Afschaffing statiegeld en grote janboel Toch subsidie voor begraafplaatsen Kininekartel met Nederlandse firma in de hoofdrol? jacht gegrepen A lIJDAG 24 MAART 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 onsument draait op voor kosten an de eenmalige verpakking )e afschaffing van statiegeld op glazen potten jam, pinda- is, appelmoes, vruchten op sap, enz., is een grote janboel. De wachting, dat de consument gaat opdraaien voor de kosten de eenmalige verpakking, is bewaarheid geworden. als gevolg van een uiterst in- ikelde regeling tussen industrie landel en minister Bakker van omische Zaken, opgesteld op 27 aiber 1966. De aankondiging van ondoorzichtige regeling begon rolgt: „In tegenstelling tot eer- berichten zal tot augustus 1967 nvoering van de eenmalige pot geen prijsverhogend effect be- :n mee te brengen voor de con- nt". ar de consument legt In volko- willekeurige gevallen wel dege- geld toe op de eenmalige pot, ijl de gang van zaken voor vele ülisten onzekerheid, hinder en nis met zich meebrengt. had het moeten gaan: op 13 iri werd de prijs van de meeste artikelen in glazen potten met at verhoogd. Betaling van sta id werd afgeschaft. Tot en met laart zou de consument de oude als de nieuwe potten van deze elen (dus ongeacht de aandui- al of niet statiegeld op de werd geheven) kunnen inleveren ontvangst van 10 cent vergoe- Daarna, dus na morgen zullen osumenten dan vijf cent ver ing ontvangen. Op 1 augustus en de lege potten waardeloos, ar zo gaat het in de praktijk Er zijn in winkels borden op- ngen waarop de regeling bekend lt gemaakt. Maar de uitleg die ten en winkeliers eraan geven is verschillend. Klanten diepen uit }rs oude potten op om die voor ^dubbeltje in te leveren. Maar iliers weigeren deze omdat hier- geen tijden statiegeld is ge- En dat is him goed recht. lijke prijsrem van Den Uyl had la ten schieten. Dat wil zeggen dat de fabrikanten voor prijsverhoging he lemaal geen toestemming meer nodig hadden van het ministerie. Zij hoef den die alleen te melden. tevreden Wie is nu tevreden met deze rege ling? Niet de consument, die potjes met geldswaarde weggooit en met ver keerde naar de winkel loopt. De winkelier ook niet, die onte vreden gezichten van zijn klanten ziet. Niet de Vereniging Ned. groente- en fruitverwerkende indu strie, die het geen heldere regeling vindt en die tevens onthult dat niet- georganiseerde fabrikanten helemaal vrij zijn er niet aan mee te doen De Ned. Consumentenbond niet: „De zaak is weinig doorzichtig". Het (overkoepelende) Consumen ten Contact Orgaan niet: „Het is een moeilijke regeling. De consument kan het beste maar voor elke pot een dubbeltje en volgende week vijf cent opeisen". Alleen het ministerie van Econo mische Zaken is tevreden: „Wij heb ben tot dusver geen klachten gehad, dus de regeling verloopt goed". Morgen loopt de dubbeltjes-rege ling af, voorzover zij tenminste heeft gewerkt. Dan komt, tot 1 augustus, de 5-cent regeling aan de beurt. Dus men kan nog Iets terugkrijgen voor de legen potten. Maar het Is wèl moeilijk. RVD bouwt ook perscentrum in Utrecht Aangezien nog steeds niet zeker is of de baby van Prinses Beatrix en Prins Claus in kasteel Drakensteyn of in de kliniek van prof. Plate in 't Academisch Ziekenhuis in Utrecht zal worden geboren, zal ook in Utrecht een volledig perscentrum worden ingericht. Na Pasen zullen in de Nicolaas Beetsstraat in Utrecht, vlakbij het Academisch Ziekenhuis, twee legertenten (ieder