad. Maar de politie was hun dra op de hielen. De twee boos doeners raakten by hun arrestatie licht gewond. Dochtertje In Djakarta begint dinsdag een proces tegen tien leden van de voormalige lijfwacht van pre sident Soekarno, die worden beschul digd van het vermoorden van Ade Irma Soerdjani, het zesjarige doch tertje van generaal Nasoetion tijdens de mislukte staatsgreep van 1 okto ber 1965. Hun wordt ook een poging tot moord van de generaal zelf ten laste gelegd. Aanknopingspunten De West duitse regering zoekt naar aankno pingspunten voor een „geregelde co- existentie" van de twee delen van Duitsland, zo heeft de minister voor zaken betreffende geheel Duitsland, Wehner, gisteren voor de radio ver klaard. Hy zei dat alle kwesties, die niet nadrukkelijk in een vredesver drag moeten worden geregeld, tussen de twee delen van het land kunnen en moeten worden afgehandeld, on geacht de bestaande verschillen tus sen Oost- en West-Duitsland. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderls. Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nam. Rest. Van der Heijden: Jaarvem. dering Ver. Koninginnedag", 8 uiu W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-|(. ireksavond. 8 uur nam. RIJNSBURG (Raadhuis): Strijk. ..'kest Fürst Johann Moritz O slum Hüttental. 8 uur nam. 4.30 uu: VRIJDAG 10: Venster". Opvoering van sketchy. Stadhuis; Ontvangst deelnemen Internat. Muzlekweek, 12 i i mid. inter. Humanistisch Ver Dona, a uur nam. Stadsgehoorzaal: K. en O. Jeu eert m.m.v. Duits, Zwitsers en Jeugdkamerorkest, 8 uur nam. O.L. School Du Rleustraat volkingsonderzoek tbc, 24.30 BIOSCOPEN Trianon: „Goed geschoten, Mat lk ee Werkd. 2.30, 7 Rex: „Alvarez Kelly' 1.30, 7 en 9.15 uur; 1.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „Hoe rku. 0. 4.45, 7 Studio: „Merlln de tove leeft. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 dagen 2.30. 4.45, 7 en 9.15 Liixor: „Brokkenpiloten". Alle leeft, Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; paasdag! 2.30, 4.45, 7 en 9.15 ,De spion Alle leeft. 9.15 uur; paasdagen 2.30, 4.45, 7 WASSENAAR Astra: Vrijdag 8 aterdag 7 en 9.15 Uur, zondag aasdag 8 uur: maandag 2e paasdag n 9.15 uur: The Beatles ln „Help", i TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch Kun» centrum. Tentoonstelling Deense gn flek. Maandag t/m vrijdag f -5 uur nam. (t/m 3 mei) Galerie Walenkamp (Nleuwateeg 11 Ter toonstelling van weTk van Van <te Abeel, Verstookt en Vandenbrandm Geopend 2 6 uur nam: zondag Legermuseum (Peathulalaan) uitzondering van^ zaterdag Rijksmuseum voor Vol Tentoonstelling: „Ball, droombeeld". Geopend dag 17 uur: 'e zondags 13—17 oktober). Rijksmuseum voor Volkentundj lentoonstelling van Japanse Kyósal Dagelijks 10 - 1 natuurwetenschappen* Dag Haven Apotheek, Haven 1 Geopend voor spoedeisende len tot 2e Paasdag, 's mórgens uur: Haven Apotheek, Haven 18, 20085. Apotheek R. van Bree burg te Leiderdorp is gedurende gehele weekeinde gesloten. De Oegstgeester Apotheek Apotheek Voorschoten 'zyn eerste Paasdag geopend. Op 2e Paasdag 27 maart, 's morgens 8 uur ls geopend spoedeisende gevallen: Apotlw Herdingh en Blanken, Hoogewc»' 171, tel. 20502. Apotheek Zuid-1 Brahmslaan 20, tel. 21522. Apotheek R. van Breest Smalle burg te Leiderdorp ls op de 2e Pm dag de gehele dag gesloten. dokt.rrstelernon 22222. «U geen gehoor i'ciaiist (of diens waarnemers) en voor spoedgevallen doktert 1 ADVERTENTIE 24 uurs autohulpdienst H A A GS AGEND (van donderdag 23 maart t/m a dag 29 maart) ZATERDAG 25 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 -uur: dans van sergeant Musgrave". Circustheater, 20.00 uur: „Eln Ab ln Wien", operette-festival. Kon. Schouwburg, 20.15 Uur: HM Comedie: ,,'n Zondag ln New Yorï ZONDAG 26 MAART Kon. Schouwburg. 14.00 en I uur: Haagsche Comedie: „De d&ni Sergeant Musgrave". Circustheater, 20.15 uii*: „Fie Gltana". MAANDAG 27 MAART Kon. Schouwburg, 14.00 uur: fl sche Comedie: „Lied in de schei ring 20.15 uur: Haagsche Comd „Je kunt 't nooit weten". DINSDAG 28 MAART Circustheater. 20.15 uur* ..1 Gltana". Kon. Schouwburg, 20.15 uur: T groep Theater: „Bloomsdag:'. - WOENSDAG 29 MAART Dillgentia, 20.15 uur: Tour de Ramses Shaffy, Llesbeth List Trio Louis i Dijk.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2