van 21 bij 6 meter) worden neergezet, waarin de nationale en internationale pers een tijdelijk onderkomen zal vinden, als de geboorte in Utrecht plaats heeft. Gisteren is de beslissing daar over gevallen. Twee dagen lang heeft men naar een geschikt onderkomen in Utrecht gezocht. Tenslotte werd de voorkeur gegeven aan legertenten, aangezien in de nabijheid van het ziekenhuis geen geschikt onderkomen kon worden gevonden voor de onge veer 150 journalisten, die men ver wacht. Het perscentrum in Lage Vuursche komt na 1 april zo spoedig mogelijk in bedrijf, compleet met PTT-staf. In Utrecht blijft de bezetting voorlopig minimaal. Bij de PTT hoopt men in tussen, dat de bevalling in Utrecht zal plaatshebben, omdat het tech nische personeel dan binnen zeer korte tijd kan worden versterkt. OEGSTGEEST Paasontbijt Naar aanleiding van ons bericht over het doorgaan van het paasont bijt op eerste paasdag in het koets huis van kasteel oud-Poelgeest, be reikte ons het verzoek van het ger.- herv. contactorgaan, mee te delen dat men daar welkom is mits men zich vooraf heeft opgegeven bij een van de volgende adressen: H. Wolthaus, Borneostraat 37, mevr. M. 't Hoen, Geversstraat 3 en mevr. A. F. Se- gaar, Juffermansstraat 14. Ouderraad voor o.l. onderwijs B. en W. van Oegstgeest stellen de raad voor tot instelling over te gaan van een ouderraad voor het openbaar lager onderwijs, die voor de eerste maal zal bestaan uit de. volgende le den: dr. D. Ruiter (voorzitter), voor zitter oudercommissie Terweaschool; mevr. H. H. v. DrielHoogeveen, se cretaresse van deze school; A. G. Bijleveld, voorzitter óudercommissie Floraschool, mevr. W.. Meissner Gerlach, (secretaresse), secretaresse van deze school; K. Bakker, voorz. oudercommissie 3e openbare school; mevr. C. D. H. MusKoorn, secre taresse van deze school. De bedoeling is dat steeds iedere oudercommissie met twee leden inde ouderraad vertegenwoordigd is. f'igelijk consumenten denken, dat de potten waarop zo duidelijk „gratis glas" of „geen statie- wel de vuilnisbak in kunnen, dat niet denkt stoot dikwijls zijn bij de winkelier, die meent dat geen dubbeltje wordt terug- Daarmee heeft de winke- ingelijkbehalve als de in de pot na 13 februari niet verhoogd. !t alleen kleine winkeliers die jens dikwijls te goeder trouw elen ook in supermarkten en ohuizen weet men niet goed met de regeling, voorbeeld uit vele slechts: een supermarkt kochten wjj potten jam. Eerst hoorden wij bediende, dat er slechts op pot geld zou worden teruggege- De chef vertelde daarna, dat potten voor teruggave van in aanmerking komen (omdat twee andere potten „geen sla- d" stond). Van de kassa juf- hoorden wy vervolgens dat er drie potten geld-terug te ver ten is. Tenslotte, na een tele- van „hogerhand" werd ld, dat op alle vier de potten lubbeltje moet worden, terugbe- ministerie van Economische heeft maar weinig of niets de jampotten-regeling te ver- Eind vorig jaar zijn fabrikan- n handelaren met minister om de tafel gaan zitten, bij de fabrikanten met voorstel- kwamen waaraan de minister ;g kon doen, omdat hij de wette- Medische diensten Leiderdorp zo. dokter L. v. d. Berg, Busken Huetstraat 22, tel. 01714-344 (Hazerswoude), ma. dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 22208; zo. en ma. zuster Prins, Kom. van Aai- weg 7, tel. 24909. Oegstgeest za. en zo. dokter Held tel. 52255; ma. dokter Van Walchren, tel. 52130. Voorschoten zat en zo. dokter Th. van Schaik, Jul. van Stolberg laan 62, tel. 3344; ma. dokter F. H. W. Swen. Veurseweg 20, tel. 2356; tandarts E. A. Gastelaars, School straat 60, melden 9.30 uur; za. en zo. tandarts B. van Wijk, Kon. Juliana- laan 32, melden 9.30 uur. Za. en zo. zuster Parmentier, Curielaan 27, tel. 4646; za. en zo. Voorschotense Apo theek, Leidseweg 66, tel. 2525; ma. Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 01710-21522 en Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, Leiden, tel. 20502. Warmond dokter Walenkamp, tel. 220; zuster Van Pasen, Kerk- dam 2, tel. 250. [ode Gardisten mogen niet meer reizen eerste fase van de „grote prole- che culturele revolutie" in China fgesloten. De ideologische en leke storm die negen maanden het volkrijkste land van de ld heeft gewoed, is gaan liggen gevolgd worden door een politieke en economische lisering. blijkt uit de opdracht die het rale comité van'de Chinese com- ;ische partij gisteren de twintig a Rode Gardisten heeft gege- deze lente geen nieuwe reizen of marsen te ondernemen maar "ijun woonplaatsen te blyven om de culturele revolutie voort te het land in staat te stel- op de produktie te concen- flfln. De order is op de muren in oofdstad aangeplakt. ?ens onofficiële schattingen heb- lich van augustus vorig jaar tot maand 14 tot 15 miljoen Rode listen van buiten in Peking op- uden. In diezelfde periode reis- miljoenen andere gardisten door heidene provincies, wat her- lelijk tot ernstige verstoring van Irein- en wegverkeer leidde. 10 Tse-toeng, Lin Piao en Tsjoe 11 zyn er met hulp van de „Ro- (ardisten en revolutionaire rebel- in geslaagd hun machtige poli- tegenstanders te verslaan en en dat ze de strijd tegen de over men „kapitalistische of revisio- sche party, en klassevijanden" rustiger banen kunnen leiden, in Peking. KATWIJK AAN DEN RIJN Herv. vrouwen huldigen ds. Makkenze In de kapel aan de Nieuwe Duin weg hield de Hervormde Vrouwen vereniging haar achttiende jaarver gadering. Na opening hield de pre sidente, mevrouw J. de Koning-Hoek, korte meditatie, gevolgd door het zingen van paasliederen door het koortje van de vereniging. Vervolgens sprak de presidente- ds. A. Makkenze toe, die als gast aan wezig was, en bracht de gelukwensen van de vereniging over ter gelegen heid van het feit, dat hij 12% jaar geleden zijn predikambt in Katw:jk aan den Rijn aanvaardde. Zy bood de predikant een fraaie koperen pot met plant aan. Het tweede deel van de avond werd gezellig doorgebracht met het spelen van enkele schetsjes en een verloting. Ds. Makkenze sloot de byeenkomst. Koudekerk aan den Rijn, de plattelandsgemeente die de laat ste tijd nogal eens in het nieuws komt, onder meer door het con tact met Artesia, de (geslaagde) zwembadactie en het bungalow park „Ypenburg", gezien vanaf een plezierjacht op de Oude Rijn. Rechts op de voorgrond het ge meentehuis, de zetel van de ac tieve burgemeester Q. Waverijn, daarnaast de toren van de her vormde kerk. de Koudekerkse brug en tenslotte links van de brug het torentje van de gerefor meerde kerk. Een boeiend rivier gezicht! (Foto Leldsoh Dagblad) Voorstel aan Oegstgeester raad De gemeente Oegstgeest zal bij dragen in de kosten van de r.-k. be graafplaats en die bij de Groene Kerk- Aan de raad wordt voorgesteld vanaf het jaar 1967 resp. een ver goeding van f2.500 en f5 000 per jaar toe te kennen. B. en W. zUn tot de conclusie gekomen een ander standpunt te moeten innemen dan in het raadsvoorstel van 19 oktober vorig jaar. Dit op grond van een na dere bestudering van deze materie. In een uitvoerige toelichting delen B. en W. mee, dat by een hernieude overweging voor het toekennen van een subsidie de volgende vragen de aandacht moesten krijgen: wat zyn de kosten van (algemene) begraaf plaatsen in andere gemeenten, wor den in andere gemeenten overheids- bydragen voor byzondere begraaf plaatsen verleend met name in ge meenten, die ook geen eigen algeme ne begraafplaats bezitten; kan de omstandigheid, dat de byzondere be graafplaatsen vrywel de functie van algemene begraafplaats (mede) ver vullen (omdat de gemeente geen eigen begraafplaats heeft), een mo tief zyn voor een geldeiyke tege moetkoming in de jaariykse kosten van de byzondere begraafplaatsen? Aan twintig gemeenten zyn gege vens gevraagd. Hieruit biykt, dat over het algemeen de jaariykse te korten van de algemene begraaf plaatsen zich bewegen tussen de f5.000 en f18.000 per hectare. Hier mee hangt ook de kwestie van de ta rieven samen. Over het algemeen gaat men niet uit van de gedachte dat de tarieven de kosten moeten dekken. Uit de gegevens van de verschil lende gemeenten heeft men de in druk gekregen, dat de tarieven by de byzondere begraafplaatsen in de gemeente Oegstgeest niet ongunstig afsteken (niet te laag zyn) in ver- geiyking met wat elders wordt gehe ven. By de gemeenteiyke begraafplaat sen blyken de kosten f 0.75 tot f 1.00 per m2 te bedragen. Zou men uit gaan van f 1.50 per m2, dan zouden de kosten van salarissen en sociale lasten van de begraafplaats De Groene Kerk in 1966 niet hoger zyn dan f 7.200. tedwyi hiervoor f 13 000 in de exploitatie was opgenomen. Loop der bevolking Leiden Onderzoek in VS gelast In de week van 9 t/m 15 maart 1967 Gevestigd In de week van 9 t/m 15 maart 1967 G. Burer en fam., Kennedy laan 68; B. W. Derksen en fi arbeidsanalist. ^ten Napel en laan 52; G. Bouwhuis en fam., huis- m meester. Plantijnstraat 31; A. J. C. laan 6; T. J. K. Schmidt en fam., be- Verdistraat 175; fam., onderhou laan 64; J. A. J. Laarakker bloemenkweker-exporteur, Wagnerplein 118; G. A. Zwart en fam., kok, de Slt- terlaan 18a; L. G. Elsgeest, kapper. Hogewoerd 4; E. B. Hartogs en fa werkt"' -**- Amerika's minister van Justitie zal sn onderzoek instellen naar de praktyken van een aan het daglicht gekomen kininekartel, waarin de NV Nederlandse Combinatie voor chemi sche industrie de hoofdrol heeft ge speeld. Het kartel dat volgens documen ten. voorgelegd aan een senaatscom missie voor antitrust- en monopolie zaken, al sinds 75 jaar bestaat, zou pry zen van kinine en het daar- i afgeleide preparaat voor hart patiënten, kinldine, hebben gemani puleerd en opgedreven. Tussen 1964 en 1966 ging de kini- neprys rond 500 procent omhoog, terwyl de Nederlandse en Duitse le den van het kartel Juist toen kans hadden gezien een kleine 2% miljoen ons kinine te kopen uit Amerikaan se legervoorraden, zodat schaarste niet de oorzaak van de fabuleuze prijsstyging kon zyn. Uit de aan de senaatssubcommissie voorgelegde do cumenten zou blyken dat het kini nekartel (waarin de Nederlandse combinatie 42.4 procent van de markt had naast Duitse firma's met percentages van resp. 18.6 en 13, Britse firma's met resp. 9 en 3.5 en tenslotte een Franse groep met een percentage van 8.5) sinds 1959 ver schillende bijeenkomsten had belegd waarop een strategie zou zyn bespro ken om grote hoeveelheden kinine uit Amerikaanse overheidsvoorraden goedkoop in te slaan en daarna duur te verkopen. Inderdaad kochten de Nederlandse en Duitse bedryven kinine aan van Amerikanen voor 21 dollarcent per Amerikaans ons, terwyi sinds deze transactie de prijs tot drie dollar per ons gestegen is. Hartpatiënten over de hele wereld zouden, .zo kwam gisteren ter sprake, onder zware financiële druk zyn ko men te staan door de prysopdryvin- gen van het kartel. Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil thans onderzoeken of de anti-trustwetgeving van verschillen de by deze kwestie betrokken landen niet overtreden is. Voor Nederland heeft de hele kwestie een extra pynlijk tintje om dat de Nederlandse regering tussen 1958 en 1963 via de ambassade in Washington grote druk op de Ameri kanen heeft uitgeoefend ten bate van kinineverkoop uit Amerikaanse overheidsvoorraden aan de NV Ne derlandse Combinatie. drljfsleider, Kennedylaan 20; J. A. Grin T'~nedylaan 56; T. van den 90? J. 0£g A fam., Plantijnstraat 95; G. Wortel en tijnstraat 90; Oosterwij k en Werkcomité van studenten tes;en constructie-tekenaar. Korte Han senstraat 8a; W. R. van Luijpen, w.s. t/o Galgewater 13: M. A. Amezian, fabr. arbeider, Nlc Beetsstr. 17a; A. C. M. Elfering, verpleegster, Rijnsburger- weg 10; L. Koet, verpleegster, Rljns- burgerweg 10; C. A. van Walcheren, verpleegster. Houtlaan 55; M. E. Holt- land, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; W. J. Custers, kok, Kennedylaan 54; M. Y. Leenen, hellgymnaste-masseuse, v. d. S. Bakhuyzenlaan 19; M. J. H. Enthoven, verpleegster, Hooigracht 15: A. C. M. Hogenboom, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. P. van Mil, ver pleegster, Nw. Beestenmarkt 5; E. J. Schakenbos, verpleegster, Rijnsburger weg 10; P. Penning, secretaresse Lan- gebrug 12; A. M. van der Maden, hulp in de huish., Rijnsburgerweg 10; A. M. Jansen, Korte Mare 11; J. A. de Ro- mijn-Ammerlaan, Borneostraat 48; G. C. Prevosth, ZoeterwoudsesTngel 95; P. J. G. Ruiter, arts, Boerhaavelaan 248; A. J. Schoneveld. verpleegster, Rijns burgerweg 10; M. Boxmeeer, Zoeter- woudseslngel 95; H. M. Kronenburg, verpleegster. Rijnsburgerweg 10; J. C. A. Focke. timmerman, Obrechtstraat 75; M M. C. Plag. kantoorbediende. Herensteeg 13; M. B. van der Stigchel medisch secretaresse, Bachstraat 154; J. Luijendijk, Witte Singel 55; C. S. Vollmer-Hol, Churchilllaan 36; M. Vermolen- a 1# #1 1 Von Kielmansegg AlltOrllPVPIl 11/1 WIMP Een -werkcomité" van zes mai 1 A. tLIL t,\JvHJlVy V J.J.C4 TT HLlVy 'heeft in Amsterdam mededeling K. Gautam, Bllderdijkstraat 13; R. G. F. Kok. j M. /."leu' Vier politiemannen hebben van nacht na een wilde jacht door de Amsterdamse binnenstad twee autodieven in de kraag kunnen grij pen. Een van hen kreeg een schot in het rechterbeen en moest in het Weesperplein ziekenhuis worden op genomen. De andere verdachte werd in het hoofdbureau ingesloten. Twee rechercheurs zagen op de Kloveniersburgwal een man naar later bleek een 24-jarige betonwer ker een ruit van een geparkeer de auto inslaan en met de wagen wegrijden. Even verder stopte hy om een tweede man te laten instappen. De rechercheurs achtervolgden het tweetal via de Oude Hoogstraat, Dam en Raadhuisstraat naar de Rozengracht, waar een inmiddels te hulp geroepen tweede surveillance wagen de dieven tot. stoppen tracht, te te dwingen. De vluchtelingen wisten echter te ontsnappen en re den via de Akoleienstraat naar de Bloemstraat, waar een van de re chercheurs twee maal op de banden van de auto schoot. De mannen lie ten daarop de wagen in de steek en vluchtten, waarna de jacht te voet werd voortgezet. Een rechercheur kwam met de betonwerker in ge vecht, waarop zyn collega hem te hulp snelde.Toen de betonwerker een hand in zyn binnenzak stak meen den de rechercheur, dat hy een vuurwapen wilde trekken. Een van hen loste twee schoten op de benen van hun tegenstander, die zich daar na overgaf. De tweede verdachte was inmiddels ook gepakt. heeft in Amsterdam mededelingen gedaan over een actie tegen gene raal graaf Von Kielmansegg. die ontstaan is in de kring van de theo logische studenten aan eena antal universiteiten in Nederland. De be doeling is aan de hand van verza meld documentatiemateriaal, een actie onder groeperingen jongeren te voeren. Uit de documentatie valt de conclusie te trekken, dat de Duitse generaal in de oorlog een nogal ambivalente houding heeft aangenomen. Hij is daardoor in de ogen van het werkcomité niet geschikt voor de post van NAVO-be- velhebber. Het doel van de actie is de benoeming van de Duitse gene raal weer eens centraal te stellen. De actie zal afgesloten worden op 6 mei tydens een byeenkomst in Utrecht. Ongeveer 150 theologische studen ten zouden zich tot nu toe achter de actie hebben geschaard, terwijl er tevens een comité van aanbeveling is gevormd, waartoe verscheidene hoogleraren zouden zyn toegetreden. ;nburgerstraat 54; H. koper. Cobetstraat 8; Katwijk-Middelkoop en fam., J. Urlusplantsoen 240; B. C. Jadnanan- sing-Mangroelal, verpleegster, Leven daal 162, P. V. A. Deckers, graficus. Kennedvlaan 8: C. Brunlng, Cobetstr. 85; G. W. Drost, Vondellaan 10; M. L. Hunsel, Boommarkt 20; R. Veldwyk. Lammenschansweg 301; C. A. Sasburg, Rijksambtenaar, Wagnerplein 88; D. Sijbesma, militair. Noordelnde 2a; C. D. Smeltzer-Muller, Bachstraat 100; G. B. J. Dommering, Vlietweg 66; E. H. M. Schunselaar-Witkamp, Boerhaave laan 40; L. M. van der Mandele, Groe- nesteeg 37b; B. Lanaya, lakenwever, Volmolengracht 2; A. van Welij-Cslllag econoom. Breestraat 12; H. W. van der Voort. Stieltjesstraat 43 mk~ Klikspaanweg 43; M. Stationsweg 21a; L. E. Harmsen, Werfstraat 62; C. J. L. van Leei Zoetmulder, bouwk. tekenaar, Boerhaavelaan J. van d Stolpe, Fagelstraat Schoonheim, Formosastraa' F. Juten, Hogewoerd 76; M. ben M'Ba- huisschilder. ab \vs Haarl. trek- Sabalhi. betonplatenmaker. Nw. Beestenmarkt 8: W. L. F. Ver heven, kelner, Wagnerplein 46; C. Flln- terman, Breestraat 121a; A. A. Masker, Kennedvlaan 56; T. Dlstelvelt-Ouwer- kerk, ab ws Haarlemmerweg; J. G. Arentzen, verpleegster, Geregracht 43; C. M. van Santen, kraamverpleegster. Ie Binnenvestgracht 30; N. E. Schön- lau, Rijn en Schiekade 23; H. M. I Hanssen-Aggenbach. onderwijzers, van Klaveren, Rljn- mantlaan 118. Katwyk. Koekoeklaan 47: J. Smits en fam., Breestraat 77. Eindhoven, Edlsonstraat 148; W. Caro 182, Duitsland; A. van der Waals fam., de Genestetstraat 53, Raalte, Stevenskamp 1; N. den Hoed en fam., Bachstraat 418, LLsse, Leeuwerikstraat 11; T. G. Overmeer en fam., Maurits- straat 14, Voorschoten, Jan van Go- yenplantsoen 64; G. J. Omar-Wester- veld en fam., de Sitterlaan 72, Egypte; J. J. Monflls en fam., Steenschuur 6. Leiderdorp, Achthovernerweg 6; H. L. van Kleeff-Arnoldus en fam., Parelstr. 9, Suriname; J. van der Leer, Morsweg 170, Amsterdam, Linnaeusstraat 40 II; B. van Tuyn-Rletstra, de Bazelstraat 22. Terheljden, Polderstraat 42; P. J. Pots, Verdlstraat 207, Amsterdam, Pr. Hendriklaan 8-10; A. M. J. Weijs-Vlas- veld, Doezastraat 22a, Hilversum, Dia mantstraat 57; N. P. van Midden-Kol derman. Kort Rapenburg 11. Arnhem, v. Galenstraat 32; A. C. van Velzen. Langestraat 21a, Ermelo, Groot-Emaus 1; J. Kronenburg, de Laat de Kanter straat 2. Capelle a d IJssel, Hoofdweg 57; E. Y. Belghltl, Kraaleretraat 2. Ma* 8. M. van r" schansweg 91. Delft, 118; F. J. Stoker. Zandvoort, Kostverlorenstraat 78; S. C. H. van Eerden-Neuteboom, Gebr. Met- susstraat 5. Uitgeest, Hoogeweg 36; A. Nour, Sumatrastraat 110, Leiderdorp, Zljldljk 22; M. Tarhzout, Sumatrastraat 110, Leiderdorp. Zijldyk 22; M. T. den Heyer-de Roode. Willem de Zwijgerlaan 93, Den Haag, Corn. Jolstraat 31 ;A. M. Enger-Beurse, Stationsplein 162, Zoe- terwoude. Hoge Rijndijk 132; A. J. de Bruljn, Rijn en Schiekade 25. Raalte. Stevenskamp 1; K. F. Chan. Stations weg 7—9. Amsterdam, Damrak 32; M. Neraghi. Klikspaanweg 12, Leiderdorp, B. G Cortstraat 14; D. Kooreman. Flackstraat 16. Zoetermeer. Vondelstr. 54; P. D. Kleljn, Nieuwe Rijn 94. Al phen a/d Ryn. Hooftstr. 223; M. R. Molenaar-van Nlmwegen. Lange Mare 94. Noord w ij kerhoutMgr. Wester- woudtlaan 12; A. A. van Dongen. Kruisstraat 15. Vllssingen, Const. Huij- genslaan 14; D. van der Vlls, Janvos- sensteeg 22. Vlaardlngen. Oosthaven- kade 18a: E. T. Lettinga. Hogewoerd 140, Amsterdam. Gerard Terborgstraat 39b; M. J. Zorn-de Tombe. Marnixstr. 79, Noordwljk, Huls ter Duinstraat 62; J. van Olffen, de Genestetstraat 71, Amsterdam, Marnlxstraat 290; H. J. Sennef, G. Kastelnstraat 60, Australië; J. Massing, woonwagenkamp, Doe tin - chem, Rozengaardseweg 250; B. Sol, Beethovenlaan 247, Groot Brlttannlë; tt. tt^l0f 10. Frankrijk; J. 1,68'h4S: zaard. Lombokstraat 86, Noordwljk. C. B. van Hattum, H< 18 II; M. P. Knaap-Schalks. Kapteynstraat 61. Tilburg. Karei Door manlaan 21; P. A. E. M. van der Meijs de Mey van Streefkerkstraat 54, Den Haag. Bankastraat 85: P. M. H. F. Mannaerts. de Sitterlaan 112, Boxtel. Oirschotseweg 15b; M. T. Icaza Gardé, Rijnsburgerweg 10. Spanje; J. E. P. Zuidhof f, Rijnsburgerweg 161, Brielle, Regulierenstraat 12; A. A. Brands, straat 73; L. van Duln-L Rozenstraat 31. België; A. M. A. van Gestel. Witte Singel 66. Congo; M. J. Beemer. Hooigracht 8/10, Eindhoven. Verwerstraat 127; P. A. J. T. van Teef- felen, Morsstraat 15. Rotterdam. Mart Dorpiusstraat 6; A. T. Liamuri, Oude Singel 18. Marokko; H P. J. G. Breu- ring. v d. Sande Bakhuysenlaan 8, Amsterdam, Kastanjeplein 8 hs; C. P. F. Jansen. Tomatenstraat 43. Oister- wijk, Hondsberg 5; M. R. H. Keune, Marnlxstraat 23a. Groningen. Fuchsla- mondkade 67. bis: E. M. van Llere, Nachtegaallaan 15. Katwijk. J. de Vls- Laar, Rhnsbur- Balsemlenlaan burgerweg 10. De destyds getrokken conclusie, dat deze begraafplaats een vrij duur onderhoud heeft, is volgens B. en W. juist gebleken. In vyf gemeenten was zoals in Oegstgeest geen eigen algemene begraafplaats aan wezig. Daar heeft men ook een over eenkomst met het bestuur van een byzondere (kerkelyke) begraaf plaats. De bedragen die hier- werden betaald, waren nihil of gering. een rapport van het (rooms- katholieke) centrum voor staatkun dige vorming biykt, dat tot dusver slechts weinig gemeenten een bydra- byzondere begraafplaatsen verlenen. Het rapport acht een by- drage (zelfs in bepaalde gevallen gemeenten, die wel 'n algemene begraafplaats hebben) voor gemeen ten, die geen eigen algemene begraafplaats hebben, juist. W. zyn van oordeel, dat, wanneer de byzondere begraafplaat sen zoals in Oegstgeest de zorg in het algemeen en de financiële zorg het byzonder voor het begraven zekere zin van de gemeente over men, een financiële by'drage in kosten van deze begraafplaatsen op zyn plaats is. In een overeenkomst met de be sturen van de begraafplaatsen zul len enkele voorwaarden worden op genomen, onder meer, dat op de be graafplaats een gedeelte als algeme- begraafplaats beschikbaar wordt gesteld en dat een esthetische af scheiding van de begraafplaats met de openbare weg wordt gemaakt. ZOETERWOUDE Receptie SJZ Ter gelegenheid van het feit, dat het eerste team van de rJc. sport vereniging SJZ kampioen is gewor den en daardoor promoveert naar de vierde klasse van de KNVB, zal maandagavond van 6 tot 8 uur een receptie worden gehouden in het Don Boscohuis aan de Zuidbuurtseweg in Zoeterwoude. Verkoop grond voor gemaal Van het bestuur van de Room- of Meerburgerpolder is een verzoek binnengekomen een perceel grond van ongeveer 60 m2 te mogen kopen van de gemeente Zoeterwoude. De grond ligt in de polder en zal wor den bestemd om daarop een volelek- trisch gemaal, ter vervanging van de windmolen, te bouwen. Het ge maal zal komen even ten westen van de houten school aan de Meerbur gerwetering. B. en W. van Zoeterwoude stellen de raad voor genoemd perceel aan het polderbestuur te verkopen voor f 3,00 per m2. WASSENAAR Boomfeestdag schooljeugd Gisteren hebben jongens en meis jes van de hoogste klassen van vier scholen uit het zuidelijke deel van Wassenaar deelgenomen aan do jaariykse boomfeestdag en jon ge bomen geplant langs nieuwe stra ten in het uitbreidingsplan Zylwate- ring. De Jeugd kwam byeen in do gymnastiekzaal van de Europa- school, waar burgemeester mr. W. J. Geertsema ter inleiding sprak over de betekenis van bomen en bossen. Nederland is een van de armste landen in Europa wat bomen en bossen betreft. Wassenaar mag zich gelukkig prijzen, dat hier nog wel bomen, bossen en parken aanwezig zyn, maar dat brengt toch ook voor iedereen die daarvan genieten wil, de verplichting mee, er goed voor te zor gen. Mr. Geertsema hield de jon gens en meisjes voor, dat het be schadigen van een boom een laffe streek is omdat een boom nu een maal niets terug kan doen. De bedoeling van de boomfeestdag is, dat de jongelui de bomen die zy zelf hebben geplant als hun eigen bomen gaan beschouwen. Maar niet alleen die bomen, maar èlle bomen. De burgemeester riep de jongens en meisjes op goede „boombeschermers" te worden. Nadat de heer A. Vaandrager, hoofd van de plantsoenendienst nog iets had verteld over de wyze van planten, begaf de jeugd zich naar de Van Groeneveltlaan en de Star- renburglaan, waar vervolgens onder toezicht van personeel van de plant soenendienst 90 jonge Hollandse ie pen werden geplant. In de Europa- school kregen de jongens en meisjes tenslotte een traktatie en werden enkele toepasseiyke films vertoond. Mediscbe diensten De medische dienst in Wassenaar wordt waargenomen door dr. R. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027 en H. S. Boogaart, Storm van 's-Grave- sandeweg 1. tel. 4466 op eerste paas dag en op tweede paasdag door dok ter A. F. F. Janse. Kerkstraat 42 tel. 3005 en K. de Wit, Jonkerlaan 83. tel. 2460; apotheekdienst: tot maan dagmorgen: apotheek Langstraat 86 tel. 2141, daarna: Wassenaarse apo theek, Schouwweg 32. tel. 2402; tand- artsendienst; zaterdag en zondag drecht, Groen van Prinstererweg 38.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15